Napokon multiplex kino u Sarajevu - Cinema City

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#1801 Re: Napokon multiplex kino u Sarajevu - Cinema City

Post by bull21 »

Nažalost da. Eno sad zatvaraju i forum. Ljudi padaju sve niže i niže. Ne bi me začudilo da se zatvore (na moju veliku žalost). :sad:
User avatar
dakine
Posts: 691
Joined: 09/01/2013 13:26
Location: strogi centar

#1802 Re: Napokon multiplex kino u Sarajevu - Cinema City

Post by dakine »

bull21 wrote:Nažalost da. Eno sad zatvaraju i forum. Ljudi padaju sve niže i niže. Ne bi me začudilo da se zatvore (na moju veliku žalost). :sad:
Pa dobro forum nije ni aktivan osim jedne teme, ''Zalbe, zelje i primjedbe'' s toga nikakve koristi od foruma, a od sada ce sa ljudima preko facebook stranice komunicirati. Uostalom ne znam da i jedno kino ima forum pocevsi od Cineplexx-a, Cinestar, UCI Kinowelt...Sto se tice ulaznica, pa nije cinema city jedino kino u kojem se ulaznice daju u obliku racunskog papira i to nije nista neobicno, ljudi hoce da ustede na potrosnom materijalu, nista lose.

Sa cime tacno mislis kad kazes da ljudi padaju sve nize i nize? Jel imaju jos neke stvari ili je to zakljucak proizveden iz cina gasenja foruma i karti?
bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#1803 Re: Napokon multiplex kino u Sarajevu - Cinema City

Post by bull21 »

Pa za početak, činjenica da već 3 godine obećavaju online rezervacije. I karte su dugo vremena obećavali vratiti stare karte, nisu (nema veze, više me nervira što govore jedno a rade drugo). Filmovi im sve više i više kasne (kad film kasni po 2-3+ mjeseca znaš da su u gabuli). Da su im kino dvorane sve praznije i praznije ne treba ni govoriti.
User avatar
dakine
Posts: 691
Joined: 09/01/2013 13:26
Location: strogi centar

#1804 Re: Napokon multiplex kino u Sarajevu - Cinema City

Post by dakine »

bull21 wrote:Pa za početak, činjenica da već 3 godine obećavaju online rezervacije. I karte su dugo vremena obećavali vratiti stare karte, nisu (nema veze, više me nervira što govore jedno a rade drugo). Filmovi im sve više i više kasne (kad film kasni po 2-3+ mjeseca znaš da su u gabuli). Da su im kino dvorane sve praznije i praznije ne treba ni govoriti.

Ok...po meni bi isto trebali uvesti te online rezervacije al eto to smatram kao jedini nedostatak kina. Sve ostalo funkcionise kako treba, ne znam sta imaju mjenjati karte i sta se neko uopste zali i pita kad ce uvesti stare karte, pa onda oni nekome obecavati da ce promijeniti kad su i ove karte sasvim ok. Svakako ih ljudi odma poslje filma bace u smece, tako da ljudi jednostavno stede na materijalu...

FIlmovi koji su blockbusteri su i u Cinema City kao i u svim drugim kinima, a sto se tice ostalih filmova, pa od pocetka otvaranja kina je tako, nije to nesto sto se u zadnje vrijeme promijenilo. Evo primjer u austriji filmovi kasne i vise od dva mjeseca. Dobro se sjecam kad je izasao film Cronicle, gledam na imdb (http://www.imdb.com/title/tt1706593/rel ... =tt_ov_inf) u sarajevu 2. febuara pocinje igrati a u americi 3. februara, i dole na kraju liste ima lupam, spanija 2. marta, holandija 15. marta, njemacka 19. aprila, italija 9. maja...austrije i mnogih drugih ni nema uopste na listi jer je njima dosao u junu! I tako je svugdje za sve filmove da se treba cekati da dodju po mjesec i dva, dok top filmovi budu uvijek na dan svjetske premijere ili eventualno dan poslje...pozz
bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#1805 Re: Napokon multiplex kino u Sarajevu - Cinema City

Post by bull21 »

