The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#5251 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by cyprus »

Za razliku od epizode sa Morganom, ova mi je baš bila dosadna :mrgreen: To kažem ja koji rijetko kritikujem seriju i epizode karakterišem kao dosadne... Jedina dosadnija epizoda mi je bila ona prije par sezona sa Daryllom i Beth :oops: Nije problem nedostatak akcije (bar meni), nego jednostavno epizoda nema poente...
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#5252 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by irac300 »

Ma nije da nismo znali, žestok početak od dvije, tri epizode, onda krene prazan hod. Iduću pratimo darila, sašku i brku, pa ćemo tek u zadnjoj epizodi ove polusezone vidjeti šta bi sa kineza. Valjda sam se navikao, pa me više i ne mogu razočarati. :D
gonzalez
Posts: 107
Joined: 30/05/2013 22:05

#5253 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by gonzalez »

OK, znam da nema smisla tražiti logiku u serijama sa zombijima, ali zašto ne proliti kantu benzina po šetačima i baciti šibicu? Ako ništa, poučeni iskustvima od ranije gdje su sve prepreke, ograde uvijek na kraju pucale.
oskarboy
Posts: 755
Joined: 25/09/2014 13:04

#5254 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by oskarboy »

gonzalez wrote:OK, znam da nema smisla tražiti logiku u serijama sa zombijima, ali zašto ne proliti kantu benzina po šetačima i baciti šibicu? Ako ništa, poučeni iskustvima od ranije gdje su sve prepreke, ograde uvijek na kraju pucale.
pa logicno ali oni namjerno zele nas nervirat.zatvorili se tamo i nista ne rade,mirno posmatraju kako se zombiji mnoze na ogradi.
kako me samo ona baba nervira,pogotovo ono njeno lice :run: nesto ona udara u ogradu :lol:
a tolike puske imaju,pa mogli su komotno ocistit zombije od ograde,pa onda jednog po jednog nozem kroz ogradu ubijat ali ne oni nista ne rade :-)
User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#5255 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Averus »

I ja mislim da bi bilo odlično da ispale sve metaka što imaju, pa da privuku i ostatak zombija, onu drugu polovicu koja je odšetala u drugom pravcu... To je baš pametan plan




Helem, epizoda žalosna. Ne mora biti nasilje i akcija sve vrijeme, ali mrzim ove besmislene monologe i dijaloge. Do sad je sezona bila odlična, ali ovom epizodom su usrali samo tako. Nadam se da će sljedeća/e biti bolja/e :zoka:
Last edited by Averus on 10/11/2015 12:59, edited 1 time in total.
User avatar
Logovan
Posts: 94404
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#5256 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Logovan »

gonzalez wrote:OK, znam da nema smisla tražiti logiku u serijama sa zombijima, ali zašto ne proliti kantu benzina po šetačima i baciti šibicu? Ako ništa, poučeni iskustvima od ranije gdje su sve prepreke, ograde uvijek na kraju pucale.
Tako bi možda samo sebi nanijeli štetu, vatra bi planula, zapalila bi se ograda. :D
oskarboy wrote: a tolike puske imaju,pa mogli su komotno ocistit zombije od ograde,pa onda jednog po jednog nozem kroz ogradu ubijat ali ne oni nista ne rade :-)
Uzmu puške, počnu pucati i onda bukom privuku još više zombija i ništa ne bi postigli.
oskarboy
Posts: 755
Joined: 25/09/2014 13:04

#5257 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by oskarboy »

prva grupa zombija je vec daleko otisla,nikakve pucnje nebi culi.ok ne moraju pucat,pa zasto onda kroz ogradu nozevima ne ubijaju zombije?bar su to mogli uradit
User avatar
madridist
Posts: 1043
Joined: 07/07/2012 22:34
Location: Middle Earth

#5258 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by madridist »

Najbolje da nabave kamion ili valjak jos bolje i onda samo po zombijima asfaltirat :mrgreen:
Ne bih volio da je ovo kraj za Glena,ta cetvorka(Caroll,Rick,Glen i fuckin Daryl) koja je skupa od pocetka se ne bi trebala razbijati u seriji ,roman me ne zanima..
DON_eARL
Posts: 3733
Joined: 31/10/2010 22:26

