kako dalje

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Locked
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#26 Re: kako dalje

Post by respo »

razvod nece uticati na tvoju ljubav prema djecu i zelji da im udovoljis
u tvom slucaju konkretno mozes im samo uciniti uslugu da gledaju mamu koja je zadovoljna i ne plasi se muza hoce li je udariti prebiti itd i koja nece imati vremena da se posveti djeci

ako nemas dostojanstva onda ostani u braku
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#27 Re: kako dalje

Post by Not My Idea »

Aqua_S wrote: Znaš tvoj je problem što si neke stvari koje sam napisao prevela onako kako ti misliš da sam ja htio da kažem. Gdje sam ja to rekao NEEE ZA RAZVOD?? Samo sam stvari poredao kako bi trebale da idu nekim normalnim slijedom. Prvo razgovor, ako stvarno ne ide, onda bih je ja savjetovao da bude malo mudra, neko vrijeme radi na pripremi razvoda, prije svega pobrine sa da se koliko toliko finansijski obezbjedi, pokuša da nađe posao i tek onda kretenu kaže ciao amore.
Jest, zato si rekao
Aqua_S wrote: Možda je samo nezadovoljan ljubavnim životom, možda i ti trebaš da daš malo nekih osvježenja u svemu. Sve je to ok, fina si supruga predana kući i svojoj djeci kako i treba, ali muškarac treba i nešto više od toga.
Na kraju krajeva, ako je bio nezadovoljan, sto nije rekao?

Nije on bio nezadovoljan, nego je los covjek/muz/otac.
User avatar
anoush
Posts: 5164
Joined: 12/11/2009 13:53
Location: A Eruchîn, ú-dano i faelas a hyn, an uben tanatha le faelas.

#28 Re: kako dalje

Post by anoush »

sasenka wrote:
alchak.ba wrote:razvedi se.

samo mi nemoj reci -ne mogu zbog djece. Ako to kazes, onda neka te i dalje maltretira.

A imaš li ti djecu?Da li si imaš roditelje?Vidiš,ja sam odrasla bez oca(poginuo),sa majkom koja je bila okrenuta drugim stvarima a ne nama djeci.Ja sad pokušavam da svojoj djeci pružim ljubav koju ja nisam imala,da im pružim osjećaj sigurnosti,osjećaj da nisu sami...A je li ti misliš da ja volim da živim ovako?

a je li ti stvarno misliš da tvoju djecu sretnima i sigurnima čini to što tebe muž tuče i što ga nikad nema kući?
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#29 Re: kako dalje

Post by madnessa »

sasenka wrote:Ja ne pravdam sebe niti u jednom pogledu.Vjerovatno i ja griješim u nečemu ali kad god pitam -da li je sve uredu,da li bi volio da je nešto drugačije u mom ponašanju,on kaže da je sve o.k.A vjeruj mi,da kaže u čemu griješim ja bih bar pokušala da to ispravim.
Ja ti vjerujem da se ne pravdaš nego svu krivicu svijeta svaljuješ na sebe. Šta ga imaš pitati je l' njemu nešto odgovara ili ne? Da ima rekao bi ti. Ok je pomalo se prilagođavati osobi s kojom si, ali još na glas postaviti pitanje kao što si ti je previše. Počni raditi na svom samopouzdanju!!!
Pa nećeš pustiti da ti uzme identitet do kraja. Ti si supruga, majka, ali si i žena koja ima svoj karakter i treba da ga njeguje i da skupa sa svojim partnerom da se razvija, a ne da se mijenja ovisno o njegovom današnjem raspoloženju. Ma daj!
User avatar
alchak.ba
Posts: 21073
Joined: 20/06/2012 09:11
Location: mrduša donja

#30 Re: kako dalje

Post by alchak.ba »

anoush wrote:
sasenka wrote:
alchak.ba wrote:razvedi se.

samo mi nemoj reci -ne mogu zbog djece. Ako to kazes, onda neka te i dalje maltretira.

