Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#24526 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by 90minut »

Better Man wrote: 10/09/2021 22:34
90minut wrote: 10/09/2021 22:32

Sta ti znaci ovo mainstream uporedi još serija koje su mainstream baš kao i vikinzi?
Serije na koje se svi lože i gdje se ne trebaš zamisliti da bi skonato istu.
Znaci jedino su kvalitetne serije po tebi gdje se moraš zamisliti dobro šta se dešava u istoj?

Loše si opisao vikinge ne lože se svi na nju tacnije vecina uopšte ne zna da postoji ta serija..

Mainstream bi trebale biti serije poput casa del papel, game of thrones?
Tu ne spadaju vikinzi dobro si ti to pomješao.
mali_balon
Posts: 11230
Joined: 12/09/2012 09:57

#24527 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by mali_balon »

90minut wrote: 10/09/2021 22:41
Better Man wrote: 10/09/2021 22:34

Serije na koje se svi lože i gdje se ne trebaš zamisliti da bi skonato istu.
Znaci jedino su kvalitetne serije po tebi gdje se moraš zamisliti dobro šta se dešava u istoj?

Loše si opisao vikinge ne lože se svi na nju tacnije vecina uopšte ne zna da postoji ta serija..

Mainstream bi trebale biti serije poput casa del papel, game of thrones?
Tu ne spadaju vikinzi dobro si ti to pomješao.
I ti naso s kim ces raspravljat lik lupeta ko p... po samaru...on kaze da je smece a nije ni pogledao...donio sud na osnovu reklame....to je isto da ja na osnovu njegovog jednog jedniog posta kazem da je glup ko kurac i zatucan a lik napisao more postova......a mozda je i nama ta serija precjenjeo komercijalno smece ali je ipak gledamo jer pustimo mozak na pasu....ovo je prije svega entertainment industrija koja i treba da donosi novac a tek na nekom 10om mjestu je umjetnost......
Doduse nismo svi londoneri jbga
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#24528 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by 90minut »

mali_balon wrote: 10/09/2021 22:54
90minut wrote: 10/09/2021 22:41

Znaci jedino su kvalitetne serije po tebi gdje se moraš zamisliti dobro šta se dešava u istoj?

Loše si opisao vikinge ne lože se svi na nju tacnije vecina uopšte ne zna da postoji ta serija..

Mainstream bi trebale biti serije poput casa del papel, game of thrones?
Tu ne spadaju vikinzi dobro si ti to pomješao.
I ti naso s kim ces raspravljat lik lupeta ko p... po samaru...on kaze da je smece a nije ni pogledao...donio sud na osnovu reklame....to je isto da ja na osnovu njegovog jednog jedniog posta kazem da je glup ko kurac i zatucan a lik napisao more postova......a mozda je i nama ta serija precjenjeo komercijalno smece ali je ipak gledamo jer pustimo mozak na pasu....ovo je prije svega entertainment industrija koja i treba da donosi novac a tek na nekom 10om mjestu je umjetnost......
Doduse nismo svi londoneri jbga
Mislim ono otvoren sam da mi objasni tacno šta misli, al' ocigledno ne može.

Dakle neces da gledaš seriju jer misliš da je mainstream serija koju su svi gledali?

Sto je kilometrima daleko od istine i serija do dan danas nije postala mainstream da je ono baš svi gledaju kao recimo game of thrones i Casa del papel bolje receno ispod radara je.

Da ne pricam o last kingdom koliko je ispod radara, a isto kvalitetna.

Stvarno osobe koje kazu da ne zele necemu da daju šansu samo zbog toga što svi gledaju to mi ne ide u glavu kako uopšte dođeš do te pozicije da sebe staviš u nju. :D

Znaci kad mi kazes ne zelim da je gledam jer nema taj element koji ce me natjerati da razmišljam o tome šta se dešava u njoj to i mogu razumjeti.
Samo reci da ne zeliš jer je popularna i svi je na forumu smatraju kao kvalitetnu do određene sezone onda.. :lol:
Last edited by 90minut on 10/09/2021 23:02, edited 1 time in total.
User avatar
Better Man
Posts: 16656
Joined: 01/10/2006 20:10

#24529 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Better Man »

90minut wrote: 10/09/2021 22:41
Better Man wrote: 10/09/2021 22:34

Serije na koje se svi lože i gdje se ne trebaš zamisliti da bi skonato istu.
Znaci jedino su kvalitetne serije po tebi gdje se moraš zamisliti dobro šta se dešava u istoj?

Loše si opisao vikinge ne lože se svi na nju tacnije vecina uopšte ne zna da postoji ta serija..

