Filmovi od kojih bjezim

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#251 Re: Filmovi od kojih bjezim

Post by Arteta »

Neposlusna wrote:
sanabe wrote:
bandini wrote:ispade niko ne voli harisa poterica, a kad god izadje novi nastavak obara sve rekorde u zaradi.
pa ko gleda te filmove onda?
djeca :D
Kako djeca kad su Poterovi filmovi dozvoljeni od 12 godina za gledanje. :D
Bas zbog tog i gledaju,najsladje je zabranjeno voce.
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#252 Re: Filmovi od kojih bjezim

Post by pakica_ »

Neposlusna wrote:
sanabe wrote:
bandini wrote:ispade niko ne voli harisa poterica, a kad god izadje novi nastavak obara sve rekorde u zaradi.
pa ko gleda te filmove onda?
djeca :D
Kako djeca kad su Poterovi filmovi dozvoljeni od 12 godina za gledanje. :D
imam jaranice (25god im je) koje fapaju na harisa lonchara i lome se da stignu na premijeru tog.. ne znam kako to da nazovem :D a da ne pricam o tome da sam 7 dana na moru sama pila pive u hladovini, dok su one uzivale u knjigama o pomenutom carobnjaku :-)
User avatar
DanteX
Posts: 1088
Joined: 14/09/2009 23:26

#253 Re: Filmovi od kojih bjezim

Post by DanteX »

Bježim od ovih filmova:

- Vanzemaljci na zemlji i Amerika spašava svijet.
- Grupa teenagera zaluta u šumi (ili negdje drugdje) i manijak/čudovište/opsjednuto stvorenje ih ubija.
- Teenagerska komedija/romansa/drama
- Filmovi gdje izokrenu legendu vampira/vukodlaka/zombija i ostali mističnih bića (tipa Twilight, Warm Bodies i sl.).
- Historijski filmovi (rijetko mi dođe volja da pogledam koji).
- Filmovi koji idu na ciljanu grupu kao što su teenageri (a to su filmovi tipa Twilight, Hunger Games, Harry Potter i sl.)

Svi filmovi (osim historijskih) idu na isti kalup, imaju istu priču ili su mi previše popularni i svi lude za njima i glupi su :roll:
mad mike
Posts: 332
Joined: 06/08/2011 16:19

#254 Re: Filmovi od kojih bjezim

Post by mad mike »

DanteX wrote:Bježim od ovih filmova:

- Vanzemaljci na zemlji i Amerika spašava svijet.
- Grupa teenagera zaluta u šumi (ili negdje drugdje) i manijak/čudovište/opsjednuto stvorenje ih ubija.
- Teenagerska komedija/romansa/drama
- Filmovi gdje izokrenu legendu vampira/vukodlaka/zombija i ostali mističnih bića (tipa Twilight, Warm Bodies i sl.).
- Historijski filmovi (rijetko mi dođe volja da pogledam koji).
- Filmovi koji idu na ciljanu grupu kao što su teenageri (a to su filmovi tipa Twilight, Hunger Games, Harry Potter i sl.)

Svi filmovi (osim historijskih) idu na isti kalup, imaju istu priču ili su mi previše popularni i svi lude za njima i glupi su :roll:
slazem se stobom, ali ovo za harry potter-a ti nije trebalo :D ako ijedan film nije na kalup nekog drugog, onda je to hp !
Haettenschweiler
Posts: 635
Joined: 15/03/2010 18:29

#255 Re: Filmovi od kojih bjezim

Post by Haettenschweiler »

Odavno bježim od LOTR i Harry Potter serijala. Nekako mi ofirno provesti čitav dan gledajući filmove koji me ne interesuju samo da bih ih mogao staviti na listu pogledanih filmova.
Haettenschweiler
Posts: 635
Joined: 15/03/2010 18:29

#256 Re: Filmovi od kojih bjezim

Post by Haettenschweiler »

Odavno bježim od LOTR i Harry Potter serijala. Nekako mi ofirno provesti čitav dan gledajući filmove koji me ne interesuju samo da bih ih mogao staviti na listu pogledanih filmova.
User avatar
cx6
Posts: 39
Joined: 08/03/2012 18:23
Location: Sarajevo

#257 Re: Filmovi od kojih bjezim

Post by cx6 »

Odlučim prije nekolio dana ponovo pogledati oba dijela Harry Potter and the Deathly Hallows iz komada,i razocaram se.Radnja rastegnuta,dobra prica ne dorecena i unistena.

