VARANJE !

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
pilepirgavo
Posts: 10
Joined: 02/09/2011 09:33

#676 Re: VARANJE !

Post by pilepirgavo »

tu su djeca ... i obadvoje se slažu da žele seks i sa drugim partnerima?

Onda se fino i civilizovano razvedeš,ostaneš prijatelj sa bivšim/om,budete tu jedno za drugo u svim prijateljskim situacijama,a sa strane šta uleti :D
Jer ta ista djeca ,koja su često pominjanja kao razlog ostanka u braku,odrastaju,vide ,čuju ..
Koliko god otrcano zvučalo bolje je dobar razvod nego loš brak.
User avatar
dita von teese
Posts: 623
Joined: 19/07/2012 10:14

#677 Re: VARANJE !

Post by dita von teese »

Razumijem ja da se ne slazete s necijim misljenjem, al vidim par postova iznad stav da uslovno receno drugacije misljenje treba sasjeci u korijenu :-) (a necu ulaziti koliko su oponenti stvarno iskreni, jer ono bas sumnjam da jesu)

Sta imate koga da uvjeravate koliko je u krivu, tj. koliko vi smatrate da je u krivu? Covjek je rekao svoje, podijelio s nama svoje iskustvo, rekao kako mu ide, itd. Ako neko hoce da primijeni to i na svoj zivot, nek mu postavi dodatna pitanja pa nek vidi moze li jos prosiriti svoje iskustvo, ali ako nece - cao. Sta se imate raspravljat?
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#678 Re: VARANJE !

Post by MedenoSrce »

ko ga napada?! Samo nas zanima kako to funkcionise, detaljnije da anm opise
Jay Gatsby
Posts: 1687
Joined: 06/03/2012 18:14

#679 Re: VARANJE !

Post by Jay Gatsby »

pilepirgavo wrote:tu su djeca ... i obadvoje se slažu da žele seks i sa drugim partnerima?

Onda se fino i civilizovano razvedeš,ostaneš prijatelj sa bivšim/om,budete tu jedno za drugo u svim prijateljskim situacijama,a sa strane šta uleti :D
Jer ta ista djeca ,koja su često pominjanja kao razlog ostanka u braku,odrastaju,vide ,čuju ..
Koliko god otrcano zvučalo bolje je dobar razvod nego loš brak.
U slučaju razvoda, otvara se set novih pitanja i tako ukrug.
User avatar
pilepirgavo
Posts: 10
Joined: 02/09/2011 09:33

#680 Re: VARANJE !

Post by pilepirgavo »

Jay Gatsby wrote:
pilepirgavo wrote:tu su djeca ... i obadvoje se slažu da žele seks i sa drugim partnerima?

Onda se fino i civilizovano razvedeš,ostaneš prijatelj sa bivšim/om,budete tu jedno za drugo u svim prijateljskim situacijama,a sa strane šta uleti :D
Jer ta ista djeca ,koja su često pominjanja kao razlog ostanka u braku,odrastaju,vide ,čuju ..
Koliko god otrcano zvučalo bolje je dobar razvod nego loš brak.
U slučaju razvoda, otvara se set novih pitanja i tako ukrug.
Koja nisu nerješiva ,a za djecu su svakako manje stresna .
Ako govorimo o brakovima gdje je jedino seks problem,gdje su ljudi civilizovani itd.
Jay Gatsby
Posts: 1687
Joined: 06/03/2012 18:14

#681 Re: VARANJE !

Post by Jay Gatsby »

pilepirgavo wrote:
Jay Gatsby wrote:
pilepirgavo wrote:tu su djeca ... i obadvoje se slažu da žele seks i sa drugim partnerima?

