Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#24801 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Altsa »

Simpaticna serija

https://www.imdb.com/title/tt11337908/

Image


Malo vise sam ocekivao od ove.

Image
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#24802 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by last mohicans »

Nesto se ne sjecam da li je toliko navalentna kampanja bila za GOT. Ja sam ostao imun na te nasrtaje. Počeo sam je gledati kad je vec bilo 5 sezona. Sa ovim se nekako odmah navali. Dobro, neka narod gleda sta mu se gleda. Svako ima slobodu izbora. Hvala Bogu nemaju svi iste ukuse. Ali nikada ne bih nesto gledao sto je opca navala za istim i jerbo svi gledaju, pa da budem u fazonu. La casu sam pregledao, jer mi je prva sezona bila gledljiva, u drugoj vec nije. Ostatak je opce sranje i vise sam gledao zbog ljepse polovice.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#24803 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by 90minut »

deogest wrote: 07/10/2021 13:44
90minut wrote: 07/10/2021 13:40

Jeste sad nakon što je postala mainstream ista stvar kao s casa del papel nisu u pocetku toliko reklamirali jer nisu znali koliko ce biti popularna naravno sad kad je gleda i kunto i panto sad ulažu pravi keš.
Da nije zanimljiva, ne bi postala mainstream. Jednostavno je. Moze se vidis i uz losu reklamu i glumu nesto napravit. To je Netflix.

Ne mora svaka serija biti The Wire ili Sopranos, da bi zadovoljila ljude. Ljudi vole zabavu danas, nesto drugacije, a ne dosadu.
Otkud vama ta prica " loša gluma " to meni nije jasno isto kao da je to rekao na ovoj temi 1 lik i vi se svi nakačili u realnosti ko god je gledao nešto iz koreje ranije zna da je u najboljim filmovima njihove produkcije gluma u pet deka..
Mozda kreveljenje vas vuce da kazete da je loša?
Kao neko na ovom forumu ko je poznat što piše stvari poput amaterski rad kamere kazem da je samo u pojedinim momentima izgledalo jeftino.
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#24804 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Altsa »

Pa gluma u lignjama je bas pateticna ali korejci se tako inace ponasaju u stvarnom životu i u normalnom razgovoru pa nikakvo cudo.
Last edited by Altsa on 07/10/2021 13:55, edited 1 time in total.
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#24805 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by deogest »

Pa jednostavno izgleda jeftino, sto nama ne smeta. Seriju niko nije htio otkupit 10 godina, valjda to govori nesto.

Ali da je zanimljiva i definitivno da se ocekuje druga sezona, itekako.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#24806 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by 90minut »

Altsa wrote: 07/10/2021 13:54 Pa gluma u lignjama je bas pateticna ali korejci se tako inace ponasaju u stvarnom životu i u normalnom razgovoru pa nikakvo cudo.
Upravo to nek' pogledaju memories of murder i vidjece iste stvari.

Oni su meni legendardni zbog toga i obožavam ih gledati tema filma je najgora ubistva triler i slicno, al' oni nađu nacin da ubace humor u svaki film.

Valjda što sam se navikao na njihovo pa ne primjecujem kao ostali.

Ne seriju deogest kako sam ja skontao niko nije htio pricu otkupiti 10 godina.
To ti ne znaci ništa kad shvatiš koliko favoriziranja ima da te zaposle kao drota pa moras placati da ne pricam u tako malom svijetu koliko kroz ruke prođe takvih prica.
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#24807 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by last mohicans »

90minut wrote: 07/10/2021 14:00
Altsa wrote: 07/10/2021 13:54 Pa gluma u lignjama je bas pateticna ali korejci se tako inace ponasaju u stvarnom životu i u normalnom razgovoru pa nikakvo cudo.
Upravo to nek' pogledaju memories of murder i vidjece iste stvari.

Oni su meni legendardni zbog toga i obožavam ih gledati tema filma je najgora ubistva triler i slicno, al' oni nađu nacin da ubace humor u svaki film.

Valjda što sam se navikao na njihovo pa ne primjecujem kao ostali.

