Najdraza Scena

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

cucamonga
Posts: 529
Joined: 29/06/2011 09:30

#26 Re: Najdraza Scena

Post by cucamonga »

glockov kolac wrote:
Bivši kolega, koji je bio policajac u Južnoafričkoj republiki mi je pričao da je nakon ovoga filma dole je bilo jako puno pljački na isti fol... neke filmove treba zabraniti :D
znam da su mjesecima bili na obuci za gadjanje svi iz ove ekipe + sto su koliko sam ja shvatio gadjali bojevom municijom :lol: :-) da bi bilo realisticnije te nisu mnogo brljali zvucne efekte u ovoj pucnjavi pokusavajuci da zadrze autenticnost do kraja - sto je na kraju dalo strasan rezultat 8-)

@CVIKERAŠ

treb'o je iselit u Bosnu - u BIH bi sacuv'o i imetak i bio bi pod zastitom vehabita :mrgreen:
Last edited by cucamonga on 23/12/2011 13:40, edited 1 time in total.
cucamonga
Posts: 529
Joined: 29/06/2011 09:30

#27 Re: Najdraza Scena

Post by cucamonga »

evo jos jedna krvava iz Crne Guje :lol:


User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45496
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#28 Re: Najdraza Scena

Post by Chmoljo »

jasko_ba wrote:band of brothers serijal
BRAVO!!!

genijalna serija.

e da...

User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#29 Re: Najdraza Scena

Post by bingov buraz »


i ovo ne mogu ih razdvojiti


Najjaca scena a ne najdraza sad vidim :mrgreen: ne´a veze nek stoji
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#30 Re: Najdraza Scena

Post by MedenoSrce »

Ne nužno ovim redom:

EDIT: mislila sam da je toliko ocigledno da ne moram objasnjavati. No, sada, sta je tu je.



Pored toga sto mi je ova scena sirovija od one sa Selmom, vise mi je i seHi ali to nije razlog zasto je ovdje.
SPOILER: Plesati za osobu koja ce te ubiti za 1h, sa ovoliko strasti i zelje da se svidis je ismijavanje besmislu u svima nama.



Da ja jedem, sto je sigurno, sigurno.


cijeli film je genijalan



Zadnja dva klipa su po meni izvrsni monolozi koji prikazuju i razjasnjavaju kompleksnost "ludila"

ima jedna scena iz swordfisha kada Halee pokazuje golferski zamah u crvenom haljetku.
Last edited by MedenoSrce on 27/12/2011 01:17, edited 1 time in total.
User avatar
Ateista
Posts: 46555
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#31 Re: Najdraza Scena

Post by Ateista »

Meni licno najdraze i najbolje scene:


Fenomenalan monolog dok objasnjava zasto ne zeli da prihvati posao, objasnjava kako funkcionise americka vanjska politika.





Da se najezis, jedna od najjacih scena je kada vojnici koracaju u mrak dok ulaze u avion...




Zanimljiv dijalog, sa toliko detalja... :-)

User avatar
karanana
Posts: 47242
Joined: 26/02/2004 00:00

#32 Re: Najdraza Scena

Post by karanana »

cucamonga wrote:

najjaca pucnjava u filmovima sto sam ikad vidio nenadjebiva 8-)

samo da se slozim da je u kategoriji pucacke scene ovo numero uno.
cucamonga
Posts: 529
Joined: 29/06/2011 09:30

#33 Re: Najdraza Scena

Post by cucamonga »

Ateista wrote:Meni licno najdraze i najbolje scene:


Fenomenalan monolog dok objasnjava zasto ne zeli da prihvati posao, objasnjava kako funkcionise americka vanjska politika.


Slazem se - nenadjebiva scena - objasnio je americku politiku u 2-3 minute :mrgreen:
User avatar
quasar
Posts: 3646
Joined: 14/11/2009 21:02
Location: Samobanovan...

