Financije nezaposlene majke/supruge/domacice

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Locked
Objektivni navijac
Posts: 1907
Joined: 07/06/2013 17:34

#51 Re: Financije nezaposlene majke/supruge/domacice

Post by Objektivni navijac »

vaučer wrote:
Objektivni navijac wrote: :lol: :lol: :lol:
Moze imati moju dusu i telo i sve sto je moje :D
Ali kartice i racun nikada :D :izet:
To je prijatelju tvoj problem.
To što ja nemam niti jedno neugodno iskustvo u skoro deset godina zajedničkog života a dijelim s njom sve mi govori da nešto radim ispravno. Novac nije toliko bitan.
Ja tu ne vidim nikakvoga problema. Samo cistu perfekciju :D
Sta je deset godina ,u toku zivota. Sto duze sve izgleda dobro,vise zaboli,kada se razjebe :izet:
User avatar
vaučer
Posts: 9192
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#52 Re: Financije nezaposlene majke/supruge/domacice

Post by vaučer »

Ne znam koliko si star ali meni je deset godina puno. Također ne vidim smisla u djeljenju života s nekim ako me ne vjeruješ da ne zloupotrebljava zajedničke/tvoje financije. Pa niste djeca.
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#53 Re: Financije nezaposlene majke/supruge/domacice

Post by _mufljuz_ »

da malo ove feministice kvazizastitnice zenskog roda i poroda i papucare razocaram da kazem iz prve ruke da sam imao par puta semu sa zauzetom/udatom i da su prilicno koristile "zajednicki budzet" svojih porodica za namirivanje potreba sa ljubavnikom, bilo da se tu radi o rodjendanima i nekim drugim zajebancijama, jos se dobije i bonus ako znas dobro da pogadjas tackice - paznje 8-) 8)

nije ovo nikakva reklama - nego samo da i jednoj i drugoj i trecoj strani pokazem stranu stvarnosti koja je tamna, tamnija da ne moze biti i turobnija da ne moze biti...

najjace mi je slusat price o sveticama domacicama i zenicama sveticama, savrsenim brakovima i ostalim blasfhemijama opstepokvarenog drustva sa laznim vrijednostima..... najopasnije su te 8-)

toliko - iz prve ruke :wink: :mrgreen:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#54 Re: Financije nezaposlene majke/supruge/domacice

Post by Ramzess Veliki »

_mufljuz_ wrote:da malo ove feministice kvazizastitnice zenskog roda i poroda i papucare razocaram da kazem iz prve ruke da sam imao par puta semu sa zauzetom/udatom i da su prilicno koristile "zajednicki budzet" svojih porodica za namirivanje potreba sa ljubavnikom, bilo da se tu radi o rodjendanima i nekim drugim zajebancijama, jos se dobije i bonus ako znas dobro da pogadjas tackice - paznje 8-) 8)

nije ovo nikakva reklama - nego samo da i jednoj i drugoj i trecoj strani pokazem stranu stvarnosti koja je tamna, tamnija da ne moze biti i turobnija da ne moze biti...

najjace mi je slusat price o sveticama domacicama i zenicama sveticama, savrsenim brakovima i ostalim blasfhemijama opstepokvarenog drustva sa laznim vrijednostima..... najopasnije su te 8-)

toliko - iz prve ruke :wink: :mrgreen:
Istina. :D
andalib
Posts: 213
Joined: 06/03/2013 06:41

#55 Re: Financije nezaposlene majke/supruge/domacice

Post by andalib »

_mufljuz_ wrote:da malo ove feministice kvazizastitnice zenskog roda i poroda i papucare razocaram da kazem iz prve ruke da sam imao par puta semu sa zauzetom/udatom i da su prilicno koristile "zajednicki budzet" svojih porodica za namirivanje potreba sa ljubavnikom, bilo da se tu radi o rodjendanima i nekim drugim zajebancijama, jos se dobije i bonus ako znas dobro da pogadjas tackice - paznje 8-) 8)

nije ovo nikakva reklama - nego samo da i jednoj i drugoj i trecoj strani pokazem stranu stvarnosti koja je tamna, tamnija da ne moze biti i turobnija da ne moze biti...

