Gledali ste, ne preporučujete

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6376 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by Truba »

Ekstra film

Plus mija got
I hrvatsko more
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40321
Joined: 29/06/2011 23:39

#6377 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by dječak sa šibicama »

Primjetih u zadnje vrijeme dva tri filma koji su snimani na Jadranu, u Hrvatskoj, neke poznate glumacke licnosti ali mislim da su poglupi jer su teme uglavnom klishe i sve se vrti oko jeftine price a pokusava se prodati "ljepota prirode" ili fotografija kao vrijednost filma.

Valjda misle da je dovoljno upaliti kameru u Trogiru, imas film ko instagram story, neki kazu wow heshteg mudre misli heshteg itakodalje.
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6378 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by Truba »

Film je ekstra
Ti si zapeo u 1989
tap3ah75
Posts: 5941
Joined: 07/09/2009 14:14

#6379 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by tap3ah75 »

dječak sa šibicama wrote: 21/02/2023 13:50 Primjetih u zadnje vrijeme dva tri filma koji su snimani na Jadranu, u Hrvatskoj, neke poznate glumacke licnosti ali mislim da su poglupi jer su teme uglavnom klishe i sve se vrti oko jeftine price a pokusava se prodati "ljepota prirode" ili fotografija kao vrijednost filma.

Valjda misle da je dovoljno upaliti kameru u Trogiru, imas film ko instagram story, neki kazu wow heshteg mudre misli heshteg itakodalje.
Ima Salma Hayek onaj neki film kad je zarobljena u nekoj sobi.
Kad na odjavnoj špici piše - snimano u srbiji.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40321
Joined: 29/06/2011 23:39

#6380 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by dječak sa šibicama »

Vjv jeftinije lokacije i autorska prava, ne znam koliko ljudi to zna ali u filmu oni ne smiju koristiti toponime recimo, bez da plate. Zato u nekim filmovima americkim, cija je radnja na balkanu recimo ili u BiH, imas grad Vrbicu ili neku Bukovicu.
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#6381 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by Naslovnica »

Kakvo smece odgledah... :lol: :lol: :lol:

Conspiracy

https://www.imdb.com/title/tt1043838/

Image
User avatar
hepekcina
Posts: 1406
Joined: 29/09/2009 12:28
Location: Mliječni put

#6382 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by hepekcina »

https://m.imdb.com/title/tt13833688/

The Whale

ideja i tekst odlični, ali nije maklo od nivoa pozorišne predstave
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40321
Joined: 29/06/2011 23:39

#6383 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by dječak sa šibicama »

Koncentrisi se baba

notorna glupost od filma, ni glave ni repa, jedan od losijih domacih
omar little
Posts: 16350
Joined: 14/03/2008 21:14

#6384 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by omar little »

opcenito izbjegavam biopice, posebno ove novije, ali sam neki dan, ponukana slusanjem/gledanjem aloha from hawaii, odlucila dati sansu elvisu. djizs krajs, kakav prenapuceni kontejner smeca. apsolutno nista ljudsko u sebi nema. izvjestaceno, sljastece, suplje. i zar je moguce da se ni film o jebenom elvisu prisliju, ALO, ne moze napraviti bez govnavog tkiva stripova. ovo nije film o elvisu prisliju, kompleksnom decenijskom fenomenu, nego stripovski isprdak. jednodimenzionalni, karikaturalni, negativac i isti takav heroj propelirani kroz filterima i stiliziranjem izopacenu vremensku liniju. truli kic,i za elvisa, kralja kica, previse. ne znam sto im je trebao elvis, mogli su ovu pricu ispricati sa bilo kojim stripovskim herojem. 


nakon mozda 20-30 minuta i malo premotavanja sam odustala i otisla u supermarket. zaboravila ugasiti film i kada sam usla u kucu cujem unchained melody i, obzirom da znam sta ta izvedba predstavlja, vratim tu scenu i pogledam. jedini trenutak istinske, pune, ljudske, emocije u cijelom filmu je dvadesetak sekundi autenticne izvedbe. kontrast praznine, povrsnosti i izvjestacenosti filma naspram dvadeset sekundi punokrvne, trodimenzionirane, tragedije samog elvisa. ne znam kako je neko mogao dozivjeti i staviti tu izvedbu u prikladan kontekst kada film o elvisu, covjeku, nije rekao ni slova.

koliko vidim iz naslova po novinama, film je dozivio topao prijem holivudske industrijske drkaone sto nimalo ne iznenadjuje. taman je po njihovoj mjeri.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#6385 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by Tito_i_Partija »

Vala ti k'o da nikad nisi čula za ime Baz Luhrmann. A znam da si čula, zato ne kontam šta si očekivala. :-)
First the 1920s and now the 1950s, Baz Luhrmann is holding a microscope up to 20th century Americana.

The Australian filmmaker shared a sneak peek at upcoming Elvis Presley biopic “Elvis” during the Warner Bros. Discovery CinemaCon panel in Las Vegas on April 26, ahead of the film’s upcoming premiere at 2022 Cannes.

