Star Trek

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3151 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

tranquil wrote: 12/03/2023 12:38 Nisam stigao ranije da ostavim duži komenar, ali ova četvrta epizoda je do sada najbolja epizoda i sezone i serije, i vjerovatno najbolja epizoda "novog" Treka, barem meni. Napokon dobar balans starog i novog treka, Riker sve bolji, Jack sve bolji, nije bilo Rafi :D uvrnuti oblik života, problem epizode i rješenje, emocionalni razvoj, sve. Svaka čast.

Takođe, znam da je ovo zadnja sezona, i da se vjerovatno opraštamo sa većinom TNG ekipe, barem u glavnim ulogama. I bilo bi previše tražiti više, vidi se da su ostarili. Ali ne bih imao ništa protiv novog spinoff-a, "Star Trek: Dipshit from Chicago". Lik me je pridobio nakon 4 epizode, i sve je bolji.
Ili alternativno "Star Trek: Grease Monkeys". :D Ali da, i mene je polako počeo pridobljavati.

Pošto trenutno ponovno paralelno gledam DS9 i ovo, ne bih imao ništa protiv DS9 spin offa, posebice zato što sva ova umješanost changelinga
u ovoj sezoni Picarda otvara tu mogućnost.
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#3152 Re: Star Trek

Post by BHCluster »

Kakva razlika kad neko pise skript s mozgom u glavi.

STD zasluzeno prnula u shisu, zadnja sezona tek 2024 kau trebaju malo nesto jos da snimaju. :oops:
iz zadnje klupe
Posts: 916
Joined: 27/07/2012 18:10

#3153 Re: Star Trek

Post by iz zadnje klupe »

ova četvrta epizoda je do sada najbolja epizoda i sezone i serije, i vjerovatno najbolja epizoda "novog" Treka,
Jest najbolja serije, da li i kompletnog novog Treka, meni je najbolja Strange new world, ali ukusi su različiti

U vezi novih Trekova, jedna, hajd recimo, zamjerka, možda je neki smatraju prednošću, ko zna...

Zašto se samo recikliraju stare ideje, jel se namjerno ne ide u ništa novo, znači ništa novo i revolucionarno kao što su bili Borg ili mijenjolici, se ne može, ne zna, ili namjerno ne proizvodi?

U vezi zadnje epizode, Dominion ratovi su možda i moje najdraže poglavlje u novijim Star trekovima, a onaj kardasinski špijun-krojač, možda i najbolje napisani i najkompleksniji lik uopšte, ali ponovna reciklaža mijenjolika, ili u prošloj sezoni Borgova (o kojima je praktično sve već rečeno), znači da su scenaristi kapitulirali na ideju da mogu donijeti nešto novo
User avatar
dr_Evil
Posts: 12168
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#3154 Re: Star Trek

Post by dr_Evil »

iz zadnje klupe wrote: 13/03/2023 13:36
ova četvrta epizoda je do sada najbolja epizoda i sezone i serije, i vjerovatno najbolja epizoda "novog" Treka,
Jest najbolja serije, da li i kompletnog novog Treka, meni je najbolja Strange new world, ali ukusi su različiti

U vezi novih Trekova, jedna, hajd recimo, zamjerka, možda je neki smatraju prednošću, ko zna...

Zašto se samo recikliraju stare ideje, jel se namjerno ne ide u ništa novo, znači ništa novo i revolucionarno kao što su bili Borg ili mijenjolici, se ne može, ne zna, ili namjerno ne proizvodi?

U vezi zadnje epizode, Dominion ratovi su možda i moje najdraže poglavlje u novijim Star trekovima, a onaj kardasinski špijun-krojač, možda i najbolje napisani i najkompleksniji lik uopšte, ali ponovna reciklaža mijenjolika, ili u prošloj sezoni Borgova (o kojima je praktično sve već rečeno), znači da su scenaristi kapitulirali na ideju da mogu donijeti nešto novo
Tita mi proslo je 7-8 godina od kada sam zadnji put gledao DS9, ali mislim da je HRT tada imao neki super prevod za "mjenjolike", malo mi je taj glupav sada sta se koristi.
User avatar
Ateista
Posts: 46329
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#3155 Re: Star Trek

Post by Ateista »

Ja uvijek kazem da je Picard prava nostalgicarska serija, ide na siguric u gdje ce osigurati prolaz kod starih fanova izborom starih legendarnih likova, pa tako isto i starih neprijatelja, jednostavno se sve svodi na nostalgiju sto ukljucuje i neprijatelje. :D
iz zadnje klupe
Posts: 916
Joined: 27/07/2012 18:10

