Single Mom,Jedan problem vise,Ne budimo licemjerni

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: Euridika, _BataZiv_0809

insomnia78

#26 Re: Single Mom,Jedan problem vise,Ne budimo licemjerni

Post by insomnia78 » 03/06/2015 09:59

Meni je tu veci problem to sto ona ima 39 godina

Ambrozija

#27 Re: Single Mom,Jedan problem vise,Ne budimo licemjerni

Post by Ambrozija » 03/06/2015 09:59

Normalno da su joj djeca na prvom mjestu. Valjda je logicno da su i muskarcima djeca na prvom mjestu ukoliko ih imaju, pa tek onda zena. :?

dobar osjecaj

#28 Re: Single Mom,Jedan problem vise,Ne budimo licemjerni

Post by dobar osjecaj » 03/06/2015 10:00

Meni je prihvatljivo i zdravo da su bracni drugovi jedno drugom na prvom mjestu. Gledam to kroz svoje roditelje. Bitno je da oni imaju jedno drugo i da su tako jaki skupa mogli i nama da pruzaju stabilan zivot i dobar primjer. Mi djeca smo ionako otisli svojim putem a oni ostaju skupa i najvaznije je da su prvi i najbitniji jedno drugom.

U primjeru postavljaca teme, on je nova osoba u toj prici koja treba da ima priliku da izgradi vlastitu pricu i odnos sa zenom bez obzira na njenu djecu. Meni je dobar znak da je zena odgovorna i da vodi racuna o svojoj djeci. To ne treba dovoditi u pitanje niti se porediti s djecom i vrstom i kolicinom paznje koju ocekuje za sebe.
Njena djeca ce isto odrasti i otici svojim putem a ona ce, ako je pametna, naci nacin da nadje ravnotezu izmedju ljubavi prema djeci i realnih potreba da ima svog zivotnog saputnika i nekoga s kim ce imati potpuniji zivot.

Ja znam da su razvedeni ljudi sposobni da krenu iz pocetka i da zive kvalitetno bez obzira na iskustvo braka i djecu za koju se brinu.

Oticon

#29 Re: Single Mom,Jedan problem vise,Ne budimo licemjerni

Post by Oticon » 03/06/2015 10:01

insomnia78 wrote:Meni je tu veci problem to sto ona ima 39 godina
Pa dobro, postavljač nije 78 kao ti.

ilkbahar

#30 Re: Single Mom,Jedan problem vise,Ne budimo licemjerni

Post by ilkbahar » 03/06/2015 10:03

Ako si normalan covjek i prihvatis njenu djecu kao dio nje i njenog zivota onda ne bi trebalo biti nikakvih problema.
Imam primjer iz svoje okoline gdje je drugi muz prihvatio sina svoje zene bolje nego njegov rodjeni.
Bitno je izgraditi odnos sa tom djecom ali im ne pokusavati zamjeniti oca, jer oni oca vec imaju.
Ako to uspijes ,srce te zene ces imati zauvijek.

Ljakan

#31 Re: Single Mom,Jedan problem vise,Ne budimo licemjerni

Post by Ljakan » 03/06/2015 10:04

Ambrozija wrote: Valjda je logicno da su i muskarcima djeca na prvom mjestu ukoliko ih imaju, pa tek onda zena. :?
Nije logicno,znam ih dosta kojima je bitnija kafana,svoja guzica pa tek onda djeca,zena..

insomnia78

#32 Re: Single Mom,Jedan problem vise,Ne budimo licemjerni

Post by insomnia78 » 03/06/2015 10:09

Oticon wrote:
insomnia78 wrote:Meni je tu veci problem to sto ona ima 39 godina
Pa dobro, postavljač nije 78 kao ti.
Ma 'ta ce postavljac
Nek je on naglasio da iako je iz Saraj'va... :lol: :lol: :lol:

Dok on gleda sta ce mahala reci, nema tu materijala

Oticon

#33 Re: Single Mom,Jedan problem vise,Ne budimo licemjerni

Post by Oticon » 03/06/2015 10:12

insomnia78 wrote: Ma 'ta ce postavljac

Nije pitanje dijaspora-Sarajevo...već Single Mam :)

insomnia78

#34 Re: Single Mom,Jedan problem vise,Ne budimo licemjerni

Post by insomnia78 » 03/06/2015 10:14

Oticon wrote:
insomnia78 wrote: Ma 'ta ce postavljac

Nije pitanje dijaspora-Sarajevo...već Single Mam :)
Glede tog problema sam se izjasnio
Meni su tu najveci problem godine
Ne sto je starija od mene, jebo dvije godine
On, dakleM spominje brak a ne neko rekreativno kitovanje
Nadji sta mladje, nek ti rodi dijete

Oticon

#35 Re: Single Mom,Jedan problem vise,Ne budimo licemjerni

Post by Oticon » 03/06/2015 10:17

insomnia78 wrote: Glede tog problema sam se izjasnio
Predlažeš mu da traži majku koja će roditi njegovu djecu, a ne da traži sebi ženu za život? Ja ne svatih po njegovom postu da to traži.

SaraFina

#36 Re: Single Mom,Jedan problem vise,Ne budimo licemjerni

Post by SaraFina » 03/06/2015 10:19

Ako je zena rekla da su joj djeca na prvom mjestu ne mora značiti da s takvom osobom ne mozeš ostvariti kvalitetnu vezu. Po mom mišljenju njen istup je neka vrsta prvo probe tebi, kako ćeš prihvatiti da ona ima odgovornost u zivotu a drugo vjerovatno ti suptilno stavlja i do znanja da je ta odgovornost dugorocna te da ćeš mozda nekad neke planove u zivotu morati podredjivati njenom majčinstvu i traziti prihvatljive kompromise.

Za početak korektno s njene strane a ti ćeš vidjeti u budućnosti kako će se stvari izmedju vas razvijati i jesi spreman za ulogu u zivotu te zene

insomnia78

#37 Re: Single Mom,Jedan problem vise,Ne budimo licemjerni

Post by insomnia78 » 03/06/2015 10:23

Oticon wrote:
Predlažeš mu da traži majku koja će roditi njegovu djecu, a ne da traži sebi ženu za život? Ja ne svatih po njegovom postu da to traži.
Da, izmedju ostalog i to
Da on misli da je ova, doticna, za zivota, ne bi postavljo teme po forumu

suadfor

#38 Re: Single Mom,Jedan problem vise,Ne budimo licemjerni

Post by suadfor » 03/06/2015 10:23

Oticon wrote:aha...znači pitanje je: Da li bi? - DA...ako sa tom osobom mogu zamislisti život, priču, smjeh, starost, bez obzira da li je samohrana majka, samohrani otac...
Hajde ti prvo razmisli...da li ona tebi odgovara kao osoba, a ne kao majka "tuđe" djece.
vjesticanametli wrote:pa ti rece da nisi na balkanu a i da jesi zar je stvarno vazno je li neko razveden i koliko djece ima.......nisu razvedeni otpad :roll:
nece ti biti bolje od nasih savjeta.....ti moras znati hoces li pokusati ali dok si ti nakon 1 Tatanka otvorio temu i mislis se ...... pusti ti tu zenu i njenu djecu da uzivaju :) ja mislim da oni nece moci s tobom :-) i nemoj da se ljutis :D
u ova dva posta su svi odgovori za tvoje dileme.

dulekrele

#39 Re: Single Mom,Jedan problem vise,Ne budimo licemjerni

Post by dulekrele » 03/06/2015 10:25

muha_sa wrote:
krater wrote:Kakva je sa finansijske/materijalne strane ? :mrgreen:
Ima li stan/kucu? :mrgreen:
:lol: :lol:

dobro pitanje :thumbup: ako je kokuz zanogetaj se i bjež kolko te noge nose :lol: :lol:
ma hebes to znali ona sukat pitu :D

MedenoSrce

#40 Re: Single Mom,Jedan problem vise,Ne budimo licemjerni

Post by MedenoSrce » 03/06/2015 10:28

Nekad je sve problem a nekad nije nista.