Ma ti si mene pogrešno shvatio. Ne žalim se ja. Meni je CC nešto najbolje što se desilo ovom gradu i uživam svaki put kad odem (50+ puta od otvaranja) samo ima nekih stvari koje me iritiraju. Zatvaranje foruma je opravdano, iako ima ljudi kojima je draže preko foruma pitati nego preko facebooka. Što se tiče filmova, obično im period januar - mart kasne dok sve poslije toga - ne. Bio je onaj prošlogodišnji lapsus sa Batmanom kad je kasnio ali su inače super. Da će propast - to svakako da ne želim i ne bih volio i mislim da imaju male šanse (bar se tako nadam) jer oni preko ljeta fino zarade. A njima svaka čast, nije lako imati kino u našem gradu...
User avatar
dakine
Posts: 691
Joined: 09/01/2013 13:26
Location: strogi centar

#1806 Re: Napokon multiplex kino u Sarajevu - Cinema City

Post by dakine »

bull21 wrote:Ma ti si mene pogrešno shvatio. Ne žalim se ja. Meni je CC nešto najbolje što se desilo ovom gradu i uživam svaki put kad odem (50+ puta od otvaranja) samo ima nekih stvari koje me iritiraju. Zatvaranje foruma je opravdano, iako ima ljudi kojima je draže preko foruma pitati nego preko facebooka. Što se tiče filmova, obično im period januar - mart kasne dok sve poslije toga - ne. Bio je onaj prošlogodišnji lapsus sa Batmanom kad je kasnio ali su inače super. Da će propast - to svakako da ne želim i ne bih volio i mislim da imaju male šanse (bar se tako nadam) jer oni preko ljeta fino zarade. A njima svaka čast, nije lako imati kino u našem gradu...
ma ne nisam ja tebe kritikovao, nego ni ja ne volim cuti price da je situacija sve gora i gora, a nije, pa mi malo zametalo, naravno da je cinama city prava stvar u ovom gradu i neka nam ga :thumbup:
bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#1807 Re: Napokon multiplex kino u Sarajevu - Cinema City

Post by bull21 »

Ljudi znate li radi li kino sutra? :D
lajkujMe
Posts: 12115
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#1808 Re: Napokon multiplex kino u Sarajevu - Cinema City

Post by lajkujMe »

Vrlo su neozbiljni zovem ih vec pola sata da pitam nesto to jest rezervisem kartu a niko se ne javlja :-)
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#1809 Re: Napokon multiplex kino u Sarajevu - Cinema City

Post by Skyfox »

Sinoc tokom Supermana (20.30h projekcija) ni u jednom momentu se nije osjetilo da radi klima. Mislio sam da ce mi pozliti od vrucine i zagusljivosti. Stvarno nema smisla ako stede na tome!!!
User avatar
spaceman
Posts: 29
Joined: 16/02/2012 19:00

#1810 Re: Napokon multiplex kino u Sarajevu - Cinema City

Post by spaceman »

Zar je nemoguce filmove prevesti na Bosanski jezik?! Zasto uvijek film moram gledati sa ekavskim prevodom nisam u Beogradu, u Sarajevu sam!!! Sa ovakvim ponasanjem su komsije onda u pravu kad kazu '92 ste nastali i Vi i jezik.
bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#1811 Re: Napokon multiplex kino u Sarajevu - Cinema City

Post by bull21 »

Aj ne rise boga ti
User avatar
anonimnaosoba
Posts: 2015
Joined: 05/01/2012 00:01
Location: JOSIP KVESIĆ 3 !!!
Contact:

#1812 Re: Napokon multiplex kino u Sarajevu - Cinema City

Post by anonimnaosoba »

spaceman wrote:Zar je nemoguce filmove prevesti na Bosanski jezik?! Zasto uvijek film moram gledati sa ekavskim prevodom nisam u Beogradu, u Sarajevu sam!!! Sa ovakvim ponasanjem su komsije onda u pravu kad kazu '92 ste nastali i Vi i jezik.
Nemoj tako, sinoć je Superman bio na hrvatskom :D
User avatar
dinao
Posts: 970
Joined: 16/04/2010 19:16

#1813 Re: Napokon multiplex kino u Sarajevu - Cinema City

Post by dinao »

Sinoc, projekcija u 20 h, Superman, klima ne radi uopste, kad nismo povratili od vrucine i zagusljivosti, a najveca prevara je 3d projekcija. Niti jedan 3d detalj tokom filma. Samo nos zaboli od onih glupih naocala. Ne vjerujem da cu dugo ici u kino. Imam osjecaj da je meeting point bio bolji.
Zasto se kod nas sve mora pretvoriti u prevaru?
User avatar
Truba
Posts: 81020
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1814 Re: Napokon multiplex kino u Sarajevu - Cinema City

Post by Truba »

ponovno kino damfa
world war z
ako nije vruce... onda smrdi...

