Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

mali_balon
Posts: 11273
Joined: 12/09/2012 09:57

#26926 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by mali_balon »

karanana wrote: 12/08/2022 21:04
omar little wrote: 12/08/2022 20:53

ja nikad ne znam kojim danom izlazli, cetvrtkom ili petkom? ako je izaslo sinoc, pogledacu veceras. dabogda ih sve poubijali. :D :D i na marsu i na zemlji. jedino molly i muza joj nek ostave. sto se mene tice. :D
mislim da je izasla nekad izmedju cetvrtka i petka ili kako vec. vec ima na kodiju.
a tako nekako sto se likova tice. odroni, namjerno ili nenamjerno ne znam, posebno kad su kelly i mex u pitanju.
koliko sezona ima ova serija ja skino prvu odgledo.....nije nesta, ali moze ubit vrijeme, pa da skidam.dalje
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#26927 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by karanana »

mali_balon wrote: 13/08/2022 05:06
karanana wrote: 12/08/2022 21:04

mislim da je izasla nekad izmedju cetvrtka i petka ili kako vec. vec ima na kodiju.
a tako nekako sto se likova tice. odroni, namjerno ili nenamjerno ne znam, posebno kad su kelly i mex u pitanju.
koliko sezona ima ova serija ja skino prvu odgledo.....nije nesta, ali moze ubit vrijeme, pa da skidam.dalje
Tri. Bice jos jedna najmanje
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#26928 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by karanana »

For all men kind kroz tri sezone. Jebiga pomalo te navuce da gledas i to je to. A u sustini prosjek i sa pricom i sa glumom, ali ima nesto, neki chimbenik, mozda je to ta alternativna istorija i taj sf sto drzi iako serija ima dosta odlika sapunice a vjerovatno i tonu rupa kada je nauka u pitanju. Gluma kao sto rekoh je losa, mozda tome doprinosi i shminka jer su uzasno napravili starenja nekih likova, ustvari vecine likova. Sad ne znam da li su to namjerno uradili ali gluma likova tipa kelly ili aleide te jednostavno tjera da im jebes sve po spisku i da mrzis te karaktere. Mislim da ove dvije nisu namjerno takvim napravili nego ne znaju glumiti, posebno kelly u zadnjoj sezoni. Ali eto bice cetvrta sezona, citam neke komentare kao plakala raja na kraju s3 e10. Ma lose je i to odradjeno uz neke snimke koje nisu dobro izrezali gdje se aschare vide posljedice oklahoma city bombardovanja. Ali mozda je i to nekako namjerno uradjeno radi alt istorije jer je oklahoma city bila nekako u isto vrijeme, mada mi ovi bombasi nisu bili jasni. I iznenadila me poprilicno losa postprodukcija. Vec sam spomeno ove isjecke oklahoma cityja ali ima dosta mjesta gdje se vidi da su scene polovljene tipa pomjerenih predmeta, drugih frizura ili poza glumaca od scene do scene. A o woku ne bih ni da pocinjem. Izvire iz svake pore i scene.
Manja lista mrskih likova od najmrzeg pa nadole:
Kelly








Aleida
Danny
Karen - taman joj je ime
Buraz od dannyja
Danielle
Ed
Margo

Kako rekoh ranije nekad, nasa je postala privatna prchija ovih likova. Nepotizam smrdi na kilometre. Ulaze izlaze rade sta hoce, hodaju dze hoce. Ocekujem kellyjevog ruskog marsovca da u iducoj sezoni leti na jupiterov mjesec
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8692
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#26929 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by SanskiBiser »

