Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#24851 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by bingov buraz »

Tyke wrote: 12/10/2021 15:39 Dobar Chestnut Man, hvala na preporuci, nisam ga ni imao na watchlisti, koja je povelika. 😁
Preporuka i od mene.

Krenuo sam i sa Tell Me A Story, neko ovdje preporuci. Zanimljiva u prvih par epizoda, mirise na dobru seriju.

Kakva je Alice In Borderland, jel na fazon Squed Games?
Jeste samo po mom skromnom mišljenju puno lošija,prve epizode odlične a onda su mu hebali nanu sa onom plažom.


Pogledao prvi sezonu The Fall,odlična,samo mi smeta Skali u fatalna žena ulozi.Nije ona ta.
omar little
Posts: 16351
Joined: 14/03/2008 21:14

#24852 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by omar little »

jel gleda neko foundation https://www.imdb.com/title/tt0804484/, kakva je? @SanskiBiser krajina, jel ti gledas?
User avatar
dale cooper
Posts: 28399
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#24853 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by dale cooper »

omar little wrote: 12/10/2021 17:39 jel gleda neko foundation https://www.imdb.com/title/tt0804484/, kakva je? @SanskiBiser krajina, jel ti gledas?
Klimavo starta, ali čine mi se da kako odmiče (4 epizoda je) postaje bolje. Razina produkcije je spektakularna što i priliči ovakvoj
priči, ali je osjetna ta neodlučnost na koji način da predstave kompleksnost i koncepte priče, da idu full on ili da pojednostave
za šire mase. Zasada su negdje u sredini po tom pitanju. I pojedine glumačke izvedbe su pomalo drvenaste. Ali ja sam fan Asimova
i Zadužbine i ima potencijala i dovoljno onoga što me je privuklo u knjigama da nastavim gledati.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#24854 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by karanana »

pogledo dvije pa onda stao par sedmica. kraj druge mi je poprilicno cudan ali sigurno dolazi objasnjenje.
kompleksna je serija sa vise vremenskih dimenzija u isto vrijeme tako da nekad izgubis kompas kad se sta desava.
ali ima potencijal ja mislim i nastavicu. jel ono rekose da je 120 miliona ljudi poginulo od one diverzije? koja katastrofa jebote.
bio zauzet ovih dana sa squid gameom, midnight massom, poceo kesten-chiku, i sustigao see do zadnje emitovane epizode. jos jedna u sezoni dva izlazi u petak i moram priznati da ma je prijatno iznenadila. mislio sam da cu je ugasiti odmah ali serija mi je bas solidna.
User avatar
dale cooper
Posts: 28399
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#24855 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by dale cooper »

karanana wrote: 12/10/2021 17:57 pogledo dvije pa onda stao par sedmica. kraj druge mi je poprilicno cudan ali sigurno dolazi objasnjenje.
kompleksna je serija sa vise vremenskih dimenzija u isto vrijeme tako da nekad izgubis kompas kad se sta desava.
ali ima potencijal ja mislim i nastavicu.
bio zauzet ovih dana sa squid gameom, midnight massom, poceo kesten-chiku, i sustigao see do zadnje emitovane epizode. jos jedna u sezoni dva izlazi u petak i moram priznati da ma je prijatno iznenadila. mislio sam da cu je ugasiti odmah ali serija mi je bas solidna.
Spoiler
Show
Misliš na ubistvo Seldona? Seldon se i u originalnoj knjižnoj trilogiji većinu vremena pojavljuje u prethodno snimljenim porukama.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#24856 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by karanana »

dale cooper wrote: 12/10/2021 18:02
karanana wrote: 12/10/2021 17:57 pogledo dvije pa onda stao par sedmica. kraj druge mi je poprilicno cudan ali sigurno dolazi objasnjenje.
kompleksna je serija sa vise vremenskih dimenzija u isto vrijeme tako da nekad izgubis kompas kad se sta desava.
ali ima potencijal ja mislim i nastavicu.
bio zauzet ovih dana sa squid gameom, midnight massom, poceo kesten-chiku, i sustigao see do zadnje emitovane epizode. jos jedna u sezoni dva izlazi u petak i moram priznati da ma je prijatno iznenadila. mislio sam da cu je ugasiti odmah ali serija mi je bas solidna.
Spoiler
Show
Misliš na ubistvo Seldona? Seldon se i u originalnoj knjižnoj trilogiji većinu vremena pojavljuje u prethodno snimljenim porukama.
da, na to sam mislio, ali eto objasnio si kako ce to i dalje biti stalno utjecajan dio serije. ostaje da se vidi zasto se desilo. naravno knjige nisam cito.
omar little
Posts: 16351
Joined: 14/03/2008 21:14

