Dr. Danis Tanovic

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

dibidus
Posts: 266
Joined: 15/02/2011 11:06

#1 Dr. Danis Tanovic

Post by dibidus »

Na slovo, na slovo "D" - dobi Danis danas Doktorat.

Neka vala, red je, ko je sve dobio, on ga je mogao hladno i odbiti.
Ali pustimo to, ja sam htio reci nesta drugo.
Naime, vec dugo vremena razmisljam o ovom nasem najuspjesnijem reziseru na jedan malo drugaciji nacin, a pogotovo nakon njegovog filma Cirkus Kolumbija.
Ja Danisa uopce ne smatram bas dobrim reziserom. Meni je, recimo, Zalica mnogo bolji.

Drugo, mislim da je i kao covjek podosta nadmen (i nebio, oskarovac je) a pogotovo mu ne begenisem onaj eksperiment sa politikom. Eto, niko se prije njega nije sjetio da nam treba nenacionalna svebosanska stranka. Trebalo je samo naci nekoga koga svi vole i cijene, a to moze biti samo neko ko je dobio oskara!
Malo sutra.

Medjutim, to bih zanemario, inace bih temu metnuo u politiku. Ovdje bih zaista volio cuti neke vase osvrte na njegove reziserske kvalitete, zanemarivsi oskara, ako moze.
Ja sam svoje rekao.
sarlo
Posts: 1350
Joined: 31/07/2006 21:57

#2 Re: Dr. Danis Tanovic

Post by sarlo »

dibidus wrote: Ali pustimo to, ja sam htio reci nesta drugo.
Naime, vec dugo vremena razmisljam o ovom nasem najuspjesnijem reziseru na jedan malo drugaciji nacin, a pogotovo nakon njegovog filma Cirkus Kolumbija.
Ja Danisa uopce ne smatram bas dobrim reziserom. Meni je, recimo, Zalica mnogo bolji.


Medjutim, to bih zanemario, inace bih temu metnuo u politiku. Ovdje bih zaista volio cuti neke vase osvrte na njegove reziserske kvalitete, zanemarivsi oskara, ako moze.
Ja sam svoje rekao.
Tvoje smatranje (misljenje) je posljedica tvog neznanja. Ne znam kako ti mozemo pomoci. Jalova rasprava nije rjesenje.
Moja braticna npr smatra da su crtani filmovi najbolji filmovi. Ali ona ima 2,5 godina i njeno misljenje o filmskoj umjetnosti i kvalitetima rezisera nije relevantno.
Terapija: Uzmi "No man's land" i gledaj tri puta sedmicno.
User avatar
alcho
Posts: 1467
Joined: 31/08/2006 09:08

#3 Re: Dr. Danis Tanovic

Post by alcho »

sarlo wrote:
dibidus wrote: Ali pustimo to, ja sam htio reci nesta drugo.
Naime, vec dugo vremena razmisljam o ovom nasem najuspjesnijem reziseru na jedan malo drugaciji nacin, a pogotovo nakon njegovog filma Cirkus Kolumbija.
Ja Danisa uopce ne smatram bas dobrim reziserom. Meni je, recimo, Zalica mnogo bolji.


Medjutim, to bih zanemario, inace bih temu metnuo u politiku. Ovdje bih zaista volio cuti neke vase osvrte na njegove reziserske kvalitete, zanemarivsi oskara, ako moze.
Ja sam svoje rekao.
Tvoje smatranje (misljenje) je posljedica tvog neznanja. Ne znam kako ti mozemo pomoci. Jalova rasprava nije rjesenje.
Moja braticna npr smatra da su crtani filmovi najbolji filmovi. Ali ona ima 2,5 godina i njeno misljenje o filmskoj umjetnosti i kvalitetima rezisera nije relevantno.
Terapija: Uzmi "No man's land" i gledaj tri puta sedmicno.
A opet...mozda je tvoje misljenje posljedica tvog neznanja?
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#4 Re: Dr. Danis Tanovic

Post by nellington »

OK dibidus - seciraj mi na simboličkom nivou Danisov Pakao - i ako tu ne nađeš elemente zrele režiserske tehnike i kvalitetnog rada, onda ćemo biti načisto.
User avatar
junkers
Posts: 589
Joined: 05/10/2009 15:38
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#5 Re: Dr. Danis Tanovic

