Breaking Bad

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
otsam
Posts: 363
Joined: 14/06/2011 10:36

#226 Re: Breaking Bad

Post by otsam »

moćno moćno ....


kako su gusa dobro uradili....
User avatar
lupp
Posts: 305
Joined: 13/07/2010 11:52

#227 Re: Breaking Bad

Post by lupp »

U finalu svake sezone je pala po koja bomba pa tako i u ovoj, Walter upucao dvojicu likova kao da je to najnormalnija stvar, izradio sveznajuceg Gusa te sto me jedino iznenadilo od njega-otrovao je ono dijete. Walter se krece od pocetka serije u nekom sivilu ali je uvijek bio naklonjen svijetloj strani do ove sezone, sad ide malo vise na dark side(^^) sto je i normalno zeli li preuzet Gusovo carstvo(sto se predvidja vec duze vrijeme).

Kad bi sve stavio pod crtu, prvi dio sezone je bilo jako dosadno pratit, u drugom djelu obrnuta stvar.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#228 Re: Breaking Bad

Post by Not My Idea »

lupp wrote:U finalu svake sezone je pala po koja bomba pa tako i u ovoj, Walter upucao dvojicu likova kao da je to najnormalnija stvar, izradio sveznajuceg Gusa te sto me jedino iznenadilo od njega-otrovao je ono dijete. Walter se krece od pocetka serije u nekom sivilu ali je uvijek bio naklonjen svijetloj strani do ove sezone, sad ide malo vise na dark side(^^) sto je i normalno zeli li preuzet Gusovo carstvo(sto se predvidja vec duze vrijeme).

Kad bi sve stavio pod crtu, prvi dio sezone je bilo jako dosadno pratit, u drugom djelu obrnuta stvar.
hence the name of the show
User avatar
Al Swearengen
Posts: 77
Joined: 26/06/2011 20:32

#229 Re: Breaking Bad

Post by Al Swearengen »

Još jedan zanimljiv detalj. U ovoj sezoni zapostavljen i zaboravljen je Heisenbergov šešir kao način da Walter sebe predstavi kao okorjelog kriminalca. To je zato što je Heisenberg mrtav. Walter je novi Heisenberg.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#230 Re: Breaking Bad

Post by Not My Idea »

Al Swearengen wrote:Još jedan zanimljiv detalj. U ovoj sezoni zapostavljen i zaboravljen je Heisenbergov šešir kao način da Walter sebe predstavi kao okorjelog kriminalca. To je zato što je Heisenberg mrtav. Walter je novi Heisenberg.
:-)
User avatar
beco
Posts: 3397
Joined: 25/08/2004 14:22

#231 Re: Breaking Bad

Post by beco »

Gus is dead long live Walter!

Hajmo sad malo ozbiljno Pinkman ce malo galamiti, saketati, psovati i dramatizirati kad skonta za malog, ali svi znamo da on nema u sebi da ubije Waltera, e sada mene zanima da li Walter ima u sebi da ubije Pinkmana? Ja mislim da DA, kad bi bilo ili Pinkman ili njegova guza, ubio bi ga Walter. Sa druge strane Mike mi se cini pragmaticnim likom koji nebi isao na Rambo style vendete, mislim i da ce se i on uklopiti u novo nastalu situaciju, skontati da se radi o strasno inteligetnom liku (odnosno polako ali sigurno Walter postaje novi GUS) , mozda uzeti da bude sef operacije u Meksiku. Pitanje je oko šure, jer šura je tip čovjeka koji bi i svoju mater pritvorio da nesto zgrijesi drasticno. E sada kako ce on uspijeti povezati sve sa Walterom je malo zeznuto, jer FBi trenutno nema nista, mozda Pinkman u trenutku ocaja oda Walter ali bi tada i sebe pokopao. Opet mene zanima kako ce se Walter postaviti kad šura skonta sve, hoce li biti good guy izgubljeni Walter, ili hladnokrvni Walter koji koristi djecu i starce za svoje ciljeve i ubija likove hladnokrvno? :D
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#232 Re: Breaking Bad

Post by Not My Idea »

beco wrote:Gus is dead long live Walter!