“This is not really a biopic,” Luhrmann said on stage. “It’s really for me about America in the 50s and 60s and 70s. If you want to talk about America in the 50s and 60s and 70s, at the center of culture, for the good the bad and the ugly, was Elvis.”
User avatar
dale cooper
Posts: 28396
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#6386 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote: 06/03/2023 19:02 Vala ti k'o da nikad nisi čula za ime Baz Luhrmann. A znam da si čula, zato ne kontam šta si očekivala. :-)
First the 1920s and now the 1950s, Baz Luhrmann is holding a microscope up to 20th century Americana.

The Australian filmmaker shared a sneak peek at upcoming Elvis Presley biopic “Elvis” during the Warner Bros. Discovery CinemaCon panel in Las Vegas on April 26, ahead of the film’s upcoming premiere at 2022 Cannes.

“This is not really a biopic,” Luhrmann said on stage. “It’s really for me about America in the 50s and 60s and 70s. If you want to talk about America in the 50s and 60s and 70s, at the center of culture, for the good the bad and the ugly, was Elvis.”
Samo što Baz sere, film nije ništa više o Americi 50-tih, 60-tih i 70-tih nego što je i o Elvisu. Sve u filmu je artifice i surface level.
Što doduše jeste njegov M.O.
omar little
Posts: 16350
Joined: 14/03/2008 21:14

#6387 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by omar little »

filma ima veze sa pricom o the good, the bad and the ugly amerike koliko i moji upisi na forumu. nisam ocekivala nista, ali nisam bas zamisljala ovakvo sranje. a, i ne berem hajp oko glumca. bolji je bio kurt russell u onom carpenterovom niskobudzetnom izletu.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#6388 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by Tito_i_Partija »

Kufere, poenta je da su Luhrmannovi filmovi uvijek bili čisti karnevali zasnovani na audio-vizuelnom overloadu, i njemu je priča t.j. vjerodostojnost izvornog materijala vazda bila jedan totalno nebitan afterthought.

Na tome je izgradio čitavu karijeru, i to je razlog zašto njegove filmove zaobilazim u širokom luku. To i omarka dobro zna, i zato ne kapiram šta je tačno očekivala.
User avatar
dale cooper
Posts: 28396
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#6389 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote: 06/03/2023 19:14 Kufere, poenta je da su Luhrmannovi filmovi uvijek bili čisti karnevali zasnovani na audio-vizuelnom overloadu, i njemu je priča t.j. vjerodostojnost izvornog materijala vazda bila jedan totalno nebitan afterthought.

Na tome je izgradio čitavu karijeru, i to je razlog zašto njegove filmove zaobilazim u širokom luku. To i omarka dobro zna, i zato ne kapiram šta je tačno očekivala.
Čudu? Jer voli Elvisa? :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#6390 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by Tito_i_Partija »

dale cooper wrote: 06/03/2023 19:17
Tito_i_Partija wrote: 06/03/2023 19:14 Kufere, poenta je da su Luhrmannovi filmovi uvijek bili čisti karnevali zasnovani na audio-vizuelnom overloadu, i njemu je priča t.j. vjerodostojnost izvornog materijala vazda bila jedan totalno nebitan afterthought.

Na tome je izgradio čitavu karijeru, i to je razlog zašto njegove filmove zaobilazim u širokom luku. To i omarka dobro zna, i zato ne kapiram šta je tačno očekivala.
Čudu? Jer voli Elvisa? :D
Ako ćemo načisto, ne voli ona nikog, al' možda Elvisa mrzi malo manje od ostalih. :lol:
omar little
Posts: 16350
Joined: 14/03/2008 21:14

#6391 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by omar little »

dale cooper wrote: 06/03/2023 19:17
Tito_i_Partija wrote: 06/03/2023 19:14 Kufere, poenta je da su Luhrmannovi filmovi uvijek bili čisti karnevali zasnovani na audio-vizuelnom overloadu, i njemu je priča t.j. vjerodostojnost izvornog materijala vazda bila jedan totalno nebitan afterthought.

Na tome je izgradio čitavu karijeru, i to je razlog zašto njegove filmove zaobilazim u širokom luku. To i omarka dobro zna, i zato ne kapiram šta je tačno očekivala.
Čudu? Jer voli Elvisa? :D
dobar je elvis, kako nije? :D jes ti gledo film? sta ti velis?
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#6392 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by tranquil »

The King's Men: The Beginning

Nakon filma gledao sam reviewe - mixed to negative. Ne znam šta je ovdje "mixed". S lakoćom mogu film ocijeniti kao jedan od najgorih koje sam gledao u životu. Nije "Jack & Jill", ali blizu je, sa čime se ne može pohvaliti puno filmova.

Ima puno suprostavljenih stavova o uzrocima i povodu za I sv. rat, kao i za sarajevski atentat, ali sam siguran da će se svaka strana iznervirati predstavljanjem tih događaja u ovom filmu.

Možda me je, osim nenamjerne parodije na historiju, dodatno iznerviralo to jer sam nedavno gledao stvarno dobar film na temu I svjetskog rata - "Na zapadu ništa novo" - priznajem, fanboy sam. Ironično mi je da 100 godina nakon rata poraženi prave umjetnička djela o besmislu rata, dok pobjednici prave ovakve besmislene limunade o istom ratu.

