Treba mi vase misljenje

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

dina21
Posts: 25
Joined: 20/06/2012 21:34

#51 Re: Treba mi vase misljenje

Post by dina21 »

frameni wrote:
dina21 wrote: Da sam u njegovoj situaciji, po pitanju odnosa sa roditeljima, zivila bi negdje na drugoj strani svijeta, jer to ponasanje nebi mogla pretrpiti ni sekunde. NIKAD u zivotu me niko nebi natjerao da svom djetetu govorim sta mu oni govore i da ga iskoristavam kako oni to radi. A on je predobar prema njima i pored svega se trudi da se slazu i nikada mu nisam savjetovala suprotnu. Govorim da su monstrumi jer je suza i suza prolio zbog njih, jer je dobar za to da placa racune i finansira auta a njemu kad treba pomoc onda se nema...

Znam da nije lako ali ja bih licno se izvukla iz te veze...Jos zvanicno niste stupili u brak a problemi vec poceli...
Vjeruj mi da ce se jos vise ispoljiti u braku...I nece nestati...Mogu da primjetim po procitanom da je uticaj njegovih roditelja na njega dosta snazan...Njemu ce tu biti najteze...Rastrgan izmedju tebe i ostatka porodice...Mislim da je jedina sansa za uspjeh da se maknete sto dalje od njih...Da gradite svoju buducnost ako treba i van granica ove drzave...
Zelim ti puno srece...

Iskreno receno, ne zelim se izvuci iz veze, jer njemu je potrebna osoba, koja ga razumije i koja mu daje snagu da to sve pretrpi.
Roditelj je roditelj, koliko god grozan bio, dijete se trudi da ga roditelji vole.
Mi smo cesto puta razmisljali i pricali o tome, jer planiramo se sljedece godine aBd vjencati. Ali prije toga cemo obavezno traziti stan negdje sto dalje od njih, jer vidim i po drugim snahama da im nije nimalo lako (zive vrata uz vrata). A on je to brzo primjetio da nije do snaha, vec do svekrve i ne zeli da ja isto to dozivljavam...
Hvala, i tebi sve najbolje
User avatar
scorpion7
Posts: 583
Joined: 25/05/2007 13:56
Location: JUG JUG JUG

#52 Re: Treba mi vase misljenje

Post by scorpion7 »

kod mene u kuci nikad takvih problema nije bilo.....kad god odem kod nane koja ima oko 80 godina i kazem joj da imam novu curu...nanino prvo pitanje: Sinko moj, jel opet srpkinja :lol: :lol: :lol: slab sam na ove prekodrinasice :D
forumaš2011
Posts: 76
Joined: 10/11/2011 10:04

#53 Re: Treba mi vase misljenje

Post by forumaš2011 »

Nemam kad pročitat sve postove ali da kažem par riječi.

Negdje pročita ovaj post "Ako su njegovi veliki muslimani, trebali bi znati da Nije zabranjeno muskarcu da ozeni " nemuslimanku" ili kako god oni tebe gledali i dozivljavali, nek' procackaju kur'an za pocetak." Tačno, ali djevojka mora preći na islam ili se mora razvest, koliko sam ja upućen.

Što se tiče mješanih brakova to je veoma zapetljana situacija na našim prostorima pogotovo kod ljudi koji žive na selu ili u gradovima gdje je pretežno jedan narod, a rat koji je bio je dodatno zapetljao tu situaciju, svi mi znamo šta se desilo itd, ja znam da nisu svi isti ni srbi, ni hrvati, ni muslimani ili bilo koji drugi narodi ima nas svakavih.
Ali treba poštovat nečije mišljenje a ne govorit da su seljaci ili neke druge epitete dijelit, jel to ima neka vaga da se stane pa da kaže eh ti si musliman a ti ne. Ebu-Hurejre, r.a., prenosi da je Allahov Poslanik, a.s., rekao: "Čovjek je vjere svoga prijatelja; zato pazite sa kim se družite!"
Slažem se da ako je njihov sin tako izabrao da nije fer da se tako ponašaju, trebaju sjest s njim i raspravit otvorenih karata.
A što se tiče tvoje situacije bitno je da te dečko podržava i da je on ok s tim, i da je sigran ako dođe u sitaciju da bira između tebe i roditelja da izabere tebe.

