AKO MOZE PAR ISKRENIH SAVJETA,BITNO MI JE

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: Euridika, _BataZiv_0809

xtyling

#26 Re: AKO MOZE PAR ISKRENIH SAVJETA,BITNO MI JE

Post by xtyling » 03/01/2015 19:04

amiliana wrote:Gledaj ja imam 17 godina i momka 18 godina, nama je problem sto on zivi u inostranstvu i vraca se krajem januara,problem je sto mora u skolu i ja isto i ne znamo kako ce se sve odvijati ja ti predlazem da popricas sa roditeljima, znam da nece nju na grbaci da imaju i da je puno problema ali neka te pokusaju razumijeti ako je zaista voli ,i ako ti je stalo do nje.I nemoj da zuris sa zenidbom premladi ste za to ima puno bitnijih stvari u zivotu od zenidbe ,moja sestra je imala 7 godina vezu pa opet nista. Ne zuri se ima vremena
razumijem hvala ti,kontam sta hocu reci..ali za zenidbu samo sam spomenuo sto ne znaci da ces sad biti..ako vec hodam sa djevojkom poreko godina dna i sasvim nam je ok u vezi slazemo se,valjda trebamo da imamo neku buducnost zar ne ?

xtyling

#27 Re: AKO MOZE PAR ISKRENIH SAVJETA,BITNO MI JE

Post by xtyling » 03/01/2015 19:08

mushkile chibira wrote:@forel,

De ba drug ohani malo, prvo mu das vjetar u krila i nekih dobrih savjeta pa ga onda nalijepis :D.

Momak je mlad i vidi se iz napisanog - osjecajan, sin jedinac, mazen i pazen i normalno je da sa roditeljima ima takav odnos. Normalno je i da njegovim roditeljima ni jedna djevojka nece valjati jer se radi o njihovom jedinom djetetu.
Mlada mu je i djevojka i prakticno jos su oboje djeca a zivot je pred njima, kako bude vrijeme prolazilo tako ce se i oni mijenjati vremenom i za par godina nece biti iste osobe. Sad vjerovatno ima mladalacke zaljubljenosti i ushicenja jedno s drugim jer pronalaze toliko toga zajednickog svakim trenom provedenim skupa.
Jedini ispravan savjet je kao sto si i napisao, "stati na loptu", vrijeme ce definitivno pokazati jesu li jedno za drugo i hoce li zavrsiti skupa. Ako to bude to i za nekoliko godina onda nema mu druge nego da radi onako kako mu srce nalaze.
U medjuvremenu samo je na njemu da se izbori u odnosu sa svojim roditeljima, izgradi svoj karakter i status koji ce oni postivati i tu mu niko od nas ne moze dati pravi savjet.
Ja koliko vidim po onome sto je pisao u njemu ima potencijala, nek' nastavi postovati svoje roditelje kao i postovati ljude bez obzira na njihov background. Vjerujem da s vremenom i njegovi roditelji prihvate i podrze njegove izbore ali to, podvlacim, zavisi samo od njega.
Jeidini si koji si bukvalno sve rekao sta se desava.Ne nisam ni pričao prijatelju moj,hodali smo pola godine samo znali da imam curu.Vec kad sam imao namjernu da je upoznam sa roditeljima,i kad je to sve proslo,naravno da su zeljeli da znaju nesto više o njoj,bio je red da kazem istinu,i da ne lazem,da bih stvorio gore.A ja imam svoj karatkter i svoj stav,ako sam upravu za nesto,nema kod mene puno rasprave..I ja i moja djevojka,cmeo se potrudi zajedno da dokazemo da nije to tako,i da se ne boje da se ne desi nesto lloše. :)

