Gledali ste, ne preporučujete

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderators: ExNihilo, _BataZiv_0809

cLo

#3476 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by cLo »

johnnykola wrote: Neka ti na pameti dok budeš gledao film bude i grohnuće Grčke (Grk je režiser), izbjeglice, kolaps
komunikacije itd. Sve mudroseraške teme.
I neka napravi iglu za manje od 48 sec. :D :P
Očito je za Lobstera potreban specijalan i iscrpan psiho-fizički i edukativni trening, prepun odricanja i isposništva. :D
I ti, kao i ovaj gore "danski filozof" ste to u trku nabacili. Eto kao nije film bezze realizovan, ne izbljutavi se do kraja, nego ga ovi kojima se nije svidio nisu skontali jbg. Ma važi! A da si nafilman, jesi, to baš trebaš bit' bitanga da osporiš.
Kataklinger

#3477 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Kataklinger »

Ja bih nesto "ne preporucio" ali bojim se da ne odem u offtopic...
dale cooper

#3478 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by dale cooper »

KPNCTNJAH wrote:Opet johnny o tome kako je ugrozen, pa covjece ti si do neki dan u svakom svom postu imao potpis gej nesto, samo zato sto ti je neka forumasica to jednom rekla... nije moj problem sto uzimas k srcu toliko sve sto ti se napise ovdje... a sto se tice te nekakve rasprave, ocigledno si me zamijenio s nekim, taj film uopste nisam gledao... imali smo nekih rasprava, ali se ne sjecam teme... preporuke tog drugog forumasa kojeg si spomenuo deyan su uglavnom bile po mom ukusu, uglavnom, znaci ne sve... isto tako sam imao rasprave s forumasem drag gost oko neke teme underrated movies il' kako vec zvala jer je pod takve filmove ubrajao i one s ocjenom preko 8 i 200 000 glasova, a filmovi koje inace preporuci nisu losi... bio je i neki tripple xxx cini mi se prije desetak godina, pa nametao svoje misljenje svima redom, bez pardona, jedino je ispravno ono sto on napise... otprilike k'o ta vasa grupica sad... :mrgreen:

@dale ne kazu dzaba pametnom je i isaret dosta :mrgreen: za Lobster napisah jednu recenicu, odmah su shvatili sta sam htio reci, a vama za Interstellar covjek mora crtati i opet hocete jos... nazor trazite neko dublje znacenje tamo gdje ga nema po mom misljenju, a to mi uopste ne smeta, samo trebate prihvatiti cinjenicu da nekim ljudima nije vrijedan rasprave uopste, pokusavam se sjetiti radnje i fakat mi nista nije ostalo u sjecanju osim tog njegovog odnosa prema djeci i onog svemoguceg robota :mrgreen:
Kako vidim još uvijek ne kontaš. :| Oh well. :cekam:
cLo

#3479 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by cLo »

I kad me je već krenulo i ovaj:
The Sea of Trees
http://www.imdb.com/title/tt3450900/
Izvinjajem se ako nije MOJ žanr. :D
Black swan

#3480 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Black swan »

samo ti pokusavam reci kako ces smanjiti broj razocaranja
johnnykola

#3481 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by johnnykola »

cLo wrote:
johnnykola wrote: Neka ti na pameti dok budeš gledao film bude i grohnuće Grčke (Grk je režiser), izbjeglice, kolaps
komunikacije itd. Sve mudroseraške teme.
I neka napravi iglu za manje od 48 sec. :D :P
Očito je za Lobstera potreban specijalan i iscrpan psiho-fizički i edukativni trening, prepun odricanja i isposništva. :D
I ti, kao i ovaj gore "danski filozof" ste to u trku nabacili. Eto kao nije film bezze realizovan, ne izbljutavi se do kraja, nego ga ovi kojima se nije svidio nisu skontali jbg. Ma važi! A da si nafilman, jesi, to baš trebaš bit' bitanga da osporiš.
Bona ne bila, tebi se film izbljutavi do kraja. Meni ne, a to nije razlog da me podjebavaš kad napišem zašto mi se ne izbljutavi i šta mi je pomoglo da mi se ne izbljutavi. Šta bi tek rekla za Plemya iz 2014. godine i za mene koji bi napisao da je i to beton betona dvaput veći od Lobstera. Da paralelno moram biti fakir i tapir da bih razumio taj film. Hajde, fino napiši svoj najbolji film unatrag pet godina, Zevsa ti, kao i razloge na koje apeliramo zašto ti je najbolji. Naravno da nećeš nego ćeš nastaviti što? Šuplju bacati. Što svako može.
edo82

