Kako se zove film

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
gogios
Posts: 38
Joined: 28/02/2008 21:14

#51 Re: Kako se zove film

Post by gogios »

drago mi je da sam pomogao.ja ga upravo skidam jer se doista ne sjećam da sam ga gledao.
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#52 Re: Kako se zove film

Post by Pera Trta »

Bumbar, dao nam je gogios link za skidanje :-D
Ja sam se odmah dao na downloadovanje, torrent je, pa možda potraje i koji dan, ali kad sam čekao 20 godina, izdržaću i to :)
Ostavio nam je i linkove za YouTube, ima cijeli film, ali sa španskim dubom :-)
A baš sam se sjetio ovog filma zahvaljujući španskom filmu "Božićna priča", koji je bio u petak oko ponoći na FTV, a tematski je dosta sličan ovome (zločesta djeca) :)
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#53 Re: Kako se zove film

Post by Pera Trta »

Oj, gogios, postavio si link za pogrešan film :sad:
Nisi ti kriv, isto se zove, ali ovo je nešto sa Christopherom Lambertom, sad pogledah :sad:
User avatar
gogios
Posts: 38
Joined: 28/02/2008 21:14

#54 Re: Kako se zove film

Post by gogios »

ne spominji!
evo ja danas krenuo pregledavat i imam šta vidjeti.
al našao sam novi torrent i trenutno je u akciji.
evo vam ga http://www.torrentz.com/f6de01fe1ce518c ... a6a6ccaea4
moj je običaj uzeti isti torrent sa raznih strani pa se brže skida.
evo, upravo skinuto i to je to.uzmite torrent uz koji stoji cablerip.
User avatar
gogios
Posts: 38
Joined: 28/02/2008 21:14

#55 Re: Kako se zove film

Post by gogios »

bez_ideje wrote:Zna li neko slucajno koji je film,negdje 2000 -te otprilike .....o djevojci-crtacu stripova koja odlazi u Japan pa upoznaje nekog Japanca........tako nesto,citav film je bjelicas i maglovit
bilo bi lijepo da nam daš kojeg je žanra film.ili ako se čak sjetiš njenog imena, ovako je teško išta smisleno upisati u tražilicu i očekivati nekakav rezultat.
User avatar
gogios
Posts: 38
Joined: 28/02/2008 21:14

#56 Re: Kako se zove film

Post by gogios »

derion wrote:A da li mi može neko reći o kojem filmu se radi u ovom slučaju?
Gledao sam film kada sam bio mali, znači u prvoj polovini 80-tih. Mislim da je film slovenački (možda i hrvatski). Radi se o nekoj djeci, radnja se dešava na moru, ali nekako čudno - kao da djeca i ljudi mogu hodati od ostrva do ostrva, znači nema plivanja. Kada ga se sjetim, uvijek dobijam te nadrealistične slike, ali nikada ga nisam uspio naći.

Znači, dječiji je film, ali nekako "luđačke" slike, čak dobijem utisak kao da se Zagreb nalazi na moru. Sigurno se radilo o nekom drugom gradu. :)

Ima li ovo ikakve veze sa vezom? :)

P.S.
Nisam, Tita mi, jeo nikakve gljive ili mirisao ljepilo dok sam gledao taj film.
da nije ovo
http://www.filmski-programi.hr/baza_film.php?id=207
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#57 Re: Kako se zove film

Post by Pera Trta »

gogios wrote:ne spominji!
evo ja danas krenuo pregledavat i imam šta vidjeti.
al našao sam novi torrent i trenutno je u akciji.
evo vam ga http://www.torrentz.com/f6de01fe1ce518c ... a6a6ccaea4
moj je običaj uzeti isti torrent sa raznih strani pa se brže skida.
evo, upravo skinuto i to je to.uzmite torrent uz koji stoji cablerip.
Hvala, majstore! :thumbup:
Ide super, samo ga seed-uj da ovako nastavi do kraja ;-)
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#58 Re: Kako se zove film

Post by bez_ideje »

gogios wrote:
bez_ideje wrote:Zna li neko slucajno koji je film,negdje 2000 -te otprilike .....o djevojci-crtacu stripova koja odlazi u Japan pa upoznaje nekog Japanca........tako nesto,citav film je bjelicas i maglovit
bilo bi lijepo da nam daš kojeg je žanra film.ili ako se čak sjetiš njenog imena, ovako je teško išta smisleno upisati u tražilicu i očekivati nekakav rezultat.
Ma da znam ,nasla bi ga davno :skoljka:
Reko da nije ko gledao,pa se sjeca
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#59 Re: Kako se zove film

