Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
last mohicans
Posts: 11705
Joined: 09/08/2012 23:19

#24826 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by last mohicans »

SuperSy wrote: 09/10/2021 10:28 Gleda li ko Midnight mass?
Nekako mi se sporo odvija, tek od trece nesto konkretno. Ali dajem joj šansu i ove mini serije su mi najbolje. Odgledam, ne patim se,ne čekam godine da bi nastavio i pri tome zaboravio sta sam gledao.
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#24827 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by jasib »

The Chestnut Man (2021). Glavna uloga Danica Čurćić :thumbup:


User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 4384
Joined: 01/05/2010 19:03

#24828 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Digla_da_kreci »

last mohicans wrote: 09/10/2021 17:10 Nudili joj odštetu. Znas gdje se to još desilo? U pjesmi Ade Gegalja, poznati stihovi: dva,dva,tri,osam..okreni moj broj, javi mi se ti :lol: . Isto tako ženu zvali i maltretirali je. Morao Ado odrijesiti kesu i platiti promjenu broja i bezbeli na kafu.
a cirkusa :lol: nije tri, nego pet.. dva dva pet... :lol:

nisam znala da budale producenti koriste prave brojeve od random ljudi u filmovima, pa kako smiju to tako... ja sam mislila da srede sa njihovim telekomom za neki nepostojeci korisnicki broj u te svrhe :mrgreen:

ova zena je sad dobila svjetsku reklamu za slasticarnu, jos ako je pametna nek sad ubaci u prodaju i dalgona candy, one secerne kolacice iz serije sto su postali popularni i nece znat sta ce od para :D
no_sikiriki
Posts: 16544
Joined: 11/12/2012 13:21

#24829 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by no_sikiriki »

Ako zelite gledati neku light komediju, na Netflixu ima Superstore. Sasvim slucajno naletila, bas ugodno iznenadjenje.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40352
Joined: 29/06/2011 23:39

#24830 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by dječak sa šibicama »

Kestenmen, dobra je
Spoiler
Show
pregledao tri epizode, da pokusam pogoditi, Danica je ona curica sa pocetka serije sto se skrivala ispod stola, djed je usvojio kao policajac koji je vjerovatno i nasao na mjestu zlocina, taj sto pravi lutkice od kestena je neki njen poremeceni brat ili nesto tako, bar bi ja to tako smislio, nema veze sto podsjeca na Dzejmi i njenog burazera Majkla.. oni su kao djeca zanemareni od roditelja ili posvojitelja... ima i jedan kech, i Danica zanemaruje svoju cerku, cijenim da ce biti kaznjena
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#24831 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by MUNAFIK »

last mohicans wrote: 07/10/2021 13:37
Tyke wrote: 07/10/2021 13:32
Spoiler
Show
Ja ipak mislim da je drot prezivio i da ce imati bitnu ulogu u 2. sezoni, nisu ga mozda zati ni spominjali nakon pada u vodu da bi imali asa u rukavu za narednu sezonu, a i cinjenica je da je pobjednik toliko smotan i nesposoban da bi se oslonio na srecu i u borbi koja slijedi protiv te masinerije.
Previse srece je imao do sada.
Spoiler
Show
Bas tako, vise sretan nego pametan. Od samog početka je jasno da je on pobjednik, sto nije moralo biti. Mogao je i onaj biznismen biti pobjednik pa bi bio ono pravi twist ili ona zenska. Ovaj mi je bas ono šmokljav. Vjerujem da ce drot prezivjeti, također. Sa starcem mi je bio dobar obrat,iako jeste tuknuo njegov broj.

Serija je hljeba i igara gledjiva je ali realnog kvaliteta nema i gluma je posebno losa i uz sve ima puni rupa u prici. Ali opet je bolja od La casa de papel koja je jedna ofirna sapunica umotana u tu finu pricu i napetu radnju.


Spoiler
Show
Sto se deduke tice kad je vristao pa oni zaustavise onu tucu gdje su se poubijali tamo u sali za spavanje vec sam posumnjao da je on ubacen i da radi za organizatore jer sam od pocetka predpostavljao da medju igracima ima tih ubacenih elemenata posebno radi glasanja o prekidu igre.
User avatar
zomri
Posts: 12812
Joined: 03/05/2006 07:31

#24832 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by zomri »

MUNAFIK wrote: 10/10/2021 00:33
last mohicans wrote: 07/10/2021 13:37
Spoiler
Show
Bas tako, vise sretan nego pametan. Od samog početka je jasno da je on pobjednik, sto nije moralo biti. Mogao je i onaj biznismen biti pobjednik pa bi bio ono pravi twist ili ona zenska. Ovaj mi je bas ono šmokljav. Vjerujem da ce drot prezivjeti, također. Sa starcem mi je bio dobar obrat,iako jeste tuknuo njegov broj.

