Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#26901 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by ultima_palabra »

Ne pamtim da je nesto valjalo sa Netflixa.
carlo501
Posts: 1
Joined: 21/07/2010 17:28

#26902 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by carlo501 »

Stručnjaci, hajmo prijedlog :D

Gledao sam Sopranos, The Wire, Oz, Breaking Bad, Band of Brothers i mnogo druge top serije. Dajte mi neke preporuke šta da je gleda? Što se tiče komedije gledao Entourage, Malcolm in the middle, Seinfeld, Office - može li i tu neki kvalitetan prijedlog?

Hvala unaprijed!
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#26903 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by pici »

ultima_palabra wrote: 11/08/2022 00:04 Ne pamtim da je nesto valjalo sa Netflixa.
:thumbup: e ova ti je na mjestu.Lucifera pratio tri sezone, kasnije ukakili dozavrata, witcher bolje ne spominjat, ovaj Sandman teski promasaj.HBO pravi ipak kvalitetnije serije.
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#26904 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Truba »

Taj malkolm je prva reklama koju sam vidio kad sam prvi put uveo internet
Gledacu gledacu i prodje 22 godine nikad
User avatar
Nepenthe11
Posts: 837
Joined: 10/10/2020 18:59

#26905 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Nepenthe11 »

carlo501 wrote: 11/08/2022 00:04 Stručnjaci, hajmo prijedlog :D

Gledao sam Sopranos, The Wire, Oz, Breaking Bad, Band of Brothers i mnogo druge top serije. Dajte mi neke preporuke šta da je gleda? Što se tiče komedije gledao Entourage, Malcolm in the middle, Seinfeld, Office - može li i tu neki kvalitetan prijedlog?

Hvala unaprijed!
Stručnjak, GOMORRAH

https://www.imdb.com/title/tt2049116/?ref_=nv_sr_srsg_0

Sretno
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8693
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#26906 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by SanskiBiser »

Terminal List odgledan, produkcija - nije se stedjelo, ko je gledao Shooter, Jack Ryan, Jason Bourne, Punishera, 24, Homeland, moze i ovo komotno, sam zaplet tj. prica o testiranju lijeka, namjeni i posljedicama pravi cirkus kolorado, logika na aparatima, vise kao neka metafora nego kao nesto sto je moguce. Inace "Old School" akcioni triler, kao da je izasla iz prve dekade stoljeca, protagonista je po meni tipa "Jack Bauer meets Punisher", ono nista sto nije vec vidjeno u nekim dijelovima i predvidljivo ali drzi paznju, rezija odlicna i najvaznije jednostavna je za pratiti :lol:

Image
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#26907 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

carlo501 wrote: 11/08/2022 00:04 Stručnjaci, hajmo prijedlog :D

Gledao sam Sopranos, The Wire, Oz, Breaking Bad, Band of Brothers i mnogo druge top serije. Dajte mi neke preporuke šta da je gleda? Što se tiče komedije gledao Entourage, Malcolm in the middle, Seinfeld, Office - može li i tu neki kvalitetan prijedlog?

Hvala unaprijed!
Line od duty,Fargo, True detektive,Shetland
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#26908 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by tranquil »

SanskiBiser wrote: 11/08/2022 07:18 i najvaznije jednostavna je za pratiti :lol:
OK, skontali smo, ovaj post je namijenjen piciju :lol:
User avatar
Dr Kova
Posts: 14576
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#26909 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Dr Kova »

carlo501 wrote: 11/08/2022 00:04 Stručnjaci, hajmo prijedlog :D

Gledao sam Sopranos, The Wire, Oz, Breaking Bad, Band of Brothers i mnogo druge top serije. Dajte mi neke preporuke šta da je gleda? Što se tiče komedije gledao Entourage, Malcolm in the middle, Seinfeld, Office - može li i tu neki kvalitetan prijedlog?