najjace mi je slusat price o sveticama domacicama i zenicama sveticama, savrsenim brakovima i ostalim blasfhemijama opstepokvarenog drustva sa laznim vrijednostima..... najopasnije su te 8-)

toliko - iz prve ruke :wink: :mrgreen:
ti mi ga ono dodjes -svaler, i sad da nam ti popujes o moralu i nemoralu i istini i lazima, pa jos i o papucarstvu (onaj drugi barem ne zna da dijeli zenu...). bas po motu, cega se pametan stidi, itd., itd.
Last edited by andalib on 01/07/2014 21:26, edited 1 time in total.
Objektivni navijac
Posts: 1907
Joined: 07/06/2013 17:34

#56 Re: Financije nezaposlene majke/supruge/domacice

Post by Objektivni navijac »

vaučer wrote:Ne znam koliko si star ali meni je deset godina puno. Također ne vidim smisla u djeljenju života s nekim ako me ne vjeruješ da ne zloupotrebljava zajedničke/tvoje financije. Pa niste djeca.
Ljudi a i zene se mjenjaju,protokom vremena. Zena sa kojom zivis danas,vec sutra je neka druga zena,da ne pricamo o godinama.
Konkretno,imam kolegu,zivio je u braku dosta dugo,dosta vise od 10 godina,imaju i dvoje djece. Prije par godina,je otisao prilikom boravka u misiji,zena mu je ispraznila racun sa 250k $ i otisla sa likom mladjim od nje 15-ak godina.
Glupo je vjerovati nekome,ko ti nije nikakav rod :D
Uglavnom,ti zastupas varijantu da treba imati neograniceno povjerenje,cak i u finansijama,dok ja sam vise za varijantu cistoga racuna,koji donosi duzu ljubav. Svaki stav je ispravan,pravilnost i nepravilnost je u ocima posmatraca :D
User avatar
ema_
Posts: 4142
Joined: 07/04/2011 12:48
Location: القاهرة‎

#57 Re: Financije nezaposlene majke/supruge/domacice

Post by ema_ »

andalib wrote:
_mufljuz_ wrote:da malo ove feministice kvazizastitnice zenskog roda i poroda i papucare razocaram da kazem iz prve ruke da sam imao par puta semu sa zauzetom/udatom i da su prilicno koristile "zajednicki budzet" svojih porodica za namirivanje potreba sa ljubavnikom, bilo da se tu radi o rodjendanima i nekim drugim zajebancijama, jos se dobije i bonus ako znas dobro da pogadjas tackice - paznje 8-) 8)

nije ovo nikakva reklama - nego samo da i jednoj i drugoj i trecoj strani pokazem stranu stvarnosti koja je tamna, tamnija da ne moze biti i turobnija da ne moze biti...

najjace mi je slusat price o sveticama domacicama i zenicama sveticama, savrsenim brakovima i ostalim blasfhemijama opstepokvarenog drustva sa laznim vrijednostima..... najopasnije su te 8-)

toliko - iz prve ruke :wink: :mrgreen:
ti mi ga ono dodjes -svaler, i sad da nam ti popujes o moralu i nemoralu i istini i lazima, pa jos i o papucarstvu (onaj drugi barem ne zna da dijeli zenu...). bas po motu, cega se pametan stidi, itd., itd.
+1 :roll:
andalib
Posts: 213
Joined: 06/03/2013 06:41

#58 Re: Financije nezaposlene majke/supruge/domacice

Post by andalib »

Objektivni navijac wrote: Glupo je vjerovati nekome,ko ti nije nikakav rod :D
ovo mi bas nekako instinktivno i primitivno. samo krvne veze vaze, i to. bezveze i nema veze s realnoscu. dok sam jos zivjela s roditeljima, imala sam pristup svim njihovim racunima i stednim knjizima, u slucaju nedajBoze. kada je to mama spomenula svojim prijateljicama, zene se iznenadile tolikom povjerenju, obzirom da je par njih bilo u proslosti redovno opljackano od strane vlastite djece, pa sad kriju pare, itd.