#3482 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by edo82 »

ExNihilo wrote:
Meni su rinake i Vendetta, i Shutter Island, i Inception. I pisao sam desetinu puta ovdje, za svaki od tih filmova, zašto su mi rinake. Problem je što na ovom forumu (koliko sam ja upratio) niko nije napisao iole smislen komentar zašto je Interstellar rinaka, a nema filma o kome se više raspravljalo. Dakle, ne traže se istomišljenici, već prosto mišljenici.
Hajde da nisam jedini kome ova dva filma nisu baš legla :thumbup:
Ono, meni su dobri filmovi, ali ništa spektakularno.
johnnykola

#3483 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by johnnykola »

edo82 wrote:
ExNihilo wrote:
Meni su rinake i Vendetta, i Shutter Island, i Inception. I pisao sam desetinu puta ovdje, za svaki od tih filmova, zašto su mi rinake. Problem je što na ovom forumu (koliko sam ja upratio) niko nije napisao iole smislen komentar zašto je Interstellar rinaka, a nema filma o kome se više raspravljalo. Dakle, ne traže se istomišljenici, već prosto mišljenici.
Hajde da nisam jedini kome ova dva filma nisu baš legla :thumbup:
Ono, meni su dobri filmovi, ali ništa spektakularno.
Meni su Vendetta i Inception odlični, a od Šatera sam zaradio samo i jedino zapaljenje moždane opne. Ja, mudroserator. Možda da Krletu za ljubav nick promijenim u mudrokakatora? :D :D :D
Tomahawk11
Globalni moderator

#3484 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Tomahawk11 »

Shutter Island i Inception su mi bili :thumbup:
No, to sam samo ja.
Ne, ne dajem objasnjenja, ne pisem recenzije.
Kome se ne svidja - staCu :|
johnnykola

#3485 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by johnnykola »

Tomahawk11 wrote:Shutter Island i Inception su mi bili :thumbup:
No, to sam samo ja.
Jer je komunikacija - umrla. :-D
Tomahawk11
Globalni moderator

#3486 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Tomahawk11 »

johnnykola wrote:
No, to sam samo ja.
:thumbup:
johnnykola

#3487 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by johnnykola »

Tomahawk11 wrote:
johnnykola wrote:
No, to sam samo ja.
:thumbup:
:-D Otvoren je novi put za valjanje nebula, prvoloptaških vesti i izjava. A onda plačemo
što je Trumpolino pobedio. Koje kriv. Krivi smo mi, reći će onaj brada-čova kod kojeg odemo
na koncert i posle sedenja od tri-četiri sata potrebno nam je otići za do najbliže
apoteke po kremicu za hemiće.:ppp Sve više se uvezujem s mudroseraškim temama isuviše
banalistički. :D :D :D :D :D
Tomahawk11
Globalni moderator

#3488 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Tomahawk11 »

Ne daj se.
Nemoj da te mulj povuce.
Mozda druge ne mozes promijeniti, ali nemoj ni sebe.
cLo

