Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
Nierika
Posts: 4115
Joined: 17/03/2020 00:41

#24776 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Nierika »

Kad god ne znam šta gledati gledam Project Runway na yt, ali sa Tim Gunnom, dosadno mi je pratiti PR bez njega. :D
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#24777 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by karanana »

svrshih sa midnight massom....
sta da kazem, ocekivao sam mozda nesto drugo, i mozda sam previse ocekivao nesto tipa nekog dobrog napetog horora, ali ovo je u sustini drama sa malim momentima horora. ali mislim da je poenta serije ustvari religija i da je ovo religijska drama. serija na momente veoma spora, moram priznati da sam dosta dijaloga premotavo.
ne znam, jednostavno sam ocekivo nesto dinamicnije i napetije. 7/10 hajmo reci. i jedna nejasnoca:
Spoiler
Show
kako neki koji umru ustanu a neki ne? nekima se treba dati ona andjelova krv da se dignu, nekima ne.
rt_6
Posts: 29
Joined: 31/08/2018 14:05

#24778 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by rt_6 »

Nije los Midnight Mass. Svidja mi se sto su na malo drukciji nacin obradili vec milion puta obradjenu temu, sto su ubacili malo tog sukoba izmedju religije i ateizma. I ja sam ocekivao nesto totalno drukcije nakon prve dvije odgledane epizode, ali eto ispalo je solidno na kraju...A sto se tice nejasnoce:
Spoiler
Show
Kako sam ja razumio, da bi mogli ustati iz mrtvih potrebno je primiti tu andjeosku krv. Posto su je ljudi u crkvi redovno konzumirali, svi su ustali iz mrtvih. Ljudi koje su ovi zatim ubili kada su izasli iz crkve su ostali mrtvi ukoliko im nije data krv. Bila je scena kada je neki covjek u nevjerici priznao da je ubio svoju zenu i dijete, a Bev mu je odgovorila da ih je mogao spasiti, pri cemu je bila zacudjena zasto je on uopce ustao. Koliko sam upratio, Bev je naredila "odabranima" da ne sire svoj dar ljudima koji nisu bili u crkvi, ali je Sturge spasio tog čovjeka jer je valjda uvijek bio dobar prema njemu. Malo i mene buni taj proces preobrazbe, jer je ona doktorica Sarah ispitivala krv Erin nakon sto je pobacila i primijetila je da krv izgara na svjetlosti, ali gle, ljudi iz crkve svi zivi. Ali eto, potrebno je izgleda imati tu krv andjela i prvo umrijeti, pa onda ustati i uzivati u vampirskom zivotu.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#24779 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by karanana »

rt_6 wrote: 04/10/2021 17:22 Nije los Midnight Mass. Svidja mi se sto su na malo drukciji nacin obradili vec milion puta obradjenu temu, sto su ubacili malo tog sukoba izmedju religije i ateizma. I ja sam ocekivao nesto totalno drukcije nakon prve dvije odgledane epizode, ali eto ispalo je solidno na kraju...A sto se tice nejasnoce:
Spoiler
Show
Kako sam ja razumio, da bi mogli ustati iz mrtvih potrebno je primiti tu andjeosku krv. Posto su je ljudi u crkvi redovno konzumirali, svi su ustali iz mrtvih. Ljudi koje su ovi zatim ubili kada su izasli iz crkve su ostali mrtvi ukoliko im nije data krv. Bila je scena kada je neki covjek u nevjerici priznao da je ubio svoju zenu i dijete, a Bev mu je odgovorila da ih je mogao spasiti, pri cemu je bila zacudjena zasto je on uopce ustao. Koliko sam upratio, Bev je naredila "odabranima" da ne sire svoj dar ljudima koji nisu bili u crkvi, ali je Sturge spasio tog čovjeka jer je valjda uvijek bio dobar prema njemu. Malo i mene buni taj proces preobrazbe, jer je ona doktorica Sarah ispitivala krv Erin nakon sto je pobacila i primijetila je da krv izgara na svjetlosti, ali gle, ljudi iz crkve svi zivi. Ali eto, potrebno je izgleda imati tu krv andjela i prvo umrijeti, pa onda ustati i uzivati u vampirskom zivotu.
Spoiler
Show
da, valjda je razlog zbog kojeg su oni u crkvi ustali taj da su vec pili krv u crkvi uz ono pricesche i pijenje vina. ali kako onda ustade onaj mali musliman ali? ja koliko se sjecam on nije pio vino ranije jer nije isao u crkvu. ili mozda jeste isao jednom-dvaput i pio vino. a ne sjecam se ni one uciteljice da je bila u crkvi i pila vino a opet joj krv pokazuje vamiprizam i beba joj nestala. ili mozda jeste ona isla u crkvu i pila vino/krv? edit:
jeste ona bila u crkvi, sjecam se da se shmekala sa onim frajerom
rt_6
Posts: 29
Joined: 31/08/2018 14:05