amiliana

#28 Re: AKO MOZE PAR ISKRENIH SAVJETA,BITNO MI JE

Post by amiliana » 03/01/2015 19:31

xtyling wrote:
amiliana wrote:Gledaj ja imam 17 godina i momka 18 godina, nama je problem sto on zivi u inostranstvu i vraca se krajem januara,problem je sto mora u skolu i ja isto i ne znamo kako ce se sve odvijati ja ti predlazem da popricas sa roditeljima, znam da nece nju na grbaci da imaju i da je puno problema ali neka te pokusaju razumijeti ako je zaista voli ,i ako ti je stalo do nje.I nemoj da zuris sa zenidbom premladi ste za to ima puno bitnijih stvari u zivotu od zenidbe ,moja sestra je imala 7 godina vezu pa opet nista. Ne zuri se ima vremena
razumijem hvala ti,kontam sta hocu reci..ali za zenidbu samo sam spomenuo sto ne znaci da ces sad biti..ako vec hodam sa djevojkom poreko godina dna i sasvim nam je ok u vezi slazemo se,valjda trebamo da imamo neku buducnost zar ne ?
Razumijem ja tebe ali memoj zuriti shvatam da planiras buducnost sve to stoji imala sam kod sebe u skoli jednu drugaricu imala momka samo o udaji i zarukama pricala, i bjezala sa casova s njim meni govorila da je pokrivam pred razrednicom kao bolesna da bi otisla s njim planirala da se uda kad zavrsi skolu, a o fakultetu i buducnosti nije razmisljala. Sve to stoji ali nemojte se zuriti jos ste mladi ima vremena i nadam se da ces uspjeti rascistiti to sa roditeljima.

Sretno :)

xtyling

#29 Re: AKO MOZE PAR ISKRENIH SAVJETA,BITNO MI JE

Post by xtyling » 03/01/2015 20:01

emmir1 wrote:Mene je strah ovakvog razmišljanja kod omladine, ob de zaljubio i ženio bi se odmah.

A mati mu još gaće pere i pegla.

Ne sikiraj se bolan bezveze
Ne slazem se sa tovj razmisljanjem.Moja mama je bolesna i boluje od multiplaskleroze,nekad ne moze ustati iz postelje,napraviti mi da jeddem,a kamo li nesto drugo,neke svtari sam radim vec odavno,nie mi tesko. :)

mushkile chibira

#30 Re: AKO MOZE PAR ISKRENIH SAVJETA,BITNO MI JE

Post by mushkile chibira » 05/01/2015 12:04

:run:
Last edited by mushkile chibira on 11/01/2015 20:47, edited 1 time in total.

todd_smith

#31 Re: AKO MOZE PAR ISKRENIH SAVJETA,BITNO MI JE

Post by todd_smith » 05/01/2015 15:11

xtyling wrote:Pozdrav ljudi,prije sveg Sretna svima N.G i da ste mi zivi i zdravi..

Imam 19 godina,i djevojku koja ima 17,vec godinu dana smo u vezi,i sve u svemu je lijepo kad bolje razmislim.Volimo se.Ja sam iz fine porodice,normalne jedinac sam.Moja djevojka nije te sreće,Zivi sa nanom,i ona je vanbračno dijete,njena majka nikad joj nije rekla zapravo ko joj je tata,udala se po drugi put, ne računajući moju djevojku i ima kčerku iz prvog braka..moja je djevojka i dalje ostala sa nanom.Ali bukvalo njena cijela familija koliko sam upoznat nije bas srećna,sto se tiče ljubavi sve je nekako uzburkano,i poremečeno..da ne idemo u detalje..postoji sad problem,samo mojim RODITELJIMA.Nekako u počtku nisu branili i podrzavali su je u tom smislu da joj nije lahko,i da ona nije nista kriva tome samo je nesrećno dijete,sad vec nije bas tako,imam osjećaj kad pričamo na tu temu,kao da mi hoce reci da im se ta djevojka ne svidja,da nije za našu kuču,i mama često kaze da nije to,to.I toliki je pritisak oko toga,toliko vlada negativna energija,da se bukvalno svako na svakoga dere,da jednostavno svaki put zaplačem i ako sam momak jer sam i ja osjetljiv puno.Meni je jako teško kad pričamo o tome..ja shvatam svoje roditelje,da zele meni dobro,i zele da se ne desi to i meni,kako u narodu kazu "kakva majka,takva kčerka".Znate na sta mislim.Ali ja je volim,i imam namjernu da je zenim :) ,ne zelim da nas iko rastavi i da nam bilo ko brani..ali nije jednostavno biti u vezi koju roditelji ne podrzavaju,još toliko dugo.Zelim da mi neko da savjet kakav bilo,kako bih mogao neke dileme rijesiti,ne zelim da nju sekiram,puno je osjećajna i puno smo se vezali jedno za drugo.Ne zelim da patimo oboje,zelim da sam sa njom srećan zauvijek,naravno ako bude sudbine :)
roditelji su ti upravu

dustaban

#32 Re: AKO MOZE PAR ISKRENIH SAVJETA,BITNO MI JE

Post by dustaban » 05/01/2015 15:37

Volio bih nekako stupiti u kontakt s tom curom i reci joj da bjezi od pitschke poput tebe!

amiliana

#33 Re: AKO MOZE PAR ISKRENIH SAVJETA,BITNO MI JE

Post by amiliana » 05/01/2015 15:42

Aj ne peglajte momka glupostima

_BataZiv_0809
Nindža revizor

#34 Re: AKO MOZE PAR ISKRENIH SAVJETA,BITNO MI JE

Post by _BataZiv_0809 » 05/01/2015 17:48

Trazio si par iskrenih savjeta:

1) Slusaj mater. I ja sam sin jedinac, doduse odrastao samo sa majkom, i mogu posvjedociti da me majcin savjet nikad u zivotu nije izdao.