Hajmo sad malo ozbiljno Pinkman ce malo galamiti, saketati, psovati i dramatizirati kad skonta za malog, ali svi znamo da on nema u sebi da ubije Waltera, e sada mene zanima da li Walter ima u sebi da ubije Pinkmana? Ja mislim da DA, kad bi bilo ili Pinkman ili njegova guza, ubio bi ga Walter. Sa druge strane Mike mi se cini pragmaticnim likom koji nebi isao na Rambo style vendete, mislim i da ce se i on uklopiti u novo nastalu situaciju, skontati da se radi o strasno inteligetnom liku (odnosno polako ali sigurno Walter postaje novi GUS) , mozda uzeti da bude sef operacije u Meksiku. Pitanje je oko šure, jer šura je tip čovjeka koji bi i svoju mater pritvorio da nesto zgrijesi drasticno. E sada kako ce on uspijeti povezati sve sa Walterom je malo zeznuto, jer FBi trenutno nema nista, mozda Pinkman u trenutku ocaja oda Walter ali bi tada i sebe pokopao. Opet mene zanima kako ce se Walter postaviti kad šura skonta sve, hoce li biti good guy izgubljeni Walter, ili hladnokrvni Walter koji koristi djecu i starce za svoje ciljeve i ubija likove hladnokrvno? :D
-boldirano-pa zar tu ima dileme? zar to nije ljudski instinkt?
-Mike-takodjer mislim da ce im se pridruzit jer mu samo moze bit bolje, nema se on sta na njih ljutit i trazit osvetu
-Hank-covjek koji radi svoj posao kako i treba, nista vise nista manje
-ne vjerujem da ce Jesse odat Walta iz ljutnje, mozda jedino ako mu ponude nagodbu al tek nakon sto on sam padne
-kad dodje vrijeme da se Walt i Hank obracunaju (sto je pitanje vremena) desit ce se ovaj gore pominjani ljudski instinkt-borba za prezivljavanje, 'ladno
User avatar
jasko_ba
Posts: 7807
Joined: 13/11/2006 17:47

#233 Re: Breaking Bad

Post by jasko_ba »

izgledah maloprije i zadnju epizodu. nevjerovatno :run:
najbolja serija ikad
fp11
Posts: 20
Joined: 15/10/2011 05:21

#234 Re: Breaking Bad

Post by fp11 »

jedna od najboljih serija ikad uradjenih. upravo gledam sezonu 4 (4-ta epizoda). preporucujem svima.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#235 Re: Breaking Bad

Post by nosara »

Kad ce peta...? :(

WW je teski bolesnik... :evil: Mislim da ce u buducnosti ciniti grdnijeh gadosti po okolinu... :D I mislim, takodjer, da ce ga na samom kraju ukantat Hank... 8-)
fp11
Posts: 20
Joined: 15/10/2011 05:21

#236 Re: Breaking Bad

Post by fp11 »

nosara wrote:Kad ce peta...? :(

WW je teski bolesnik... :evil: Mislim da ce u buducnosti ciniti grdnijeh gadosti po okolinu... :D I mislim, takodjer, da ce ga na samom kraju ukantat Hank... 8-)
peta sezona ce biti u junu ili julu 2012 i to ce biti zadnja. potvrdjeno

http://screenrant.com/breaking-bad-seas ... id-128095/
DON_eARL
Posts: 3733
Joined: 31/10/2010 22:26

#238 Re: Breaking Bad

Post by DON_eARL »

Prejak kraj četvrte sezone. Serija općenito predobra. Nisam bolju gledao od prve sezone Prison Breaka. :D
User avatar
cico x
Posts: 1042
Joined: 31/12/2002 00:00
Location: Nikad zeljo,nikad avaz...