#5259 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by DON_eARL »

oskarboy wrote:prva grupa zombija je vec daleko otisla,nikakve pucnje nebi culi.ok ne moraju pucat,pa zasto onda kroz ogradu nozevima ne ubijaju zombije?bar su to mogli uradit
Možda svi imaju upalu mišića pa ne mogu da dignu ruke dovoljno visoko. :D
jastuk1
Posts: 3855
Joined: 17/09/2010 14:38

#5260 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by jastuk1 »

Daryl Dixon wrote:Samo je loša ova Megi drama :O cuj o naglasku raspravljaju - ne vjerujem, pa mačić je top ;)


Niko ne kaže da nije - ali gluma joj je katastrofa. Čista parodija.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#5261 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Tito_i_Partija »

cyprus wrote:Za razliku od epizode sa Morganom, ova mi je baš bila dosadna :mrgreen: To kažem ja koji rijetko kritikujem seriju i epizode karakterišem kao dosadne... Jedina dosadnija epizoda mi je bila ona prije par sezona sa Daryllom i Beth :oops: Nije problem nedostatak akcije (bar meni), nego jednostavno epizoda nema poente...
Pa zar i ti sine Kipre?!

Odavno nisam cit'o ovoliko losih reakcija. Sizifinho, dodji da smiris ovu nezahvalnu bagru, ovo je preslo sve granice.

:D
User avatar
Logovan
Posts: 94404
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#5262 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Logovan »

oskarboy wrote:prva grupa zombija je vec daleko otisla,nikakve pucnje nebi culi.ok ne moraju pucat,pa zasto onda kroz ogradu nozevima ne ubijaju zombije?bar su to mogli uradit
Ne znam, pitaj ih. :D Nisu ih vala nešto puno ubijali i kada su bili u zatvoru. Sjetili se da ih treba poubijati tek kada se ograda počela opasno ljuljati. :-)
gonzalez
Posts: 107
Joined: 30/05/2013 22:05

#5263 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by gonzalez »

Logovan wrote:
gonzalez wrote:OK, znam da nema smisla tražiti logiku u serijama sa zombijima, ali zašto ne proliti kantu benzina po šetačima i baciti šibicu? Ako ništa, poučeni iskustvima od ranije gdje su sve prepreke, ograde uvijek na kraju pucale.
Tako bi možda samo sebi nanijeli štetu, vatra bi planula, zapalila bi se ograda. :D
oskarboy wrote: a tolike puske imaju,pa mogli su komotno ocistit zombije od ograde,pa onda jednog po jednog nozem kroz ogradu ubijat ali ne oni nista ne rade :-)
Uzmu puške, počnu pucati i onda bukom privuku još više zombija i ništa ne bi postigli.
Sjećam se kako su u zatvoru, kroz identičnu mrežu, šipkama tamanili one zombije svakodnevno. Rick svima propisao 2 sata fizičkih aktivnosti. :)

Ne znam da bi se ona čelična konstrukcija mogla tako lako zapaliti, nije direktan plamen.
Uostalom, u magacinu vidio sam bruku pušaka sa prigušivačima, čak je i onaj mrljo što je pucao na kamion imao istu. Taman da ovi mekušci uče gađanje i da se riješe šetača. A da ne govorim o tom kamionu koji je i izvor problema. Upaliti ga, sirenu i lagano gas.

Jesam već naveo da sam žestoko razočaran epizodom? Epizoda prepuna kritičnih glumačkih (ne)sposobnosti. Dođe mi da odgledam ostatak u komadu kada izbace zadnju epizodu, ali pojesti će me radoznalost i čekanje.
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#5264 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by sizifinho »

Tito_i_Partija wrote:
cyprus wrote:Za razliku od epizode sa Morganom, ova mi je baš bila dosadna :mrgreen: To kažem ja koji rijetko kritikujem seriju i epizode karakterišem kao dosadne... Jedina dosadnija epizoda mi je bila ona prije par sezona sa Daryllom i Beth :oops: Nije problem nedostatak akcije (bar meni), nego jednostavno epizoda nema poente...
Pa zar i ti sine Kipre?!

Odavno nisam cit'o ovoliko losih reakcija. Sizifinho, dodji da smiris ovu nezahvalnu bagru, ovo je preslo sve granice.

