Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#26851 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by omar little »

xPaco1337 wrote: 07/08/2022 23:14 Neka krimi serija za preporuciti,uslov je da je zavrsena vec ne da mi se cekat ep po ep...

Problem je da sam pregledao sve moguce u tom zanru od starih 90ih kao sto su nypd blue,wire itd itd..i ovih novih npr Bosch,True detective,mindhunter itd. Ako imate neku neotkrivenu javite.
nije "neotrkivena", ali je u fonu old school policijskih serija. southland https://www.imdb.com/title/tt1299368/?ref_=fn_al_tt_1
BJB
Posts: 4521
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#26852 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by BJB »

Keep breathing na Netflixu,kratka serija..odlična..
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58693
Joined: 03/08/2010 19:04

#26853 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

xPaco1337 wrote: 08/08/2022 14:33 Hvala pogledat cu Line of Duty,a ova druga koliko vidim nije Engleska/Americka ? https://www.imdb.com/title/tt1733785/
Nije,Skandinavska je
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2520
Joined: 16/06/2014 20:33

#26854 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Dosadno mii »

banjaluka078 wrote: 08/08/2022 09:27
Dosadno mii wrote: 07/08/2022 23:45 Taj sandman
Navodno previse woke
Ne da mi se nijednu vise seriju na netflixu (a i ostalim) zapocet gledat
Nisam primijetila, a inače primijetim. Zašto je woke, zbog toga što nisu sve uloge otišle bijelcima? To nije woke, jednostavno prikaz svijeta u kojem smo, imamo i nebijele osobe oko nas.
I što u jednoj epizodi imaju gej osobe, što je bilo sasvim sporedno u priči i nije se guralo u facu kako se inače gura.
Ne znam nisam gledala samo citala komentare

https://www.imdb.com/title/tt1751634/reviews
User avatar
dale cooper
Posts: 28463
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#26855 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by dale cooper »

Dosadno mii wrote: 09/08/2022 00:02
banjaluka078 wrote: 08/08/2022 09:27

Nisam primijetila, a inače primijetim. Zašto je woke, zbog toga što nisu sve uloge otišle bijelcima? To nije woke, jednostavno prikaz svijeta u kojem smo, imamo i nebijele osobe oko nas.
I što u jednoj epizodi imaju gej osobe, što je bilo sasvim sporedno u priči i nije se guralo u facu kako se inače gura.
Ne znam nisam gledala samo citala komentare

https://www.imdb.com/title/tt1751634/reviews
Neil Gaiman, koji je pisao i stripove po kojima je The Sandman baziran kaže da, što se tiče likova, ništa nije posebno mijenjano. Tako da
ako postoje likovi koji su iz manjinskih skupina tu su jer ih je on originalno takvima napisao u stripu.
Ezel Bayraktar
Posts: 166
Joined: 02/03/2022 20:46

#26856 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Ezel Bayraktar »

omar little wrote: 08/08/2022 15:14
xPaco1337 wrote: 07/08/2022 23:14 Neka krimi serija za preporuciti,uslov je da je zavrsena vec ne da mi se cekat ep po ep...

Problem je da sam pregledao sve moguce u tom zanru od starih 90ih kao sto su nypd blue,wire itd itd..i ovih novih npr Bosch,True detective,mindhunter itd. Ako imate neku neotkrivenu javite.
nije "neotrkivena", ali je u fonu old school policijskih serija. southland https://www.imdb.com/title/tt1299368/?ref_=fn_al_tt_1
Ja trenutno Peaky Blinders pet sezonu garim. Odlična
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8740
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#26857 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by SanskiBiser »

dale cooper wrote: 09/08/2022 00:09
Dosadno mii wrote: 09/08/2022 00:02

Ne znam nisam gledala samo citala komentare

https://www.imdb.com/title/tt1751634/reviews
Neil Gaiman, koji je pisao i stripove po kojima je The Sandman baziran kaže da, što se tiče likova, ništa nije posebno mijenjano. Tako da
ako postoje likovi koji su iz manjinskih skupina tu su jer ih je on originalno takvima napisao u stripu.
Ko i Sapkovski prodao se za malo para i woke ideala, manjinske i gej kvote se moraju popuniti. Meni ne smeta dok god je koliko toliko dobra prica :D
Rose Walker u stripu i u seriji..
Image

Unity Kinkaid u stripu i u seriji...