#24857 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by omar little »

dale cooper wrote: 12/10/2021 17:52
omar little wrote: 12/10/2021 17:39 jel gleda neko foundation https://www.imdb.com/title/tt0804484/, kakva je? @SanskiBiser krajina, jel ti gledas?
Klimavo starta, ali čine mi se da kako odmiče (4 epizoda je) postaje bolje. Razina produkcije je spektakularna što i priliči ovakvoj
priči, ali je osjetna ta neodlučnost na koji način da predstave kompleksnost i koncepte priče, da idu full on ili da pojednostave
za šire mase. Zasada su negdje u sredini po tom pitanju. I pojedine glumačke izvedbe su pomalo drvenaste. Ali ja sam fan Asimova
i Zadužbine i ima potencijala i dovoljno onoga što me je privuklo u knjigama da nastavim gledati.
oke, tenks. skidam.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8696
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#24858 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by SanskiBiser »

omar little wrote: 12/10/2021 17:39 jel gleda neko foundation https://www.imdb.com/title/tt0804484/, kakva je? @SanskiBiser krajina, jel ti gledas?
Čekam da se nakupi epizoda, knjigu sam citao tamo krajem 80ih pa mi je malo nesto ostalo u sjecanju.
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#24859 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by milejovic1971 »

https://www.hbo.com/scenes-from-a-marriage

jednom recju fantasticna...za sve ljude koji su jos u braku...preporuka

a molim zene s foruma, da prokomentarisu nju...kao zenu i majku
User avatar
thekupus
Posts: 6791
Joined: 25/06/2011 22:38

#24860 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by thekupus »

kome treba nešto da se odmori, da se može gledati s pola pažnje, nešto kao the Office, Superstore na Netflixu je simpatična serijica
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18065
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#24861 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by GandalfSivi »

dale cooper wrote: 12/10/2021 17:52
omar little wrote: 12/10/2021 17:39 jel gleda neko foundation https://www.imdb.com/title/tt0804484/, kakva je? @SanskiBiser krajina, jel ti gledas?
Klimavo starta, ali čine mi se da kako odmiče (4 epizoda je) postaje bolje. Razina produkcije je spektakularna što i priliči ovakvoj
priči, ali je osjetna ta neodlučnost na koji način da predstave kompleksnost i koncepte priče, da idu full on ili da pojednostave
za šire mase. Zasada su negdje u sredini po tom pitanju. I pojedine glumačke izvedbe su pomalo drvenaste. Ali ja sam fan Asimova
i Zadužbine i ima potencijala i dovoljno onoga što me je privuklo u knjigama da nastavim gledati.
Krenuh napisati par stvari, ali naletjeh na ovo i lakse samo potpisati nego pisati ponovo…
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#24862 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by seln »

milejovic1971 wrote: 12/10/2021 23:59 https://www.hbo.com/scenes-from-a-marriage

jednom recju fantasticna...za sve ljude koji su jos u braku...preporuka

a molim zene s foruma, da prokomentarisu nju...kao zenu i majku
Dozvoli da ti bracni veteran da savjet: cim pocnes filozofirati o vlastitom braku, mozes ga jebat.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7376
Joined: 16/01/2007 23:38

#24863 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by banjaluka078 »

milejovic1971 wrote: 12/10/2021 23:59 https://www.hbo.com/scenes-from-a-marriage

jednom recju fantasticna...za sve ljude koji su jos u braku...preporuka

a molim zene s foruma, da prokomentarisu nju...kao zenu i majku
Odlična serija. Atmosfera je savršena. Njih dvoje tako dobro nose svoje likove. Interesantno, tek na kraju četvrte epizode postanem svjesna toga da se sve dešava samo u kući, nema drugih prostora. Danas gledam posljednju epizodu, tako da nisam još 100% sigurna hoću li se razočarati krajem.

Kako moj dragi to primijeti, prikazani odnos je nešto što (možda samo nama Balkancima?!) nije blisko...to da nakon preljuba i razlaza s bivšim patrnerom razgovaraš onako duboko, povjeravaš se, imaš smisleniju konverzaciju osim one koja se odnosi na nešto oko djece i alimentacije...možda u nekom idealnom svijetu.
Možda su moji razvedeni ljudi imali drugačija iskustva, pa sudim po tome, možda je moje iskustvo s prethodnim partnerima drugačije.
Nekako...gledam i razmišljam "nema šanse da je ovo ovako"...do pred kraj 4. epizode kad se konačno pojavi i malo Balkana u njima. :D
Mislim, preporučujem seriju, u svakom slučaju, teška je serija, ali bi osobe koje nemaju običaj da se "otvaraju" s partnerima definitivno trebalo da pogledaju.
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#24864 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by milejovic1971 »