#24780 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by rt_6 »

karanana wrote: 04/10/2021 17:30
rt_6 wrote: 04/10/2021 17:22 Nije los Midnight Mass. Svidja mi se sto su na malo drukciji nacin obradili vec milion puta obradjenu temu, sto su ubacili malo tog sukoba izmedju religije i ateizma. I ja sam ocekivao nesto totalno drukcije nakon prve dvije odgledane epizode, ali eto ispalo je solidno na kraju...A sto se tice nejasnoce:
Spoiler
Show
Kako sam ja razumio, da bi mogli ustati iz mrtvih potrebno je primiti tu andjeosku krv. Posto su je ljudi u crkvi redovno konzumirali, svi su ustali iz mrtvih. Ljudi koje su ovi zatim ubili kada su izasli iz crkve su ostali mrtvi ukoliko im nije data krv. Bila je scena kada je neki covjek u nevjerici priznao da je ubio svoju zenu i dijete, a Bev mu je odgovorila da ih je mogao spasiti, pri cemu je bila zacudjena zasto je on uopce ustao. Koliko sam upratio, Bev je naredila "odabranima" da ne sire svoj dar ljudima koji nisu bili u crkvi, ali je Sturge spasio tog čovjeka jer je valjda uvijek bio dobar prema njemu. Malo i mene buni taj proces preobrazbe, jer je ona doktorica Sarah ispitivala krv Erin nakon sto je pobacila i primijetila je da krv izgara na svjetlosti, ali gle, ljudi iz crkve svi zivi. Ali eto, potrebno je izgleda imati tu krv andjela i prvo umrijeti, pa onda ustati i uzivati u vampirskom zivotu.
Spoiler
Show
da, valjda je razlog zbog kojeg su oni u crkvi ustali taj da su vec pili krv u crkvi uz ono pricesche i pijenje vina. ali kako onda ustade onaj mali musliman ali? ja koliko se sjecam on nije pio vino ranije jer nije isao u crkvu. ili mozda jeste isao jednom-dvaput i pio vino. a ne sjecam se ni one uciteljice da je bila u crkvi i pila vino a opet joj krv pokazuje vamiprizam i beba joj nestala. ili mozda jeste ona isla u crkvu i pila vino/krv? edit:
jeste ona bila u crkvi, sjecam se da se shmekala sa onim frajerom
Spoiler
Show
Ne sjecam se ni ja za tog malog, ko ce ga znat, znam da je bio jednom u crkvi ali se tada otac Pruitt nije pojavio, pa sumnjam da je tada pio tu krv. Uciteljica je sigurno, bila je redovna na misama. Nisam mnogo pratio vremenski slijed, ali eto moguce je da je taj mali bio jos jednom u crkvi, ali ga nisu prikazali.
User avatar
Filter
Posts: 7964
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#24781 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Filter »

karanana wrote: 04/10/2021 15:16 svrshih sa midnight massom....
sta da kazem, ocekivao sam mozda nesto drugo, i mozda sam previse ocekivao nesto tipa nekog dobrog napetog horora, ali ovo je u sustini drama sa malim momentima horora. ali mislim da je poenta serije ustvari religija i da je ovo religijska drama. serija na momente veoma spora, moram priznati da sam dosta dijaloga premotavo.
ne znam, jednostavno sam ocekivo nesto dinamicnije i napetije. 7/10 hajmo reci. i jedna nejasnoca:
Spoiler
Show
kako neki koji umru ustanu a neki ne? nekima se treba dati ona andjelova krv da se dignu, nekima ne.

