Koliko traje procedura razvoda braka?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: Euridika, _BataZiv_0809

alhemicarka

#51 Re: Koliko traje procedura razvoda braka?

Post by alhemicarka » 16/10/2012 09:43

plucna mahramica wrote:Umjesto advokata, angazujes utjerivaca dugova, polome mu par kostiju i cekas da potpise, ukoliko nece kroz mjesec dana, ponovis proceduru (samo drugi par kostiju) i bice to gotovo kroz par mjeseci max.
Dok ne zafali kostiju? :D

Chick Deluxe

#52 Re: Koliko traje procedura razvoda braka?

Post by Chick Deluxe » 30/10/2012 22:32

[email protected]@ wrote::?: sama popunim i potpisem tuzbu za razvod nadjenu na netu ili mora biti potpis i pecat nekog pravnog lica?????

Tuzba za razvod.. neko strucije lice bi trebalo sastavljati... potpises se ti i predas na protokol.. barem mislim da to je tako :)

mirelaspirt1

#53 Re: Koliko traje procedura razvoda braka?

Post by mirelaspirt1 » 20/11/2012 00:19

alchak.ba wrote:
alhemicarka wrote:
alchak.ba wrote:
Vidi, kako znam, a pošto nemate djece niti zajedničke imovine, sve će se riješiti na prvoim ročištu. E sad ti niko ne moze i nece reci kada ce ono biti zakazano.

To što on neće da potpiše sporazumni nemoj da te brine. Hoće neće, ne mora. :)
Ima još jedna stvar. U tom našem malom i skromnom domaćinstvu jedina sam ja privređivala i imala stalno zaposlenje. On kaže da će mi tražiti neku vrstu alimentacije i da ga po zakonu (nekom njegovom) moram "izdržavati" određeno vrijeme dok ne nađe zaposlenje. Može li to biti otežavajući faktor pri razvodu?
Nisi ti njega nista duzna izdrzavati.
On moze traziti sta hoce, a dobit ce samo racun od suda, a mozda i advokata bude li previse kenjo' da prostis :)
alchak imam pitanje za tebe .Moja rodica se zabavlja sa ozenjenim vec 6 god a on se kao "vec"razvodi od svoje zene ima 2 i po godine ,i na sud su isli tamo vamo,kao onda mu zena ne dodje ,pa bolesna sudinica uvijek nesto ee sad interesuje me koliko stvarno traje taj razvod ,oni imaju djecu da li je to mozda razlog sto ne moze da se razvede il ustvari se on nikad nece razvesti i laze je svo vrijeme .Pozz veliki

alchak.ba

#54 Re: Koliko traje procedura razvoda braka?

Post by alchak.ba » 20/11/2012 07:48

Djeca ne mogu biti razlog ali mogu odugovlaciti.
Medjutim, moram biti mozda malo drzak i direktan.

Moje misljenje je sa on tvoju rodicu kara dok drugoj pise pjesme.

Jer, nije bilo te sile da me zadrzi sa bivsom da zivim s njom.

Ma.Le.Na

#55 Re: Koliko traje procedura razvoda braka?

Post by Ma.Le.Na » 20/11/2012 08:30

sta se desi poslije razvoda?
dobijes papir da si free ili?

Ma.Le.Na

#56 Re: Koliko traje procedura razvoda braka?

Post by Ma.Le.Na » 20/11/2012 08:38

do slijedeceg braka :D

alchak.ba

#57 Re: Koliko traje procedura razvoda braka?

Post by alchak.ba » 20/11/2012 08:40

Ma.Le.Na wrote:sta se desi poslije razvoda?

Prodises punim plucima

Aleluja

#58 Re: Koliko traje procedura razvoda braka?

Post by Aleluja » 20/11/2012 08:40

Ma.Le.Na wrote:sta se desi poslije razvoda?
ponovo libero! :mrgreen:

Ma.Le.Na

#59 Re: Koliko traje procedura razvoda braka?

Post by Ma.Le.Na » 20/11/2012 08:52

:D

ladyblue18
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#60 Re: Koliko traje procedura razvoda braka?

Post by ladyblue18 » 20/11/2012 09:28

mirelaspirt1 wrote: alchak imam pitanje za tebe .Moja rodica se zabavlja sa ozenjenim vec 6 god a on se kao "vec"razvodi od svoje zene ima 2 i po godine ,i na sud su isli tamo vamo,kao onda mu zena ne dodje ,pa bolesna sudinica uvijek nesto ee sad interesuje me koliko stvarno traje taj razvod ,oni imaju djecu da li je to mozda razlog sto ne moze da se razvede il ustvari se on nikad nece razvesti i laze je svo vrijeme .Pozz veliki
:lol: :lol: :lol: nek je iduci put povede na sud :mrgreen:

Ne mogu da vjerujem

amko76

#61 Re: Koliko traje procedura razvoda braka?