Onda se fino i civilizovano razvedeš,ostaneš prijatelj sa bivšim/om,budete tu jedno za drugo u svim prijateljskim situacijama,a sa strane šta uleti :D
Jer ta ista djeca ,koja su često pominjanja kao razlog ostanka u braku,odrastaju,vide ,čuju ..
Koliko god otrcano zvučalo bolje je dobar razvod nego loš brak.
U slučaju razvoda, otvara se set novih pitanja i tako ukrug.
Koja nisu nerješiva ,a za djecu su svakako manje stresna .
Ako govorimo o brakovima gdje je jedino seks problem,gdje su ljudi civilizovani itd.
Nisu, ako ljudi žele takvo "rješenje". Možda im sasvim odgovara "swinganje u odsustvu" i djeca žive u mjehuriću zablude i ništa ne naslućuju.
User avatar
pilepirgavo
Posts: 10
Joined: 02/09/2011 09:33

#682 Re: VARANJE !

Post by pilepirgavo »

Nisu, ako ljudi žele takvo "rješenje". Možda im sasvim odgovara "swinganje u odsustvu" i djeca žive u mjehuriću zablude i ništa ne naslućuju.[/quote]

ako ljudi žele takvo "rješenje" ko smo mi da sudimo :thumbup:
registrovana onako
Posts: 1109
Joined: 26/05/2013 20:33

#683 Re: VARANJE !

Post by registrovana onako »

Jay Gatsby wrote: i djeca žive u mjehuriću zablude i ništa ne naslućuju.
a koja to djeca ne zive u mjerucu zablude :oops:
User avatar
alchak.ba
Posts: 21073
Joined: 20/06/2012 09:11
Location: mrduša donja

#684 Re: VARANJE !

Post by alchak.ba »

meni je nekoliko upisa pravo cudno
uriah
Posts: 10
Joined: 25/05/2013 23:21

#685 Re: VARANJE !

Post by uriah »

MedenoSrce wrote:ko ga napada?! Samo nas zanima kako to funkcionise, detaljnije da anm opise
Imao sam druga, koji je zbog malo zabave ostao bez svega... Prvo ga je cura oderala, a onda žena i roditelji. Živi na rate, pije ni djeca ga više ne posjećuju. Naravno da dođe do monotonije nakon puno godina braka. Neko neće učiniti ništa, ići će u ribolov. Velika većina će početi trošiti po kafanama da bi mrknuo konobaricu. Mi smo uradili što smo uradili.
Ne skačemo na svakog ko prođe pored nas, imamo po jedno stalno, i ponekad nešto na putovanjima saletimo. Smatram da je naša opcija najbolja i za tijelo i za duh. Već sam rekao, pravila se dogovore, ne radi se ništa što nekom smeta i ide super....
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72883
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#686 Re: VARANJE !

Post by Velkoski »

Pravila su tu da se krše :oops:
blugirl
Posts: 284
Joined: 07/08/2012 02:36

#687 Re: VARANJE !

Post by blugirl »

uriah wrote:
MedenoSrce wrote:ko ga napada?! Samo nas zanima kako to funkcionise, detaljnije da anm opise
Imao sam druga, koji je zbog malo zabave ostao bez svega... Prvo ga je cura oderala, a onda žena i roditelji. Živi na rate, pije ni djeca ga više ne posjećuju. Naravno da dođe do monotonije nakon puno godina braka. Neko neće učiniti ništa, ići će u ribolov. Velika većina će početi trošiti po kafanama da bi mrknuo konobaricu. Mi smo uradili što smo uradili.
Ne skačemo na svakog ko prođe pored nas, imamo po jedno stalno, i ponekad nešto na putovanjima saletimo. Smatram da je naša opcija najbolja i za tijelo i za duh. Već sam rekao, pravila se dogovore, ne radi se ništa što nekom smeta i ide super....
Ja isto mislim da svaki par ima pravo da uredimedjusobne odnose kako god zeli. Ako se slazu i dobro im je, sta to ima koga da bude briga. I ovo uopste ne spada pod varanje.
Drugih su par rukava djeca, spolne bolesti....bar nema veze s brakom.

Cijenim iskrenost, ako nista :thumbup:
User avatar
sheikh
Posts: 764
Joined: 17/10/2010 18:21
Location: Tamni vilajet

#688 Re: VARANJE !