Post by Pera Trta »

Evo, skinuo i odgledao "Fortress"...konačno, poslije 20 godina :)
Zadovoljan sam kako me pamćenje služi i kako sam dosta detalja popamtio. Pogriješio sam u par stvari. Npr. mislio sam da su djeca srednjoškolci, a zapravo su u dobi od 4 do 14 godina, što cijelu priču čini mnogo zanimljivijom. Djeca su inače sjajno glumila :)
Zatim, mislio sam da su pohvatani na izletu od strane nekih koji su nešto opljačkali, pa slučajno tuda naišli. Bio sam zaboravio otmicu iz školskih klupa.
Takođe mi je iz memorije bio pobjegao i glavni lik, učiteljica (superzgodna Rachel Ward). Mislio sam da su djeca bila sama.
I smrt glavnog negativca sam zapamtio malo drugačije, tj. da je prikazana kao flashback, nakon što detektivi odu iz škole. Zapravo, i dalje bih se smio zakleti da je u verziji koju sam gledao na TV tako bilo, što je po meni bolje rješenje od postojećeg.
Ipak, sjajan film! :thumbup: U današnjem vremenu političke korektnosti ovako nešto ne bi bilo moguće napraviti.
Još jednom, hvala velika, gogios! :thumbup:
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#60 Re: Kako se zove film

Post by Pera Trta »

A evo i potvrde da sam bio u pravu da postoje dvije verzije smrti glavnog negativca :)

http://www.imdb.com/title/tt0091069/boa ... 836582?p=1

Čovječe, sve se više divim sebi :D 8-)
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#61 Re: Kako se zove film

Post by Neelix »

pera, postoji li u tom filmu scena kada ti likovi u maskama otetu djecu prevode nekim camcem preko rijeke/jezera, cega li vec?
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#62 Re: Kako se zove film

Post by Pera Trta »

Neelix wrote:pera, postoji li u tom filmu scena kada ti likovi u maskama otetu djecu prevode nekim camcem preko rijeke/jezera, cega li vec?
Ne, nema čamaca nikakvih. Samo su ih kombijem prebacili do pećine u koju su ih zatvorili.
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#63 Re: Kako se zove film

Post by Neelix »

nije to to onda. ja imam jednu scenu u pamcenju, tako neka djeca kidnapovana, CINI MI SE da su kidnaperi imali maske, i vozili ih na neko ostrvo...znam da sam se zbog toga ko mali vazda plasio onih likova na moru sto u camcima prodaju voce po plazama :D :D :D
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#64 Re: Kako se zove film

Post by Pera Trta »

Neelix wrote:nije to to onda. ja imam jednu scenu u pamcenju, tako neka djeca kidnapovana, CINI MI SE da su kidnaperi imali maske, i vozili ih na neko ostrvo...znam da sam se zbog toga ko mali vazda plasio onih likova na moru sto u camcima prodaju voce po plazama :D :D :D
:lol: :lol: za to sa prodavcima voća :D
Ovi su imali maske Deda Mraza, mačke, miša i patka. Baš je po tome film lako upamtiti, pa sam ga se i ja sjećao tolike godine.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#65 Re: Kako se zove film

Post by johnnykola »

Pera Trta wrote:
Neelix wrote:nije to to onda. ja imam jednu scenu u pamcenju, tako neka djeca kidnapovana, CINI MI SE da su kidnaperi imali maske, i vozili ih na neko ostrvo...znam da sam se zbog toga ko mali vazda plasio onih likova na moru sto u camcima prodaju voce po plazama :D :D :D
:lol: :lol: za to sa prodavcima voća :D
Ovi su imali maske Deda Mraza, mačke, miša i patka. Baš je po tome film lako upamtiti, pa sam ga se i ja sjećao tolike godine.
je li u tom filmu razred u prizemlju pa oni prvo gledaju kroz prozor u ucionicu, aonda ulijecu?
mene zanima jedan drugi film. u kojem neki malac, mozda i mladic gleda
kroz prozor dok papa prolazi cestom u onom automobilu, sta li.
e tad na njega puca neki lik s prozora do ovog na kojem je mladac.
tada krece policijska potjera, ali ganjaju malca,
a ne pravog krivca. kao malom me se film pravo dojmio i mozda
sam u necem fulo, ali u globalu je to to. :-D
zna li nrko, slucajno, koji bi to film mogao biti?
User avatar
derion
Posts: 1112
Joined: 06/01/2008 17:08