seln wrote: 13/10/2021 08:15
milejovic1971 wrote: 12/10/2021 23:59 https://www.hbo.com/scenes-from-a-marriage

jednom recju fantasticna...za sve ljude koji su jos u braku...preporuka

a molim zene s foruma, da prokomentarisu nju...kao zenu i majku
Dozvoli da ti bracni veteran da savjet: cim pocnes filozofirati o vlastitom braku, mozes ga jebat.
doslovce si u pravu...hahah... :izet: :izet: :-D
User avatar
yoda82
Posts: 1604
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#24865 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by yoda82 »

dale cooper wrote: 12/10/2021 17:52
omar little wrote: 12/10/2021 17:39 jel gleda neko foundation https://www.imdb.com/title/tt0804484/, kakva je? @SanskiBiser krajina, jel ti gledas?
Klimavo starta, ali čine mi se da kako odmiče (4 epizoda je) postaje bolje. Razina produkcije je spektakularna što i priliči ovakvoj
priči, ali je osjetna ta neodlučnost na koji način da predstave kompleksnost i koncepte priče, da idu full on ili da pojednostave
za šire mase. Zasada su negdje u sredini po tom pitanju. I pojedine glumačke izvedbe su pomalo drvenaste. Ali ja sam fan Asimova
i Zadužbine i ima potencijala i dovoljno onoga što me je privuklo u knjigama da nastavim gledati.
Serija vrhunski odrađena, ali za moj ukus previše odstupa od knjiga. Bar u ove prve 4 epizode, a nekeko mi se čini da će još više odstupiti.
U svakom slučaju vrijedi gledanja.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#24866 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by seln »

banjaluka078 wrote: 13/10/2021 08:58
milejovic1971 wrote: 12/10/2021 23:59 https://www.hbo.com/scenes-from-a-marriage

jednom recju fantasticna...za sve ljude koji su jos u braku...preporuka

a molim zene s foruma, da prokomentarisu nju...kao zenu i majku
Odlična serija. Atmosfera je savršena. Njih dvoje tako dobro nose svoje likove. Interesantno, tek na kraju četvrte epizode postanem svjesna toga da se sve dešava samo u kući, nema drugih prostora. Danas gledam posljednju epizodu, tako da nisam još 100% sigurna hoću li se razočarati krajem.

Kako moj dragi to primijeti, prikazani odnos je nešto što (možda samo nama Balkancima?!) nije blisko...to da nakon preljuba i razlaza s bivšim patrnerom razgovaraš onako duboko, povjeravaš se, imaš smisleniju konverzaciju osim one koja se odnosi na nešto oko djece i alimentacije...možda u nekom idealnom svijetu.
Možda su moji razvedeni ljudi imali drugačija iskustva, pa sudim po tome, možda je moje iskustvo s prethodnim partnerima drugačije.
Nekako...gledam i razmišljam "nema šanse da je ovo ovako"...do pred kraj 4. epizode kad se konačno pojavi i malo Balkana u njima. :D
Mislim, preporučujem seriju, u svakom slučaju, teška je serija, ali bi osobe koje nemaju običaj da se "otvaraju" s partnerima definitivno trebalo da pogledaju.
Hm... sad je moderno ovo spolno neutralno "partner", cujem da ga cesto upotrebljavaju kolege analne ili oralne provinijencije.

Ne znam, mozda je do mene, Balkanca... ali ako s nekim ko te je prevario mozes razgovarati "duboko", onda se niste ni voljeli.
ProgramskiJezik
Posts: 564
Joined: 07/03/2019 13:47

#24867 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by ProgramskiJezik »

Kome se svidio Squid Game, preporucujem anime https://myanimelist.net/anime/3002/Gyak ... e_Survivor koji je navodno bio inspiracija za squid game.. Haman pa 1:1 ima stvari
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#24868 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Altsa »

bingov buraz wrote: 12/10/2021 16:02
Tyke wrote: 12/10/2021 15:39 Dobar Chestnut Man, hvala na preporuci, nisam ga ni imao na watchlisti, koja je povelika. 😁
Preporuka i od mene.

Krenuo sam i sa Tell Me A Story, neko ovdje preporuci. Zanimljiva u prvih par epizoda, mirise na dobru seriju.

Kakva je Alice In Borderland, jel na fazon Squed Games?
Jeste samo po mom skromnom mišljenju puno lošija,prve epizode odlične a onda su mu hebali nanu sa onom plažom.


