Koliko danas partneri gledaju zaledjinu kod drugog partnera?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#401 Re: Koliko danas partneri gledaju zaledjinu kod drugog partn

Post by Great Cornholio »

Mr Chow wrote: Pa eto ako ti zivis u ubjedjenju da se cijeli zapadni svijet bazira na vecernjim fakultetima, funkcionise, a kod nas se sve bazira na dnevnim, ali smo kao rogovi u vreci, eh to je vec problem do tebe.. odajes utisak kao da nikad u zivotu nisi procitao nista osim Avaza..

Pa to sta je tebi normalno ili ne je subjektivni dojam, i to je ok, ali to svrstati pod OBAVEZU, eh to je vec neozibiljno.. vec sam ti jednom rekao, ti imas tendencu da produkt svoje slobodne procjene oznacis kao drustveno-moralno prihvaceno..
Pa il' danju rade pa naveče idu na predavanja i vježbe na fakultetu, ili noću rade pa u toku dana idu na predavanja i vježbe na fakuktetu - trećeg vida istovremenog rada i ozbiljnog studiranja ja ne vidim.

Da, ja subjektivno mislim da znam šta bi trebalo biti normalno i samim tim moralno i od normalnog društva kao takvo prihvaćeno. I ti to isto subjektivno misliš, ali samo mene za to optužuješ :( :D
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#402 Re: Koliko danas partneri gledaju zaledjinu kod drugog partn

Post by burek_in_space »

@Mr.Chow, neki dan si dobio ban od 7 dana zbog jako nekulturnog ophodjenja prema drugom forumashu.
Vidim a te nije opametilo, nastavljash sa paushalnim ocjenama i generalizacijama.
Smatraj se upozorenim, i promijeni nachin komunikacije, u suprotnom ide duzha kazna.
Jay Gatsby
Posts: 1687
Joined: 06/03/2012 18:14

#403 Re: Koliko danas partneri gledaju zaledjinu kod drugog partn

Post by Jay Gatsby »

Great Cornholio wrote:
Jay Gatsby wrote:
Nije normalno ni da ljudi ostanu s roditeljima do 38. godine, ali toga kod nas ima koliko hoćeš. Ako roditelji finansiraju sve to o čemu govoriš, to je sutra dio tvoje zaleđine. Koja, po mnogima ovdje, nije bitna.
Nije normalno, mnogo je u ovoj državi onih koji završe fakultet pa ne mogu naći posao i po 10 godina, ne samo u struci, već generalno, vrlo je teško noća normalna posao u ovoj našoj nenormalnoj državi.

Da, dobro je ako čovjek ima "zaleđinu" u vidu normalnih roditelja.
Teško ili ne, to je 20 godina nakon sticanja punoljetstva i 15 godina nakon bolonjskog magisterija. A 15 godina nije malo, 180 mjeseci uopće nije malo.
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#404 Re: Koliko danas partneri gledaju zaledjinu kod drugog partn

Post by lavorpunvode »

JThomas wrote:sujeta
egoizam
požuda
ljubomora

itd, itd...
s ozirom da je tema konkretno novac, nema razloga da zachatavam i pisem opsirnije zasto ne smatram da si u pravu.
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#405 Re: Koliko danas partneri gledaju zaledjinu kod drugog partn

Post by Great Cornholio »

Jay Gatsby wrote:
Teško ili ne, to je 20 godina nakon sticanja punoljetstva i 15 godina nakon bolonjskog magisterija. A 15 godina nije malo, 180 mjeseci uopće nije malo.
Znači, možemo zaključiti da ti možeš biti normalan, ali ako živiš u nenormalnoj državi, i pored sveg tvog truda, znanja, volje i želje, teško ćeš steći sve ono što normalnom čovjeku treba za normalan život.
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#406 Re: Koliko danas partneri gledaju zaledjinu kod drugog partn

Post by burek_in_space »

Kastanienallee wrote: Pa dobro. Jeste malo grubo s ovim Avazom ali iskreno ovi komentari o ogranicenim ili/ili mogucnostima i tim vecernjim skolama odaju manjak iskustva i spoznaja o puno vise mogucnosti za paralelan rad i studiranje u raznim zemljama. Previse su pausalni i previse su prezvakani. Covjek koji se krece, uziva raditi na sebi i zeli da uci ne smije sebi dozvoliti da koristi tako prazne tudje istine.
Nje samo zbog Avaza. Vec 3 dana pratim hoce li smanjiti "ton" u diskusiji sa drugima, ali ne posustaje.