#66 Re: Kako se zove film

Post by derion »

gogios wrote:
derion wrote:A da li mi može neko reći o kojem filmu se radi u ovom slučaju?
Gledao sam film kada sam bio mali, znači u prvoj polovini 80-tih. Mislim da je film slovenački (možda i hrvatski). Radi se o nekoj djeci, radnja se dešava na moru, ali nekako čudno - kao da djeca i ljudi mogu hodati od ostrva do ostrva, znači nema plivanja. Kada ga se sjetim, uvijek dobijam te nadrealistične slike, ali nikada ga nisam uspio naći.
Znači, dječiji je film, ali nekako "luđačke" slike, čak dobijem utisak kao da se Zagreb nalazi na moru. Sigurno se radilo o nekom drugom gradu. :)
Ima li ovo ikakve veze sa vezom? :)
P.S.
Nisam, Tita mi, jeo nikakve gljive ili mirisao ljepilo dok sam gledao taj film.
da nije ovo
http://www.filmski-programi.hr/baza_film.php?id=207
Gogios, hvala na trudu, ali nije Sinji galeb. Ovaj moj film je u boji, novijeg datuma i rekao bih da je futurističkog karaktera, barem mi se tako čini.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#67 Re: Kako se zove film

Post by johnnykola »

derion wrote:
gogios wrote:
derion wrote:A da li mi može neko reći o kojem filmu se radi u ovom slučaju?
Gledao sam film kada sam bio mali, znači u prvoj polovini 80-tih. Mislim da je film slovenački (možda i hrvatski). Radi se o nekoj djeci, radnja se dešava na moru, ali nekako čudno - kao da djeca i ljudi mogu hodati od ostrva do ostrva, znači nema plivanja. Kada ga se sjetim, uvijek dobijam te nadrealistične slike, ali nikada ga nisam uspio naći.
Znači, dječiji je film, ali nekako "luđačke" slike, čak dobijem utisak kao da se Zagreb nalazi na moru. Sigurno se radilo o nekom drugom gradu. :)
Ima li ovo ikakve veze sa vezom? :)
P.S.
Nisam, Tita mi, jeo nikakve gljive ili mirisao ljepilo dok sam gledao taj film.
da nije ovo
http://www.filmski-programi.hr/baza_film.php?id=207
Gogios, hvala na trudu, ali nije Sinji galeb. Ovaj moj film je u boji, novijeg datuma i rekao bih da je futurističkog karaktera, barem mi se tako čini.
da nije ovaj:
http://img25.imageshack.us/img25/2310/covertajnst.jpg
?
:-D
User avatar
derion
Posts: 1112
Joined: 06/01/2008 17:08

#68 Re: Kako se zove film

Post by derion »

Bravo, Johnny! Mislim da je to taj, iako sam ga zamišljao malo vise futurističkim i svjetlijim. :) I moram skontati to "šetanje po vodi" kojeg ovdje na prvo šaranje kroz Youtubove klipove nema. Pogledaću ga svakako. Hvala ti! :)
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#69 Re: Kako se zove film

Post by Pera Trta »

johnnykola wrote:
Pera Trta wrote:
Neelix wrote:nije to to onda. ja imam jednu scenu u pamcenju, tako neka djeca kidnapovana, CINI MI SE da su kidnaperi imali maske, i vozili ih na neko ostrvo...znam da sam se zbog toga ko mali vazda plasio onih likova na moru sto u camcima prodaju voce po plazama :D :D :D
:lol: :lol: za to sa prodavcima voća :D
Ovi su imali maske Deda Mraza, mačke, miša i patka. Baš je po tome film lako upamtiti, pa sam ga se i ja sjećao tolike godine.
je li u tom filmu razred u prizemlju pa oni prvo gledaju kroz prozor u ucionicu, aonda ulijecu?
Da, to je taj :)
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#70 Re: Kako se zove film

