Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11073
Joined: 15/01/2010 18:31

#26801 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Jack Be Nimble »

Krenula 2. sezona Industrije.
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#26802 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by karanana »

poceo 3. sezonu for all men kind, pogledo prvu. da, slazem se sa omarkom u onom opisu pocetka sezone koji je imala prije nekoliko stranica u spoiler zagradama. prva epizoda, loveboat space verzija. jebote ona NASA postala privatna prchija, takva je bila i u drugoj sezoni. svak ulazi izlazi, radi sta hoce, isti likovi napravili privatni klub od NASE.....alternativna istorija jebi ga. ko je NASA administrator u trecoj sezoni? jel crvenokosa ili sam fulio? jel ona jos direktorica JSC-a?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#26803 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

počela treća sezona City on a hill
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#26804 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by mali_balon »

znaci ne gubite vrijeme sa invasion...nesta gluplje u zivotu nisam gledo
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8754
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#26805 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by SanskiBiser »

The Sandman pogledao danas 4 epizode, solidna horor fantazija onako mracna, gothic, prve dvije epizode su onako prolog a onda krene...kod izbora glumaca se nije stedjelo...

kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#26806 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

El Inocente :thumbup:
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#26807 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by karanana »

mali_balon wrote: 05/08/2022 16:45 znaci ne gubite vrijeme sa invasion...nesta gluplje u zivotu nisam gledo
slazem se. glupo i dosadno do bola.
ali....i pored toga sto je svaka epizoda gluplja i dosadnija jedna od druge, ja sam cijelu sezonu odgledo i odgledacu i drugu jer mislim da ce definitivno biti druga sezona. da su je bogdo prekinuli jer ne bi trosio vrijeme u pracenju ove totalne gluposti, ali vjerovatno je tematika ta koja me drzi, mada nista originalno ni tu, vidjeli smo slicno u desetinama filmova i serija. ali sve nesto dobro cekas nadas se a karina da ne moze bit veca.
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#26808 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by omar little »

karanana wrote: 04/08/2022 17:45 poceo 3. sezonu for all men kind, pogledo prvu. da, slazem se sa omarkom u onom opisu pocetka sezone koji je imala prije nekoliko stranica u spoiler zagradama. prva epizoda, loveboat space verzija. jebote ona NASA postala privatna prchija, takva je bila i u drugoj sezoni. svak ulazi izlazi, radi sta hoce, isti likovi napravili privatni klub od NASE.....alternativna istorija jebi ga. ko je NASA administrator u trecoj sezoni? jel crvenokosa ili sam fulio? jel ona jos direktorica JSC-a?
margo, crvenokosa, je JSC direktorica. obzirom da je NASA sada (u trecoj sezoni) financijski nezavisna, direktorska pozicija je najvaznija. NASA administrator vise nije bitna uloga u seriji.
User avatar
dulekrele
Posts: 3840
Joined: 10/04/2014 18:25

#26809 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by dulekrele »

SanskiBiser wrote: 05/08/2022 19:10 The Sandman pogledao danas 4 epizode, solidna horor fantazija onako mracna, gothic, prve dvije epizode su onako prolog a onda krene...kod izbora glumaca se nije stedjelo...

E da znam. Nakon prve sam htio odustati.
suspect_zero
Posts: 25826
Joined: 11/10/2008 21:45

#26811 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by suspect_zero »

Senke nad Balkanom počela gledati na RTL-u...drugačija, možda zbog vremenskog perioda koji obrađuje, podsjetila me malo na True Detective.
Lauševića lijepo opet gledati :thumbup: ....iznenađenje mi je kako je Kičić odigrao ovu ulogu, psiho sa nevinim licem...dobar.
Muzika je odlična, bar meni.
Dobro ono devojče makedonče, mislim da prvi put vidim tu glumicu ...bude li u drugoj sezoni?
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#26812 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by mali_balon »