Post by junkers »

ma ja jebo oskara,a i još četrdesetak nagrada te godine,ko real m. sa di stefanom.
User avatar
sinuhe
Posts: 11457
Joined: 03/06/2011 11:33

#6 Re: Dr. Danis Tanovic

Post by sinuhe »

A ono nije Oscar vec sadaka Oscar. Druge njegove filmove nisam gledao. Od Jergovica pa na dalje sve te nagradde su sadaka. Savrseni krug je nas najbolji poslijeratni film.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#7 Re: Dr. Danis Tanovic

Post by ultima_palabra »

dibidus wrote:Na slovo, na slovo "D" - dobi Danis danas Doktorat.

Neka vala, red je, ko je sve dobio, on ga je mogao hladno i odbiti.
Ali pustimo to, ja sam htio reci nesta drugo.
Naime, vec dugo vremena razmisljam o ovom nasem najuspjesnijem reziseru na jedan malo drugaciji nacin, a pogotovo nakon njegovog filma Cirkus Kolumbija.
Ja Danisa uopce ne smatram bas dobrim reziserom. Meni je, recimo, Zalica mnogo bolji.

Drugo, mislim da je i kao covjek podosta nadmen (i nebio, oskarovac je) a pogotovo mu ne begenisem onaj eksperiment sa politikom. Eto, niko se prije njega nije sjetio da nam treba nenacionalna svebosanska stranka. Trebalo je samo naci nekoga koga svi vole i cijene, a to moze biti samo neko ko je dobio oskara!
Malo sutra.

Medjutim, to bih zanemario, inace bih temu metnuo u politiku. Ovdje bih zaista volio cuti neke vase osvrte na njegove reziserske kvalitete, zanemarivsi oskara, ako moze.
Ja sam svoje rekao.
Nadmen je, trebao je odbiti doktorat, Žalica je bolji od njega, eksperimentisao s politikom... ima li kakav argument da Danis nije dobar režiser? :-)

Veliki je talenat bio bez sumnje... samo me strah da tone u prosječnost. Ničija zemlja i Pakao su fantastični filmovi, Triage i Cirkus Columbia tek solidni... vidjećemo da li će se trend nastaviti.
User avatar
junkers
Posts: 589
Joined: 05/10/2009 15:38
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#8 Re: Dr. Danis Tanovic

Post by junkers »

sinuhe wrote:A ono nije Oscar vec sadaka Oscar. Druge njegove filmove nisam gledao. Od Jergovica pa na dalje sve te nagradde su sadaka. Savrseni krug je nas najbolji poslijeratni film.
nisi ozbiljan jelde?
dibidus
Posts: 266
Joined: 15/02/2011 11:06

#9 Re: Dr. Danis Tanovic

Post by dibidus »

nellington wrote:OK dibidus - seciraj mi na simboličkom nivou Danisov Pakao - i ako tu ne nađeš elemente zrele režiserske tehnike i kvalitetnog rada, onda ćemo biti načisto.
filmovi se prave da bi se gledali ali ako hoces malo seciranja, vraticu se na gorepomenutog Zalicu i na poredjenje dva filma - Zalicinog Amidze Idriza i Danisovog Cirkusa Kolumbija i dva teksta po kojima su ti filmovi snimljeni.

I veoma kratko - Zalicin Amidza je mnogo bolji od Kabilove price (npr. kraj filma je potpuno Zalicin), a film Kolumbija nije ni blizu Djikicevog romana.

Dalo bi se jos toga secirati, ali sve u svemu reziserske sposobnosti se najbolje dokazuju poredjenjem filmova sa tekstom na temelju kojih su napravljeni. Danis je, evo uzmimo samo dva njegova filma - Niciju zemlju i Kolumbiju, u ovom drugom potpuno zakazao a i Nicija zemlja je izgleda mogla biti bolja.

Ali necemo o tome, oskaru se ne gleda u zube
User avatar
Better Man
Posts: 16689
Joined: 01/10/2006 20:10

#10 Re: Dr. Danis Tanovic

Post by Better Man »

dibidus wrote:Na slovo, na slovo "D" - dobi Danis danas Doktorat.