Post by johnnykola »

derion wrote:
Bravo, Johnny! Mislim da je to taj, iako sam ga zamišljao malo vise futurističkim i svjetlijim. :) I moram skontati to "šetanje po vodi" kojeg ovdje na prvo šaranje kroz Youtubove klipove nema. Pogledaću ga svakako. Hvala ti! :)
sve je drugacije kad kao nejac gledas. :-D
ovaj iz smogovaca opajdari ljude zrakom iz
naprave s tavana pa oni kano isusek krenu
po plavom jadranu landarat pesice. :-D
hare_mne
Posts: 89
Joined: 11/11/2009 07:42

#71 Re: Kako se zove film

Post by hare_mne »

evo i ja da pitam znali ko kako se zove film...radnja je od prilike ovao ide.....to je komedija,film pocinje kradjom nekog Dijamanta(neki dragi kamen) i tu grupu koja krade ubiju samo jedan prezivi (neznam tacno koji je ono glumac bio,neki crnac :),i on bjezi sa tim dragim kamenom i juri ga policija i on sakrije dragi kamen na neko gradiliste,bjezeci on se tu zadesi i sakrije u tu gradzevinu..i poslije nekoliko godina poslije izlaska iz zatvora odlazi tamo gdje je sakrio kamen medjutim to je sad zgrada poslicije....i onda pocinje njegova prerusavanje u policajca i okusaji da dođe do te zgrade i dragog kamena??eto ako ko znaa naziv filma na englskom a eto i link moze
vruce pivo
Posts: 254
Joined: 17/08/2009 14:38

#72 Re: Kako se zove film

Post by vruce pivo »

hare_mne wrote:evo i ja da pitam znali ko kako se zove film...radnja je od prilike ovao ide.....to je komedija,film pocinje kradjom nekog Dijamanta(neki dragi kamen) i tu grupu koja krade ubiju samo jedan prezivi (neznam tacno koji je ono glumac bio,neki crnac :),i on bjezi sa tim dragim kamenom i juri ga policija i on sakrije dragi kamen na neko gradiliste,bjezeci on se tu zadesi i sakrije u tu gradzevinu..i poslije nekoliko godina poslije izlaska iz zatvora odlazi tamo gdje je sakrio kamen medjutim to je sad zgrada poslicije....i onda pocinje njegova prerusavanje u policajca i okusaji da dođe do te zgrade i dragog kamena??eto ako ko znaa naziv filma na englskom a eto i link moze
Mislim da je to film u kojem glavnu ulogu glumi Martin Lawrence, film se zove "Blue Streak"..
hare_mne
Posts: 89
Joined: 11/11/2009 07:42

#73 Re: Kako se zove film

Post by hare_mne »

vruce pivo wrote:
hare_mne wrote:evo i ja da pitam znali ko kako se zove film...radnja je od prilike ovao ide.....to je komedija,film pocinje kradjom nekog Dijamanta(neki dragi kamen) i tu grupu koja krade ubiju samo jedan prezivi (neznam tacno koji je ono glumac bio,neki crnac :),i on bjezi sa tim dragim kamenom i juri ga policija i on sakrije dragi kamen na neko gradiliste,bjezeci on se tu zadesi i sakrije u tu gradzevinu..i poslije nekoliko godina poslije izlaska iz zatvora odlazi tamo gdje je sakrio kamen medjutim to je sad zgrada poslicije....i onda pocinje njegova prerusavanje u policajca i okusaji da dođe do te zgrade i dragog kamena??eto ako ko znaa naziv filma na englskom a eto i link moze
Mislim da je to film u kojem glavnu ulogu glumi Martin Lawrence, film se zove "Blue Streak"..

jeste to je taj film,sad sam gledao ..hvala ti
User avatar
gogios
Posts: 38
Joined: 28/02/2008 21:14

#74 Re: Kako se zove film

Post by gogios »

zanimljivo mi je čitati čega se sve ljudi sjećaju, kakvih sitnica,iz filmova.
svi koji pitaju za neki film ne sjećaju se - ili ne navode - kako je izgledao glavni lik (crn,bijel),mjesto radnje i tako neke stvari koje bi bile od velike pomoći.
@sintor- prva pomisao na film koji ti tražiš bila je ovo
http://www.imdb.com/title/tt0186045/ al nekako nisam siguran. vjerojatno bi zapamtio bar Danny de Vita
ROTOR 9
Posts: 243
Joined: 29/07/2009 15:38

#75 Re: Kako se zove film

Post by ROTOR 9 »

Jaran mi trazi.. Film se zove mislim - Ljeto sa Desom- .. tema filam je EU prvenstvo u fudbalu 1996.. bio bih jako zahvalan.. :-D
Post Reply