Doduse ona mi nikad nije zabranjivala djevojke, niti je komentarisala, nego me je pustala da sam nadodjem. Njena omiljena uzrecica je:"Sine nema potrebe da te ja ubjedjujem u bilo sta, SVE CE TI SE SAMO KAZATI". I tako je bilo svaki put. Kasnije (nakon prekida) sam sa njom diskutovao i dobro slusao stvari koje je ona zapazila kod mojih djevojaka i koje su se pokazale zapanjujuce tacnim.

Dakle, poslusaj sta ti roditelji govore, ali ne u smislu da uradis tacno tako kako su ti rekli, nego imaj na umu to sto su rekli. Ako ih poslusas i pokajes se, vazda ce ti oni biti krivi i mislit ces da bi bilo bolje da ih nisi poslusao. Dakle ucini kako ti srce kaze, ali imaj na umu sta ti kaze osoba koja te je 9 mjeseci ispod srca nosila. :)

2) Mlad si i tek si na pocetku uzbudljivog zivotnog putovanja. Znaj da i najljepse slike vremenom izblijede, da i najvelicanstvenija ruza izgubi miris i latice i budi svjestan da ne postoji "zauvijek" i da ne postoji "nikad".

3) Iako iskreno i duboko vjerujem da ljudima ne treba suditi zbog bekgraunda iz kojeg dolaze, iz mog licnog iskustva, ali i iskustava prijatelja, malo je uspjesnih veza i brakova izmedju ljudi razlicitog bekgraunda.

Ja sam iz porodice intelektualaca, dobrostojeci smo, obrazovan sam i odgojen u strogom socijalistickom duhu. Imao sam djevojku koja je porijeklom iz siromasnije porodice, otac joj je poginuo kao borac, majka ne radi, zive od boracke penzije.

Ta djevojka je moja najveca ljubav i rana iza koje je ostao neizbrisiv oziljak. Osjecao sam za nju to sto ti osjecas za tu svoju. Otprilike smo imali isto godina kada smo zapoceli vezu. I ispocetka je bilo divno.

Medjutim razlika u bekgraundu je postajala vidljivija kako je vrijeme odmicalo. Njenoj majci i rodjacima je bilo smijesno to sto ja svakoga persiram, sto pozdravljam sa "dobar dan" i vrlo cesto upotrebljavam rijeci "molim" i "hvala". Nadalje uvijek se potezala neka prica kako je "lako ljudima poput mene", gdje sam ja dolazio u situaciju da se maltene pravdam zbog cinjenice da su mi roditelji dobrostojeci obrazovani ljudi. Ona me je na svaki nacin pokusala "zastititi", ali vremenoj je i njoj ubacena buba u uho i poceo sam i kod nje, malo po malo, primijecivati slicne opaske.

Stanje se pogorsalo kada nije uspjela upisati narednu godinu na fakultetu. To je znacilo puno dokolice, druzenja sa dokolicarima, Pink, Grand, Veliki brat, Farma i ostali repertoar... Sve cesce sam uvidjao da me teme koje ona poteze nerviraju, da su joj pogledi na svijet jako skuceni i prosto nisam mogao vjerovati kakve notorne gluposti ona prikazuje kao cinjenice.

Zavrsilo je bolnim prekidom sa puno peripetija.

Blizak poznanik, inace sin jednog poznatog privrednika se prije 2 godine ozenio djevojkom koja maltene nije imala gume na gacama. Njeno ponasanje se danas svodi na:

a) pišanje po svima
b) zahtjeve kao da je Lady Di
c) pricu o najskupljim brendovima garderobe ("Meni bi bilo ponizenje da kupim nesto u Zari ili Bershki")

Naravno ne radi, sjedi kuci i upija malogradjansku zabavu, a njemu sve vise i vise puca film.

Imam jos primjera, ali ovo je sasma dovoljno.

