Muzicki trenutak u filmu ?!?

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
Truba
Posts: 81795
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#51

Post by Truba »

Zox wrote:komi, ne znaci da ako nije iz tvoje branse nije dobar. Toliku skucenost od tebe nisam ocekivao :D
Poenta je da NE ZNAS je li dobar ili nije, to da ne mora biti dobar ako je poznat nije nikakav nikakav argument.
Poenta je i da neovisno o tome je li dobar ili nije o filmu zna vise nego ti i ja zajedno.
A ni meni licno nije nesto drag reziser, jer nije ni MOJA bransa kao ni tvoja. Eksperimentalni filmovi :(
Ali to sto radi, iako mi se ne svidja, je stvarno na mjestu.
vidim ja da taj tvoj mnogo experimentiše... :D:D:D u blaćenju najvećeg redatelja svih vremena...
koji je snimio mnogo filmova vam moje branše...koji su mi opet možda najbolji od svih koje sam pogledao
sve remek djela van moje SF horor branše :D:D:D
Lolita
Full metal jacket
Bari Lindon
Oči širom zatvorene
Spartak
Kiling
Kilers kiss
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#52

Post by Zox »

komi wrote:
Zox wrote:komi, ne znaci da ako nije iz tvoje branse nije dobar. Toliku skucenost od tebe nisam ocekivao :D
Poenta je da NE ZNAS je li dobar ili nije, to da ne mora biti dobar ako je poznat nije nikakav nikakav argument.
Poenta je i da neovisno o tome je li dobar ili nije o filmu zna vise nego ti i ja zajedno.
A ni meni licno nije nesto drag reziser, jer nije ni MOJA bransa kao ni tvoja. Eksperimentalni filmovi :(
Ali to sto radi, iako mi se ne svidja, je stvarno na mjestu.
vidim ja da taj tvoj mnogo experimentiše... :D:D:D u blaćenju najvećeg redatelja svih vremena...
koji je snimio mnogo filmova vam moje branše...koji su mi opet možda najbolji od svih koje sam pogledao
sve remek djela van moje SF horor branše :D:D:D
Lolita
Full metal jacket
Bari Lindon
Oči širom zatvorene
Spartak
Kiling
Kilers kiss
Ja isto smatram da su Lolita, 2001 i jos par Kubrickovih filmova remek-djela.
To smatra i "taj moj".
Ali daleko od toga da je Kubrick najveci reziser svih vremena. Iz milion razloga. To nije nikakvo blacenje.
Mozda i napisem nesto na tu temu.
User avatar
Truba
Posts: 81795
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#53

Post by Truba »

Vi gosp. Zox>>>Ja isto smatram da su Lolita, 2001 i jos par Kubrickovih filmova remek-djela.

Ja>>>dakle osoba koja snimitako malo filmova u svojoj karijeri od kojih su 2 remek djela + njih "par" (iako je nepravilno reći par :D:D:D )
to je dakle 4 ili 5 ... mnogo brate... remek djela za "onog koji nije najveći redatelj svih vremena"

:D:D:D

ajde napiši nešto ... :D:D:D

si čitao Lolitu od Nabokova... vjerno prenesena na platno...
User avatar
Baghira
Posts: 1170
Joined: 04/09/2002 00:00

#54

Post by Baghira »

Jedna od ovih mi se iznimno dopala, ali ne znam koja (ono stil irske muzike) :? Ma kako je samo predivno pateticna :roll: :P :D

The Last of the Mohicans
Trevor Jones & Randy Edelman

1.Last of the Mohicans (Theme)
2.Elk Hunt
3.Kiss
4.Glade (Pt. 2)
5.Fort Battle
6.Promentory
7.Munro's Office/Stockade
8.Massacre/Canoes
9.Top of the World
10.Courier
11.Cora
12.River Walk and Discovery
13.Parlay
14.British Arrival
15.Pieces of a Story
16.I Will Find You
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#55

Post by Zox »

komi wrote:Vi gosp. Zox>>>Ja isto smatram da su Lolita, 2001 i jos par Kubrickovih filmova remek-djela.

Ja>>>dakle osoba koja snimitako malo filmova u svojoj karijeri od kojih su 2 remek djela + njih "par" (iako je nepravilno reći par :D:D:D )
to je dakle 4 ili 5 ... mnogo brate... remek djela za "onog koji nije najveći redatelj svih vremena"

:D:D:D

ajde napiši nešto ... :D:D:D

si čitao Lolitu od Nabokova... vjerno prenesena na platno...
Isti si kao moj scenarista, (osim sto se hvatas za gramaticke nepravilnosti, to isto nije argument), i on isto tako racuna koliko posto remek djela reziser ima u opusu :D
Po tvojoj logici Vigo je najveci reziser svih vremena. Dva filma, dva remek djela. Ucinak 100%
_MaYa_
Posts: 1112
Joined: 23/12/2003 00:00

#56

Post by _MaYa_ »

ooo pa ona scena kad :) patrick swayze digne djevojku u filmu dirty dancing :) o boze kako sam samo patila sto to nisam ja

:roll: sta bi u to doba uradila

...now I'v had the time of my life...and i never felt this way before, yes i swer is the truth :)

[/img]
_MaYa_
Posts: 1112
Joined: 23/12/2003 00:00

#57

Post by _MaYa_ »

:o u8stavari ona scena, kad su imali zadnju predstavu....i kad johnney ulati u salu sav u crnom i prilazi stolu...i onda kkaze nesto tipa "nobody puts baby in the corner..."


