The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
DonieBrasco
Posts: 15505
Joined: 31/08/2016 16:09

#7451 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by DonieBrasco »

Bice neka hemija između Tare i Cindy.

Mnogo novih likova, zena, a tek pocela sezona, ne znamo sta se desava sa onom grupom gdje je onaj lik sa tigrom .... :lol: :-)
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11050
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#7452 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Tito_i_Partija »

DonieBrasco wrote:Bice neka hemija između Tare i Cindy.
Znaci Cindy ce ubrzo nakon toga bit' bivsa. Jer Tara je dosad imala dvije trebe, i obadvije su riknule. Ona druga na pogotovo sokantan nacin.
User avatar
turbofolk
Posts: 3139
Joined: 13/05/2014 09:37

#7453 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by turbofolk »

Tito_i_Partija wrote:
DonieBrasco wrote:Bice neka hemija između Tare i Cindy.
Znaci Cindy ce ubrzo nakon toga bit' bivsa. Jer Tara je dosad imala dvije trebe, i obadvije su riknule. Ona druga na pogotovo sokantan nacin.
Ko je prva :zoka:
Dobra epizoda. Bar mi je bolja od prethodne. Dobra scena bi kad walkeri izranjaju iz pijeska. Eto sad znamo i da su blizu mora. Znači trebalo bi biti hrane u izobilju. Meni se učinilo da su miljama daleko od Aleksandrije, ipak se spominju dvije sedmice dana odsustva. Al opet nisu samo vozili, logično je da su više vremena proveli zastajući i tražeći hranu, a s druge strane, ni amazonkama nisu nepoznati spasitelji, znači da su svi tu negdje u blizini. Nismo mogli ocjenit koliko je Tara pješačila do Aleksandrije. I opet ne znamo šta bi sa Kiki Musampom (Heatom). I da.. Još jedno dijete koje je popilo svu pamet svijeta. Carl u ženskom liku.
brain bubbles
Posts: 519
Joined: 04/12/2012 00:17

#7454 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by brain bubbles »

turbofolk wrote:
Tito_i_Partija wrote:
DonieBrasco wrote:Bice neka hemija između Tare i Cindy.
Znaci Cindy ce ubrzo nakon toga bit' bivsa. Jer Tara je dosad imala dvije trebe, i obadvije su riknule. Ona druga na pogotovo sokantan nacin.
Ko je prva :zoka:
Dobra epizoda. Bar mi je bolja od prethodne. Dobra scena bi kad walkeri izranjaju iz pijeska. Eto sad znamo i da su blizu mora. Znači trebalo bi biti hrane u izobilju. Meni se učinilo da su miljama daleko od Aleksandrije, ipak se spominju dvije sedmice dana odsustva. Al opet nisu samo vozili, logično je da su više vremena proveli zastajući i tražeći hranu, a s druge strane, ni amazonkama nisu nepoznati spasitelji, znači da su svi tu negdje u blizini. Nismo mogli ocjenit koliko je Tara pješačila do Aleksandrije. I opet ne znamo šta bi sa Kiki Musampom (Heatom). I da.. Još jedno dijete koje je popilo svu pamet svijeta. Carl u ženskom liku.
Prva je bila neka guvernerova koliko se sjecam, iz njegovog kampa. Da, vjerovatno su okolinu pretrazili, nisu samo isli u jednom pravcu. Kiki Musampa je zaglavio, mozda u Kingdomu, mozda trazi Taru u blizini, pa ce da zaglavi kod amazonki, ko zna.

Zaboravio sam prije pitati, sta predstavljaju oni rezbareni vojnici onom Dwightu, zna li se to?
User avatar
Pandakonda
Posts: 4384
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#7455 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Pandakonda »

Još dvije epizode akcije i onda na odmor do Februara :-)

User avatar
dale cooper
Posts: 28474
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#7456 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by dale cooper »

Kolika je samo Walking Dead kita naspram intrigantnog i sjajnog Westworlda. Govorim to
jer svake hefte gledam obje serije, obično jednu za drugom. Koja razlika jebote.
Gledaš jedne scenariste kako bezidejno razvlače samo da bi nekako došli do polu sezonskog
cliffhangera, dok drugi planski, razrađeno grade i pletu radnju i još nas uspijevaju iznenaditi
sjajno smišljenim obratima.
User avatar
Pandakonda
Posts: 4384
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#7457 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Pandakonda »