Ne kazem da nema pozitivnih primjera, jer granice moje spoznaje nisu granice svijeta, ali pisem ti kao relativno stariji od tebe i dobronamjeran. Ovo ti je mojih par savjeta, jer ti je bitno :thumbup:

xtyling

#35 Re: AKO MOZE PAR ISKRENIH SAVJETA,BITNO MI JE

Post by xtyling » 05/01/2015 19:03

mushkile chibira wrote:
xtyling wrote:
mushkile chibira wrote:@forel,

De ba drug ohani malo, prvo mu das vjetar u krila i nekih dobrih savjeta pa ga onda nalijepis :D.

Momak je mlad i vidi se iz napisanog - osjecajan, sin jedinac, mazen i pazen i normalno je da sa roditeljima ima takav odnos. Normalno je i da njegovim roditeljima ni jedna djevojka nece valjati jer se radi o njihovom jedinom djetetu.
Mlada mu je i djevojka i prakticno jos su oboje djeca a zivot je pred njima, kako bude vrijeme prolazilo tako ce se i oni mijenjati vremenom i za par godina nece biti iste osobe. Sad vjerovatno ima mladalacke zaljubljenosti i ushicenja jedno s drugim jer pronalaze toliko toga zajednickog svakim trenom provedenim skupa.
Jedini ispravan savjet je kao sto si i napisao, "stati na loptu", vrijeme ce definitivno pokazati jesu li jedno za drugo i hoce li zavrsiti skupa. Ako to bude to i za nekoliko godina onda nema mu druge nego da radi onako kako mu srce nalaze.
U medjuvremenu samo je na njemu da se izbori u odnosu sa svojim roditeljima, izgradi svoj karakter i status koji ce oni postivati i tu mu niko od nas ne moze dati pravi savjet.
Ja koliko vidim po onome sto je pisao u njemu ima potencijala, nek' nastavi postovati svoje roditelje kao i postovati ljude bez obzira na njihov background. Vjerujem da s vremenom i njegovi roditelji prihvate i podrze njegove izbore ali to, podvlacim, zavisi samo od njega.
Jeidini si koji si bukvalno sve rekao sta se desava.Ne nisam ni pričao prijatelju moj,hodali smo pola godine samo znali da imam curu.Vec kad sam imao namjernu da je upoznam sa roditeljima,i kad je to sve proslo,naravno da su zeljeli da znaju nesto više o njoj,bio je red da kazem istinu,i da ne lazem,da bih stvorio gore.A ja imam svoj karatkter i svoj stav,ako sam upravu za nesto,nema kod mene puno rasprave..I ja i moja djevojka,cmeo se potrudi zajedno da dokazemo da nije to tako,i da se ne boje da se ne desi nesto lloše. :)
Nisam ja oko ni mislio da ti nemas vec odredjeni stav ni karakter, mislio sam prije svega na suptilne odnose unutar porodice. Tvoji roditelji skupa sa tobom cine tvoju porodicu i imamo sad nekoga za koga bi ti zelio da vremenom bude dio iste a to je tvoja djevojka. Treba proci vremena da se odnosi izmedju cetiri jedinke posloze u zajednici, ako to bude neostvarivo a tvoja sreca bude upitna onda ce najvjerovatnije doci do cijepanja te zajednice na dva dijela. Moj iskren savjet svakome jeste da ako vec ima mogucnost da zivi odvojeno od roditelja, onda i ucini isto ali ti si jos uvijek daleko od ovoga.

Imao sam kroz zivot nekoliko djevojaka sa istim ili slicnim backgroundom kao i tvoja i zivot je htio da ne zavrsim u bracnoj zajednici ni sa jednom od njih a bilo je razgovora i hajd' nazovi planova o braku.

Moja rahmetli mati je uvijek imala stav: Sine ako ona tebi valja onda valja i meni.

Niti su te sve moje bivse ispale rospije i bestije kroz zivot niti bilo ko moze tvrditi da postoji neko pravilo da ce osoba biti "takva i takva" s obzirom da joj je mati bila "takva i takva" ili je odrasla u nekakvom disfunkcionalnom okruzenju sa ili bez zivotnih uzora.

S obzirom na ovo sve sto sam napisao kao i cinjenicu da nismo svi isti kao ljudi/jedinke tako ti niko od nas ne moze dati savjet kako da "pomiris dva svijeta" koja trenutno nisu u harmoniji.

Nastavi da postujes svoje roditelje kao i njihove zelje i isto tako nastavi da postujes svoju djevojku. Znam da si mlad i da te emocije ponesu, najvise ce ti pomoci da ostanes smiren i da stalozeno vodis svaku konverzaciju ma koliko "teska" bila tema iste. Svadja i nedorecene ili izrecene stvari kao i olaksavanje samom sebi time sto ces negdje nasamo "pustiti suzu" je samo trenutno rjesenje.