#34 Re: Najdraza Scena

Post by quasar »

karanana wrote:
cucamonga wrote:

najjaca pucnjava u filmovima sto sam ikad vidio nenadjebiva 8-)

samo da se slozim da je u kategoriji pucacke scene ovo numero uno.
Ne bih se slozio. Scena jeste jako efektna, ali ima manjak realnosti. Ni jedna policija na svijetu se ne bi dovela u ovu situaciju.

Za mene je ovo prava realna pucacina:



BofB, epizoda 3 - Carentan
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40758
Joined: 29/06/2011 23:39

#35 Re: Najdraza Scena

Post by dječak sa šibicama »

defender46 wrote:

:-D
kralj :D



na snimanju ove tucnjave je dvojici ili trojici kaskadera polomio ruku

aikido majstor :-D

na temu:



najdraza, mozda zbog muzike
User avatar
medvjed23
Posts: 26815
Joined: 16/07/2010 13:49

#36 Re: Najdraza Scena

Post by medvjed23 »

većina komedija mi nije smiješna ili mi je smiješna zato što ja dopuštam da to bude... zato što želim da se smijem...

postoji tek nekoliko komedija kojima se smijem mimo svoje volje... ne zato što se želim smijati već zato što se moram smijati... što ne mogu izdržati da se ne smijem...

scena iz jedne od takvih komedija... pomnožena sa n...

cucamonga
Posts: 529
Joined: 29/06/2011 09:30

#37 Re: Najdraza Scena

Post by cucamonga »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#38 Re: Najdraza Scena

Post by alica.k »

Ateista wrote:Da se najezis, jedna od najjacih scena je kada vojnici koracaju u mrak dok ulaze u avion...

ova!!!
mart
Posts: 62
Joined: 23/03/2008 08:21

#39 Re: Najdraza Scena

Post by mart »

quasar wrote: Scent of woman
Zbog ovog sam na trenutak dobio zelju da naucim plesati tango. Scena u kojoj stari namcor i ters pokazuje u stvari sta se nalazi unutra.
Ovo je meni najbolja filmska scena ikada.
factotum
Posts: 81
Joined: 19/03/2011 20:07

#40 Re: Najdraza Scena

Post by factotum »

quasar wrote:
jasko_ba wrote:band of brothers serijal
ovo sto je @jasko_ba postavio, postavio bih i ja. Razlog? Ne znam, neizbjezna surovost, situacija kad svi gube? Kamera, gluma, fotografija? Ne znam ni ja sta, ali se najezim od ovog clipa i vratim se u '95. Najdraza scena iz ovog serijala ( epizoda "Crossroads"). Band of brothers.



As good as it gets
Cijeli film je genijalan, ali ova scena je najbolja. Legendrana recenica, koju svi mi muski u stvari sebi kazemo kad upoznamo tu osobu zbog koje: "you make me want to be a better man".


Scent of woman
Zbog ovog sam na trenutak dobio zelju da naucim plesati tango. Scena u kojoj stari namcor i ters pokazuje u stvari sta se nalazi unutra.

Ima toga jos, ali ovo su neke koje mi prve padose na pamet. A npr. Forest Gump-a bih mogao cijelog zakaciti ovdje. Svaka scena je genijalna, kao i tekst koji Forest govori... tesko ponovljiv film. Zatim The Goodfather I i II...
Mogu se samo potpisat!!! :) :)
factotum
Posts: 81
Joined: 19/03/2011 20:07

#41 Re: Najdraza Scena

Post by factotum »

I ova;

http://www.youtube.com/watch?v=RGR4SFOimlk :D :D

Look but don`t touch... :)

Obožavam Pacina!! :)
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#42 Re: Najdraza Scena

Post by todd_smith »

ovo je moguci SPOILER !!! sa obzirom da je film najvjerovatnije jos uvijek u kinima


Moneyball

zadnja scena filma, gdje se glavni lik upravo vratio sa sastanka gdje je dobio veliku ponudu i razgovarao sa prijateljem (Jonah Hill glumi lika), tu scena bi takodjer ovdje stavio, ali nisam uspio naci na netu klip, opet film je nov pa valjda zato, iznenadio sam se da sam i ovo uopste nasao :lol:



Za mene je ova scena cijeli film povezala sve sto se desavalo u filmu, od dijelova gdje se prikazuje on kao mladic i kako bira bejzbol kao nacin zivota, i njegove padove kroz taj izbor, pa sve do kraja kada sa "prosjecnim igracima" dolazi do 20 pobjeda za redom

Pjesmu pjeva njegova kcerka, koja je vec dio pjesme pjevala ranije u filmu, gdje se vidi da Billy pokusava biti nesto drugo osim samo trenera bejzbola, tj. otac. Cak i rijeci u pjesmi opisuju covjeka kojeg smo gledali i pratili kroz cijeli film

"i cant figure it out, its brining me down...i got to let it go and just enjoy the show...im just a little bit caught in a middle...you`re sucha loser dad,you`re sucha loser dad,you`re sucha loser dad, just enjoy the show..."

naravno na pocetku cujemo kcerku koja mu govori ako odluci da ostane ili ne, i uz to i uz muziku tokom cijele voznje vidimo dijelice grada, i na trenutak, kada se vidi da mu suze naviru, da li zbog kcerke ili se prepoznao u rijecima pjesme...samo malo traje taj trenutak neizvjesnosti, dok se pitamo da li je ostao ili otisao, i onda naravno kraj scene odgovori to za nas

sve u svemu, nedavno sam gledao film, pa mi je ova scena bas ostala urezana (kao i ona sa Jonah Hillom, ali kao sto sam iznad rekao, nisam nasao klip :mrgreen: ), a i cijeli film je odlican, duze vrijeme sam cekao da izadje, i po meni jedan od najboljih filmova ove godine :thumbup:
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#43 Re: Najdraza Scena

Post by todd_smith »



po meni, jedna od najboljih scena u ovom filmu

Scena je na pocetku filma, tako da jos i ne znamo ni ko je Ben Thomas, ili Ezra ili cak zasto glavni lik radi nesto ovako osobi koja mu pokusava pomoci.

Naravno ko je gledao film, ova scena je na kraju vrlo jasna, i 2 razlicite strane Ben Thomasa u ovoj sceni, ta okrutna i skoro zla strana i ta koja se kaje i koja je na rubu suza na kraju, su opravdane.

Razlog sto mi je ovo jedna od najdrazih scena je zbog nacina na koji je reziser sklopio ovu scenu. Ovdje vidimo glavnog lika Bena, koji je sa prvog pogleda malo arogantan,drzak i nekulturan, tako da ga odmah publika, podsvjesno, stavlja u okvir negativca.

Dok sa druge strane igrom dijaloga, reziser kreira situaciju gdje nam je zao "Ezre", ne samo zato sto nije nista uradio da zasluzi uvrede od Bena, ali reziser dodaje i cinjenicu da je Ezra takodjer i slijep, tako da se cijela scena igra sa emocijama, i kada bas pomislimo da je Ben negativac u ovom filmu, nakon dijaloga vidimo drasticno drugu stranu Bena koji je ljut na samog sebe i na nacin na koji je postupio prema Ezri.

Sve u svemu, odlicna scena, iz odlicnog filma. :thumbup:
User avatar
alijagoro
Posts: 3315
Joined: 06/03/2008 18:02

#44 Re: Najdraza Scena

Post by alijagoro »

Trazio sam scenu na yt,ali izgleda da je nema.Trenutak kad Michael Corleone oprasta Fredo-u ,ne znam meni odmah navru suze(jebiga sta cu kad sam emotivac :sad: :D ).Definitivno scene upoznavanja Michaela sa djevojkom u Siciliji,scena kad joj daje zlatni lancic,pa kad joj pomogne da ne padne po onom makadamu a zene i djeca ih prate(prejako,vremena kojih vise nema).Rane takodze imaju dobrih scena(cika Kure i fazoni).
User avatar
ljiljan89
Posts: 302
Joined: 30/09/2011 01:14

#45 Re: Najdraza Scena

Post by ljiljan89 »

svaka rijec je suvisna

User avatar
Creasy
Posts: 2980
Joined: 27/11/2010 08:33

#46 Re: Najdraza Scena

Post by Creasy »




0:51
-They all bet on Atila!
-Wrong bet!!!


