Star Trek

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#2276 Re: Star Trek

Post by Karabaja »





User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#2277 Re: Star Trek

Post by Raigor Stonehoof »

ja sto lik moze srat to je cudo jedno
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#2278 Re: Star Trek

Post by Karabaja »

Eh eto, a dale cooper ne može. :D
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#2279 Re: Star Trek

Post by Euphoria »

Gdje je gledate?
Sad sam gledala 4 epizodu, konačno se pojavila Seven of Nine :pipi:
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2280 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Skidam preko torenata. Nisam još odgledao četvrtu, planiram večeras.
User avatar
BHCluster
Posts: 23431
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#2281 Re: Star Trek

Post by BHCluster »

4. epizoda je je bila solidna, konacno. Od sada gledam Pikarda samo napucan. :gunjastajl: P.S. Ja jos uvijek nisam video ni jedan "brod" koji pripada Federaciji osim USS Enterprise (NCC-1701-D)?
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2282 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

Da, emocionalna epizoda, Stewart razvaljuje. :thumbup: Sljedeća epizoda će izgleda biti u nešto zabavnijem tonu sudeći po traileru. :D
ITNet
Posts: 780
Joined: 30/09/2016 11:47

#2283 Re: Star Trek

Post by ITNet »

Gledam i gledacu ali mi fali Enterpize kao dio svega i neka nostalgija neki smek star treka, ono kad su se vec potrudili da ih sve vrate mogli su i neku pricu bolje skontati da oni sa Enterprizeom svasta nesto :D
User avatar
l33t
Posts: 4326
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#2284 Re: Star Trek

Post by l33t »

Zaspao u pola 4. epizode, do cega li je. Nisam onu vecernju kafu pio ili je do epizode hm
User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#2285 Re: Star Trek

Post by Veigar »

Miss Moonlight wrote: 13/02/2020 18:58 Gdje je gledate?
Sad sam gledala 4 epizodu, konačno se pojavila Seven of Nine :pipi:
https://www.filmovi.me/star-trek-picard-s01e01-2020
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#2286 Re: Star Trek

Post by Euphoria »

Veigar wrote: 14/02/2020 09:46
Miss Moonlight wrote: 13/02/2020 18:58 Gdje je gledate?
Sad sam gledala 4 epizodu, konačno se pojavila Seven of Nine :pipi:
https://www.filmovi.me/star-trek-picard-s01e01-2020
Bolje onda pratiti na popcornu....nema reklama i ima već i 4 epizoda
User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#2287 Re: Star Trek

Post by Veigar »

Miss Moonlight wrote: 14/02/2020 12:26
Veigar wrote: 14/02/2020 09:46
Miss Moonlight wrote: 13/02/2020 18:58 Gdje je gledate?
Sad sam gledala 4 epizodu, konačno se pojavila Seven of Nine :pipi:
https://www.filmovi.me/star-trek-picard-s01e01-2020
Bolje onda pratiti na popcornu....nema reklama i ima već i 4 epizoda
Jel taj popcorn besplatan?
User avatar
Manual
Posts: 2124
Joined: 01/10/2018 18:07

#2288 Re: Star Trek

Post by Manual »

Veigar wrote: 14/02/2020 13:44
Miss Moonlight wrote: 14/02/2020 12:26
Bolje onda pratiti na popcornu....nema reklama i ima već i 4 epizoda
Jel taj popcorn besplatan?
Jeste, i odlican je...
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2289 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

ITNet wrote: 14/02/2020 09:38 Gledam i gledacu ali mi fali Enterpize kao dio svega i neka nostalgija neki smek star treka, ono kad su se vec potrudili da ih sve vrate mogli su i neku pricu bolje skontati da oni sa Enterprizeom svasta nesto :D
Picard je starac. Malo živahniji, ali ipak starac. Očigledno je to do sada da Patrick Stewart nema više dovoljno kuveta za akcijskih scena, što je normalno za čovjeka od 80 godina. Bez obzira koliko da smo se navikli na Enterprise i koliko on bio dio našeg kolektivnog odrastanja, izgledalo
bi blesavo da Picard komanduje brodom kao što je to radio u TNG-u. Ja na ovu seriju gledam kao na Picardovo poslednje putovanje galaksijom,
poslednju šansu da vidi stare prijatelje, poslednju šansu za iskupljenje i poslednju mogućnost da napravi razliku (ko je gledao Generations znaće
na šta mislim)

Da se išlo na neki TNG revival, izgledalo bi to otprilike ovako:



:mrgreen:
ITNet
Posts: 780
Joined: 30/09/2016 11:47

#2290 Re: Star Trek

Post by ITNet »

dale cooper wrote: 14/02/2020 13:53
ITNet wrote: 14/02/2020 09:38 Gledam i gledacu ali mi fali Enterpize kao dio svega i neka nostalgija neki smek star treka, ono kad su se vec potrudili da ih sve vrate mogli su i neku pricu bolje skontati da oni sa Enterprizeom svasta nesto :D
Picard je starac. Malo živahniji, ali ipak starac. Očigledno je to do sada da Patrick Stewart nema više dovoljno kuveta za akcijskih scena, što je normalno za čovjeka od 80 godina. Bez obzira koliko da smo se navikli na Enterprise i koliko on bio dio našeg kolektivnog odrastanja, izgledalo
bi blesavo da Picard komanduje brodom kao što je to radio u TNG-u. Ja na ovu seriju gledam kao na Picardovo poslednje putovanje galaksijom,
poslednju šansu da vidi stare prijatelje, poslednju šansu za iskupljenje i poslednju mogućnost da napravi razliku (ko je gledao Generations znaće
na šta mislim)

Da se išlo na neki TNG revival, izgledalo bi to otprilike ovako:



:mrgreen:
Ma sve ja tebe kontam ali nisam ni ocekivao neku akciju, pa mogao je samo sjediti u kapetanskoj stolici i davati naredbe kao i prije :D i upravo to o prici sto kazes mogao je to sve nesto nesto ali u Enterprizeu, neka prica zvali ga ovi da spasi galaxiju jos jednom nesto, fali mi taj brod Enterprize isto ko neki lik iz serije i neki nostalgija momenti sta znam do mene je :D
User avatar
BHCluster
Posts: 23431
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#2291 Re: Star Trek

Post by BHCluster »

dale cooper wrote: 14/02/2020 00:00 Da, emocionalna epizoda, Stewart razvaljuje. :thumbup: Sljedeća epizoda će izgleda biti u nešto zabavnijem tonu sudeći po traileru. :D
Meni je izgledalo da je prve 3 epizode bio prehladjen pa nije bilo nesto glume i akcije.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2292 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

ITNet wrote: 14/02/2020 14:02
dale cooper wrote: 14/02/2020 13:53
ITNet wrote: 14/02/2020 09:38 Gledam i gledacu ali mi fali Enterpize kao dio svega i neka nostalgija neki smek star treka, ono kad su se vec potrudili da ih sve vrate mogli su i neku pricu bolje skontati da oni sa Enterprizeom svasta nesto :D
Picard je starac. Malo živahniji, ali ipak starac. Očigledno je to do sada da Patrick Stewart nema više dovoljno kuveta za akcijskih scena, što je normalno za čovjeka od 80 godina. Bez obzira koliko da smo se navikli na Enterprise i koliko on bio dio našeg kolektivnog odrastanja, izgledalo
bi blesavo da Picard komanduje brodom kao što je to radio u TNG-u. Ja na ovu seriju gledam kao na Picardovo poslednje putovanje galaksijom,
poslednju šansu da vidi stare prijatelje, poslednju šansu za iskupljenje i poslednju mogućnost da napravi razliku (ko je gledao Generations znaće
na šta mislim)

Da se išlo na neki TNG revival, izgledalo bi to otprilike ovako:



:mrgreen:
Ma sve ja tebe kontam ali nisam ni ocekivao neku akciju, pa mogao je samo sjediti u kapetanskoj stolici i davati naredbe kao i prije :D i upravo to o prici sto kazes mogao je to sve nesto nesto ali u Enterprizeu, neka prica zvali ga ovi da spasi galaxiju jos jednom nesto, fali mi taj brod Enterprize isto ko neki lik iz serije i neki nostalgija momenti sta znam do mene je :D
Ma kontam ba i ja tebe. Znam kako mi je srce zaigralo kada se u Discoveryu pojavio originalni Enterprise. :D A kada smo već kod
toga glasine su sve jače da će serija sa Pikeom i Enterpriseom ići u produkciju.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2293 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

BHCluster wrote: 14/02/2020 16:35
dale cooper wrote: 14/02/2020 00:00 Da, emocionalna epizoda, Stewart razvaljuje. :thumbup: Sljedeća epizoda će izgleda biti u nešto zabavnijem tonu sudeći po traileru. :D
Meni je izgledalo da je prve 3 epizode bio prehladjen pa nije bilo nesto glume i akcije.
Nije ba, nego gerijatrija čovječe. :lol: :D
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#2294 Re: Star Trek

Post by Euphoria »