Ovdje cemo stati sa daljim komentarisanjem, za sve ostalo ima(te) pp i slobodno mi se obratite, ako imate kakvih nejasnoca i pitanja.
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#407 Re: Koliko danas partneri gledaju zaledjinu kod drugog partn

Post by Great Cornholio »

Mr Chow wrote:
Great Cornholio wrote: Pa il' danju rade pa naveče idu na predavanja i vježbe na fakultetu, ili noću rade pa u toku dana idu na predavanja i vježbe na fakuktetu - trećeg vida istovremenog rada i ozbiljnog studiranja ja ne vidim.

Da, ja subjektivno mislim da znam šta bi trebalo biti normalno i samim tim moralno i od normalnog društva kao takvo prihvaćeno. I ti to isto subjektivno misliš, ali samo mene za to optužuješ :( :D

Pa ako cijeli svijet tako studira, ne vidim zasto ne bi bilo moguce i u BiH.. Vidis, ja ne mislim da je duznost roditelja da te skoluju i izdrzavaju tokom skolovanja. Pomoci da, ali biti na grbaci, ne..
Različito mislimo, zato što svijet gledamo "različitim očima". Pozz :)
Jay Gatsby
Posts: 1687
Joined: 06/03/2012 18:14

#408 Re: Koliko danas partneri gledaju zaledjinu kod drugog partn

Post by Jay Gatsby »

Great Cornholio wrote:
Jay Gatsby wrote:
Teško ili ne, to je 20 godina nakon sticanja punoljetstva i 15 godina nakon bolonjskog magisterija. A 15 godina nije malo, 180 mjeseci uopće nije malo.
Znači, možemo zaključiti da ti možeš biti normalan, ali ako živiš u nenormalnoj državi, i pored sveg tvog truda, znanja, volje i želje, teško ćeš steći sve ono što normalnom čovjeku treba za normalan život.
SAD je normalna država pa su mladi ljudi itekako opterećeni studentskim kreditima. I u Evropi imaš masu tih slučajeva. Bivša SFRJ je po nizu parametara bila normalna država, masa ljudi su bili normalni, ali se i država i svijet te mase normalnih ljudi srušio kao kula od karata bez obzira na njihov trud, znanje, volju i želju.

Trebalo bi definirati "normalan život" da bi se moglo razgovarati jer se on redefinira u velikom dijelu svijeta zbog ekonomskih problema (bez obzira na njihove uzroke). Nekome je dio zaleđine stan u centru grada koji mu je ostao od tetke (znam slučaj), a neko mora vraćati kockarske dugove oca pijanice (znam slučaj). Ni jedno od toga nema nužno puno veze s normalnošću države.

I danas itekako ima ljudi koji normalnim radom, trudom i željom ostvaruju "normalan život" za sebe. Jednostavno nije moguće da ne znaš nikoga takvog.
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#409 Re: Koliko danas partneri gledaju zaledjinu kod drugog partn

Post by Great Cornholio »

Jay Gatsby wrote:
Great Cornholio wrote:
Jay Gatsby wrote:
Teško ili ne, to je 20 godina nakon sticanja punoljetstva i 15 godina nakon bolonjskog magisterija. A 15 godina nije malo, 180 mjeseci uopće nije malo.
Znači, možemo zaključiti da ti možeš biti normalan, ali ako živiš u nenormalnoj državi, i pored sveg tvog truda, znanja, volje i želje, teško ćeš steći sve ono što normalnom čovjeku treba za normalan život.
SAD je normalna država pa su mladi ljudi itekako opterećeni studentskim kreditima. I u Evropi imaš masu tih slučajeva. Bivša SFRJ je po nizu parametara bila normalna država, masa ljudi su bili normalni, ali se i država i svijet te mase normalnih ljudi srušio kao kula od karata bez obzira na njihov trud, znanje, volju i želju.

Trebalo bi definirati "normalan život" da bi se moglo razgovarati jer se on redefinira u velikom dijelu svijeta zbog ekonomskih problema (bez obzira na njihove uzroke). Nekome je dio zaleđine stan u centru grada koji mu je ostao od tetke (znam slučaj), a neko mora vraćati kockarske dugove oca pijanice (znam slučaj). Ni jedno od toga nema nužno puno veze s normalnošću države.