A imaš li ti djecu?Da li si imaš roditelje?Vidiš,ja sam odrasla bez oca(poginuo),sa majkom koja je bila okrenuta drugim stvarima a ne nama djeci.Ja sad pokušavam da svojoj djeci pružim ljubav koju ja nisam imala,da im pružim osjećaj sigurnosti,osjećaj da nisu sami...A je li ti misliš da ja volim da živim ovako?

a je li ti stvarno misliš da tvoju djecu sretnima i sigurnima čini to što tebe muž tuče i što ga nikad nema kući?
Ocigledno misli. Nazalost.
gerberica
Posts: 4944
Joined: 26/07/2011 22:28

#31 Re: kako dalje

Post by gerberica »

Nadji sebi posao pod hitno, drugacije ce stvari izgledati i tebi i njemu. On ce da uvidi da ti zelis zivot za sebe i onda si spremna za akciju.
Evo ja imam prijateljicu koju je muz radi neke tamo ostavio sa bebom od 1 godinu i jucer je sretnem i pitam kako joj je.Znas sta zena kaze? "Ma ko ga ,,,, imam ja svoje dijete, platu, a on ce se kajati malo kasno". Drugacije se zivi sa svojim dinarom u dzepu, a on je tebe ucinio svojim robom. On uziva, a ti radis, odrzavas kucu, djecu i treba da ga trpis.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#32 Re: kako dalje

Post by respo »

izadji s nekom forumasicom na kafu popricaj malo se druzi pogledaj da ima zivota i pored tog tvog gurbeta
User avatar
anoush
Posts: 5164
Joined: 12/11/2009 13:53
Location: A Eruchîn, ú-dano i faelas a hyn, an uben tanatha le faelas.

#33 Re: kako dalje

Post by anoush »

alchak.ba wrote:
anoush wrote:a je li ti stvarno misliš da tvoju djecu sretnima i sigurnima čini to što tebe muž tuče i što ga nikad nema kući?
Ocigledno misli. Nazalost.

a vidim i ja...
sasenka
Posts: 26
Joined: 31/07/2012 11:24

#34 Re: kako dalje

Post by sasenka »

respo wrote:izadji s nekom forumasicom na kafu popricaj malo se druzi pogledaj da ima zivota i pored tog tvog gurbeta

:D
gerberica
Posts: 4944
Joined: 26/07/2011 22:28

#35 Re: kako dalje

Post by gerberica »

respo wrote:izadji s nekom forumasicom na kafu popricaj malo se druzi pogledaj da ima zivota i pored tog tvog gurbeta
Ako si iz Sarajeva mogu ja da se nadjem sa tobom i ako jos neko zeli pa da pokusamo pomoci.Vise glava je pametnije od jedne. Javi na pp slobodno.Ja radim drugu, slobodna sam prije podne.
User avatar
frameni
Posts: 1890
Joined: 10/05/2012 08:45
Location: Sarajevo

#36 Re: kako dalje

Post by frameni »

Aqua_S wrote:I još samo jedno pitanje za ove komentatorice do sada: jeste li udate?

Kakve to veze ima sa temom?Bil ce ti zenio?Da,udata sam sa dvoje djece.

alchak.ba wrote:razvedi se.

samo mi nemoj reci -ne mogu zbog djece. Ako to kazes, onda neka te i dalje maltretira.

Kad cujem taj izgovor zbog djece :-)
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#37 Re: kako dalje

Post by respo »

gerberica wrote:
respo wrote:izadji s nekom forumasicom na kafu popricaj malo se druzi pogledaj da ima zivota i pored tog tvog gurbeta
Ako si iz Sarajeva mogu ja da se nadjem sa tobom i ako jos neko zeli pa da pokusamo pomoci.Vise glava je pametnije od jedne. Javi na pp slobodno.Ja radim drugu, slobodna sam prije podne.
ja jesam iz sarajeva pa eto kad ti odgovara da se nadjemo :)
User avatar
plejka2
Posts: 14586
Joined: 02/11/2009 20:47
Location: u dosluhu sa podzemljem

#38 Re: kako dalje

Post by plejka2 »