Post by amko76 » 20/11/2012 12:00

Hehe respect on k*** dvije ako ne i više, a neko samo jednu ili nijednu :D

mirelaspirt1

#62 Re: Koliko traje procedura razvoda braka?

Post by mirelaspirt1 » 21/11/2012 00:41

alchak.ba wrote:Djeca ne mogu biti razlog ali mogu odugovlaciti.

vidi...nije da je branim sv je to tako kako kazes. ali on s njom ne zivi oko 2 god cini mi se ,ima stan u kojem zivi sam ,a zena i djeca su u tom drugom stanu ,s njom se ne cuje i tako u losem su odnosu pravooo ali eto taj razvod nikad da docekaju

Troll_Happens

#63 Re: Koliko traje procedura razvoda braka?

Post by Troll_Happens » 21/11/2012 07:50

alhemicarka wrote:
alchak.ba wrote:
Vidi, kako znam, a pošto nemate djece niti zajedničke imovine, sve će se riješiti na prvoim ročištu. E sad ti niko ne moze i nece reci kada ce ono biti zakazano.

Ima još jedna stvar. U tom našem malom i skromnom domaćinstvu jedina sam ja privređivala i imala stalno zaposlenje. On kaže da će mi tražiti neku vrstu alimentacije i da ga po zakonu (nekom njegovom) moram "izdržavati" određeno vrijeme dok ne nađe zaposlenje. Može li to biti otežavajući faktor pri razvodu?
hahaha gluplju stvar nikad nisam cuo :) stvarno je lik smijesan... doduse gdje ga nadje :D :mrgreen:

alchak.ba

#64 Re: Koliko traje procedura razvoda braka?

Post by alchak.ba » 21/11/2012 07:53

mirelaspirt1 wrote:
alchak.ba wrote:Djeca ne mogu biti razlog ali mogu odugovlaciti.

vidi...nije da je branim sv je to tako kako kazes. ali on s njom ne zivi oko 2 god cini mi se ,ima stan u kojem zivi sam ,a zena i djeca su u tom drugom stanu ,s njom se ne cuje i tako u losem su odnosu pravooo ali eto taj razvod nikad da docekaju
I sta je prepreka?
Sud ce razvest brak kad tad.

The BEN10

#65 Re: Koliko traje procedura razvoda braka?

Post by The BEN10 » 21/11/2012 08:16

alhemicarka wrote:
alchak.ba wrote:Vidi, kako znam, a pošto nemate djece niti zajedničke imovine, sve će se riješiti na prvoim ročištu. E sad ti niko ne moze i nece reci kada ce ono biti zakazano.
Ma treba mučko đubre namlatiti dobro. Čuj, da ga žena izdržava. Ja fakat ne mogu da vjerujem da takvu stvar može od svoje žene tražiti odrastao, psihički normalan muškarac.
Sretno ti bilo!

The BEN10

#66 Re: Koliko traje procedura razvoda braka?

Post by The BEN10 » 21/11/2012 08:20

mirelaspirt1 wrote:alchak imam pitanje za tebe .Moja rodica se zabavlja sa ozenjenim vec 6 god a on se kao "vec"razvodi od svoje zene ima 2 i po godine ,i na sud su isli tamo vamo,kao onda mu zena ne dodje ,pa bolesna sudinica uvijek nesto ee sad interesuje me koliko stvarno traje taj razvod ,oni imaju djecu da li je to mozda razlog sto ne moze da se razvede il ustvari se on nikad nece razvesti i laze je svo vrijeme .Pozz veliki
Tvoja rodica se kao kukavičije jaje uvaljuje u tuđe gnijezdo. I sutra će se pitati, kad je dočeka slična sudbina, šta li je to ona eto jadnica Bogu skrivila...
Tvoja rodica se po svemu sudeći kurva (prava riječ za ono što ti predstavljaš zabavljanjem) sa tuđim mužem, razarajući nečiji brak, cvileći jadnu dječicu da žive u haosu od života. Ne kažem da je brak sveto slovo na papiru, ali i za najveće probleme u životu treba stisnuti i nekoga pogledati u oči, te mu reći da ne ide. A ne ko' zadnji hinjo rušiti nekoga iza leđa. :x
Bljak, dokle je ovaj svijet stigao...

sha_ba

#67 Re: Koliko traje procedura razvoda braka?