I danas itekako ima ljudi koji normalnim radom, trudom i željom ostvaruju "normalan život" za sebe. Jednostavno nije moguće da ne znaš nikoga takvog.
SAD jeste normalnija od BiH, ali daleko je ona od toga da bi je mogli proglasiti normalnom državom, po meni, mnogo normalnija od SAD je bila bivša SFRJ, ali srušiše je vanjski neprijatelji i domaći izdajnici.

U ovom našem ovozemaljskom životu, bitan faktor, a možda i najbitniji za uspijeh normalnog čovjeka da svojim radom, trudom i željom priušti sebi normalan život je faktor sreće,a to je pokazatelj da ovaj svijet nije ni blizu tome da je normalan.

I da, ima ljudi koji su imali sreću da svojim normalnim radom, na normalan način, obezbjede sebi normalan život, ali nema takvih puno, puno je više onih koji su do normalnog radnog mjesta došli preko štele, imali sreću da im roditelji ili neki prijatelji imaju poznanastva, ili pare, da ih ubace na neko normalno radno mjesto, ko god kaže da je drugačije taj izgleda ne živi u BIH :)
Jay Gatsby
Posts: 1687
Joined: 06/03/2012 18:14

#410 Re: Koliko danas partneri gledaju zaledjinu kod drugog partn

Post by Jay Gatsby »

@Cornholio

Odosmo predaleko...
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#411 Re: Koliko danas partneri gledaju zaledjinu kod drugog partn

Post by Great Cornholio »

Jay Gatsby wrote:@Cornholio

Odosmo predaleko...
U pravu si, nekad čovjek pomisli da riječi mogu nešto promijeniti, popraviti nešto, al' hajd barem se ispričasmo :)
Jay Gatsby
Posts: 1687
Joined: 06/03/2012 18:14

#412 Re: Koliko danas partneri gledaju zaledjinu kod drugog partn

Post by Jay Gatsby »

Great Cornholio wrote:
Jay Gatsby wrote:@Cornholio

Odosmo predaleko...
U pravu si, nekad čovjek pomisli da riječi mogu nešto promijeniti, popraviti nešto, al' hajd barem se ispričasmo :)
Tačno. A mogu riječi puno promijeniti i popraviti. Šta bismo da nam nije jezika i riječi :)
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#413 Re: Koliko danas partneri gledaju zaledjinu kod drugog partn

Post by plain vanilla »

mogli ste vala i na kafu :mrgreen:
sumirprimus
Posts: 81500
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#414 Re: Koliko danas partneri gledaju zaledjinu kod drugog partn

Post by sumirprimus »

Nakrivo nasadjeno od starta...
Ulazis u bracnu zajednicu,planiras porodicu,i samo razmisljas o zaledjini...
U stvarnom zivotu,spremnost na odricanje i kompromis ne mogu se kupiti novcem,kucama,stanovima..
U stvarnom zivotu ne mozes izracunat koliko kosta stabilna porodica,ko daje vise a ko manje...
Najvece bogatstvo i investicija su djeca...
User avatar
avantgarde
Posts: 7938
Joined: 01/02/2010 22:02
Location: u masi svakojako sarenih profila..

#415 Re: Koliko danas partneri gledaju zaledjinu kod drugog partn

Post by avantgarde »

ja bi reko 'vako,nek je ona polijepa,zgodna i vrijedna...a sto je uz to i bogata-nema veze,stim cu vec nekako izac na kraj... :lol:
:D
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#416 Re: Koliko danas partneri gledaju zaledjinu kod drugog partn

Post by Great Cornholio »

sumirprimus wrote:Nakrivo nasadjeno od starta...
Ulazis u bracnu zajednicu,planiras porodicu,i samo razmisljas o zaledjini...
U stvarnom zivotu,spremnost na odricanje i kompromis ne mogu se kupiti novcem,kucama,stanovima..
U stvarnom zivotu ne mozes izracunat koliko kosta stabilna porodica,ko daje vise a ko manje...
Najvece bogatstvo i investicija su djeca...
Sve si dobro rekao osim ovo da su djeca bogatstvo i isplativa investicija, ma kakvo ba bagatstvo i insplativa investicija, nema većih štetočina nego djeca što su :D :lol:

Mr Chow, sad mi je lakše kad si mi rekao da je nemoral svudgje prisutan, ne samo kod nas. Btw, ne trebaju normalnom čovjeku milioni da bi živio normalan život, ti što imaju milione su uglavnom nenormalni i žive nenormalan život.