zivot je rizican u svakom slucaju. malo mudrosti pri odabiru partnera i odluci kome vjerovati, a malo i srece, hebiga, pa cemo vidjeti.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#59 Re: Financije nezaposlene majke/supruge/domacice

Post by Ramzess Veliki »

Objektivni navijac wrote:
vaučer wrote:Ne znam koliko si star ali meni je deset godina puno. Također ne vidim smisla u djeljenju života s nekim ako me ne vjeruješ da ne zloupotrebljava zajedničke/tvoje financije. Pa niste djeca.
Ljudi a i zene se mjenjaju,protokom vremena. Zena sa kojom zivis danas,vec sutra je neka druga zena,da ne pricamo o godinama.
Konkretno,imam kolegu,zivio je u braku dosta dugo,dosta vise od 10 godina,imaju i dvoje djece. Prije par godina,je otisao prilikom boravka u misiji,zena mu je ispraznila racun sa 250k $ i otisla sa likom mladjim od nje 15-ak godina.
Glupo je vjerovati nekome,ko ti nije nikakav rod :D
Uglavnom,ti zastupas varijantu da treba imati neograniceno povjerenje,cak i u finansijama,dok ja sam vise za varijantu cistoga racuna,koji donosi duzu ljubav. Svaki stav je ispravan,pravilnost i nepravilnost je u ocima posmatraca :D
Aj lajk'it veri. :thumbup:
Istina. :thumbup:
Najbolje je biti ljubavnik, nikad ne treba pogriješiti pa se oženiti. Oženiš se da drugi trpaju ženi i da ih čašćava tvojim parama ... :lol: :lol: :lol:
andalib
Posts: 213
Joined: 06/03/2013 06:41

#60 Re: Financije nezaposlene majke/supruge/domacice

Post by andalib »

JThomas wrote:ako je muž prosječni čovjek, onda je mahaluša. a ako je muž biznismen milioner ili fudbaler, onda ona popuje sa naslovnica ženskih magazina i objavljuje modne savjete i putopise sa mondenih destinacija.
prvo, kako kome.

drugo, pricamo o obicnim ljudima. selebritis (bljuc) imaju vise naopakih osobina od ovog nabrojanog. uostalom, sta sad, hocemo li sad razvuci pricu i o playboyima koji love stare babe po azurnoj obali. dje bi nam bio kraj, stvarno.
User avatar
berenice
Posts: 3173
Joined: 17/06/2010 14:32

#61 Re: Financije nezaposlene majke/supruge/domacice

Post by berenice »

Neki od vas su bili baš peh što se tiče žena... moje saučešće i nadam se da će se to promijeniti... jednog lijepog sunčanog dana... i takoooo
User avatar
Luce
Posts: 406
Joined: 04/04/2008 09:39

#62 Re: Financije nezaposlene majke/supruge/domacice

Post by Luce »

I u BiH i vani postoje realne mogucnosti da jedno od supruznika na neko vrijeme bude bez posla.

Bila ja bez posla, bio suprug bez posla, nikad ne znas u zivotu sta te sutra moze snaci. Sasvim mi je normalno da finansije budu zajednicke i ukoliko jedno ne radi, da ima pristup tim istim zajednickim finanansijama.

Ja licno preferiram da radim, jednostavno to je dio mene, osjecam se bolje, doprinosim svojoj porodici i materijalno. Znaci ako mogu, uvijek biram da radim.

Zene koje ne rade (bilo izborom bilo okolnostima) su ranjivije, pogotovo ako imaju supruga da tako kazem kretena :D ...novac nije sve u zivotu ali posao ti daje samostalnost, mogucnost da odlucujes o vlastitoj sudbini, da ne trpis nista, daje ti izbor a cini mi se i postovanje od strane drugih.
Objektivni navijac
Posts: 1907
Joined: 07/06/2013 17:34

#63 Re: Financije nezaposlene majke/supruge/domacice

Post by Objektivni navijac »

andalib wrote:
Objektivni navijac wrote: Glupo je vjerovati nekome,ko ti nije nikakav rod :D
ovo mi bas nekako instinktivno i primitivno. samo krvne veze vaze, i to. bezveze i nema veze s realnoscu. dok sam jos zivjela s roditeljima, imala sam pristup svim njihovim racunima i stednim knjizima, u slucaju nedajBoze. kada je to mama spomenula svojim prijateljicama, zene se iznenadile tolikom povjerenju, obzirom da je par njih bilo u proslosti redovno opljackano od strane vlastite djece, pa sad kriju pare, itd.

