Traze li muskarci preko 44 ljubav ili ne vjeruju vise u nju?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: Euridika, _BataZiv_0809

JThomas

#26 Re: Traze li muskarci preko 44 ljubav ili ne vjeruju vise u

Post by JThomas »

baš se pitam zašto se to tako smatra? :D
plain vanilla
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#27 Re: Traze li muskarci preko 44 ljubav ili ne vjeruju vise u

Post by plain vanilla »

JThomas wrote:baš se pitam zašto se to tako smatra? :D
Pa nekad, dok je muskarac bio glavni hranitelj porodice, kad je sam morao sam izdrzavati porodicu, imalo je smisla. Sad ga vala ne vidim
graue_maus

#28 Re: Traze li muskarci preko 44 ljubav ili ne vjeruju vise u

Post by graue_maus »

JThomas wrote:zaljube se ljudi i sa 70. ali ipak je s godinama sve teže, sve je čovjek oprezniji, poučeniji ugodnim i neugodnim iskustvima...desi se, svejedno. ali je rjeđe.
:thumbup: potpisujem .........
Korisničkoime

#29 Re: Traze li muskarci preko 44 ljubav ili ne vjeruju vise u

Post by Korisničkoime »

plain vanilla wrote:
salter071 wrote:
Da li je moguce da muskarci 44+ ne vjeruju vise u ljubav, prijateljstvo i partnerstvo u zivotu ili je jako malo takvih koji bi zeljeli imati takav odnos sa zenom, a ne samo neobavezno druzenje i seks?
Problem je sama postavka braka jer se smatra da je zena 'nagradjena' , a muskarac 'kaznjen' brakom. Da nije tako, ne bi bilo onih gluposti poput- ozenio ju jer je ostala trudna (uhvatila ga na dijete) i sl.

E sad, skupina muskaraca na koju vjerovatno ciljas su materijalno osigurani muskarci, dakle zaposleni, stambeno obezbijedjeni... Sumnjam da te zanimaju muskarci koji zive kod roditelja od novca koji im daju mama i tata od penzije.

Ta skupina (materijalno i stambeno osigurana) koristi situaciju da je mnogo vise slobodnih zena, tako da zele uzivati u zivotu bez 'okova' neke ozbiljne veze i braka. Oni su zapravo posveceni i usmjereni samo na sebe i svoja zadovoljstva, idu od zene do zene - onako bez obaveza i cine iskljucivo stvari koje njih cine sretnima. Kako rekoh prije, nekakva ozbiljna veza (ili gluho bilo brak) bila bi samo opterecenje.

Kod zena je to drugacije, kad vec imaju stan i posao, onda smatraju da im samo jos nedostaje muskarac,odnosno porodica za kompletnu srecu. Muskarcu (u ovim godinama) za kompletnu srecu treba mogucnost da zuji od zene do zene kao pcelica s cvijeta na cvijet.

Ukratko sam mogla napisati da su slobodni muskarci tih godina uglavnom egoisticna stvorenja koja brinu samo za sebe i spremni su na sve i svasta da nagode sebi, ali eto :mrgreen:

Vjerovatno ima izuzetaka, ali su rjedji od tartufa.
Jbt.kakve ti kretene poznajes da oprostis. Hajd to od zene do zene da se radi o nekom momku 20-25 godina. Medutim ozbiljan zreo muskarac valjda tezi braku, zeni, porodici. Barem je kod meme tako imam doduse jos dobrih 10 godina do ovih o kojima se raspravlja ali meni su brak zena dijete porodica prioritet, posao, zarada da omogucim normalnu egzistenciju. Ovi sa 44 bi valjda trebali da budu jos zreliji ako im do tih godina nije doslo iz guzice u glavu jbg nece nikad. Kakvi okovi porodica je ne znam neka teznja koju svaka odrasla osoba treba da ima, ok je hodanje zezancija i sl ali u nekim 20-tim. Ali opet nismo svi isti.