karanana wrote: 14/08/2022 01:49 For all men kind kroz tri sezone. Jebiga pomalo te navuce da gledas i to je to. A u sustini prosjek i sa pricom i sa glumom, ali ima nesto, neki chimbenik, mozda je to ta alternativna istorija i taj sf sto drzi iako serija ima dosta odlika sapunice a vjerovatno i tonu rupa kada je nauka u pitanju. Gluma kao sto rekoh je losa, mozda tome doprinosi i shminka jer su uzasno napravili starenja nekih likova, ustvari vecine likova. Sad ne znam da li su to namjerno uradili ali gluma likova tipa kelly ili aleide te jednostavno tjera da im jebes sve po spisku i da mrzis te karaktere. Mislim da ove dvije nisu namjerno takvim napravili nego ne znaju glumiti, posebno kelly u zadnjoj sezoni. Ali eto bice cetvrta sezona, citam neke komentare kao plakala raja na kraju s3 e10. Ma lose je i to odradjeno uz neke snimke koje nisu dobro izrezali gdje se aschare vide posljedice oklahoma city bombardovanja. Ali mozda je i to nekako namjerno uradjeno radi alt istorije jer je oklahoma city bila nekako u isto vrijeme, mada mi ovi bombasi nisu bili jasni. I iznenadila me poprilicno losa postprodukcija. Vec sam spomeno ove isjecke oklahoma cityja ali ima dosta mjesta gdje se vidi da su scene polovljene tipa pomjerenih predmeta, drugih frizura ili poza glumaca od scene do scene. A o woku ne bih ni da pocinjem. Izvire iz svake pore i scene.
Manja lista mrskih likova od najmrzeg pa nadole:
Kelly








Aleida
Danny
Karen - taman joj je ime
Buraz od dannyja
Danielle
Ed
Margo

Kako rekoh ranije nekad, nasa je postala privatna prchija ovih likova. Nepotizam smrdi na kilometre. Ulaze izlaze rade sta hoce, hodaju dze hoce. Ocekujem kellyjevog ruskog marsovca da u iducoj sezoni leti na jupiterov mjesec

Kad napravis seriju u kojoj likovi ne ostavljaju gledatelja ravodusnim tj. ili mrzis likove ili te iritiraju ili ih volis onda obicno imas solidnu gledanost serije ako je prica koliko toliko zanimljiva i mozes da prodjes i izvuces se i sa losim CGI i sa losom sminkom i neuvjerljivom glumom a kad se to upakuje u malo bogatiju produkciju cesto prolazi neopazeno da je produkcija neke serije isla u tom pravcu a da bi prikrila slabost naracije, logicke greske i plot holes, dakle kad imas takve likove publika oprasta puno toga cak i ne primjeti da je izmanipulisana i na kraju kaze "joj jes ovo dobro bilo" :-)
mali_balon
Posts: 11273
Joined: 12/09/2012 09:57

#26930 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by mali_balon »

odgledah prvu sezonu Foundation prema knjizi I.Asimova.....ne znam sta da kazem, ono treba se bas prsihicki pripremiti za ovu seriju, nije bas ono haj da gledam da ubijem vrijeme.....mislim moze I to ali onda se gubi poenta serije.....
ne mogu jos nista da kazem da li je dobra ili ne mozda da sacekam drugu sezonu jer je prva, kao I u vecini serija samo uvod I priprema.......
ko ima zivaca za Asimova obavzno neka pogleda
User avatar
pepeljara
Posts: 6553
Joined: 22/08/2003 00:00

#26931 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by pepeljara »

Znal se gdje ce se moci gledati KOTLINA serija ?
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#26932 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by karanana »

Kazu na mytv. Ali brzo ce to doci i na druge "izvore"
DonieBrasco
Posts: 15205
Joined: 31/08/2016 16:09

#26933 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by DonieBrasco »

https://www.imdb.com/title/tt11007186/

Nije losa srpska serija "Klan" koja prati vrijeme i događaje vezane za Zemunski klan, kriminalnu grupu njene pocetke, aktere, saradnike, zlocine i sve sto su radili, spregu sa politkom koja im je omogucila veliku moc, i na kraju rezultirala ubistvom premijera Đinđica.