Image Image


:roll:

i da Jed Walker :shock:
ImageImage
User avatar
Truba
Posts: 81642
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#26858 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Truba »

strip je bio toliko konfuzan i nezanimljiv da nisam ni pokušavao početi čitati skinut strip :D
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7416
Joined: 16/01/2007 23:38

#26859 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by banjaluka078 »

Dosadno mii wrote: 09/08/2022 00:02
Ne znam nisam gledala samo citala komentare

https://www.imdb.com/title/tt1751634/reviews
Romane nisam čitala, nemam pojma je li Rose originalno bijela ili ne. Za priču nije bilo bitno, ničim nije potencirano pitanje rase, meni ništa ne znači koje boje su ljudi koje gledam ni u RL ni ma ekranu, pa mi valjda zato boja kože nije bitna kod glumca.
Što se tiče lgbt i ostalog, u seriji koja je fikcija, valjda je sve moguće...ako Kain i Abel svakog dana prođu bratoubistvo, demoni dolaze među ljude, a serija se vrti oko gospodara snova koji je skoro vijek proveo pod staklenom kupolom i koji priča s Vragom lično, onda je valjda sasvim moguće i da ima gej osoba u toj seriji. Valjda su oni upravo materijal za stranu koja je suprotna raju, ako se gleda po pravilima religija koje su smislile raj i pakao? Plus, i oni postoje u našem svijetu, pa mi je logično da postoje i na ekranu. Osim ona dva para u petoj epizodi i lika koji želi da uspije u svijetu kabarea, nisam ni tu nešto posebno skontala da se naturaju.
Ima preopterećenih ljudi koji samo pecaju woke momente, pa samo to pišu u komentarima.

Meni je serija bila sasvim OK. Ne vidim zašto "najbolja svih vremena" ocjene, ali definitivno nema puno razloga za pljuvanje.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#26860 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by tranquil »

Joj sranja i priče.

Da li je Sandman woke ili ne?

I jeste i nije, ovisno o tome šta smatrate pod "woke".

Ako "woke" smatrate kao ono što stvarno znači, dakle držanje lekcija i mahanje prstom na patrijarhat, homofobiju, bijelce, dakle prodavanje ideologije gdje joj nije mjesto, što i meni smeta, onda nije woke. Serija ne prodaje ideologiju, nego je ono što je bila i u stripu, gotička fantazija o bogu snova, i raznim sličnim bićima i nadrealnim kraljevstvima (zemlja snova, pakao), i u kojoj su elementi i likovi iz grčke i hrišćanske mitologije, kao i elementi iz starinskih priča.

Međutim ljudi su u zadnje vrijeme počeli da se preseravaju. Vide više crnaca nego u "Downton Abbey" - odmah je woke. Peder se pojavi - woke.

Toga je međutim bilo uvijek. Danas bi tim ljudima bili woke i sljedeći naslovi, i nad njima bi srali "diversity hire" za svakog crnca:
- Robin Hood: Prince of Thieves (1991)
- Star Wars: The Empire Strikes Back (1980)
- Star Trek (1966) - woke oriđinale, mother of all wokes

Nemojte biti poput tih šupaka koji kukaju "woke" čima vide ne-bijelog i ne-straight lika. Oni koriste sadašnje (opravdano) anti-woke raspoloženje da cendraju svaki put kada vide nekoga ko im ne paše. Onda ih pritisneš, pa seru "nije to ba, nego je loše, vidi kako je bilo prije, niko se nije žalio". Nije se žalio jer tada nisi imao anti-woke priču da maskiraš svoj šupakluk, eto zašto se prije nije žalio niko.

Da, moguće je da je novi nastavak "Star Wars-a" stvarno loš, ali nije zbog woke, nego je možda jednostavno loš. Ili se koristi izgovor "uzeli lošeg anonimnog crnca samo zbog diversity" - a kada uzmu lošeg anonimnog bijelca, ni mukajet. Znači nije kvalitet ono što ih brine

Nazad na temu, Sandman. Da, sada je očito da je Rose u stripu bijela, a ovdje crna, i isto tako i Jed, isto kao i Unity Kinkaid - što i ima smisla za sve troje, jer da ste gledali znali bi da je to troje ISTA JEBENA PORODICA, a ne vidjeli na Internetu nekog pizduna kako kuka "eno bili bijelci sada su crnci, čak troje", pa onda postavlja slike, i nakon Rose i njene prabake Unity, zabrinuto klimajući glavom kaže "da, i Jed Walker je postao crnac". Jok, trebali su Rose staviti kao crnkinju a njenog buraza Jeda su trebali ostaviti bijelca, da ne pretjeraju. :lol:

Ali ono što je još važnije, to je da izmjena nema nikakvog efekta na priču. Nisam znao da je ta porodica bila bijela u stripu, niti me pogađa što su izmijenili, niti je to promijenilo bilo šta u priči. I to je uradio (ili odobrio) ni manje ni više nego autor originala, koji ima kreativnu kontrolu nad serijom. Zašto su onda to uopšte uradili ako nema efekta na priču? Nema efekta na priču, ali ima na publiku. Napravili su šarenije da bi povećali reprezentaciju, da bi povećali identifikaciju sa likovima kod više ljudi, i time prodrli kod grupa kod kojih se fantasy do sada manje prodavao. Kome to može smetati?