Ja bih se zabrinula da ti je na drugom sastanku rekla kako si joj ti na prvom mjestu :mrgreen: i vjerovatno pobjegla glavom bez obzira.
Ne vidim sta je problem, moj se pradedo zenio 4 ili 5 puta nekad tamo ihhahaj. Doduse zene su mu umirale ali to nikom nije bilo sumnjivo :D

SaraFina

#41 Re: Single Mom,Jedan problem vise,Ne budimo licemjerni

Post by SaraFina » 03/06/2015 10:37

insomnia78 wrote:
Oticon wrote:
Da, izmedju ostalog i to
Da on misli da je ova, doticna, za zivota, ne bi postavljo teme po forumu

Pa mozda čovjek već ima takodje vlastitu djecu ili ih uopće ne zeli?

bluesjunior

#42 Re: Single Mom,Jedan problem vise,Ne budimo licemjerni

Post by bluesjunior » 03/06/2015 10:39

Normalno je da su joj djeca na prvom mjestu. Pa recimo da to i prihvatis, a to podrazumijeva i truda i strpljenja...na kraju velike su sanse da djecu zavolis zaista "ko svoju". Mislis li da ces od majke dobit nesto zauzvrat proporcionalno tvom trudu? Ne, bit ces tretiran sasvim normalno kao sto bi bio i da si joj ti na prvom mjestu, samo sto naravno nece imat vremena za tebe bas uvijek...Svaka tvoja greska ce uvijek bit "Velika", a svaka pozitiva koju stvoris ce bit sasvim normalna stvar. Probaj predlozit da ona tebi bude na primjer na drugom mjestu pa ce ti se odmah "sve samo kazat". Trazi dalje ima toga ko salate...

Oticon

#43 Re: Single Mom,Jedan problem vise,Ne budimo licemjerni

Post by Oticon » 03/06/2015 10:40

SaraFina wrote: Pa mozda čovjek već ima takodje vlastitu djecu ili ih uopće ne zeli?
Ovo me podsjeti na film... Yours, Mine and Ours :)

SaraFina

#44 Re: Single Mom,Jedan problem vise,Ne budimo licemjerni

Post by SaraFina » 03/06/2015 10:44

Oticon wrote:
SaraFina wrote: Pa mozda čovjek već ima takodje vlastitu djecu ili ih uopće ne zeli?
Ovo me podsjeti na film... Yours, Mine and Ours :)

:thumbup:

Dobra komedija

dobar osjecaj

#45 Re: Single Mom,Jedan problem vise,Ne budimo licemjerni

Post by dobar osjecaj » 03/06/2015 10:47

bluesjunior wrote:Normalno je da su joj djeca na prvom mjestu. Pa recimo da to i prihvatis, a to podrazumijeva i truda i strpljenja...na kraju velike su sanse da djecu zavolis zaista "ko svoju". Mislis li da ces od majke dobit nesto zauzvrat proporcionalno tvom trudu? Ne, bit ces tretiran sasvim normalno kao sto bi bio i da si joj ti na prvom mjestu, samo sto naravno nece imat vremena za tebe bas uvijek...Svaka tvoja greska ce uvijek bit "Velika", a svaka pozitiva koju stvoris ce bit sasvim normalna stvar. Probaj predlozit da ona tebi bude na primjer na drugom mjestu pa ce ti se odmah "sve samo kazat". Trazi dalje ima toga ko salate...
Dobra ta neka kugla u koju gledas. I sta kazes, inace veze ne podrazumijevaju trud i strpljenje, nego je svima sve super jednostavno, bez teskoca se ljudi uklapaju u zajednicki zivot i svi lako prihvataju prilagodjavanje osobi drugacijoj od sebe.

Inace svi idemo u zivotu s tako egzaktnim projektnim kalkulacijama i racunamo koliku dobit cemo izvuci u odnosu na ulozeno u vezama?

Sve sto si napisao je prilicno stereotipno. Nije nemoguce da se desi bilo kome i nije uopste iskljucivo primjenjivo na ljude koji imaju djecu iz prethodne veze/braka.