Bez uvrede, to je moje mišljenje
dina21
Posts: 25
Joined: 20/06/2012 21:34

#54 Re: Treba mi vase misljenje

Post by dina21 »

irac300 wrote:Izvini, ali taj tvoj momak izgleda nije načisto sa samim sobom što se tiče veze. Jer da jeste, suprotstavio bi se ''mamici'' i jasno joj dao do znanja da što se tiče biranja životne partnerice ne može mu se niko miješati, pa čak ni mama. Te primitivce od njegovoh roditelja nema potrebe ni komentarisati, jer nije vrijedno komentara, običan primitivzam i ljudska zaglupljenost. Tako da, što se tebe tiče, ti trebaš samo s njim riješiti kako i šta ćeš, ostalo te ne treba zanimati.
Hvala na komentaru. Mozda djeluje tako da on nije nacisto sa roditeljima i sa sobom i da se ne suprotstavlja, ali naprotiv, uvijek su u nekoj svadji i raspravi. Problem je taj, sto se ti mozes na glavu usaditi, ti ljudi te ne slusaju.
On je svakako rekao da ce samnom ostati i da ga ne zanima misljenje njihovo o meni i mojoj porodici. Znam i kada bi mi sutra njegova mama nesto rekla da bi me odbranio. Mene je cisto samo zanimala kako ja da se postavim u tom svemu...
dina21
Posts: 25
Joined: 20/06/2012 21:34

#55 Re: Treba mi vase misljenje

Post by dina21 »

quarterback wrote:Tema nije glupa, tema je vrlo dobra i prisutnija u zivotu nego sto mnogi od vas misle.

Ja sam anacionalan, ateista, ne interesuje me ni vjera ni nacija niti bilo sta od toga sto je vezano za to. Medjutim ne zovem se ni Huso ni Bajro i jednom kada sam svom prijatelju koji je Ramiz pricao o problemima koje sam imao u svojim vezama upravo radi toga sto nisam ni Huso ni Bajro on je rekao - ja ne mogu da vjerujem ! To, danas? U ovom Sarajevu?

Da, to, danas, u ovom Sarajevu.

Oni koji su manjina znaju o kakvim se problemima radi, oni koji su vecina taj problem ne vide jer se ne srecu sa njim.

Probajte prvi put nani dovesti u kucu Jelenu ili Kristinu pa vidite sta ce vam reci na to.

Tema je daleko od glupe i prisutna je vise nego sto mislite.

Imao bih puno vise da napisem o tome medjutim necu i ne mogu sada jer mi godisnji pocinje za 3 sata :mrgreen:

:thumbup:
User avatar
baustelac
Posts: 1401
Joined: 16/07/2005 09:05
Location: AC-DE

#56 Re: Treba mi vase misljenje

Post by baustelac »

Nije se on curo draga ni s tobom usrecio, ili nece se usreciti.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#57 Re: Treba mi vase misljenje

Post by Not My Idea »

Ghost_Rider_XXX wrote:Ako se hairlija ne zna suprostaviti roditeljima posebno DRAGOJ MAMI, diži sidro što prije, jer tu nema selameta. Ako će ona prebrojavati krvna zrnca nikad joj nećeš valjati.
:thumbup:

On za 6 godina nije njima uspio rec da tvoja mama nije muslimanka? Za 6 godina im nije jasno stavio do znanja da njihovo misljenje o tome ne mjenja nista jer te voli?

dina21 wrote: Sto se tice njega, ja se ne brinem nimalo, jer stoji iza mene i nebi nikada dozvolio da me neko od njih uvrijedi. Tada bi zavrsili za sva vremena sa njim.
Ona meni ne treba a koliko sam od njega cula, ni njemu. Samo zelim da sacuvam svoj obraz i ne zelim se spustiti na nivo na koji se ona spusta da bi bilo po njenom.
Ako si toliko sigurna da on 100% stoji iza tebe i da ga ne mogu okrenut protiv vas, sta je problem? Cemu tema?
sha_ba
Posts: 55933
Joined: 17/11/2011 12:16

#58 Re: Treba mi vase misljenje

Post by sha_ba »

dina21 glavu gore!! :thumbup:

quarterback sretno i uzivaj na odmoru 8-)
dina21
Posts: 25
Joined: 20/06/2012 21:34

#59 Re: Treba mi vase misljenje

Post by dina21 »

forumaš2011 wrote:Nemam kad pročitat sve postove ali da kažem par riječi.