Neka vala, red je, ko je sve dobio, on ga je mogao hladno i odbiti.
Ali pustimo to, ja sam htio reci nesta drugo.
Naime, vec dugo vremena razmisljam o ovom nasem najuspjesnijem reziseru na jedan malo drugaciji nacin, a pogotovo nakon njegovog filma Cirkus Kolumbija.
Ja Danisa uopce ne smatram bas dobrim reziserom. Meni je, recimo, Zalica mnogo bolji.

Drugo, mislim da je i kao covjek podosta nadmen (i nebio, oskarovac je) a pogotovo mu ne begenisem onaj eksperiment sa politikom. Eto, niko se prije njega nije sjetio da nam treba nenacionalna svebosanska stranka. Trebalo je samo naci nekoga koga svi vole i cijene, a to moze biti samo neko ko je dobio oskara!
Malo sutra.

Medjutim, to bih zanemario, inace bih temu metnuo u politiku. Ovdje bih zaista volio cuti neke vase osvrte na njegove reziserske kvalitete, zanemarivsi oskara, ako moze.
Ja sam svoje rekao.
Nemoj samo taldjiju Zalicu spominjati! Za kakve gluposti taj lik dobiva novce to nije humano. Cist primjer film o Plavom Orekestru koji godinama snima, a nista od filma, dok s druge strane nasi najbolji reziseri i reziserke koji imaju rezultate iza sebe bivaju odbijeni, jer se ne zovu Pjer Zalica, Srdjan Vuletic i nisu u talu sa Ademirom Kenovicem i ostalom ekipom taldjija.
User avatar
samo malo reloaded
Posts: 471
Joined: 15/05/2011 13:12
Location: negdje daleko, u zemlji snova...

#11 Re: Dr. Danis Tanovic

Post by samo malo reloaded »

Meni je recimo Grbavica dva puta bolji film od Nicije zemlje, i mislim da je taj Oskar vise nekakva nagrada bosanskom narodu za pretrpljeni rat, nego plod kvalitete filma. Sama konkurencija mu je bila bolja, ako cemo objektivno.

Jos ako kazem da mi je Otac na sluzbenom putu tri puta bolji film, bojim se da me ne kamenuju patriJote pa cu ovdje stati sa poredjenjima.

Tanovic je solidan reziser, ali iskreno ni blizu onoga kakvim ga se zeli predstaviti. Imamo i imali smo puno bolje.
On se, hajmo reci, nasao na pravom mjestu u pravo vrijeme.
Max Bunker
Posts: 2406
Joined: 19/03/2010 00:16

#12 Re: Dr. Danis Tanovic

Post by Max Bunker »

dibidus wrote:Na slovo, na slovo "D" - dobi Danis danas Doktorat.

Neka vala, red je, ko je sve dobio, on ga je mogao hladno i odbiti.
Ali pustimo to, ja sam htio reci nesta drugo.
Naime, vec dugo vremena razmisljam o ovom nasem najuspjesnijem reziseru na jedan malo drugaciji nacin, a pogotovo nakon njegovog filma Cirkus Kolumbija.
Ja Danisa uopce ne smatram bas dobrim reziserom. Meni je, recimo, Zalica mnogo bolji.

Drugo, mislim da je i kao covjek podosta nadmen (i nebio, oskarovac je) a pogotovo mu ne begenisem onaj eksperiment sa politikom. Eto, niko se prije njega nije sjetio da nam treba nenacionalna svebosanska stranka. Trebalo je samo naci nekoga koga svi vole i cijene, a to moze biti samo neko ko je dobio oskara!
Malo sutra.

Medjutim, to bih zanemario, inace bih temu metnuo u politiku. Ovdje bih zaista volio cuti neke vase osvrte na njegove reziserske kvalitete, zanemarivsi oskara, ako moze.
Ja sam svoje rekao.
Pa vidi, Zalica pravi neke filmove sa " bosanskom dusom ". To su ti neki filmovi, koje tesko neko ko nije iz Bosne i Hercegovine moze shvatiti. Tanovicevi filmovi su " komercijalni " filmovi, osim mozda " Circus Columbia ", gdje imas i nesta tih " lokalnih " elemenata.
Drugo, moras cijeniti da je dobio Oskara, mogao je ostati vani, ali se covjek vratio i odlucio svoje znanje i iskustvo prenijeti na mlade ljude.
Trece, sto se tice politike, ni jednog jedinog trenutka nije rekao da je on taj ko ce se baviti politikom, vec da ce iskoristiti svoje ime i prezime ( autoritet, slavu, kako hoces vec ) i da ce okupiti ljude, koji ce nesta pokusati promijeniti u ovoj zemlji. Eh jbg., nije sada do njega sto je los kadar usao u stranku.
User avatar
Tranquilizer
Posts: 1865
Joined: 04/06/2010 10:34
Contact:

#13 Re: Dr. Danis Tanovic

Post by Tranquilizer »

Lik jeste nadmen ali i jeste oskarovac tako :D
User avatar
petunija
Posts: 3023
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#14 Re: Dr. Danis Tanovic

Post by petunija »

Sama činjenica da je dobio oskara daje mu pravo da bude nadmen.
Lako je tuđi rad kritikovati
Moje čestitke Danisu, zaslužio je doktorat :thumbup:
User avatar
Tranquilizer
Posts: 1865
Joined: 04/06/2010 10:34
Contact:

#15 Re: Dr. Danis Tanovic

Post by Tranquilizer »

petunija wrote:Sama činjenica da je dobio oskara daje mu pravo da bude nadmen.
Lako je tuđi rad kritikovati
Moje čestitke Danisu, zaslužio je doktorat :thumbup:

Petunijo sreco, nisam mislio da je to povezano jedno sa drugim...

Možda sam trebao napisati ovako:

Lik je nadmen. Lik je oskarovac. :mrgreen:

p.s. lako je tudjim *urcem gloginje mlatiti, da ga je kritikovao neko sa njegovim referencama i pozadinom ja bih se obazirao a ovako ništa :mrgreen:
User avatar
horion_bosona
Posts: 2819
Joined: 08/06/2005 10:20

#16 Re: Dr. Danis Tanovic

Post by horion_bosona »

Cestitke gospon Tanovicu, mada da sam na njegovom mjestu ne bi nikad prihvatio doktorat od one bagre, sto se nalazi na celu UNSA. Jer veca je cast ukazana njima samom cinjenicom da su "oni" kao donjeli odluku o dodjeli doktorata jednom Tanovicu...

U pogledu rasprave... prvo pa blasfemija :D nisam neki obozavalac filma Nicija zemlja, jer mislim da je taj film "izvedbeno" dosta umanjio snagu koji nosi scenario (koji je opet Danis pisao)... zamisao je genijalna - dva suprostavljena vojnika u rovu na nicijoj zemlji... pritom metafora lezanja na mini je dosad najbolji prikaz na simbolickoj razini sudbine BiH... Jednostavno film mi vise lici na demo snimak nego na gotov proizvod (ovo je mislim Kusturica rekao)... i kad god raspravljam s nekim na ovu temu, kazem da bih volio kad bi Tanovic napravio za 20tak godina remake svog filma (jer ce npr. ta scena s minom i dalje sasvim sigurno biti aktuelna) :-) :sad:
Ta (prica) film ima potencijal da postane klasik svjetske kinematografije... Sta je kumovalo tome da Nicija zemlja bude isuvise "vremenit", kad je u pitanju kako film izgleda na ekranu... mozda produkcija, a mozda danak placen prvim filmom...
samo malo reloaded wrote:Meni je recimo Grbavica dva puta bolji film od Nicije zemlje
Grbavica je film jedne scene i Zbanicka je svoje umjece pokaza na drugom filmu, koji je blago receno sranje... Poredjenja Zalice i Tanovica... sacekaj ovaj film o Plavom orkestru pa reci hop...
nellington wrote:OK dibidus - seciraj mi na simboličkom nivou Danisov Pakao - i ako tu ne nađeš elemente zrele režiserske tehnike i kvalitetnog rada, onda ćemo biti načisto.
kao i uvjek drug nellington u sridu... upravo nakon gledanja Pakla meni se javio taj zal za Nicijom zemljom. Pakao je pokazao u punom obimu Tanoviceve mogucnosti i majstorstvo, odlican film za koji mu ni sam Kieslowski ne bi nista zamjerio... I ocekujem da ce taj film dobijati na vrijednosti kako bude prolazilo vrijeme...

