Neki savjet? nesto?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: Euridika, _BataZiv_0809

Tequila

#76 Re: Neki savjet? nesto?

Post by Tequila » 14/05/2013 22:04

Haj majketi reci joj da ti se svidja, ja ti garantujem da ce sve bit okej. Et zivi bili pa vidili! :)

I jos jedna, pa sta i da te odbije, barem znas na cemu si a ne kao sad ni na nebu ni na zemlji. Ako je to to, zar ne vrijedi rizikovat? ha ja.

NickZaBaciti

#77 Re: Neki savjet? nesto?

Post by NickZaBaciti » 14/05/2013 23:24

Mali update situacije. Javio sam joj se napokon, jer nisam mogao tek tako da naglo sve stane. Elem sve je "ok", tj nisam joj nista rekao kako se osjecam, ali ne mogu jbga ne mogu tek tako iz vedra neba da prekinem razgovor i komunikaciju, a da ne dajem neki razlog. Sto namjeravam, apsolutno namjeravam sve reci, ali zelim to uraditi lice u lice. Posto nisam trenutno tu, taj ce se razgovor desiti za 2-3 mjeseca. Zato sad za sad sve se vratilo u "normalu" (kakvu takvu).

Citajuci starije razgovore i sad poslije ovih razgovora danas i jucer i sve mogu 90% sigurno reci da:

-Ona mene ne gleda u tom smislu, nego vise kao brata. Sto je sasvim uredu i razumijem, jer do nedavno nisam ni ja nju gledao kao nista vise osim vrlo dobre prijateljice, pa mozda i sestre.

-Odlucila je da je ovaj momak sada taj, cak i pored toga sto zna da on nikada nece biti ono sto ona zeli u muskarcu. Jer je bas to sama rekla i onda 2-3 dana poslije kaze "ma ja histerisem malo, ali uredu ce biti". I to je valjda njeno da zivi s tim sto se mene tice ako se odluci za to, mislim ja cu joj reci svoje misljenje o svemu, ali na kraju dana to je njena odluka.

Kao sto neko iznad rece prilicno je sigurno da ce se prijateljstvo zavrsiti tj da ima neki rok trajanja. I najglavnije sto se iznad napisalo " Ako je to to, zar ne vrijedi rizikovat?".

Temu ne bih da modovi kljucaju, jer zelim da napisem taj zadnji post kada joj konacno kazem, jer mozda ce nekome nekada ovaj scenario/situacija pomoci. Znam da meni sigurno bi.

Muhamed Đakmić

#78 Re: Neki savjet? nesto?

Post by Muhamed Đakmić » 14/05/2013 23:28

Nemoj posmatrati to što ćeš joj reći kao poraz, ako ne bude ništa bilo između vas. Sve je dobro, samo da se makneš iz trenutne situacije, kad si ni tamo ni ovamo.

respo

#79 Re: Neki savjet? nesto?

Post by respo » 15/05/2013 09:11

ili ces imati "incest" ili neces gledaj to tako :D

whitelegend07

#80 Re: Neki savjet? nesto?

Post by whitelegend07 » 15/05/2013 18:56

Pozdrav, raja, novi sam tu na forumu, nadam se da ćemo se lijepo družiti odsad, pa nadalje...:D

Upratio sam ovaj problem o kojem raspravljate, malo sam pohvatao šta se tu dešava. ;)

Mogu reći da sam imao sličnu situaciju, samo što je kod mene bio slučaj da je moja najbolja prijateljica bila(ili još jeste, ne znam, nedavno se to riješilo) zaljubljena u mene.

E sad, to ne bi bio nikakav problem, da ja nisam već u vezi. I to dugoj, godine su u pitanju. Volim je i želim s njom sve u životu, a tu prijateljicu doživljavam kao sestru. Volim je, ali kao brat. Tako da, pošto znam kako se ta moja prijateljica osjeća, mislim da razumijem i tebe.

A vidi, ta moja prijateljica je probala, odbijena je, na najpristojniji mogući način, jer je nikad u životu ne bih htio povrijediti, bitna mi je. Ali, ona je zadovoljna, bar zna da je probala. Probaj i ti. Možda te odbije, možda ne. Ali, bar ćeš znati na čemu si. A ovako, ako ništa ne poduzmeš, cijeli ćeš se život pitati jesi li mogao drugačije, šta bi bilo da si ovo, šta bi bilo da si ono. ;)

NickZaBaciti

#81 Re: Neki savjet? nesto?

