Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
sacred000
Posts: 94
Joined: 17/07/2013 14:29

#10301 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by sacred000 »

pici wrote:de nek me neko posjeti zašto je Jorah otišao il protjeran, nešto oko roblja kolko sam skontao.
Daenerys finds out that Jorah had previously been spying on her for Robert Baratheon and exiles him. Season 4, Episode 8, S4E8, 4x08, The Mountain and the Viper
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#10302 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by annoy »

pici wrote:de nek me neko posjeti zašto je Jorah otišao il protjeran, nešto oko roblja kolko sam skontao.
Nakon što mu je prva žena umrla oženio je jednu Hightower koja je bila sponzoruša vulgaris, a on ne baš previše imućan, i svela ga na prosjački štap pa se bacio u prodavanje robova i onda su ga protjerali iz Westerosa jer je to strogo zabranjeno, zapravo Ned ga je osudio na smrt al je pobjegao
User avatar
Xray
Posts: 147
Joined: 15/10/2015 15:18

#10303 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Xray »

User avatar
Artest
Posts: 3942
Joined: 12/05/2012 17:04

#10304 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Artest »

Ne gledam nista, smirit cu je u cugu kad zavrsi. :D


Nego, hotio sam pitat citatelje serijala, koliko je King Stannis prisutan u knjigama? Jednom procitah da je samo predstavljen iz vizure Ser Davosa :?
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11038
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#10305 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Tito_i_Partija »

annoy wrote:
pici wrote:de nek me neko posjeti zašto je Jorah otišao il protjeran, nešto oko roblja kolko sam skontao.
Nakon što mu je prva žena umrla oženio je jednu Hightower koja je bila sponzoruša vulgaris, a on ne baš previše imućan, i svela ga na prosjački štap pa se bacio u prodavanje robova i onda su ga protjerali iz Westerosa jer je to strogo zabranjeno, zapravo Ned ga je osudio na smrt al je pobjegao
Ako smo se vec bacili u taj topic, hajmo oda do kraja :D
Jorah Mormont is the son of Jeor Mormont of House Mormont, the Lords of Bear Island and vassals of House Stark in the North. Jorah had a distinguished early career, and participating in the Siege of Pyke during the Greyjoy Rebellion, for which he was knighted by King Robert Baratheon. His father later voluntarily joined the Night's Watch, leaving Jorah as Lord of Bear Island and head of House Mormont.

Jorah married Lynesse Hightower, but his new wife had expensive tastes which Jorah struggled to fund to make her happy. Ultimately he resorted to selling poachers into slavery, which has been illegal in the Seven Kingdoms for millennia and is a great taboo throughout Westeros. Jorah was caught and disgraced. He was stripped of his Lordship and fled to the Free Cities to avoid being executed by Eddard Stark. He served in mercenary companies such as the Golden Company. His wife eventually left him for another, richer man.

He is called Jorah the Andal by the Dothraki, as they assume that all people from Westeros are Andals. However, Jorah is actually a Northman, descended from the First Men.
Znaci, nije bas bilo koga prodav'o ropstvo, nego "poachere", znaci ljude koje ilegalno love i ubijaju zivotinje. :wink: Meni jedan od boljih likova u seriji, samo da je malo manje opsjednut sa onom cvakom, bio bi jos bolji. :D

Mislim ono..."i command you to find a cure"...wtf? Pa majka mu stara, imas toliko ljudi i bogatstva iza sebe, a ipak salji ga samog da nadje sebi lijek, i to mu jos komaduj. Pa ko je ne bi odmah puk'o sakom? :D
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#10306 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by annoy »

Tito_i_Partija wrote:
Znaci, nije bas bilo koga prodav'o ropstvo, nego "poachere", znaci ljude koje ilegalno love i ubijaju zivotinje. :wink: Meni jedan od boljih likova u seriji, samo da je malo manje opsjednut sa onom cvakom, bio bi jos bolji. :D
Znam, da, ali postoji kazna za poachere, prodaja u roblje je svejedno neprihvatljiva u Westerosu koga god prodao
S time da je kazna smrću po meni ipak malo previše brutalna

Jorah mi je jedan od najdražih likova i zapravo ima prilično tužnu životnu priču
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11038
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#10307 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Tito_i_Partija »

annoy wrote:
Tito_i_Partija wrote:
Znaci, nije bas bilo koga prodav'o ropstvo, nego "poachere", znaci ljude koje ilegalno love i ubijaju zivotinje. :wink: Meni jedan od boljih likova u seriji, samo da je malo manje opsjednut sa onom cvakom, bio bi jos bolji. :D
Znam, da, ali postoji kazna za poachere, prodaja u roblje je svejedno neprihvatljiva u Westerosu koga god prodao
S time da je kazna smrću po meni ipak malo previše brutalna

Jorah mi je jedan od najdražih likova i zapravo ima prilično tužnu životnu priču
Kako gledam, imat' ce i tuzan kraj. Al' nek' zato kod nje sve stima i ide po planu. :-x
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#10308 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by annoy »