-Ko je prije prisustvovao misama dok je svestenik davao krv andjela uz vino, taj ustaje odmah. Ovi sto nisu isli na misu, kao svestenikova kcerka, njima treba booster shot ili su odredjeni da budu hapa odabranima
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65582
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#24782 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by _BataZiv_0809 »

Poceo sam Ancient Aliens, wish me luck :zzzz:

17 sezona i 200 epizoda za savladat.
ProgramskiJezik
Posts: 564
Joined: 07/03/2019 13:47

#24783 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by ProgramskiJezik »

Ted Lasso, odlicna serija o Fudbalu i opcenito team buildingu, teamovima, trenerima itd..
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#24784 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by dječak sa šibicama »

Alice in Borderland, puno bolja od Squid game, ali ja sam pregledao tek tri epizode pa mozda razvodne kasnije.
User avatar
Luciano88
Posts: 536
Joined: 10/12/2019 12:22

#24785 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Luciano88 »

dječak sa šibicama wrote: 06/10/2021 01:23 Alice in Borderland, puno bolja od Squid game, ali ja sam pregledao tek tri epizode pa mozda razvodne kasnije.
I ja sam na trecoj upravo, djeluje dosta zanimljivije od Squid-a. Nije loša ova Shibuki (Ayame Misaki) :D
Nierika
Posts: 4115
Joined: 17/03/2020 00:41

#24786 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Nierika »

Ima i Apple-ova Losing Alice, nisam još gledala.
Tyke
Posts: 2597
Joined: 23/02/2012 05:44

#24787 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Tyke »

DonieBrasco wrote: 30/09/2021 11:04 Squid Game - SPOILER
Spoiler
Show
Mozda ja nisam upratio dobro u vezi ovog policajca sto trazi brata, na kraju sazna da je on ovaj u sivom odjelu sto je vođa, ali kao da nije recno kako -sto - zasto je on tamo ?

Volio bi da bude druga sezona bas me zanima u kojem bi smjeru mogla da ide prica.
Spoiler
Show
Ja sam skonto da je i on bio pobjednik neke godine. Moguce da grijesim.
Sve u svemu nelosa serija, prilicno zanimljiva i drzi paznju, uz losu glumu.

Preporuka od mene.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8691
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#24788 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by SanskiBiser »

dječak sa šibicama wrote: 06/10/2021 01:23 Alice in Borderland, puno bolja od Squid game, ali ja sam pregledao tek tri epizode pa mozda razvodne kasnije.

bolja jeste i meni ali nije zabavnija narocito sto se tice MEMEs Squid Game je nenadjebiva :D


User avatar
ZyzzSar
Posts: 2429
Joined: 08/04/2017 02:14
Location: Sarajevo

#24789 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by ZyzzSar »

je li ova Squid Game valja, je li neko gleda, vidim da dosta visoko kotira po popularnosti trenutno
User avatar
alcho
Posts: 1467
Joined: 31/08/2006 09:08

#24790 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by alcho »

ZyzzSar wrote: 07/10/2021 03:03 je li ova Squid Game valja, je li neko gleda, vidim da dosta visoko kotira po popularnosti trenutno
Kotira zato sto Netflix ulaze ogromne pare u marketing, pa onda na svakom portalu imas placene clanke o seriji. Inace, cisti prosjek.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#24791 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by 90minut »

Ma ako voliš filmove tipa cube, escape room, battle royale serija ce ti biti dobra.

Sto je najgore Alcho nisu uopšte ulagali neke pare u marketing ova serija se sama od sebe probila i evo gledam sad nema ko je ne reklamira od youtubera do ostalih.
User avatar
alcho
Posts: 1467
Joined: 31/08/2006 09:08

#24792 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by alcho »

90minut wrote: 07/10/2021 13:12 Ma ako voliš filmove tipa cube, escape room, battle royale serija ce ti biti dobra.

Sto je najgore Alcho nisu uopšte ulagali neke pare u marketing ova serija se sama od sebe probila i evo gledam sad nema ko je ne reklamira od youtubera do ostalih.
Pa nije bas. Otvori klilx, otvori index, otvori bilo koji portal...na svakom imas po nekoliko clanaka vezanih za ovu seriju u kojima se uvijek napominje da je to "najgledanija, najpopularnija, naj...." serija ikad. I naravno, svako odluci da provjeri zbog cega je tako i onda fakat dobijes seriju koja je prosjecna, a ima ogromnu gledanost.
last mohicans
Posts: 11684
Joined: 09/08/2012 23:19

#24793 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by last mohicans »

Spoiler
Show
Tyke wrote: 06/10/2021 09:35
DonieBrasco wrote: 30/09/2021 11:04 Squid Game - SPOILER
Spoiler
Show
Mozda ja nisam upratio dobro u vezi ovog policajca sto trazi brata, na kraju sazna da je on ovaj u sivom odjelu sto je vođa, ali kao da nije recno kako -sto - zasto je on tamo ?

