Veza na daljinu?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: Euridika, _BataZiv_0809

AstorH

#301 Re: Veza na daljinu?

Post by AstorH » 26/08/2014 03:20

Postoji prag kod takvih veza koji kada se predje postanes imun na daljinu, pozivi predju u naviku i vremenom pocne se voditi dvostruki zivot, jedan nestvarni, jedan stvarni, nestvarni postaje vremenom ovaj na daljinu, a stvarni je sve sto se desava bez prisustva druge osobe. Kada se stvori prilika za fizicku prisutnost, tu se ne moze nista nadoknaditi sto je propusteno i dodje ustvari do remecenja svakodnevnih obaveza jednog ili kod oba partnera, kao i navika i svega onoga sto se desava kada ta osoba nije prisutna, jer nismo navikli ici kroz zivot sa njom nego sami. Stoga ne smatram da je veza na daljinu korisna jer iskljucuje upravo to sto cini dvoje ljudi da budu jedno, a to je fizicka prisutnost. Za vezu je korisno kratkotrajno razdvajanje, ali dugorocno odsustvo je rizicno, jer za ljubav i potporu je nuzna stvarna prisutnost, a to je nesto sto je neophodno za stabilnu vezu i pravilan nacin odnosa izmedju dvoje ljudi.

Sent from my iPad using Tapatalk

tagomago

#302 Re: Veza na daljinu?

Post by tagomago » 26/08/2014 12:53

upravo, ni svi mailovi, ni smsovi, ni pozivi ne mogu mijenjati fizičku prisutnost; sve dobro/loše dešava se neposredno pokraj/uz tu osobu i to ništa ne može mijenjati. ovi susreti koji se dešavaju 7-10 dana ili duže (a osobito ako su uvjeti takvi da osobe nemaju svoj stan, prostor gdje mogu biti posve sami, otud moje pitanje "slikate li čarape jedno drugom, jer nije bitna samo požuda koliko određene reakcije kod ljudi koje anticipiraš, usvajaš ili odbijaš) pa traju po 5-6-7h izgledaju kao susreti u kojima raportiraš sve što ti se izdešavalo glumeći ondašnje reakcije kako bi približio situaciju dotičnoj osobi koja je bila odsutna (jer je imala svoj život) u momentima kad su se dešavali. kao recitacije i pričanje života. onda se to svede na zajedničke obilaske grada, kao turistički vodič, odlaske u kafiće, na partije, šetnje, šta ko voli. ni sve zajedničke simpatije prema životu, afiniteti i potrebe ne mogu mijenjati fizičku prisutnost.

Rijeka_snova wrote:Isprobaj, samo ce ti se reci :D
ne znam, ja volim imati ciljeve, a stvari koje ne vode nikuda ne valja ni goniti. jedino ako imaš 16-17 godina, pa malo školica, malo momak/curica. :)

Capajebo

#303 Re: Veza na daljinu?

Post by Capajebo » 26/08/2014 17:47

sherbett wrote:nisam mislila na osjećaje, nego predosjećaj kao osjećaj. To je svojstvenije ženama.
Drago mi je da si ovo kao muško priznao..jer to dečku napomenuti ravno je samoubojstvu..rasprava koja ide u krug zbunjivanja, i ostalih metoda i teorija. Na kraju neka neiskusna će ići jadna da se brani, kune, "dokazuje" da ga nije prevarila, i zakopat se još dublje.

E pa tu dolazimo do toga koliko možete biti objektivni u tim situacijama da ne sudeći po sebi i okolini kada izađete van, njoj vjerujete bez pitanja i pravdanja. Ona ako je odana i vjerna, to znaš. nemaš šta propitkivat. Šta ćeš ju pitati? jesi bila s nekim? a imaš povjerenje u nju. ili, znaš da ti je odana.
Kako ne shvaćate da je to zapravo njoj uvreda? Osim što ju povrijediš, time što joj ne vjeruješ, još ju i vrijeđaš pitanjima, kao da je neka dronfulja a ne cura koja ti je odana a ti imaš povjerenje?

Ne mislim konkretno ti.. :skoljka:
Na sve ovo cu ti samo rec', zivot me naucio da ne vjerujem nikome, pa ni sam sebi. A ona koja me uvjeri u suprotno, e tu cu zenit.
Sve je to divno-bajno sto ti pises, ali u nekom idealnom svijetu. U stvarnom svijetu pretezno ti ga krhnu s ledja kad se najmanje nadas ;-)
I halal'te na odvratnom izrazu, al' ovako dobijem zeljeni efekat :oops:

MeSko Hz

#304 Re: Veza na daljinu?