Strip će uvijek biti prioritet Kirkmanu zato što tu ima apsolutnu slobodu. Tako da se ne nadajte da će serija dostići strip, uvijek će gledat da bude pristojna distanca.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11077
Joined: 15/01/2010 18:31

#7458 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Jack Be Nimble »

Ma ne znam ni zasto kukamo kada znamo recept sezone. Prvo se stavi brasno, sol, soda, voda itd da bi se to sve moglo zakuhati do kraja polu sezone. A onda ide druga polovina gdje se razvija jufka, gledas gdje ce jufka puknuti, vidis da je mama spremila naribanog krompira, ali opet se nadas da ce biti nekog mesa za bureka i dodje vrijeme rerne. I onda do oktobra cekas da izadje pita iz rerne da bi je mogao probati. I onda opet novu zakuhati.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58735
Joined: 03/08/2010 19:04

#7459 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by kakavdanakneiskustvu »

dale cooper wrote:Kolika je samo Walking Dead kita naspram intrigantnog i sjajnog Westworlda. Govorim to
jer svake hefte gledam obje serije, obično jednu za drugom. Koja razlika jebote.
Gledaš jedne scenariste kako bezidejno razvlače samo da bi nekako došli do polu sezonskog
cliffhangera, dok drugi planski, razrađeno grade i pletu radnju i još nas uspijevaju iznenaditi
sjajno smišljenim obratima.
:thumbup: bas tako
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#7460 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by strong69 »

Jack Be Nimble wrote:Ma ne znam ni zasto kukamo kada znamo recept sezone. Prvo se stavi brasno, sol, soda, voda itd da bi se to sve moglo zakuhati do kraja polu sezone. A onda ide druga polovina gdje se razvija jufka, gledas gdje ce jufka puknuti, vidis da je mama spremila naribanog krompira, ali opet se nadas da ce biti nekog mesa za bureka i dodje vrijeme rerne. I onda do oktobra cekas da izadje pita iz rerne da bi je mogao probati. I onda opet novu zakuhati.
Bas tako. Vecina nas ovdje uspjesno predvidi tok sezone. Sa svakom novom sezonom procenat pogodjenih desavanja drasticno raste. Ali eto, dobra zabava, ne gajim prevelika ocekivanja jer serija ide u tom pravcu kao sto ti napisa a i @Dale Cooper je napravio dobro poredjenje. Uglavnom, gledacu je do kraja kakva god da bude :D
zdruzdjo
Posts: 5211
Joined: 16/08/2009 00:27

#7461 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by zdruzdjo »

Znaci kako je pocela serija, osim scene mlacenja glava u prvoj epizodi, ja epizode dobre ne pregledah. Ova sa tarom me umorila. Kaaaaakav bespotreban lik.
Ja mislim da gledanost ce se srokati, da ce na poluvremenu trener dobro da usi nekom izvuce u svlacionici.

Sent from my HUAWEI G7-L01 using Tapatalk
User avatar
edo82
Posts: 124
Joined: 28/04/2010 07:43

#7462 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by edo82 »

Ne sviđa mi se jer se radnja prebrzo odvija. Možda bi bolje bilo da su svi otišli na svoju stranu, pa da o svako bude po jedna epizoda :thumbup:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#7463 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Tomahawk11 »

zdruzdjo wrote:Znaci kako je pocela serija, osim scene mlacenja glava u prvoj epizodi, ja epizode dobre ne pregledah. Ova sa tarom me umorila. Kaaaaakav bespotreban lik.
Ja mislim da gledanost ce se srokati, da ce na poluvremenu trener dobro da usi nekom izvuce u svlacionici.

Sent from my HUAWEI G7-L01 using Tapatalk
Sacekacu jos ove dvije do polusezone, ali ova polusezona je uveliko konkurent za najgoru od svih dosad.
Ako se prica razvlaci i kupuje vrijeme zbog/radi stripa, onda je to zesce sranje.
Nisam citao strip i kako stoje stvari, tesko da cu u skorije vrijeme. Zanima me iskljucivo serija i ono sto se desava u njoj.
Epizoda u kojoj imas Taru (jeko Tara u pm :-) ) i Edija iz Tekkena 3 je ono :run:
Otisli, napali ih zombiji, odnijela je voda, nasla novu nastambu (mozda jedino bitno u epizodi), vratila se i haj zdrao....Eddie nestao negdje u putu, potrazice se kad bude trebalo opet neku epizodu o nepotrebnom liku.
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#7464 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by r_faruk »