Sent from my GT-I9070 using Tapatalk 2
plain vanilla

#30 Re: Traze li muskarci preko 44 ljubav ili ne vjeruju vise u

Post by plain vanilla »

Korisničkoime wrote:
Jbt.kakve ti kretene poznajes da oprostis. Hajd to od zene do zene da se radi o nekom momku 20-25 godina. Medutim ozbiljan zreo muskarac valjda tezi braku, zeni, porodici. Barem je kod meme tako imam doduse jos dobrih 10 godina do ovih o kojima se raspravlja ali meni su brak zena dijete porodica prioritet, posao, zarada da omogucim normalnu egzistenciju. Ovi sa 44 bi valjda trebali da budu jos zreliji ako im do tih godina nije doslo iz guzice u glavu jbg nece nikad. Kakvi okovi porodica je ne znam neka teznja koju svaka odrasla osoba treba da ima, ok je hodanje zezancija i sl ali u nekim 20-tim. Ali opet nismo svi isti.

Sent from my GT-I9070 using Tapatalk 2
Da, jedina utjeha da nisu svi isti :)
S4mpion

#31 Re: Traze li muskarci preko 44 ljubav ili ne vjeruju vise u

Post by S4mpion »

Znam ljude koji su sami i u svojim 40-im, 50-im, stvarno za veliki broj njih mogu reći da su stvarno ljudi o sebi-pri sebi, nit piju, nit prave probleme, nit su odani hedonizmu, situirani, dobri s drugim ljudima, možda malo nespretni u odnosu sa ženama, ali njihovi vršnjaci, koji su sušta suprotnost, se u ženskom svijetu dosta glasnije čuju, dosta su primjećeniji, to je malo tužno. :-?

Žene u svojim 40-im, 50-im imaju jako sužen izbor, ako već misle naći partnera, trebalo bi da malo pažnje usmjere i ka ljudima iz sjene, a ne samo hedonistima koji se glasno čuju.
JThomas

#32 Re: Traze li muskarci preko 44 ljubav ili ne vjeruju vise u

Post by JThomas »

avaj, takvi su im dosadni... :D
Ma.Le.Na

#33 Re: Traze li muskarci preko 44 ljubav ili ne vjeruju vise u

Post by Ma.Le.Na »

Tema se može odvijati u dva smjera
Zašto je to tako ili kako da ti rijesis svoj "problem" usamljenosti

Za drugi dio preporučila bih ti ..a sta drugo nego da ne odustajes
Probaj i online upoznavanje, zašto ne?
Muškarci tih godina meni se cine nekako plašljiviji u pristupu ženama nego mladji i samim tim ovaj vid upoznavanja im je lakši i bliži

To dovodi do prvog dijela pitanja
HM zašto je to tako
Pa ja recimo poznajem vise muskaraca 40+ koji su povučeni i osamljeni nego tako raskalašeni kako mnogi spominju
Stari momak kako to kod nas kažu
Nekada u prošlosti razočarani u ljubavi ili cak bez posebnog iskustva u vezama...kao da su odustali
Izadju onako sa rajom povremeno, posvete se poslu, raduju se rodjendanima sestrica ili djece prijatelja ..uvijek nekako u opisu drugih kao fin miran momak...sto puta ga pokušali upoznat sa nekom prijateljicom rodice ...ali uvijek tihi i preplašeni
Rijetko ce taj pokušati nešto sam, jednostavno nema hrabrosti
I šteta je jer je zaista mnogo muškaraca jako finih u ovoj kategoriji, ostanu sami samo jer su kukavice i lakše im je gledati tudju sreću nego riskirati i probati imati svoju
Ostanu sami ukoliko ih kakva tetka ne "uvali" nekoj "staroj" curi
A onda ne znaš jel pristao samo da bi tetku skinuo s vrata ili se zaista zaljubio
Kažem opet cista šteta