Volio bi da bude druga sezona bas me zanima u kojem bi smjeru mogla da ide prica.
Spoiler
Show
Ja sam skonto da je i on bio pobjednik neke godine. Moguce da grijesim.
Sve u svemu nelosa serija, prilicno zanimljiva i drzi paznju, uz losu glumu.

Preporuka od mene.
Spoiler
Show
Da, buraz od drota je pobjednik neke od prethodnih sezona, 2015, ako se ne varam. Dovoljno ostao sjeban da postane uposlenik. Ne mozes ostati normalan, očigledno. Seriju sam odgledao u dahu. Zanimljiva, mada ima rupa i nelogičnosti. Recimo ovaj drot pade u vodu sa očitom ranom u ramenu, a brat sam sebi izvadi metak, isto iz predjela ramena.. Mogao je drot komotno i prezivjeti. Glupo mi je sto je jedan pobjednik. Zašto ne da bude više finalista, da mogu podijeliti nagradu. Ono, napetost jeste veca, ali vjerovatnoca i da očekujes biti pobjednik od 476 učesnika je wtf? Svjesno ideš u smrt.
last mohicans
Posts: 11684
Joined: 09/08/2012 23:19

#24794 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by last mohicans »

alcho wrote: 07/10/2021 13:25
90minut wrote: 07/10/2021 13:12 Ma ako voliš filmove tipa cube, escape room, battle royale serija ce ti biti dobra.

Sto je najgore Alcho nisu uopšte ulagali neke pare u marketing ova serija se sama od sebe probila i evo gledam sad nema ko je ne reklamira od youtubera do ostalih.
Pa nije bas. Otvori klilx, otvori index, otvori bilo koji portal...na svakom imas po nekoliko clanaka vezanih za ovu seriju u kojima se uvijek napominje da je to "najgledanija, najpopularnija, naj...." serija ikad. I naravno, svako odluci da provjeri zbog cega je tako i onda fakat dobijes seriju koja je prosjecna, a ima ogromnu gledanost.
Ma dobra serija, nista više od toga. Opci hype kao i oko La casa de Papel.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65582
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#24795 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by _BataZiv_0809 »

Poslije Case del Papel ne gledam nijednu oko koje je hype. Osim ako me tematika zanima kao u Cernobilu ili Innocenteu (obje serije Real Madrid za Papel).
Tyke
Posts: 2597
Joined: 23/02/2012 05:44

#24796 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Tyke »

last mohicans wrote: 07/10/2021 13:26
Spoiler
Show
Tyke wrote: 06/10/2021 09:35
Spoiler
Show
Ja sam skonto da je i on bio pobjednik neke godine. Moguce da grijesim.
Sve u svemu nelosa serija, prilicno zanimljiva i drzi paznju, uz losu glumu.

Preporuka od mene.
Spoiler
Show
Da, buraz od drota je pobjednik neke od prethodnih sezona, 2015, ako se ne varam. Dovoljno ostao sjeban da postane uposlenik. Ne mozes ostati normalan, očigledno. Seriju sam odgledao u dahu. Zanimljiva, mada ima rupa i nelogičnosti. Recimo ovaj drot pade u vodu sa očitom ranom u ramenu, a brat sam sebi izvadi metak, isto iz predjela ramena.. Mogao je drot komotno i prezivjeti. Glupo mi je sto je jedan pobjednik. Zašto ne da bude više finalista, da mogu podijeliti nagradu. Ono, napetost jeste veca, ali vjerovatnoca i da očekujes biti pobjednik od 476 učesnika je wtf? Svjesno ideš u smrt.
Spoiler
Show
Ja ipak mislim da je drot prezivio i da ce imati bitnu ulogu u 2. sezoni, nisu ga mozda zati ni spominjali nakon pada u vodu da bi imali asa u rukavu za narednu sezonu, a i cinjenica je da je pobjednik toliko smotan i nesposoban da bi se oslonio na srecu i u borbi koja slijedi protiv te masinerije.
Previse srece je imao do sada.
last mohicans
Posts: 11684
Joined: 09/08/2012 23:19

#24797 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by last mohicans »