Hvala unaprijed!
The Shield, We own the City, True detective - samo prva sezona.
User avatar
dulekrele
Posts: 3815
Joined: 10/04/2014 18:25

#26910 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by dulekrele »

SanskiBiser wrote: 11/08/2022 07:18 Terminal List odgledan, produkcija - nije se stedjelo, ko je gledao Shooter, Jack Ryan, Jason Bourne, Punishera, 24, Homeland, moze i ovo komotno, sam zaplet tj. prica o testiranju lijeka, namjeni i posljedicama pravi cirkus kolorado, logika na aparatima, vise kao neka metafora nego kao nesto sto je moguce. Inace "Old School" akcioni triler, kao da je izasla iz prve dekade stoljeca, protagonista je po meni tipa "Jack Bauer meets Punisher", ono nista sto nije vec vidjeno u nekim dijelovima i predvidljivo ali drzi paznju, rezija odlicna i najvaznije jednostavna je za pratiti :lol:

Image
Ima li gdje prijevoda ?
User avatar
dulekrele
Posts: 3815
Joined: 10/04/2014 18:25

#26911 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by dulekrele »

kakavdanakneiskustvu wrote: 10/08/2022 14:38
Tabijat wrote: 10/08/2022 14:25 U januaru silom prilika (izolacija u tuđem stanu) počeh gledat Blue Bloods i evo trebalo mi je sedam mjeseci da izbindžam sve do kraja.
Ima li nema zamjena? Do sad sam ispratila The Wire, True Detective, Law and Order SVU, Chicago One franšizu, CSI-eve nekad davno ali njih ne gotivim, i evo ne znam šta dalje. U širem smislu sam gledala i The Killing, Broadchurch, Luther, The Chestnut Man i slične policijske ali sa samo jednim slučajem, i to je ok.
Ima li neko neki prijedlog?
Bron, Line od duty, Unforgotten
Islandska
Trapped/Ófærð
https://www.imdb.com/title/tt3561180/

francuska
Zone Blanche/Black Spot
https://www.imdb.com/title/tt6519410/

The Alienist
https://www.imdb.com/title/tt4604612/?r ... lmg_act_11
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8693
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#26912 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by SanskiBiser »

tranquil wrote: 11/08/2022 08:52
SanskiBiser wrote: 11/08/2022 07:18 i najvaznije jednostavna je za pratiti :lol:
OK, skontali smo, ovaj post je namijenjen piciju :lol:
ja pod jednostavna za pratiti podrazumjevam da ne moras pauzirati seriju a mozes otici pristaviti kafu, otici u WC i vratiti se i nastaviti gledati a da nista bitno nisi propustio, jer kad nema neke akcije ono sto propustis ne utice bitno na shvatanje serije tj. povezes sam intuitivno konce i nastavis gledati. Kod mene u kuci gledali godinama Elif i bila je neka epizoda gdje Elif vezu za neko drvo da je zapale i stari moj otisao vani neko ga zvao i kad se vratio Elif i dalje vezana za drvo samo nije ono drvo za koje je bila vezana kad je napustio gledanje stari prsno kad je skontao..e to ti je serija jednostavna za pratiti. :lol:
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8693
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#26913 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by SanskiBiser »

dulekrele wrote: 11/08/2022 09:46
SanskiBiser wrote: 11/08/2022 07:18 Terminal List odgledan, produkcija - nije se stedjelo, ko je gledao Shooter, Jack Ryan, Jason Bourne, Punishera, 24, Homeland, moze i ovo komotno, sam zaplet tj. prica o testiranju lijeka, namjeni i posljedicama pravi cirkus kolorado, logika na aparatima, vise kao neka metafora nego kao nesto sto je moguce. Inace "Old School" akcioni triler, kao da je izasla iz prve dekade stoljeca, protagonista je po meni tipa "Jack Bauer meets Punisher", ono nista sto nije vec vidjeno u nekim dijelovima i predvidljivo ali drzi paznju, rezija odlicna i najvaznije jednostavna je za pratiti :lol:

Image
Ima li gdje prijevoda ?
ne jos, uz ripove serije dolaze standardni "First World" jezici.
User avatar
yoda82
Posts: 1601
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#26914 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by yoda82 »

Buckethead wrote: 11/08/2022 09:29
carlo501 wrote: 11/08/2022 00:04 Stručnjaci, hajmo prijedlog :D

Gledao sam Sopranos, The Wire, Oz, Breaking Bad, Band of Brothers i mnogo druge top serije. Dajte mi neke preporuke šta da je gleda? Što se tiče komedije gledao Entourage, Malcolm in the middle, Seinfeld, Office - može li i tu neki kvalitetan prijedlog?

