Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

no_sikiriki
Posts: 16541
Joined: 11/12/2012 13:21

#24976 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by no_sikiriki »

necko_hz wrote: 18/10/2021 17:29
no_sikiriki wrote: 18/10/2021 09:41najdraze epizode/momenti?

meni Vandelay Industries :D

i toliko toga...pregledala sam i ja bar triput sve epizode.
Popriličan je izazov odgovoriti na ovo. :mrgreen:

Najčešće su uglavnom vezane za Georga Constanzu, koji mi je daleko najkompleksniji i najbolji lik, vjerujem i većini. Na um mi odmah padaju epizode 'Opossite i Marine Biologist', s tim da je i ona epizoda kada apstinira od seksa pa se pretvori u naučnika, a onda se vrati u "normalu" tako što se seksa sa portugalskom konobaricom, također jedna od najjačih :mrgreen: 'Morao sam to uraditi, Jerry. Matematički sam izračunao da više nikad neću imati šansu za takvo nešto'. :mrgreen:

Zatim neki njegovi zaključci poput: 'I lived my life life in shame, why die with dignity' ili 'I drive woman to lesbian, Kramer brings them back'. :lol: Puno je tih situacija i kako pišem sve ih više dolazi. Jedan od najluđih momenata mi je definivno i kad ga Steinbrenner strpa u ludnicu, a u tom momentu nailazi njegova prijateljica koja je tu dovela oca. On se obraduje, moli je da ga izvadi, a ona mu se nasmije sa onim patetičnim smiješkom: 'Konačno se liječiš, George. To je najbolje što si mogao uraditi'. :lol:

Elem, mogao bih i još milion tih nekih pojedinačnih momenata navesti i to ne samo Georgea. Nevjerovatna serija sa nevjerovatnom plejadom kako glavnih glumaca koji su je držali, tako i ovih sporednih koji su se u jednoj ili tek nekoliko epizoda pojavljivali, a dali poseban pečat.

Mohel, Ludi Joe Davola, Soup Nazi, David Puddy, Jackie Chiles...
:thumbup: :lol:

meni je George ubjedljivo najbolji lik, ikada. Kad prica o sebi u trecem licu, pa ono kad gazi golubove...ne mogu vise ni da se sjetim iako sam toliko puta sve pregledala. bila je i ona epizoda kad im se pripisa svima na parkingu, pa ih policija privede itd...fakat endless supply of humor.

jedini show koji mi nije imao oscilacije u kvaliteti, svaka epizoda je imala nesto.

necu nikada zaboraviti kad sam bila nesto "bezobrazna" prema roditeljima kad je izasla finalna epizoda seinfeld-a (te davne 1998.) - roditelji su sjeli da gledaju, a mene poslali u sobu :D nije moglo biti vece kazne.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#24977 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by karanana »

ne preporucujem nista, samo zelim da budem prvi post na tisucitoj stranici teme.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#24978 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by ExNihilo »

no_sikiriki wrote:
necko_hz wrote: 18/10/2021 17:29 Popriličan je izazov odgovoriti na ovo. :mrgreen:

Najčešće su uglavnom vezane za Georga Constanzu, koji mi je daleko najkompleksniji i najbolji lik, vjerujem i većini. Na um mi odmah padaju epizode 'Opossite i Marine Biologist', s tim da je i ona epizoda kada apstinira od seksa pa se pretvori u naučnika, a onda se vrati u "normalu" tako što se seksa sa portugalskom konobaricom, također jedna od najjačih :mrgreen: 'Morao sam to uraditi, Jerry. Matematički sam izračunao da više nikad neću imati šansu za takvo nešto'. :mrgreen:

Zatim neki njegovi zaključci poput: 'I lived my life life in shame, why die with dignity' ili 'I drive woman to lesbian, Kramer brings them back'. :lol: Puno je tih situacija i kako pišem sve ih više dolazi. Jedan od najluđih momenata mi je definivno i kad ga Steinbrenner strpa u ludnicu, a u tom momentu nailazi njegova prijateljica koja je tu dovela oca. On se obraduje, moli je da ga izvadi, a ona mu se nasmije sa onim patetičnim smiješkom: 'Konačno se liječiš, George. To je najbolje što si mogao uraditi'. :lol:

Elem, mogao bih i još milion tih nekih pojedinačnih momenata navesti i to ne samo Georgea. Nevjerovatna serija sa nevjerovatnom plejadom kako glavnih glumaca koji su je držali, tako i ovih sporednih koji su se u jednoj ili tek nekoliko epizoda pojavljivali, a dali poseban pečat.