zivot je rizican u svakom slucaju. malo mudrosti pri odabiru partnera i odluci kome vjerovati, a malo i srece, hebiga, pa cemo vidjeti.
Kazes nema veze sa realnoscu i onda navedes primjer ,kako imas pristup racunu roditelja. Krvne veze,ovdje konkretno govorimo o roditeljima i djeci,a to su jace veze od veze sa bracnim partnerom. Bracni partner je vlastiti izbor,cesto los izbor,izbor sklon promjenama ,sklon neprestanom preispitivanju i preformuliranju. Dok su odnosi sa roditeljima i djecom konstanta.
Mozes ti biti mudar koliko hoces ali ljudi se mjenjaju. Zene se od vila,pretvaraju u vjestice. ( muskarci isto tako ),osoba u roku nekoliko godina se posve deformira u svakom smislu,fizicki i karakterno.
Konkretno o temi: Da zena ne radi,bar neke honorarne ili male poslice,da ima za kafe,za to mora biti veoma jak razlog. Ako pristaje da bude,ovisna o muskarcevim finansijama,onda mora biti spremna i na njegove uslove u vezi finansija.
Sto je jedna forumasica pomenula,kako je njen otac davao ,njenoj majci cijelu platu na raspolaganje,to je stara skola a i ispravna. Moj Stari je isto davao cijelu platu,isti dan ,kada ju je primao,no 90 % njegove zarade nije bila plata,nego sa strane a od toga nije davao nista :D
Iako sam zaradjivao vise nego solidno,kao prvo zeni nikada nisam dao pristup racunu,drugo ,sasjekao sam joj troskove mimo domacinstva ( reprezentaciju :D ) na minimum,dok se nije prihvatila posla. Kada je pocela raditi,nikada joj nisam trazio marke za bilo kakvo 'zajednicko' ulaganje,sa svojom platom neka radi sta zeli. Dok sa mojom platom,ja radim sta zelim. Cini mi se posteno :D
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#64 Re: Financije nezaposlene majke/supruge/domacice

Post by _mufljuz_ »

andalib wrote:
_mufljuz_ wrote:da malo ove feministice kvazizastitnice zenskog roda i poroda i papucare razocaram da kazem iz prve ruke da sam imao par puta semu sa zauzetom/udatom i da su prilicno koristile "zajednicki budzet" svojih porodica za namirivanje potreba sa ljubavnikom, bilo da se tu radi o rodjendanima i nekim drugim zajebancijama, jos se dobije i bonus ako znas dobro da pogadjas tackice - paznje 8-) 8)

nije ovo nikakva reklama - nego samo da i jednoj i drugoj i trecoj strani pokazem stranu stvarnosti koja je tamna, tamnija da ne moze biti i turobnija da ne moze biti...

najjace mi je slusat price o sveticama domacicama i zenicama sveticama, savrsenim brakovima i ostalim blasfhemijama opstepokvarenog drustva sa laznim vrijednostima..... najopasnije su te 8-)

toliko - iz prve ruke :wink: :mrgreen:
ti mi ga ono dodjes -svaler, i sad da nam ti popujes o moralu i nemoralu i istini i lazima, pa jos i o papucarstvu (onaj drugi barem ne zna da dijeli zenu...). bas po motu, cega se pametan stidi, itd., itd.

kazi ciki hvala - prest'o sam se zajebavat s tim kad sam naletio na zenu ciji je muz bio u ARBIH zajeban lik u ratu.... tad me je (s)pekla savjest .... zapadnoevropljanke ne racunam kao i istocnoevropljanke - s tim sam nastavio :mrgreen:
User avatar
Krizzia
Posts: 574
Joined: 13/03/2013 00:35
Location: Kalifornija
Contact:

#65 Re: Financije nezaposlene majke/supruge/domacice

Post by Krizzia »