Mainstream bi trebale biti serije poput casa del papel, game of thrones?
Tu ne spadaju vikinzi dobro si ti to pomješao.
Ja uopće nisam spominjao Vikinge niti sam mislio na istu, većna tu Caas del papel.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#24530 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by 90minut »

Better Man wrote: 10/09/2021 23:02
90minut wrote: 10/09/2021 22:41

Znaci jedino su kvalitetne serije po tebi gdje se moraš zamisliti dobro šta se dešava u istoj?

Loše si opisao vikinge ne lože se svi na nju tacnije vecina uopšte ne zna da postoji ta serija..

Mainstream bi trebale biti serije poput casa del papel, game of thrones?
Tu ne spadaju vikinzi dobro si ti to pomješao.
Ja uopće nisam spominjao Vikinge niti sam mislio na istu, većna tu Caas del papel.
Stvarno jesi izvinjavam se.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72443
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#24531 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Velkoski »

joj Betterman je poslanik :lol:
omar little
Posts: 16343
Joined: 14/03/2008 21:14

#24532 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by omar little »

tacno zazalim svaki put kad otvorim ovaj forum.
Tyke
Posts: 2590
Joined: 23/02/2012 05:44

#24533 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Tyke »

Ovaj filozof i dalje drzi ovdje lekcije i preporuke o koristenju googlea, rad kamere ovo-ono 😂

Btw, za nekih mjesec nam se vracaju The Sinner i YOU :D
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#24534 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by 90minut »

Tyke wrote: 11/09/2021 01:10 Ovaj filozof i dalje drzi ovdje lekcije i preporuke o koristenju googlea, rad kamere ovo-ono 😂

Btw, za nekih mjesec nam se vracaju The Sinner i YOU :D
:thumbup:
Za you si me obradovao
Tyke
Posts: 2590
Joined: 23/02/2012 05:44

#24535 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Tyke »

90minut wrote: 11/09/2021 01:11
Tyke wrote: 11/09/2021 01:10 Ovaj filozof i dalje drzi ovdje lekcije i preporuke o koristenju googlea, rad kamere ovo-ono 😂

Btw, za nekih mjesec nam se vracaju The Sinner i YOU :D
:thumbup:
Za you si me obradovao
Blentavo i uvrnuto jaka serija.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#24536 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by ExNihilo »

Druga sezona U noć nije ispunila očekivanja, rekao bih.
Spoiler
Show
Čini mi se kao žrtva skromnog budžeta, prije svega. S obzirom na uspjeh prve sezone, zaista ne vidim razlog da se glavnina radnje odvija u nekoliko prostorija bunkera. Na kraju krajeva, to grandiozno sklonište za NATO oficire o kome smo slušali u prvoj sezoni se svelo na nekoliko nezrelih vojnika, jednog pukovnika i dva ambasadora. Valjda bilo skupo unajmiti još kojeg statistu. :roll:

Prva sezona je imala tu zanimljivu i misterioznu premisu sa suncem, ali ta premisa je ipak bila samo katalizator za character study: stavi skupinu različitih likova na jedno mjesto i enter social dynamics. Pod stalnim pritiskom vremena i prijetnjom za život, likovi su pucali kao kokice, a ekstremne okolnosti stvorile su plodno tlo za istraživanje različitih moralnih i filozofskih dilema.

Druga sezona ne zna da li bi se više fokusirala na ono što je u prvoj tek bio katalizator, dakle problem sunca, ili bi razvijala novu dinamiku s vojnicima. Po prvom pitanju je nedoslijedna u mnogo čemu: odjednom sunce ne utiče na gorivo u helikopterima, a boga mi se može helikopterom i do Norveške ako to radnja zatraži, mada smo prvi dio sezone tražili avion jer se isključivo avionom (i to nipošto airbusom) moglo do Norveške. :D Ruskinja i sin su umrli jer nigdje nije bilo prikladnog alata za otvoriti vrata, a kada treba pobjeći iz zatočeništva Horst se sjeti da blowtorch može napraviti i od alata koji se kotrlja okolo. I tako dalje. Što se drugog pitanja tiče, za razliku od animoziteta u prvoj sezoni, koji su izranjali prirodno, konflikt s vojnicima mi djeluje potpuno isforsiran i nerazvijen.

Tako da, bilo da nas je privukla misterija sunca ili moralne dileme iza studije karaktera, sezona ne isporučuje ni na jednom planu. Ali daleko od toga da je krš, zbog čega ćemo upaliti i treću sezonu. :D
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#24537 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by karanana »

Druga into the night je odron. Toliko je rupa da je to za nepovjerovat. Dosada u bunkeru, povuci potegni...premotavo sam samo na one u norveskoj ali i oni su odron. Ja cak mislim da definitivno trecu necu ni probat upaliti.
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#24538 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by milejovic1971 »

Nine perfect strangers...iskreno nja njaaa limunada. ocekivao vise do sada, odgledao 5 ep, ali necu odustati
ali brraateee Kidmanke sine sta uradi od sebe s botoxom...???? pihh :lol: :lol:
Tyke
Posts: 2590
Joined: 23/02/2012 05:44