Inace,poceo sam bjezati od:

-sci fi naslova sa tematikom junaka koji spasavaju svijet a dobili su nadnaravne moci onako iznenada,sve na isti kalup

-Cloverfield pogledao do pola i ugasio,predpostavio da na kraju svi umiru kad ono fakat,kopija The blair witch project

-ratnih filmova,to mi je glupa tematika samo tako

- horora sa kitovima ubicama,te zalutale grupe ljudi u napustenu kucu gdje ih napada cudoviste

- star wars poceo gledati i kad sam vidio one maceve ugasio

- generalno filmova za koje se odma vidi da su gubljenje vremena,Fast & Furious,glupe americke komedije,

- filmovi koji traju 80-90 minuta,dobra prica nemoze stati u ovo vrijeme

- filmovi u kojima glumi Steven Seagal,
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#258 Re: Filmovi od kojih bjezim

Post by johnnykola »

cx6 wrote:- filmovi koji traju 80-90 minuta,dobra prica nemoze stati u ovo vrijeme
!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?

koliko ces ti remek-djela fuliti za zivota.
ovo je fula ista kao da si dosao igrati karling na golf terenu.qqqqqqqqqq:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55666
Joined: 15/12/2008 16:53

#259 Re: Filmovi od kojih bjezim

Post by ultima_palabra »

Dobra priča često stane i u kratki film od 10-15 minuta ;-)
User avatar
cx6
Posts: 39
Joined: 08/03/2012 18:23
Location: Sarajevo

#260 Re: Filmovi od kojih bjezim

Post by cx6 »

Nekazem da nema dobrih filmova,ali ako mu je ime,Kit ubica 2,trajanje 80min,sta ocekivati. Ali ako 10 ljudi preporuci neki naslov onda mora valjati.
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#261 Re: Filmovi od kojih bjezim

Post by pakica_ »

cx6 wrote:Nekazem da nema dobrih filmova,ali ako mu je ime,Kit ubica 2,trajanje 80min,sta ocekivati. Ali ako 10 ljudi preporuci neki naslov onda mora valjati.
nista nije iskljucivo :D meni je oko 20 ljudi reklo van helsing otkida kol'ko je dobar.. i guess what- spomenem im svima familiju, hocu svoje vrijeme nazad, a oni one letece glupace nek' vode kuci
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45494
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#262 Re: Filmovi od kojih bjezim

Post by Chmoljo »

a evo i pakice, nikad nije gledala Star Wars, ali zna Yodine rođake u trinaestom koljenu :D
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#263 Re: Filmovi od kojih bjezim

Post by pakica_ »

Chmoljo wrote:a evo i pakice, nikad nije gledala Star Wars, ali zna Yodine rođake u trinaestom koljenu :D
stvari takve znati moraju se :lol: :lol:
User avatar
dale cooper
Posts: 28470
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#264 Re: Filmovi od kojih bjezim

Post by dale cooper »

cx6 wrote:Odlučim prije nekolio dana ponovo pogledati oba dijela Harry Potter and the Deathly Hallows iz komada,i razocaram se.Radnja rastegnuta,dobra prica ne dorecena i unistena.