Post by NickZaBaciti » 16/05/2013 01:22

whitelegend07 wrote:Pozdrav, raja, novi sam tu na forumu, nadam se da ćemo se lijepo družiti odsad, pa nadalje...:D

Upratio sam ovaj problem o kojem raspravljate, malo sam pohvatao šta se tu dešava. ;)

Mogu reći da sam imao sličnu situaciju, samo što je kod mene bio slučaj da je moja najbolja prijateljica bila(ili još jeste, ne znam, nedavno se to riješilo) zaljubljena u mene.

E sad, to ne bi bio nikakav problem, da ja nisam već u vezi. I to dugoj, godine su u pitanju. Volim je i želim s njom sve u životu, a tu prijateljicu doživljavam kao sestru. Volim je, ali kao brat. Tako da, pošto znam kako se ta moja prijateljica osjeća, mislim da razumijem i tebe.

A vidi, ta moja prijateljica je probala, odbijena je, na najpristojniji mogući način, jer je nikad u životu ne bih htio povrijediti, bitna mi je. Ali, ona je zadovoljna, bar zna da je probala. Probaj i ti. Možda te odbije, možda ne. Ali, bar ćeš znati na čemu si. A ovako, ako ništa ne poduzmeš, cijeli ćeš se život pitati jesi li mogao drugačije, šta bi bilo da si ovo, šta bi bilo da si ono. ;)
Pa mislim da ce mi sudbina biti ista kao u tvoje prijateljice :lol: :lol:

Ne znam, odlucio sam da cu joj reci i to je to. Ako sve ode u PM, neka ide boli me briga, jer ja fakat ne mogu ovako sa strane. Sto se tice momka, i dalje ga voli ali to sam znao, veceras sam dobio dojam nakon kratkog razgovora da je jos gore (za mene) i zaljubljena u njega. Ma jebaji ga vise, barem cu odmah znati i mogu odmah poceti da udaram tugu kao sto u onom filmu onaj starac kaze "Pijes, pisas, pijes, pisas" :lol: :lol: :lol:

whitelegend07

#82 Re: Neki savjet? nesto?

Post by whitelegend07 » 16/05/2013 01:30

Ma vjeruj mi, ako je situacija kod tebe i ove moje frendice i izdaleka slična, neće tu biti puno neke tuge. Kako ona meni reče:"Mislila sam da ću umrijeti kad ti sve kažem, kad ti otvorim srce, a ti me odbiješ. A znala sam da ćeš me odbiti, pa sam, iz straha da ću biti povrijeđena, godinama samo stajala sa strane, posmatrala tebe kako si sretan kao malo dijete kad god se ona nasmije. Nisam ti to mogla uzeti. Volim kad si ti sretan, to i mene čini sretnom. A sad, kad je sve gotovo, kad sam sve priznala,, lakše mi je. Puno. Iako si me odbio, nekako sad osjećam da ispred mene nema onih zidova, ne osjećam se neugodno u tvojoj blizini, opet mogu biti prirodna. Ugasila sam svaku nadu, dobila i zadnju potvrdu da "mi" nikad nećemo biti mogući i sad je u redu."

O ovome ti govorim. I njoj je sad lakše, puno lakše. :D Može ponovo normalno sa mnom pričati, može potražiti nekog novog, nekog ko će je moći voljeti 1000 puta bolje nego ja. mlada je, prelijepa, ima svijet pod nogama. A sad je konačno otvorila oči i to vidjela.

Vjeruj mi, ovo je za tebe win-win situacija, nemaš šta izgubiti. Zato, ne boj se poraza, jer, kako god da se završi, vjeruj mi na riječ, osjećat ćeš se puno bolje kad budeš znao da je sve to konačno iza tebe, završeno. :D

Sretno, prijatelju !

NickZaBaciti

#83 Re: Neki savjet? nesto?

Post by NickZaBaciti » 16/05/2013 01:46

Napokon neko konkretan savjet da daje na ovom podforumu :lol: :lol:

Hvala.