karanana wrote: 05/08/2022 21:24
mali_balon wrote: 05/08/2022 16:45 znaci ne gubite vrijeme sa invasion...nesta gluplje u zivotu nisam gledo
slazem se. glupo i dosadno do bola.
ali....i pored toga sto je svaka epizoda gluplja i dosadnija jedna od druge, ja sam cijelu sezonu odgledo i odgledacu i drugu jer mislim da ce definitivno biti druga sezona. da su je bogdo prekinuli jer ne bi trosio vrijeme u pracenju ove totalne gluposti, ali vjerovatno je tematika ta koja me drzi, mada nista originalno ni tu, vidjeli smo slicno u desetinama filmova i serija. ali sve nesto dobro cekas nadas se a karina da ne moze bit veca.
I ja odgledah sezonu, nekakva tezina mi na ledjima ko da sam kopo a ne gledo seriju.....nista srugo nema da te drzi da gledas osim tematike, hoce li se pojaviti, hoce li komunicirati, ko su, sta su, sta hoce to je sto nas drzi I sto je I cilj, da je cilj gluma I likovi prekino bi na drugoj epizodi....
ni sisa da sjevne u lezbo akciji pa eto da ima makar nesta.....
vidjet cemo kakva ce biti druga sezona ako je I snime....
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8754
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#26813 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by SanskiBiser »

dulekrele wrote: 05/08/2022 22:21
SanskiBiser wrote: 05/08/2022 19:10 The Sandman pogledao danas 4 epizode, solidna horor fantazija onako mracna, gothic, prve dvije epizode su onako prolog a onda krene...kod izbora glumaca se nije stedjelo...

E da znam. Nakon prve sam htio odustati.
dobra fantasy horror serija, ja sam naglasio ovo prve dvije epizode jer kontam da ce biti ljudi koji ce vjerovatno htjeti odustati a u biti vidi se da je samo prolog i set up za ono sto ide u nastavku, ko je gledao Penny Dreadful, Legion, American Gods, Shadow & Bone, Lucifera moze i ovo komotno..
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#26814 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by tranquil »

SanskiBiser wrote: 06/08/2022 10:04
dulekrele wrote: 05/08/2022 22:21
E da znam. Nakon prve sam htio odustati.
dobra fantasy horror serija, ja sam naglasio ovo prve dvije epizode jer kontam da ce biti ljudi koji ce vjerovatno htjeti odustati a u biti vidi se da je samo prolog i set up za ono sto ide u nastavku, ko je gledao Penny Dreadful, Legion, American Gods, Shadow & Bone, Lucifera moze i ovo komotno..
Složio bih se sa "gothic fantasy", ali po meni nije horror, prema 3 epizode koliko sam gledao.

Prva jeste uvod uvoda, da je ovo film, prva epizoda bi bila onaj tekst što bude na početku nekih filmova. Sa svakom idućom epizodom, čini mi se da priča skače na novi nivo.

Sve u svemu, za sada obećava, bolje od "American Gods" i Lucifera po mom mišljenju.
User avatar
Point.
Posts: 27789
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#26815 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Point. »

kakavdanakneiskustvu wrote: 04/08/2022 17:52 počela treća sezona City on a hill
Nisam ni znao da je u planu. Neku noć slučajno upalio HBO kad ono iznenađenje. :sretan:
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#26816 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by karanana »

Svrsih blackbird. Na kraju "meh" sto bi se reklo. Znam da je radjen po istinitoj prici tako da autorima serije nije ostavljeno puno na mastu, ali po meni dosta rupa sa pricom u zatvoru a i nedovoljno razradjeno sve unutar i van zatvora. Moglo je ovo bolje.
Jedino sto nije moglo bolje: jebozovnost fbi agentice. Mozda je i s njom falila jedna "razradjena" scena.
User avatar
mirota
Posts: 2347
Joined: 11/01/2018 11:42

#26817 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by mirota »

kakve su vam ove nove epizode BCS ??? sto su od jula krenule ? 8-) 8)
Karikaturist
Posts: 3826
Joined: 20/12/2020 10:03

#26818 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Karikaturist »

Sta je BCS majke ti :skoljka:
Bolje zovi Saula?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58732
Joined: 03/08/2010 19:04

#26819 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

mirota wrote: 06/08/2022 20:32 kakve su vam ove nove epizode BCS ??? sto su od jula krenule ? 8-) 8)
Vrlo dobre,ima posebna tema o toj seriji
User avatar
mirota
Posts: 2347
Joined: 11/01/2018 11:42

#26820 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by mirota »

aaa hvala..nastavljam veceras
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11073
Joined: 15/01/2010 18:31

#26821 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Jack Be Nimble »

Reservation Dogs - cuo dosta toga i dobra zajebancija

Uncoupled - sex and city kroz homo veze i kako naci ljubav nakon 40te. Haman pisala raja sa teme ljubav i seks :-D
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#26822 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by tranquil »

tranquil wrote: 06/08/2022 10:41 Složio bih se sa "gothic fantasy", ali po meni nije horror, prema 3 epizode koliko sam gledao.
Ok, gledao 6 epizoda, jeste horror.