Tito_i_Partija wrote: Kako gledam, imat' ce i tuzan kraj. Al' nek' zato kod nje sve stima i ide po planu. :-x
A šta će, kad mu još pored svih životnih nevolja na put dođe i ta luđakinja
Nije imao šanse jednostavno :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11038
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#10309 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Tito_i_Partija »

annoy wrote:
Tito_i_Partija wrote: Kako gledam, imat' ce i tuzan kraj. Al' nek' zato kod nje sve stima i ide po planu. :-x
A šta će, kad mu još pored svih životnih nevolja na put dođe i ta luđakinja
Nije imao šanse jednostavno :D
Prvo ludjakinja, pa onda jos i ta (neizljeciva) bolest. Pa dokle vise, majka mu stara? De ga jos posaljite Remziji pa da bas ode do dna. :roll:

Image
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#10310 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by annoy »

A i ona i njena zapovijed da si nađe lijek :roll: i on ju nakon toga ne pošalje u pičku materinu :roll:
Koja glupača

Sumnjam da mu ima pomoći
:(
User avatar
pici
Posts: 43560
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#10311 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

Sjećam se kako je jednom
žena vrištala na nas, nazivala nas životinjama dok smo
izvlačili njenog sina iz kolibe.

Ali mi nismo bili životinje.
Životinje su vjerne svojoj prirodi a mi smo svoju izdali.


Sam sam presjekao momku grlo dok mu je majka vrištala,
a moji ljudi su je držali.

Image


meni prejako ne znam imali ovo u knjizi i jel od Martina al ovaj citata je po meni prejak :thumbup:


Ali mi nismo bili životinje.
Životinje su vjerne svojoj prirodi a mi smo svoju izdali.
__Phoenix__
Posts: 2668
Joined: 25/10/2013 20:44

#10312 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by __Phoenix__ »

Šta ako u posljednjoj epizodi padne zid a ovi zaginuli osvajajući Winterfell, džaba ste krečili :mrgreen:
Cregan
Posts: 435
Joined: 15/05/2016 13:51

#10313 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Cregan »

pici wrote:Sjećam se kako je jednom
žena vrištala na nas, nazivala nas životinjama dok smo
izvlačili njenog sina iz kolibe.

Ali mi nismo bili životinje.
Životinje su vjerne svojoj prirodi a mi smo svoju izdali.


Sam sam presjekao momku grlo dok mu je majka vrištala,
a moji ljudi su je držali.

Image


meni prejako ne znam imali ovo u knjizi i jel od Martina al ovaj citata je po meni prejak :thumbup:


Ali mi nismo bili životinje.
Životinje su vjerne svojoj prirodi a mi smo svoju izdali.
Slican govor je i u knjizi, malo duzi
bhnapoleon1
Posts: 6499
Joined: 11/05/2014 23:47

#10314 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by bhnapoleon1 »

__Phoenix__ wrote:Šta ako u posljednjoj epizodi padne zid a ovi zaginuli osvajajući Winterfell, džaba ste krečili :mrgreen:
Ma mene vise zanima ovaj ljudski dio price, a ovi neljudski likovi nek ga puse.
User avatar
Pandakonda
Posts: 4377
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#10315 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Pandakonda »

__Phoenix__ wrote:Šta ako u posljednjoj epizodi padne zid a ovi zaginuli osvajajući Winterfell, džaba ste krečili :mrgreen:
Zadnja epizoda se zove Winds of winter, tako da vjerovatno će tada doći wightovi u westeros i tad kreće velika zima. Uz to ide u prilog što je Danny imala viziju iron throna razvaljenog u ledu.
mrgreen
Posts: 1223
Joined: 12/05/2008 21:11

#10316 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by mrgreen »

jao ja kao da knjige nisam ni citala. septon maribald i govor, ma pojma nemam. lijena mormont isto tako. iz posljednje knjige pogotovo, samo se sjecam deneris da hoda pustinjom sve vrijeme.
User avatar
Rockefeller
Posts: 7291
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#10317 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Rockefeller »

Taj Jorah Mormont je sam kriv i nek ispasta za svoje greske. Isto sto i Sansa, Stannis. Ne treba nikog zalit.
asker
Posts: 2815
Joined: 10/09/2004 18:08
Location: BiH

#10318 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by asker »

annoy wrote:A i ona i njena zapovijed da si nađe lijek :roll: i on ju nakon toga ne pošalje u pičku materinu :roll:
Koja glupača

Sumnjam da mu ima pomoći
:(
Da je glupaca - jeste. Ali ovdje grijesite. On se bio predao, pomirio sa sudbinom. Da ga bolescura savlada i da umre negdje sam kao pas. Ona, znajuci njegovu lojalnost njemu naredjuje da si nadje lijek. Zna da slijepo prati njene naredbe, i da ce se sad potruditi da se izlijeci. Psiholoski trik, a na njemu djeluje.
User avatar
sacred000
Posts: 94
Joined: 17/07/2013 14:29