Pogledao prvi sezonu The Fall,odlična,samo mi smeta Skali u fatalna žena ulozi.Nije ona ta.
Prva sezona The Fall veoma dobra. Sve ostalo za zaborav. Teska dosada.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8696
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#24869 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by SanskiBiser »

omar little wrote: 12/10/2021 18:19
dale cooper wrote: 12/10/2021 17:52

Klimavo starta, ali čine mi se da kako odmiče (4 epizoda je) postaje bolje. Razina produkcije je spektakularna što i priliči ovakvoj
priči, ali je osjetna ta neodlučnost na koji način da predstave kompleksnost i koncepte priče, da idu full on ili da pojednostave
za šire mase. Zasada su negdje u sredini po tom pitanju. I pojedine glumačke izvedbe su pomalo drvenaste. Ali ja sam fan Asimova
i Zadužbine i ima potencijala i dovoljno onoga što me je privuklo u knjigama da nastavim gledati.
oke, tenks. skidam.
Dobra je serija, pogledao sam sinoc prve 3, od trece se vec dobro zakuha sve, kao sto neko napisa vec ima odstupanja od knjiga mada sam ja vec zaboravio i neke likove i dio price i lore - davno se citalo ali vidim tj. primjetim da ima "modernizacije" da je tako nazovem izvornog materijala koji je vec poprilicno i star, ali atmosferu mislim da su dosta dobro uboli, vrijednost produkcije je ono kao kod visokobudzetnih SF filmova, gluma tamo vamo neki sporedni likovi pa ti glumci bi u HBO serijama samo u kuruzima mogli statirati ali ovo je APPLE pa eto mogu proci. Raych Foss je lose skriptovan mozda i namjerno vidjecemo kasnije koliko se sjecam u knjigama je bio kao usvojeni sin Seldonu a ovdje je kao neki asistent...
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7376
Joined: 16/01/2007 23:38

#24870 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by banjaluka078 »

seln wrote: 13/10/2021 09:54 Hm... sad je moderno ovo spolno neutralno "partner", cujem da ga cesto upotrebljavaju kolege analne ili oralne provinijencije.

Ne znam, mozda je do mene, Balkanca... ali ako s nekim ko te je prevario mozes razgovarati "duboko", onda se niste ni voljeli.
Nisam išla na neutralnost, nego na različite odnose; može i momak/vjerenik/suprug i sve to u ženskom obliku.

Ja sam nekad davno, kad sam bila mlada i nisam imala pojma, mislila da je fizička prevara najgore što mi se može desiti u vezi.
Da se razumijemo, nije ni sad nešto što bi mi bilo ok i prihvatljivo, ali vjerovatno bi me sad bar natjeralo na razmišljanje i razgovor, čeprkanje po odnosu i emocijama. Jer su uslijedili neki koji su bili vjerni, ali su nažalost od pozitivnih stvari bili samo to. Ovaj prvi je bar bio fer i došao mi to priznati iako su šanse da saznam bile nepostojeće.

Nego, kompleksna tema i totalno ne za ovaj PF.


OT, je li neko gledao Netflixovu The Chestnut Man, vrijedi li gledanja?
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#24871 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by milejovic1971 »

SanskiBiser wrote: 11/10/2021 13:58 EXIT Norveska serija, ko nije gledao ne zna sta je propustio. :izet: :D

Image

nordijski "Fargo" :D
mnsm da sam je ovde i na jos 2 foruma 17x preporucio...fenomenalnaaa...true story





:bih: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :run: :run:
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8696
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#24872 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by SanskiBiser »

milejovic1971 wrote: 13/10/2021 11:16
SanskiBiser wrote: 11/10/2021 13:58 EXIT Norveska serija, ko nije gledao ne zna sta je propustio. :izet: :D

Image

nordijski "Fargo" :D
mnsm da sam je ovde i na jos 2 foruma 17x preporucio...fenomenalnaaa...true story





:bih: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :run: :run:
Nordijska noir satira :D Treca sezona je pod upitnikom autor kaze da mu treba vremena da pripremi.

Mislim sto ljudi manje znaju prije nego pocnu gledati to je bolje mislim da ce biti prijatno iznenadjeni narocito kad se zakuha. :lol:

Last edited by SanskiBiser on 13/10/2021 12:21, edited 1 time in total.
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#24873 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by milejovic1971 »

pogledao si obje sezone ?? :|
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8696
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#24874 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by SanskiBiser »

milejovic1971 wrote: 13/10/2021 12:09 pogledao si obje sezone ?? :|
Da, finale druge je ostavilo sve pripremljeno za trecu sezonu zato se nadam da nece autor serije odustati i snimanje druge je bilo otezano zbog kovida.
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 4384
Joined: 01/05/2010 19:03

#24875 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Digla_da_kreci »

banjaluka078 wrote: 13/10/2021 11:09 OT, je li neko gledao Netflixovu The Chestnut Man, vrijedi li gledanja?
Bukvalno se preporucuje u svakom drugom postu na zadnjim stranicama. :D

Mogu li i ja gledat tu seriju o braku ako nisam udata? :D
Post Reply