Ne seriju deogest kako sam ja skontao niko nije htio pricu otkupiti 10 godina.
To ti ne znaci ništa kad shvatiš koliko favoriziranja ima da te zaposle kao drota pa moras placati da ne pricam u tako malom svijetu koliko kroz ruke prođe takvih prica.
Ja bas volim zbog toga. Oni su mentalitetom takvi, ono njihovo kreveljenje, pucanje cuski, nazivanje pogrdnim imenima.. Nije jedan film takav, svi ovi najjači filmovi su takvi. To je neka njihova odlika i karakteristika. I meni je u početku bilo čudno.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#24808 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by 90minut »

last mohicans wrote: 07/10/2021 14:05
90minut wrote: 07/10/2021 14:00

Upravo to nek' pogledaju memories of murder i vidjece iste stvari.

Oni su meni legendardni zbog toga i obožavam ih gledati tema filma je najgora ubistva triler i slicno, al' oni nađu nacin da ubace humor u svaki film.

Valjda što sam se navikao na njihovo pa ne primjecujem kao ostali.

Ne seriju deogest kako sam ja skontao niko nije htio pricu otkupiti 10 godina.
To ti ne znaci ništa kad shvatiš koliko favoriziranja ima da te zaposle kao drota pa moras placati da ne pricam u tako malom svijetu koliko kroz ruke prođe takvih prica.
Ja bas volim zbog toga. Oni su mentalitetom takvi, ono njihovo kreveljenje, pucanje cuski, nazivanje pogrdnim imenima.. Nije jedan film takav, svi ovi najjači filmovi su takvi. To je neka njihova odlika i karakteristika. I meni je u početku bilo čudno.
:thumbup:
Namjerno memories of murder jer je vjerovatno najbolji od svih jer ce mozda neko od njih maksuz upaliti da gleda i upravo to sve i jedan ima to isto.

A evo niko nije rekao da li je to do kreveljenja mozda i misle na nešto drugo u što cisto sumnjam samo eto.

Samo eto ponovicu kao neko što je pogledao sve i jedan film što valja njihove produkcije primjetio sam malo ili nikako onoga što pišu, a ja sam neko kome " rad kamere " spominju godinama. :D
User avatar
karanana
Posts: 47237
Joined: 26/02/2004 00:00

#24809 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by karanana »

a vip-ovi? ne mogu reci da je gluma slaba ali oni dijalozi i linije koje izgovaraju.....
i one maske....ne mogu pice popit kako treba a da ne kazem pojest nesto ili ga popushit kako bog zapovjeda.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#24810 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by 90minut »

karanana wrote: 07/10/2021 15:23 a vip-ovi? ne mogu reci da je gluma slaba ali oni dijalozi i linije koje izgovaraju.....
i one maske....ne mogu pice popit kako treba a da ne kazem pojest nesto ili ga popushit kako bog zapovjeda.
Da, da gluma Vip-ova je katastrofa.

Baš ono dovedena D lista glumaca.

Možda raja koja piše o lošoj glumi i misli na njih.. :lol:
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#24811 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by last mohicans »

90minut wrote: 07/10/2021 15:24
karanana wrote: 07/10/2021 15:23 a vip-ovi? ne mogu reci da je gluma slaba ali oni dijalozi i linije koje izgovaraju.....
i one maske....ne mogu pice popit kako treba a da ne kazem pojest nesto ili ga popushit kako bog zapovjeda.
Da, da gluma Vip-ova je katastrofa.

Baš ono dovedena D lista glumaca.

Možda raja koja piše o lošoj glumi i misli na njih.. :lol:
To stoji, na njih uopce nisam obracao pažnju jer su nebitni karakteri i male role, ali jako lose urađeno sa lošim engleskim do bola. Sve vrijeme kretenske maske koje prekrivaju usta a šampanjac u ruci non stop.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40719
Joined: 29/06/2011 23:39

#24812 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by dječak sa šibicama »

Lako za glumu koreanaca, VIPovci su zesci odron, to su trebale biti uloge hladnih proracunatih ljudi, "celicne vilice", a ne ovo sranje likovi izgledaju ko da su iz neke nizerazredne komedije dosli, glupavi dijalozi, uzasna gluma, uzasan kostim.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#24813 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by 90minut »

dječak sa šibicama wrote: 07/10/2021 21:28 Lako za glumu koreanaca, VIPovci su zesci odron, to su trebale biti uloge hladnih proracunatih ljudi, "celicne vilice", a ne ovo sranje likovi izgledaju ko da su iz neke nizerazredne komedije dosli, glupavi dijalozi, uzasna gluma, uzasan kostim.
Istina baš ono mrtve " ozbiljne " face koje kad nešto kažu je ozbiljno i da se ne poznaju između sebe to bi bio pravi element misterije za recimo drugu sezonu ovako ispada stvarno loše.
Tyke
Posts: 2621
Joined: 23/02/2012 05:44