Valjda je sada pitanje da li da joj napisem ili da cekam 2-3 mjeseca pa u lice. Zelim da bude to licno, ali iako vrijeme inace leti sad pa sad, sa ovom dilemom na prsima minuta je sat vremena.

p206

#84 Re: Neki savjet? nesto?

Post by p206 » 16/05/2013 01:54

Ništa pisanje, samo u 4 oka... ja bi da se pitam zabranio ovu tehnologiju, umjesto da nas poveže, pravi debile od nas.

whitelegend07

#85 Re: Neki savjet? nesto?

Post by whitelegend07 » 16/05/2013 02:10

NickZaBaciti wrote:Napokon neko konkretan savjet da daje na ovom podforumu :lol: :lol:

Hvala.

Valjda je sada pitanje da li da joj napisem ili da cekam 2-3 mjeseca pa u lice. Zelim da bude to licno, ali iako vrijeme inace leti sad pa sad, sa ovom dilemom na prsima minuta je sat vremena.
Tu sam, brate, uvijek. :D Nastojim svojim iskustvom(imam samo 19, za oko 2 mjeseca 20, ali znam zašto ovo pišem ;) ) pomoći drugima, koliko god to mogu. Drago mi je pomoći.

Ništa ne piši, brate, čekaj je. Znam da su minuti k'o vječnost, znam da te to izjeda iznutra sad, ali, vjeruj mi, ništa ne može zamijeniti kontakt oči u oči. Ništa. Pogotovo kad je riječ o tako krucijalnim stvarima. A koliko sam shvatio, ona je blizu tridesete, tako da to nisu dječija posla, to što osjećaš za nju, već ozbiljni osjećaji. Ne možete o tome preko telefona, jbmu miša. :D

Eee, prijatelju. Ja sam svoju djevojku čekao 42 dana da se vrati s puta i, kao što kažeš, svaki je bio k'o godina. Najduža 42 dana mog mladog života. :D

sokkia

#86 Re: Neki savjet? nesto?

Post by sokkia » 16/05/2013 12:41

:D
daj nam njen fb profil i mi cemo joj reci šta osjecaš za nju :-D

Sunrise00

#87 Re: Neki savjet? nesto?

Post by Sunrise00 » 16/05/2013 13:17

sokkia wrote::D
daj nam njen fb profil i mi cemo joj reci šta osjecaš za nju :-D
naci cemo se mi s njom :D :D :D

Muhamed Đakmić

#88 Re: Neki savjet? nesto?

Post by Muhamed Đakmić » 16/05/2013 23:01

Nemojte ga nafurati da bude optimista ako nema realne osnove za to, što i sam govori :D

vicious21

#89 Re: Neki savjet? nesto?

Post by vicious21 » 16/05/2013 23:59

Reci joj u svakom slucaju samo ako mislis da nije sretna s tim likom,,a ti to sigurno znas i mozes ocijenit :zoka:
Mislim da si spomenuo njen strah od prekida, s obzirom da ulazi u godine i ko ce je poslije htjet bla bla----eee upravo tu iz iskustva znam, da kad bi ona znala da je voli neko tako, kao sto si ti nama potanko opisao ostavila bi ga vjerovatno ...
gud lak :thumbup:

NickZaBaciti

#90 Re: Neki savjet? nesto?

Post by NickZaBaciti » 17/05/2013 00:17

Sarajevo1946 wrote:Nemojte ga nafurati da bude optimista ako nema realne osnove za to, što i sam govori :D
:lol: :lol: :lol:

Upravo ovo, pogotvo ova sto kaze:
"meni ovo mirise na nesto lijepooooooooooooooooooo "
:lol: :lol:

Kao sto rekoh, 99% sam siguran da to nije to sa njene strane, ali sta me boli briga. Prijateljstvo je fakticki i gotovo jer jedna strana osjeca ovo i to mijenja citav odnos.

Reci cu i to je to. Dalje neka On odlucuje ili ona, meni svejedno. :lol:

Steph

#91 Re: Neki savjet? nesto?

Post by Steph » 17/05/2013 00:21

WRRsmom wrote:meni ovo mirise na nesto lijepooooooooooooooooooo :sretan: :sretan:
Bit će pravo lijepo i njenom momku ako ga ostavi. :mrgreen:

WildRedRose

#92 Re: Neki savjet? nesto?

