The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
turbofolk
Posts: 3136
Joined: 13/05/2014 09:37

#10501 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by turbofolk »

Kad god je scena iz Commomwealtha ja pomislim da su reklame, posebno onaj promotivni video :D ali je stvarno neočekivana novost da
Spoiler
Show
ima ljudi koji su od početka u ovako sigurnom okruženju i nemaju pojma šta se dešava u svijetu izvan njihovih zidina
Meni nije loš nastavak. Pegla su scene s djecom, ali nije da nismo navikli od prve epizode :D
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#10502 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by deogest »

Jel realno da ovo ko jos gleda? Od odlaska Ricka je gotovo, mogu ovako peljat do drugog zivota sa zombijima. Predosadno.
swanfilter
Posts: 7476
Joined: 06/06/2008 18:52

#10503 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by swanfilter »

I, sta bi sa Samuraj Michone?
Tyke
Posts: 2597
Joined: 23/02/2012 05:44

#10504 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Tyke »

Napokon dobra ova 6. epizoda u odnosu na ranije, barem meni. Jedva cekam kraj. :-D
User avatar
turbofolk
Posts: 3136
Joined: 13/05/2014 09:37

#10505 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by turbofolk »

Da oživim temu. Niko nije bacio komentar na zadnje dvije epizode :D
Ja tek sinoć odgledah onu od prošlog ponedjeljka i odmah za njom ovu od sinoć. Pa za sad nije loše. Otkrivamo neke stvari o zajednici gdje je upao Judžin s ekipom i čini sa da je i tamo sve zavijeno nekim velom misterije. Negan je u međuvremenu mnogo gotivan lik, dok Deril mora igrati dvostruku igru. Da ne bude spoiler, ali prilično pogano izgleda
Spoiler
Show
ekipa sa Neganom i Megi u ulozi šaptača. Krađa tuđih ideja :D
User avatar
Isner
Posts: 804
Joined: 07/02/2012 15:23
Location: Under the bridge

#10506 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Isner »

Svaka nova epizoda za mene je fizicki iscrpljujuca za gledanje jer vise ne znam ni ko je gdje, ni ko je protiv koga a za gomilu likova sam bgm i zaboravio... Kad pogledam epizodu a pri tome pokusavam shvatiti ko su neki novi likovi,mozak mi utrne, osjecam se kao da sam kukuruz kopao cijeli dan.. Kad se sjetim da smo nekad u trecoj sezoni kukali kako nema puno hodaca pa nam to bila glavna mana u horor seriji...
Tyke
Posts: 2597
Joined: 23/02/2012 05:44

#10507 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Tyke »

Ja vise nista ni ne ocekujem od serije, toliko se iscrpila prica, likovi, jednostavno me samo zanima kako ce zavrsiti je i da je potisnem negdje u zaborav i sjetim je se tek kao odgledanu.
User avatar
Logovan
Posts: 94159
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#10508 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Logovan »

Ovo je postala bas debilna serija, dobro poglupa. :lol: Gledam, ali ne znam sto je gledam. Mozda iz navike i mozda zbog toga sto me interesuje kako ce zavrsiti. :D Zadnje dvije epizode smor cisti. Hiljade likova, hiljade radnji, razvlacenje pojedinih dogadjaja, tesko je upratiti ko je ko, ko koga napada i zasto, zbog cega je neko nesto uradio, itd. :roll:
Tyke
Posts: 2597
Joined: 23/02/2012 05:44

#10509 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Tyke »

Dobra 8. epizoda, vidicemo kakve ce ostaviti posljedice u narednoj. Sad skoro po godine pauzica. :D
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#10510 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by burekodsira »

meni je bila dobra ova sezona, doduše ko ne prati intenzivno može se desiti da se ne sjeća nekih sporednih likova, ali inače je dobra.
Spoiler
Show
ali zagide bolek (ili je bio lolek :D) baš me iznenadilo već ovako rano
nastavak sa 9. epizodom se očekuje od 20.februara. s tim da ova finalna sezona ima 24 epizode, moguće da opet bude pauza nakon 16.epizode (da podjele na 11a 11b i 11c).

u međuvremenu tj od ponedjeljka počinje 7. sezona fear the walking dead :thumbup:
a inače twd:world beyond 2. sezona je počela početkom oktobra (dvije epizode već dostupne) :thumbup:
Tyke
Posts: 2597
Joined: 23/02/2012 05:44

#10511 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Tyke »

Ja taj World Beyond nisam ni krenuo gledati, vrijedil cemu?
User avatar
turbofolk
Posts: 3136
Joined: 13/05/2014 09:37

#10512 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by turbofolk »

Tek sad upratio da večeras nema sapunice :D dugo je do džemreta. Prije je obično u ovo doba počinjala sezona.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45203
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#10513 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Chmoljo »

Ko nije pratio patnju proslih sezona, ne moze razumjeti da je serija u ovih zadnjih 8 epizoda jednostavno za klasu bolja.

Apsolutno ne cudi, jer su je odlucili privesti kraju i sada nema potrebe ubacivati motore, sarafe, ptice pjevice i Darylovo mumljanje, samo da bi se razvukla radnja.

Meni je sad samo pitanje, ko ce sve poginuti na putu do Komonvelta, gdje je Rick, jer su ga oni pokupili sigurno i da li je i Komonvelt samo fasada ili stvarno ok mjesto.

Mislim da bi jedan hepi end bio fin na kraju, al eto.

Tipujem da ce Gabriel i Rosita zaginuti.
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#10514 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by burekodsira »

nisu RiCka pokupili Comonwelth-ovci nego CR-ovci (civic republic) oni sa poluolimpijskim logom :D oni su u World Beyond pored glavnih uloga trenutno glavni akteri
User avatar
RIZVA
Posts: 20762
Joined: 18/03/2007 15:18
Location: Sarajevo

#10515 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by RIZVA »

Tyke wrote: 16/10/2021 19:34 Ja taj World Beyond nisam ni krenuo gledati, vrijedil cemu?