Mohel, Ludi Joe Davola, Soup Nazi, David Puddy, Jackie Chiles...
:thumbup: :lol:

meni je George ubjedljivo najbolji lik, ikada. Kad prica o sebi u trecem licu, pa ono kad gazi golubove...ne mogu vise ni da se sjetim iako sam toliko puta sve pregledala. bila je i ona epizoda kad im se pripisa svima na parkingu, pa ih policija privede itd...fakat endless supply of humor.

jedini show koji mi nije imao oscilacije u kvaliteti, svaka epizoda je imala nesto.

necu nikada zaboraviti kad sam bila nesto "bezobrazna" prema roditeljima kad je izasla finalna epizoda seinfeld-a (te davne 1998.) - roditelji su sjeli da gledaju, a mene poslali u sobu :D nije moglo biti vece kazne.
Tvoja sreća pa je bila razočaravajuća. :D
User avatar
necko_hz
Posts: 3587
Joined: 18/04/2009 12:36

#24979 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by necko_hz »

ExNihilo wrote: 18/10/2021 18:01 Ma to ti je kao sa Star Wars, Bato. Krenuo si sa pogrešnim epizodama. Skoči odmah na treću ili kasnije sezone.
Mislim da je i na nekom drugom forumu neko preporučio Seinfeld forumašu i u po frke ovaj nakon prvih epizoda kaže: 'Daj ba, šta je ovo koji k***c, niđe veze'. Isti je negdje nakon treće ili četvrte sezone potpuno promijenio mišljenje. :mrgreen:

Ne kažem da će i s Batom isti slučaj biti, ima raje kojoj ne legne, prosto, nema tu filozofije nikakve, ali treba pogledati barem do četvrte i pete sezone, pa sam prosuditi.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65575
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#24980 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by _BataZiv_0809 »

ExNihilo wrote: 18/10/2021 18:01
necko_hz wrote: 18/10/2021 18:00

Pokušaj izdržati početni period i neke od prvih epizoda, eventualno čak i prvu sezonu. Moj utisak je bio da je likovima trebao određen period da se potpuno sažive sa ulogama i savršeno uklope, a kad su to uspjeli...
Ma to ti je kao sa Star Wars, Bato. Krenuo si sa pogrešnim epizodama. :D Skoči odmah na treću ili kasnije sezone.
:lol: :lol: :lol:

New hope me pregazio kao da sam igrao 5 setova protiv Đokovića :D

Znaci da krenem od trece sezone?

Obicno serije ispocetka valjaju pa lagano progresiraju ka odronu. @necko_hz
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#24981 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by ExNihilo »

necko_hz wrote: 18/10/2021 18:05
ExNihilo wrote: 18/10/2021 18:01 Ma to ti je kao sa Star Wars, Bato. Krenuo si sa pogrešnim epizodama. Skoči odmah na treću ili kasnije sezone.
Mislim da je i na nekom drugom forumu neko preporučio Seinfeld forumašu i u po frke ovaj nakon prvih epizoda kaže: 'Daj ba, šta je ovo koji k***c, niđe veze'. Isti je negdje nakon treće ili četvrte sezone potpuno promijenio mišljenje. :mrgreen:

Ne kažem da će i s Batom isti slučaj biti, ima raje kojoj ne legne, prosto, nema tu filozofije nikakve, ali treba pogledati barem do četvrte i pete sezone, pa sam prosuditi.
S početka je cringey, realno.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#24982 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by ExNihilo »

_BataZiv_0809 wrote: 18/10/2021 18:05
ExNihilo wrote: 18/10/2021 18:01

Ma to ti je kao sa Star Wars, Bato. Krenuo si sa pogrešnim epizodama. :D Skoči odmah na treću ili kasnije sezone.
:lol: :lol: :lol:

New hope me pregazio kao da sam igrao 5 setova protiv Đokovića :D

Znaci da krenem od trece sezone?

