kako dalje

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderator: Euridika

Locked
Aqua_S

#126 Re: kako dalje

Post by Aqua_S » 01/08/2012 13:04

gerberica wrote:Ma nema veze plata, nadji ti posao :thumbup: . Nemam ni ja bog zna koliku platu, ali je moja i niko mi nikada ne moze reci da me hrani ili bilo sta drugo. Ja se borim za sebe, djecu i osjecam se korisnom. Vjeruj mi da sam i ja nekada tako svog docekivala sa pricom o djeci, kuhanju, kao dosadno mi, ali otkako radim nema toga. Djeca su velika, radi on, radim ja.Kada dodjem i od stajanja 8 sati me noge bole vjeruj mi da mi ih bas on masira i pokusava da mi olaksa. Iako nije lako raditi drugacije se razmislja sa svojim dinarom u dzepu. Trazi ti posao i neka on to zna. :)

:thumbup: to bi mogao biti prvi pravi korak da mu diskretno daš do znanja da nisi zadovoljna time što sjediš kod kuće, a da on to ne primi kao neki napad na sebe, pa da se pokuša "braniti" na svoj način.

gerberica

#127 Re: kako dalje

Post by gerberica » 01/08/2012 13:10

Aqua_S wrote:
gerberica wrote:Ma nema veze plata, nadji ti posao :thumbup: . Nemam ni ja bog zna koliku platu, ali je moja i niko mi nikada ne moze reci da me hrani ili bilo sta drugo. Ja se borim za sebe, djecu i osjecam se korisnom. Vjeruj mi da sam i ja nekada tako svog docekivala sa pricom o djeci, kuhanju, kao dosadno mi, ali otkako radim nema toga. Djeca su velika, radi on, radim ja.Kada dodjem i od stajanja 8 sati me noge bole vjeruj mi da mi ih bas on masira i pokusava da mi olaksa. Iako nije lako raditi drugacije se razmislja sa svojim dinarom u dzepu. Trazi ti posao i neka on to zna. :)

:thumbup: to bi mogao biti prvi pravi korak da mu diskretno daš do znanja da nisi zadovoljna time što sjediš kod kuće, a da on to ne primi kao neki napad na sebe, pa da se pokuša "braniti" na svoj način.
Napokon :mrgreen:

Aqua_S

#128 Re: kako dalje

Post by Aqua_S » 01/08/2012 13:15

gerberica wrote:
Aqua_S wrote:

Napokon :mrgreen:

:mrgreen: Napokon? Šta?:)

gerberica

#129 Re: kako dalje

Post by gerberica » 01/08/2012 13:17

Aqua_S wrote:

Da se slazemo u necemu :razz:

Aqua_S

#130 Re: kako dalje

Post by Aqua_S » 01/08/2012 13:22

gerberica wrote:
Aqua_S wrote:

Da se slazemo u necemu :razz:

Ma slažemo se mi u svemu od početka, samo smo tek nadošli :-D :-D

frameni

#131 Re: kako dalje

Post by frameni » 01/08/2012 13:28

Jay Gatsby wrote:
Idemo još jednom... on nema problem. Odnosno, ti mu ništa ne postavljaš kao problem. Zašto bi on otišao? Navedi jedan razlog? Ti nikom (javno) ništa ne govoriš i ništa ne poduzimaš. Ni nakon nevjere, ni nakon fizičkog nasrtanja.

Odlican post na ovu temu :thumbup:Mislim da je glavni problem napisan u dva reda...
Last edited by frameni on 01/08/2012 13:30, edited 1 time in total.

sasenka

#132 Re: kako dalje

Post by sasenka » 01/08/2012 13:29

Zaboravila sam vam reći...prvi put u životu (s njim) nisam mu napravila doručak,nisam mu ispeglala košulju pa je peglao sam. I to je nešto :lol:

Aqua_S

#133 Re: kako dalje

Post by Aqua_S » 01/08/2012 13:32

sasenka wrote:Zaboravila sam vam reći...prvi put u životu (s njim) nisam mu napravila doručak,nisam mu ispeglala košulju pa je peglao sam. I to je nešto :lol:

:thumbup: tihi bojkot...samo nastavi :wink: :wink:

hanady

#134 Re: kako dalje

Post by hanady » 01/08/2012 13:32

Michun wrote:evo od jedne neudate bezdjece slobodne ko ptica zene...savjet!
sasvim je normalno da imas strah. strah od nepoznatog, samoce i neizvjesnosti. ali ako se ne suocis sa problemom, zaboravi da ces biti ikad sretna. a mislim da imas jos xy godina da zivis i da je glupo da se odrices srece zbog bilo koga.
nije normalno da trpis bilo kakvo izivljavanje i kaznajvanje sutnjom. on se kao uvrijedio pa ce da odsuti pa ti onda zaprijetiti.
ne govorim o razvodu - da me ne bi napali ovi sto ostaju u braku zbog djece...govorim o tome da ti treba da preuzmes svoj zivot u svoje ruke i da shvatis to kao zadatak a ne kao opciju. zaposli se, pa barem u granapu ako nemas skole. trazi od njega da ide na savjetovanje, ukoliko ne pristane podnesi zahtjev za razvod braka. varanje samo po sebi ne donosi nista dobro a o fizickom zlostavljanju da ne govorim.
ko god kaze da onaj ko nije udat i nema djece nema prava da daje savjet se dobro zaHebo. ja nemam djece a nemam ni brak, ali zato imam bogovski posao, tonu prijatelja (koji bi ovakvog idiota objesili) kod kojih bi mogla otici, obisla sam cijeli svijet, a imam godina kao i postavljacica teme. svaki dan kad ustanem, shvatim koliko sam sretna.

hanady

#135 Re: kako dalje

Post by hanady » 01/08/2012 13:33

Nek ima jos neko kao ja...inace mi ovi u braku zbog tog nacina zivota govore da sam na krivom putu :D :D

frameni

#136 Re: kako dalje

Post by frameni » 01/08/2012 13:37

Aqua_S wrote:
sasenka wrote:Zaboravila sam vam reći...prvi put u životu (s njim) nisam mu napravila doručak,nisam mu ispeglala košulju pa je peglao sam. I to je nešto :lol:

Mislila sam da si malo zreliji,jer procitah da imas duzi bracni staz...

Aqua_S

#137 Re: kako dalje

Post by Aqua_S » 01/08/2012 13:42

frameni wrote:
Aqua_S wrote:

Mislila sam da si malo zreliji,jer procitah da imas duzi bracni staz...

Na čemu ti se ukazala ta navodna " nezrelost "?

Jay Gatsby

#138 Re: kako dalje

Post by Jay Gatsby » 01/08/2012 13:44

Aqua_S wrote:

Meni se čini da je situacija daleko manje dramatična nego što bi (barem za mene) uvodni komentar dao naslutiti.

Michun

#139 Re: kako dalje

Post by Michun » 01/08/2012 13:47

hanady wrote:Nek ima jos neko kao ja...inace mi ovi u braku zbog tog nacina zivota govore da sam na krivom putu :D :D
uh, pa vidjela si da me pita forumas na prethodnoj str i sta sad kao ako si ti sretna. kao hvalim se ja. ko razumije shvatice. :D
ali, da se vratimo na temu...po dosadasnjim postovima cini mi se da je postavljacica teme dobila malo snage i energije koju ce nadam se utrositi u trazenje posla i stana (iako rece da ona nece da ide) a ne na forumanje. znam da forum moze biti odlican bijeg od stvarnosti i ubijanje vremena.

frameni

#140 Re: kako dalje

Post by frameni » 01/08/2012 13:55

Aqua_S wrote:

Nista mi se nije ukazalo,bar do sad...Ali davati podrsku ovakom nastupu od nekoga sa zivotnim i bracnim iskustvom je za mene veoma lose...Ismijavanja na forumu osobe sa kojom zivis,imas djecu i djelis zivot je dno-dna...Nema dalje...Nekad nasa djela kazu vise o nama nego mi sami...