#239 Re: Breaking Bad

Post by cico x »

moze li neko nabaviti sliku one plave voditeljice vijesti sa ftv-a,ista skyler :)
User avatar
janje_
Posts: 2239
Joined: 05/04/2007 14:05

#240 Re: Breaking Bad

Post by janje_ »

horion_bosona wrote:
#2 Season 3, Episode 10: Fly

:thumbup: ova je meni epizoda tako blesavo dobra...
meni je ta epizoda bila pravi smor.. ono da se popuni kvota..
User avatar
horion_bosona
Posts: 2819
Joined: 08/06/2005 10:20

#241 Re: Breaking Bad

Post by horion_bosona »

janje_ wrote:
horion_bosona wrote:
#2 Season 3, Episode 10: Fly

:thumbup: ova je meni epizoda tako blesavo dobra...
meni je ta epizoda bila pravi smor.. ono da se popuni kvota..
nije to bas puko popunjavanje kvote dogovorenog broja epizoda, pogledaj ovaj link iznad i sta je napisano za tu epizodu... BB zbog takvih finesa i jeste odlicna serija... ali dobro ako ti jedino ta epizoda nije sjela, who cares... :-D
Forsaken
Posts: 825
Joined: 11/02/2005 10:51

#242 Re: Breaking Bad

Post by Forsaken »

Najjaca serija definitivno koju sam gledao do sada. Prva sezona je realno najtanja ali nakon toga sve ide uzlaznom putanjom. Mislim da je malo preofirno ocekivati rasplet Walt vs Jesse vise mislim da ce to biti Walt vs Hank &DEA :D
User avatar
horion_bosona
Posts: 2819
Joined: 08/06/2005 10:20

#243 Re: Breaking Bad

Post by horion_bosona »

cico x wrote:moze li neko nabaviti sliku one plave voditeljice vijesti sa ftv-a,ista skyler :)
nisam upratio ove nove postave na domacim TV stanicama... i sinoc skontam da lici na Skyler kad se jadna pokusavala javiti sa fejs of d plejs :lol: ... valjda je to ta na koju si mislio... :-D

Image
User avatar
Al Swearengen
Posts: 77
Joined: 26/06/2011 20:32

#244 Re: Breaking Bad

Post by Al Swearengen »

Hahaha, vidi je stvarno ista...
User avatar
cico x
Posts: 1042
Joined: 31/12/2002 00:00
Location: Nikad zeljo,nikad avaz...

#245 Re: Breaking Bad

Post by cico x »

hahahahhaha,nisam na ovu mislio,ali i ova lici.
ima ona jedna,malo svjetlija kosa,vodi vijesti nekad ujutro

evo je sad na ftv :)
User avatar
Ajant
Posts: 268
Joined: 07/02/2011 21:00

#246 Re: Breaking Bad

Post by Ajant »

Meni je nekako sve dalje od ove četvrte sezone silovanje serije. Gubi se svrha, ili se odavno izgubila, Waltovog petljanja sa methom. Obezbjedio je porodicu, praonica sigurno radi, mislim da nema više potrebe da se izlaže opasnostima. Sad, peta sezona može biti pravo njesra, ili čista genijalnost. Do sada me kreatori nisu razočarali, ali mislim da je ova nova sezona longshot i da samo hoće da izvuku pare po zadnji put.


P.S. Vidim govorite da je Walt otrovao malog...mislio sam da su u bolnici rekli da ono što mu se desilo nema veze sa ricinom, ili sam ja nešto propustio ? :?
User avatar
-TheChosenOne-
Posts: 200
Joined: 09/07/2009 22:41

#247 Re: Breaking Bad

Post by -TheChosenOne- »

Ajant wrote:Meni je nekako sve dalje od ove četvrte sezone silovanje serije. Gubi se svrha, ili se odavno izgubila, Waltovog petljanja sa methom. Obezbjedio je porodicu, praonica sigurno radi, mislim da nema više potrebe da se izlaže opasnostima. Sad, peta sezona može biti pravo njesra, ili čista genijalnost. Do sada me kreatori nisu razočarali, ali mislim da je ova nova sezona longshot i da samo hoće da izvuku pare po zadnji put.