Ja sam odustao vec u prvoj sezoni,totalno bezveze barem meni
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45203
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#10516 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Chmoljo »

burekodsira wrote: 20/10/2021 09:13 nisu RiCka pokupili Comonwelth-ovci nego CR-ovci (civic republic) oni sa poluolimpijskim logom :D oni su u World Beyond pored glavnih uloga trenutno glavni akteri
et vidiš, pojma nisam imao.

malo sam zaguglao... zajebana ekipica.
swanfilter
Posts: 7476
Joined: 06/06/2008 18:52

#10517 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by swanfilter »

Vidim, Rick nekakav SWAT postao ...
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#10518 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by burekodsira »

auu detalja u zadnjim epizodama world beyond i ftwd :D
pokušaću malo sročiti šta sam pohvatAo :D

Jadis (ona bivša smećarka iz twd)
Spoiler
Show
je postala šef vojske CR u world beyond. U zadnjoj epizodi je razjasnila da je morala isporučiti nešto vrijedno (osobu kategorije A ili B da bi je primili - ona je naravno Ricka predala). To se znalo od kako se Rick ispiso iz TWD, ali je sad objasnila šta je A a šta je B. A je kandidat za vršenje eksperimenata s virusom u laboru, a B je kandidat za ratnika u njihovoj vojsci. Ona kako bi ga spriječila smrti a ipak dobila prolaznu kartu, prijavila ga je kao za kategoriju B...
U post credit scenama zadnje epizode world beyond
Spoiler
Show
se prikazuje srušeni labor u francuskoj u kojem je vjerovatno nastao virus. Bila su dva tima naučnika Violett i Primrose koja su taj virus razvijali. Ovaj drugi tim je otišao na konferenciju u Ameriku (Toledu, Ohio) i valjda ponijeli probu virusa sa sobom i tako da su tamo ga rasuli.
Preživjela naučnica
Spoiler
Show
iz prvog tima (violet) nakon dugog sakrivanja se vratila u labor u nadi da će sresti ostale naučnike da pomogne da razviju lijek, ali ćorak... i dok je prebacivala stare fajlove pregledala je video poruku američkog naučnika dr. Jenner (bio u prvoj Sezoni TWD u laboru u Atlanti kad su Rick i grupa došli tamo da nađu lijek protiv virusa). Ugl u tom videu spominje da francuska verzija virusa nije kao ona u americi i da je opasnija...
tu upada neki lik i ubija naučnicu jer krivi te naučnike za stvaranje virusa.
ova dosta brže postaje zombie nego oni po americi na koje smo u seriji navikli, ali očigledno zombi ima sjećanje pa kreće odmah za ovim ubicom i to dosta bržim pokretima...
nema više cile mile :D
A ako se sjećate da se Eugene ispočetka u TWD predstavljao kao naučnik koji zna šta se zadesilo s virusom i da je kao na misiji da dođe do Washingtona i od tamo da spasi svijet... dok ga nije "naružio" Abraham, pa je ovaj priznao da je lagao da je naučnik kako bi se samo dokopao vašingtona (jer mu je tamo najsigurnije za preživjeti). Tu je priznao i da uopšte ne poznaje naučnika T. Brooks Ellis (koji navodno ima lijek protiv virusa), već da je ustvari samo čitao neku njegovu knjigu...
Spoiler
Show
Eh sad u ovoj prethodno spomenutoj post credit sceni vidi se u laboru na kompjuteru folder sa nazivom TB Ellis koji kopira ova naučnica... taj je vjerovatno bio dio tih timova za razvoj virusa, tako da će vjerovatno igrati neku ključnu ulogu za spašavanje od virusa
A ima i nagovještaja iz FTWD
Spoiler
Show
da je Alicia imuna na virus... bar toliko da se nakon ujeda nije pretvorila u šetača (mada je odležala podobro i možda bespotrebno ostala bez ruke). Vidjećemo hoće li do kraja polusezone biti tako
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58432
Joined: 03/08/2010 19:04

#10519 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by kakavdanakneiskustvu »

zdruzdjo wrote: 28/03/2021 22:03 Carol cjelu epizodu kuha supu i malo nesto pacova ganja.

Daryl ganja crijevo za gorivo.

Veoooooma dinamicno, veoma. Jedva cekam sljedecu da vidim jel gotova supa.
Ako nas nagrde cliffhanger-om pa ne pokazu da li je supa uspjela i kako su i da li su posrkali, prestajem.
carol ni da ruke opere poslije ubijanja zombija a pravi supu
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58432
Joined: 03/08/2010 19:04

#10520 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by kakavdanakneiskustvu »

gledam 11. sezonu,otkud onom aaronu dijete,zar on nije peder?
User avatar
Logovan
Posts: 94159
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#10521 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Logovan »

Rado bih ti odgovorio, ali ne sjecam se sta je bilo :lol:
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#10522 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by burekodsira »

kakavdanakneiskustvu wrote: 24/12/2021 11:01 gledam 11. sezonu,otkud onom aaronu dijete,zar on nije peder?
baš sam malo proguglAo, Grejsi se pojavila u sezoni 8 kad joj je otac nakon borbe sa Rickom zaginUo. Aron kasnije (rastresen zbog pogibije svog fraEra Erika) nudi se da Grejsi odnese u Hiltop ytb... ona se tokom 8. sezone pojavljuje u par scena i onda u 9. sezoni Aron potvrđuje da je usvojio... eto tako
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#10524 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by burekodsira »



još cvaj heften :izet:
Post Reply