gerberica

#141 Re: kako dalje

Post by gerberica » 01/08/2012 13:57

sasenka wrote:
Ja zaista jesam tražila savjet "kako dalje" .Čitajući sve ovo osjećam da bi se moglo nešto promijeniti.Sigurno je da on neće (ako ne želi)-ali ja zaista moram mijenjati sebe.
Vidite ovo (samo me nemojte napadati molim vas),ja sam uvijek bila hrabra i iz svega sam izlazila jača.Preživjela sam logore,smrt oca,maltretiranja od strane očuha,neke stvari kojih ne želim da se sjećam.Ali kako sam postala majka,postala sam nekako slabija.Nikad nisam željela da moja djeca pomisle da ću otići i ostaviti ih.Tako da što sam više bila majka i supruga,izgubila sam sebe.
Ova dva dana niti sam jela,ni spavala -samo razmišljam šta je najbolje.Neću sigurno otići iz ove kuće jer ja nemam gdje djecu niti želim da se oni "potucaju" po svijetu.ON vara,ON hoda i ako želi neka on ide.
Ne smijem mu ništa reći jer baš tako,može se desiti još gore (koliko puta se desilo da muž ženu maltretira,ona trpi i na kraju kad pukne bude svašta) a ja to ne želim.
Vidim da si mnogo patila, ali nemoj da pravis zrtvu od sebe molim te. Ako on ne moze da se promijeni, ti sebe moras.
Ja sam isto imala trnovit put od malih nogu i moj muz to zna i jako cijeni moju pozrtvovanost, ali tvoj izgleda nije takav. Ne daj na sebe, bori se za sebe, djecu.Napravi sebi zivot kakav zelis i onda ces biti ponosna na samu sebe i svoj trud. Nije zena samo domacica, kuharica, odgajatelj djece. Budi pametna, jednom se zivi. Ja sam se sebi davno zaklela da cu se truditi do zadnjeg daha da uradim sve sto treba da sam zadovoljna, nasmijana.Ni djeci ne trebas tuzna, oni zele da te vide nasmijanu, jacu od svega vjeruj mi. Ako vec nemaju pametnog oca, neka vide hrabru i sretnu mamu. :)

blufonka

#142 Re: kako dalje

Post by blufonka » 01/08/2012 13:59

Michun wrote:evo od jedne neudate bezdjece slobodne ko ptica zene...savjet!
sasvim je normalno da imas strah. strah od nepoznatog, samoce i neizvjesnosti. ali ako se ne suocis sa problemom, zaboravi da ces biti ikad sretna. a mislim da imas jos xy godina da zivis i da je glupo da se odrices srece zbog bilo koga.
nije normalno da trpis bilo kakvo izivljavanje i kaznajvanje sutnjom. on se kao uvrijedio pa ce da odsuti pa ti onda zaprijetiti.
ne govorim o razvodu - da me ne bi napali ovi sto ostaju u braku zbog djece...govorim o tome da ti treba da preuzmes svoj zivot u svoje ruke i da shvatis to kao zadatak a ne kao opciju. zaposli se, pa barem u granapu ako nemas skole. trazi od njega da ide na savjetovanje, ukoliko ne pristane podnesi zahtjev za razvod braka. varanje samo po sebi ne donosi nista dobro a o fizickom zlostavljanju da ne govorim.
ko god kaze da onaj ko nije udat i nema djece nema prava da daje savjet se dobro zaHebo. ja nemam djece a nemam ni brak, ali zato imam bogovski posao, tonu prijatelja (koji bi ovakvog idiota objesili) kod kojih bi mogla otici, obisla sam cijeli svijet, a imam godina kao i postavljacica teme. svaki dan kad ustanem, shvatim koliko sam sretna.
Divno je kad neko sebi uspije organizovati zivot onako kako zeli ili kada se odlicno snalazi u zadanoj zivotnoj okolnosti, tvoja ogromna prednost je ta sto imas posao i ja licno smatram da je sasenki to bazni problem, medjutim savjetovati je iz tvog ugla "da se zaposli, preuzme svoj zivot u svoje ruke, krene dalje slobodna i samouvjerena" je malo zahebano zato sto njen zivot vise nije samo njen ZATO STO IMA DJECU i tu se prica lomi na drugi pravac! Kad je osoba sama onda moze puno jednostavnije otici i poduzeti nesto ali neko vezan porodicom to tako ne radi lako. Nije ni potrebno posebno napominjati kako je danas tesko doci do posla pa makar i tog u granapu o kom pricas ili bilo kog drugog. Jos jedna stvar koju napominjes a koja je meni malo smijesna i preromaticno iskazana su tvoja prijateljstva: pa nadji se u situaciji u kojoj je postavljacica teme i nezaposlena sa dvoje djece pokucaj na vrata i trazi pomoc kod tih tvojih prijatelja pa ces da vidis kako te glatko odbijaju i okrecu ti ledja, nema danas velikih dobrocinitelja pa makar ti oni bili i prijatelji jer u 2012. godini prijateljstava imaju samo par klauzula u ugovoru ako me razumijes sto zelim reci! Svi mi koji ucestvujemo u ovoj diskusiji znamo da je idealno rjesenje njenog problema novi posao, stan, auto, lova do krova, susretljivi prijatelji buduci baby sitteri po potrebi ali u realnom zivotu toga NEMA zato ova zena zapravo i ima problem ,u suprotnom bi vec bila tamo negdje umjesto da se jada nama ili bilo kome drugom.