Post by WildRedRose » 17/05/2013 09:14

ja ocekujem lijep zavrsetak... za NickZaBaciti, naravno i tu curu :D

memo23

#93 Re: Neki savjet? nesto?

Post by memo23 » 17/05/2013 09:31

Svako cijeni druže istinu, nikada ne znaš šta ona za tebe osjeća...

gilla

#94 Re: Neki savjet? nesto?

Post by gilla » 17/05/2013 12:11

U milku ogromnu da ce nazalost kreator teme dobiti "ali ja tebe tako ne gledam", tj.da nece ostaviti trenutnog, bila nesretna, nezadovoljna sta god, iako mozda nesto i osjeca prema nickuzaciba.
Zensko je to :D , rijetko prvo one ostavljaju, pogotovo nesigurne, u sebe i sve ostalo. Da ne govorim o ovoj blizu 30, gdje je pritiscu narodne norme da joj sat otkucava i sl.

Jos jednom sretnooooooo.

NickZaBaciti

#95 Re: Neki savjet? nesto?

Post by NickZaBaciti » 17/05/2013 18:53

Ja ovdje kad god dodjem u zadnje vrijeme izgleda samo me lozite za vasu zabavu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kao sto rekoh jednom forumasu maloprije:

"Sta da ti kazem, kao sto sam tamo napisao ne vjerujem da ima sta tu, mozda je moglo biti davno na pocetku da sam ja tako poceo i krenuo ili kada se ona zalila da ja onda hinjski se tu uvucem, ali nisam taj tip :lol:

Nekoliko je puta spominjala nase prijateljstvo i to sto smo mi prijatelji i sve to, tako da je i to dodatna stvar. Ali onda nekad poslije prokomentarise kako joj je drago da je poznajem toliko da znam sta ona misli ili kako se osjeca, a da mi to ne treba govoriti ili u sali jednom tipa "pa da eto ti mi najbolje dodjes" ali odmah ono "Ma sta ti je, zajebancija samo"

Tako da ne znam, ali svejedno reci cu pa neka bude sta bude. Imam osjecaj da trenutno imam najboljeg prijatelja, a nakon sto joj kazem da necu imati niti tog najboljeg prijatelja niti mogucu ljubav zivota.

Ali hajde, svako ima svoju sudbinu i nafaku kao sto kazu, ako ona ne uzvrati isto sretno joj sa sadasnjim, i nadam se da njen "strah" u vezi njega nece biti opravdan niti 1%."

Sto se tice Milke, imam osjecao kao ovaj iznad da cu jesti ogromnu tu vecer da ugusim muku :lol: :lol:

memo23

#96 Re: Neki savjet? nesto?

Post by memo23 » 17/05/2013 19:18

Za tvoja osjećanja ne znam, ona ih pokazuje ma kakva da su, do tebe je, nemoj se kasnije zaliti sto nisi pitao.

Lakat Jebić

#97 Re: Neki savjet? nesto?

Post by Lakat Jebić » 18/05/2013 00:38

pogledaj par romanticnih komedija. jbg, radi sta radi ryan gossling i owen wilson, oni imaju iskustva u ovome :D

NickZaBaciti

#98 Re: Neki savjet? nesto?

Post by NickZaBaciti » 18/05/2013 01:13

Razvoj situacije, pricali smo nesto u razgovoru skontao da nema fajde od ovoga.

Ionako cu joj reci kada je vidim, sta je tu je. Moze se reci da smo i zavrsili prijateljstvo, samo ostaje da joj kazem u lice pa da i ova drama dodje kraju.

Steph

#99 Re: Neki savjet? nesto?

Post by Steph » 18/05/2013 01:18

Reci joj da ti se javi kad' skupi muda i odraste. 8-)

Joker88

#100 Re: Neki savjet? nesto?

Post by Joker88 » 18/05/2013 01:20

Evo ti film :D
http://www.imdb.com/title/tt1563738/
NickZaBaciti wrote:
Ionako cu joj reci kada je vidim, sta je tu je.
Reci, reci drzim ti fige :D

Post Reply