Post by sheikh »

Mene samo interesuje vaše mišljenje, da li postoje osobe sklone varanju?
Tj. ako neka veza počne s prevarom, da li njen kraj zasigurno takav...
Ja lično sumnjam u to, ali ako neka ima više iskustva sa takvim osoba ili ih poznaje.... :)
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#689 Re: VARANJE !

Post by Ramzess Veliki »

sheikh wrote:Mene samo interesuje vaše mišljenje, da li postoje osobe sklone varanju?
Tj. ako neka veza počne s prevarom, da li njen kraj zasigurno takav...
Ja lično sumnjam u to, ali ako neka ima više iskustva sa takvim osoba ili ih poznaje.... :)
On ili ona koji su prevarili činiće to opet. Ako se provale istrpjeće jedno vrijeme dok se situacija ne smiri pa će nanovo. On ili ona koji nisu varali vjerovatno ni neće ako ih se ne natjera nepažnjom i zanemarivanjem, ali će takvi najprije napustiti partnera i tražiti drugog po sebi.
Ima osoba koje neće varati ni po koju cijenu, koji će trpjeti sve i živjeti za porodicu uskraćujući sebe ... a ima ih kojima ništa nije sveto, ni zajednica, ni supružnik ni djeca.
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#690 Re: VARANJE !

Post by kockica_kockica »

sheikh wrote:Mene samo interesuje vaše mišljenje, da li postoje osobe sklone varanju?
Tj. ako neka veza počne s prevarom, da li njen kraj zasigurno takav...
Ja lično sumnjam u to, ali ako neka ima više iskustva sa takvim osoba ili ih poznaje.... :)
On prevario prvu zenu... razveo se i ozenio tu sa kojom je varao prethodnicu.... onda je varao tu zenu sa nekom trecom... razveo se sa drugom zenom... ta treca konta kako ce ona biti sretna s njim... meni je nje zao... jer i ona ce biti prevarena i nju ce naslijediti neka cetvrta ...
atg51
Posts: 315
Joined: 09/06/2008 13:27

#691 Re: VARANJE !

Post by atg51 »

Malo sam citao ovu temu, zadnjih par strana. ne zelim sada da ulazim da li je varanje opravdano i normalno ili nesto sto se treba izbjegavati, svi mi imamo svoj pogled na to i svoje razloge. Ja mislim da je to do ponasanja obje strane ukljucene u potencijalnu prevaru. Primjer: dodjem ja recimo u kafanu, popijem 5-6 pica, pored mene sjedi maca koje mi se otvoreno nabacuje i bukvalno sex joj viri iz ociju: ja vjerujem da bi vecinu muskaraca to dovelo do prevare. Mislim da mene bi! E sada, to opet dovodi do nekih novih pitanja: sta ces ti u kafani gdje se krecu zene "slobodnijeg ponasanja", sta bi bilo da ne pijes, zasto se uopce dovoditi u sitaciju da moze doci do prevare?

Ja volim kafanu, jebiga, volim i da popijem, a nije mi mrsko ni vidjeti dobro zensko! Moja "sreca" je sto nisam "good looking", pa mi se niko i ne nabacuje. 8-)
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#692 Re: VARANJE !

Post by Ramzess Veliki »

atg51 wrote:Malo sam citao ovu temu, zadnjih par strana. ne zelim sada da ulazim da li je varanje opravdano i normalno ili nesto sto se treba izbjegavati, svi mi imamo svoj pogled na to i svoje razloge. Ja mislim da je to do ponasanja obje strane ukljucene u potencijalnu prevaru. Primjer: dodjem ja recimo u kafanu, popijem 5-6 pica, pored mene sjedi maca koje mi se otvoreno nabacuje i bukvalno sex joj viri iz ociju: ja vjerujem da bi vecinu muskaraca to dovelo do prevare. Mislim da mene bi! E sada, to opet dovodi do nekih novih pitanja: sta ces ti u kafani gdje se krecu zene "slobodnijeg ponasanja", sta bi bilo da ne pijes, zasto se uopce dovoditi u sitaciju da moze doci do prevare?