Ne znam da li im se može pomoć i na kraju i treba li?
Ako ono uzmes evoluciju, pa ...slabi ne prežive jelte
Meni bude zao vidjeti da neko fin zbog nedostatka hrabrosti ostane sam, ali žene su u većini takve da traže inicijativu, a ovdje je obično nema..
seln

#34 Re: Traze li muskarci preko 44 ljubav ili ne vjeruju vise u

Post by seln »

reis1 wrote:Da li je moguce da muskarci 24+ ne vjeruju vise u ljubav, prijateljstvo i partnerstvo u zivotu ili je jako malo takvih koji bi zeljeli imati takav odnos sa zenom, a ne samo neobavezno druzenje i seks?

Sad je ok.
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Ja sam bogami mislio da si ti hetero.
-DUNJA-

#35 Re: Traze li muskarci preko 44 ljubav ili ne vjeruju vise u

Post by -DUNJA- »

Draga s, sigurno da postoje muskarci koji su u slicnoj situaciji kao i ti.
Meni je jako zao sto si tako ostala sama i sto ocito pomalo gubis vjeru da ces naci nekoga slicnog sebi i prekinuti samovanje.
Moj ti je prijedlog da ne odustajes i da ne odstupas od onoga sto stvarno zelis. Nemoj da ti se desi da u neka doba u nedostatku onoga sto ti treba, od onoga sto je dostupno pravis na silu ono sto zelis i samu sebe zavaravas.
I sve te carlame, veze i hodanje i ljudi i ljubav, sve su to stvari koje se dese ili ne. Tvoje je samo da se uvjeris da si sa svoje strane preuzela inicijativu i da nisi tapkala u mraku. Da kasnije nemas za cim da zalis.
:)
S4mpion

#36 Re: Traze li muskarci preko 44 ljubav ili ne vjeruju vise u

Post by S4mpion »

Ma.Le.Na wrote: Meni bude zao vidjeti da neko fin zbog nedostatka hrabrosti ostane sam, ali žene su u većini takve da traže inicijativu, a ovdje je obično nema..
Ovo je, nažalost, istina. Ako je muškarac ženskaroš, alkoholičar, partijaner, a zna sa ženama, vrlo često mu one daju šansu i sebi zadaju zadatak da promijene njegovu ličnost, dok neko ko je miran, tih, povučen postaje otpisan slučaj odmah u startu i njime se ne žele baviti.
JThomas

#37 Re: Traze li muskarci preko 44 ljubav ili ne vjeruju vise u

Post by JThomas »

žene ne "daju šansu" takvima, šansa se daje preko volje i "ako bi bi", nego se lože na takve. mogu forumašice još milion puta napisati da nije tako, ali jeste tako.
radostan dan

#38 Re: Traze li muskarci preko 44 ljubav ili ne vjeruju vise u

Post by radostan dan »

salter071 wrote: Da li je moguce da muskarci 44+ ne vjeruju vise u ljubav, prijateljstvo i partnerstvo u zivotu ili je jako malo takvih koji bi zeljeli imati takav odnos sa zenom, a ne samo neobavezno druzenje i seks?

idealne godine za početak uživanja rezultata -minulog rada-, uloženog u bračnog druga i djecu ...
takođe,u konkretnom slučaju, idealne godine za -okretanje lista- i novi početak.
pamet - tu je, iskustvo - tu je, želja - tu je...
sretno. :thumbup:
Tirkiz

#39 Re: Traze li muskarci preko 44 ljubav ili ne vjeruju vise u

Post by Tirkiz »

Koliko "filozofije" oko tako jednostavne teme.

uvijek bilo i ostat ce..."Onako kako mislis(vjerujes) tako ce ti i biti."
salter071

#40 Re: Traze li muskarci preko 44 ljubav ili ne vjeruju vise u

Post by salter071 »

LaLuna wrote:Pretpostavljam da ta nekakva 'potraga' za ljubavi ne prestaje s godinama. Ali, moguce je da u tvom konkretnom slucaju, problem djelimicno lezi i u cinjenici da dosta muskaraca tvojih godina (40ak +) trazi zene koje su bar 10-15 godina mladje od njih.