Negdje pročita ovaj post "Ako su njegovi veliki muslimani, trebali bi znati da Nije zabranjeno muskarcu da ozeni " nemuslimanku" ili kako god oni tebe gledali i dozivljavali, nek' procackaju kur'an za pocetak." Tačno, ali djevojka mora preći na islam ili se mora razvest, koliko sam ja upućen.

Što se tiče mješanih brakova to je veoma zapetljana situacija na našim prostorima pogotovo kod ljudi koji žive na selu ili u gradovima gdje je pretežno jedan narod, a rat koji je bio je dodatno zapetljao tu situaciju, svi mi znamo šta se desilo itd, ja znam da nisu svi isti ni srbi, ni hrvati, ni muslimani ili bilo koji drugi narodi ima nas svakavih.
Ali treba poštovat nečije mišljenje a ne govorit da su seljaci ili neke druge epitete dijelit, jel to ima neka vaga da se stane pa da kaže eh ti si musliman a ti ne. Ebu-Hurejre, r.a., prenosi da je Allahov Poslanik, a.s., rekao: "Čovjek je vjere svoga prijatelja; zato pazite sa kim se družite!"
Slažem se da ako je njihov sin tako izabrao da nije fer da se tako ponašaju, trebaju sjest s njim i raspravit otvorenih karata.
A što se tiče tvoje situacije bitno je da te dečko podržava i da je on ok s tim, i da je sigran ako dođe u sitaciju da bira između tebe i roditelja da izabere tebe.

Bez uvrede, to je moje mišljenje
Nema uvreda... svako ima svoje.
To sto rece da porcakcaju kur'an, sa tim se slazem 100%, jer ono sto znaju, znaju iz onoga sto su culi od drugih.
Kad ih ispravis i kazes da tako i tako stoji u kur'anu, oni ti kazu da nemas pojma...
Otvorenih karata kod njih nema, mama prvo ode kod babe i njega dobro napuca protiv sinova pa onda se on posvadja sa njima da bi ona na kraju ispala dobra mama. Sta vise da kazem....
dina21
Posts: 25
Joined: 20/06/2012 21:34

#60 Re: Treba mi vase misljenje

Post by dina21 »

Not My Idea wrote:
Ghost_Rider_XXX wrote:Ako se hairlija ne zna suprostaviti roditeljima posebno DRAGOJ MAMI, diži sidro što prije, jer tu nema selameta. Ako će ona prebrojavati krvna zrnca nikad joj nećeš valjati.
:thumbup:

On za 6 godina nije njima uspio rec da tvoja mama nije muslimanka? Za 6 godina im nije jasno stavio do znanja da njihovo misljenje o tome ne mjenja nista jer te voli?

dina21 wrote: Sto se tice njega, ja se ne brinem nimalo, jer stoji iza mene i nebi nikada dozvolio da me neko od njih uvrijedi. Tada bi zavrsili za sva vremena sa njim.
Ona meni ne treba a koliko sam od njega cula, ni njemu. Samo zelim da sacuvam svoj obraz i ne zelim se spustiti na nivo na koji se ona spusta da bi bilo po njenom.
Ako si toliko sigurna da on 100% stoji iza tebe i da ga ne mogu okrenut protiv vas, sta je problem? Cemu tema?