Obicno serije ispocetka valjaju pa lagano progresiraju ka odronu. @necko_hz
Ovi su s početka bili underdogs. Da se popuni neki termin iz treće smjene. I kasnije ih prebacili u prime time. Mislim tek na trećoj sezoni.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65575
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#24983 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by _BataZiv_0809 »

Ne sjecam se uopste nijedne epizode niti bilo cega sto sam tad gledao. Samo sam ugasio i sve obrisao sa hard diska.

Seinfeld je serija kojoj sam najvise sansi dao i to ubjedljivo jbt.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45203
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#24984 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Chmoljo »

Ma Jason Alexander je najkompletniji glumac tamo. Kramer i nije toliko. Otkacen jeste, ali ko sto vec rekoh, Kramer je vise geg, Costanza je imao jace izvale.

A cudi me da Niho ne gotivi Rickyja. Mada su meni ruku na srce smjesniji njegovi nastupi kao domacina ovih dodjela nagrada i u talk showu nego stand up.

Ko se sjeca dzempera od kasmira koji je George kupio? :lol:

I ovo sto se tice lose glume Jerryja, samo pogledajte bloopere i vidjecete da su neke scene jedva snimili.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#24985 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by ExNihilo »

_BataZiv_0809 wrote: 18/10/2021 18:09 Ne sjecam se uopste nijedne epizode niti bilo cega sto sam tad gledao. Samo sam ugasio i sve obrisao sa hard diska.

Seinfeld je serija kojoj sam najvise sansi dao i to ubjedljivo jbt.
Seinfeld to zaslužuje, mada je istina da ima specifičan humor koji nekim ljudima nikad ne legne. Isto kao što ja imam poriv da Rickya radije opalim pesnicom u zubalo na njegove šale umjesto da se nasmijem. :lol:
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#24986 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by pici »

karanana wrote: 18/10/2021 18:03 ne preporucujem nista, samo zelim da budem prvi post na tisucitoj stranici teme.
moras medalju primit...

Image
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#24987 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by ExNihilo »

Chmoljo wrote: 18/10/2021 18:09 Ma Jason Alexander je najkompletniji glumac tamo. Kramer i nije toliko. Otkacen jeste, ali ko sto vec rekoh, Kramer je vise geg, Costanza je imao jace izvale.

A cudi me da Niho ne gotivi Rickyja. Mada su meni ruku na srce smjesniji njegovi nastupi kao domacina ovih dodjela nagrada i u talk showu nego stand up.

Ko se sjeca dzempera od kasmira koji je George kupio? :lol:

I ovo sto se tice lose glume Jerryja, samo pogledajte bloopere i vidjecete da su neke scene jedva snimili.
Kramer je uvijek nekako over the top. Meni najmanje zanimljiv lik, borderline disturbing, ali takav je i zamišljen.

Costanza je najbolje napisan, ali i najbolje iznešen lik. Međutim, iznenadilo me tokom onog reuniona što su imali prije koju godinu da je frajer ZABORAVIO GLUMITI. Znači, totalno neubjedljiv, kao da gledam nekoga iz LZN.

I još nešto. Gledao sam neki intervju sa Jason Alexanderom i pita ga voditelj koliko su improvizirali na setu. Kaže frajer, scena se snimala ponovo ako ne napraviš pauzu gdje je zarez, ni najmanja improvizacija nije bila dozvoljena.

Toliko o tome da komedija mora biti spontana. :lol:
User avatar
necko_hz
Posts: 3587
Joined: 18/04/2009 12:36

#24988 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by necko_hz »

no_sikiriki wrote: 18/10/2021 18:02:thumbup: :lol:

meni je George ubjedljivo najbolji lik, ikada. Kad prica o sebi u trecem licu, pa ono kad gazi golubove...ne mogu vise ni da se sjetim iako sam toliko puta sve pregledala. bila je i ona epizoda kad im se pripisa svima na parkingu, pa ih policija privede itd...fakat endless supply of humor.

jedini show koji mi nije imao oscilacije u kvaliteti, svaka epizoda je imala nesto.

necu nikada zaboraviti kad sam bila nesto "bezobrazna" prema roditeljima kad je izasla finalna epizoda seinfeld-a (te davne 1998.) - roditelji su sjeli da gledaju, a mene poslali u sobu :D nije moglo biti vece kazne.
Ma George je uz Alana Harpera i Rodneya Trottera najcrnji lik ikad. :mrgreen:

Sjećaš se kad je na sve načine pokušavao dati otkaz u Yankeesima, a nije mu polazilo za rukom? :mrgreen: Uzeo počasni dres Babea Rutha, umrljo ga namjerno, ovi ga poslali kod Steinbrennera, očekuju i oni i on da će dobit nogu, a tamo Steinbrenner sa počasnim dresom Loua Gehrigea. :lol: 'U pravu si George, moramo raskrstiti sa historijom, svaka čast. Nego je li ona Gehrigova bolest sa živcima bila prelazna? Veliki Steinbrenner se ne smije početi tresti'. :mrgreen:

I da, još jedna legendarna scena. Kada Jerry i Elaine ugledaju Georgovog oca sa Larry Davidom, u toj epizodi njegovim advokatom za razvod. Završna sekvenca te epizode, drugarica od Elaine, ona plavka, visi na mostu, hoće da se ubije, a Larry David joj prilazi i pruža ruku da je spasi. Ona ga pita 'ko si ti?, a on ka'e: 'Advokat Franka Constanze. :mrgreen:

Pitanje za tebe, ko ti je najbolji od ovih sporednih likova koji su se jednom ili tek periodično pojavljivali?
chino
Posts: 686
Joined: 21/11/2002 00:00

#24989 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by chino »

Ma George je uz Alana Harpera i Rodneya Trottera najcrnji lik ikad. :mrgreen:

Svaka čast za ovo :thumbup: :)
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55470
Joined: 15/12/2008 16:53

#24990 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by ultima_palabra »

Chmoljo wrote: 18/10/2021 18:09 Ma Jason Alexander je najkompletniji glumac tamo. Kramer i nije toliko. Otkacen jeste, ali ko sto vec rekoh, Kramer je vise geg, Costanza je imao jace izvale.

A cudi me da Niho ne gotivi Rickyja. Mada su meni ruku na srce smjesniji njegovi nastupi kao domacina ovih dodjela nagrada i u talk showu nego stand up.

Ko se sjeca dzempera od kasmira koji je George kupio? :lol:

I ovo sto se tice lose glume Jerryja, samo pogledajte bloopere i vidjecete da su neke scene jedva snimili.
Ali je smijesno kako su ostalo troje toliko bolji glumci od Jerryja. Lik je zaradio stotine miliona za bukvalno nista.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#24991 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by ExNihilo »

ultima_palabra wrote: 18/10/2021 18:21
Chmoljo wrote: 18/10/2021 18:09 Ma Jason Alexander je najkompletniji glumac tamo. Kramer i nije toliko. Otkacen jeste, ali ko sto vec rekoh, Kramer je vise geg, Costanza je imao jace izvale.

A cudi me da Niho ne gotivi Rickyja. Mada su meni ruku na srce smjesniji njegovi nastupi kao domacina ovih dodjela nagrada i u talk showu nego stand up.

Ko se sjeca dzempera od kasmira koji je George kupio? :lol:

I ovo sto se tice lose glume Jerryja, samo pogledajte bloopere i vidjecete da su neke scene jedva snimili.
Ali je smijesno kako su ostalo troje toliko bolji glumci od Jerryja. Lik je zaradio stotine miliona za bukvalno nista.
Pa frajer je napisao svaki jebeni dijalog i svaku scenu, zajedno sa Larry Davidom, a potom nastavio sam nakon što je ovaj napustio show. Za bukvalno ništa? :D
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#24992 Re: Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Post by Sydnor »

ExNihilo wrote: 18/10/2021 15:46 Meni nema manje duhovitog tipa u svim multiverzumima od Ricky Gervaisa.
Poslije Bill Burra Gervais dođe isto da gledaš Mirzu Husetića poslije Džemala Bijedića.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65575
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#24993 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by _BataZiv_0809 »

ExNihilo wrote: 18/10/2021 18:11
Seinfeld to zaslužuje, mada je istina da ima specifičan humor koji nekim ljudima nikad ne legne.
Sta znam, ovo sto bih sporadicno zakacio mi je bilo ok, hvatao sam nit pomalo, ali nije me bas oborilo s nogu odmah da se razumijemo. Hajde mozda i pokusam, odustao sam od Ancient Aliens. :D

@necko_hz ocekujem odgovor prije nego upalim Netflix :D
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#24994 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by ExNihilo »