Post by sha_ba » 21/11/2012 09:43

Tvoja rodica se kao kukavičije jaje uvaljuje u tuđe gnijezdo. I sutra će se pitati, kad je dočeka slična sudbina, šta li je to ona eto jadnica Bogu skrivila...
Tvoja rodica se po svemu sudeći kurva (prava riječ za ono što ti predstavljaš zabavljanjem) sa tuđim mužem, razarajući nečiji brak, cvileći jadnu dječicu da žive u haosu od života. Ne kažem da je brak sveto slovo na papiru, ali i za najveće probleme u životu treba stisnuti i nekoga pogledati u oči, te mu reći da ne ide. A ne ko' zadnji hinjo rušiti nekoga iza leđa. :x
Bljak, dokle je ovaj svijet stigao...[/quote]

Dobro si rekao, BLJAK, ali bljak za ovaj tvoj post. Nazvati nekoga kurvom, iz ove perspektive je dno dna. Odkud ti znas kakva je njihova situacija? Odkud hrabrost da nekoga nazoves kurvom, na osnovu jednog posta? Odkud ti znas da li se ona uvaljuje i da li ona uopste zna sve cinjenice? Djetinjasto i neozbiljno..[/quote]

e stavrno bljak... valter :thumbup:

seln

#68 Re: Koliko traje procedura razvoda braka?

Post by seln » 21/11/2012 10:19

Nisam siguran sta ova tema radi na ovom podforumu...spada li razvod pod ljubav ili pod sex?
Prije ce biti da je ovo drugo, jer neko nekoga izjebe.

The BEN10

#69 Re: Koliko traje procedura razvoda braka?

Post by The BEN10 » 21/11/2012 10:24

valter033 wrote:
The BEN10 wrote:Tvoja rodica se kao kukavičije jaje uvaljuje u tuđe gnijezdo. I sutra će se pitati, kad je dočeka slična sudbina, šta li je to ona eto jadnica Bogu skrivila...
Bljak, dokle je ovaj svijet stigao...
Dobro si rekao, BLJAK, ali bljak za ovaj tvoj post. Nazvati nekoga kurvom, iz ove perspektive je dno dna. Odkud ti znas kakva je njihova situacija? Odkud hrabrost da nekoga nazoves kurvom, na osnovu jednog posta? Odkud ti znas da li se ona uvaljuje i da li ona uopste zna sve cinjenice? Djetinjasto i neozbiljno..
Kao prvo, po svemu sudeći, predstavlja jednu vrste ograde.
Kao drugo: vucarati se sa nekim okolo, i to ne kratko, već 6 godina, čitavo vrijeme znajući da je neko oženjen - to je za tebe OK ? Navedi bar jedan scenario i objasni isti djeci nesretne supruge, a koji opravdava bludničenje oženjenog muškarca i "rodice" (koja zna da je muškarac oženjen). Hvala.
"Rodica" po svaku cijenu mora ući u brak koji još uvijek traje ? Zar ne postoji način da se prvo brak okonča (možda ipak muž i žena, zarad dječijih interesa, nađu zajedničku riječ) ? Jbt-e, zar je preča vlastita "sreća" od sreće neke tamo sirote djece koja će ispaštati pošto-poto.
Last edited by The BEN10 on 21/11/2012 10:30, edited 1 time in total.

ladyblue18
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#70 Re: Koliko traje procedura razvoda braka?

Post by ladyblue18 » 21/11/2012 10:29

Troll too much? :zzzz:

plain vanilla
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#71 Re: Koliko traje procedura razvoda braka?

Post by plain vanilla » 21/11/2012 11:35

The BEN10 wrote:
valter033 wrote:]Dobro si rekao, BLJAK, ali bljak za ovaj tvoj post. Nazvati nekoga kurvom, iz ove perspektive je dno dna. Odkud ti znas kakva je njihova situacija? Odkud hrabrost da nekoga nazoves kurvom, na osnovu jednog posta? Odkud ti znas da li se ona uvaljuje i da li ona uopste zna sve cinjenice? Djetinjasto i neozbiljno..

Kao prvo, po svemu sudeći, predstavlja jednu vrste ograde.
Kao drugo: vucarati se sa nekim okolo, i to ne kratko, već 6 godina, čitavo vrijeme znajući da je neko oženjen - to je za tebe OK ? Navedi bar jedan scenario i objasni isti djeci nesretne supruge, a koji opravdava bludničenje oženjenog muškarca i "rodice" (koja zna da je muškarac oženjen). Hvala.
"Rodica" po svaku cijenu mora ući u brak koji još uvijek traje ? Zar ne postoji način da se prvo brak okonča (možda ipak muž i žena, zarad dječijih interesa, nađu zajedničku riječ) ? Jbt-e, zar je preča vlastita "sreća" od sreće neke tamo sirote djece koja će ispaštati pošto-poto.
Vidis, bilo bi lijepo da si svoj bijes/optuzbe/uvrede usmjerila na muskarca koji ima zenu i djecu, a ne na rodicu koja je slobodna djevojka. Ali njega nisi ni spomenula, nego ONA kriva :zzzz:

Nije on jadnicak kriv, zavela ga rodica?