Iskreno bih volio da procitam za jedno 3-4-5 godina da se kod tebe sve "stabilizovalo" i da ste vas dvoje ispali dobra kombinacija i zavrsili skupa, naravno ako nas Dragi Bog pozivi do tada.

Do tada, uzivaj u svojoj mladosti i iskuliraj uopste razgovore o braku i buducnosti, svedi to na pricu o tome kako se zabavljas s tom i tom djevojkom pa ako ti se pruzi prilika dovedi je kuci i upoznaj s roditeljima. Nikakve planove za buducnost nemoj im saopstavati ubuduce jer ni sam ne mozes biti siguran sta te ocekuje u istoj. Mladi ste i pustite nek traje to sto imate trenutno i stavi to roditeljima do znanja, u stilu - zabavljamo se, lijepo nam je skupa i sl. Nikako u stilu - volim je i zenit' cu je jer ces prije svega time uplasiti svoju mater (ako vec i nisi), imaj na umu da si ti njima centar njihovog svijeta i da im je tvoja sreca najbitnija ma koliko se tebi cinilo da to ne izgleda bas tako. Daj jednostavno vremena i sebi i djevojci da "sazrijete" kao i roditeljima da se uvjere da tvoj izbor nije los (bez obzira na zivotnu opasnost da nas razuvjeri kroz neki period da smo dobro odabrali - to ti niko ne moze garantovati svakako).

Dobre odluke/izbore donosimo na osnovu iskustva a iskustvo sticemo tako sto pravimo lose odluke/izbore.

Svaku srecu ti zelim.

P.S. Nemoj zamjeriti pojedinim forumasima koji su ti naizgled negativno odgovarali na upit, neke od njih licno poznajem i znam da su dobri ljudi i vjerujem da su ti samo htjeli staviti do znanja isto ovo sto sam ti i ja napisao a to je da ne zuris.
Hvala drug sto razumijes.Sto shvatas sta hoce reci.aa bila je ona kod mene kuci,i sv je to super slazu se one nije to problem :) ,samo se boje za ono najgore,i nista višeee,da se ne bi desilo.A sve je to opet do sudbine,a mi ne zurimo naravno sve polakho,kako ce biti biti ce,ali mora se imati neki smjer u zivotu.Hvala na podrsci. :)

dezurni_ucenik

#36 Re: AKO MOZE PAR ISKRENIH SAVJETA,BITNO MI JE

Post by dezurni_ucenik » 05/01/2015 19:07

Znaci,svako u ovoj drzavi ko nije bogatas i dobrostojeci,je prikriveni kompleksas i jadnik koji je spreman sutra i da preko mrtvih gazi za malo uspjeha.

Poserem vam se i na vas i na te vase roditelje sto su vas naucili tim snobistickim debilizmima.

nightvision

#37 Re: AKO MOZE PAR ISKRENIH SAVJETA,BITNO MI JE

Post by nightvision » 05/01/2015 19:17

dezurni_ucenik wrote:Znaci,svako u ovoj drzavi ko nije bogatas i dobrostojeci,je prikriveni kompleksas i jadnik koji je spreman sutra i da preko mrtvih gazi za malo uspjeha.

Poserem vam se i na vas i na te vase roditelje sto su vas naucili tim snobistickim debilizmima.
A vidi fukare jes' mu krivo.... :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :sarcasm:

Prolaznik

#38 Re: AKO MOZE PAR ISKRENIH SAVJETA,BITNO MI JE

Post by Prolaznik » 05/01/2015 21:16

dezurni_ucenik wrote:Znaci,svako u ovoj drzavi ko nije bogatas i dobrostojeci,je prikriveni kompleksas i jadnik koji je spreman sutra i da preko mrtvih gazi za malo uspjeha.

Mislim da ti nisi shvatio poentu koju smo @_BataZiv_0809 i ja pokušali da prenesemo. Ne radi se o tome da mi sa visine gledamo na one koji dolaze iz siromašnog backgrounda već upravo obrnuto. Ako već živimo životom koji je sigurno kvalitetniji nego što je njihov bio i pri tome velikodušno i bez rezerve ih uvodimo u takvu sredinu sa željom da ga dalje zajedno živimo, sve što dotična treba da uradi jeste da to prihvati, da se izgrađuje i pronalazi sebe i takvoj sredini. A ako ona to ne želi onda tu nastaje problem.