Hvala unaprijed!
The Shield, We own the City, True detective - samo prva sezona.
Ma sve su sezone odlične, samo ih treba gledati kao odvojene serije, a ne očekivati neke poveznice.

Ako ti se svidio Office, trebao bi ti se svidjeti i Parks and Recreation, samo treba "istrpiti" prvu sezonu da se malo nafuraš u likove. Poslije na momente bude bolja i od Officea.
User avatar
dulekrele
Posts: 3815
Joined: 10/04/2014 18:25

#26915 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by dulekrele »

yoda82 wrote: 12/08/2022 11:22
Buckethead wrote: 11/08/2022 09:29

The Shield, We own the City, True detective - samo prva sezona.
Ma sve su sezone odlične, samo ih treba gledati kao odvojene serije, a ne očekivati neke poveznice.

Ako ti se svidio Office, trebao bi ti se svidjeti i Parks and Recreation, samo treba "istrpiti" prvu sezonu da se malo nafuraš u likove. Poslije na momente bude bolja i od Officea.
True Detective samo 1. i 3. sezona. Druga je teski odron.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8693
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#26916 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by SanskiBiser »

Image

The Old Man sinoc zavrsio, odlicna serija cak ni melodramatisanje prema kraju ne kvari previse utisak, pocetak serije moze navesti na pogresno misljenje da je u pitanju akcioni triler medjutim taj pocetak ima svrhu prologa za glavnog lika koji je Dedo-Jaga :D tj.matori Baba-Jaga tj.John Wick taj fazon, a Rotvajleri su ono nadokada za hendikep koji starost nosi. Nakon tog pocetka ide triller/drama koja polako prelazi prema kraju u nesto sto podsjeca na "Homeland meets Le Carre novel" uz nenametljivo melodramatisanje, ljubavne i parentalne trokute, dvokute, cetverokute na samom kraju. :-)

Ne znam pored Jeff Bridges da bi iko drugi mogao iznijeti ovu ulogu uvjerljivo na ovaj nacin kako je on mozda jos Sam Elliot ali njega su vec godine dobro nacele. Kraj sezone je sa cliffhanger ali druga seozna je vec narucena a s obzirom da se radi o adaptaciji romana ta druga sezona ce vjerovatno biti i zadnja. Sto se tice zanatskog dijela na nivou je FX mreze dakle sve jako dobro izgleda i zvuci.
User avatar
tony stark
Posts: 1674
Joined: 12/10/2021 18:25

#26917 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by tony stark »


Ovo nisam dozivio kao seriju..
Seinfeld,The Office..
User avatar
xPaco1337
Posts: 1031
Joined: 30/09/2020 14:34

#26918 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by xPaco1337 »

carlo501 wrote: 11/08/2022 00:04 Stručnjaci, hajmo prijedlog :D

Gledao sam Sopranos, The Wire, Oz, Breaking Bad, Band of Brothers i mnogo druge top serije. Dajte mi neke preporuke šta da je gleda? Što se tiče komedije gledao Entourage, Malcolm in the middle, Seinfeld, Office - može li i tu neki kvalitetan prijedlog?

Hvala unaprijed!
The Shield ako volis krimi serije nesto slicno tome ja trenutno gledam Southland ali iz nekog razloga je cenzurisana serija previse sa blipovima i blurom.

A ako oces tako neki chill sitcom stil onda Chuck to mi je jedna od drazih serija i jedina serija na kojoj moram priznat pustio prvi put suzu na kraju serije :sad:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#26919 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Tito_i_Partija »

@omar little odgledah Ramy, pa kontam da ti se javim jer mislim da bi ti se ovo svidilo. Semi-autobiografski rad standup komičara Ramya Youssefa, o životu rastrganog između religije i modernog svijeta. Nagrađen Emmyem i Golden Globeom. Trenutno rade na trećoj sezoni.

https://m.imdb.com/title/tt7649694/?ref_=nv_sr_srsg_0
Tabijat
Posts: 1270
Joined: 25/12/2013 15:29