JThomas wrote:on je za metak, a žena koja radi sve to isto (odnosno ne radi ništa) sa mužem koji zarađuje velike pare, e ona je samosvjesna i zna koliko vrijedi :D

i naravno - only god can judge her :D

To nitko ne tvrdi ;)
andalib
Posts: 213
Joined: 06/03/2013 06:41

#66 Re: Financije nezaposlene majke/supruge/domacice

Post by andalib »

Kazes nema veze sa realnoscu i onda navedes primjer ,kako imas pristup racunu roditelja. Krvne veze,ovdje konkretno govorimo o roditeljima i djeci,a to su jace veze od veze sa bracnim partnerom. Bracni partner je vlastiti izbor,cesto los izbor,izbor sklon promjenama ,sklon neprestanom preispitivanju i preformuliranju. Dok su odnosi sa roditeljima i djecom konstanta.
Mozes ti biti mudar koliko hoces ali ljudi se mjenjaju.
zao mi je sto si se ovoliko raspisao, kad nisi shvatio osnovnu poruku mog komentara. ja, uz navedene primjere, smatram da se ne moze vjerovati ikome na osnovu samo jedne osobine, ala brat mi je, seka, dijete, i odjednom je sve udure. to si ti tvrdio s onim slavnim kako vjerovati nekome s kim nisi u krvnoj vezi, lolz. mogu te izraditi i dijete i supruga i suprug. zato kazem, pogotovo ako hoces s nekim graditi zivot i porodicu, a k tome, cini mi se, vecina insana ipak tezi, valja ti se potruditi i izabrati, plus imati odredjenu dozu srece. to je to, in a nutshell. rizik je tu, isto kao i kad vozis auto, ili nosis dijete u utrobi, a ne znas hoce li biti hendikepirano ili ne, i to ne mislim na hendikep koji se moze ustanoviti u utrobi pomocu ultrazvuka, vec na nesto tipa autizma, pa onda valja citav zivot zivjeti s tim i ispodtiha bolovati... pa opet, zivimo, jedemo, disemo, zaljubljujemo se, sklapamo brakove, radjamo djecu, vozimo auto, letimo avionom... ako mislis da mozes sprijeciti sve probleme u zivotu jednostavnim, i k tomu jos primitivnim receptima, onda strasno grijesis...ili pak bas ti imas jako puno srece. ;) a ni ne znas to.

i za kraj, ja zapravo uopste ne vjerujem u to da se ljudi tako puno mijenjaju. to je tipicna GLUPA zenska spika i slabost. zene se zaljubljuju u kretene, siledzije, ALKOHOLICARE, i cekaju da se frajer promijeni, iliti lafo aktivno rade na tome. zbog nje ce on... pa zbog djeteta, pa zbog ovog ili onog... jasta ce, al u tunguziji.

ako je nekad neko nesto ucinio sto se nije ocekivalo od nje ili njega, ja opet licno vjerujem, da ta osoba nije bila dobro procjenjena u samom startu. pogotovo danas kad covjek vidi kriterije po kojima se biraju partneri za bilo sta, muka da ga spopadne. o tome bih mogla dan i noc, ali necu i nemam vremena. uzdravlje.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#67 Re: Financije nezaposlene majke/supruge/domacice

Post by Not My Idea »

Joj objektivni , koja li je se sretnica tebe spasila :lol:
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#68 Re: Financije nezaposlene majke/supruge/domacice

Post by ladyblue18 »

Hvala Bogu pa forum nije nikakvo mjerilo stvarnosti.
Objektivni navijac
Posts: 1907
Joined: 07/06/2013 17:34

#69 Re: Financije nezaposlene majke/supruge/domacice

Post by Objektivni navijac »