E sad, da li te mladje zene zele njih, to je vec neka druga tema :mrgreen:

Ne bih sada upadala u zamku genealizaciranja, ali oslanjajuci se na svoje iskustvo mogu se sloziti sa tobom.
Izgleda da muskarci moje generacije 44+ , kao i stariji, traze mladje zene. Neki ih nadju, a neki i ne.
Kako znam ovo iz iskustva?
Kao prvo, meni su prilazili stariji od mene oko10-20 godina, dakle oni kojima je sada 55-65, pa cak i stariji, sto me iznenadilo, posebno u slucaju jednoga 70-godisnjaka. Ne znam, mozda je njima u redu ispunjavati zivot prolaznim aferama u tim godinama, ali mene to nije zanimalo.
Kao drugo, moji prijatelji iste generacije vecinom ni ne gladaju zene svoje generacije, nego deset i vise godina mladje.
Dakle, govorim sada o onome sto sam sama dozivjela ili vidjela oko sebe.
Sada staviti sviju u isti kos na osnovu ovog iskustva, ne bi bilo u redu, jer nisu ni svi muskarci, kao ni sve zene iste, ali ignorirati iskustvo nije moguce. Covjek na osnovu dozivljenog, htio ili ne, donosi zakljucke i prilagodjava se situaciji.
Stoga, sve manje vjerujem da cu nekoga naci iako nisam jos sasvim odustala.
Pokusat cu, ali ako stvarno nije sudjeno, onda nece ici. Postoji sudbina, sreca, zovite to kako hocete, ali mi ipak mozemo donekle na nju utjecati.
Pa, vidjecemo....

Hvala i tebi i ostalima na odgovoru! :thumbup:
Luce

#41 Re: Traze li muskarci preko 44 ljubav ili ne vjeruju vise u

Post by Luce »

Ma ne odustaj...
Sigurno da ljudi s godinama gube polet, nadu, entuzijazam za zivot...a mislim da je to posebno karakteristicno za nase podneblje. Kod nas ljudi kad predju 45 nekako izgube energiju i volju za zivotom ( i muskarci i zene). Pretpostavljam da su muskarci o kojima pricas porijeklom iz nasih krajeva.

Stranci su drugaciji. Vidim dosta starijih parova oko sebe, vode se za rukice, paze i maze :-D To nisam kod nas vidjela ili vrlo rijetko. Kod nas kao da je to sramota, odmah bi bili ismijani, vidi ih 50 godina im a za ruke se vodaju...

Imam komsinicu koja ima brat bratu skoro pa 75, ne cuje a slabo i vidi...ali zato ima decka :D S njim izlazi na vecere (ne znam koliko on od nje sexa moze dobiti u tim godinama) ali druze se ljudi, svako zivi u svojoj kuci ali svaki dan se vidjaju. Ona je sredjena, ima volje za zivotom i energije kao da joj je 55 a ne 75 :D

Tako da je i to kulturolosko naslijedje bitan faktor.
Nego ti malo prosiri vidike i probaj uzeti u obzir i te Amere ili Kanadjane ;-)
salter071

#42 Re: Traze li muskarci preko 44 ljubav ili ne vjeruju vise u

Post by salter071 »