Trenutno imaju dvije sezone svaka po 8 epizoda, treca se snima.
User avatar
Truba
Posts: 81191
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#26934 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Truba »

:sax: neka dark wind je dobra o suvremenim indijancima

Ja gledam the outsider
Klasicni king :roll:
suspect_zero
Posts: 25655
Joined: 11/10/2008 21:45

#26935 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by suspect_zero »

doktor78 wrote: 07/08/2022 13:02
suspect_zero wrote: 06/08/2022 00:17 Senke nad Balkanom počela gledati na RTL-u...drugačija, možda zbog vremenskog perioda koji obrađuje, podsjetila me malo na True Detective.
Lauševića lijepo opet gledati :thumbup: ....iznenađenje mi je kako je Kičić odigrao ovu ulogu, psiho sa nevinim licem...dobar.
Muzika je odlična, bar meni.
Dobro ono devojče makedonče, mislim da prvi put vidim tu glumicu ...bude li u drugoj sezoni?
Ne bude.

Da, mogao si mi reći da je Kaluđer capne po vratu :D

Završila prvu sezonu, druga znam da ima...šta je sa trećom?
suspect_zero
Posts: 25655
Joined: 11/10/2008 21:45

#26936 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by suspect_zero »

DonieBrasco wrote: 14/08/2022 16:59 https://www.imdb.com/title/tt11007186/

Nije losa srpska serija "Klan" koja prati vrijeme i događaje vezane za Zemunski klan, kriminalnu grupu njene pocetke, aktere, saradnike, zlocine i sve sto su radili, spregu sa politkom koja im je omogucila veliku moc, i na kraju rezultirala ubistvom premijera Đinđica.

Trenutno imaju dvije sezone svaka po 8 epizoda, treca se snima.

Ovo bi se moglo početi gledati
doktor78
Posts: 2987
Joined: 14/09/2006 11:02

#26937 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by doktor78 »

suspect_zero wrote: 14/08/2022 19:46
doktor78 wrote: 07/08/2022 13:02
Ne bude.

Da, mogao si mi reći da je Kaluđer capne po vratu :D

Završila prvu sezonu, druga znam da ima...šta je sa trećom?
Pa da spojlam, neka hvala :D
doktor78
Posts: 2987
Joined: 14/09/2006 11:02

#26938 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by doktor78 »

Ima li neki legalni streaming servis na kojem se mogu gledati ex-Yu serije, kako nove tako i one starije?
Čuo sam za Mitrovićev Apollon, ali ne znam šta sve nudi, a nema probnog perioda...
suspect_zero
Posts: 25655
Joined: 11/10/2008 21:45

#26939 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by suspect_zero »

doktor78 wrote: 14/08/2022 20:21
suspect_zero wrote: 14/08/2022 19:46


Da, mogao si mi reći da je Kaluđer capne po vratu :D

Završila prvu sezonu, druga znam da ima...šta je sa trećom?
Pa da spojlam, neka hvala :D

Jesi neki :skoljka:
User avatar
Pandakonda
Posts: 4367
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#26940 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Pandakonda »

Dobar Sandman, nadam se da će ostati na Netflixu i da ga neće WB prebaciti na hbo max :bih:

Serija generalno nekima moze biti konfuzna ili too much ako nisu pratili stripove jer nesto slicno kao GoT, samo te ubacuje u jedan svijet gdje "pravila" tog svijeta i uloge hvatas dok simultano gledas seriju. Ali mislim da generalno nije bilo previse stvari i da se lagano moglo ispratiti sve.

Sto se tice drame radi woke sranja mislim da nam ta prica najbolje opisuje stanje koliko smo navikli na to da su većina glumaca serija strejt bijelci. Sandman je za razliku od nekih woke serija/filmova poprilicno lijepo sve uklopio i to sto su neki likovi gej, biseks itd. im nije glavni adut nekog lika i fokus nije na tome. Nigdje seksualnost ili rasa nije bila u fokusu lika, a svakome treba reprezentacija i ne vidim toliki problem sto su neki likovi promjenjeni iz stripa.

Mislim da je pogresno traziti neku realnost u fictional serijama jer onda po toj logici nikada niti jedan crnac nece moci biti neki karakter samo zato sto su bili robovi i diskriminisani u nekom periodu. Onda bi oni mogli biti karakteri samo u modernom vremenu i niti jedno dijete koje je tamnoputo nece doziviti na TV-u da osoba koja lici na njega bude recimo vitez ili neki carobnjak jer jel oni su bili samo robovi u tom nekom medival periodu. Razumio bih donekle ako bi se radila neka adaptacija dokumentarca iz historije pa da se trazi 100% autenticnost ali u pitanju je fantasy serijal gdje je najmanje bitno ko je koje rase.