Aleluja

#72 Re: Koliko traje procedura razvoda braka?

Post by Aleluja » 21/11/2012 11:57

...kaj da ti velim...razne su opcije, sudstvo zatrpano proces se otegao ako je uopšte i pokrenut :D

...on njoj svakako ga implementira(da prostiš) :mrgreen: i sve je znala od početka da je oženjen nije joj to smetalo zašto joj to odjednom smeta, otkud sumnja pobogu...?!

...ili pak neki crvić proradio da je pak zavlači dok ne nađe novu djevu :mrgreen: ?!

The BEN10

#73 Re: Koliko traje procedura razvoda braka?

Post by The BEN10 » 21/11/2012 12:00

plain vanilla wrote:Vidis, bilo bi lijepo da si svoj bijes/optuzbe/uvrede usmjerila na muskarca koji ima zenu i djecu, a ne na rodicu koja je slobodna djevojka. Ali njega nisi ni spomenula, nego ONA kriva :zzzz:
Nije on jadnicak kriv, zavela ga rodica?
Izvinjavam se ako to nije dovoljno jasno, ali naravno da su krivi oboje. Radi se samo o tome da suprug/otac zbog eventualnih nesuglasica sa suprugom ne gleda na stvari realno i objektivno. Ljudi vruće glave hoće svašta uraditi/reći. No, zar baš "rodica" mora biti dodatno ulje na vatru koje će nečiju nesreću još više povećati (ovdje i dalje prvenstveno mislim na nevinu dječicu). Umjesto da traži od tog tipa da rasčisti sa svojom ženom koju je nekad molio i prosio za brak, pa da se onda ona nametne, ona ulijeće u priču.
A vidim, muškima na forumu itekako godi priča o tome: "imati nešto sa strane".
valter033 wrote:Kakva veze ima ona s tim sto je on ozenjen? To je ona logika, ubiti ljubavnicu jer za Boga miloga ona zna da je on ozenjen, ali i dalje se trpa? Pa da ti kazem, ali joj je rekao da je brak mrtav, da se razvodi, ne zive skupa, kakva je razlika cekati da se neko razvede?
Lafčino, govorimo o 6 godina zabavljanja/bludničenja/brakonevjerstva, od kojih se 2.5 godine brak raspada. A eto par postova ranije tip veli da se parnica završava za par mjeseci, maksimalno godina dana. Kome ti šuplju pričaš ? :roll:

plain vanilla
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#74 Re: Koliko traje procedura razvoda braka?

Post by plain vanilla » 21/11/2012 12:04

The BEN10 wrote: Izvinjavam se ako to nije dovoljno jasno, ali naravno da su krivi oboje. Radi se samo o tome da suprug/otac zbog eventualnih nesuglasica sa suprugom ne gleda na stvari realno i objektivno. Ljudi vruće glave hoće svašta uraditi/reći. No, zar baš "rodica" mora biti dodatno ulje na vatru koje će nečiju nesreću još više povećati (ovdje i dalje prvenstveno mislim na nevinu dječicu). Umjesto da traži od tog tipa da rasčisti sa svojom ženom koju je nekad molio i prosio za brak, pa da se onda ona nametne, ona ulijeće u priču.
kakva vruca glava, pa ne zive skupa 2 godine

Cholina_Lokica

#75 Re: Koliko traje procedura razvoda braka?

Post by Cholina_Lokica » 21/11/2012 12:06

plain vanilla wrote:
The BEN10 wrote: Izvinjavam se ako to nije dovoljno jasno, ali naravno da su krivi oboje. Radi se samo o tome da suprug/otac zbog eventualnih nesuglasica sa suprugom ne gleda na stvari realno i objektivno. Ljudi vruće glave hoće svašta uraditi/reći. No, zar baš "rodica" mora biti dodatno ulje na vatru koje će nečiju nesreću još više povećati (ovdje i dalje prvenstveno mislim na nevinu dječicu). Umjesto da traži od tog tipa da rasčisti sa svojom ženom koju je nekad molio i prosio za brak, pa da se onda ona nametne, ona ulijeće u priču.
kakva vruca glava, pa ne zive skupa 2 godine
Ma kurva ga natjerala ba, ne zna jado sta ga je snaslo :roll:

Post Reply