-DUNJA- wrote:Draga s, sigurno da postoje muskarci koji su u slicnoj situaciji kao i ti.
Meni je jako zao sto si tako ostala sama i sto ocito pomalo gubis vjeru da ces naci nekoga slicnog sebi i prekinuti samovanje.
Moj ti je prijedlog da ne odustajes i da ne odstupas od onoga sto stvarno zelis. Nemoj da ti se desi da u neka doba u nedostatku onoga sto ti treba, od onoga sto je dostupno pravis na silu ono sto zelis i samu sebe zavaravas.
I sve te carlame, veze i hodanje i ljudi i ljubav, sve su to stvari koje se dese ili ne. Tvoje je samo da se uvjeris da si sa svoje strane preuzela inicijativu i da nisi tapkala u mraku. Da kasnije nemas za cim da zalis.
:)
Nisam tip osobe koja pasivno ceka da se nesto dogodi. Preuzimala sam incijativu, ali ne moze to imati nikakvog efekta ako druga osoba nije spremna ili ne zeli nikakvu relaciju, nego nudi samo neobavezno druzenje i seks.
Mozda to nekome i odgovara, ali meni ne. Ja to jasno stavim na znanje da ne bude zabune.
Zato kazem da nisam sasvim odustala, ali nemam pretjerane nade da cu naci nekoga kome nije samo do zabave dok ne dosadimo jedno drugome. Mozda cu ipak imati srece. Ne znam, ali cini mi se da tu igra ulogu i taj faktor srece.
U svakom slucaju, kada vidim da ne pristupamo vezi na isti nacin, povlacim se. Nema smisla vrsti pritisak na bilo koji nacin ili se ubjedjivati sa nekim, a jednako je besmisleno i prihvatiti nesto sto mi ne odgovara i sto ne zelim sa nadom da ce se promjeniti. Ne vjerujem u to mijanjanje, iako me neki pokusavaju uvjeriti u sporotno.
Sa preko 40 godina svi smo mi manje-vise formirani i nema tu mijenjanja nekoga. Ako nije to osoba onakva kakvu mozemo prihvatiti kakva jeste i nije sam spreman nesto pruziti, nije pametno upirati da bi se nametale nekakve promjene ili od te osobe na bilo koji nacin dobilo ono sto sama nije htjela dati. Cak i da se postigne cilj i dobije od nekoga ono sto nije imao namjeru zauzvrat pruziti, ne bi to bila veza na zdravim i jakim osnovama.
Zbog cega se zadovoljavati ponudjenim ako je to nije ono sto trazim? Pa bolje je onda biti sama, nego sa svakim, odnosno sa bilo kim samo da ne budem sama. Ako je to to - i ime igre je "uzmi ili ostavi", onda ostavljam. Ne mislim nikoga koristiti i igrati se se tom osobom, ali jednako nisam ni ja nicija sexy igracka za vikend i poneki slobodan radni dan.Eto toliko.

Jos jednom hvala svima na odgovorima i iskljucujem se sa teme.
salter071

#43 Re: Traze li muskarci preko 44 ljubav ili ne vjeruju vise u

Post by salter071 »

Luce wrote:Ma ne odustaj...
Sigurno da ljudi s godinama gube polet, nadu, entuzijazam za zivot...a mislim da je to posebno karakteristicno za nase podneblje. Kod nas ljudi kad predju 45 nekako izgube energiju i volju za zivotom ( i muskarci i zene). Pretpostavljam da su muskarci o kojima pricas porijeklom iz nasih krajeva.

Stranci su drugaciji. Vidim dosta starijih parova oko sebe, vode se za rukice, paze i maze :-D To nisam kod nas vidjela ili vrlo rijetko. Kod nas kao da je to sramota, odmah bi bili ismijani, vidi ih 50 godina im a za ruke se vodaju...