Mislim da je Tanovic sa Cirkus Columbiom pokusao da stvari malo relaksira kako u drzavi tako i regionu, ne obradjujuci najveci dio knjige i mucne scene, ocekujuci siroku percepciju filma i trazeci ono sto je zajednicka sudbina svih na ovom prostoru - da mjerimo vrijeme do rata i od izbijanja rata, bezobzira na "kolicinu" nesrece koje nas je zadesila...
Cirkus Columbia je nesumnjivo "zanatski" odlicno uradjen film, i meni je sve u svemu dobar film, medjutim isuvise je da tako kazem "blag" u odnosu na knjigu... Steta je prava ne obraditi recimo dio kada lik koji je pobio na pocetku rata muslimansku porodicu (a poslije ko zna koliko), nakon povratka u grad na pitanje u kafani odgovara "Nisam ubio prvog kog' sam treb'o", da bi se ubio kroz par dana... samo o tom liku i njegovoj transformaciji od lokalnog mangubcica do okorjelog zlocinca moze se napravit ozbiljan i dobar film...

Triage nazalost jos uvijek nisam gledao, znam da je vecina negativnih reakcija i tek nedavno sam cuo jednu bitno pozitivnu kritku... pa cu ga bas pogledati u narednih par dana...
User avatar
horion_bosona
Posts: 2819
Joined: 08/06/2005 10:20

#17 Re: Dr. Danis Tanovic

Post by horion_bosona »

Tranquilizer wrote: Lik je nadmen.

p.s. lako je tudjim *urcem gloginje mlatiti, da ga je kritikovao neko sa njegovim referencama i pozadinom ja bih se obazirao a ovako ništa :mrgreen:
Pa covjek pravi filmove namjenjene za publiku, sta drugo ocekivati nego da ljudi imaju kritican stav, bio pozitivan ili negativan!?

Sto je nadmen? Zato sto hoda uspravno i ne gleda u zemlju, sto ima integritet!? Zato sto ne voli da medi u medijima kako smo mi "Evropa prije Evrope" !? :-) Cuo sam raznorazne carsijske price bas u vrijeme kad se osnivala Nasa stranka, kao jadna Danisova majka pod stare dane mora da uci i govori engleski (francuski) sa snahom i unucadi, jer ova nece ni da zucne nas, a Danis to kao pravi papucar odobrava... pa kao da je htio da izdejstvuje da se Obala zatvori nakon 12 jer mu gospodja ne moze da spava... :-) :lol: :lol: I to sve govori o ovdasnjem mentalitetu i tome zasto i kako je stvorena slika o Danisu kao nadmenom tipu...

A koliko je stvarno "nadmen" govori slijedeca anegdota... Otprilike koji mjesec otkad se pojavio Pakao, Tanovic je prolazio kroz sirano, stao razgledo DVDe i pitao likove koji su radili kakve su reakcije na njegov film, ovi rekli da nemaju jos kopiju... i nakon par dana Danis svrati i donese DVD Pakla... :-D ovo je provjereno jer sam se kod tih likova najcesce snadbjevao za filmove prije nego sto sam uveo flat...
User avatar
BSn
Posts: 4938
Joined: 12/09/2006 15:49
Location: Kad se hoce, pa lijevo...

#18 Re: Dr. Danis Tanovic

Post by BSn »

Zbanickina Grbavica je los prikaz dobre i teske teme.
Psihlogiju ljudi u ratu (ne vojnika) je Danis u Trijazu mnogo bolje odradio nego Zbanicka. Zena je profuckala dobru ideju s onim filmom.
Da je pogledala Rimejk i Trijaz mogla je makar podzonit...

Danis je tata za Zbanicku koja uzima velke teme i od njih pravi velike filmske promasaje.

Zalica pravi solidne TV-filmove i ono sto on pravi nema veze sa Danisovim opusom, pa je tesko i porediti.



A meni Danis, onako u prolazu, opce ne izgleda nadmen ko sto pricate. Covjek sasvim regularan. I da, odlican potez od strane UNSA. :thumbup:
User avatar
Vitezanin
Posts: 3779
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#19 Re: Dr. Danis Tanovic

Post by Vitezanin »

Nama nitko ne valja što će pokazati i postovi, mislim, već su pokazali.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#20 Re: Dr. Danis Tanovic

Post by -LIBERO- »

Postavlja temu covjek koji sam kaze da je gledao samo jedan Danisov film.
Onda spominje njegov politicki angazman,a kao nebi o politici,kao on bi raspravljao o njegovim umjetnickim kvalitetima. Itd itd. Pravo sizofreno sve to meni djeluje,ali eto.... ;-) :D

