Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
W0LVERINE
Posts: 173
Joined: 21/12/2013 17:46

#2951 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by W0LVERINE »

Nagađam Oberyn Martell vs Mountain :mrgreen:
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#2952 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by VenomousV »

Tito_i_Partija wrote: Gledajuci Davosa kako iskazuje svoju lojalnost za kralja koji mu je odsjekao citav red prstiju za kaznu

uhm... zar on nije prste izgubio u blackwateru?


mislite da ce fakat biti u seriji ono big deal u vezi sa shae i tyrionom? mislim... vjerovatno hoce al' eto :roll:
brain bubbles
Posts: 519
Joined: 04/12/2012 00:17

#2953 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by brain bubbles »

VenomousV wrote:
Tito_i_Partija wrote: Gledajuci Davosa kako iskazuje svoju lojalnost za kralja koji mu je odsjekao citav red prstiju za kaznu

uhm... zar on nije prste izgubio u blackwateru?


mislite da ce fakat biti u seriji ono big deal u vezi sa shae i tyrionom? mislim... vjerovatno hoce al' eto :roll:
prste je izgubio davno, dok je trajala opsada Storm's End-a, jer je krijumcario hranu za narod unutar zidina. Eh sad, ucinio je dobro djelo, krseci zakon, pa je morao malo da zrtvuje od ruke :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45610
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#2954 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Chmoljo »

preciznije, prokrijumčario je luk. zato su ga posprdno prozvali Onion knight.

sjajan lik. na momente najdraži. oličenje moralnosti, lojalnosti i odgovornosti čovjeka koji dolazi sa dna društvene ljestvice :)
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#2955 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by VenomousV »

ja sam bila ubjedjena da je u blackwateru izgubio prste
ono budi se negdje u pm na stijenama i prikazuju kako nema prste (ako se dobro sjecam)
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45610
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#2956 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Chmoljo »

jok, ranije je to bilo. odsječene prste drži u vrećici, kao hamajliju oko vrata :)
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7537
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#2957 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

karanana wrote:kako su sve kurave u svakoj javnoj kuci tamo dobre, ciste i fino odrzavane boze dragi.
Ne bih rekao, ove sa Saladorom su ocigledno iz elitnijeg establismenta, ipak je covek admiral sa 30 brodova a one u Kings Landingu dosad prikazane opsluzuju lordove i princove.

U prvoj epizodi prvee sezone kod Winterfela je bilo svakakvih kada su skocile na Tiriona.

Nego:
Image
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#2958 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by VenomousV »

Chmoljo wrote:jok, ranije je to bilo. odsječene prste drži u vrećici, kao hamajliju oko vrata :)

"You know nuffing VV" :D tako se sad osjecam :D
brain bubbles
Posts: 519
Joined: 04/12/2012 00:17

#2959 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by brain bubbles »

VenomousV wrote:
Chmoljo wrote:jok, ranije je to bilo. odsječene prste drži u vrećici, kao hamajliju oko vrata :)

"You know nuffing VV" :D tako se sad osjecam :D
za te sitnije detalje pogledaj jos jednom sve sezone :P
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45610
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#2960 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Chmoljo »

AleksoMKD wrote:
Nego:
Image
:lol:

al vidi njima ponosnih faca :lol:
User avatar
Averus
Posts: 20390
Joined: 13/02/2008 17:07

#2961 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Averus »

Ja ipak mislim da će se boriti Margery i Cersei :roll: :lol:


Nagađam :D
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31565
Joined: 16/04/2011 18:46

#2962 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by skafiskafsnjak »

Tyrion :thumbup:

Pa lik u minuti rece sto svi zelimo evo 2 sezone :lol:
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#2963 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by VenomousV »

brain bubbles wrote:
VenomousV wrote:
Chmoljo wrote:jok, ranije je to bilo. odsječene prste drži u vrećici, kao hamajliju oko vrata :)

"You know nuffing VV" :D tako se sad osjecam :D
za te sitnije detalje pogledaj jos jednom sve sezone :P

padalo mi je to na pamet :D


btw ne ocekivah mycrofta holmesa u iron bank :D
Graf_Spee
Posts: 634
Joined: 23/04/2014 11:25

#2964 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Graf_Spee »

Averus wrote:Ja ipak mislim da će se boriti Margery i Cersei :roll: :lol:


Nagađam :D
u blatu :oops:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31565
Joined: 16/04/2011 18:46

#2965 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by skafiskafsnjak »

ma Jamie ce se boriti , s lijevom rukom : )
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7537
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#2966 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

Chmoljo wrote:preciznije, prokrijumčario je luk. zato su ga posprdno prozvali Onion knight.

sjajan lik. na momente najdraži. oličenje moralnosti, lojalnosti i odgovornosti čovjeka koji dolazi sa dna društvene ljestvice :)
Da, usoljenu ribu i luk koji je Stanisu i njegovim vojnicima omogucio da prezive opsadu. Stanis ga je u znak zahvalnosti vitezovao (kako se kaze knighted po naski?) i dao mu zemlju a posle i unapredio u namjesnika cime ga je uveo u plemstvo.

Normalno posto je to ipak Stanis prvo mu je odsekao prste za krijumcarenje :D .

Najjace je sto je kada je cuo da ga iz sprdnje zovu Onion knight sebi i familiji napravio super grb.

Image

Svakako jedan od drazih likova a mislim da ga Stanis gleda kao svoju savjest na neki nacin.
User avatar
Averus
Posts: 20390
Joined: 13/02/2008 17:07

#2967 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Averus »

Stanis je glup k'o mrkva, da se razumijemo.

