Veza s drugom nacijom ?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Locked
Mlad i Nevin
Posts: 2365
Joined: 07/11/2010 16:05

#176 Re: Veza s drugom nacijom ?

Post by Mlad i Nevin »

Ako se ulazi u brak sa osobom druge nacionalnosti, to ne znači da se i vjera treba mijenjati. Nek se slave praznici i jedne i druge vjere, svako nek se moli na svoj način i gotova priča....samo djeci ne treba davati ''klasična'' imena tipa Srboljub, Bogoljub, Mehmedalija, Alija već nešto modernije. Takođe, djecu bi trebalo podučavati o objema religijama ravnopravno. To je bogatsvo kada znaš svašta....jedan poznanik, inženjer u penziji (inače pravoslavac) je u ratu glavu izvukao od muhadžedina jer je znao dosta sura iz Kur'ana, a i uvijek je nosio bradu..
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#177 Re: Veza s drugom nacijom ?

Post by pirmin »

Ridjobrki wrote:
Da te voli nikad te ne bi tjerao na vezu s drugom nacijom.
Najjaci :mrgreen:
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#178 Re: Veza s drugom nacijom ?

Post by Matijevic_Vlado »

kad poslije popisa osvane tema "On Bosanac ja Bosnjakinja, 10god smo u braku, kako dalje?" :mrgreen:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#179 Re: Veza s drugom nacijom ?

Post by insomnia78 »

Mlad i Nevin wrote:Ako se ulazi u brak sa osobom druge nacionalnosti, to ne znači da se i vjera treba mijenjati. Nek se slave praznici i jedne i druge vjere, svako nek se moli na svoj način i gotova priča....samo djeci ne treba davati ''klasična'' imena tipa Srboljub, Bogoljub, Mehmedalija, Alija već nešto modernije. Takođe, djecu bi trebalo podučavati o objema religijama ravnopravno. To je bogatsvo kada znaš svašta....jedan poznanik, inženjer u penziji (inače pravoslavac) je u ratu glavu izvukao od muhadžedina jer je znao dosta sura iz Kur'ana, a i uvijek je nosio bradu..
Jest, jest, opste je poznato da su horde mudzahedina tokom rata hodale i propitivale sure, de odvadi malo

s' moje sokoćalo
pametna_glupost
Posts: 259
Joined: 18/05/2013 15:10

#180 Re: Veza s drugom nacijom ?

Post by pametna_glupost »

de facto. wrote:
pametna_glupost wrote:
de facto. wrote:Moja jedna poznanica iz prosječne porodice se udala za cigana.Niko nije mogao ni pretpostaviti.Djevojka završila srednju,upisala fax,planirala se edukacija u budućnosti,da bi zbog njega odustala,da se uda. :D Napisala roditeljima pismo i kidnula iz kuće dok se nisu pomirili s time.Šta će jadni ljudi.Eno je sad i dijete ima,ljubav kao cvate. :run:
Napiši i ti pismo i put pod noge,ako te budu zvali budu.Ako ne,ebe ti se,ko su roditelji,kao da oni bolje znaju.Ipak ti ostaje ljubav sirijska. :D


Šalu na stranu,ti znaš kakvi su ti roditelji.Moji su takvi recimo da rijetko dvojim ko je upravu.Jednostavno znam da su oni.Puno više škole,iskustva,rata,ljepote i divote prošli od mene.Roditelji su manje subjektivni nego ti,a jedini ti žele istu količinu dobrog kao ti sama sebi. :)
E ja ti komentara, svaka ti cast, pa musolini je manje fasizma meco u svoje recenice...
To ja zbog tebe pametni.Da primijetiš pametnu glupost.Mećo,ne mećo,ispadoh gora. :skoljka:
Primiiijetio sam :D

Fasizam cisti, sta cu ti ja
User avatar
Neradnik
Posts: 6743
Joined: 14/11/2012 22:50
Location: na forumu

#181 Re: Veza s drugom nacijom ?

Post by Neradnik »

Ma samo se razmnozavajte.
User avatar
lazni liberal
Posts: 1177
Joined: 23/05/2013 22:47

#182 Re: Veza s drugom nacijom ?

Post by lazni liberal »

E ja ti komentara, svaka ti cast, pa musolini je manje fasizma meco u svoje recenice...[/quote]

To ja zbog tebe pametni.Da primijetiš pametnu glupost.Mećo,ne mećo,ispadoh gora. :skoljka:[/quote]

Primiiijetio sam :D

Fasizam cisti, sta cu ti ja[/quote]
Najgori su ovi sto za sekundu nekom zalijepe etiketu fasista i slicno a nema vecih fasista od njih i izjasnjavaju se kao Anti-Bosnjaci samo zbog mrznje prema onima koji ce se izjasniti kao Bosnjaci al eto oni imaju pravo da mrze i kad oni mrze to je kosmopolitska mrznja a sve sto nije isto kao oni je fasizam .
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#183 Re: Veza s drugom nacijom ?

Post by StupskaBitanga »

Šćeri draga nek je i go i bos i neuk samo da je musliman
(priča naših snaša sa mindera)
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#184 Re: Veza s drugom nacijom ?