Tyke wrote: 07/10/2021 13:32
last mohicans wrote: 07/10/2021 13:26
Spoiler
Show

Spoiler
Show
Da, buraz od drota je pobjednik neke od prethodnih sezona, 2015, ako se ne varam. Dovoljno ostao sjeban da postane uposlenik. Ne mozes ostati normalan, očigledno. Seriju sam odgledao u dahu. Zanimljiva, mada ima rupa i nelogičnosti. Recimo ovaj drot pade u vodu sa očitom ranom u ramenu, a brat sam sebi izvadi metak, isto iz predjela ramena.. Mogao je drot komotno i prezivjeti. Glupo mi je sto je jedan pobjednik. Zašto ne da bude više finalista, da mogu podijeliti nagradu. Ono, napetost jeste veca, ali vjerovatnoca i da očekujes biti pobjednik od 476 učesnika je wtf? Svjesno ideš u smrt.
Spoiler
Show
Ja ipak mislim da je drot prezivio i da ce imati bitnu ulogu u 2. sezoni, nisu ga mozda zati ni spominjali nakon pada u vodu da bi imali asa u rukavu za narednu sezonu, a i cinjenica je da je pobjednik toliko smotan i nesposoban da bi se oslonio na srecu i u borbi koja slijedi protiv te masinerije.
Previse srece je imao do sada.
Spoiler
Show
Bas tako, vise sretan nego pametan. Od samog početka je jasno da je on pobjednik, sto nije moralo biti. Mogao je i onaj biznismen biti pobjednik pa bi bio ono pravi twist ili ona zenska. Ovaj mi je bas ono šmokljav. Vjerujem da ce drot prezivjeti, također. Sa starcem mi je bio dobar obrat,iako jeste tuknuo njegov broj.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#24798 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by 90minut »

alcho wrote: 07/10/2021 13:25
90minut wrote: 07/10/2021 13:12 Ma ako voliš filmove tipa cube, escape room, battle royale serija ce ti biti dobra.

Sto je najgore Alcho nisu uopšte ulagali neke pare u marketing ova serija se sama od sebe probila i evo gledam sad nema ko je ne reklamira od youtubera do ostalih.
Pa nije bas. Otvori klilx, otvori index, otvori bilo koji portal...na svakom imas po nekoliko clanaka vezanih za ovu seriju u kojima se uvijek napominje da je to "najgledanija, najpopularnija, naj...." serija ikad. I naravno, svako odluci da provjeri zbog cega je tako i onda fakat dobijes seriju koja je prosjecna, a ima ogromnu gledanost.
Jeste sad nakon što je postala mainstream ista stvar kao s casa del papel nisu u pocetku toliko reklamirali jer nisu znali koliko ce biti popularna naravno sad kad je gleda i kunto i panto sad ulažu pravi keš.
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 4384
Joined: 01/05/2010 19:03

#24799 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Digla_da_kreci »

last mohicans wrote: 07/10/2021 13:37
Spoiler
Show
Bas tako, vise sretan nego pametan. Od samog početka je jasno da je on pobjednik, sto nije moralo biti. Mogao je i onaj biznismen biti pobjednik pa bi bio ono pravi twist ili ona zenska. Ovaj mi je bas ono šmokljav. Vjerujem da ce drot prezivjeti, također. Sa starcem mi je bio dobar obrat,iako jeste tuknuo njegov broj.
Spoiler
Show
Ja sam navijala za tog biznismena da pobijedi, daleko je pametniji i podliji od ostalih i fol bi bio da je i postao jedan od rukovodecih. Ovako ocekivan kraj i nista specijalno, pobjednik je njonjav.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#24800 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by 90minut »

last mohicans wrote: 07/10/2021 13:37
Tyke wrote: 07/10/2021 13:32
Spoiler
Show
Ja ipak mislim da je drot prezivio i da ce imati bitnu ulogu u 2. sezoni, nisu ga mozda zati ni spominjali nakon pada u vodu da bi imali asa u rukavu za narednu sezonu, a i cinjenica je da je pobjednik toliko smotan i nesposoban da bi se oslonio na srecu i u borbi koja slijedi protiv te masinerije.
Previse srece je imao do sada.
Spoiler
Show
Bas tako, vise sretan nego pametan. Od samog početka je jasno da je on pobjednik, sto nije moralo biti. Mogao je i onaj biznismen biti pobjednik pa bi bio ono pravi twist ili ona zenska. Ovaj mi je bas ono šmokljav. Vjerujem da ce drot prezivjeti, također. Sa starcem mi je bio dobar obrat,iako jeste tuknuo njegov broj.
Spoiler
Show
Razlog što je to tako bilo je zbog druge sezone ovaj kockar glavna uloga je zanimljiviji od od biznismena za istu.
Post Reply