kakavdanakneiskustvu wrote:
dale cooper wrote:Kolika je samo Walking Dead kita naspram intrigantnog i sjajnog Westworlda. Govorim to
jer svake hefte gledam obje serije, obično jednu za drugom. Koja razlika jebote.
Gledaš jedne scenariste kako bezidejno razvlače samo da bi nekako došli do polu sezonskog
cliffhangera, dok drugi planski, razrađeno grade i pletu radnju i još nas uspijevaju iznenaditi
sjajno smišljenim obratima.
:thumbup: bas tako

pa dobro westworld je tek poceo, i walking dead je bio dobar prve dvije sezone.... ako budu pratili film, znamo i kako ce se zavrsiti :)
sljedeca epizoda walking dead je o onom crncu sto je bio sa tarom :) :D

bilo bi otkaceno da vidimo episodu o Hershel-u :) kako je veterinu zavrsio i polozio sve ispite desetkama.... :D
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#7465 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by last mohicans »

r_faruk wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
dale cooper wrote:Kolika je samo Walking Dead kita naspram intrigantnog i sjajnog Westworlda. Govorim to
jer svake hefte gledam obje serije, obično jednu za drugom. Koja razlika jebote.
Gledaš jedne scenariste kako bezidejno razvlače samo da bi nekako došli do polu sezonskog
cliffhangera, dok drugi planski, razrađeno grade i pletu radnju i još nas uspijevaju iznenaditi
sjajno smišljenim obratima.
:thumbup: bas tako

pa dobro westworld je tek poceo, i walking dead je bio dobar prve dvije sezone.... ako budu pratili film, znamo i kako ce se zavrsiti :)
sljedeca epizoda walking dead je o onom crncu sto je bio sa tarom :) :D

bilo bi otkaceno da vidimo episodu o Hershel-u :) kako je veterinu zavrsio i polozio sve ispite desetkama.... :D
:lol:
Karikiraš,ali baš tako dođe. Ne znam je li im ko promakao da ga napose obrade. Potpuno bespotrebno razvodnjavanje i razvlačenje.
veliki_ah
Posts: 1083
Joined: 28/09/2008 23:42

#7466 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by veliki_ah »

Al kako truhli walkeri izlaze iz pijeska iako su zatrpani do pola, ko gazele.. A njih dvoje ne mogu da se pomaknu jer im je malo zatrpalo noge :lol:

Al ipak mi je vrhunac - "zakuni se" :D U postapokaliptičnom svijetu, gdje te jedu mrtvi ljudi, ubijaju zivi, ne vjerujes sebi samom, ti naletiš na neku glupacu na plazi, koja te jos i napadne i na kraju je pustis samo zato sto se zaklela ahahahaha i još iznad vrhunca, zadnja scena gdje Tara kao razmislja da li da kaze za njih, ali neće jer se - zaklela :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

E, mislio sam da ne može gore, al jebi ga..
User avatar
dale cooper
Posts: 28474
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#7467 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by dale cooper »

r_faruk wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
dale cooper wrote:Kolika je samo Walking Dead kita naspram intrigantnog i sjajnog Westworlda. Govorim to
jer svake hefte gledam obje serije, obično jednu za drugom. Koja razlika jebote.
Gledaš jedne scenariste kako bezidejno razvlače samo da bi nekako došli do polu sezonskog
cliffhangera, dok drugi planski, razrađeno grade i pletu radnju i još nas uspijevaju iznenaditi
sjajno smišljenim obratima.
:thumbup: bas tako

pa dobro westworld je tek poceo, i walking dead je bio dobar prve dvije sezone.... ako budu pratili film, znamo i kako ce se zavrsiti :)
sljedeca epizoda walking dead je o onom crncu sto je bio sa tarom :) :D

bilo bi otkaceno da vidimo episodu o Hershel-u :) kako je veterinu zavrsio i polozio sve ispite desetkama.... :D
Pa serija gotovo da i nema neke sličnosti sa filmom, osim da se dešava u zabavnom parku sa robotima.
U Westworld filmu su se roboti jednostavno pokvarili i počeli ubijati goste i radnja se vrtila oko
preživljavanja dvojice glavnih likova u toj situaciji. Westworld film je bio nešto kao Jurrasic Park
sa robotima. Westworld serija je nešto mnogo ambicioznije i kompleksnije.
zdruzdjo
Posts: 5211
Joined: 16/08/2009 00:27

#7468 Re: RE: Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by zdruzdjo »

veliki_ah wrote: Al ipak mi je vrhunac - "zakuni se" :D U postapokaliptičnom svijetu, gdje te jedu mrtvi ljudi, ubijaju zivi, ne vjerujes sebi samom, ti naletiš na neku glupacu na plazi, koja te jos i napadne i na kraju je pustis samo zato sto se zaklela ahahahaha i još iznad vrhunca, zadnja scena gdje Tara kao razmislja da li da kaze za njih, ali neće jer se - zaklela :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

E, mislio sam da ne može gore, al jebi ga..