Veigar wrote: 14/02/2020 13:44
Miss Moonlight wrote: 14/02/2020 12:26
Bolje onda pratiti na popcornu....nema reklama i ima već i 4 epizoda
Jel taj popcorn besplatan?
Da. Instaliraš app. Čak imaju i titlovi
User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#2295 Re: Star Trek

Post by Veigar »

Miss Moonlight wrote: 14/02/2020 18:17
Veigar wrote: 14/02/2020 13:44
Miss Moonlight wrote: 14/02/2020 12:26

Bolje onda pratiti na popcornu....nema reklama i ima već i 4 epizoda
Jel taj popcorn besplatan?
Da. Instaliraš app. Čak imaju i titlovi
nice , ja sve mislio da se to plaća.
User avatar
drag_gost
Posts: 5538
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#2296 Re: Star Trek

Post by drag_gost »

dale cooper wrote: 07/02/2020 14:59 @drag_gost @Karabaja

Roddenberry svakako nije ni bio uključen u pisanje TNG-a tako da ne znam o čemu pričate. On je samo imao generalni okvir priče i bio
je izvršni producent serije, a vrlo malo se pitao i oko castinga i oko pisanja epizoda. Čovječe on čak nije htio ni Patricka Stewarta
kao kapetana, jer je Picarda zamišljao kao nekoga muževnijeg i sa dosta kose. :lol: Roddenberryu svaka čast za kreaciju originalne
serije, ali već do 80-tih je što se tiče pisanja priče bio dinosaur iz davno prošle ere. On jeste zamislio TNG kao neku vrstu utopije
gdje su ljudi davno prevazišli svoje stare navike i mentalitet...i dok je to jednim dijelom TNG bio, najbolje epizode serije su bile
one gdje je postojala neka vrsta konflikta i neslaganja, bilo moralnog, intelektualnog ili bilo kojeg drugog. Utopia je lijepa pomisao
na papiru, ali u stvarnosti ne čini zanimljivu i uzbudljivu televiziju. Ogroman dio tereta pisanja i vođenja serije su na svojim leđima
nosili Michael Piller, Ronald D. Moore, Richard Manning, René Echevarria, Brannon Braga, Ira Steven Behr i naravno omrznuti Rick
Berman kao glavni producent. A i priče o savršenoj federaciji, floti i njenim oficirima su već duboko bili načeti u DS9-u sa Sekcijom
31 ali i pojedinim moralno upitnim (ali u isto vrijeme apsolutno potrebnim) postupcima članova posade svemirske stanice.
Što se tiče ove tvrdnje da nakon Nemesisa i Archerovog Star Trek Enterprisea ništa nije ni za kurca, to je smijurija, jer su upravo
ovaj film i serija dokrajčile i okončale postojanje Star Trek franšize na filmu i televiziji za gotovo čitavo desetljeće. Najveću odgovornost
za to su snosili Berman i Braga kao dva glavna preostala kotača franšize iz tog vremena. A i realno gledajući, TNG postava je imala
prosječan učinak što se tiče filmova. Jedini zaista dobar film je bio First Contact, sve ostalo je bilo prosječno i ispod prosječno.

I sve ovo na stranu, Picard kao serija nije zamišljena kao nastavak TNG-a. Ovo je nastavak i vjerovatno okončanje putovanja Jean
Luca Picarda. I do sada serija ima sasvim solidno i konzistentno pisanje, mnogo više nego Discovery. Vjerovatno je to i do samog
tima koji uključuje i sjajnog Michael Chabona, ali i prisustvo Patricka Stewarta koji ima uticaja na pisanje. Ovo je sasvim realističan
prikaz ostarjelog bivšeg admirala flote koji je na pragu 80-te godine i kojeg proganjaju duhovi prošlosti, gubitak prijatelja kao i
razočaranost u ono što su se federacija i flota u njegovim očima pretvorile. I sasvim je realno da tako glomazne organizacije kao
što su federacija i zvjezdana flota u nekom momentu skrenu u pogrešnom smjeru i čak moralno upitnim metodama pokušaju da održe
jedan takav projekat na okupu. Možda to nije ono što svi fanovi žele da vide, ali daleko od toga da se može reći da je loše.
Toliko si stvari napisao koje su pogresne, pogotovo za Roddenberry-a. Osim ovo da nije zelio Stewarta.

Ovo ne treba gledati kao nastavak TNG-a, ali jeste svojevrstan nastavak - pojavljuju se neki isti likovi. U svakom slucaju, atmosfera je totalno drugacija, razocaran sam. Odgledacu, previse cijenim Stewarta, ali cu spustiti ocekivanja. Picard mi je i dalje dobar, ali je nemoguce da su se ljudi za toliko godina "pokvarili". Ideja da sve moze biti bolje mi je genijalna, ideja da mi mozemo svaki dan biti najbolja verzija sebe takodjer. Mozda je i do mene, mozda sam samo nostalgican..., ali da sam razocaran - jesam!

