Star Trek

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
nelle_tz
Posts: 849
Joined: 30/09/2012 19:11

#2201 Re: Star Trek

Post by nelle_tz »

tap3ah75 wrote:Pregledao sam petu epizodu druge sezone Diskoverija ... sve mi je bezveznija što dalje gledam.
Hoće li se ovo šta promjeniti nabolje ili da prekidam gledanje i brišem sa diska ovo ostalo.

Prva sezona mi je bila mnogo zanimljivija i dinamičnija.
bude bolje kad bude Pike u kadru, on izvlaci i to dosta, dobar je glumac. ako nista, zbog njega pogledaj
i nove glasine o mogucnosti da Tarantino preuzme ST filmove ( daj boze da bude istina i da se rijesimo Jar Jar Abramsa i Klutzmana)
tap3ah75
Posts: 5994
Joined: 07/09/2009 14:14

#2202 Re: Star Trek

Post by tap3ah75 »

Treba mi još malo pomoći. :lol:
Ne sjećam se šta je bilo sa Michelle Yeoh u prvoj sezoni.

- Znam da je bila ispočetka ona kapetanica
- Nekako su je "zgenđali" - pa je Lorka došao.
- Kao kroz maglu se sjećam da se neka nova pojavila opet .... vjerovatno ova koja je sad u odsjeku 31.

Treba mi pomoć - nemam pojma ko je i šta je ova sad u sezoni 2?
tap3ah75
Posts: 5994
Joined: 07/09/2009 14:14

#2203 Re: Star Trek

Post by tap3ah75 »

I?
Ima li gdje prevoda za Orvile sezona 2?
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#2204 Re: Star Trek

Post by Karabaja »

User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#2205 Re: Star Trek

Post by Karabaja »

Hey Alex, where did you get the idea for the spore drive?

.... it’s classified
senturk
Posts: 564
Joined: 02/04/2013 23:48
Location: all roads lead to rome...

#2206 Re: Star Trek

Post by senturk »

tap3ah75 wrote:Treba mi još malo pomoći. :lol:
Ne sjećam se šta je bilo sa Michelle Yeoh u prvoj sezoni.

- Znam da je bila ispočetka ona kapetanica
- Nekako su je "zgenđali" - pa je Lorka došao.
- Kao kroz maglu se sjećam da se neka nova pojavila opet .... vjerovatno ova koja je sad u odsjeku 31.

Treba mi pomoć - nemam pojma ko je i šta je ova sad u sezoni 2?

Poginula,, ova nova je iz "paralelnog svemira" gdje je vladala suvereno i despotski,, pa se zajedno sa Burham vratila u ovaj normalni svemir,,, ako se dobro sjecam...i sada radi za posebni odsjek,,,
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#2207 Re: Star Trek

Post by semirsar »

tap3ah75 wrote:I?
Ima li gdje prevoda za Orvile sezona 2?
https://titlovi.com/titlovi/?prijevod=The+Orville
tap3ah75
Posts: 5994
Joined: 07/09/2009 14:14

#2208 Re: Star Trek

Post by tap3ah75 »

semirsar wrote:
tap3ah75 wrote:I?
Ima li gdje prevoda za Orvile sezona 2?
https://titlovi.com/titlovi/?prijevod=The+Orville
Hfala.
nelle_tz
Posts: 849
Joined: 30/09/2012 19:11

#2209 Re: Star Trek

Post by nelle_tz »

odlicne vijesti
Star Trek Picard Replaces Kurtzman? Michael Chabon Takes Over

Star Trek: Picard Names Michael Chabon Showrunner
- What About Kurtzman?
samo da se Kurcmana rijesimo

Star Trek Picard - Michael Chabon Made Showrunner - WHERE'S ALEX KURTZMAN???
User avatar
dale cooper
Posts: 28470
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2210 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

https://trekmovie.com/2019/06/27/michae ... howrunner/

A šta sa Kurtzmana? Pa ništa, čovjek ostaje ono što je i bio svo vrijeme, izvršni producent koji nadgleda tv franšizu. :D

On je jedan od ljudi i zaslužnih za dovođenje Chabona, kojem je dao i podršku:
Daring, lyrical, humane, whimsical, celebrated: words that describe both Jean-Luc Picard and the literary genius of Michael Chabon, despite a laundry list of accomplishments most writers only dream of, Michael shines with the heart and soul of a Trekkie who’s finally found his dream job. We’re so fortunate to have him at the helm as we explore this next chapter in the great captain’s life.
https://trekmovie.com/2019/06/18/alex-k ... franchise/