SaraFina

#46 Re: Single Mom,Jedan problem vise,Ne budimo licemjerni

Post by SaraFina » 03/06/2015 10:53

Meni je ova muska samouvjerenost u virtuali postala baš simpatična :lol:

Em se uvjeravaju po temama kako im s godinama raste cijena a zenama opada :lol:

Em ima zena ko salate spremnih ispunjavati njihove hirove i primoranih da nakon 25 godina traze kompromise već :lol:

Da ne nabrajam dalje ali Forum je postao utočiste nekima izgleda i bijeg od stvarnosti :sax:

DoZeN

#47 Re: Single Mom,Jedan problem vise,Ne budimo licemjerni

Post by DoZeN » 03/06/2015 10:54

Tomahawk11 wrote: U uvodnom postu si rekao da si liberalan (opet zavisi sta pod tim podrazumjevas), dakle, pitanje je: je li tebi stalo do te zene? Svidja li ti se? Je li vam dobro zajedno? Ako su odgovori na ova pitanja pozitivni (i sa njene strane), onda ne bi trebalo biti problema sa njenjim osjecajima spram djece.
Mozda nisam prava osoba da bih dao odgovor na pitanje da li bih, jer se nisam razvodio. Da li bih? Ako mi se svidja zena, ako sam se zaljubio, ako nam je dobro zajedno....sto da ne?! Pusti tu pricu kako se gleda....pogotovo ovamo kod nas, kad bi covjek gledao sta narod misli, ne bi nista radio. Nek ti to ne bude nikakva smjernica. Bitno je kako vi funkcionisete, okolina nek se prilagodjava.
Jesam liberalan,nemam problema ni sa razvodom,ni sa mnogo drugog,da ne uskacemo u drugu temu
Ne treba mi "druga mama" da brine brigu o meni, ja imam mamu,znam sta znaci ljubav majke i djece i uopsteno djece i roditelja
Medjutim koji ti dio ovakvi veza i ljudskog ponasanja nije jasan?
Da li su djeca "duzna" da prihvate novog muskarca u zivotu svoje mame?
Last edited by DoZeN on 03/06/2015 11:01, edited 2 times in total.

DoZeN

#48 Re: Single Mom,Jedan problem vise,Ne budimo licemjerni

Post by DoZeN » 03/06/2015 10:59

insomnia78 wrote:
Boli me briga sta ce mahala reci, to nije poenta.....

bluesjunior

#49 Re: Single Mom,Jedan problem vise,Ne budimo licemjerni

Post by bluesjunior » 03/06/2015 11:18

SaraFina wrote:Meni je ova muska samouvjerenost u virtuali postala baš simpatična :lol:

Em se uvjeravaju po temama kako im s godinama raste cijena a zenama opada :lol:

Em ima zena ko salate spremnih ispunjavati njihove hirove i primoranih da nakon 25 godina traze kompromise već :lol:

Da ne nabrajam dalje ali Forum je postao utočiste nekima izgleda i bijeg od stvarnosti :sax:
Muska samouvjernost ti inace nije simpaticna?

Nema zivo bice "cijenu". Ali ako cemo bas tjerat mak na konac i nije sve isto sa 25, sa 35, 45. Neke stvari postaju i bolje, a neke s vremenom polako gube bitku sa gravitacijom, oksidacijom i slicnim neizbjeznim procesima.

Po planeti hoda 7 milijardi. Na zalost vec odavno nema salate za sve...Da budem jasniji, da da, ima "ko salate" i muskih i zenskih.

Ko cije hirove ispunjava od kako je svijeta i vijeka je valjda ipak dobro poznato?

Bloody

#50 Re: Single Mom,Jedan problem vise,Ne budimo licemjerni

Post by Bloody » 03/06/2015 11:21

bluesjunior wrote:Normalno je da su joj djeca na prvom mjestu. Pa recimo da to i prihvatis, a to podrazumijeva i truda i strpljenja...na kraju velike su sanse da djecu zavolis zaista "ko svoju". Mislis li da ces od majke dobit nesto zauzvrat proporcionalno tvom trudu? Ne, bit ces tretiran sasvim normalno kao sto bi bio i da si joj ti na prvom mjestu, samo sto naravno nece imat vremena za tebe bas uvijek...Svaka tvoja greska ce uvijek bit "Velika", a svaka pozitiva koju stvoris ce bit sasvim normalna stvar. Probaj predlozit da ona tebi bude na primjer na drugom mjestu pa ce ti se odmah "sve samo kazat". Trazi dalje ima toga ko salate...

Dobiti ce onoliko koliko i sam bude dao.Ni manje ni vise.

Post Reply