andalib wrote:
Kazes nema veze sa realnoscu i onda navedes primjer ,kako imas pristup racunu roditelja. Krvne veze,ovdje konkretno govorimo o roditeljima i djeci,a to su jace veze od veze sa bracnim partnerom. Bracni partner je vlastiti izbor,cesto los izbor,izbor sklon promjenama ,sklon neprestanom preispitivanju i preformuliranju. Dok su odnosi sa roditeljima i djecom konstanta.
Mozes ti biti mudar koliko hoces ali ljudi se mjenjaju.
zao mi je sto si se ovoliko raspisao, kad nisi shvatio osnovnu poruku mog komentara. ja, uz navedene primjere, smatram da se ne moze vjerovati ikome na osnovu samo jedne osobine, ala brat mi je, seka, dijete, i odjednom je sve udure. to si ti tvrdio s onim slavnim kako vjerovati nekome s kim nisi u krvnoj vezi, lolz. mogu te izraditi i dijete i supruga i suprug. zato kazem, pogotovo ako hoces s nekim graditi zivot i porodicu, a k tome, cini mi se, vecina insana ipak tezi, valja ti se potruditi i izabrati, plus imati odredjenu dozu srece. to je to, in a nutshell. rizik je tu, isto kao i kad vozis auto, ili nosis dijete u utrobi, a ne znas hoce li biti hendikepirano ili ne, i to ne mislim na hendikep koji se moze ustanoviti u utrobi pomocu ultrazvuka, vec na nesto tipa autizma, pa onda valja citav zivot zivjeti s tim i ispodtiha bolovati... pa opet, zivimo, jedemo, disemo, zaljubljujemo se, sklapamo brakove, radjamo djecu, vozimo auto, letimo avionom... ako mislis da mozes sprijeciti sve probleme u zivotu jednostavnim, i k tomu jos primitivnim receptima, onda strasno grijesis...ili pak bas ti imas jako puno srece. ;) a ni ne znas to.

i za kraj, ja zapravo uopste ne vjerujem u to da se ljudi tako puno mijenjaju. to je tipicna GLUPA zenska spika i slabost. zene se zaljubljuju u kretene, siledzije, ALKOHOLICARE, i cekaju da se frajer promijeni, iliti lafo aktivno rade na tome. zbog nje ce on... pa zbog djeteta, pa zbog ovog ili onog... jasta ce, al u tunguziji.

ako je nekad neko nesto ucinio sto se nije ocekivalo od nje ili njega, ja opet licno vjerujem, da ta osoba nije bila dobro procjenjena u samom startu. pogotovo danas kad covjek vidi kriterije po kojima se biraju partneri za bilo sta, muka da ga spopadne. o tome bih mogla dan i noc, ali necu i nemam vremena. uzdravlje.
:shock: :? Po pisanju se vidi da si jako mlada i neiskusna,naivna osoba a uprkos tome pokazujes nevjerovatnu dozu bahatosti,arogancije i umisljenosti i pokusavas razgovarati sa visoka :shock: :-) Cuj,njoj je zao :shock: :shock:
Nemoj da ti bude zao,pisem da na lak nacin ubijem vrijeme na poslu i super mi je piskarati :D
Stara,dobra uzrecica da ti zena nije rod,mozda zvuci malo surovo i seljacki ali je 1000 % tacna.
Ne mozes porediti roditelje sa bracnim partnerom/partnerom,kao ni djecu. Roditelji su van kategorije,isto tako odnos djece prema roditeljima je pri normalnom ponasanju uvijek pozitivan,ako nije takav,onda se radi o psihopatolgiji. I U slucaju poremecenoga odnosa kod roditelja i kod djece govorimo o izuzecima ,o poremecaju ponasanja,dok suprotno kod partnera je normalno i ispravno da nema bezuvjetne odanosti i povezanosti. Partner je promjenljiva kategorija.
Ako nekome odnos sa roditeljima ili djecom nije u redu,to je ogroman,maltene nerjesiv zivotni problem a ako nekome nije bracni partner u redu,to je problem koji se rjesava za cas posla,sa par potpisa :D
Trenutna fizicka privlacnost,koja dovodi do hormonalnih poremecaja je ono sto mnogi misle da je izbor i da je to kraj i rjesenje svega. No,naravno nije. :D
Svako kada pravi izbor,naravno cini najbolji moguci izbor ali sa vremenom se faktori promjene,ljudi se vremenom mjenjaju fizicki i karakterno,dolazi do drustvenih i zivotnih promjena,koje nas stalno postavljaju pred reispitivanje izbora.Nemoguce je praviti ultimativni izbor sa promjenljivim ljudima. Broj razvoda ,broj brakova koji se odrzavaju iz sasvim prozaicnih razloga ( djeca,strah od ili nemogucnost samostalnosti,prepletenost finansija,navika ) prelazi sigurno 60-70 %,sto znaci da uglavnom grijesimo kod izbora. Sto je i logicno,jer prilikom hormonalnih poremecaja imamo smanjenu percepciju. :D
Zanimljivo je da ljudi ,to sto imaju otvorene bankovne racune sa supruznikom pokusavaju to predstaviti kao moralnu vrijednost. No,uglavnom se radi o ljudima skromnih ili prosjecnih primanja,kojima plate ,uglavnom pokrivaju zivotne troskove. U toj situaciji otvorenost racuna i finansija je jedina logicna i prakticno ostvariva opcija a ne neka visokomoralna vrlina,kakvom se pokusava predstaviti. Jos jedna uzrecica : Ako te pas nema za sta ujesti,ne boj se,sigurno te nece ni ujesti :D
Inace mi primitivni Zapadnjaci imamo opciju predbracnoga ugovora. Pa je onda moja imovina-moja,tvoja imovina-tvoja,moje pare su moje a tvoje pare su tvoje. A zajedno smo iskljucivo iz puste ljubavi,dokle nam pase,kada nam ne pase vise,izljubimo se,rukujemo i prti :D Posteno,perfektno,savrseno :D
A ako zivimo kao pokretacica tema na jedan starinski nacin,da muz radi i privredjuje a zena sjedi kuci ( radi kucu ) onda moramo to odzivjeti do kraja,zena treba u tom slucaju da iskaze starinsko postovanje prema muzu,u svim sferama zivota,pa i u pogledu finansija. To je u tom slucaju jedino ispravno i moralno.
User avatar
lua
Posts: 3796
Joined: 25/10/2009 22:31
Location: Saraj'vo