I ova doktorica, kao ona Tilly iz Discovery-a, dosadna sa svojim upadicama. Pretjeruju sa pisanjem ovakvih likova.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24884
Joined: 08/09/2005 20:08

#2297 Re: Star Trek

Post by Haris.ba »

Da je serija nešta novo na trenutak sam pomislio u onom razgovoru sa SPOILER onim djetetom koje je Pikard ostavio na planeti (sada kada je odrastao). Čekao sam da kaže da se vratio po njega jer osjeća krivicu što ga je ostavio. A Pikard opet neku moralnu papazjaniju opuca. Ko biva da spasi opet svemir. Možda nekome izgleda njegova moralnost zanimljiva, ali takvi heroji u priči su uglavnom dosadni.

Sve ostalo je uglavnom dosadno. Sve dobre puteve skrše. Recimo situaciju sa "romulans only" ne iskoriste. Već okrenu na neki vesternjak sa mačem. Situaciju sa obavještajcima Romulancima (onaj brat i sestra) sveli na nekakvo fatanje za vrat i disanje jedno drugom. Samo što se ne poljube. Sveli na prijetnje, ništa ideologije zašto se radi što se radi.Dok je onaj lik što prati onu žensku koja je ko biva malo android, prebacujem. Kada njega nema, zanimljivo je šta se dešava na borgovoj kocki.

Recimo situacija sa štitom oko planete gdje imaš samo jednu minutu svakih nekoliko da prođeš je možda i najbolji primjer. Da stvori tenziju u radnji, nekakvu opasnost. I ništa. Neiskorišteno. Pikard ode, i vrati se na vrijeme. Malo pucaju, naravno pobjede bez gubitaka...
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#2298 Re: Star Trek

Post by MarlboroGold »

Fali John de Lancie 8-)

Q se mora pojaviti... samo da nema Crushera.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2299 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

MarlboroGold wrote: 16/02/2020 09:31 Fali John de Lancie 8-)

Q se mora pojaviti... samo da nema Crushera.
Wheaton vodi aftershow Ready Room koji se prikazuje nakon svake epizode. :D Zanimljivo je da do sada nema nikakvog spomena
na doktoricu Crusher. Rikera, Worfa, Geordia su već spomenuli u prethodnim epizodama, a znamo da će se Riker i Troi i pojaviti
uskoro, ali o Crusherici ni riječi. Tako da kontam da se nije nešto desilo. Jedna mogućnost je da su se iz nekog razloga otuđili.
A druga, mnogo gora, je da je Crusherica eventualno nastradala, možda pri evakuaciji Romulusa ili čak u synths napadu. Jer je
u vrijeme Nemesisa postala šef Star Fleet medicala tako da ima smisla da je učestvovala u ovim bitnim akcijama. Ako je poginula
to daje dodatni sloj ovoj Picardovoj sjebanosti i rezigniranosti u kojoj se valjao otkako je napustio flotu.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#2300 Re: Star Trek

Post by MarlboroGold »

dale cooper wrote: 16/02/2020 11:35
MarlboroGold wrote: 16/02/2020 09:31 Fali John de Lancie 8-)

Q se mora pojaviti... samo da nema Crushera.
Wheaton vodi aftershow Ready Room koji se prikazuje nakon svake epizode. :D Zanimljivo je da do sada nema nikakvog spomena
na doktoricu Crusher. Rikera, Worfa, Geordia su već spomenuli u prethodnim epizodama, a znamo da će se Riker i Troi i pojaviti
uskoro, ali o Crusherici ni riječi. Tako da kontam da se nije nešto desilo. Jedna mogućnost je da su se iz nekog razloga otuđili.
A druga, mnogo gora, je da je Crusherica eventualno nastradala, možda pri evakuaciji Romulusa ili čak u synths napadu. Jer je
u vrijeme Nemesisa postala šef Star Fleet medicala tako da ima smisla da je učestvovala u ovim bitnim akcijama. Ako je poginula
to daje dodatni sloj ovoj Picardovoj sjebanosti i rezigniranosti u kojoj se valjao otkako je napustio flotu.
Da tačno nisu je ni spomenuli... možda se sprema iznenađenje u vezi Crusherice, jer bi glupo bilo da to ignorišu skroz do kraja. Ne znam jesu li svjesni kakav bi to fan service bio.

I opet da naglasim... bez Crushera molim lijepo i neka nam daju Q. Nek' se Wheaton drži Ready Rooma :mrgreen:

Image
Post Reply