Serija je hljeba i igara gledjiva je ali realnog kvaliteta nema i gluma je posebno losa i uz sve ima puni rupa u prici. Ali opet je bolja od La casa de papel koja je jedna ofirna sapunica umotana u tu finu pricu i napetu radnju.


Spoiler
Show
Sto se deduke tice kad je vristao pa oni zaustavise onu tucu gdje su se poubijali tamo u sali za spavanje vec sam posumnjao da je on ubacen i da radi za organizatore jer sam od pocetka predpostavljao da medju igracima ima tih ubacenih elemenata posebno radi glasanja o prekidu igre.
da, jedino dobro u vezi serije je ta druga epizoda koja donosi nešto novo.
doktor78
Posts: 2987
Joined: 14/09/2006 11:02

#24833 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by doktor78 »

jasib wrote: 09/10/2021 17:16 The Chestnut Man (2021). Glavna uloga Danica Čurćić :thumbup:


Dobra!
Jedino sam u završnoj epizodi našao jedan veliki propust, ali da ne spoilam sad.
doktor78
Posts: 2987
Joined: 14/09/2006 11:02

#24834 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by doktor78 »

dječak sa šibicama wrote: 09/10/2021 23:35 Kestenmen, dobra je
Spoiler
Show
pregledao tri epizode, da pokusam pogoditi, Danica je ona curica sa pocetka serije sto se skrivala ispod stola, djed je usvojio kao policajac koji je vjerovatno i nasao na mjestu zlocina, taj sto pravi lutkice od kestena je neki njen poremeceni brat ili nesto tako, bar bi ja to tako smislio, nema veze sto podsjeca na Dzejmi i njenog burazera Majkla.. oni su kao djeca zanemareni od roditelja ili posvojitelja... ima i jedan kech, i Danica zanemaruje svoju cerku, cijenim da ce biti kaznjena
Slabo, probaj ponovo :mrgreen:
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#24835 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by bingov buraz »

U toj seriji jedino ne valjaju policijske procedure,dvoje "hrabro srce" detektiva koji svaki put dobiju po nosu.

Ostalo je sve ok,dobra serija.
User avatar
Dr Kova
Posts: 14576
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#24836 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Dr Kova »

The Billion Dollar Code, 4 epizode po istinitom događaju. Vrhunska, Netflix, pogledao sve jučer.
gold'n'brown
Posts: 1611
Joined: 20/02/2007 16:20

#24837 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by gold'n'brown »

The Fall - izasla nova sezona, moradoh ponovo pogledati prethodne epizode da se podsjeti i tek poceo 3. sezonu. Zaboravio sam kako je dobra serija, mada u ovoj 3. sezoni ne ocekujem puno uzbdjenja, vise neku pricu o psihologiji glavnih karaktera.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#24838 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by tranquil »

doktor78 wrote: 10/10/2021 21:42
dječak sa šibicama wrote: 09/10/2021 23:35 Kestenmen, dobra je
Spoiler
Show
pregledao tri epizode, da pokusam pogoditi, Danica je ona curica sa pocetka serije sto se skrivala ispod stola, djed je usvojio kao policajac koji je vjerovatno i nasao na mjestu zlocina, taj sto pravi lutkice od kestena je neki njen poremeceni brat ili nesto tako, bar bi ja to tako smislio, nema veze sto podsjeca na Dzejmi i njenog burazera Majkla.. oni su kao djeca zanemareni od roditelja ili posvojitelja... ima i jedan kech, i Danica zanemaruje svoju cerku, cijenim da ce biti kaznjena
Slabo, probaj ponovo :mrgreen:
:thumbup:

Ali to je ok, i ja sam prvih par epizoda mislio da će biti nešto slično
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#24839 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by tranquil »

Buckethead wrote: 11/10/2021 10:16 The Billion Dollar Code, 4 epizode po istinitom događaju. Vrhunska, Netflix, pogledao sve jučer.
:thumbup:

Takođe nemoj propustiti ni onaj kratki dokumentarac koji dođe uz seriju gdje učetvuju pravi sudionici događaja i govore šta se tačno desilo (u seriji su morali mijenjati imena i dio priče, vjerovatno zbog sudske presude na kraju serije ne mogu ispričati sve tačno kako je bilo, a ime onog tipa iz Silicon Graphics je vjerovatno izmišljeno, čak i u dokumentarcu su cenzurisali).