Nece ga uspjeti okrenuti protiv nas, to znam 100%. Nije im govorio iz tog razloga sto tada nebi bili u mogucnosti da se odvojimo od roditelja i sto bi to stvaralo probleme medju nama. Sada hvala Bogu u svako doba mozemo otici tako da ako se to ne rijesi, svako pakuje svoje stavi i mi idemo svojim putem.
Problem je samo taj sto cu se ja nakon toga svega sutra sresti sa njegovim roditeljima i sto me zanimalo kako bi ko od vas reagovao i sta mislite o tim temama, jer se nisam do sada nikada nasla u ruznoj situaciji zbog vjere svoje mame.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#61 Re: Treba mi vase misljenje

Post by madner »

Reci im da ce imena djece biti Milovan i Spasojka ako ne budu slusali.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#62 Re: Treba mi vase misljenje

Post by Not My Idea »

dina21 wrote: Nece ga uspjeti okrenuti protiv nas, to znam 100%. Nije im govorio iz tog razloga sto tada nebi bili u mogucnosti da se odvojimo od roditelja i sto bi to stvaralo probleme medju nama. Sada hvala Bogu u svako doba mozemo otici tako da ako se to ne rijesi, svako pakuje svoje stavi i mi idemo svojim putem.
Problem je samo taj sto cu se ja nakon toga svega sutra sresti sa njegovim roditeljima i sto me zanimalo kako bi ko od vas reagovao i sta mislite o tim temama, jer se nisam do sada nikada nasla u ruznoj situaciji zbog vjere svoje mame.
Kad se budes srela s njima, trebas bit opustena ali puna samopouzdanja, sigurnosti i odlucnosti-jer se radi o tvojoj mami. Ne vjerujem da ce oni tebi ikad ista direktno rec, nego ce sinu prebacivat ali ako bi ti ikad ista rekli, samo im reci da je to tvoja mama i da ti ne mozes bit ponosnija na nju nego sto jesi.
User avatar
Zhurba
Posts: 135
Joined: 31/10/2011 16:12
Location: right now...in astral project

#63 Re: Treba mi vase misljenje

Post by Zhurba »

Tako je ...ova Sto nije njena ideja uvijek u pravu :D :skoljka:
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#64 Re: Treba mi vase misljenje

Post by Not My Idea »

:lol: stalkeru :D
User avatar
Zhurba
Posts: 135
Joined: 31/10/2011 16:12
Location: right now...in astral project

#65 Re: Treba mi vase misljenje

Post by Zhurba »

NE zachatavaj...mene ce izbaciti :D samo kazem da si u pravu :wink:
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#66 Re: Treba mi vase misljenje

Post by irac300 »

dina21 wrote:
irac300 wrote:Izvini, ali taj tvoj momak izgleda nije načisto sa samim sobom što se tiče veze. Jer da jeste, suprotstavio bi se ''mamici'' i jasno joj dao do znanja da što se tiče biranja životne partnerice ne može mu se niko miješati, pa čak ni mama. Te primitivce od njegovoh roditelja nema potrebe ni komentarisati, jer nije vrijedno komentara, običan primitivzam i ljudska zaglupljenost. Tako da, što se tebe tiče, ti trebaš samo s njim riješiti kako i šta ćeš, ostalo te ne treba zanimati.
Hvala na komentaru. Mozda djeluje tako da on nije nacisto sa roditeljima i sa sobom i da se ne suprotstavlja, ali naprotiv, uvijek su u nekoj svadji i raspravi. Problem je taj, sto se ti mozes na glavu usaditi, ti ljudi te ne slusaju.
On je svakako rekao da ce samnom ostati i da ga ne zanima misljenje njihovo o meni i mojoj porodici. Znam i kada bi mi sutra njegova mama nesto rekla da bi me odbranio. Mene je cisto samo zanimala kako ja da se postavim u tom svemu...
Eto još bolje onda. Na tebi je samo da budeš kulturna kao što jesi i da ne nasjedaš na te primitivne provokacije (ako ih ima). Svako ima određeni prag tolerancije. Kada si kod njih istrpi, kada pređu granicu odbrusi i doviđenja. Bitno je da se volite, eto uzećete se iduće godine, naći ćete stan i kraj priče. :D Stara bosanka poslovica kaže ''S gospodinom gospodski, s konjem konjski''. Nema tu nekog pametovanja.
radostan dan
Posts: 27091
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#67 Re: Treba mi vase misljenje

Post by radostan dan »

ja bi se ovako obukao prilikom posjete -

Image

i rekO bi - aman jarabi, ne znam šta mi je, valjda mi to dođe s majčine strane...vaistinu, ako mi ne vjerujete.
Last edited by radostan dan on 22/06/2012 15:33, edited 2 times in total.
skarabej
Posts: 7
Joined: 24/12/2011 21:17

#68 Re: Treba mi vase misljenje

Post by skarabej »

dina21 wrote:Da ispricam o cemu se radi... DUGA PRICA :mrgreen:

Prije 6 godina smo se upoznali ja i moj momak. Iz samog pocetka je sve odgovaralo medju nama i tako je i dan danas.
Nakon nekog vremena smo dosli do price o nasim roditeljima, o imenima itd.