Dakle kad se sve sabere, Sandman nije woke, ne drži nikakve lekcije, samo su dva od nekoliko glavnih likova crnci, i pojaviće se više ne-straight sporednih likova u po jednoj epizodi. Nemojte gledati ako vam to vrijeđa osjetljivi filmski, ili kakav već okus.
User avatar
dale cooper
Posts: 28463
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#26861 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by dale cooper »

SanskiBiser wrote: 09/08/2022 07:30
dale cooper wrote: 09/08/2022 00:09

Neil Gaiman, koji je pisao i stripove po kojima je The Sandman baziran kaže da, što se tiče likova, ništa nije posebno mijenjano. Tako da
ako postoje likovi koji su iz manjinskih skupina tu su jer ih je on originalno takvima napisao u stripu.
Ko i Sapkovski prodao se za malo para i woke ideala, manjinske i gej kvote se moraju popuniti. Meni ne smeta dok god je koliko toliko dobra prica :D
Rose Walker u stripu i u seriji..
Image

Unity Kinkaid u stripu i u seriji...

Image Image


:roll:

i da Jed Walker :shock:
ImageImage
Realno...sereš, jer ti smeta, nemoj pričati da ti ne smeta. I nije ovo jedina serija ili film na kojoj potenciraš to.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8740
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#26862 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by SanskiBiser »

dale cooper wrote: 09/08/2022 12:49
SanskiBiser wrote: 09/08/2022 07:30

Ko i Sapkovski prodao se za malo para i woke ideala, manjinske i gej kvote se moraju popuniti. Meni ne smeta dok god je koliko toliko dobra prica :D
Rose Walker u stripu i u seriji..
Image

Unity Kinkaid u stripu i u seriji...

Image Image


:roll:

i da Jed Walker :shock:
ImageImage
Realno...sereš, jer ti smeta, nemoj pričati da ti ne smeta. I nije ovo jedina serija ili film na kojoj potenciraš to.

haj ti nadobudni forumasu na foe - da te ne citam vise da se ne cujemo i ne vidimo vise a halalim ti ja pogani jezik. :D Zaletio si se malo sa netacnim informacija a ego ti je mashala, ovaj odabir Geimana za ove glumce je "diverzija" upravo zbog antiwoke sentimenta i prije svega americke altright publike koja godinama napada producente i autore serija...

Zasto diverzija, zato sto Unity Kincaid je kcerka bogatog trgovca secerom, crnca, koji je pocetkom 20 vijeka krenuo u biznis u UK i napravio korporaciju do njenog budjenja. Da, to je bilo moguce u UK tokom Edwardian Era a dijelom i tokom viktorijanskog perioda, skolovanje crnaca, crnci ugledni doktori, pravnici, sportisti, naucnici, kompozitori , vojnici i oficiri sve je to moglo u UK dok si istovremeno imao segregaciju u USA i "black code" nakon gradjanskog rata....ja sam za seriju rekao da je solidna, a kao ljubitelj American Gods i Lucifera koje sam vise puta preporucio na temi znam vrlo dobro da je Gaiman WOKE autor, liberal ali da vrlo dobro zna da mora imati mjeru u tome, o cemu je i sam twitao..

Ne vjerujem ja da si ti i pogledao seriju..

Toliko od mene ! over&out
User avatar
dale cooper
Posts: 28463
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#26863 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by dale cooper »

Pogledao sam prve 3 epizode, nisam tip koji može baš za noć sve progutati.

Šta sam se zaletio sa netačnim informacijama? Rekao sam da nije ništa posebno mijenjano, nisam rekao da nije mijenjano apsolutno ništa.
Pitanje je da li promjene mijenjaju suštinu priče, likova i utiču li na imerziju u svijet iste? Po ovome što sam ja pogledao odgovor je ne.
Spominjanje razlike real world edwardian i victorian ere u kontekstu fantasy serije je glupost.