Ako misliš da je to nametanje jedne opcije nad drugom i da je jednako jako njeno pravo da po cijeli dan dribla Facebook i gleda Farme i Grand umjesto da izađe vani u pozorište na koncer, bavi rekreacijom, to je apsolutno njeno pravo ali zato nije moja obaveza da to tolerišem.

_BataZiv_0809
Nindža revizor

#39 Re: AKO MOZE PAR ISKRENIH SAVJETA,BITNO MI JE

Post by _BataZiv_0809 » 05/01/2015 23:01

Prolaznik wrote:

Mislim da ti nisi shvatio poentu koju smo @_BataZiv_0809 i ja pokušali da prenesemo. Ne radi se o tome da mi sa visine gledamo na one koji dolaze iz siromašnog backgrounda već upravo obrnuto. Ako već živimo životom koji je sigurno kvalitetniji nego što je njihov bio i pri tome velikodušno i bez rezerve ih uvodimo u takvu sredinu sa željom da ga dalje zajedno živimo, sve što dotična treba da uradi jeste da to prihvati, da se izgrađuje i pronalazi sebe i takvoj sredini. A ako ona to ne želi onda tu nastaje problem.

Ako misliš da je to nametanje jedne opcije nad drugom i da je jednako jako njeno pravo da po cijeli dan dribla Facebook i gleda Farme i Grand umjesto da izađe vani u pozorište na koncer, bavi rekreacijom, to je apsolutno njeno pravo ali zato nije moja obaveza da to tolerišem.
Zakljucak je jako povrsan i zlonamjeran.

Kao sto vec rekoh, o ljudima ne sudim na osnovu njihovog bekgraunda, jer roditelje covjek ne bira. Svi bi mi voljeli da smo djeca princa Charlesa i Lady Di, ali ne moze. Ali da imam lose licno iskustvo i da znam za jos nekoliko slicnih primjera, to stoji. Pritom nigdje ne tvrdim da je moje iskustvo i saznanje generalno pravilo, jer nije. Dobronamjerno sam zelio ovom finom momcicu ukazati na neke stvari :)

Da sam robovao snobistickim debilizmima, hodao bih samo i iskljucivo sa cerkama dobrostojecih majcinih kolegica.

Ova djevojka je bila moja najveca ljubav i vise od svega sam zelio da joj nadomjestim sve ono za sta je bila uskracena, a sta sam joj mogao priustiti. To je bila iskrena namjera od srca i motivisana iskljucivo ljubavlju.

Ali sto ti kazes @Prolaznice, ako je njoj draze hvatanje zjala, naslikavanje za fejsbuk, gledanje Farmi i Grand parada, umjesto skole plesa ili kursa spanskog jezika sa mnom (a ovo je bila konkretna situacija), ja nisam duzan da to trpim. Jednostavno smo dva razlicita svijeta, jer je to determinisano uslovima u kojima smo odrasli i bilo je nepomirljivo.

Ispocetka to nije vidljivo, ali te razlike vremenom isplivaju. Kada prvobitna zaljepljenost i zaljubljenost spadnu, onda budes u stanju realnije sagledati osobu sa kojom dijelis blizinu.

dezurni_ucenik

#40 Re: AKO MOZE PAR ISKRENIH SAVJETA,BITNO MI JE

Post by dezurni_ucenik » 05/01/2015 23:08

Ja znam djevojaka iz dobrostojecih porodica kojima je pojam zivota gledati Farme,ZMBT,Zvezde Granda i slicno.Ne valja generalizovati nista,pa tako ni govoriti da onome ko nije nesto pri parama,da mu je pojma gore navedene stvari.

_BataZiv_0809
Nindža revizor

#41 Re: AKO MOZE PAR ISKRENIH SAVJETA,BITNO MI JE

Post by _BataZiv_0809 » 05/01/2015 23:24

dezurni_ucenik wrote:Ja znam djevojaka iz dobrostojecih porodica kojima je pojam zivota gledati Farme,ZMBT,Zvezde Granda i slicno.Ne valja generalizovati nista,pa tako ni govoriti da onome ko nije nesto pri parama,da mu je pojma gore navedene stvari.
Fulas poentu.

Farma, Grand i ZMBT su samo ilustracija.

Razlicit bekgraund nije samo u materijalnom bogatstvu, nego u cjelokupnom okruzenju, navikama i vrijednostima na kojima je neko naucen.

