Gledali ste, ne preporučujete

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderators: ExNihilo, _BataZiv_0809

Tito_i_Partija

#3676 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Tito_i_Partija »

Eh cuj, meni licno nije leg'o, sto ne znaci da nekom drugom nece godit'. Isto tako si ti jedini na forumu koji voli Mad Men, dok ga ostali u sirokom krugu zaobilaze, i to je isto ok. :D
Tomahawk11
Globalni moderator

#3677 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Tomahawk11 »

11.22.63 je dobro krenula, a onda su kraj zbrzali i ode sve u persun.
Mislim da je puklo sa Francom....i da ocito nece biti nastavka.
karanana

#3678 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by karanana »

Isti osjecaj za 1163.
Zna li neko hoce li nastavljati taboo? Mada ni ne vidim poentu nastavljanja.
ultima_palabra

#3679 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by ultima_palabra »

Ma nema frke, drago mi je da mi je neko skrenuo paznju da Jarmusch ima novi film, pa makar i na taj nacin :D
Tito_i_Partija

#3680 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Tito_i_Partija »

Nemoguce da je to bio prvi put da si cuo za njega. Film je izas'o jos u novembru prosle godine.
omar little

#3681 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by omar little »

covjek govori o skretanju paznje na film nigdje ne spominje sebe i svoje gledanje.
ultima_palabra

#3682 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by ultima_palabra »

Ma ne stignem u zadnje vrijeme bas pratiti, stvarno nisam znao.
pirpa

#3683 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by pirpa »

Image

dedinog mi dede ovaj zajeba i chuck norrisa :mrgreen:
Tito_i_Partija

#3684 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Tito_i_Partija »

omar little wrote:covjek govori o skretanju paznje na film nigdje ne spominje sebe i svoje gledanje.
:roll:

Govori da sam mu skren'o paznju da Jarmusch ima novi film. Moj post je iz kraja Februara. Jarmuschov film izas'o prosle godine u Novembru, i bio je prilicno dobro medijski popracen. Evidentno je da je ultima fan Jarmuscha, i zato me cudi da mu je bas moj post, nekoliko mjeseci poslije, dao do znanja da Jarmusch ima novi film.

O cemu bona pricas?

EDIT:
ultima_palabra wrote:Ma ne stignem u zadnje vrijeme bas pratiti, stvarno nisam znao.
Ma nema frke, al' stvarno ne znam sta sad omarka hoce od mene. :lol:
omar little

#3685 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by omar little »

necu nista, ne pali se bez veze. nisam razumjela da se "skretanje paznje" odnosilo na njega a ne opcenito. ubijam vrijeme do tekme.
Tito_i_Partija

#3686 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Tito_i_Partija »

Eto ja se palim, a ona uletila u temu k'o padobranac. :lol:

Bejbi, nisam se palio, nego sam ti jednostavno pokus'o nacrtat' neke stvari kad ti vec nije jasna diskusija izmedju ultime i mene. :)
karanana

#3687 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by karanana »

pirpa wrote:Image

Jel se izvuko iz situacije sa slike? Sageo se i svi se poubijali?
Ne kontam ovu paralelnu diskusiju ni ko s kim prica.
pirpa

#3688 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by pirpa »

pa naravno da se izvukao, nakon cucnja je izvukao cackalicu i onda pap, pap, pap :mrgreen:
peepeep

#3689 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by peepeep »

Taboo dobija drugu sezonu... definitivno najlošija Knightova stvar i sada još dobije drugu sezonu...

Image
Tito_i_Partija

#3690 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Tito_i_Partija »

Mislim da je Knight solidan, ali prilicno limitiran pisac. Premise i poceci su mu jako dobri, ali cesto ima velikih problema sa razvojom price i karaktera koji su sve vise vidljivi kako se ulazi dublje u sezonu bilo koje njegove serije. Cak su mu i prelomi izmedju dvije sezone problem, k'o da ne zna kako da opet otpocne nesto sto je u principu zavrsio.

Uzmi Peaky Blinders, naprimjer: nisam nikad potpuno shvatio zasto je se tako lahko otarasio jako vaznih karaktera u tom nekom naglom, pa i lijenom maniru koji drugi pisci ne bi uradili ni za manje, sporedne uloge. Govorim posebno o Freddie Thorne-u u drugoj, i Grace u trecoj sezoni. Ono je meni ispalo k'o da nije znao sta da radi vise sa tim karakterima, pa hajmo ih se onda na brzinu otarasit'. :roll:
Point.

#3691 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Point. »

Tomahawk11 wrote:11.22.63 je dobro krenula, a onda su kraj zbrzali i ode sve u persun.
Serija je vrhunski uradjena, mada nisam neki ljubitelj Kinga, njegovi fanovi su uglavnom zadovoljni serijom, sto se ne moze reci za recimo Under the Dome.
A i nema svrhe nastavljati. Sve se reklo ovom jednom sezonom.
Tomahawk11
Globalni moderator

#3692 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Tomahawk11 »

Point. wrote:
Tomahawk11 wrote:11.22.63 je dobro krenula, a onda su kraj zbrzali i ode sve u persun.
Serija je vrhunski uradjena, mada nisam neki ljubitelj Kinga, njegovi fanovi su uglavnom zadovoljni serijom, sto se me moze reci za recimo Under the Dome.
A i nema svrhe nastavljati. Sve se reklo ovom jednom sezonom.
Ne znam, meni nije isti kvalitet prva polovina (dobro, eto nek bude i 3/4) serije i sam kraj.
Zato kazem, cini mi se da su ovo na silu zavrsili.
A dobra jeste, nema sta.
edo82

#3693 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by edo82 »

pirpa wrote:Image

Meni pravo dobar. Čitav koncept filma je postavljen tako da je to što je Wick pobio hiljadu ljudi, ok.