Tada sam mu rekla da mi je otac musliman, a mama pravoslavka, ali da je mama prihvatila vjeru moga oca i da smo tako odgojeni i sa tim je ta tema bila zavrsena, jer njemu je to bilo nebitno zato sto me dovoljno dobro poznavao.

Prije 3-4 godine mi je rekao da se njegovi roditelji smratraju velikim muslimanima i da nebi mogli prihvatiti to da je moja mama pravoslavka, iako zna vise o islamu nego sto znaju njegovi. Tako da im to nikada nije rekao a nisu ni oni nikada direktno pitali. Moram reci da su familija, koja je "staromodna" i nema nikakvo razumijevanje za zelje svoje djece i non stop se mjesaju u sve zivo i sta god da kazes, oni,odnosno njegova mama sve zna bolje.
Dobar primjer: Brat se odlucio da ozeni turkinju, da bi ona meni rekla nakon sto je saznala za to da to nemoze, jer je ona druge vjere... :-)

Eh to je to da bi razumili o cemu se od prilike radi...

U nedelju sam bila sa mamom i tetkom na nekoj proslavi i kako je moralo biti, nadju se tamo i njegovi...
Kada se mama predstavila, odmah sam vijdela da im to nije odgovaralo, ali naravno su precutili u tom trenutku.
Nakon sto su dosli kuci, zapoceli su cijelu diskuziju sa mojim momkom kako ni on to sigurno nije znao a ako jeste zasto nije rekao, da to nece tako moci, da cu ja njega okrenuti na "svoje", ali da me vole i ne krive nego krive moje roditelje, jer nisu razmisljali o buducnosti (trebali su tada misliti o tome kako ce jednog dana moja svekrva i svekar biti primitivci, koji nece prihvatiti njegovu zenu) i kako ce im oni to reci kada se sretnu itd. A po misljenju njegove mama ja sam zasluzila srbina a ne muslimana...

Dalje nije isao, jer vjerovatno je bilo stvari koje su vise uvrijedljive.

U subotu trebam ici njemu i nadam se da mu mama nece biti toliko mudra da me napadne, ali sta bi vi uradili u takvoj situacije i kako vi razmisljate o tome? Kako bi reagovali da ste vi na njihovom mjestu?


HVALA :)
Draga Dino, ako si ti haustorce, a on mahalas ili kakav sa sela, nemate sanse. Ako ste oboje haustorcad, onda mozda i ima tu neke sanse. Pogotovo ako niste prva generacija haustorcadi, vec npr. druga. Ali cisto sumnjam. Ako je tip mahalas, onda njemu, a pogotovo njegovoj materi garantujem ti neces moci lopatim nanijeti. Ako nije nista od ovog, (ima jos jedna grupa, da nije ni haustorce, ni mahalas, ni seljak), onda je to tek belaj, i bolje ti je da niste zajedno. Po ovome sto pises, mislim da njegova mama spada u ovu zadnju kategoriju. I jos nesto. Ako njegovi ne zele da budete zajedno, nemoj se dzaba nadati.
User avatar
desperate housewife
Posts: 476
Joined: 25/09/2010 13:47

#69 Re: Treba mi vase misljenje

Post by desperate housewife »

Pa jel' se tu zene i udaju porodice ili vas dvoje?

Treba te matore poslat na neko mjesto gdje nisu odavno bili.
krtica_
Posts: 189
Joined: 06/05/2012 14:29

#70 Re: Treba mi vase misljenje

Post by krtica_ »

sta te briga sta ce njegovi roditelji prihvacati a sta nece.