:D
haha, ma sta da kazem kad je dosadna i besciljna epizoda, samo se moram nasmijati izjavama tipa - nisu prikazali kako se Rick izvukao, ili zasto ne popucaju setace oruzjem, i jbg smatram da su to.bas glupe izjave jer:
1. koliko se ja sjecam, svako auto ima dvoje vrata, Ricku su setaci prisli s desne strane, a covjek izasao s lijeve... al eto i da se varam, da kamper nije imao dvoja vrata, siguran sam da za Ricka, koji ima poluautomatsku pusku i pistolj ne bi bio problem raspalit rafal i izvuci se. Glupa je konstantacija da nisu prikazali kako se Rick izvukao, jer se ne mora svaki detalj do u bobu objasnit
ocekuje se od publike da imaju mozdane vijuge
2. pucanje po setacima bi rezultovalo potrosnjom municije a rijesili bi se mozda 1/3 problema. Setaci su bezumna masa za koju se moze sjesti i razmisliti, sacekati da se daryl.i drustvo vrate pa da na isti.nacin odvuku polukrdo zombija. A ako istrose municiju, s cim ce se borit protiv ljudi? Nije Rick dzaba glavni, valja malo kontati

A da je epizoda bila bzvz, jeste. Svako je imao nekakav monolog koji bi kao trebao pokazati razvoj likova, a u sustini nista ne govori. Doduse, producenti moraju napraviti mali mir pred midseason finale kako bi lakse postigli klimax. Zamisli da je i ova epizoda imala uzbudljivu radnju, pa i iduca, pa i iduca, kraj bi morao biti nekakav hard mind blown scenarij. Jbg, sve ima svoje.
User avatar
DMXallen
Posts: 214
Joined: 26/06/2015 17:55
Contact:

#5265 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by DMXallen »

Previše se ne razumijem u glumu, a i to mi je najmanje bitna stvar, pa neću o tome.
Al' ajd da se osvrnem na lik Maggie. Kad pogledamo unazad ona je najviše izgubila u ovoj apokalipsi. Mislim na ove koje smo upoznali do sada.
Ženska je izgubila
- na farmi skoro cijelu porodicu i mnogo prijatelja,
- zatim je izgubila oca,
- pa jedno vrijeme nije znala gdje je Glenn i gdje joj je sestra.
- Zatim kad je napokon našla sestru u istom danu ju je izgubila bez da je vidi još jednom živu.
- A sada je izgubila Glenna...

Što se tiče rješavanja walkera na ogradi, tu se nema šta mnogo uraditi osim čekati ekipu koja je vani pa da ih istom metodom odvuku dalje od Alexandrije..

Kaže zašto ih ne ubijati kroz rešetku kapije kao u zatvoru
- Izvodljivo, ali nakon par sati bi se nakupilo trupala da dalje ne bi bilo moguće to raditi, u zatvoru je mreža okolo i možeš ih voditi zvukom na drugo mjesto pa ih nabadati

Pa zašto ih ne poliju benzinom i zapale
- moguće i to, al' pretpostavimo da nema benzina u izobilju bez obzira što se kroz 5 i pol sezona vozikaju motornim vozilima..znači besmisleno trošenje resursa s tim što bi svi u isto vrijeme navalili na ove zapaljene i izvršili veći pritisak na ogradu, koja će kad tad popustiti, i onda em što će navaliti walkeri pritom će biti i vatreni, ne navijači vatreni :P

Pa mogu pucati..
- hmm, da, uz njih 3-4 koji stvarno znaju ciljati i pucati ostali bi samo trošili municiju, kao što smo vidjeli da Deanna nema pojma u glavu udariti walkera a zna da treba, moš' mislit koliko bi bili precizni ostali. Trošenje municije, privlačenje drugih ..ne, bolje ne

Mogu samo čekati kao što sam već rekao, i nadati se povratku nekog od ekipe vani.