Ne zbog četvrte, one u paklu sa demonima i prikazama, nego zbog pete, u onom lokalu. I to ne zbog onog masakra, nego sve, sve je bilo horror.

Ako ne računamo sve što se desilo nakon masakra (zadnjih 15 minuta), kompletna epizoda je, bez ikakvog daljeg konteksta i dodavanja i oduzimanja, mogla biti epizoda klasične "Zone sumraka". Ono, stranac dođe u lokal, posmatra miks redovnih i novih gostiju i uposlenike, vidi koliko lažu sebi i jedni drugima, i sa čarobnim predmetom natjera ih da budu iskreni.

Pakao.

Šesta je uglavnom za popunjavanje minutaže, ali mi je prijala poslije onog pakla.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8754
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#26823 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by SanskiBiser »

tranquil wrote: 07/08/2022 10:13
tranquil wrote: 06/08/2022 10:41 Složio bih se sa "gothic fantasy", ali po meni nije horror, prema 3 epizode koliko sam gledao.
Ok, gledao 6 epizoda, jeste horror.

Ne zbog četvrte, one u paklu sa demonima i prikazama, nego zbog pete, u onom lokalu. I to ne zbog onog masakra, nego sve, sve je bilo horror.

Ako ne računamo sve što se desilo nakon masakra (zadnjih 15 minuta), kompletna epizoda je, bez ikakvog daljeg konteksta i dodavanja i oduzimanja, mogla biti epizoda klasične "Zone sumraka". Ono, stranac dođe u lokal, posmatra miks redovnih i novih gostiju i uposlenike, vidi koliko lažu sebi i jedni drugima, i sa čarobnim predmetom natjera ih da budu iskreni.

Pakao.

Šesta je uglavnom za popunjavanje minutaže, ali mi je prijala poslije onog pakla.
5-6 su ono bas obe kao neke Twilight Zone epizode, 6 mi je atmosferom dosta licila na dobre epizode Penny Dreadful malo su se igrali sa Dr. Faustus pricom samo su izokretali uloge cak su ubacili easter egg na pocetku sa susretom mladog Sekspira i Marlowa... ali do kraja sezone i radnjom i atmosferom kao da gledas Lucifera ili Supernatural, falila je samo crna Chevy Impala i Carry On Wayward Son tema kao easter egg... uglavnom solidna i zabavna serija nadam se da je nece otkazati Netflix.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#26824 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by tranquil »

Navodno je serija na prvom mjestu po gledanosti na Netflixu u 80 zemalja, tako da se za postojanje nastavka ne bih brinuo.

Za kvalitetu nastavka, s druge strane... ako Gaiman zadrži jaku kontrolu nad projektom, biće OK, ali ko što gledam, ovako jak početak će se pokušati iskoristiti za lansiranje franšize, ili "marvelizaciju", pa će za koju godinu biti pun kurac spinoff-a varirajuće gledljivosti...
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8754
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#26825 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by SanskiBiser »

tranquil wrote: 07/08/2022 11:32 Navodno je serija na prvom mjestu po gledanosti na Netflixu u 80 zemalja, tako da se za postojanje nastavka ne bih brinuo.

Za kvalitetu nastavka, s druge strane... ako Gaiman zadrži jaku kontrolu nad projektom, biće OK, ali ko što gledam, ovako jak početak će se pokušati iskoristiti za lansiranje franšize, ili "marvelizaciju", pa će za koju godinu biti pun kurac spinoff-a varirajuće gledljivosti...
Pa vec ko da vidim Johanna Constantine spinoff , izbor glumice radjen da bude bas ono pravi Lead, a i uloga je biseksualke, dakle ispunjava aktuelne uslove za spinoff :D

Image
Post Reply