#70 Re: Financije nezaposlene majke/supruge/domacice

Post by lua »

Jokericious wrote:Bas se pitam sto su uvijek situacije da zensko ne radi. Sumnjam da bi neka bila sa muskarcem a da ona samo radi. I onda hoce ravnopravnost. Nemre. :zjev:
Dobih dijareju kad ovo pročitah
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#71 Re: Financije nezaposlene majke/supruge/domacice

Post by _mufljuz_ »

lua wrote:
Jokericious wrote:Bas se pitam sto su uvijek situacije da zensko ne radi. Sumnjam da bi neka bila sa muskarcem a da ona samo radi. I onda hoce ravnopravnost. Nemre. :zjev:
Dobih dijareju kad ovo pročitah
te sto dobiju dijareju od ovoga - uglavnom i najvise seru :mrgreen:
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#72 Re: Financije nezaposlene majke/supruge/domacice

Post by ladyblue18 »

Joj zene, pratite malo ko sta pise pa se necete cuditi i objasnjavati elementarne stvari. :D
User avatar
lua
Posts: 3796
Joined: 25/10/2009 22:31
Location: Saraj'vo

#73 Re: Financije nezaposlene majke/supruge/domacice

Post by lua »

_mufljuz_ wrote:
lua wrote:
Jokericious wrote:Bas se pitam sto su uvijek situacije da zensko ne radi. Sumnjam da bi neka bila sa muskarcem a da ona samo radi. I onda hoce ravnopravnost. Nemre. :zjev:
Dobih dijareju kad ovo pročitah
te sto dobiju dijareju od ovoga - uglavnom i najvise seru :mrgreen:
Da. Kad se dobije dijareja, zaista se mnogo sere.
Bravo. Sjedi. Dva.
staradis
Posts: 1872
Joined: 03/04/2012 17:40

#74 Re: Financije nezaposlene majke/supruge/domacice

Post by staradis »

Ode tema
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#75 Re: Financije nezaposlene majke/supruge/domacice

Post by JThomas »

i alkoholičari su odličan primjer za ono što govorim. poznati slikar ili pisac koji je alkoholičar je šarmantni boem, umjetnička duša, "od izumiruće vrste", a obični lik koji je alkoholičar je propalica koje se treba kloniti i čuvati :D

pare i društveni status istu priču čine različitom, u očima svih, nevezano za spol...
Locked