#24814 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Tyke »

Fortitude u pocetku mi bila bas dobra, sjela mi ta atmosfera i mjesto odvijanja same serije kao i koncept, ali ovi prelazi u nove sezone bez dosta toga neobjasnjenog su mi bas bezvezni, kasnije i sama serija nit smrdi nit mirise, uskacu novi likovi i isto tako odlaze iz serije bez ikakvog razvoja lika, pozadine, ucinka.

Sve u svemu nelosa i gledljiva, ali i dosta uproscena i nerazradjena. Vjerovatno zato treca sezona i ima samo 4 epizode, da se zavrsi i ne petlja jos dublje i dublje.

Nemam ideje sta vise gledati, a da nije vagon sezona i epizoda. Jel kakva nova misterija, triler, crime izasla i da je zavrsena?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40719
Joined: 29/06/2011 23:39

#24815 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by dječak sa šibicama »

Spoiler
Show
Ocekivano, bar meni, Alice je malo ukenjana odnosno ne svidja mi se ta karikatura od likova koje ubace kasnije, onda ta Plaza mi je isto karikatura, mozda je samo do mene ali sve me to pomalo podsjeca na TWD koju sam i prestao gledati. Mada, i ne moze drugacije jer ne moze cijela sezona ici sa 4 lika, i tek ce biti problem scenaristima u narednim sezonama ili sezoni, objasniti sve ovo, gdje su drugi ljudi, sta je ovo, pravi ili neki paralelni univerzum.

Vidjeh neke spojlere za Squid game na yt, vjerujem da vecina gledalaca kao ni ja, nisu vidjeli da je na zidovima spavaonice vrlo precizno igracima nacrtano koje ih igre cekaju. To je onaj problem sa fokusom, cuven je onaj stari video gdje neki lik u prometnoj kockarnici pokazuje trik sa kartama, i u jednom momentu iza ledja mu se pojavi covjek u kostimu gorile i "krevelji se" ali ja ga uopce nisam primjetio.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#24816 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by tranquil »

Altsa wrote: 01/10/2021 10:00 Odlicna skandinavska.

Image


https://m.imdb.com/title/tt10834220/
vicious wrote: 01/10/2021 15:13
tranquil wrote: 01/10/2021 11:08

Vidim da je glavna glumica ona Danica Čurćić što je već bila glavna uloga u danskoj seriji "Ekvinocij", koja nije bila loša, ali se "ne završava", tj. ostane cliffhanger i nikada ne snime drugu sezonu. Da li se ova serija barem završi ili se treba čekati na nastavak ili otkazivanje?
Završava se, gledaj slobodno :)
Odgledao sam :thumbup:

Hvala na preporukama, serija je stvarno bila odlična. Imam manje zamjerke, ali ništa bitno.

Srećom sam već odgledao većinu serije prije nego što pročitah Mrenicin užasni review. Njeno pisanje je užasno iritantno, čak i kada se slažem sa njim po pitanju nekog filma ili serije (sada je recimo dala pozitivnu ocjenu, ako sam ispravno dešifrovao one škrabotine). Uvijek trpa svoje društvene stavove u review-e na totalno nesuptilan način, ono, "moram da kažem šta mislim svoje mišljenje o društvu i svijetu u doslovno svakom svom tekstu, nije bitno ima li veze s temom, pronaći ću već način". A kako su joj stavovi negativni i depresivni, takvog tona su joj i review-i, čak i kada želi da nešto pohvali, tako da izaziva kontra efekat.
User avatar
yoda82
Posts: 1607
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#24817 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by yoda82 »

What if?, meni odlična :thumbup:
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#24818 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by dale cooper »

yoda82 wrote: 08/10/2021 15:16 What if?, meni odlična :thumbup:
Da, dobra antologijska serija koja na kraju bi uvezana u nešto više što je tipično za MCU.
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#24819 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Naslovnica »

Odgledah i ja Squid game u 3 dana.
Zadnja epizoda nekako čudna i pomalo razočaravajuća. :-)
Uglavnom, kaže kćerka koja je u BTS fazonu i pomalo uči korejski jezik, da će biti nastavak.
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#24820 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by milejovic1971 »

tranquil wrote: 08/10/2021 11:24
Altsa wrote: 01/10/2021 10:00 Odlicna skandinavska.