#3156 Re: Star Trek

Post by iz zadnje klupe »

I onako usput, čestitke Michelle Yeoh na Oscaru, ostaje žal za jednim od meni najdražih likova u star Trek univerzumu, Imperatorici Philippi Georgiou :izet:
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3157 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

iz zadnje klupe wrote: 13/03/2023 13:54 I onako usput, čestitke Michelle Yeoh na Oscaru, ostaje žal za jednim od meni najdražih likova u star Trek univerzumu, Imperatorici Philippi Georgiou :izet:
Section 31 serija sa Georgiou još nije definitivno isključena, postoje planovi. Samo što će sada potraživanja Michelle biti mnogo veća.
Ali potencijalno bi i interes i dobit mogli narasti.
User avatar
drag_gost
Posts: 5509
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#3158 Re: Star Trek

Post by drag_gost »

Wow... epizoda 5 je odlicna. Da ne spojlam... meni najbolja otkako je Picard serija pocela.
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#3159 Re: Star Trek

Post by Qler »

Gdje si gledao 5. Epizodu kad je nema na amazon prime još?

Edit:

Vidi fakat ima na torrentima...
User avatar
drag_gost
Posts: 5509
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#3160 Re: Star Trek

Post by drag_gost »

Qler wrote: 16/03/2023 21:53 Gdje si gledao 5. Epizodu kad je nema na amazon prime još?

Edit:

Vidi fakat ima na torrentima...
:thumbup:
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3161 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Još jedna odlična epizoda. :thumbup:
Spoiler
Show
Bilo je sjajno ponovo vidjeti Ro Laren. Ona je bila jedan od boljih perifernih likova u zadnjih par sezona TNG i njena duboka konekcija
sa Picardom je bila jedan od boljih elemenata serije. Iako je bilo kratko, imali su vremena da naprave pristojan closure te veze i da
Laren dobije dostojan završetak. Bilo je ujedno i lijepo i tužno na kraju to sve vidjeti.
Izgleda da je riječ o širokoj zavjeri i da su ovi novi, mutirani changelings infiltrirali visoke pozicije unutar federacije. Dobro je vidjeti
da se plot sa Worfom spaja sa Picardovom glavnom pričom. Nešto se čudno dešava sa Jackom. Da li je i on na neki način povezan sa
mjenjolicima ili je nešto drugo u pitanju, ostaje da se vidi.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24393
Joined: 08/09/2005 20:08

#3162 Re: Star Trek

Post by Haris.ba »

Sta se desilo da je picard 3 sezona ovako dobra? Pustili Terija Matalasa da radi sta hoce?
User avatar
drag_gost
Posts: 5509
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#3163 Re: Star Trek

Post by drag_gost »

Stvarno je dobra... napokon. Evo 3 sezone cekam ovo. Osim onih sekvenci sa Data-om iz prve sezone meni nista posebno nije bilo.
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#3164 Re: Star Trek

Post by BHCluster »

dale cooper wrote: 17/03/2023 18:00 Još jedna odlična epizoda. :thumbup:
Spoiler
Show
Bilo je sjajno ponovo vidjeti Ro Laren. Ona je bila jedan od boljih perifernih likova u zadnjih par sezona TNG i njena duboka konekcija
sa Picardom je bila jedan od boljih elemenata serije. Iako je bilo kratko, imali su vremena da naprave pristojan closure te veze i da
Laren dobije dostojan završetak. Bilo je ujedno i lijepo i tužno na kraju to sve vidjeti.
Izgleda da je riječ o širokoj zavjeri i da su ovi novi, mutirani changelings infiltrirali visoke pozicije unutar federacije. Dobro je vidjeti
da se plot sa Worfom spaja sa Picardovom glavnom pričom. Nešto se čudno dešava sa Jackom. Da li je i on na neki način povezan sa
mjenjolicima ili je nešto drugo u pitanju, ostaje da se vidi.
:thumbup: Picard spomenu Janeway, bilo bi stvarno cool da se pojavi. Mozda je za previse traziti ali slag bi bio i da Sisko uleti. Ipak zadnja sezona pa da malo sve srede i povezu. A sto se tice Jacka on mi u onoj sceni sa 4 changelinga izgleda kao ovi novi androidi. Kao sto je Soji reagovala kad je bila napadnuta. A onaj glas sto on cuje "find me" zvuci kao da je od Beverly.
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3165 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