IMO mislim da su trebali uzeti Tom Ellisa iz serije Lucifera da igra tu ulogu i ovdje. Taman ga je Netflix otkupio prije emitovanja zadnje sezone :D I negdje procitah da je John Constantine trebao biti u serijalu međutim iz WB su rekli Neilu da moze koristiti samo karaktere koje je on napravio, a Constantine je napravio Alan Moore. Doduse HBO Max radi na svojoj adaptaciji Constantine serijala tako da je moguće da su zbog toga napravili problem jer ne zele da stvaraju konfuziju sa adaptacijom istog lika na 2 razlicita serijala.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#26941 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by karanana »

Evo probavam da se natjeram na yellowstone. Pogledo s01 e01 i na pola s01 e02 napravio pauzu. Dosadno mi nesto jebo majku. Kad te uhvati serija? Da li da odustanem? Change my mind!
User avatar
Truba
Posts: 81191
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#26942 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Truba »

Kakve ja imam koristi od toga da ti nastabis piratski gledati seriju koja mi se svidja?
Ajd da placas pretplatu sto omogucava snimanje nove sezone ali.ovako...
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8692
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#26943 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by SanskiBiser »

karanana wrote: 14/08/2022 22:05 Evo probavam da se natjeram na yellowstone. Pogledo s01 e01 i na pola s01 e02 napravio pauzu. Dosadno mi nesto jebo majku. Kad te uhvati serija? Da li da odustanem? Change my mind!
Pa jeste dosadno jer ne zure nikuda, polako grade pricu, upoznajes likove, odnose medjusobne itd...igraju "long game".
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#26944 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by karanana »

Black swan wrote: 14/08/2022 22:15 Kakve ja imam koristi od toga da ti nastabis piratski gledati seriju koja mi se svidja?
Ajd da placas pretplatu sto omogucava snimanje nove sezone ali.ovako...
Kako znas da gledam piratski? Fakat gledam. Ti placas paramount? Prijavi me. nisam na stranacko/drzavnom budzetu pa mi se ne placa holywoodska narkomanija mojim krvavo zaradjenim novcem. Ha ja.
Last edited by karanana on 14/08/2022 23:27, edited 1 time in total.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#26945 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by karanana »

SanskiBiser wrote: 14/08/2022 22:19
karanana wrote: 14/08/2022 22:05 Evo probavam da se natjeram na yellowstone. Pogledo s01 e01 i na pola s01 e02 napravio pauzu. Dosadno mi nesto jebo majku. Kad te uhvati serija? Da li da odustanem? Change my mind!
Pa jeste dosadno jer ne zure nikuda, polako grade pricu, upoznajes likove, odnose medjusobne itd...igraju "long game".
Probacu, hvaljena je mora da valja. A i nemam nista drugo u pipelineu sad.
User avatar
vicious
Posts: 6826
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#26946 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by vicious »

karanana wrote: 14/08/2022 22:32
SanskiBiser wrote: 14/08/2022 22:19

Pa jeste dosadno jer ne zure nikuda, polako grade pricu, upoznajes likove, odnose medjusobne itd...igraju "long game".
Probacu, hvaljena je mora da valja. A i nemam nista drugo u pipelineu sad.
Trebalo bi nakon 3-4 epizode da te uhvati, izdrži. :D
Uglavnom je sporiji ritam, pa kad se zakuha ulete povremeno neka dinamicnija desavanja, ali meni je odlicna serija.
I Beth ima dobrih momenata... ;)
schindleroskar
Posts: 480
Joined: 11/06/2019 23:30

#26947 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by schindleroskar »