Post by radostan dan »

vivace wrote:ja sam nekaD davno imala vezu sa crncem iz nigerije. bio je katolik, ali obrezan. i bio je mnogo pazljiv i dobar. on mi je do sada najvece postignuce. :D
[/quote]

u kom smislu, kulturološko-religijsko-medicinskom, ili...
User avatar
astrid
Posts: 5243
Joined: 06/04/2010 21:48
Location: tu negdje

#185 Re: Veza s drugom nacijom ?

Post by astrid »

Svasta se ovdje moze procitati :-)
Moj suprug je druge nacionalnosti i vjeroispovijesti..Zivimo u sretnom braku 21 godinu :-D
Sve razlicitosti smo lijepo upakovali :)
User avatar
dado86
Posts: 179
Joined: 12/04/2013 00:22

#186 Re: Veza s drugom nacijom ?

Post by dado86 »

samo srpkinja dolazi u obzir
User avatar
Zokipfc
Posts: 1073
Joined: 24/04/2013 18:44

#187 Re: Veza s drugom nacijom ?

Post by Zokipfc »

Blago mojom buducom djecom, njih cu uciti da se ne bakcu sa nacijama, vjerama i da se mane pametnijeg posla u zivotu :lol: :lol:
ad0o
Posts: 165
Joined: 27/06/2012 17:27

#188 Re: Veza s drugom nacijom ?

Post by ad0o »

Ako ga volis idi od njega, put kojim ide on ne vodi u raj :-D


Inace imo sam slicnu situaciju ja Bosnjak ona Srpkinja, mama je rekla nemoj dok sam ja ziva kad umrem radi sta hoces a za mene je mamina rjec svetinja.
Mislis o njoj neko vrijeme nije ti lako al zato kasnije si miran.
User avatar
dado86
Posts: 179
Joined: 12/04/2013 00:22

#189 Re: Veza s drugom nacijom ?

Post by dado86 »

ma nema bosanki nigdje 8-)

sustinca
Posts: 194
Joined: 27/04/2013 11:54

#190 Re: Veza s drugom nacijom ?

Post by sustinca »

adoo,ja nisam toliko jaka i cvrsta
IHAVEDREAM
Posts: 4591
Joined: 08/12/2008 05:03

#191 Re: Veza s drugom nacijom ?

Post by IHAVEDREAM »

Draga moja.....,

procitala sam tvoj uvod i par komentara.....(Meni sasvim dovoljno )! :)
Prije 25 godina sam zasnovala brak sa osobom koja je (kroz istoriju ) druge vjeroispovijesti, iako smo obadvoje Ateisti!
Obadvoje Bosanci, rodjeni i odrasli u Bosni i Hercegovini!
Ja nisam imala tvoje dvojbe ni iskusenja, ali cu ti reci jednu crticu iz tog perioda naseg zivot: Kada smo ja i moj muz odlucili da se vjencamo, to je bilo neopozivo (iako smo bili spremni na negodovanje i "TRADICIJE")
Mogu ti reci da je u svemu Moj otac bio NAJVECI LAF....Kada su ga "dusebriznici" upozoravali da ce mu zet biti "anamo-on" druge vjere.....Hladno i seretski se svima nasmijao u lice......Ko...Vas....Jebe.... on je moj zet i meni valja!........ :) ( Neka je vjecni mir mom pokojnom ocu ..) :sad:
pametna_glupost
Posts: 259
Joined: 18/05/2013 15:10

#192 Re: Veza s drugom nacijom ?

Post by pametna_glupost »

lazni liberal wrote: Najgori su ovi sto za sekundu nekom zalijepe etiketu fasista i slicno a nema vecih fasista od njih i izjasnjavaju se kao Anti-Bosnjaci samo zbog mrznje prema onima koji ce se izjasniti kao Bosnjaci al eto oni imaju pravo da mrze i kad oni mrze to je kosmopolitska mrznja a sve sto nije isto kao oni je fasizam .
sta bolan, dze bolan? Gdje ja napisa da mrzim bosnjake ili ikog? :-) :lol:
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#193 Re: Veza s drugom nacijom ?

Post by ladyblue18 »

@ pametna_glupost - jel dosta?
pametna_glupost
Posts: 259
Joined: 18/05/2013 15:10

#194 Re: Veza s drugom nacijom ?

Post by pametna_glupost »

:?
Pa on mene napada za nesto tamo s neke teme sto ni rekao nisam pobogu
sour cherry
Posts: 4015
Joined: 21/12/2012 20:57

#195 Re: Veza s drugom nacijom ?

Post by sour cherry »

Grozno.Kakvih sve ljudi ima,Bože sačuvaj.
sustinca
Posts: 194
Joined: 27/04/2013 11:54

#196 Re: Veza s drugom nacijom ?

Post by sustinca »

IHAVEADREAM,hvala sto si to podjelila s nama :)

Ja sam odlucila reci mami za pocetak :lol: :D
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#197 Re: Veza s drugom nacijom ?

Post by madner »

Ko te jebe, moze Bosna i bez tebe.
sha_ba
Posts: 55933
Joined: 17/11/2011 12:16

#198 Re: Veza s drugom nacijom ?

Post by sha_ba »

:lol: :lol: :lol:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#199 Re: Veza s drugom nacijom ?

Post by JThomas »

pa u pravu je, ima komentara k'o da će nacija propasti ako nju žega sirijac... :-)
User avatar
_aja_
Posts: 6195
Joined: 19/09/2008 09:46

#200 Re: Veza s drugom nacijom ?

Post by _aja_ »

e tomice baš ti hvala što nas prosvijetli ... :D
Locked