A u oba filma, visokopozicioniranog Nijemca u I sv. ratu glumi Daniel Brühl :) S tim da ovaj film malo vuče na treći njegov film, i to na onaj "film u filmu", onaj njemački propagandni film u "Inglourious basterds", samo je nešto manje realističan :)
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#6393 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by Tito_i_Partija »

tranquil wrote: 06/03/2023 19:38 The King's Men: The Beginning
Joj jel' to ovaj?

Image

Ja ga ugasio nakon 20 minuta.

Mislim da original i nastavci imaju najveću razliku u kvalitetu od svih franšiza koje sam dosad vidio. Original je bio frišak, zabavan, odličan. Nastavci su bili dno dna.

Matthew Vaughn je nekad bio solidan pisac i režiser. Layer Cake, Kick-Ass, X-Men: First Class i prvi Kingsman...sve dobri filmovi. I onda je odjednom grohn'o.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#6394 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by tranquil »

Tito_i_Partija wrote: 06/03/2023 20:19
tranquil wrote: 06/03/2023 19:38 The King's Men: The Beginning
Joj jel' to ovaj?

Image

Ja ga ugasio nakon 20 minuta.

Mislim da original i nastavci imaju najveću razliku u kvalitetu od svih franšiza koje sam dosad vidio. Original je bio frišak, zabavan, odličan. Nastavci su bili dno dna.

Matthew Vaughn je nekad bio solidan pisac i režiser. Layer Cake, Kick-Ass, X-Men: First Class i prvi Kingsman...sve dobri filmovi. I onda je odjednom grohn'o.
To je taj. Kud ga i ja ne ugasih, tačno sam htio, al' mu dadoh šansu.

Nisi još ni došao do najgorih dijelova. Film je progresivno sve gori i gori svakom idućom scenom.

I jeste, i meni je prvi bio zabavan, dobar omjer akcije, komedije, i čistog budalesanja, zbog čega sam i dao šansu nastavcima. Nastavak je bio loš, ali ovo, ovo je abominacija.
User avatar
dale cooper
Posts: 28396
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#6395 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by dale cooper »

omar little wrote: 06/03/2023 19:38
dale cooper wrote: 06/03/2023 19:17

Čudu? Jer voli Elvisa? :D
dobar je elvis, kako nije? :D jes ti gledo film? sta ti velis?
Jesam. Slično kao i ti. :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28396
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#6396 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote: 06/03/2023 20:19
tranquil wrote: 06/03/2023 19:38 The King's Men: The Beginning
Joj jel' to ovaj?

Image

Ja ga ugasio nakon 20 minuta.

Mislim da original i nastavci imaju najveću razliku u kvalitetu od svih franšiza koje sam dosad vidio. Original je bio frišak, zabavan, odličan. Nastavci su bili dno dna.

Matthew Vaughn je nekad bio solidan pisac i režiser. Layer Cake, Kick-Ass, X-Men: First Class i prvi Kingsman...sve dobri filmovi. I onda je odjednom grohn'o.
Koji je ovo već dio? Treći? I meni je prvi bio dobar, najviše zbog Firtha koji je nenadjebiv. Drugi je sranje, a ovaj nisam ni gledao. :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#6397 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by Tito_i_Partija »

dale cooper wrote: 06/03/2023 23:32
Koji je ovo već dio? Treći? I meni je prvi bio dobar, najviše zbog Firtha koji je nenadjebiv. Drugi je sranje, a ovaj nisam ni gledao. :D
Treći po redu, al' je prequel koji se dešava prije prvog. Nemoj ni gledat'.
User avatar
mayab
Posts: 27017
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#6398 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by mayab »

Tito_i_Partija wrote: 12/02/2023 14:40
dale cooper wrote: 09/02/2023 13:18

:thumbup: Multiverse + teorija kaosa u celuloidnoj formi. :D
:thumbup:

Odličan film.
Upravo je "pomeo" sa 7 oskara , dakle krajnje je vrijeme da se to pogleda...
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6399 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by Truba »

Uh multivers...moja najmrza tema
Zaobilazim
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18043
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#6400 Re: Gledali ste, ne preporučujete

Post by GandalfSivi »

GandalfSivi wrote: 02/02/2023 21:39
yoda82 wrote: 02/02/2023 12:09
Npr. Meni nikako nije legao Everything Everywhere All at Once, a većina raje koju znam su oduševljena...
Napisah par rijeci o istom gore iznad. Fuj.
Pregledah sinoc oskare po prvi put u zivotu, ovi su bas odrali. I ono, svidio mi se generalni feeling, prava grupa cudaka se skupila i pokupila sedam oskara. Prvi put sam prezivio 40 minuta filma prije nego sto ugasih, ali hajde, mozda im dam jos jednu sansu i pregledam ga do kraja…

Jos kad skontah da je onaj Vijetnamac sto dobi oskara za sporednu ulogu onaj klinac iz Gooniesa, popravi mi vece odmah…
Post Reply