Post by MeSko Hz » 19/09/2014 14:51

Veza na daljinu može naravno uspjeti al je teže čuvati i održavati tu vezu , ako si uporan i dovoljno vezan za partnera i partner za tebe onda bi trebala uspjeti ;-)

mmedena

#305 Re: Veza na daljinu?

Post by mmedena » 19/09/2014 15:35

Veza na daljinu može uspjeti ako imate iste planove i želje. Ako nepostoje planovi i ako dvoje nežele isto, onda ne može uspjeti ni veza na blizinu. Moja veza traje već 2 godine. Udaljenost 2000 km. Zaručeni. Sretni. U decembru planiram da se preselim kod njeg.Tehnologija je čudo i moguće je održati takvu vezu ako se dvoje vole. :ljubi1:
Mora postojati povjerenje. Nedostatak je što dođe period kad vam nedostaje, a ne možete biti zajedno. Svaki puta suze krenu kad vidim neke druge parove na mjestima na kojima smo bili nas dvoje. Bude teško, ali imamo isti cilj i nadam se da će se ostvariti.

supercali

#306 Re: Veza na daljinu?

Post by supercali » 19/09/2014 15:36

Ja svoju diram briferom jel i to veza na daljinu?

dječak sa šibicama

#307 Re: Veza na daljinu?

Post by dječak sa šibicama » 19/09/2014 15:38

Zavisi svijetli li brifer, ako ne svijetli, tu nema ljubavi.

sherbett

#308 Re: Veza na daljinu?

Post by sherbett » 19/09/2014 17:02

sve se može kad se hoće

MeSko Hz

#309 Re: Veza na daljinu?

Post by MeSko Hz » 20/09/2014 23:32

sherbett wrote:sve se može kad se hoće
:thumbup:

sheilak

#310 Re: Veza na daljinu?

Post by sheilak » 22/09/2014 09:55

tagomago wrote:upravo, ni svi mailovi, ni smsovi, ni pozivi ne mogu mijenjati fizičku prisutnost; sve dobro/loše dešava se neposredno pokraj/uz tu osobu i to ništa ne može mijenjati. ovi susreti koji se dešavaju 7-10 dana ili duže (a osobito ako su uvjeti takvi da osobe nemaju svoj stan, prostor gdje mogu biti posve sami, otud moje pitanje "slikate li čarape jedno drugom, jer nije bitna samo požuda koliko određene reakcije kod ljudi koje anticipiraš, usvajaš ili odbijaš) pa traju po 5-6-7h izgledaju kao susreti u kojima raportiraš sve što ti se izdešavalo glumeći ondašnje reakcije kako bi približio situaciju dotičnoj osobi koja je bila odsutna (jer je imala svoj život) u momentima kad su se dešavali. kao recitacije i pričanje života. onda se to svede na zajedničke obilaske grada, kao turistički vodič, odlaske u kafiće, na partije, šetnje, šta ko voli. ni sve zajedničke simpatije prema životu, afiniteti i potrebe ne mogu mijenjati fizičku prisutnost.
naravno da nista ne moze zamijeniti fizicku prisutnost. ali nekad su okolnosti takve da ti u tom trenutku ostavljaju samo tehnologiju na raspolaganje. mi se recimo vidjamo svakog ili svakog drugog vikenda, udaljenost oko 6-7 sati autom. ali samo skoro stalno u kontaktu, bas nastojimo podijeliti svaki tren, svaku tu neobaveznu sitnicu jedno s drugim. recimo, poput kupovine cipela, kupaceg kostima :D , dnevne kafe, cak i bezvezne random misli. skype volim, postala sam ovisna o tome. s njim to i zelim raditi, zelim mu cuti glas svaki dan, onako bez veze pricati. upravo u vezama na daljinu ne smijes dopustiti da bliskost nestane. i da se pretvori u usiljeno provodjenje vremena sa strancem.

ali meni su ovakve veze izgleda sudbina. :D ova je doduse tek privremeno na daljinu. ukoliko sam i prije imala pozitivno misljenje o njima, a jesam i pisala sam cak i na ovoj temi, sa njim se sve promijenilo. i zao mi je svakog izgubljenog trenutka. veza na daljinu je svakako samo privremeno rjesenje.

kritichar

#311 Re: Veza na daljinu?