Barry na HBO MAX, nije za svakog ali je meni genijalna,crni humor, dobar razvoj likova a zna biti i ozbiljna
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8692
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#26948 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by SanskiBiser »

vicious wrote: 14/08/2022 22:34
karanana wrote: 14/08/2022 22:32
Probacu, hvaljena je mora da valja. A i nemam nista drugo u pipelineu sad.
Trebalo bi nakon 3-4 epizode da te uhvati, izdrži. :D
Uglavnom je sporiji ritam, pa kad se zakuha ulete povremeno neka dinamicnija desavanja, ali meni je odlicna serija.
I Beth ima dobrih momenata... ;)
pogotovo kad je neuroticna i ljuta, uh, na blud misli tjera... :lol:
User avatar
drugodtvogdruga
Posts: 878
Joined: 01/10/2010 02:30
Location: Mostar
Contact:

#26949 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by drugodtvogdruga »

Gleda li iko Manifest na Netflixu? Trenutno gledam trecu sezonu... Malo su iskomplicirali pricu nakon prve dvije sezone. Najavili su i cetvrtu sezonu sto mi je cudno skroz jer ne vidim gdje vise mogu ici s pricom....
User avatar
yoda82
Posts: 1601
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#26950 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by yoda82 »

Pandakonda wrote: 14/08/2022 20:48 Dobar Sandman, nadam se da će ostati na Netflixu i da ga neće WB prebaciti na hbo max :bih:

Serija generalno nekima moze biti konfuzna ili too much ako nisu pratili stripove jer nesto slicno kao GoT, samo te ubacuje u jedan svijet gdje "pravila" tog svijeta i uloge hvatas dok simultano gledas seriju. Ali mislim da generalno nije bilo previse stvari i da se lagano moglo ispratiti sve.

Sto se tice drame radi woke sranja mislim da nam ta prica najbolje opisuje stanje koliko smo navikli na to da su većina glumaca serija strejt bijelci. Sandman je za razliku od nekih woke serija/filmova poprilicno lijepo sve uklopio i to sto su neki likovi gej, biseks itd. im nije glavni adut nekog lika i fokus nije na tome. Nigdje seksualnost ili rasa nije bila u fokusu lika, a svakome treba reprezentacija i ne vidim toliki problem sto su neki likovi promjenjeni iz stripa.

Mislim da je pogresno traziti neku realnost u fictional serijama jer onda po toj logici nikada niti jedan crnac nece moci biti neki karakter samo zato sto su bili robovi i diskriminisani u nekom periodu. Onda bi oni mogli biti karakteri samo u modernom vremenu i niti jedno dijete koje je tamnoputo nece doziviti na TV-u da osoba koja lici na njega bude recimo vitez ili neki carobnjak jer jel oni su bili samo robovi u tom nekom medival periodu. Razumio bih donekle ako bi se radila neka adaptacija dokumentarca iz historije pa da se trazi 100% autenticnost ali u pitanju je fantasy serijal gdje je najmanje bitno ko je koje rase.

IMO mislim da su trebali uzeti Tom Ellisa iz serije Lucifera da igra tu ulogu i ovdje. Taman ga je Netflix otkupio prije emitovanja zadnje sezone :D I negdje procitah da je John Constantine trebao biti u serijalu međutim iz WB su rekli Neilu da moze koristiti samo karaktere koje je on napravio, a Constantine je napravio Alan Moore. Doduse HBO Max radi na svojoj adaptaciji Constantine serijala tako da je moguće da su zbog toga napravili problem jer ne zele da stvaraju konfuziju sa adaptacijom istog lika na 2 razlicita serijala.
Odfledao dvije epizode i djeluje ok. Nadam se da neće usrati (kao što neko napisa kao sa American Gods). Nisam još došao do Lucifera, ali vidio sam da je drugi glumac/glumica. I meni bi baš fazon bio da je to Tom Ellis.
Kad spomenu ovo boldirano, prvo sam pomislio da u prve dvije sezone i nema gej likova, a onda se sjetih da je onaj "mali" gej. To pokazuje koliko je to dobro urađeno. Kao što reče seksualnost ili rasa nisu u fokusu. U fokusu je priča, a ostalo je sve sporedno. To je ono što pričam svo vrijeme. Nije bitno šta je ko, do god to ne preuzima fokus sa priče. :thumbup:
Post Reply