#10319 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by sacred000 »

Ona njemu kad bi rekla da se ubije on bi se ubio bilo šta bi uradio,friendzone ga jebe
Cregan
Posts: 435
Joined: 15/05/2016 13:51

#10320 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Cregan »

Rockefeller wrote:Taj Jorah Mormont je sam kriv i nek ispasta za svoje greske. Isto sto i Sansa, Stannis. Ne treba nikog zalit.
Samo Ramsy ne ispasta za svoje greske, on kad god napravi gresku postane jaci.
User avatar
sacred000
Posts: 94
Joined: 17/07/2013 14:29

#10321 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by sacred000 »

Cregan wrote:
Rockefeller wrote:Taj Jorah Mormont je sam kriv i nek ispasta za svoje greske. Isto sto i Sansa, Stannis. Ne treba nikog zalit.
Samo Ramsy ne ispasta za svoje greske, on kad god napravi gresku postane jaci.
Onda to i nisu greške,nego dobro procijenjene i donesene odluke.Ubio starog ,preuzeo vodstvo nad cijelim Sjeverom.
Cregan
Posts: 435
Joined: 15/05/2016 13:51

#10322 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Cregan »

sacred000 wrote:
Cregan wrote:
Rockefeller wrote:Taj Jorah Mormont je sam kriv i nek ispasta za svoje greske. Isto sto i Sansa, Stannis. Ne treba nikog zalit.
Samo Ramsy ne ispasta za svoje greske, on kad god napravi gresku postane jaci.
Onda to i nisu greške,nego dobro procijenjene i donesene odluke.Ubio starog ,preuzeo vodstvo nad cijelim Sjeverom.
Ma to je ne logicno pisanje. Walder Frey organizira jednu od najvecih klaonica u historiji Westerosa, jer lik nije ozenio njegovu kcerku, sad mi trba da mislimo da ga nije briga sto je mu je ovaj ubio unuku, ciji je miraz bio njena tezina u srebru i njenog sina koji je mogao biti lord Sjevera. Roose Bolton, jedan od najopreznih likova u seriji, odluci ici protiv Lanistera i ozeni Remsya Sansom, kako bi ucvrstio vlast. Na kraju se ispostavi da Sansa nije uopste vazna Sjevernjacima i da je to bila glupost. Smalljon zna da je Remsy ubio oca, pa ipak odluci da ga podrzi, zasto misli da se njemu nece isto desiti trenutak kad bude zasmetao Ramsy. Ako mu smetaju wildlinzi, mogao je jednostavno Jon poslat poruku, imam tvog brat, cuvaj ih sto dalje od moje zemlje, ako hoces da ostane ziv. Mogao je da iskoristi Rikona da preuzme vlast na Sjeveru, uzme za sebe Boltonove zemlje, ali on bira opciju u kojoj ne dobija nista.
User avatar
pici
Posts: 43560
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#10323 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

Ramsey je odigrao lucidno i lukavo, iskoristi situaciju oko Theona, umilijo se babi Roosu, onda mu jos jedan kec iz rukava dobro dosao Stanis sa svojim napadom gdje je zasjenio i Roosa i najveca pogreska Roosova je priznavanje Remseya za Boltona da ga je ostavio kao kopile bio bi jos ziv.Pogreske je pravio i Robb Stark ozenivsi onu medicinarku a zatim skidajuci glavu jednom od najodanijih vazala starom Karstarku... Sansa ce sada napraviti gresku sa Maloprsticem, jel stvarno mislite da ci Winterfell uzmu od Boltona da ce im prepustiti da vladaju Sansa a pogotovo Jon, il ce uzeti Sansu za suprugu il ce ih oboje naguzit kosto vazda radi...Tywin je tu bio mestar za vodjenje on je vazada bio dva koraka ispred sviju, maloprsti je samo mogao ucit i spijat za njega, kosto i jeste, ne treba zaboraviti ulogu maloprstog u nagovaranju Freya i Roosa da izdaju Robba a svjedok je Ayra i mislim ako ga iko bude ubijo to bi trebala biti ona jer jedina ona zna za njegovu izdaju..Lanisteri su bili u ratu i neprijatelji a on je bio dvolicna uhoda... najomrzeniji ljigavac u serijalu definitivno.
User avatar
Pismonosa
Posts: 3767
Joined: 18/04/2011 12:35

#10324 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Pismonosa »

...
Last edited by Pismonosa on 28/01/2021 14:44, edited 1 time in total.
User avatar
madridist
Posts: 1043
Joined: 07/07/2012 22:34
Location: Middle Earth

#10325 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by madridist »

Sansa je od malih nogu pripremana na ulogu princeze a Arya je vazda pravila pizdarije tako da nije nerazumljivo da je osutila tada.
Mada debelo je platila svoje greske.
U ovoj sezoni do sad mi je najjaca scena Arye kad gleda onu predstavu i prikaz ubistva oca,
Post Reply