Onion Knight je pravo fin čiko, pametan i umjeren, fantastično odan, častan i pošten. Baš jedan od dražih likova :)
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#2968 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Eborg »

Stannis je definitivno jedan od najglupljih, najiritantnijih i najdosadnijih likova u cijeloj seriji. Sve s njim i oko njega je odron. Nadam se da će ga zmajevi, zombiji ili nešto treće skuriti i da više ne davi seriju. :mrgreen:
User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#2969 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by shmizlica »

Eborg wrote:Stannis je definitivno jedan od najglupljih, najiritantnijih i najdosadnijih likova u cijeloj seriji. Sve s njim i oko njega je odron. Nadam se da će ga zmajevi, zombiji ili nešto treće skuriti i da više ne davi seriju. :mrgreen:
misliš nek se pridruži ostalim kraljevima :mrgreen:
omar little
Posts: 16366
Joined: 14/03/2008 21:14

#2970 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by omar little »

Eborg wrote:Stannis je definitivno jedan od najglupljih, najiritantnijih i najdosadnijih likova u cijeloj seriji. Sve s njim i oko njega je odron. Nadam se da će ga zmajevi, zombiji ili nešto treće skuriti i da više ne davi seriju. :mrgreen:
tip jeste dosadan i jednodimenzionalan, i obicno zakulatam ocima kad nas serija njemu odvede, ali je on jedini od svih koji je identificirao the white walkers kao ozbiljnu opasnost, sto i jesu, i bio voljan ici na zid pomoci u borbi protiv njih. ne znam sta se desava s tom stranom price, ove sezone to uopce nisu spominjali, tako da mislim da bi moglo biti zanimljivo s njim ako se to razvije. dobili su pare od banke, mozda to iskoriste da obrane kraljevstvo od nemani. :D
Graf_Spee
Posts: 634
Joined: 23/04/2014 11:25

#2971 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Graf_Spee »

:thumbup:

Davos Seaworth je jedan od jacih likova u seriji ... kraj njeg mi je bio jos jak onaj stariji Mormont... al ga dusmani ubise :roll:

Image
Amar_Chulle_Custic
Posts: 151
Joined: 24/04/2013 08:37

#2972 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Amar_Chulle_Custic »

http://winteriscoming.net/wp-content/up ... h-1024.jpg
Moram se i ja uključiti u raspravu o najdražim likovima.
Meni, lično, nakon što sam pročitao svih 5 knjiga i odgledao svaku epizodu, je najdraži Petyr Baelish a.k.a Littlefinger. Zašto?
Prosto jer je u oba medija prikazan kao sporadičan lik koji se pojavi s vremena na vrijeme, i naizgled bez neke velike uloge.
Kontate?
On to i jeste. Sporadičan, nikome interesantan i najmanja prijetnja. Ali istina je da je on tu najveći igrač, najveća prijetnja i glavni, što bi rekli oni, "Puppet master". Ali ostao je u sjenama baš zbog činjenice da mu je najlakše raditi to što radi kao neko nebitan. Kome će on biti trn u oku? Ko će njega napasti kada ima kralja na tronu da krivi za sve. A kada se zamijeni kralj, dođe novi. A Baelish je još uvijek tu.
Svi likovi u serijalu koji vjeruju da su neko i nešto, su činjenično nasljedili tu svoju moć- preko porodičnog imena. Pogledajte Baelisha...on je tu, na dvoru (bio), baratao novcem. Šta osvaja ljude? Novac. Šta osvaja hranu? Novac. Šta osvaja vojske? Novac. Šta osvaja ratove? Novac.
Kako je dospio tu? Svojom izvanrednom sposobnošću manipulacije.
Čovjek je težio za haosom, jer u takvom okružju on može dosegnuti puni potencijal. Šta je onda uradio? Izmanipulisao ženu koja ga voli (Lysa Arryn) da otruje svog muža (Jon Arryn), a onda pošalje pismo svojoj sestri (Catelyn Tully/Stark) o "navodnoj" sumnji na Lannisterove. Znao je da će Robertu trebati nova "ruka" i da će taj odabir biti njegov najbolji prijatelj s kojim je odrastao: Eddard Stark. A s pismom koje je Lysa poslala obezbjedio je da Ned dođe na dvor, jer je znao da osjećaj "dužnosti i pravde" koji krasi Starkove neće dopustiti Eddardu da ubistvo njegovog mentora ostane nekažnjeno.
Ostalo je historija. Njegov zadatak pokretanja lavine je bio ispunjen, i sve što je poslije trebao uraditi jeste iskoristiti iskre koje frcaju da zapali vatru, započne haos koji će onda iskoristiti.

A prave manipulacije tek dolaze :D Neću da spojlam ljudima, ali uvjerit ćete se i sami.

Osim Baelisha drag mi je i Tyrion.

*Još jedna stvar...ne znam koliko je ljudi primjetilo, ali Littlefinger i Varys su slični profili ljudi. Sve što sam napisao za Petyr-a važi u jednu ruku i za Varys-a. Iako se u knjizi ništa još nije spomenulo, nekako mi se čini da je sve ovo jedna partija Cyvasse-a (šah iz GoT) koju igraju njih dvojica, a svi ostali su njihove figure.

https://www.youtube.com/watch?v=yTxI-GXRMGk
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7537
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#2973 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

Ja mislim da ce maloprsti na kraju ispasti marioneta white walkera.

Uz jos ponekog.
User avatar
So What!
Posts: 11176
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#2974 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by So What! »

Nego Braavos po prvi puta u seriji, utisci ?

Image

Meni nije jasno kako to da je ta banka toliko jaka i utjecajna.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7537
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#2975 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by AleksoMKD »

Bravos je cist kapitalizam, boli ih uvo za poteklo i titule dok svako radi svoj posao i placa poreze.
Post Reply