BHCluster wrote: 18/03/2023 01:54
dale cooper wrote: 17/03/2023 18:00 Još jedna odlična epizoda. :thumbup:
Spoiler
Show
Bilo je sjajno ponovo vidjeti Ro Laren. Ona je bila jedan od boljih perifernih likova u zadnjih par sezona TNG i njena duboka konekcija
sa Picardom je bila jedan od boljih elemenata serije. Iako je bilo kratko, imali su vremena da naprave pristojan closure te veze i da
Laren dobije dostojan završetak. Bilo je ujedno i lijepo i tužno na kraju to sve vidjeti.
Izgleda da je riječ o širokoj zavjeri i da su ovi novi, mutirani changelings infiltrirali visoke pozicije unutar federacije. Dobro je vidjeti
da se plot sa Worfom spaja sa Picardovom glavnom pričom. Nešto se čudno dešava sa Jackom. Da li je i on na neki način povezan sa
mjenjolicima ili je nešto drugo u pitanju, ostaje da se vidi.
:thumbup: Picard spomenu Janeway, bilo bi stvarno cool da se pojavi. Mozda je za previse traziti ali slag bi bio i da Sisko uleti. Ipak zadnja sezona pa da malo sve srede i povezu. A sto se tice Jacka on mi u onoj sceni sa 4 changelinga izgleda kao ovi novi androidi. Kao sto je Soji reagovala kad je bila napadnuta. A onaj glas sto on cuje "find me" zvuci kao da je od Beverly.
Za Janeway i postoji možda neka mogućnost, jer se Kate Mulgrew vratila (makar glasom) u Prodigyu, a postoje govorkanja i o live action
povratku. Za Siska je malo teže jer se Avery Brooks odavno penzionisao i napustio glumu, čak ga nikada nije bilo ni na konvencijama kao
što je slučaj sa ostalim glumcima iz Star Treka.
iz zadnje klupe
Posts: 916
Joined: 27/07/2012 18:10

#3166 Re: Star Trek

Post by iz zadnje klupe »

Dobro su zakuhali u 5 epizodi, samo se nadam da razrjesenje nece biti razocaravajuce i preobicno ( uvijek kada neki film ili serija imaju obecavajuci zaplet, sjetim se "Lost' serije, koje je to razocarenje na kraju bilo, valjda ovde nece zabrljati na kraju, ako su isti scenaristi ko iz prve dvije sezone, vjerovatno ce)
User avatar
yoda82
Posts: 1601
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#3167 Re: Star Trek

Post by yoda82 »

Haris.ba wrote: 17/03/2023 21:11 Sta se desilo da je picard 3 sezona ovako dobra? Pustili Terija Matalasa da radi sta hoce?
Druga sezona Picarda je nešto najgore od ST što sam gledao. Gore nego i Discovery.

Ova je za sada odlična :thumbup:
User avatar
vaučer
Posts: 8896
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#3168 Re: Star Trek

Post by vaučer »

Gledao sam sve Stare Trek serije po barem 2-3 puta.
OG, Next Gen, Voyager i najdraži Deep Space Nine.

Ali ove nove ne bih ni štapom.
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3169 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

I 6 epizoda je super. Polako se okuplja cijela TNG ekipa. :-D Muzej flotinih brodova je prva liga. :thumbup: Vidjeli smo gotovo sve legendarne, osim
jednog, za kojeg se nadam i mislim da ga drže kao jokera u rukavu za kasnije.
belfy
Posts: 7557
Joined: 06/08/2007 09:00

#3170 Re: Star Trek

Post by belfy »

dale cooper wrote: 18/03/2023 13:59
BHCluster wrote: 18/03/2023 01:54

:thumbup: Picard spomenu Janeway, bilo bi stvarno cool da se pojavi. Mozda je za previse traziti ali slag bi bio i da Sisko uleti. Ipak zadnja sezona pa da malo sve srede i povezu. A sto se tice Jacka on mi u onoj sceni sa 4 changelinga izgleda kao ovi novi androidi. Kao sto je Soji reagovala kad je bila napadnuta. A onaj glas sto on cuje "find me" zvuci kao da je od Beverly.
Za Janeway i postoji možda neka mogućnost, jer se Kate Mulgrew vratila (makar glasom) u Prodigyu, a postoje govorkanja i o live action
povratku. Za Siska je malo teže jer se Avery Brooks odavno penzionisao i napustio glumu, čak ga nikada nije bilo ni na konvencijama kao
što je slučaj sa ostalim glumcima iz Star Treka.
ja sam mislio da sam trekkie, ali brate ti pratis i ko dolazi na konvencije. :skoljka: svaka cast...