Za nekog kome navodno visi posao o koncu stvarno ima previše planova. :mrgreen:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21574
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#2211 Re: Star Trek

Post by MarlboroGold »

Ima li kakav tačan datum kad će izaći? Pretpostavljam da neće prije oktobra.
nelle_tz
Posts: 849
Joined: 30/09/2012 19:11

#2212 Re: Star Trek

Post by nelle_tz »

dale cooper wrote:https://trekmovie.com/2019/06/27/michae ... howrunner/

A šta sa Kurtzmana? Pa ništa, čovjek ostaje ono što je i bio svo vrijeme, izvršni producent koji nadgleda tv franšizu. :D

On je jedan od ljudi i zaslužnih za dovođenje Chabona, kojem je dao i podršku:
Daring, lyrical, humane, whimsical, celebrated: words that describe both Jean-Luc Picard and the literary genius of Michael Chabon, despite a laundry list of accomplishments most writers only dream of, Michael shines with the heart and soul of a Trekkie who’s finally found his dream job. We’re so fortunate to have him at the helm as we explore this next chapter in the great captain’s life.
https://trekmovie.com/2019/06/18/alex-k ... franchise/

Za nekog kome navodno visi posao o koncu stvarno ima previše planova. :mrgreen:
Kurtzman ima 5-godisnji ugovor.Da ga otpuste, platili bi velike penale, uz to sto bi mu morali isplatiti sve iz ugovora.Imas to sve u videima prije, jos kad su se prve glasine pojavile, Nerdrotic je to objasnio prvi, I Brian Fuller je redovno potpisan na STD, iako se ni za sta ne pita
Hvala Bogu da se ove budale rjesavamo.
I drago mi je da je Chabon zaduzen za Picarda. Ima nade da ce taj show na nesto liciti, a ne na ovo sto nam je Kluzman servirao uz Jar Jar Abramsa, koji je potpisao ugovor od 500 miliona. Sad moze na miru razvaliti DCEU , kao so je vec sa SW i ST fransizom uradio
Komentari stranaca na ovu vijest
-Are they setting Chabon up to fail? It seems way too late to be making him showrunner.
-Kurtzman may have been at "30,000 feet" but he seems to have grabbed a parachute and left Chabon to pilot the plane as it was down to 500 feet and barrelling towards a mountain.
-in this situation CBS can't win no matter what they do they're f**ked.....
-they can't fire Kurtzman outright cus it'd cost money, can't fund a show cus that costs money byut they can ruin someone else's career at no cost????? talk about corrupt as all hell lol
-Kurtzman's shadow will still be quite evident in Picard. There has to be a way to drop the Bad Robot license.
-Kurtzman should be tarred and feathered for this. I hope his career is ruined. Yes STD and sjw/secret hideout "star trek" is BEYOND DONE at this point, they are just passing the reins to someone else right as the franchise is dying, because kurtzman THINKS we wont remember and that it will partially salvage his shill reputation(it wont)
-Kurtzman could never be "fired" in the conventional sense because his relationship with CBS is running the production company "secret hideout" which has a contract to produce the star trek shows. He isn't a direct employee of CBS. To really "fire" Kurtzman, you would have to terminate the production contract with secret hideout and essentially reboot both shows with a new production company or new production staff.
But they could remove Kurtzman from particular positions related to the shows. For example, they could demand that he not be "show-runner" for either show which they have seemingly done.
User avatar
dale cooper
Posts: 28470
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2213 Re: Star Trek

Post by dale cooper »

:roll:
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3345
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#2214 Re: Star Trek

Post by Dupli_skalp »

"discovery" sam počeo gledati kada je tek izašla, odlegao četiri epizode prve sezone i odustao, nije mi se svidjelo.

kako trenutno nema ništa drugo, ponovo sam se natjerao i pogledao do kraja prvu sezonu i počeo drugu.

jedino što i dalje ne kontam je zašto su promijenili izgled klingonaca, odudara od svih drugih serija i filmova. u "enterprise"-u koji se dešava 100tinjak godina ranije klingonci isto imaju svoj karakterističan izgled.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#2215 Re: Star Trek

Post by arzuhal »

Ovi Klingonci iz Discoverya su proveli 120 godina pod vladavinom SDA na Qo'noSu... Zato su taki...
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3345
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#2216 Re: Star Trek

Post by Dupli_skalp »

arzuhal wrote:Ovi Klingonci iz Discoverya su proveli 120 godina pod vladavinom SDA na Qo'noSu... Zato su taki...
:lol:

sve u svemu, možda je nostalgija, ali sad mi serija i nije loša kao kad je tek izašla.