Kad smo već kod naših glumaca u stranim serijama, jedna od glavnih uloga ovdje je Mišel Matićević, koji je već glumio neke bitne uloge - glavna uloga, onaj Nirnbernški pivar u "Oktoberfest 1900", šef hrvatske kladioničke mafije u "Dogs of Berlin", čuo sam da glumi i u "Babylon Berlin" ali nisam još gledao.
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#24840 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by milejovic1971 »

Ova HBO " Dogadjaji iz braka" ili tako nesto vrlo solidna, zivotna, odlicna gluma 2 glavna lika, preporuka...4 epizode
User avatar
Dr Kova
Posts: 14576
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#24841 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Dr Kova »

tranquil wrote: 11/10/2021 10:29
Buckethead wrote: 11/10/2021 10:16 The Billion Dollar Code, 4 epizode po istinitom događaju. Vrhunska, Netflix, pogledao sve jučer.
:thumbup:

Takođe nemoj propustiti ni onaj kratki dokumentarac koji dođe uz seriju gdje učetvuju pravi sudionici događaja i govore šta se tačno desilo (u seriji su morali mijenjati imena i dio priče, vjerovatno zbog sudske presude na kraju serije ne mogu ispričati sve tačno kako je bilo, a ime onog tipa iz Silicon Graphics je vjerovatno izmišljeno, čak i u dokumentarcu su cenzurisali).

Kad smo već kod naših glumaca u stranim serijama, jedna od glavnih uloga ovdje je Mišel Matićević, koji je već glumio neke bitne uloge - glavna uloga, onaj Nirnbernški pivar u "Oktoberfest 1900", šef hrvatske kladioničke mafije u "Dogs of Berlin", čuo sam da glumi i u "Babylon Berlin" ali nisam još gledao.
:thumbup: :thumbup:

Hvala na preporuci, dokumentarac sam propustio, pa taman danas da pregledam. Mene je baš dojmilo kako ljudi mogu naivni, i uopšte nisam znao za njihovu priču, niti sam čuo za njih. A ljudi giganti
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#24842 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by tranquil »

gold'n'brown wrote: 11/10/2021 10:23 The Fall - izasla nova sezona, moradoh ponovo pogledati prethodne epizode da se podsjeti i tek poceo 3. sezonu. Zaboravio sam kako je dobra serija, mada u ovoj 3. sezoni ne ocekujem puno uzbdjenja, vise neku pricu o psihologiji glavnih karaktera.
Da si živ i zdrav, treća (i koliko se čini finalna) sezona je izašla 2016.

Logično, pošto se sada zna ko je ubica, i psihopata je već pod ključem, treća sezona ima malo drugačiji tempo, ali ne fali uzbuđenja.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#24843 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by tranquil »

Buckethead wrote: 11/10/2021 10:32
tranquil wrote: 11/10/2021 10:29

:thumbup:

Takođe nemoj propustiti ni onaj kratki dokumentarac koji dođe uz seriju gdje učetvuju pravi sudionici događaja i govore šta se tačno desilo (u seriji su morali mijenjati imena i dio priče, vjerovatno zbog sudske presude na kraju serije ne mogu ispričati sve tačno kako je bilo, a ime onog tipa iz Silicon Graphics je vjerovatno izmišljeno, čak i u dokumentarcu su cenzurisali).

Kad smo već kod naših glumaca u stranim serijama, jedna od glavnih uloga ovdje je Mišel Matićević, koji je već glumio neke bitne uloge - glavna uloga, onaj Nirnbernški pivar u "Oktoberfest 1900", šef hrvatske kladioničke mafije u "Dogs of Berlin", čuo sam da glumi i u "Babylon Berlin" ali nisam još gledao.
:thumbup: :thumbup:

Hvala na preporuci, dokumentarac sam propustio, pa taman danas da pregledam. Mene je baš dojmilo kako ljudi mogu naivni, i uopšte nisam znao za njihovu priču, niti sam čuo za njih. A ljudi giganti
Pa nije to neka ogromna naivnost, zapravo ona advokatica je rekla da je to česta praksa velikih korporacija da na taj način naguze male firme sa inovacijama. Korporacija ih navuče da napišu ponudu na neki za njih veliki milionski iznos za patent koji već koriste, uz obećanje da će je prihvatiti, oni napišu ponudu, a korporacija je odbije. Ispostavi se da je iznos da bi se u USA napravila patenta tužba nekih 10 miliona dolara, a oni su ponudom ograničili vrijednost patenta na manji iznos, kao ovi u seriji na 5 miliona, i onda niti mogu podići tužbu jer je skupa, niti bilo koja pravna firma specijalizovana za povredu patentnog prava neće da ih zastupa jer je potencijalna zarada manja od iznosa potrebnog za dizanje tužbe.