Ja volim kafanu, jebiga, volim i da popijem, a nije mi mrsko ni vidjeti dobro zensko! Moja "sreca" je sto nisam "good looking", pa mi se niko i ne nabacuje. 8-)
Ja idem radi piva ... a izgledam k'o da su me išćerali sa robije zbog nedoličnog ponašanja pa mi nijedna ne prilazi osim ako nije u uniformi pa mi priđe da me legitimiše. :twisted:
User avatar
dita von teese
Posts: 623
Joined: 19/07/2012 10:14

#693 Re: VARANJE !

Post by dita von teese »

uriah wrote:
MedenoSrce wrote:ko ga napada?! Samo nas zanima kako to funkcionise, detaljnije da anm opise
Imao sam druga, koji je zbog malo zabave ostao bez svega... Prvo ga je cura oderala, a onda žena i roditelji. Živi na rate, pije ni djeca ga više ne posjećuju. Naravno da dođe do monotonije nakon puno godina braka. Neko neće učiniti ništa, ići će u ribolov. Velika većina će početi trošiti po kafanama da bi mrknuo konobaricu. Mi smo uradili što smo uradili.
Ne skačemo na svakog ko prođe pored nas, imamo po jedno stalno, i ponekad nešto na putovanjima saletimo. Smatram da je naša opcija najbolja i za tijelo i za duh. Već sam rekao, pravila se dogovore, ne radi se ništa što nekom smeta i ide super....

Ja cijenim i branim pravo svakoga da ima svoje misljenje, a sad da i ja kazem svoje. :oops:


Ja to nikad ne bih mogla. Ne vidim zasto se ne bih razvela u slucaju da me muz vise ne privlaci, i da me puno drugih ljudi privlaci puno vise od mog muza.


U toj situaciji bih vjerovatno dakle, najprije bih se razvela (ali bih ipak pricekala dok djeca ne postanu punoljetna), a onda bih se maksimalno posvetila poslu, i vjerovatno ucinila nesto sto prije nisam (otisla bih npr. u Keniju), i na taj nacin obiljezila svoju slobodu.


Ono sto meni isto ne ide u glavu...kod tih pitanja slobode. Ja mogu razumjeti da osoba koja se verala na Kilimandzaro, lutala po Pirinejima, i uopste, osoba koju mjesto nije drzalo, osoba koja zivi slobodu i to radi autenticno, mogu razumjeti da takva osoba "sara", tj. da se ne moze "zauzdati" u klasicnoj patrijarhalno vezi.

Al brate ne mogu shvatiti da neka osoba koja je vec ujarmljena u sto lanaca, koja je ono tip posao-kuca-birtija, eventualno more, pokoji sluzbeni put i reprezentacija repke, e ne mogu shvatiti i nikad ne bih tolerisala da me takva osoba prevari.


Za ove prve, i bih. A nikad ne bih ni ocekivala da se takva osoba veze za mene. Sloboda je ba skupa, il je zivi iskreno ili nemoj nikako. A tebi uriah pozdrav sto si bio iskren, nadam se da si stvarno autentican i da ti takav nacin zivota nece doci glave.
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#694 Re: VARANJE !

Post by animals »

Ako se podrazumjeva varanje kad kresnes drugu zenu :D tu se mozak ne pita, vec ono sto ne mozemo kontrolisati, to je nagon..nije to toliko strasno, koliko je strasna ljubomora :D kresi ali glavu ne gubi... :D
atg51
Posts: 315
Joined: 09/06/2008 13:27

#695 Re: VARANJE !

Post by atg51 »

Toliko nam se nemoralnih stvari servira sa svih strana, od americkih filmova do lokalnih reality programa, tako da nam je sex "na brzinu" ili "sa strane", skoro pa normalna stvar. A svijest naseg naroda necu da komentarisem, recimo da je velika vecina vrlo vrlo podlozna sugestijama.