@vani, provodadžiši na onoj svojoj temi :D
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#417 Re: Koliko danas partneri gledaju zaledjinu kod drugog partn

Post by Great Cornholio »

avantgarde wrote:ja bi reko 'vako,nek je ona polijepa,zgodna i vrijedna...a sto je uz to i bogata-nema veze,stim cu vec nekako izac na kraj... :lol:
:D
Ja bih dodao da ne bi bilo loše i da je poštena i pametna, jer džaba i pare i ljepota kad bi čovjek morao s nemoralnom i nerazumnom osobom život živit'.
velicanstveni6
Posts: 27
Joined: 11/09/2013 22:13

#418 Re: Koliko danas partneri gledaju zaledjinu kod drugog partn

Post by velicanstveni6 »

moda56 wrote:
EMSBIH wrote:Zivota mi ja neki dan dodjo do broja mobitela a kafe platio nisam :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

joooooj ti tih lakih zena,sto ne nadjes 'vaku ko ja :lol:

ovih ''dobrih zena'' sto se same hvale nigdje vise nego u bosni... :run:
GaRGa
Posts: 2760
Joined: 25/02/2009 15:00

#419 Re: Koliko danas partneri gledaju zaledjinu kod drugog partn

Post by GaRGa »

velicanstveni6 wrote:
moda56 wrote:
EMSBIH wrote:Zivota mi ja neki dan dodjo do broja mobitela a kafe platio nisam :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

joooooj ti tih lakih zena,sto ne nadjes 'vaku ko ja :lol:

ovih ''dobrih zena'' sto se same hvale nigdje vise nego u bosni... :run:

ko o cemu...
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#421 Re: Koliko danas partneri gledaju zaledjinu kod drugog partn

Post by ho oponopono »

EMSBIH wrote:
ho oponopono wrote:
EMSBIH wrote:Zivota mi ja neki dan dodjo do broja mobitela a kafe platio nisam :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

...jooooj, došao do broja moba wow, strava, ludilo a meni još nije svanulo!Image
I sta da ja sad tebi guslaru sa Durmitora kojem je vrhunac kulture da pred nanom ne kopa nos odgovorim na tvoj komentar....jos vidis da se radi o internoj zajebanciji i ti mene uzeo na zub na pravdi Boga...

...jebiga(da prostiš) nije ni tebi pak svanulo!Image
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#422 Re: Koliko danas partneri gledaju zaledjinu kod drugog partn

Post by Havatar »

ho oponopono
...jebiga(da prostiš) nije ni tebi pak svanulo!slika
Imas li ti miraz :mrgreen:
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#423 Re: Koliko danas partneri gledaju zaledjinu kod drugog partn

Post by ho oponopono »

Havatar wrote:
ho oponopono
...jebiga(da prostiš) nije ni tebi pak svanulo!slika
Imas li ti miraz :mrgreen:

...ma jok pobogu,Image a koji će mi vrag zaleđe, manje glava bolicka 8-) ...imam sve uslove za život, toplu supu, toplu sobu i odjeću za zimu! :mrgreen:
User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#424 Re: Koliko danas partneri gledaju zaledjinu kod drugog partn

Post by AmADin_gospo »

KeineGeld wrote:Koliko danas partneri gledaju zaledjinu kod drugog partnera? Koliko je ovo danas vazno za odabir partnera za brak, koliko se gleda moze li biti presudno, ili ipak nije presudno? Ili nije ni vazno?

Koliko je opravdano?

Citam pdf politika i naletim na ovaj post koji me je zainteresovao.. cak bih rekao da razlike medju polovima u ovome nema..
ja gledam, mora da ima dobar pakaš inače je ne ženim :D
User avatar
limunada25
Posts: 1928
Joined: 23/06/2010 14:20

#425 Re: Koliko danas partneri gledaju zaledjinu kod drugog partn

Post by limunada25 »

Ja kad sam se zaljubila bas sam gledala njegovu zaledjinu :-) Nikad nisam gledala na to jel ima dobro auto, stan , mobitel , ili sta vec.. Naravno ako se desi da ima-dobro jest, al ako nejma onda cemo to zajedno steci..aBd :)
Post Reply