Ljudi koji tek ulaze u biznis sa inovacijama najčešće ne znaju ove pravne kvake, to su inovatori, garažni entuzijasti a ne pravnici, pa tako i budu naguženi.
gold'n'brown
Posts: 1611
Joined: 20/02/2007 16:20

#24844 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by gold'n'brown »

tranquil wrote: 11/10/2021 10:37
gold'n'brown wrote: 11/10/2021 10:23 The Fall - izasla nova sezona, moradoh ponovo pogledati prethodne epizode da se podsjeti i tek poceo 3. sezonu. Zaboravio sam kako je dobra serija, mada u ovoj 3. sezoni ne ocekujem puno uzbdjenja, vise neku pricu o psihologiji glavnih karaktera.
Da si živ i zdrav, treća (i koliko se čini finalna) sezona je izašla 2016.

Logično, pošto se sada zna ko je ubica, i psihopata je već pod ključem, treća sezona ima malo drugačiji tempo, ali ne fali uzbuđenja.
Gledao sam seriju prije nego sto sam imao netflix :) prije nekoliko godina, prije izlaska 3. sezone.
Mozda je cijela serija izasla na netflixu pa prikazuje kao new episodes. Do mene :lol:
User avatar
JoseMujica
Posts: 27556
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#24845 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by JoseMujica »

Squid games :thumbup:
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8693
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#24846 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by SanskiBiser »

EXIT Norveska serija, ko nije gledao ne zna sta je propustio. :izet: :D

Image

nordijski "Fargo" :D
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#24847 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Sydnor »

Nije da se hvalim ali već na drugoj epizodi Chestnut Mana imao sam osjećaj ko je ubica iako ništa nije ukazivalo na to :mrgreen: jednostavno previše pregledanih krimića, razvio mi se inspektorski njuh :lol:

Odlična serija :thumbup:
Emotivan kraj :(
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#24848 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Raigor Stonehoof »

Zavrsio ove tri sezone Manifesta. Ne pamtim kad me serija tako "tjerala" da gledam, inace ove 40-45min serije gledam po epizodu svaki dan-dva, a ove 3 sezone sam zavrsio u "rekordnom" roku za mene :)

Nije sve tako bajno doduse, ne svidjaju mi se
Spoiler
Show
ova vjerska preseravanja, nadao sam da ce bit neki alieni, time travel, fenomen neki, nesto, a ne jebeni mojsije i noa.
nelogicnosti je puno, tipa, kad su se tek vratili, Stoneovi nemaju za hljeba. U trecoj sezoni vec on placa kauciju za onog debila Eagana, zena mu placa pola miliona kaucije za njega, on po citav dan ganja pozive a zena mu nista ne radi :-)
I ono malo CGI efekata sto ima je jadno.

Ali eto, opet je zarazno strasno. Jedva cekam cetvrtu sezonu.
Tyke
Posts: 2599
Joined: 23/02/2012 05:44

#24849 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Tyke »

Dobar Chestnut Man, hvala na preporuci, nisam ga ni imao na watchlisti, koja je povelika. 😁
Preporuka i od mene.

Krenuo sam i sa Tell Me A Story, neko ovdje preporuci. Zanimljiva u prvih par epizoda, mirise na dobru seriju.

Kakva je Alice In Borderland, jel na fazon Squed Games?
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#24850 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by bingov buraz »

Sydnor wrote: 12/10/2021 02:08 Nije da se hvalim ali već na drugoj epizodi Chestnut Mana imao sam osjećaj ko je ubica iako ništa nije ukazivalo na to :mrgreen: jednostavno previše pregledanih krimića, razvio mi se inspektorski njuh :lol:

Odlična serija :thumbup:
Emotivan kraj :(
Dobro su ga "sakrili".Ja s ženom gledam i uvijek dajemo prognoze ovaj je onaj je,takmičenje takoreći :lol: i bukvalno u zadnjoj sceni pred otkriće skontam ,pojela se od muke :mrgreen:
Post Reply