Pa mozda je u mladosti bila boy-scout, a znas kako je casna boy-scoutska vazna kad se neko zakune.

Sent from my HUAWEI G7-L01 using Tapatalk
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#7469 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by irac300 »

Ko nije nakon 7 godina ogugl'o na ovo izdrkavanje scenarista, taj je davno trebao prestati pratiti ovu seriju. :D Meni iskreno svejedno postalo, gledam iz navike, ako naleti dobra epizoda super, ako ne, odgledam onako površno. Sinoć sam jedino uživao u Tarinim sisama, kako mlataraju na sve strane. :D Ostalo, ništa vrijedno pomena.
User avatar
Rockefeller
Posts: 7320
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#7470 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Rockefeller »

Oj zadnje epizode, je l moguce?

Ja ne vidim kako ce Negana smaknuti, nema sanse.
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#7471 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by r_faruk »

cekaj, zar nisu u westworld (filmu) roboti poceli da preuzimaju tijela posjetitelja i kopiraju njihove misli u replike kako bi mogli da ostvare neku autonomiju - ravnopravnost, tacno cu pogledati film ponovo, ima da ih jul briner razbuca.... da ne smaram i idem u offtopic, sorry
User avatar
dale cooper
Posts: 28474
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#7472 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by dale cooper »

irac300 wrote:Ko nije nakon 7 godina ogugl'o na ovo izdrkavanje scenarista, taj je davno trebao prestati pratiti ovu seriju. :D Meni iskreno svejedno postalo, gledam iz navike, ako naleti dobra epizoda super, ako ne, odgledam onako površno. Sinoć sam jedino uživao u Tarinim sisama, kako mlataraju na sve strane. :D Ostalo, ništa vrijedno pomena.
Tako nekako, ali kad se pojavi neka stvarno dobra serija, onda skontaš koliki su producenti Walking Deada
karinaši. I čini mi se da im je sada Kirkman više postao uteg nego neka prednost zbog koncentriranja
na dvije stvari odjednom, i insistiranja da serija (uglavnom) prati strip. Sada kada serija polako ali
sigurno dostiže radnju stripa se dešavaju ovi problemi sa odlaganjem i usporavanjem radnje.
Eh da je Darabont ostao showrunner mislim da bi se izbjeglo gomila ovih problema i da bi postepeno
dobili seriju koja ide u svom smjeru neovisno od stripa.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8758
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#7473 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by SanskiBiser »

r_faruk wrote:cekaj, zar nisu u westworld (filmu) roboti poceli da preuzimaju tijela posjetitelja i kopiraju njihove misli u replike kako bi mogli da ostvare neku autonomiju - ravnopravnost, tacno cu pogledati film ponovo, ima da ih jul briner razbuca.... da ne smaram i idem u offtopic, sorry
Koliko sam pratio i citao, serija Westworld je samo inspirisana filmom uzeli su the stage & lore iz tog filma ali inspirisana je i drugim filmovima tipa Pinokio :lol: , Blade Runner, Ex Machina, The Truman Show, The Matrix, zatim video igrama Red Dead Redemption, Grand Theft Auto i Bioshock serijal. Sto bi se reklo kostur je uzet od Westworld filma ali ostalo je amalgam vec navedenog, o tome su autori Jonathan Nolan and Lisa Joy vec govorili - moze se naci na netu...
User avatar
dinao
Posts: 971
Joined: 16/04/2010 19:16

#7474 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by dinao »

Ako je vec potrebna filler epizoda, neciji story, onda je to trebao biti Negan.
DonieBrasco
Posts: 15505
Joined: 31/08/2016 16:09

#7475 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by DonieBrasco »

Predopsttavljam da ce usljediti ujedinjenje Rikove grupe sa onom gdje je onaj tigar i sa ovom zenskom grupom, iz raloga sto ce im trebati sto vise ljudi da se suprotstave Neganu.

Ali do toga ce biti razvlacenja, mozda neka neocekivana desavnja,... uglavnom previse se okolisa.
Post Reply