bolja mi je nego "enterprise" i to dosta. jedino t-pol nedostaje :mrgreen:
nelle_tz
Posts: 849
Joined: 30/09/2012 19:11

#2217 Re: Star Trek

Post by nelle_tz »

eyesburn wrote:"discovery" sam počeo gledati kada je tek izašla, odlegao četiri epizode prve sezone i odustao, nije mi se svidjelo.

kako trenutno nema ništa drugo, ponovo sam se natjerao i pogledao do kraja prvu sezonu i počeo drugu.

jedino što i dalje ne kontam je zašto su promijenili izgled klingonaca, odudara od svih drugih serija i filmova. u "enterprise"-u koji se dešava 100tinjak godina ranije klingonci isto imaju svoj karakterističan izgled.
zbog idiota koji vode taj show

imas ovdje neke moguce odgovore, ne znam kakav ti je engleski,nadam se da ces razumjeti

i
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3345
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#2218 Re: Star Trek

Post by Dupli_skalp »

hvala na klipovima ;)

inače, završio sam jučer sezonu dva i moram reći da sam pogriješio u ocjeni serije na početku. mislim da je odlična, pogotovo mi je ova druga sezona legla, mnogo bolja od prve!

već jedva čekam treću sezonu (završili su već valjda 5 epizoda sezone 3), a u najavi je i moguća serija o cpt. pike-u, što bi isto bilo fenomenalno!
User avatar
Qler
Posts: 23599
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2219 Re: Star Trek

Post by Qler »

Jedva čekam Picard :) Data, i 7of9 :)
User avatar
dale cooper
Posts: 28470
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#2220 Re: Star Trek

Post by dale cooper »



Sedma nije ostarila dana. :oops: :D A i Datu su malo ušminkali efektima, liči na androida više nego ikada. :D
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#2221 Re: Star Trek

Post by Raigor Stonehoof »

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: hocemmmm
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21574
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#2222 Re: Star Trek

Post by MarlboroGold »

dale cooper wrote:

Sedma nije ostarila dana. :oops: :D A i Datu su malo ušminkali efektima, liči na androida više nego ikada. :D
Data :sretan: :sretan: :sretan: :sretan: :sretan: :sretan: :sretan: :sretan: :sretan: :sretan: :sretan: :sretan: :sretan: :sretan: :sretan: :sretan: :sretan: :sretan: :sretan: :sretan: :sretan: :sretan: :sretan: :sretan: :sretan: :sretan: :sretan: :sretan: :sretan: :sretan: :sretan: :sretan:
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#2223 Re: Star Trek

Post by Karabaja »

User avatar
MarlboroGold
Posts: 21574
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#2224 Re: Star Trek

Post by MarlboroGold »

metoo, Mary Sue... ako ne svaki klip, onda svaki drugi. Znaju ljudi kako i koga će privući na svoje youtube kanale.
nelle_tz
Posts: 849
Joined: 30/09/2012 19:11

#2225 Re: Star Trek

Post by nelle_tz »

Pojavila se informacija da je STP zapravi izvorno ideja Bryan Fullera koju je CBS odbio i da su je bez njegovog znanja sad iskoristili, kao sto su iskoristili pricu iz Tardigrade igre za STD
pocinje od 5:14 do 7;42 u videu, prica pocinje u Prime universumu, planet Romul je pred planetarnom evakuacijom pred supernovom, koju vodi Data.Romul eksplodira, Data uspije da uz pomoc 7 0f 9 i drugih bivsih Borg radilica spasi tehnikom masovne asimilacije preostale Romulance.Data je kritikovan zbog toga , zbog svoje neosjetljivosti prema organskom. "Spaseni" su sada traumatizirani Borgovim kockama.Ambasador Picard se bori za izbjeglice , ali niko ih ne zeli primiti, cak ni Vulkan.Star Fleet ima problem sa Datom i njegovim odnosom sa 7 of 9 i prezivjelim , prijasnjim borgovim radilicama.Star Fleet dovodi Picarda u direktan sukob sa Datom jer se sjeca svoje otmice i ispiranja mozda od strane Borga.
Picard se plasi da ce njegov sindrom da se javi i shvata da je jedini nacin da spasi sebe, proslost i buducnost da se vrati kao Locutus.
I kaze se jos da je Bryan fuller zaplakao nakon sto je vidio trailer, ne u dobrom smislu, nego da je izigran od CBS-a

Vidjet cemo ima li istine u ovome ili je obican trach
Post Reply