palamuda

#143 Re: kako dalje

Post by palamuda » 01/08/2012 14:05

Zaposli se za 100 za 100 km, znam šta pričam imam podosta bračnog staža.

sasenka

#144 Re: kako dalje

Post by sasenka » 01/08/2012 14:09

frameni wrote:
Aqua_S wrote:

Nista mi se nije ukazalo,bar do sad...Ali davati podrsku ovakom nastupu od nekoga sa zivotnim i bracnim iskustvom je za mene veoma lose...Ismijavanja na forumu osobe sa kojom zivis,imas djecu i djelis zivot je dno-dna...Nema dalje...Nekad nasa djela kazu vise o nama nego mi sami...
Ismijavanje?Pa ja njega nisam niti jednom nazvala pogrdnom riječju niti ga opisala na način kako ne dolikuje.Ako je uredu da tako radi onda sam ja trebala juče uzeti prvu stvar koja mi je bila pri ruci i "klepiti" ga po glavi.
I šta bih onda napravila?Ako želiš da shvatiš,shvatićeš a ako ne...ja tu ne mogu ništa.u svakom slučaju hvala na mišljenju.

Michun

#145 Re: kako dalje

Post by Michun » 01/08/2012 14:13

blufonka, slazem se s tobom 100%. ja sam prenaglila ako tako hoces da se izrazim. i nisam naravno mislila da sve to odradi sutra...trebace sigurno 2-3 god i vise da sve odradi sto treba, ukoliko to stvarno zeli. pitanje je da li zeli? takodjer, prijatelji koje ona nema...i za to treba vremena, nek' stekne prijatelje koji su vrijedni paznje. zajebace se 100 X kod ljudi. i ja sam se opekla vise puta. ali ipak danas znam da ima barem 2 prijatelja koji bi me odbranili, zastitili i koji bi mi pomogli. i pitanje je stvarno da li zeli da svojo djeci bude oooo, jadna mama ostala je s tatom u braku zbog nas. ili zeli da bude hrabra mama koja je stisnula, okrenula njihov zivot na bolje i napravila hrabre ljude od svoje djece. roditelji htjeli ne htjeli su uzori za svoju djecu, pa ce tako ako ima kcerku ta ista kcerka nauciti da je OK da trpi i samarcic ponekad ako ima hljeb na stolu. ako ima sina, mislice da je OK da pomalo zenu vaspita. i mogu nabrojati jos 101 razlog zasto bi trebala da stisne.
Last edited by Michun on 01/08/2012 14:15, edited 1 time in total.

In love with Bosnia

#146 Re: kako dalje

Post by In love with Bosnia » 01/08/2012 14:14

sasenka wrote: Vidi ovo:pričali smo mi o tome da nekad ja počnem raditi,ali uvijek je to bila neka kao računica-plata 400,ženi što ti čuva djecu bar 200 i onda bolje biti sa njima.kontaš?!
tvoja ili njegova?

gerberica

#147 Re: kako dalje

Post by gerberica » 01/08/2012 14:21

sasenka wrote: Vidi ovo:pričali smo mi o tome da nekad ja počnem raditi,ali uvijek je to bila neka kao računica-plata 400,ženi što ti čuva djecu bar 200 i onda bolje biti sa njima.kontaš?!
Pa njemu to i odgovara, da ti sjedis u kuci, u neznanju sta on okolo radi i sa kim. Draga moja digni guzicu i radi, vidi sta se radi okolo, otvori sebi nove vidike. Ne sjedi u kuci zatvorena ili kako kazes da se druzis sa konama. Kome je mahalanje donijelo dobroga? Lijepo je i knjige citati, citam ih i ja ali kada ja zelim, a ne da bjezim od stvarnosti.