#24539 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Tyke »

ExNihilo wrote: 11/09/2021 21:30 Druga sezona U noć nije ispunila očekivanja, rekao bih.
Spoiler
Show
Čini mi se kao žrtva skromnog budžeta, prije svega. S obzirom na uspjeh prve sezone, zaista ne vidim razlog da se glavnina radnje odvija u nekoliko prostorija bunkera. Na kraju krajeva, to grandiozno sklonište za NATO oficire o kome smo slušali u prvoj sezoni se svelo na nekoliko nezrelih vojnika, jednog pukovnika i dva ambasadora. Valjda bilo skupo unajmiti još kojeg statistu. :roll:

Prva sezona je imala tu zanimljivu i misterioznu premisu sa suncem, ali ta premisa je ipak bila samo katalizator za character study: stavi skupinu različitih likova na jedno mjesto i enter social dynamics. Pod stalnim pritiskom vremena i prijetnjom za život, likovi su pucali kao kokice, a ekstremne okolnosti stvorile su plodno tlo za istraživanje različitih moralnih i filozofskih dilema.

Druga sezona ne zna da li bi se više fokusirala na ono što je u prvoj tek bio katalizator, dakle problem sunca, ili bi razvijala novu dinamiku s vojnicima. Po prvom pitanju je nedoslijedna u mnogo čemu: odjednom sunce ne utiče na gorivo u helikopterima, a boga mi se može helikopterom i do Norveške ako to radnja zatraži, mada smo prvi dio sezone tražili avion jer se isključivo avionom (i to nipošto airbusom) moglo do Norveške. :D Ruskinja i sin su umrli jer nigdje nije bilo prikladnog alata za otvoriti vrata, a kada treba pobjeći iz zatočeništva Horst se sjeti da blowtorch može napraviti i od alata koji se kotrlja okolo. I tako dalje. Što se drugog pitanja tiče, za razliku od animoziteta u prvoj sezoni, koji su izranjali prirodno, konflikt s vojnicima mi djeluje potpuno isforsiran i nerazvijen.

Tako da, bilo da nas je privukla misterija sunca ili moralne dileme iza studije karaktera, sezona ne isporučuje ni na jednom planu. Ali daleko od toga da je krš, zbog čega ćemo upaliti i treću sezonu. :D
0cekivano isforsirano i uprosteno kad si napravio 6 epizoda po 30 minuta, a tema i radnja su takvi da u tako kratkom vremenu nemas sta kvalitetno obraditi. Ustvari imas, kao sto si i sam naveo,
Spoiler
Show
da si se opredjelio za jedno i tome se posvetio, nastavio sa misterijom i traganju rjesenja ili toj nekoj moralnoj dilemi, medjuljudskim odnosima ili na sta vec zelis staviti akcenat. Tek u sami kraj si pokusao ubaciti neke akcije, neizvjesnosti i napravis da izginu svi negativci (mislim na same lidere koji su isforsirano napravili toliko problema nazor).
U najmanju ruku sam razocaran, jer sam ocekivao vise. Previse amaterski mi sve izgleda.
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#24540 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by karanana »

Narcosi 5. novembra
last mohicans
Posts: 11603
Joined: 09/08/2012 23:19

#24541 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by last mohicans »

ExNihilo wrote: 11/09/2021 21:30 Druga sezona U noć nije ispunila očekivanja, rekao bih.
Spoiler
Show
Čini mi se kao žrtva skromnog budžeta, prije svega. S obzirom na uspjeh prve sezone, zaista ne vidim razlog da se glavnina radnje odvija u nekoliko prostorija bunkera. Na kraju krajeva, to grandiozno sklonište za NATO oficire o kome smo slušali u prvoj sezoni se svelo na nekoliko nezrelih vojnika, jednog pukovnika i dva ambasadora. Valjda bilo skupo unajmiti još kojeg statistu. :roll:

Prva sezona je imala tu zanimljivu i misterioznu premisu sa suncem, ali ta premisa je ipak bila samo katalizator za character study: stavi skupinu različitih likova na jedno mjesto i enter social dynamics. Pod stalnim pritiskom vremena i prijetnjom za život, likovi su pucali kao kokice, a ekstremne okolnosti stvorile su plodno tlo za istraživanje različitih moralnih i filozofskih dilema.