Ovaj film sam kao dijete gledao pa jedno 20 puta. Citav film je odlican, ali ova zadnja borba kad raja pocne da pljesce mi se urezala u pamcenje. Cak i oni koji su ga proganjali cijeli film na kraju navijaju za JCVD-a... Veoma emotivan film i jedan od najboljih koji sam gledao.
User avatar
Creasy
Posts: 2980
Joined: 27/11/2010 08:33

#47 Re: Najdraza Scena

Post by Creasy »

todd_smith wrote:

po meni, jedna od najboljih scena u ovom filmu

Scena je na pocetku filma, tako da jos i ne znamo ni ko je Ben Thomas, ili Ezra ili cak zasto glavni lik radi nesto ovako osobi koja mu pokusava pomoci.

Naravno ko je gledao film, ova scena je na kraju vrlo jasna, i 2 razlicite strane Ben Thomasa u ovoj sceni, ta okrutna i skoro zla strana i ta koja se kaje i koja je na rubu suza na kraju, su opravdane.

Razlog sto mi je ovo jedna od najdrazih scena je zbog nacina na koji je reziser sklopio ovu scenu. Ovdje vidimo glavnog lika Bena, koji je sa prvog pogleda malo arogantan,drzak i nekulturan, tako da ga odmah publika, podsvjesno, stavlja u okvir negativca.

Dok sa druge strane igrom dijaloga, reziser kreira situaciju gdje nam je zao "Ezre", ne samo zato sto nije nista uradio da zasluzi uvrede od Bena, ali reziser dodaje i cinjenicu da je Ezra takodjer i slijep, tako da se cijela scena igra sa emocijama, i kada bas pomislimo da je Ben negativac u ovom filmu, nakon dijaloga vidimo drasticno drugu stranu Bena koji je ljut na samog sebe i na nacin na koji je postupio prema Ezri.

Sve u svemu, odlicna scena, iz odlicnog filma. :thumbup:


Slazem se, jedna od jacih scena.

Dodao bih da je Ezra fenomenalno odglumio ovu scenu i nekoliko puta sam je vracao. Takodje, iz istog filma, scena kad Will Smith slusa onu babu u bolnici i uzdrzava se da ne zaplace ili kad onoj djevojci na kraju zazvoni pejdzer... :cry:
drekalica28
Posts: 27177
Joined: 29/05/2008 11:07

#48 Re: Najdraza Scena

Post by drekalica28 »



Kako Tony kaže:
"So, you are obviously the big dick. The men on the side of ya are your balls. Now there are two types of balls. There are big brave balls, and there are little mincey faggot balls. Now, dicks have drive and clarity of vision, but they are not clever. They smell pussy and they want a piece of the action. And you thought you smelled some good old pussy, and have brought your two little mincey faggot balls along for a good old time. But you've got your parties muddled up. There's no pussy here, just a dose that'll make you wish you were born a woman. Like a prick, you are having second thoughts. You are shrinking, and your two little balls are shrinking with you. And the fact that you've got "Replica" written down the side of your guns... and the fact that I've got "Desert Eagle point five O"... written down the side of mine...should precipitate your balls into shrinking, along with your presence. Now... Fuck off!"

Mislim da daljne objašnjavanje nije potrebno. :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72853
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#49 Re: Najdraza Scena

Post by Velkoski »



Buduca najdraza scena. :D
User avatar
superxenon
Posts: 356
Joined: 26/12/2006 03:07
Location: sarajevo

#50 Re: Najdraza Scena

Post by superxenon »

Meni tako mocna scena :-)
Treba znati odglumiti ovo, inace citav film je vrhunski, od glumaca, rezisera pa do same glume...
Post Reply