Evo konkretno, ponovo iz mog primjera:

Moja majka je zena koja je svojevremeno svaki drugi/treci dan radila cjelodnevne i nocne dezure, pored toga je osoba na rukovodecoj fuknciji u jednoj od najodgovornijih profesija, dok njena spava do 10, dan joj se svodi na prevrtanje solje i trac sa komsinicama. Normalna stvar je da ce njih dvije svoju djecu uciti razlicitim stvarima ili mozda jos preciznije-da ce drukcije poredati zivotne prioritete. O tome sam govorio.

dezurni_ucenik

#42 Re: AKO MOZE PAR ISKRENIH SAVJETA,BITNO MI JE

Post by dezurni_ucenik » 05/01/2015 23:28

_BataZiv_0809 wrote:
dezurni_ucenik wrote:Ja znam djevojaka iz dobrostojecih porodica kojima je pojam zivota gledati Farme,ZMBT,Zvezde Granda i slicno.Ne valja generalizovati nista,pa tako ni govoriti da onome ko nije nesto pri parama,da mu je pojma gore navedene stvari.
Fulas poentu.

Farma, Grand i ZMBT su samo ilustracija.

Razlicit bekgraund nije samo u materijalnom bogatstvu, nego u cjelokupnom okruzenju, navikama i vrijednostima na kojima je neko naucen.

Evo konkretno, ponovo iz mog primjera:

Moja majka je zena koja je svojevremeno svaki drugi/treci dan radila cjelodnevne i nocne dezure, pored toga je osoba na rukovodecoj fuknciji u jednoj od najodgovornijih profesija, dok njena spava do 10, dan joj se svodi na prevrtanje solje i trac sa komsinicama. Normalna stvar je da ce njih dvije svoju djecu uciti razlicitim stvarima ili mozda jos preciznije-da ce drukcije poredati zivotne prioritete. O tome sam govorio.

O tome ja i govorim.I dodajem cijelo vrijeme da ne valja generalizovati osobe.

_BataZiv_0809
Nindža revizor

#43 Re: AKO MOZE PAR ISKRENIH SAVJETA,BITNO MI JE

Post by _BataZiv_0809 » 05/01/2015 23:35

dezurni_ucenik wrote: O tome ja i govorim.I dodajem cijelo vrijeme da ne valja generalizovati osobe.
Napisao sam vise puta da je moje iskustvo tako i da to ne znaci da nema drukcijih. Granice moje spoznaje nisu granice svijeta-i to sam napisao vise puta. Pa sad kako ko hoce nek tumaci.

kosava

#44 Re: AKO MOZE PAR ISKRENIH SAVJETA,BITNO MI JE

Post by kosava » 05/01/2015 23:36

nightvision wrote:

A vidi fukare jes' mu krivo.... :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :sarcasm:

:D :D :D :thumbup:

kosava

#45 Re: AKO MOZE PAR ISKRENIH SAVJETA,BITNO MI JE

Post by kosava » 05/01/2015 23:38

Prolaznik wrote:

Nemoze to djaba vam je pokusavati nisu nas stari djaba gledali na porjeklo i porodicu.

Ako je neko dosao iz skucene ne materijalno nego mentalno sredine taj se nikada nece nauciti da prosiri vidike i kad sex postane dio bracnih obaveza, dodju problemcici taj raskorak se primjeti.

kosava

#46 Re: AKO MOZE PAR ISKRENIH SAVJETA,BITNO MI JE

Post by kosava » 05/01/2015 23:40

Pogresno, ti znas djevojke iz skorojevickih familija ono prijeratni piljar, ratni profiter i sada poratni biznismen :roll:
Bata ti prica o obrazovanim ljudima kojima je skola dala normalan zivot.

_BataZiv_0809
Nindža revizor

#47 Re: AKO MOZE PAR ISKRENIH SAVJETA,BITNO MI JE

Post by _BataZiv_0809 » 06/01/2015 00:07

kosava wrote:

Pogresno, ti znas djevojke iz skorojevickih familija ono prijeratni piljar, ratni profiter i sada poratni biznismen :roll:
Bata ti prica o obrazovanim ljudima kojima je skola dala normalan zivot.
Bas tako kosava :thumbup: Mada su danas dobrostojeci uglavnom ratni profiteri i skorojevici. Uglavnom, ali ne i iskljucivo.

belajboy75

#48 Re: AKO MOZE PAR ISKRENIH SAVJETA,BITNO MI JE

Post by belajboy75 » 06/01/2015 10:46

xtyling wrote:Pozdrav ljudi,prije sveg Sretna svima N.G i da ste mi zivi i zdravi..