Jay Gatsby

#148 Re: kako dalje

Post by Jay Gatsby » 01/08/2012 14:40

sasenka wrote:
frameni wrote:
Aqua_S wrote:

Ismijavanje?Pa ja njega nisam niti jednom nazvala pogrdnom riječju niti ga opisala na način kako ne dolikuje.Ako je uredu da tako radi onda sam ja trebala juče uzeti prvu stvar koja mi je bila pri ruci i "klepiti" ga po glavi.
I šta bih onda napravila?Ako želiš da shvatiš,shvatićeš a ako ne...ja tu ne mogu ništa.u svakom slučaju hvala na mišljenju.
Sama kažeš da te suprug prevario (ili vara i sada) s drugom ženom i da je fizički nasrnuo na tebe. Ako to tebi nije potreban i dovoljan razlog za radikalne rezove u životu/braku, džaba su ti svi forumi ovog svijeta.

Alisa u zemlji čuda

#149 Re: kako dalje

Post by Alisa u zemlji čuda » 01/08/2012 15:06

frameni wrote:
Jay Gatsby wrote:
Idemo još jednom... on nema problem. Odnosno, ti mu ništa ne postavljaš kao problem. Zašto bi on otišao? Navedi jedan razlog? Ti nikom (javno) ništa ne govoriš i ništa ne poduzimaš. Ni nakon nevjere, ni nakon fizičkog nasrtanja.

Odlican post na ovu temu :thumbup:Mislim da je glavni problem napisan u dva reda...
Upravo tako, njemu je sve potaman. Nema on nikakvih problema, dobra zena, ima djecu, ljubavnicu, posao, skuhano, oprano, malo priprijeti zeni i ona nista ne poduzima, nece zbog djece, nema gdje, nema novca. Jako je siguran u sebe, a i tebe. Zasto bi on bilo sta mijenjao, njemu je dobro. Ali, u tvom slucaju uvijek ima rjesenje, kada se hoce.

Imam par prijatelja, djece razvedenih roditelja i odlicni su, nikakvih trauma iz proslosti i zbog nedostatka roditeljskog gnijezda (sve zavisi od majke kako se postavi). Bolje i ovo nego dozivljavati stalno traume i da ti to postane normalo ponasanje, da otac zlostavlja majku, bilo fizicki, bilo psihicki.

Treba prvo donijeti odluku sta tacno ne zelis, a onda mijenjati stvari. Prvo posao, kakav god samo ako je castan i rijesiti se tog nasilnika. Budi pazljiva, jer takvi ljudi znaju zivot ti zagorcavati i kasnije, cak i ako se desi razvod. Steta sto nemas nekoga muskog clana porodice, da malo sjedne i porazgovara sa njim, nekoga ko je poprilicno autoritativan, da ovaj nasilnik zna da ima nekoga ko pazi na tebe i da se nece bas najbolje provesti ako ti sta zahvali.

Vidim i da se u par navrata navodi kako nema muskarca koji ne vara, da to treba da bude normalno i da se tako to treba prihvatiti. Meni ovo nije normalno i ne mogu prihvatiti da je eto to tek tako, u njihovoj prirodi. Normalno je povrijediti nekoga, izigrati, iznevjeriti, treba to da opravdam zato sto su muskarci takvi. Meni ovo nije normalno. Sta sada, svi kradu, pa i ja trebam tako. Svi petljaju, lazu, to je u ljudskoj prirodi, pa to treba da mi bude normalo. Halo, nismo zivotinje, valjda postoji neki visi nivo razvoja ljudskog bica. Ako je muskarac svaler zasto se onda zeni i ima neku ozbiljnu vezu. Siroko mu polje, kada bas zeli da uziva onda neka ide sa cvijeta na cvijet i neka zaboravi na brak i neku ozbiljnu vezu ili neka nadje zenu kojoj je to isto tako normalno, u "prirodi" i tako zive sretno do kraja zivota.
Meni je varanje izopaceno, bezobrazno i takvi su mi ljudi haman niza vrsta, ne znaju obuzdati sebe.

I jos jedna stvar, zivot tako brzo proleti da bi ti dane gubila u sekiraciji, tuzi, nerviranju i strahu. Oslobodi se i iskoristi svaki dan, nastoj biti sretna, a pored takvog covjeka nisam sigurna da bi ikada mogla biti.

Woman

#150 Re: kako dalje

Post by Woman » 01/08/2012 15:16

spašavaš brak zbog djece, a djeca će jednog dana odrasti i otići. ti ćeš ostati sa svojim ništa.

Locked