Tesko je tek tako nakon svega reci cao i nastavit samostalan zivot.Ulog je veliki ako tako mogu da se izrazim.Znam za slucajeve da su zene iz dana u dan trpile svasta sto ja nebi nikad pa su opet ostale u braku sto zbog djece sto zbog straha da pocnu novi zivot.Nije joj uopste jednostavno i stvari treba dobro dobro sagledat iz svih uglova.Najlakse se rastavit a sta dalje?Valja naci stan(predpostavljam)valja djecu izdrzavat bez obzira sto ce bit alimentacija,valja naci posao sto danas nije nimalo lako.Naci nekog ko ce se brinut o toj djeci a ne da se ponasa kao sto bi danas vecina nije moje ko ga jebe i tako to...
Tesko tesko...
Pokusat jedino promjenit ponasanje prema njemu za pocetak.Ne tersat i to al neka vidi da grijesi i da tako ne moze.Ako ne bude islo sigurno neko savjetovaliste i sl.Na kraju ako nista ne upali i ako se ne promjeni razvod.Al treba se zrtvovat ako nista zbog djece i pokusat sve da se dovede u normalu.
sasenka
Posts: 26
Joined: 31/07/2012 11:24

#39 Re: kako dalje

Post by sasenka »

gerberica wrote:Nadji sebi posao pod hitno, drugacije ce stvari izgledati i tebi i njemu. On ce da uvidi da ti zelis zivot za sebe i onda si spremna za akciju.
Evo ja imam prijateljicu koju je muz radi neke tamo ostavio sa bebom od 1 godinu i jucer je sretnem i pitam kako joj je.Znas sta zena kaze? "Ma ko ga ,,,, imam ja svoje dijete, platu, a on ce se kajati malo kasno". Drugacije se zivi sa svojim dinarom u dzepu, a on je tebe ucinio svojim robom. On uziva, a ti radis, odrzavas kucu, djecu i treba da ga trpis.

A vjeruješ li ti meni da sam ja toga svjesna?! Da bi sve bilo drugačije da se ja malo "izmaknem" iz kuće?!Samo znaš šta je moj problem,nemam snage da napravim taj neki,prvi korak...
gerberica
Posts: 4944
Joined: 26/07/2011 22:28

#40 Re: kako dalje

Post by gerberica »

respo wrote:
gerberica wrote:
respo wrote:izadji s nekom forumasicom na kafu popricaj malo se druzi pogledaj da ima zivota i pored tog tvog gurbeta
Ako si iz Sarajeva mogu ja da se nadjem sa tobom i ako jos neko zeli pa da pokusamo pomoci.Vise glava je pametnije od jedne. Javi na pp slobodno.Ja radim drugu, slobodna sam prije podne.
ja jesam iz sarajeva pa eto kad ti odgovara da se nadjemo :)

Nisam mislila na tebe :x , vec na kolegicu forumasicu kojoj pokusavamo pomoci :lol: .Na nju si i ti mislio i ne mjesaj se u sve kao zvezda margarin :mrgreen:
User avatar
plejka2
Posts: 14586
Joined: 02/11/2009 20:47
Location: u dosluhu sa podzemljem

#41 Re: kako dalje

Post by plejka2 »

:D

greska nisam procitao post od gerberice :lol: :lol: :lol:
Last edited by plejka2 on 31/07/2012 13:55, edited 1 time in total.
Aqua_S
Posts: 533
Joined: 27/07/2012 09:28

#42 Re: kako dalje

Post by Aqua_S »

frameni wrote:
Aqua_S wrote:I još samo jedno pitanje za ove komentatorice do sada: jeste li udate?

Kakve to veze ima sa temom?Bil ce ti zenio?Da,udata sam sa dvoje djece.

Ima i to itekakve, hvala na ponudi, al davno sam se ja oženio :D. Mislim da forumaši i forumašice koji nisu u braku i nisu u stanju dati neki realan komentar.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#43 Re: kako dalje

Post by respo »

pa niko i ne prica o razvodu premamentno sutra
nek nadje posao i to ce biti dovoljno da pokrene razvod
a on nek od prvog tog trenutka pomaze novcano zbog djece
ne znam stambeno pitanje kako je rijeseno mozda zive u kuci njenih roditelja mozda je ona naslijedila stan
a ako su zajedno kupili ili nesto u tom smislu nek on seli kod konobarice
gerberica
Posts: 4944
Joined: 26/07/2011 22:28

#44 Re: kako dalje

Post by gerberica »

Hajte vi muski njega sredite,a mi zene cemo njoj biti podrska.
sasenka
Posts: 26
Joined: 31/07/2012 11:24