Sam ti njemu reci da su i njegovi pretci bili nemuslimani prije tatara i turaka :D
Haj_Halve
Posts: 240
Joined: 13/03/2012 18:21

#71 Re: Treba mi vase misljenje

Post by Haj_Halve »

Dino, zivite li vi zajedno? Ako ne, onda morate naci sebi stan. Inace ce sadasnje stanje trajati. Popricaj malo i sa snahama, da vidis kakva su njihova iskustva. Mozda i njima prave frku.

Meni se cine malo zadrti ti roditelji, mozda grijesim ali sta bi oni? Neku bulu, nema problema ako je grozna prema njihovom sinu, vazno je da je 110% 'nasa'...pusti to. Imam osjecaj da mama ne zeli da pusti sina da ima vazniju zenu u zivotu od nje. Nista drugo. Samo trebate da zivite zajedno i malo distance, i to je to.

Da li je tvoj momak pokusao da vam nadje neko gnijezdo? Ako za tih 6 godina nije pokusao ili pokazao bilo kakvu inicijativu, onda bi trebala biti pod uzbunom. Ali mozda grijesim i oprosti ako grijesim ali posto nisi detaljinije opisala situaciju o tome da li ste nesto pokusali ili ne ili da li zivite zajedno ili ne tako da nemam predstavu o tome.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#72 Re: Treba mi vase misljenje

Post by JThomas »

moj stari je bukvalno morao oteti moju staru od roditelja da bi se vjenčali. znači - nisu htjeli ni da čuju.

nana (majčina majka) sad ima 79 godina, i dalje klanja pet vakata iako je jedva pokretna, ali sad se kune u njega i kaže da ga ni za šta ne bi mijenjala.

tako da stvarno ne mora biti ako te danas ne prihvataju, da neće ni sutra.
User avatar
zambaklija
Posts: 2734
Joined: 27/03/2008 14:56
Location: budžak

#73 Re: Treba mi vase misljenje

Post by zambaklija »

hoćeli ženiti On tebe ili njegovi roditelji???Bjaž ba od toga da je neki nebi dozvolio uopšte da dođe do bilo kakve rasprave,seljakluk ito najgore vrste.....evo živim u švabiji i ovdje ti je najbrojnija grupacija stranaca Turci,elem djeca ovdje rođena žive ovaj život zaljube se u npr.švabicu ali žene turkinje i boluju bol ljubavnu,ja papajzvanluka tito dragi... :bih:
User avatar
Charmed30
Posts: 42
Joined: 14/06/2012 13:56

#74 Re: Treba mi vase misljenje

Post by Charmed30 »

zambaklija wrote:hoćeli ženiti On tebe ili njegovi roditelji???Bjaž ba od toga da je neki nebi dozvolio uopšte da dođe do bilo kakve rasprave,seljakluk ito najgore vrste.....evo živim u švabiji i ovdje ti je najbrojnija grupacija stranaca Turci,elem djeca ovdje rođena žive ovaj život zaljube se u npr.švabicu ali žene turkinje i boluju bol ljubavnu,ja papajzvanluka tito dragi... :bih:
haha pa i ja to kazem , ne veli im zivjeti nit sa njenim nit sa njegovim , lanoga i bjazi u rahatluk :-)
dina21
Posts: 25
Joined: 20/06/2012 21:34

#75 Re: Treba mi vase misljenje

Post by dina21 »

zambaklija wrote:hoćeli ženiti On tebe ili njegovi roditelji???Bjaž ba od toga da je neki nebi dozvolio uopšte da dođe do bilo kakve rasprave,seljakluk ito najgore vrste.....evo živim u švabiji i ovdje ti je najbrojnija grupacija stranaca Turci,elem djeca ovdje rođena žive ovaj život zaljube se u npr.švabicu ali žene turkinje i boluju bol ljubavnu,ja papajzvanluka tito dragi... :bih:
I ja zivim u austriji i znam kako je sto se tice stranaca i vjencanja... Zato mu je brat ozenio turkinju i komentar mame je bio, ona nije nasa- to je druga vjera. sta da ti pricam... sto se tice njega nece doci do rasprave i nece dozvoliti to...
Post Reply