a sto se Pickarda tice, sa ovom trecom su donijeli lijepa (o)sjecanja mnogima... iako navedena kao zadnja mislim da nece biti tako. ali isto tako vjerujem da ce povuceni zaradom usrati nastavljanje. no, bumo vidjeli, jel...
User avatar
drag_gost
Posts: 5509
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#3171 Re: Star Trek

Post by drag_gost »

Odlicna i 6ta epizoda. Vala fino ih je vidjeti ovako na okupu. Vjerujem da onaj mali ima nesto jos osim tog sindroma, mozda grijesim.
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3172 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

belfy wrote: 24/03/2023 17:13
dale cooper wrote: 18/03/2023 13:59

Za Janeway i postoji možda neka mogućnost, jer se Kate Mulgrew vratila (makar glasom) u Prodigyu, a postoje govorkanja i o live action
povratku. Za Siska je malo teže jer se Avery Brooks odavno penzionisao i napustio glumu, čak ga nikada nije bilo ni na konvencijama kao
što je slučaj sa ostalim glumcima iz Star Treka.
ja sam mislio da sam trekkie, ali brate ti pratis i ko dolazi na konvencije. :skoljka: svaka cast...

a sto se Pickarda tice, sa ovom trecom su donijeli lijepa (o)sjecanja mnogima... iako navedena kao zadnja mislim da nece biti tako. ali isto tako vjerujem da ce povuceni zaradom usrati nastavljanje. no, bumo vidjeli, jel...
Pa nije da sad nešto posebno pratim, ali čitam jedan Star Trek forum, a tu su svi oni hard core trekkeri koji hodaju po tim konvencijama,
pa sam tu upratio za Averya.

Ne znam za kontinuaciju Picarda, ali postoji navodno ideja o novoj seriji koja bi se zvala Legacy i pratila bi ove dobro poznate likove
i fan favorite kao i Picard. U suštini neka vrsta catching up sa najdražim likovima iz Star Trek univerzuma. Vjerovatno bi svaka sezona
bilo posvećena nekima od njih, možda i u različitim vremenskim periodima.
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3173 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

drag_gost wrote: 24/03/2023 18:24 Odlicna i 6ta epizoda. Vala fino ih je vidjeti ovako na okupu. Vjerujem da onaj mali ima nesto jos osim tog sindroma, mozda grijesim.
Pa činjenica da mu i otac to ima i da su Changelingsi napravili cijelu frku i distrakciju da uzmu ostatke Picardovog ljudskog tijela iz
Daystrom Instituta govori o tome da tu ima vjerovatno nešto. Jebo majku ona Sekcija 31 su luđaci, imaju u posjedu i Picardove
i Kirkove ostatke izvađene i pohranjene u institutu. Kakva to organizacija ide i iskopava tijela legendarnih kapetana? :-)
User avatar
LSD
Posts: 27199
Joined: 24/07/2007 08:26

#3174 Re: Star Trek

Post by LSD »

Pojaviše se Data i Diana Troi na kraju :lol: skupiše se svi dinosaurusi :thumbup:
Hajd nek se raja zabavi malo oko nostalgije, ali dosta više reciklaže - vrijeme je za neku novu priču, što jest jest.
Širok je Star Trek univerzum , može se dosta toga otvoriti. Npr. Section 31, mogu napraviti čitavu seriju oko tih sektaša i mračnih tajni :mrgreen:
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3175 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

LSD wrote: 24/03/2023 19:22 Pojaviše se Data i Diana Troi na kraju :lol: skupiše se svi dinosaurusi :thumbup:
Hajd nek se raja zabavi malo oko nostalgije, ali dosta više reciklaže - vrijeme je za neku novu priču, što jest jest.
Širok je Star Trek univerzum , može se dosta toga otvoriti. Npr. Section 31, mogu napraviti čitavu seriju oko tih sektaša i mračnih tajni :mrgreen:
Ali zgodno su napravili povratak Date. Nije to baš onaj Data, nego skup svih Soongovih adnroida koji se svi zajedno tek trebaju reintegirati
u novom, prigodno napravljenom, ostarjelom sintetičkom tijelu. Našli su načina da jadnog omatorjelog Spinera poštede sati i sati šminkanja
koji nikada ne mogu napraviti da on liči na Datu iz mlađih dana. :mrgreen: A ovako sad izgleda kao i ostatak ekipe.
Post Reply