Post by kritichar » 22/09/2014 10:25

kako ti sheilak izdržiš tako dugo bez fizičkog kontakta?

supercali

#312 Re: Veza na daljinu?

Post by supercali » 22/09/2014 10:49

Dira se sama :)

MeSko Hz

#313 Re: Veza na daljinu?

Post by MeSko Hz » 24/09/2014 23:03

supercali wrote:Dira se sama :)
Direktno ili indirektno ? 8-)

supercali

#314 Re: Veza na daljinu?

Post by supercali » 26/09/2014 11:10

Idi ti ganjaj onu kolegicu iz klupe pametnije ti je i to direktno a ne kao do sada indirektno :)

dobar osjecaj

#315 Re: Veza na daljinu?

Post by dobar osjecaj » 26/09/2014 11:31

sheilak wrote:
tagomago wrote:upravo, ni svi mailovi, ni smsovi, ni pozivi ne mogu mijenjati fizičku prisutnost; sve dobro/loše dešava se neposredno pokraj/uz tu osobu i to ništa ne može mijenjati. ovi susreti koji se dešavaju 7-10 dana ili duže (a osobito ako su uvjeti takvi da osobe nemaju svoj stan, prostor gdje mogu biti posve sami, otud moje pitanje "slikate li čarape jedno drugom, jer nije bitna samo požuda koliko određene reakcije kod ljudi koje anticipiraš, usvajaš ili odbijaš) pa traju po 5-6-7h izgledaju kao susreti u kojima raportiraš sve što ti se izdešavalo glumeći ondašnje reakcije kako bi približio situaciju dotičnoj osobi koja je bila odsutna (jer je imala svoj život) u momentima kad su se dešavali. kao recitacije i pričanje života. onda se to svede na zajedničke obilaske grada, kao turistički vodič, odlaske u kafiće, na partije, šetnje, šta ko voli. ni sve zajedničke simpatije prema životu, afiniteti i potrebe ne mogu mijenjati fizičku prisutnost.
naravno da nista ne moze zamijeniti fizicku prisutnost. ali nekad su okolnosti takve da ti u tom trenutku ostavljaju samo tehnologiju na raspolaganje. mi se recimo vidjamo svakog ili svakog drugog vikenda, udaljenost oko 6-7 sati autom. ali samo skoro stalno u kontaktu, bas nastojimo podijeliti svaki tren, svaku tu neobaveznu sitnicu jedno s drugim. recimo, poput kupovine cipela, kupaceg kostima :D , dnevne kafe, cak i bezvezne random misli. skype volim, postala sam ovisna o tome. s njim to i zelim raditi, zelim mu cuti glas svaki dan, onako bez veze pricati. upravo u vezama na daljinu ne smijes dopustiti da bliskost nestane. i da se pretvori u usiljeno provodjenje vremena sa strancem.

ali meni su ovakve veze izgleda sudbina. :D ova je doduse tek privremeno na daljinu. ukoliko sam i prije imala pozitivno misljenje o njima, a jesam i pisala sam cak i na ovoj temi, sa njim se sve promijenilo. i zao mi je svakog izgubljenog trenutka. veza na daljinu je svakako samo privremeno rjesenje.
Ja sam isto mislila da se nikada ne bi upustila u vezu s nekim ko zivi dovoljno daleko da se ne mozemo vidjeti kadgod mi padne na pamet.

Medjutim, sad sam u vezi s covjekom koji zivi prilicno daleko od mene. Naravno da mi nedostaje svakodnevna mogucnost zajednickog zivota ali njegov interes za mene i trud i energija koju ulaze u organizovanje zajednickog vremena i realni osjecaj da smo skupa u svemu i da radimo na tome da u skorijem periodu zivimo skupa, pomazu puno.
Svakodnevno komuniciramo u svakoj prilici i vec mjesecima unaprijed smo rezervisali dane godisnjeg i pokupovali avio karte da svakog mjeseca mozemo provesti 5-15 dana skupa (prema mogucnostima uzimanja slobodnih dana).
Velike su razlike izmedju ljudi koji ulaze u takav oblik veze i sta ocekuju i koliko su spremni uloziti. Jako je bitno da se u tome nadju dvije stabilne, jake osobe koje su spremne da uloze sebe u tu pricu, inace to lako propada.
Ne zelim se sjecati svih mrguda prije koji su bili prividno fizicki ovdje a trebala sam im biti i mama i navigator i kran da ih podsticem, guram, micem kao figurice za najobicniju setnju, zajednicki sport, putovanja...
Ne kazem da su veze na daljinu bolja opcija. Jednostavno ljudi koji su dobar materijal da budu par ce naci nacin da opstanu u svim uslovima.