Što se tiče suštine likova i njihovim pripadnostima različitim manjinskim grupama i u samom stripu Gaiman je već na to odgovarao.
Throughout the first season, a range of LGBTQ+ characters is introduced. Revealed in a casual way, none of them are defined by their sexuality or gender identity; it’s just one aspect of who they are, in line with Gaiman’s initial approach when he wrote the comics. “We didn’t really change anything”, offers Gaiman, “that was how they were when I wrote them, that’s always how I’ve written characters. At the time, I remember getting a very grumpy letter from the “Concerned Mothers of America”, informing us that due to the number of gay characters in Sandman they would be boycotting us and we had to repent. We never repented and the sales just went up, and up, and up! So I never really worried about their boycott. I worry about them still.”When I was writing it—and today—I had gay friends and I had trans friends”, Gaiman continues, “I wanted to see them represented in the comics that I was writing and it felt to me like if I wrote comics and left them out, then I wouldn’t be representing my world, or the world that I was in, or the world I was perceiving accurately, bravely, or truly. And that’s the point of art. So for me, it was just a given.”
https://thequeerreview.com/2022/08/02/e ... haracters/
“I give all the fucks about the work,” Gaiman wrote on social media. “I spent 30 years successfully battling bad movies of ‘Sandman.’ I give zero fucks about people who don’t understand/haven’t read ‘Sandman’ whining about a nonbinary Desire or that Death isn’t white enough. Watch the show, make up your minds.”

Responding to one fan who asked about Desire always being a non-binary character, Gaiman wrote, “Well, yes. But you’d have to have read the comics to know that. And the shouty people appear to have skipped that step.”

Gaiman also shared one fan’s response to Park’s casting that reads: “Desire in ‘Sandman’ was really the first time I encountered in fiction the idea of a person being non-binary. It helped me when reality presented me with out non-binary people, some of whom I now know and love. I can’t imagine reading ‘Sandman’ and desiring Desire as anything other.”

“We had barely started looking when (they/them) reached out on Twitter, and threw their hat into the ring,” Gaiman wrote in a blog post about the casting May 2 (via The Wrap). “We were thrilled when they got the part…[Death was] significantly harder to cast than you might imagine. Hundreds of talented women from all around the planet auditioned, and they were brilliant, and none of them were right. Someone who could speak the truth to Dream, on the one hand, but also be the person you’d want to meet when your life was done on the other. And then we saw Kirby Howell-Baptiste’s (she/her) audition and we knew we had our Death.”
https://www.indiewire.com/2021/06/neil- ... 234641362/

Lik je godinama odbijao unosne ponude za adaptaciju Sandmana, mogao je unovčiti davno ovo sve. Ali nije jer jer htio kreativnu kontrolu
nad načinom na koji će se njegov rad adaptirati za drugi medij. I ako je on lično učestvovao u izmjenjama i procesu i odobravanju
glumačke postave ne znam čemu sva frka. Rezultat je i dalje priča koja je, u svim bitnim aspektima, vjerna adaptacija stripa.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#26864 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by n+1 »

Znači, nije serija woke, nego su woke i serija i strip?

Ja razlike drastične. :D
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#26865 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Altsa »

xPaco1337 wrote: 08/08/2022 14:33 Hvala pogledat cu Line of Duty,a ova druga koliko vidim nije Engleska/Americka ? https://www.imdb.com/title/tt1733785/
Ova druga je svedska i ne zaobilazi je niposto. Pod obavezno.
User avatar
dale cooper
Posts: 28463
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#26866 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by dale cooper »

Pa nije ni jedno ni drugo. Evo jedno šokantno otkriće. U svijetu postoji dosta različitih ljudi. Neki su druge boje kože, neki su sa drugih kontinenata, različitih nacija i vjere, neki su ateisti, neki su agnostici. Neki su drugačije seksualne orijentacije, neki su drugačijeg spola, neki drugačijeg roda.
Neki od njih su i prijatelji autora, pa je čovjek odlučio ubaciti i pisati i o njima. Inspiracija se crpi i iz ljudi koje poznaješ i svijeta koji te okružuje.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#26867 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by n+1 »

Postoje i društvene klase, ali bio je potreban komunizam da fetišizira iste. Isto je i sa identitetima i woke ideologijom.
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#26868 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by pici »