Imam 19 godina,i djevojku koja ima 17,vec godinu dana smo u vezi,i sve u svemu je lijepo kad bolje razmislim.Volimo se.Ja sam iz fine porodice,normalne jedinac sam.Moja djevojka nije te sreće,Zivi sa nanom,i ona je vanbračno dijete,njena majka nikad joj nije rekla zapravo ko joj je tata,udala se po drugi put, ne računajući moju djevojku i ima kčerku iz prvog braka..moja je djevojka i dalje ostala sa nanom.Ali bukvalo njena cijela familija koliko sam upoznat nije bas srećna,sto se tiče ljubavi sve je nekako uzburkano,i poremečeno..da ne idemo u detalje..postoji sad problem,samo mojim RODITELJIMA.Nekako u počtku nisu branili i podrzavali su je u tom smislu da joj nije lahko,i da ona nije nista kriva tome samo je nesrećno dijete,sad vec nije bas tako,imam osjećaj kad pričamo na tu temu,kao da mi hoce reci da im se ta djevojka ne svidja,da nije za našu kuču,i mama često kaze da nije to,to.I toliki je pritisak oko toga,toliko vlada negativna energija,da se bukvalno svako na svakoga dere,da jednostavno svaki put zaplačem i ako sam momak jer sam i ja osjetljiv puno.Meni je jako teško kad pričamo o tome..ja shvatam svoje roditelje,da zele meni dobro,i zele da se ne desi to i meni,kako u narodu kazu "kakva majka,takva kčerka".Znate na sta mislim.Ali ja je volim,i imam namjernu da je zenim :) ,ne zelim da nas iko rastavi i da nam bilo ko brani..ali nije jednostavno biti u vezi koju roditelji ne podrzavaju,još toliko dugo.Zelim da mi neko da savjet kakav bilo,kako bih mogao neke dileme rijesiti,ne zelim da nju sekiram,puno je osjećajna i puno smo se vezali jedno za drugo.Ne zelim da patimo oboje,zelim da sam sa njom srećan zauvijek,naravno ako bude sudbine :)
Momcino, prolaziš kroz normalan život (mladost),
Neko se opece, a rijetki su koji bolje prodzu.
Ima tu dosta pametnih odgovora, ali na kraju je opet do tebe.
jesi li dovoljno zreo da skontas djevojku,jeli glumica, hvata li se za slamku spasa , itd.
Ja ti savjetujem,počnite skupa živjeti, raditi i stvarati od ničega nešto, bez pomoć roditelja .Čekaj sa djecom 5-6 godina , do tada ćeš znati na čemu si.
Puno je ljubavi kad se dobro živi, kad se nema se vidi prava ljubav.
Meni je 40 god i prošao sam sve i svašta.
Nije sramota plakati, ja sam znao pustiti suzu kad sam bio tvojih godina,a bio sam mangup,ali kad ti bude muka od svega ti je to ventil.
Nakon prvih suza sa 19 godina i raspada veze nakon 2 god sam rekao da neću ponoviti grešku.
Do 30 sam uživao i povaljao sve što se stiglo ,kad mi je već bilo dojadilo , čekao sam da naletim na nešto normalno, bio 6 god sa njom , pa tek djeca.Evo 13 god smo zajedno,dvoje djece i ok je za sada.Bilo je tu petljanja i njenih i mojih ,ali li sam sve to odjebao da prostis na izrazu.
Bitno je da uvijek držiš malu rezervu snage , ako krene po zlu da zadrzis zdrav razum i hladne glave izvuces najbolje rješenje.
Život je to jarane, ljudi se danas rastavljaju nakon 20-30 godina , pa Šta da ti više kažem.
Sretno i ne budi slijep.Ne vjeruj sve sto ti drugi kažu, ako ima sumnje ,provjeri sam.
Sve najbolje

plemba

#49 Re: AKO MOZE PAR ISKRENIH SAVJETA,BITNO MI JE

Post by plemba » 07/01/2015 11:22

Ma sve je to u redu, fino, krasno... ali momcino, tebi 19 njoj 17 i vi se kao upozajete sa roditeljima.... ma dajjj :lol: :-) :roll:

moji roditelji su upoznali samo jednu moju djevojku, i to kad smo oboje imali 27 godina i ta djevojka je nedugo nakon tog upoznavanja postala i moja supruga. sta vam je djeco?

Joe McCarthy

#50 Re: AKO MOZE PAR ISKRENIH SAVJETA

Post by Joe McCarthy » 07/01/2015 11:30

avetinja wrote:

Ko prvo nemoj biti šonjo, pa plakati. Ko drugo, a jesi baksuz gluho i ćoravo bilo, kud baš na tu da naletiš. Ko treće slušaj mater.
Sve ovo +

Image

Post Reply