U sustini 'ta ce Danis :D
dibidus
Posts: 266
Joined: 15/02/2011 11:06

#21 Re: Dr. Danis Tanovic

Post by dibidus »

Vitezanin wrote:Nama nitko ne valja što će pokazati i postovi, mislim, već su pokazali.
Znao sam da ce se to ovako protumaciti. Zato sam ja, ni krivog ni duznog, ubacio Zalicu kako bih pokazao da nije istina da nama niko ne valja. Eto meni valja Zalica, Gori Vatra sam gledao jedno pet puta, a Amidzu Idriza gledam jednom mjesecno :D .

Uostalom, nama ne valja ni nas jedini nobelovac pa zasto bi smo postedjeli i ovog oskarovca.

Slazem se sa ovom gore kritikom Grbavice. Stvarno je interesantno kako se mali redatelji prihvacaju najvecih tema. Isto vrijedi i za film "Na putu".

Danis je i dalje najuspjesniji BH redatelj (posto smo se Kusturice odrekli), ali ne i najbolji.
User avatar
junkers
Posts: 589
Joined: 05/10/2009 15:38
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#22 Re: Dr. Danis Tanovic

Post by junkers »

ma ja,merhametlije na festivalima širom svijeta dali nagrade radi sadake,imamo boljih,ja bisera u pm.usudio se izdići iz žabokrečine,treba ga popljuvati što je spomenuo ono jutro ovu zemlju iz koje Bog izvodi kornere
User avatar
Tranquilizer
Posts: 1865
Joined: 04/06/2010 10:34
Contact:

#23 Re: Dr. Danis Tanovic

Post by Tranquilizer »

horion_bosona wrote:
Tranquilizer wrote: Lik je nadmen.

p.s. lako je tudjim *urcem gloginje mlatiti, da ga je kritikovao neko sa njegovim referencama i pozadinom ja bih se obazirao a ovako ništa :mrgreen:
Pa covjek pravi filmove namjenjene za publiku, sta drugo ocekivati nego da ljudi imaju kritican stav, bio pozitivan ili negativan!?

Sto je nadmen? Zato sto hoda uspravno i ne gleda u zemlju, sto ima integritet!? Zato sto ne voli da medi u medijima kako smo mi "Evropa prije Evrope" !? :-) Cuo sam raznorazne carsijske price bas u vrijeme kad se osnivala Nasa stranka, kao jadna Danisova majka pod stare dane mora da uci i govori engleski (francuski) sa snahom i unucadi, jer ova nece ni da zucne nas, a Danis to kao pravi papucar odobrava... pa kao da je htio da izdejstvuje da se Obala zatvori nakon 12 jer mu gospodja ne moze da spava... :-) :lol: :lol: I to sve govori o ovdasnjem mentalitetu i tome zasto i kako je stvorena slika o Danisu kao nadmenom tipu...

A koliko je stvarno "nadmen" govori slijedeca anegdota... Otprilike koji mjesec otkad se pojavio Pakao, Tanovic je prolazio kroz sirano, stao razgledo DVDe i pitao likove koji su radili kakve su reakcije na njegov film, ovi rekli da nemaju jos kopiju... i nakon par dana Danis svrati i donese DVD Pakla... :-D ovo je provjereno jer sam se kod tih likova najcesce snadbjevao za filmove prije nego sto sam uveo flat...
Vidi poznajem covjeka i radio sam nešto sa za njega, lik je nadmen i nafuran malo je reci...primjer: nije htio jednom covjeku, radniku napuniti flašu vode iz svog stana...tako nemoj mi pricati ništa molim te...

A to za dvd mi nije neki primjer, vjerovatno je želio da mu ljudi pogledaju film...

u suštini nemam ništa protiv lika, dobar film snimio, dobio oskara, radi u 16-nest filmove sve ok, ali je nadmen i nafuran samo tako :D
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#24 Re: Dr. Danis Tanovic

Post by Truba »

jel on diplomirao
falilo mu je nekoliko ispita da završi režiju? :mrgreen:
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#25 Re: Dr. Danis Tanovic

Post by dezurni_ucenik »

.
Last edited by dezurni_ucenik on 21/03/2016 19:40, edited 1 time in total.
Post Reply