Imam komsinicu koja ima brat bratu skoro pa 75, ne cuje a slabo i vidi...ali zato ima decka :D S njim izlazi na vecere (ne znam koliko on od nje sexa moze dobiti u tim godinama) ali druze se ljudi, svako zivi u svojoj kuci ali svaki dan se vidjaju. Ona je sredjena, ima volje za zivotom i energije kao da joj je 55 a ne 75 :D

Tako da je i to kulturolosko naslijedje bitan faktor.
Nego ti malo prosiri vidike i probaj uzeti u obzir i te Amere ili Kanadjane ;-)

To je druzenje i toga mi ne nedostaje, a vjeruj da se ne razlikuju puno po pristupu, bez obzira na kulturoloske razlike.
I to druzenje se odvija medju fnancijski jednako jakima, kako si i sama mogla vidjeti, jer i jedno i drugo ZIVE SAMI u svojim kucama, pa se nadju za druzenje, pa i seks, jer vjeruj da ga ima dok si ziv, manje, ali ga ima! :D

E sada se STVARNO iskljucujem! Hvala na odgovorima!
:kiss:
Ridjobrki

#44 Re: Traze li muskarci preko 44 ljubav ili ne vjeruju vise u

Post by Ridjobrki »

salter071 wrote: I to druzenje se odvija medju fnancijski jednako jakima, kako si i sama mogla vidjeti, jer i jedno i drugo ZIVE SAMI u svojim kucama, pa se nadju za druzenje, pa i seks, jer vjeruj da ga ima dok si ziv, manje, ali ga ima! :D
Nije džaba rečeno da je ljubav izmislila sirotinja da bi nekako došla do seksa... :D :wink:

Ali nije da muškarci preko 44 ne traže ljubav, ima ih koji traže. Ne znam lično, meni su 34 i ja je ne tražim ali vidim da ljudi traže. Bilo u novinama, ljubav je i dalje visoko rangirana u prioritetima zakona atrakcije. Odmah ispred krompirače i Islama. :D

Image

Ima i broj pa eto... :zvizdi:

Sretno i nema na čemu! :-D
McMoy

#45 Re: Traze li muskarci preko 44 ljubav ili ne vjeruju vise u

Post by McMoy »

Zaboravilo se na krompiraču u USA.
pirmin

#46 Re: Traze li muskarci preko 44 ljubav ili ne vjeruju vise u

Post by pirmin »

Šveđanin wrote:Muskarac sa 44 zeli da mu spremas rucak ko mama, da mu das kad on zatrazi, da mu ne zanovjetas puno, da ga pustis da subotom spava do poslije podne. Tiket popuni u petak navece, ti u subotu ides u kupovinu za kucu i njemu uplacujes tiket u kladionicu. On se budi poslije podne mamuran od pijanke sinoc i cekaju ga gotovi rezultati utakmica i rucak na stolu. E to je recept za bracnu harmoniju.

Sljedece: jeste klise, jeste predrasuda, jeste da ima izuzetaka ali pravilo najcesce glasi:

Od muskaraca sto je valjalo, to je do 40te razgrabljeno.. :D
Prijatelju dragi, koji li je to tebe povrijedio pa si ovako pun gorcine i predrasuda? :mrgreen:
dječak sa šibicama

#47 Re: Traze li muskarci preko 44 ljubav ili ne vjeruju vise u

Post by dječak sa šibicama »

Bas vala, nepotrebna filozofija.

Zena naisla na par primjeraka koji bi "da ubodu i odu", otvorila temu, i sad idu generalizacije.

Zasto muskarci... vole li zene... zele li muskarci... smatraju li zene... pa nismo svi isti, jebote.
nightvision

#48 Re: Traze li muskarci preko 44 ljubav ili ne vjeruju vise u

Post by nightvision »

tacno... mi nismo svi isti... ali zato zene jesu... :(
plain vanilla

#49 Re: Traze li muskarci preko 44 ljubav ili ne vjeruju vise u

Post by plain vanilla »

nightvision wrote:tacno... mi nismo svi isti... ali zato zene jesu... :(
:lol:
dječak sa šibicama

#50 Re: Traze li muskarci preko 44 ljubav ili ne vjeruju vise u

Post by dječak sa šibicama »

nightvision wrote:tacno... mi nismo svi isti... ali zato zene jesu... :(
Pomjeri se s` mjesta :D
Post Reply