#26920 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Tabijat »

Meni je Sandman u pet deka sa American Gods. Krenuo jako pa se pogubi, samo što mi je American Gods dosadio poslije prve sezone a Sandman evo nakon 4 epizode.
omar little
Posts: 16351
Joined: 14/03/2008 21:14

#26921 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by omar little »

Tito_i_Partija wrote: 12/08/2022 18:08 @omar little odgledah Ramy, pa kontam da ti se javim jer mislim da bi ti se ovo svidilo. Semi-autobiografski rad standup komičara Ramya Youssefa, o životu rastrganog između religije i modernog svijeta. Nagrađen Emmyem i Golden Globeom. Trenutno rade na trećoj sezoni.

https://m.imdb.com/title/tt7649694/?ref_=nv_sr_srsg_0
tenks, gledala. ima toj seriji vise od par godina. kao stand up on nije bas moj tip, mo amer mi bolje pase. iz ocitih razloga. :D ramy, ovaj put u suradnji sa amerom, ima jos jednu A24 seriju koja bi trebala izaci uskoro. zaboravih kako se zove, gledala sam intervju sa amerom negdje. prica je bazirana na amerovom zivotu (palestina, texas, itd.), ali je fikcija.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#26922 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by karanana »

omarka, jesi excited da pogledas season finale for all mankind?

ja cu vjerovatno sutra pa cu onda napisati kratku recenziju i listu likova koje ne mogu smisliti. hmmm kad smo vec kod toga, mozda i izgubimo jedan-dva lika sa te liste veceras inshallah. ali cu i dalje napisati da su mi mrski bili i ako ne prezive kraj trece sezone. hint hint....kelly mi je postala daleko najmrza. presisala je mexikanku kilometrima
omar little
Posts: 16351
Joined: 14/03/2008 21:14

#26923 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by omar little »

karanana wrote: 12/08/2022 20:41 omarka, jesi excited da pogledas season finale for all mankind?

ja cu vjerovatno sutra pa cu onda napisati kratku recenziju i listu likova koje ne mogu smisliti. hmmm kad smo vec kod toga, mozda i izgubimo jedan-dva lika sa te liste veceras inshallah.
ja nikad ne znam kojim danom izlazli, cetvrtkom ili petkom? ako je izaslo sinoc, pogledacu veceras. dabogda ih sve poubijali. :D :D i na marsu i na zemlji. jedino molly i muza joj nek ostave. sto se mene tice. :D
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#26924 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by karanana »

omar little wrote: 12/08/2022 20:53
karanana wrote: 12/08/2022 20:41 omarka, jesi excited da pogledas season finale for all mankind?

ja cu vjerovatno sutra pa cu onda napisati kratku recenziju i listu likova koje ne mogu smisliti. hmmm kad smo vec kod toga, mozda i izgubimo jedan-dva lika sa te liste veceras inshallah.
ja nikad ne znam kojim danom izlazli, cetvrtkom ili petkom? ako je izaslo sinoc, pogledacu veceras. dabogda ih sve poubijali. :D :D i na marsu i na zemlji. jedino molly i muza joj nek ostave. sto se mene tice. :D
mislim da je izasla nekad izmedju cetvrtka i petka ili kako vec. vec ima na kodiju.
a tako nekako sto se likova tice. odroni, namjerno ili nenamjerno ne znam, posebno kad su kelly i mex u pitanju.
User avatar
necko_hz
Posts: 3587
Joined: 18/04/2009 12:36

#26925 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by necko_hz »

carlo501 wrote: 11/08/2022 00:04 Stručnjaci, hajmo prijedlog :D

Gledao sam Sopranos, The Wire, Oz, Breaking Bad, Band of Brothers i mnogo druge top serije. Dajte mi neke preporuke šta da je gleda? Što se tiče komedije gledao Entourage, Malcolm in the middle, Seinfeld, Office - može li i tu neki kvalitetan prijedlog?

Hvala unaprijed!
Mad Men si pretpostavljam gledao?

Od sitcoma preporučujem Becker. Po meni najpotcjenjeniji ikada, poprilično zaboravljen, ali ludilo koliko su jake i provale i čitava ekipa. :mrgreen:
Post Reply