Inace,poceo sam bjezati od:

-sci fi naslova sa tematikom junaka koji spasavaju svijet a dobili su nadnaravne moci onako iznenada,sve na isti kalup

-Cloverfield pogledao do pola i ugasio,predpostavio da na kraju svi umiru kad ono fakat,kopija The blair witch project

-ratnih filmova,to mi je glupa tematika samo tako

- horora sa kitovima ubicama,te zalutale grupe ljudi u napustenu kucu gdje ih napada cudoviste

- star wars poceo gledati i kad sam vidio one maceve ugasio

- generalno filmova za koje se odma vidi da su gubljenje vremena,Fast & Furious,glupe americke komedije,

- filmovi koji traju 80-90 minuta,dobra prica nemoze stati u ovo vrijeme

- filmovi u kojima glumi Steven Seagal,
Kako neko ne može voljeti borbe sa lightsaberima? :shock:
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#265 Re: Filmovi od kojih bjezim

Post by johnnykola »

Chmoljo wrote:a evo i pakice, nikad nije gledala Star Wars, ali zna Yodine rođake u trinaestom koljenu :D
qqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq:
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#266 Re: Filmovi od kojih bjezim

Post by pakica_ »

dale cooper wrote:
Kako neko ne može voljeti borbe sa lightsaberima? :shock:
aman, kako vi ne mozete shvatiti da nas neke to jednostavno ne interesuje :-)
User avatar
dale cooper
Posts: 28470
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#267 Re: Filmovi od kojih bjezim

Post by dale cooper »

pakica_ wrote:
dale cooper wrote:
Kako neko ne može voljeti borbe sa lightsaberima? :shock:
aman, kako vi ne mozete shvatiti da nas neke to jednostavno ne interesuje :-)
Kako vi ne možete skontati kad se mi zezamo i pretjerujemo? :D

But lighsaber duels are way cool. :-D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45494
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#268 Re: Filmovi od kojih bjezim

Post by Chmoljo »

pakica_ wrote:
Chmoljo wrote:a evo i pakice, nikad nije gledala Star Wars, ali zna Yodine rođake u trinaestom koljenu :D
stvari takve znati moraju se :lol: :lol:
Image

:D
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#269 Re: Filmovi od kojih bjezim

Post by pakica_ »

dale cooper wrote:
pakica_ wrote:
dale cooper wrote:
Kako neko ne može voljeti borbe sa lightsaberima? :shock:
aman, kako vi ne mozete shvatiti da nas neke to jednostavno ne interesuje :-)
Kako vi ne možete skontati kad se mi zezamo i pretjerujemo? :D

But lighsaber duels are way cool. :-D
Image
User avatar
KPNCTNJAH
Posts: 12758
Joined: 23/05/2008 00:42

#270 Re: Filmovi od kojih bjezim

Post by KPNCTNJAH »

cx6 wrote:Nekazem da nema dobrih filmova,ali ako mu je ime,Kit ubica 2,trajanje 80min,sta ocekivati. Ali ako 10 ljudi preporuci neki naslov onda mora valjati.
Ako se film zove Kit ubica ono sto bi trebalo da te odbije je naslov, a ne to sto srecom traje 80 minuta...
- star wars poceo gledati i kad sam vidio one maceve ugasio
Stas' ti ocekiv'o zivotat', da ce se katanama boriti ? Ja sam k'o dijete imao zeleni :oops:


Znaci mrzis SF, horore, akciju, komedije, historijske, ratne, filmove od 90 minuta...

http://www.imdb.com/title/tt0031381/ ovo je tvoj najdrazi film ?

sljedeciii :mrgreen:
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#271 Re: Filmovi od kojih bjezim

Post by pakica_ »

bez disrispektanja prohujalo s vihorom, pliz :P
User avatar
cx6
Posts: 39
Joined: 08/03/2012 18:23
Location: Sarajevo

#272 Re: Filmovi od kojih bjezim

Post by cx6 »

KPNCTNJAH wrote:
cx6 wrote:Nekazem da nema dobrih filmova,ali ako mu je ime,Kit ubica 2,trajanje 80min,sta ocekivati. Ali ako 10 ljudi preporuci neki naslov onda mora valjati.
Ako se film zove Kit ubica ono sto bi trebalo da te odbije je naslov, a ne to sto srecom traje 80 minuta...
- star wars poceo gledati i kad sam vidio one maceve ugasio
Stas' ti ocekiv'o zivotat', da ce se katanama boriti ? Ja sam k'o dijete imao zeleni :oops:


Znaci mrzis SF, horore, akciju, komedije, historijske, ratne, filmove od 90 minuta...

http://www.imdb.com/title/tt0031381/ ovo je tvoj najdrazi film ?

sljedeciii :mrgreen:

:lol: :lol: :lol:

Ocekivao sam laserske pistolje,barem.Inace sam ljubitelj SF-a,ala tipa Matrix ili Serenity,da je to kvalitet,al jok,oni pavlače mačeve a oko njih roboti svih mogućih vrsta,mali,veliki,sto lete, ne lete,ogromni svemirski brodovi :lol:

- mrzim i filmove u kojima glumi Cher,to odma ugasim
User avatar
DanteX
Posts: 1088
Joined: 14/09/2009 23:26

#273 Re: Filmovi od kojih bjezim

Post by DanteX »

mad mike wrote:
DanteX wrote:Bježim od ovih filmova:

- Vanzemaljci na zemlji i Amerika spašava svijet.
- Grupa teenagera zaluta u šumi (ili negdje drugdje) i manijak/čudovište/opsjednuto stvorenje ih ubija.
- Teenagerska komedija/romansa/drama
- Filmovi gdje izokrenu legendu vampira/vukodlaka/zombija i ostali mističnih bića (tipa Twilight, Warm Bodies i sl.).
- Historijski filmovi (rijetko mi dođe volja da pogledam koji).
- Filmovi koji idu na ciljanu grupu kao što su teenageri (a to su filmovi tipa Twilight, Hunger Games, Harry Potter i sl.)

Svi filmovi (osim historijskih) idu na isti kalup, imaju istu priču ili su mi previše popularni i svi lude za njima i glupi su :roll:
slazem se stobom, ali ovo za harry potter-a ti nije trebalo :D ako ijedan film nije na kalup nekog drugog, onda je to hp !

Nije na isti kalup, ali okupirala ga je teenagerska generacija, još su napravili luna park po tome. Priznajem, pogledao sam sve dijelove HP-a, ali nikad ih nisam povezao sa prethodnim (likovi, radnja i sl.). Zadni dio mi je bio katastrofa, skoro pa sam zaspao :roll:
User avatar
medvjed23
Posts: 26815
Joined: 16/07/2010 13:49

#274 Re: Filmovi od kojih bjezim

Post by medvjed23 »

Ne volim drhtavu kameru http://en.wikipedia.org/wiki/Shaky_camera u akcionim filmovima... ne volim kad ne mogu jasno vidjeti šta se dešava... od toga bježim...

ta tehnika snimanja mi je OK u nekim umjetničkim filmovima ali u akcijama nije...

Često bježim i od izvikanih i jako cijenjenih filmova... još uvijek nisam Kumove pogledao...

Ne volim jugoslavenske filmove sa ružnim, dlakavim, nekarizmatičnim likovima...
User avatar
cx6
Posts: 39
Joined: 08/03/2012 18:23
Location: Sarajevo

#275 Re: Filmovi od kojih bjezim

Post by cx6 »

medvjed23 wrote:Ne volim drhtavu kameru http://en.wikipedia.org/wiki/Shaky_camera u akcionim filmovima... ne volim kad ne mogu jasno vidjeti šta se dešava... od toga bježim...

ta tehnika snimanja mi je OK u nekim umjetničkim filmovima ali u akcijama nije...

Često bježim i od izvikanih i jako cijenjenih filmova... još uvijek nisam Kumove pogledao...

Ne volim jugoslavenske filmove sa ružnim, dlakavim, nekarizmatičnim likovima...
:thumbup:

Baš sinoć gledam The Bourne Ultimatum ,inače solidan film,ali svaka scena borbe kamera se trese ko da je kamermanu ispala iz ruke.Valjda to da se dočara borba,ali ono je previše
Post Reply