Ode teme u qujac od prosjecnog Sandmana.Odgledao sve i nisam odusevljen jer su netfliksovci zakakili ko witchera.Danas skinuo ediciju stripa i pogledao.Drasticna razlika, koda su se trudili da izmjesaju babe i žabe i uspjeli su u tome.
U deset epizoda sam dozivio mozdanu konfuziju da se naprezem koji lik je ciji i gdje zapravo sta radi i koja je poenta.Nije ovo za obicne mase zeljne dobro ilustrirane fantazije.Ovo moras biti dekan na filozofskom fakultetu.Ko zeli fantazijsku zabavu, zaobilazak pod obavezno.
User avatar
karanana
Posts: 47214
Joined: 26/02/2004 00:00

#26869 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by karanana »

auuu. bas htio upitati jel komplikovano za skontat i za upratit ko je ko. nista. preskacem jer ja nisam bas najjaci kad je u pitanju pamcenje likova i pracenje radnje ako je prekomplikovana. imam jos par epizoda for all men kind, taman da popuni vrijeme do dolaska novih epizoda game of thrones kao i see
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#26870 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by pici »

karanana wrote: 09/08/2022 16:03 auuu. bas htio upitati jel komplikovano za skontat i za upratit ko je ko. nista. preskacem jer ja nisam bas najjaci kad je u pitanju pamcenje likova i pracenje radnje ako je prekomplikovana. imam jos par epizoda for all men kind, taman da popuni vrijeme do dolaska novih epizoda game of thrones kao i see
A vidi, nije to tolko lose, mada je meni presporo pa zbrzano da bi zakomplikovali ne znam zbog cega, valjda su uvidjeli da ima dosadnih elemenata u glavnoj prici i ubacili sporedne koje postanu konfuzne.U datim momentima i dosadno, predosadno.
Ako si cito strip, bolje ti je da negledas.Ja poceo citati strip i stao, jer su likovi izmjesani.Recimo bibliotekar Lucijen u stripu je nosati bijeli mrsavi starcic a u seriji simpaticna ljupkasta crnkinja.Ono WTF. :mrgreen:
User avatar
karanana
Posts: 47214
Joined: 26/02/2004 00:00

#26871 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by karanana »

pici wrote: 09/08/2022 16:12
karanana wrote: 09/08/2022 16:03 auuu. bas htio upitati jel komplikovano za skontat i za upratit ko je ko. nista. preskacem jer ja nisam bas najjaci kad je u pitanju pamcenje likova i pracenje radnje ako je prekomplikovana. imam jos par epizoda for all men kind, taman da popuni vrijeme do dolaska novih epizoda game of thrones kao i see
A vidi, nije to tolko lose, mada je meni presporo pa zbrzano da bi zakomplikovali ne znam zbog cega, valjda su uvidjeli da ima dosadnih elemenata u glavnoj prici i ubacili sporedne koje postanu konfuzne.U datim momentima i dosadno, predosadno.
Ako si cito strip, bolje ti je da negledas.Ja poceo citati strip i stao, jer su likovi izmjesani.Recimo bibliotekar Lucijen u stripu je nosati bijeli mrsavi starcic a u seriji simpaticna ljupkasta crnkinja.Ono WTF. :mrgreen:
nisam strip citao. ja od stripova ne idem dalje od onih nasih standardnih koje smo imali, a ni to nisam cito ima 20 godina.
ne znam, mozda oprobam ako bude vremena.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8740
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#26872 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by SanskiBiser »

Image

Terminal list, za sad odlicna, ono Jack Ryan meets Jason Bourne fazon, akcioni triler/drama :thumbup:
Suzie Q
Posts: 1341
Joined: 08/04/2010 10:54

#26873 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Suzie Q »

karanana wrote: 09/08/2022 16:03 auuu. bas htio upitati jel komplikovano za skontat i za upratit ko je ko. nista. preskacem jer ja nisam bas najjaci kad je u pitanju pamcenje likova i pracenje radnje ako je prekomplikovana. imam jos par epizoda for all men kind, taman da popuni vrijeme do dolaska novih epizoda game of thrones kao i see
nedavno sam gledala neku korejsku seriju od 10 epizoda, zanimljiva serija ali nikako nisam mogla upratiti likove jer su svi izgledali isto :lol: :lol:
Razlikovala sam po naocalama, frizuri, vracale neke scene da skontam koji lik je bio... imena nisam ni pokusala zapamtiti
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#26874 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by tranquil »

Sandman težak za praćenje? :lol:
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7416
Joined: 16/01/2007 23:38

#26875 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by banjaluka078 »

tranquil wrote: 10/08/2022 09:08 Sandman težak za praćenje? :lol:
I ja čitam i ne kontam šta je teško upratiti.
Post Reply