#3490 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by cLo »

johnnykola wrote: Bona ne bila, tebi se film izbljutavi do kraja. Meni ne,
Ne izbljutavi se MENI ni TEBI, film se SAMO izbljutavi, a to je opet činjenica koju tvoje simpatije prema filmu, ma koliko gorostasne bile, ne mogu pobiti. :)
johnnykola wrote:a to nije razlog da me podjebavaš kad napišem zašto mi se ne izbljutavi i šta mi je pomoglo da mi se ne izbljutavi.
Podjebavam te zato što filmu daješ simboliku koje nema, navodiš ljude na krivi trag i daješ im upute, konkretno "grohnuće Grčke, izbjeglice, kolaps komunikacije" samo kako bi filmu dao na težini, a Lobster je obična ljubavna priča, koja se bavi problemom samaca i njihovog statusa u društvu, što su sve ljudi spremni učiniti samo da ne budu sami, koliko je traganje za sebi sličnim teško, i koliko se i sami prave "slični" kako bi se uklopili u zadani standard.
johnnykola wrote: Šta bi tek rekla za Plemya iz 2014. godine i za mene koji bi napisao da je i to beton betona dvaput veći od Lobstera. Da paralelno moram biti fakir i tapir da bih razumio taj film.
Taj nisam vidjela, ali svakako hoću. :D Malo mi ova tvoja rečenica smrducka na "pseudo intelektualizam", ono kao kad kažu kako im je Ulysses najbolja knjiga, a veze nemaju šta su pročitali. :D Bitno je naći neku uvrnutu kreaciju, zakukuljenu, nedorečenu, diskutabilnu i dati joj smisao i značaj, iako realno može imati 1000 interpretacija, a nijedna od 1000 ne mora, a i može biti tačna.
johnnykola wrote:Hajde, fino napiši svoj najbolji film unatrag pet godina, Zevsa ti, kao i razloge na koje apeliramo zašto ti je najbolji. Naravno da nećeš nego ćeš nastaviti što? Šuplju bacati. Što svako može.
Nekako, najjaču emociju sam imala gledajući Searching for Sugar Man :( Nevjerovatna i najneobičnija priča koju sam vidjela u zadnjih 5 godina.
KB9

#3491 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by KB9 »

Vendetta - ekstremno navikani mediokritet
Shutter Island - odican (ne)ocekivani kraj
Inception - cisto fimcina
johnnykola

#3492 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by johnnykola »

cLo wrote:Podjebavam te zato što filmu daješ simboliku koje nema, navodiš ljude na krivi trag i daješ im upute, konkretno "grohnuće Grčke, izbjeglice, kolaps komunikacije" samo kako bi filmu dao na težini, a Lobster je obična ljubavna priča, koja se bavi problemom samaca i njihovog statusa u društvu, što su sve ljudi spremni učiniti samo da ne budu sami, koliko je traganje za sebi sličnim teško, i koliko se i sami prave "slični" kako bi se uklopili u zadani standard.
Vidiš, ti podjebavaš, to je ono na što ukazujem. Zašto bi me uopće podjebavala? To se zapitaj. Umjetnost kao jedini izlaz iz ovih odrona oko nas, ali ne, haj'mo se i na tom platou podjebavati. Ti vidjela tako, ja vidio ovako. I sad si napisala kako vidiš film i ja neću reći da je to melodramatski odron već da je to tvoje viđenje stvari. Dok ćeš ti napisati da sam ja mudroseratorska-kvazi-četaljska-lezbijka. Vidiš razliku?
cLo wrote:Taj nisam vidjela, ali svakako hoću. :D Malo mi ova tvoja rečenica smrducka na "pseudo intelektualizam", ono kao kad kažu kako im je Ulysses najbolja knjiga, a veze nemaju šta su pročitali. :D Bitno je naći neku uvrnutu kreaciju, zakukuljenu, nedorečenu, diskutabilnu i dati joj smisao i značaj, iako realno može imati 1000 interpretacija, a nijedna od 1000 ne mora, a i može biti tačna.
Sve super, ali znaš, postoje ljudi koji su studirali književnost, pa kažu da je to jedna od najboljih 100 knjiga svih vremena. postoje ipak neki uzusi, pravila. Pa knjigu i pisca pozicioniraju u vremenu i prostoru i fino pojasne zašto je tomu tako.
cLo wrote: Nekako, najjaču emociju sam imala gledajući Searching for Sugar Man :( Nevjerovatna i najneobičnija priča koju sam vidjela u zadnjih 5 godina.
Eto, konačno nešto konkretno.
kafanski_covjek