P.S. Vidim govorite da je Walt otrovao malog...mislio sam da su u bolnici rekli da ono što mu se desilo nema veze sa ricinom, ili sam ja nešto propustio ? :?
pogledaj zadnju scenu, mada ja smatram da ga on licno nije otrovao vec advokatovi ljudi.
i sezona 5 ce biti obracun Walta i Hanka (DEA) najvjerovatnije, tako da ima smisla.
User avatar
Ajant
Posts: 268
Joined: 07/02/2011 21:00

#248 Re: Breaking Bad

Post by Ajant »

-TheChosenOne- wrote:
Ajant wrote:Meni je nekako sve dalje od ove četvrte sezone silovanje serije. Gubi se svrha, ili se odavno izgubila, Waltovog petljanja sa methom. Obezbjedio je porodicu, praonica sigurno radi, mislim da nema više potrebe da se izlaže opasnostima. Sad, peta sezona može biti pravo njesra, ili čista genijalnost. Do sada me kreatori nisu razočarali, ali mislim da je ova nova sezona longshot i da samo hoće da izvuku pare po zadnji put.


P.S. Vidim govorite da je Walt otrovao malog...mislio sam da su u bolnici rekli da ono što mu se desilo nema veze sa ricinom, ili sam ja nešto propustio ? :?
pogledaj zadnju scenu, mada ja smatram da ga on licno nije otrovao vec advokatovi ljudi.
i sezona 5 ce biti obracun Walta i Hanka (DEA) najvjerovatnije, tako da ima smisla.
Koliko se sjecam Walt je ostavio koliko-toliko čisto iza sebe, ali moguće da sam zaboravio, zadnju epizodu sam na brzaka pregledao i ne sjećam se svih detalja.
User avatar
Al Swearengen
Posts: 77
Joined: 26/06/2011 20:32

#249 Re: Breaking Bad

Post by Al Swearengen »

Ajant wrote:Meni je nekako sve dalje od ove četvrte sezone silovanje serije. Gubi se svrha, ili se odavno izgubila, Waltovog petljanja sa methom. Obezbjedio je porodicu, praonica sigurno radi, mislim da nema više potrebe da se izlaže opasnostima. Sad, peta sezona može biti pravo njesra, ili čista genijalnost. Do sada me kreatori nisu razočarali, ali mislim da je ova nova sezona longshot i da samo hoće da izvuku pare po zadnji put.
Stvar je u tome što Walt u methu zapravo nije ni radi novca ni radi porodice, već radi moći. Sjećaš se da je davno konstatovano da mu se povuko rak (tj. da mu više ne treba novac), pa se iživciro, i nastavio dalje kuhat. "Sve radim za porodicu" je šuplja koja je možda nekad pila vode, ali sad nema ništa od toga. Walt više nema konkurenata u New Mexicu, sad će mu kriminal bit još slađi.

Što se tiče mogućih zapleta narednih sezona, ima tu neriješena situacija sa Mikeom, pa onda neizbježna konfrontacija sa Hankom, Jesseom... Čak i da se Walt ne vrati u drogu, ima sasvim dovoljno materijala za još 16 epizoda. Ja ću im vjerovat ;-)
User avatar
janje_
Posts: 2239
Joined: 05/04/2007 14:05

#250 Re: Breaking Bad

Post by janje_ »

Al Swearengen wrote:..Čak i da se Walt ne vrati u drogu, ima sasvim dovoljno materijala za još 16 epizoda...
samim tim sto je ozenjen daje dovoljno materijala za jedno pet sezona.. ;)
Post Reply