Druga sezona ne zna da li bi se više fokusirala na ono što je u prvoj tek bio katalizator, dakle problem sunca, ili bi razvijala novu dinamiku s vojnicima. Po prvom pitanju je nedoslijedna u mnogo čemu: odjednom sunce ne utiče na gorivo u helikopterima, a boga mi se može helikopterom i do Norveške ako to radnja zatraži, mada smo prvi dio sezone tražili avion jer se isključivo avionom (i to nipošto airbusom) moglo do Norveške. :D Ruskinja i sin su umrli jer nigdje nije bilo prikladnog alata za otvoriti vrata, a kada treba pobjeći iz zatočeništva Horst se sjeti da blowtorch može napraviti i od alata koji se kotrlja okolo. I tako dalje. Što se drugog pitanja tiče, za razliku od animoziteta u prvoj sezoni, koji su izranjali prirodno, konflikt s vojnicima mi djeluje potpuno isforsiran i nerazvijen.

Tako da, bilo da nas je privukla misterija sunca ili moralne dileme iza studije karaktera, sezona ne isporučuje ni na jednom planu. Ali daleko od toga da je krš, zbog čega ćemo upaliti i treću sezonu. :D
Slazem se,prvu sam pojeo u cugu, iako kratko traju epizode. Volim taj ambijent aviona i same situacije u njima. Ali u drugoj bas sušta suprotnost. Ali odgledat cu i ovu sezonu. Ayaz mi je najjači lik.
User avatar
Reisova
Posts: 1004
Joined: 15/08/2011 16:28

#24542 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Reisova »

Evo preporuka, za dvije odlične serije:
1. Quick bait
2. No man land
Tyke
Posts: 2590
Joined: 23/02/2012 05:44

#24543 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Tyke »

Reisova wrote: 13/09/2021 20:25 Evo preporuka, za dvije odlične serije:
1. Quick bait
2. No man land
Quick bait? Mislis Clickbait?
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#24544 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by 90minut »



Zadnja
User avatar
Point.
Posts: 27503
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#24545 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Point. »

Dobra serija, arktička atmosfera, thriller, drama, misterija nešto u tom stilu.

Image
User avatar
Dr Kova
Posts: 14576
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#24546 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Dr Kova »

karanana wrote: 13/09/2021 17:47 Narcosi 5. novembra
:thumbup: muštuluk
User avatar
Filter
Posts: 7928
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#24547 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Filter »

Point. wrote: 14/09/2021 08:08 Dobra serija, arktička atmosfera, thriller, drama, misterija nešto u tom stilu.
odlican fortitude :thumbup:

evo jedna sa netflixa, ne znam da li se spominjala ovdje. jedna sezona.

Katla
https://www.imdb.com/title/tt11102190/?ref_=fn_al_tt_1
User avatar
irac300
Posts: 9019
Joined: 18/07/2009 18:36

#24548 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by irac300 »

90minut wrote: 10/09/2021 23:00
mali_balon wrote: 10/09/2021 22:54
I ti naso s kim ces raspravljat lik lupeta ko p... po samaru...on kaze da je smece a nije ni pogledao...donio sud na osnovu reklame....to je isto da ja na osnovu njegovog jednog jedniog posta kazem da je glup ko kurac i zatucan a lik napisao more postova......a mozda je i nama ta serija precjenjeo komercijalno smece ali je ipak gledamo jer pustimo mozak na pasu....ovo je prije svega entertainment industrija koja i treba da donosi novac a tek na nekom 10om mjestu je umjetnost......
Doduse nismo svi londoneri jbga
Mislim ono otvoren sam da mi objasni tacno šta misli, al' ocigledno ne može.

Dakle neces da gledaš seriju jer misliš da je mainstream serija koju su svi gledali?

Sto je kilometrima daleko od istine i serija do dan danas nije postala mainstream da je ono baš svi gledaju kao recimo game of thrones i Casa del papel bolje receno ispod radara je.

Da ne pricam o last kingdom koliko je ispod radara, a isto kvalitetna.

Stvarno osobe koje kazu da ne zele necemu da daju šansu samo zbog toga što svi gledaju to mi ne ide u glavu kako uopšte dođeš do te pozicije da sebe staviš u nju. :D

Znaci kad mi kazes ne zelim da je gledam jer nema taj element koji ce me natjerati da razmišljam o tome šta se dešava u njoj to i mogu razumjeti.
Samo reci da ne zeliš jer je popularna i svi je na forumu smatraju kao kvalitetnu do određene sezone onda.. :lol:
Kad se vec spomenu The Last Kingdom koja mi je s vremenom postala puno bolja od Vikinga, je l' znas kada izlazi nova sezona iste? Nesto mnogo kasne, ili meni vrijeme brzo lezi. :D
User avatar
drugtito2011
Posts: 2884
Joined: 01/08/2011 18:45

#24549 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by drugtito2011 »

Reisova wrote: 13/09/2021 20:25 Evo preporuka, za dvije odlične serije:
1. Quick bait
2. No man land
Ako je Clickbait dobra serija, onda...
mali_balon
Posts: 11230
Joined: 12/09/2012 09:57

#24550 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by mali_balon »

Valja li ova Shadov and Bone da ne gledam ako je bezveze
Post Reply