#3493 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by kafanski_covjek »

spectral
KB9

#3494 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by KB9 »

snowden

nije los film al definitivno ne preporucujem ukoliko ste gledali trejlere (zbog kojih onda morate imat velika ocekivanja), film ko film je dosta spor, mlitav, bezlican nekako, jednostavno nebo i zemlja su sami film i ono kako je isti prikazan u trejlerima
edo82

#3495 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by edo82 »

KB9 wrote:Vendetta - ekstremno navikani mediokritet
Meni je V for Vendetta dobar, ali ova dva nisu nešto posebno. Evo zašto. Shutter Island mi je potpuno predvidljiv. Kraj baš očakivan.
Inception isto tako. San u snu, u snu, u snu, u snu....de ba. Svakako očekivan kraj. Vrti se kovanica. San ili java....

Meni su bolje legli npr.
http://www.imdb.com/title/tt0425210/?ref_=nv_sr_4
http://www.imdb.com/title/tt0482571/?ref_=nv_sr_1
http://www.imdb.com/title/tt0481369/?ref_=nv_sr_2
.....
KB9

#3496 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by KB9 »

edo82 wrote:
KB9 wrote:Vendetta - ekstremno navikani mediokritet
Meni je V for Vendetta dobar, ali ova dva nisu nešto posebno. Evo zašto. Shutter Island mi je potpuno predvidljiv. Kraj baš očakivan.
Inception isto tako. San u snu, u snu, u snu, u snu....de ba. Svakako očekivan kraj. Vrti se kovanica. San ili java....

Meni su bolje legli npr.
http://www.imdb.com/title/tt0425210/?ref_=nv_sr_4
http://www.imdb.com/title/tt0482571/?ref_=nv_sr_1
http://www.imdb.com/title/tt0481369/?ref_=nv_sr_2
.....
evo da pokusam docarat kakav je meni vendetta, ono nekako imam osjecaj da je taj film ziva osoba u danasnjem svijetu bio bi lik koji procita jednu knjigu vezano za neku tematiku i odma se prebaci u ekspert mod za tu odredjenu oblast :-D

sto se tice inceptiona to i nije komplikovan film, treba samo malkice vise pratit u odnosu na more obicnih filmova i to je sve, na kraju dobijes scenu koja opet nista ne govori nego je ostavljena da podjeli ljude na optimiste i pesimiste, to je fakticki sve :)

ps. prestige mi je u top 5 filmova svih vremena :thumbup:
Black swan

#3497 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Black swan »

vendeta

liberalna propaganda kao i strip
ExNihilo
Nindža revizor

#3498 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by ExNihilo »

Black swan wrote:vendeta

Precjenjuješ ga.
cLo

#3499 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by cLo »

johnnykola wrote: Vidiš, ti podjebavaš, to je ono na što ukazujem. Zašto bi me uopće podjebavala? To se zapitaj.
Pa vidi ba šta ti pišeš :-)
Sve super, ali znaš, postoje ljudi koji su studirali književnost, pa kažu da je to jedna od najboljih 100 knjiga svih vremena. postoje ipak neki uzusi, pravila. Pa knjigu i pisca pozicioniraju u vremenu i prostoru i fino pojasne zašto je tomu tako.
Izfrankenštajniziraš svaku moju rečenicu. Ne znam da li namjerno ili nenamjerno polaziš s pretpostavkom da sam panglutanka kojoj treba rastokmačit jbt. Apsolutno nisam dovela u pitanje kvalitet knjige, nego sposobnost razumijevanja ljudi koji kompleksna djela kao što je Ulysses čitaju iz pomodarstva.

I pogledala sam The Tribe. :D
Black swan

#3500 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Black swan »

ExNihilo wrote:
Black swan wrote:vendeta

Precjenjuješ ga.
neš u predgovoru stripa sam čitao šta je povod
ne mogu se sjetiti ali nešto oko poziva na registrianje gejeva
oce da se iseli iz britanije autor stripa
fašistizacija društva