Image


https://m.imdb.com/title/tt10834220/
vicious wrote: 01/10/2021 15:13
Završava se, gledaj slobodno :)
Odgledao sam :thumbup:

Hvala na preporukama, serija je stvarno bila odlična. Imam manje zamjerke, ali ništa bitno.

Srećom sam već odgledao većinu serije prije nego što pročitah Mrenicin užasni review. Njeno pisanje je užasno iritantno, čak i kada se slažem sa njim po pitanju nekog filma ili serije (sada je recimo dala pozitivnu ocjenu, ako sam ispravno dešifrovao one škrabotine). Uvijek trpa svoje društvene stavove u review-e na totalno nesuptilan način, ono, "moram da kažem šta mislim svoje mišljenje o društvu i svijetu u doslovno svakom svom tekstu, nije bitno ima li veze s temom, pronaći ću već način". A kako su joj stavovi negativni i depresivni, takvog tona su joj i review-i, čak i kada želi da nešto pohvali, tako da izaziva kontra efekat.

majka izbindzovala za 1 dan, kaze odlicnaa....sad pocela ZNAKI poljska, isto kaze odlicna, obje su NETFLIX....
SuperSy
Posts: 446
Joined: 12/07/2021 21:27

#24821 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by SuperSy »

Gleda li ko Midnight mass?
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#24822 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by 90minut »

SuperSy wrote: 09/10/2021 10:28 Gleda li ko Midnight mass?
Dobra je serija, dobra i ova iznad chestnut man isto.
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 4437
Joined: 01/05/2010 19:03

#24823 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Digla_da_kreci »

Citam na vijestima za seriju Squid Game da su ljudi masovno zvali onaj broj i jadna vlasnica broja obraca se naciji i moli da je prestanu zvat :lol:
https://www.washingtonpost.com/world/20 ... ne-number/
I’ve been unceasingly getting calls and texts 24/7 to the point where my daily life has become difficult,” Kim Gil-young, a dessert shop owner, told The Post. She’s reportedly had the number for 10 years and counting.

Gil-young said the numerous calls and texts during the day and night were draining her phone’s battery, according to The Post. She added that she’s had to delete more than 4,000 numbers so far.

One of the text messages Gil-young received read, “I’m trying to participate in Squid Game, is it possible?” To which she replied, “This is not Squid Game. I sell handmade sugar-free sweet bean jellies.
:lol:
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#24824 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by last mohicans »

Digla_da_kreci wrote: 09/10/2021 17:04 Citam na vijestima za seriju Squid Game da su ljudi masovno zvali onaj broj i jadna vlasnica broja obraca se naciji i moli da je prestanu zvat :lol:
https://www.washingtonpost.com/world/20 ... ne-number/
I’ve been unceasingly getting calls and texts 24/7 to the point where my daily life has become difficult,” Kim Gil-young, a dessert shop owner, told The Post. She’s reportedly had the number for 10 years and counting.

Gil-young said the numerous calls and texts during the day and night were draining her phone’s battery, according to The Post. She added that she’s had to delete more than 4,000 numbers so far.

One of the text messages Gil-young received read, “I’m trying to participate in Squid Game, is it possible?” To which she replied, “This is not Squid Game. I sell handmade sugar-free sweet bean jellies.
:lol:
Nudili joj odštetu. Znas gdje se to još desilo? U pjesmi Ade Gegalja, poznati stihovi: dva,dva,tri,osam..okreni moj broj, javi mi se ti :lol: . Isto tako ženu zvali i maltretirali je. Morao Ado odrijesiti kesu i platiti promjenu broja i bezbeli na kafu.
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#24825 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by last mohicans »

SuperSy wrote: 09/10/2021 10:28 Gleda li ko Midnight mass?
Nekako mi se sporo odvija, tek od trece nesto konkretno. Ali dajem joj šansu i ove mini serije su mi najbolje. Odgledam, ne patim se,ne čekam godine da bi nastavio i pri tome zaboravio sta sam gledao.
Post Reply