i ne smrdi sve vrijeme... vjerovatno kroz klimu dolazi
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#1815 Re: Napokon multiplex kino u Sarajevu - Cinema City

Post by harač »

koliko su sad karte za 3d? ja išao na supermena 2d i platio 7 KM

ignorisati, sjetio se da postoji google
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#1816 Re: Napokon multiplex kino u Sarajevu - Cinema City

Post by Skyfox »

dinao wrote:Sinoc, projekcija u 20 h, Superman, klima ne radi uopste, kad nismo povratili od vrucine i zagusljivosti, a najveca prevara je 3d projekcija. Niti jedan 3d detalj tokom filma. Samo nos zaboli od onih glupih naocala. Ne vjerujem da cu dugo ici u kino. Imam osjecaj da je meeting point bio bolji.
Zasto se kod nas sve mora pretvoriti u prevaru?
ista stvar za vrucinu i 3D

ne mogu da nadem... na koji mail da im posaljem kritiku.
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#1818 Re: Napokon multiplex kino u Sarajevu - Cinema City

Post by Comrad »

Ja mislim da oni pod hitno trebaju mijenjati webdizajnere, te IT podrsku. Ti ljudi ili ne znaju ili jednostavno nece da zarade vise novca.

Ja ne zelim da zivkam i nesta rezervisem, niti zelim da idem 'na slijepo' u kino, hoce li biti karti ili nece. Je li toliki problem napraviti ove stvari:

- Online kupovina karata - helou! u 21. smo vijeku ljudi?!
- Mapu sala izbaciti na net, dva klika odaberes mjesto - platis, isprintas kod/sifru i gotovo.

Ovako ja moram ili zvati telefonom, pa se onda opet peglati tamo podizati kartu. Ej uveli telefonsku, pa sms rezervaciju i jos to objavljuju ko da su toplu vodu izmislili. :run:

- Mogli bi nabaciti i malo noviteta na web stranici. Mogucnost kreiranja korisnickog profila, pa da se omoguci malo i tog vida dvosmjerne komunikacije, interakcije. Da ne govorim koliko bi imali koristi od tih stvari, jer automatski mogu pratiti ko su im klijenti, voditi statistiku - znaci imas besplatnu bazu podataka, besplatno istrazivanje trzista. A sigurno bi i klijentima bilo zanimljivo da vode npr evidenciju koje filmove su pregledali, da zabiljeze koje ce filmove gledati itd itd... To se dalje moze prosiriti sa milion ideja.

Dakle, tu malo zaostaju. Ne znam ko im je u marketing sluzbi, ali jedini razlog zasto uopste opstaju jeste nedostatak kvalitetne konkurencije. Jer, realno oni u gradu nemaju konkurenciju. Ova mala kina im ne mogu parirati, ali ako ovako budu tromi, jednog dana ce se pojaviti neki veci konkurent i pomest ce ih. A oni neka spavaju... :run:
User avatar
Truba
Posts: 81020
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1820 Re: Napokon multiplex kino u Sarajevu - Cinema City

Post by Truba »

akutni problem
na internetu 4 termina
dođeš da kupiš kartu ono samo 2 i nijedan ti ne odgovara...
to mi se desilo s posljednja dva naslova... elizijum i konjuring :-? :-? :-?
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#1821 Re: Napokon multiplex kino u Sarajevu - Cinema City

Post by johnnykola »

cojuring je dobar, ali vec vidjen.
User avatar
Truba
Posts: 81020
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1822 Re: Napokon multiplex kino u Sarajevu - Cinema City

Post by Truba »

nemaju nikad kole pa moram onu od 2 marke kupovat :lol:
kokice se ohlade
kino sala prazna
riddik utorak :cry:
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#1823 Re: Napokon multiplex kino u Sarajevu - Cinema City

Post by Pitarrr82 »

Black swan wrote:nemaju nikad kole pa moram onu od 2 marke kupovat :lol:
kokice se ohlade
kino sala prazna
riddik utorak :cry:

Pa isao si da gledas film a ne raju :mrgreen:

P.S. Kakav je film?
User avatar
Truba
Posts: 81020
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1824 Re: Napokon multiplex kino u Sarajevu - Cinema City

Post by Truba »

dobar je
dominira :D
bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#1825 Re: Napokon multiplex kino u Sarajevu - Cinema City

Post by bull21 »

Da si išao u srijedu ili na premijeru ili subotu/nedelju, bilo bi bolje. Utorak i nije baš udarni dan.
Post Reply