:) to je toliko ljudi jak film....
sunday_morning
Posts: 635
Joined: 23/01/2003 00:00

#58

Post by sunday_morning »

dobra, ako ostavimo po strani romantiku i predjemo na erotiku, :D dobijes najbolji spoj:

''9 i pol nedjelja'' Kim Besinger & Mickey R. ''Slave to Love'' - Bryan Ferry dobra je obrada i sa Elan Atias (u tom trenutku rade se opake performanse na stepenicama ... :D )

ili upecatljiva scena: Flashdance - ''She's a Maniac'' by Michael Sembello

limunada ''Coctail'' ko nije upamtio, nek se upuca ''Don't worry, be happy'' by Bobby McFerrin

a sada se sve ovo kopira i kopira..nazalost neponovljivo je :(
Last edited by sunday_morning on 14/01/2005 23:16, edited 1 time in total.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#59

Post by DaysleepeR »

Hajd kad smo vec krenuli u tom pravcu, film pun mocnih momenata podebljanih haos mjuzom je Natural Born Killers.

Od samog pocetka i Leonard Cohena sa Waiting For The Miracle, pa kulminacije sa Rage Against The Machine - Take The Power Back...
stelium
Posts: 438
Joined: 28/05/2004 18:57
Location: malta

#60

Post by stelium »

Scena u "From dusk till down" kad Salma izadje na pozornicu a bend zapocne onu od "T `n` T"-a.Respekt. 8)
Image
User avatar
Truba
Posts: 81795
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#61

Post by Truba »

Zox wrote:Po tvojoj logici Vigo je najveci reziser svih vremena. Dva filma, dva remek djela. Ucinak 100%
ma neeee :D

ti kažeš i tvoj "poznati redatelj" :D:D:D da je Kubrik precijenjen a onda navedeš da su 2 njegova filma remek djela + njih "par"
tko je ovdje lud :D:D:D
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#62

Post by Zox »

"Ma neee"
Pa onda objasni taj kriterij.
Zasto Viga, po istom kriterijumu, niko ne precjenjuje?
I Tarantino (meni uzasno drag) ima remek-djelo ali je i precijenjen, kontas?
Kubrick je precijenjen kad se kaze da je "najveci", ne kazem da nije velik.
Ne znam sta te zbunjuje?
ake
Posts: 947
Joined: 23/05/2003 00:00

#63

Post by ake »

harison ford i keli mekgilis u filmu "svjedok" za koji vecina mladjih nije nikada ni cula :-?
cuvena scena u stali :)

a muzika sa radija wonderful world ...

Don’t know much about history
Don’t know much about biology
Don’t know much about a science-book
Don’t know much about the French I took
What I do know is that I love you ...

:)
saporo
Posts: 62
Joined: 18/01/2005 01:49
Location: Seher Sarajevo
Contact:

#64

Post by saporo »

ake wrote:harison ford i keli mekgilis u filmu "svjedok" za koji vecina mladjih nije nikada ni cula :-?
cuvena scena u stali :)
:-? :-)

hajde ti nama zapjevaj

Image :oops:
ake
Posts: 947
Joined: 23/05/2003 00:00

#65

Post by ake »

no prob, za tebe specijalno,

Dzickara i Dicmla ;)
7th_Heaven
Posts: 351
Joined: 19/11/2002 00:00

#66

Post by 7th_Heaven »

mulholland drive i scena s rebekom del rio - llorando (ilitiga crying roy-a orbisona)....onako njena faca u gro planu, nacin na koji je otpjevala ono, glas - ko iz utrobe..i camila i betty s blond perikama (iste :)) jecaju u pubilici...lynch i badalamenti :!:

svidja mi se i ''in dreams'' u blue velvetu..opet stari roy :)

nancy sinatra - bang, bang u kill bill
Dr. Lector
Posts: 6
Joined: 17/07/2004 00:08
Location: Sarajevo

#67

Post by Dr. Lector »

After dark (Tito & tarantula) u filmu From dask till down kada Salma Hayek pleše na stolu
AmSel
Posts: 89
Joined: 29/07/2004 22:00
Location: USA

#68

Post by AmSel »

Neznam koji je najbolji trenutak. Moram malo da pomislim. Ali u zadnje vrijeme volio sam Sigur Rosovu pjesmu u The Life Aquatic. Perfektna pjesma za scenu. :)
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#69

Post by Murat Sabanovic »

SIVI DOM
Arrival
Posts: 127
Joined: 01/02/2005 21:26

#70

Post by Arrival »

extreme ways MOBY
zavrsetak bournes supremacy :D
dinash
Posts: 2002
Joined: 03/10/2002 00:00
Location: ljubljana
Contact:

#71

Post by dinash »

dexter je vec napisao ali evo jos jednom ...

TAA TAA TAAA TAA-TA TAAAA TAA-TA TAAAAA ...

Image
Post Reply