Epizoda je lošija baš zbog besmislenih monologa pojedinih likova, a to smo već znali, ovo mi je ličilo kao na malo spuštanje lopte i blago nerviranje gledalaca jer 90 procenata ih očekuje da sazna Glennovu sudbinu, a neki očekuju i da vide kako se to Rick izvukao...ma daj...uz bezbroj dokazanih sposobnosti sad bi još trebalo posvetiti flešbek, ili nedaj Bože cijelu epizodu maestru Ricku kako se spašava... ne vidim poentu.
Ova epizoda će imati više smisla kada se pogledaju i ostale do polusezone... a imala je i neku svoju težinu, baš preko Maggie i saznanja da je trudna a znajući svi što je sve do sada prošla.
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#5266 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Daryl Dixon »

klixoris wrote:Epizoda kriza ! :-)

I opet ponovise sranje sa neprikazivanjem kako se Rick izvukao iz onog belaja...
Prosle sezone su isto uradili sa Glenn-om i njegovim "misterioznim" izvlacenjem iz one totalno bezizlazne situacije, kad su ga walkeri zatrpali u sumi... Pojavi se lik ziv i zdrav, sa samo par ogrebotinica... :-)

Mislim da ce onaj mali zvaljo napraviti neko sranje... Vjerovatno iz teenagerskog rivalstva i ljubomore prema Carlu

Ograda na kraju epizode definitivno puca - lim se cijepa k'o papir. Iduca epizoda je navala walkera kroz puknutu ogradu, osim ako nas ne zabace na kakvu glupost... Kad zid pukne, stara baba ce da stoji skamenjena i gleda kako je walkeri okruzuju i meze :mrgreen:
Meni se ucini kao da krv kapa odozgo...Prvo sto mi je palo na pamet je onaj kloc alkoholicarski sto cuva strazu (sin od one šokirane babuskare) reko nacugo se na strazi i pao medju walkere :D Epizoda ko epizoda nista spektakularno, znao sam da ce Rick dovesti one manijake sa sobom samo nisam znao da ce ih dovesti do njihove baze :D reko sprovest ce ih brat sam do kanjona i ocitati im njihova prava "You have a right to remain silent.." :D
al-em
Posts: 3119
Joined: 01/03/2014 00:26

#5267 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by al-em »

I meni se ucinilo kao krv.
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#5268 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by Daryl Dixon »

.
Last edited by Daryl Dixon on 25/02/2016 02:07, edited 1 time in total.
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#5269 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by adda_sa »

Daryl Dixon wrote:
al-em wrote:I meni se ucinilo kao krv.
Imam osjećaj da je slijedeća koja će fasovati je ona stara gospoja, vidi se da sve ovo mnogo utiće na nju, smrt muža, napad onog walkera (ona oblivena krvlju) još onaj kloc od sina što se izder'o na nju (još ako se ispostavi da je dead)... Čini mi se još 3 epizode da će biti do zimske pauze. Živo me interesuje šta će biti sa DD-om i ostatkom ekipe koji su van zidina, možda nađu neku novu kotu pa dođu do ove ekipe i odu zajedno onim tunelom ispod walkera. Eh sad.. Vidjet cemo sta ce se izdesavati :)
bilo bi olaksanje da ona ode...zena je krajnje unfit to rule
neki izljevi bijesa sa onim walkerom, fasira ga onom bocom, da nije bilo ricka...
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#5270 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by simonese »

ma sve pet,izgleda da ce ga Rick umociti,sve oprastam :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40814
Joined: 29/06/2011 23:39

#5271 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by dječak sa šibicama »

Da je prva, bio bi razocaran, ali posto je 101 epizoda "praznog hoda" ili "Days of our zombie lives" melodrame, oprosteno im je.

Nego, kakva je ono krv na kraju epizode, na ogradi? nije valjda Dianin sin skiknuo?
User avatar
DMXallen
Posts: 214
Joined: 26/06/2015 17:55
Contact:

#5272 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by DMXallen »

al-em wrote:I meni se ucinilo kao krv.
Jeste krv, kao kroz neku rupicu na limu...I ja sam prvo mislio da puca lim, baš su to spominjali u emisiji Talking Dead da je u pitanju krv.
Preporučujem emisiju jer mnogo se stvari može saznati iz te emisije pa neke naizgled nelogične stvari postanu puno logičnije.
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#5274 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by adda_sa »

DMXallen wrote::tooo:

ODABRAN GLUMAC ZA ULOGU NEGAN-a

http://okruzen-mrtvima-novosti.blogspot ... gan-a.html
ju :izet: :izet: :D :stidljiva:
__Phoenix__
Posts: 2687
Joined: 25/10/2013 20:44

#5275 Re: The Walking Dead (zabranjeni spoileri!)

Post by __Phoenix__ »

Hoće li ga biti do kraja sezone?
Post Reply