_BataZiv_0809 wrote: 18/10/2021 18:25
ExNihilo wrote: 18/10/2021 18:11
Seinfeld to zaslužuje, mada je istina da ima specifičan humor koji nekim ljudima nikad ne legne.
Sta znam, ovo sto bih sporadicno zakacio mi je bilo ok, hvatao sam nit pomalo, ali nije me bas oborilo s nogu odmah da se razumijemo. Hajde mozda i pokusam, odustao sam od Ancient Aliens. :D

@necko_hz ocekujem odgovor prije nego upalim Netflix :D
Zašto si i pokušavao sa Alienima? To je serija za Dozera.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55470
Joined: 15/12/2008 16:53

#24995 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by ultima_palabra »

ExNihilo wrote: 18/10/2021 18:23
ultima_palabra wrote: 18/10/2021 18:21

Ali je smijesno kako su ostalo troje toliko bolji glumci od Jerryja. Lik je zaradio stotine miliona za bukvalno nista.
Pa frajer je napisao svaki jebeni dijalog i svaku scenu, zajedno sa Larry Davidom, a potom nastavio sam nakon što je ovaj napustio show. Za bukvalno ništa? :D
Da su ostali glumci bili talentovani kao on, dzaba bi pisao :D
chino
Posts: 686
Joined: 21/11/2002 00:00

#24996 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by chino »

ExNihilo wrote: 18/10/2021 18:23
ultima_palabra wrote: 18/10/2021 18:21

Ali je smijesno kako su ostalo troje toliko bolji glumci od Jerryja. Lik je zaradio stotine miliona za bukvalno nista.
Pa frajer je napisao svaki jebeni dijalog i svaku scenu, zajedno sa Larry Davidom, a potom nastavio sam nakon što je ovaj napustio show. Za bukvalno ništa? :D

Tj. Showrunner
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45203
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#24997 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Chmoljo »

ExNihilo wrote: 18/10/2021 18:23
ultima_palabra wrote: 18/10/2021 18:21

Ali je smijesno kako su ostalo troje toliko bolji glumci od Jerryja. Lik je zaradio stotine miliona za bukvalno nista.
Pa frajer je napisao svaki jebeni dijalog i svaku scenu, zajedno sa Larry Davidom, a potom nastavio sam nakon što je ovaj napustio show. Za bukvalno ništa? :D
Ma Jerry je stand up komicar, nije glumac. Ja sam uvijek to tako gledao.

A moram isto reci da mi Jerryjev stand up poprilicno dosadan. Neke stvari su ok, ali nikad ne bih otisao na njegov show. Ali zato serija razvaljuje.
User avatar
necko_hz
Posts: 3587
Joined: 18/04/2009 12:36

#24998 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by necko_hz »

_BataZiv_0809 wrote: 18/10/2021 18:05Znaci da krenem od trece sezone?

Obicno serije ispocetka valjaju pa lagano progresiraju ka odronu. @necko_hz
Možeš, mada bih ti ja savjetovao da od početka kreneš, istrpiš ono loše i kasnije pratiš evoluciju. Ali u biti, da, možeš i od treće sezone, nije to serija sa nekim dugoročnim tokom radnje gdje ćeš se u po frke izgubiti. :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65575
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#24999 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by _BataZiv_0809 »

ExNihilo wrote: 18/10/2021 18:26
Zašto si i pokušavao sa Alienima? To je serija za Dozera.
Bio sam fan Denikena. I sad sam doduse. Svidja mi se taj njegov postmodernisticki odnos prema historiji i religijama :D

Naravno ako ga shvatis na nacin da on postavlja pitanja, ne da tvrdi.

Teorija antickih astronauta je sama po sebi je plauzabilna i beskrajno zabavna.

Medjutim A.A. vrlo brzo skrecu u odron.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45203
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#25000 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Chmoljo »

ExNihilo wrote: 18/10/2021 18:26
_BataZiv_0809 wrote: 18/10/2021 18:25

Sta znam, ovo sto bih sporadicno zakacio mi je bilo ok, hvatao sam nit pomalo, ali nije me bas oborilo s nogu odmah da se razumijemo. Hajde mozda i pokusam, odustao sam od Ancient Aliens. :D

@necko_hz ocekujem odgovor prije nego upalim Netflix :D
Zašto si i pokušavao sa Alienima? To je serija za Dozera.

:lol:
Post Reply