#45 Re: kako dalje

Post by sasenka »

gerberica wrote:
respo wrote:izadji s nekom forumasicom na kafu popricaj malo se druzi pogledaj da ima zivota i pored tog tvog gurbeta
Ako si iz Sarajeva mogu ja da se nadjem sa tobom i ako jos neko zeli pa da pokusamo pomoci.Vise glava je pametnije od jedne. Javi na pp slobodno.Ja radim drugu, slobodna sam prije podne.[/

Nažalost,ne živim u Sarajevu.Živim u jednom gradiću ZE-DO kantona!!!
Aqua_S
Posts: 533
Joined: 27/07/2012 09:28

#46 Re: kako dalje

Post by Aqua_S »

plejka2 wrote:Tesko je tek tako nakon svega reci cao i nastavit samostalan zivot.Ulog je veliki ako tako mogu da se izrazim.Znam za slucajeve da su zene iz dana u dan trpile svasta sto ja nebi nikad pa su opet ostale u braku sto zbog djece sto zbog straha da pocnu novi zivot.Nije joj uopste jednostavno i stvari treba dobro dobro sagledat iz svih uglova.Najlakse se rastavit a sta dalje?Valja naci stan(predpostavljam)valja djecu izdrzavat bez obzira sto ce bit alimentacija,valja naci posao sto danas nije nimalo lako.Naci nekog ko ce se brinut o toj djeci a ne da se ponasa kao sto bi danas vecina nije moje ko ga jebe i tako to...
Tesko tesko...
Pokusat jedino promjenit ponasanje prema njemu za pocetak.Ne tersat i to al neka vidi da grijesi i da tako ne moze.Ako ne bude islo sigurno neko savjetovaliste i sl.Na kraju ako nista ne upali i ako se ne promjeni razvod.Al treba se zrtvovat ako nista zbog djece i pokusat sve da se dovede u normalu.

:thumbup: :thumbup: :thumbup: svaka čast, prvi normalan i konkretan komentar.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#47 Re: kako dalje

Post by respo »

gerberica wrote:Hajte vi muski njega sredite,a mi zene cemo njoj biti podrska.
ja samo sredjujem zenske osobe :)
gerberica
Posts: 4944
Joined: 26/07/2011 22:28

#48 Re: kako dalje

Post by gerberica »

sasenka wrote:
gerberica wrote:
respo wrote:izadji s nekom forumasicom na kafu popricaj malo se druzi pogledaj da ima zivota i pored tog tvog gurbeta
Ako si iz Sarajeva mogu ja da se nadjem sa tobom i ako jos neko zeli pa da pokusamo pomoci.Vise glava je pametnije od jedne. Javi na pp slobodno.Ja radim drugu, slobodna sam prije podne.[/

Nažalost,ne živim u Sarajevu.Živim u jednom gradiću ZE-DO kantona!!!
Pa imamo mi valjda i tamo kolegice forumasice, eto ako koja ima nek se javi.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#49 Re: kako dalje

Post by respo »

sasenka wrote:
Nažalost,ne živim u Sarajevu.Živim u jednom gradiću ZE-DO kantona!!!
valjda ima i forumasica u iz tog gradica
ili bar neko normalan iz susjednog nekog grada
ako je bas zapelo dolazimo ja u gerberica u taj gradic :)
User avatar
frameni
Posts: 1890
Joined: 10/05/2012 08:45
Location: Sarajevo

#50 Re: kako dalje

Post by frameni »

Aqua_S wrote:
frameni wrote:
Aqua_S wrote:I još samo jedno pitanje za ove komentatorice do sada: jeste li udate?

Kakve to veze ima sa temom?Bil ce ti zenio?Da,udata sam sa dvoje djece.

Ima i to itekakve, hvala na ponudi, al davno sam se ja oženio :D. Mislim da forumaši i forumašice koji nisu u braku i nisu u stanju dati neki realan komentar.
Niko ne moze nikome pomoci dok on ili ona sam u svojoj glavi ne donese neke odluke...Ja imam dvoje djece sin skoro dvadest dvije i kci trinaest god,zivim i disem za njih.I nema te dileme koja bih ih postisnula sa prvog mijesta.
Locked