Tesko mi je reci kako bi se ja ponasao da budem prevaren. U dosta prethodnih postova ljudi vec znaju kako bi i sta u toj situaciji, ja iskreno ne znam kako bi se ponasao.
User avatar
dita von teese
Posts: 623
Joined: 19/07/2012 10:14

#696 Re: VARANJE !

Post by dita von teese »

Mr Chow wrote:
dita von teese wrote: Ja to nikad ne bih mogla. Ne vidim zasto se ne bih razvela u slucaju da me muz vise ne privlaci, i da me puno drugih ljudi privlaci puno vise od mog muza.


U toj situaciji bih vjerovatno dakle, najprije bih se razvela (ali bih ipak pricekala dok djeca ne postanu punoljetna), a onda bih se maksimalno posvetila poslu, i vjerovatno ucinila nesto sto prije nisam (otisla bih npr. u Keniju), i na taj nacin obiljezila svoju slobodu...
A sta bi radila dok djeca ne budu punoljetna? Zivila u celibatu? Bas bi volio da upoznam makar jednu zenu, koja je svoj zivot zrtvovala na taj nacin kako si ga ti opisala.. Znaci imas dijete staro godinu-dvije, s muzem si kao sa bratom, i ti ces cekati jos 16 godina prije nego li okusic cari milokliza i milogrca? Please, mislim, ok je varati sebe na ovaj nacin, ali prostirati ovu pricu vecem auditoriju, to vec ne ide...

Zasto bih bila s muzem kao s bratom? Nisam glupa i znam da biram. Jedan od osnovnih principa je da vec sada ja i taj partner mozemo dobro saradjivati. Jer kad dodju djeca, ako nema saradnje, onda otpada sve ono sto se gradilo tokom veze i sto je dovelo do braka (zaljubljenost, ljubav, fizicka privlacnost). Naravno, ovo sve u zagradi je tu da zacini dodatno tu dobu saradnju, i da ona potraje. Kad vremenom prestane potreba za saradnjom, ako ne bude ljubavi, onda se moze i razici.

A sta ovaj auditorij ima od moje price? Izvini, ja ovdje naglas razmisljam, kao i svi. Lazem li ili ne, sta koga briga.
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#697 Re: VARANJE !

Post by eluna »

dita von teese wrote:
uriah wrote:
MedenoSrce wrote:ko ga napada?! Samo nas zanima kako to funkcionise, detaljnije da anm opise
Imao sam druga, koji je zbog malo zabave ostao bez svega... Prvo ga je cura oderala, a onda žena i roditelji. Živi na rate, pije ni djeca ga više ne posjećuju. Naravno da dođe do monotonije nakon puno godina braka. Neko neće učiniti ništa, ići će u ribolov. Velika većina će početi trošiti po kafanama da bi mrknuo konobaricu. Mi smo uradili što smo uradili.
Ne skačemo na svakog ko prođe pored nas, imamo po jedno stalno, i ponekad nešto na putovanjima saletimo. Smatram da je naša opcija najbolja i za tijelo i za duh. Već sam rekao, pravila se dogovore, ne radi se ništa što nekom smeta i ide super....

Ja cijenim i branim pravo svakoga da ima svoje misljenje, a sad da i ja kazem svoje. :oops:


Ja to nikad ne bih mogla. Ne vidim zasto se ne bih razvela u slucaju da me muz vise ne privlaci, i da me puno drugih ljudi privlaci puno vise od mog muza.


U toj situaciji bih vjerovatno dakle, najprije bih se razvela (ali bih ipak pricekala dok djeca ne postanu punoljetna), a onda bih se maksimalno posvetila poslu, i vjerovatno ucinila nesto sto prije nisam (otisla bih npr. u Keniju), i na taj nacin obiljezila svoju slobodu.