AstorH

#316 Re: Veza na daljinu?

Post by AstorH » 26/09/2014 12:27

Vidjanje svakog mjeseca 5-15 dana nije veza na daljinu jer nije ugrozena fizickim odsustvom.
Tako bi ja mogao do penzije.

dobar osjecaj

#317 Re: Veza na daljinu?

Post by dobar osjecaj » 26/09/2014 13:14

AstorH wrote:Vidjanje svakog mjeseca 5-15 dana nije veza na daljinu jer nije ugrozena fizickim odsustvom.
Tako bi ja mogao do penzije.
Svi se trudimo za ono sto nam je stvarno bitno. Ima mnogo ljudi koji imaju i bolje uslove od nas dvoje da se vidjaju dovoljno cesto pa nalaze bezbroj izlika zasto ne mogu.

AstorH

#318 Veza na daljinu?

Post by AstorH » 26/09/2014 13:36

Pa i ne bas svi, obicno u vezama, a vjerovatno i u brakovima jer i to je veza, postoji uvijek jedna strana koja vuce vise od druge na izgradnju boljeg i cvrsceg odnosa. Postoje i oni kojima daljina odgovara, ali mislim da su te veze vise povrsne i u njima su partneri izlozeniji flertu, trouglovima i ostalim predmetima sa sto vise kutova. Veza koja je izlozena predugo fizickom rastojanju donosi nove prilike partnerima u odsustvu i pravi nove ljubavne price. Cesto ljepse nego sto su ikada bile.

dobar osjecaj

#319 Re: Veza na daljinu?

Post by dobar osjecaj » 26/09/2014 13:39

AstorH wrote:Pa i ne bas svi, obicno u vezama, a vjerovatno i u brakovima jer i to je veza, postoji uvijek jedna strana koja vuce vise od druge na izgradnju boljeg i cvrsceg odnosa. Postoje i oni kojima daljina odgovara, ali mislim da su te veze vise povrsne i u njima su partneri izlozeniji flertu, trouglovima i ostalim predmetima sa sto vise kutova. Veza koja je izlozena predugo fizickom odsustvu donosi nove prilike i pravi nove ljubavne price. Cesto ljepse nego sto su ikada bile.
To je najcesce tako.

AstorH

#320 Re: Veza na daljinu?

Post by AstorH » 26/09/2014 13:44

Ja se ne plasim daljine, ja se plasim navike na nju. Dakle onda mi je novost prisustvo partnera jer zivot sa njome nije izgradjen, a to je posljedica odsustva.

dječak sa šibicama

#321 Re: Veza na daljinu?

Post by dječak sa šibicama » 26/09/2014 13:52

To jednostavno ne funkcionise.

dobar osjecaj

#322 Re: Veza na daljinu?

Post by dobar osjecaj » 26/09/2014 14:04

AstorH wrote:Ja se ne plasim daljine, ja se plasim navike na nju. Dakle onda mi je novost prisustvo partnera jer zivot sa njome nije izgradjen, a to je posljedica odsustva.
Meni to nekako djeluje kao neka teorija. Dvije osobe koje imaju isti interes mogu sve. Koliko samo ljudi oko mene zivi u brakovima kao dva stranca a imaju prividno sve uslove da izgrade odnos i osjecaju prisustvo jedno drugog.

AstorH

#323 Re: Veza na daljinu?

Post by AstorH » 26/09/2014 15:04

Zato sto su dopustili da dodje do zasicenja. Zato je povremena razdvojenost zdrava za odnos. Ali dugorocna razdvojenost cesce razdvaja nego sto spaja.

supercali

#324 Re: Veza na daljinu?

Post by supercali » 26/09/2014 15:13

Joj astore jos samo da tako zdravo pocnes razmisljari o mobitelima mogao bi te i pivom castiti :)

AstorH

#325 Re: Veza na daljinu?

Post by AstorH » 26/09/2014 15:53

Zato sto ne razmisljamo isto o tim stvarima i sto ne volimo iste stvari ne znaci da nezdravo razmisljam i da ne mozemo popit pivo :)

Post Reply