Npr. 10 puta bolji nego http://www.imdb.com/title/tt3393786/?ref_=nv_sr_1 koj se ubio za ovu temu.
Saian

#3694 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Saian »

Tito_i_Partija wrote:
Jack Be Nimble wrote:Uskoro De Niro, Pacino, Pesci i Keitel se vracaju pod palicu Scorsese-a pa ce valjda snimiti dobar film.
Nesto citam tvoj komentar, pa odem na imdb stranicu Scorsese-a, kad ono stvarno:

The Irishman (2018)
http://www.imdb.com/title/tt1302006/?ref_=nm_flmg_dr_1

Robert deNiro
Al Pacino
Joe Pesci
Harvey Keitel
Bobby Cannavale

Koja glumacka postava jbt. I jos rezira Scorsese. I jos gangsterski film. :shock:

Jedva cekam. :-D
mustuluk ko kuca, ju ken kesh in ven konvinijent
Tito_i_Partija

#3695 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Tito_i_Partija »

Saian wrote:
Tito_i_Partija wrote:
Jack Be Nimble wrote:Uskoro De Niro, Pacino, Pesci i Keitel se vracaju pod palicu Scorsese-a pa ce valjda snimiti dobar film.
Nesto citam tvoj komentar, pa odem na imdb stranicu Scorsese-a, kad ono stvarno:

The Irishman (2018)
http://www.imdb.com/title/tt1302006/?ref_=nm_flmg_dr_1

Robert deNiro
Al Pacino
Joe Pesci
Harvey Keitel
Bobby Cannavale

Koja glumacka postava jbt. I jos rezira Scorsese. I jos gangsterski film. :shock:

Jedva cekam. :-D
mustuluk ko kuca, ju ken kesh in ven konvinijent
Ima samo jedan mali problem. K'o prvo je u Februaru izasla ova vijest:

http://variety.com/2017/film/news/netfl ... 201993446/

Znaci nema nista od kina i prave veliko-studijske produkcije (sto bi ja preferirao za ovakvu vrstu filma). Kad ono onda i slag na tortu samo par dana poslije:

http://variety.com/2017/film/news/marti ... 201995148/
Martin Scorsese’s upcoming mob movie “The Irishman” looks to be running into trouble as distributor STX is weighing legal action over Mexican producer Gaston Pavlovich’s pending deal with Netflix. STX bought all non-U.S. distribution rights to the Robert De Niro-starring movie last year in a $50-million deal that was the talk of the Cannes Film Festival.
So hu nous vat vil hapen.
Jack Be Nimble

#3696 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Jack Be Nimble »

Ma Netflix bi mogao to da izbaci u kina jer zele nominaciju Oskara. Samo je jadno da se Martin morao dokazati holivudu da jos moze da napravi dobar film. Takodjer vecina para u snimanje filma ide u tehnologiju koja bi digitalno pomladila matore. Vec sedam godina traze nekoga da im finansira ovaj film, ali eto sem Netflixa niko u Holivudu nije spreman da uzme rizik.
Saian

#3697 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Saian »

Pa ja da gurnem ruku u dzak pun vadzejdzej, ja bi' kitu izvuk'o, Belme m' , da se nisam obradov'o, haman bi ga snimili i distribuirali sve u dvije hefte. :run:
dale cooper

#3698 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by dale cooper »

Ne treba podcjenjivati Netflixove mogućnosti da finansira visoko budžetni film sa ovako jakom
postavom. Mislim da bi njima i njihovoj reputaciji godilo da iznesu ovakav film i eventualno
budu u utrci za prestižnim nagradama. To što su streaming platforma ne mora ništa značiti.
Amagon

#3699 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Amagon »

I meni je John Wick 2 dobar. Mračan, brutalan, i odličan homage akcijama 80-tih.

Ali što je sranje ovaj novi xXx: Return of Xander Cage, to je neopisivo. Film je isto video-igre, nadrealne scene koje su prejebale i ona skakanja auta sa zgrada u Furious 7, preeeeloša gluma (pogotovo one cure), radnja viđena milion puta, ništa ni s čim, ni traga starom xXx (Prag, odlične akcijske i stuntman scene, Rammstein, Ruska mafija)
Jack Be Nimble

#3700 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Jack Be Nimble »

Tito_i_Partija wrote:Eh cuj, meni licno nije leg'o, sto ne znaci da nekom drugom nece godit'. Isto tako si ti jedini na forumu koji voli Mad Men, dok ga ostali u sirokom krugu zaobilaze, i to je isto ok. :D
I meni je Mad Man u top 5 serija :D
Post Reply