Ono sto meni isto ne ide u glavu...kod tih pitanja slobode. Ja mogu razumjeti da osoba koja se verala na Kilimandzaro, lutala po Pirinejima, i uopste, osoba koju mjesto nije drzalo, osoba koja zivi slobodu i to radi autenticno, mogu razumjeti da takva osoba "sara", tj. da se ne moze "zauzdati" u klasicnoj patrijarhalno vezi.

Al brate ne mogu shvatiti da neka osoba koja je vec ujarmljena u sto lanaca, koja je ono tip posao-kuca-birtija, eventualno more, pokoji sluzbeni put i reprezentacija repke, e ne mogu shvatiti i nikad ne bih tolerisala da me takva osoba prevari.


Za ove prve, i bih. A nikad ne bih ni ocekivala da se takva osoba veze za mene. Sloboda je ba skupa, il je zivi iskreno ili nemoj nikako. A tebi uriah pozdrav sto si bio iskren, nadam se da si stvarno autentican i da ti takav nacin zivota nece doci glave.
nisi ukjapirala jednu birnu stvar - oni koji se veru na kilimadžaro i himalaje dovoljno adrenalina doživljavaju da nemaju potrebe da se "dokazuju" na drugim poljima, a oni koji su uvezani u 100 lanaca baš zato što nemaju petlje da barem jedan pokidaju krenu da se dokazuju sami sebi pa barem (a obično samo i jedino) varanjem, naravno svi očekujući da nikada niko neće saznati osim njih ....... i naravno da na kraju izvise i u svojim očima i u očima sredine u kojoj žive, jer osim njih za prevaru zna i osoba sa kojom su varali nekoga, a i njihov partner to uvijek osjeti, a osim toga "dogovorili se nebo i zemlja da se ništa ne može sakriti"
User avatar
dita von teese
Posts: 623
Joined: 19/07/2012 10:14

#698 Re: VARANJE !

Post by dita von teese »

Mr Chow wrote:
Opet si napisala manji govor, ali su sve recenice redundantne. Ja sam te konkretno pitao da li bi ostala u braku i ako te muz ne privlaci (odnos kao s bratom, ako brata posmatras kao potencijalnog zagondjiju, onda se izvinjavam), i cekala 16+ godina da nadjes nekoga ko te privlaci, ali nigdje u tvom odgovoru ne procitah DA ili NE... Nije nikoga briga da li lazes ili ne, stvar je cisto "reklame" jer vas je vecina najbrza na tome.. Mislim ne moras ni odgovarati, odgovor je dobro poznat svima, ali eto, nije lijepo lagati...
:kravata:

A ti si informativan u svakoj recenici. :zzzz:
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#699 Re: VARANJE !

Post by edo_79 »

Image

Koga ćeš ti da varaš a :stasreko: .... hoš da prođem kroz tebe :lol:
User avatar
dita von teese
Posts: 623
Joined: 19/07/2012 10:14

#700 Re: VARANJE !

Post by dita von teese »

eluna wrote:
nisi ukjapirala jednu birnu stvar - oni koji se veru na kilimadžaro i himalaje dovoljno adrenalina doživljavaju da nemaju potrebe da se "dokazuju" na drugim poljima, a oni koji su uvezani u 100 lanaca baš zato što nemaju petlje da barem jedan pokidaju krenu da se dokazuju sami sebi pa barem (a obično samo i jedino) varanjem, naravno svi očekujući da nikada niko neće saznati osim njih ....... i naravno da na kraju izvise i u svojim očima i u očima sredine u kojoj žive, jer osim njih za prevaru zna i osoba sa kojom su varali nekoga, a i njihov partner to uvijek osjeti, a osim toga "dogovorili se nebo i zemlja da se ništa ne može sakriti"

Eeeeee, Eluna.....ja ti ovdje imam jednu romanticnu sliku slobodnjaka, a la Finch Hatton, (igra ga Robert Redford u filmu Moja Afrika). S tim sto - Finch Hatton - to nije osoba za kojom ceznem. Finch Hatton - to sam ja. :oops: :D
Post Reply