Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
IceBerg
Posts: 101
Joined: 03/03/2018 22:42

#23751 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by IceBerg »

Succession :thumbup:

https://en.wikipedia.org/wiki/Succession_(TV_series)

Succession follows the Roy family, owners of media conglomerate Waystar RoyCo. The family patriarch, Logan Roy (Cox), has experienced a decline in health. His four children – removed oldest son Connor (Ruck), power-hungry Kendall (Strong), irreverent Roman (Culkin), and politically savvy Siobhan (Snook) – all with varying degrees of connection to the company, begin to prepare for a future without their father and each begins vying for prominence within the company.
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#23752 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by cassius »

IceBerg wrote: 17/03/2021 21:04 Succession :thumbup:

https://en.wikipedia.org/wiki/Succession_(TV_series)

Succession follows the Roy family, owners of media conglomerate Waystar RoyCo. The family patriarch, Logan Roy (Cox), has experienced a decline in health. His four children – removed oldest son Connor (Ruck), power-hungry Kendall (Strong), irreverent Roman (Culkin), and politically savvy Siobhan (Snook) – all with varying degrees of connection to the company, begin to prepare for a future without their father and each begins vying for prominence within the company.
Beton serija. Trebala bi do kraja godine i Treca sezona. :thumbup:
IceBerg
Posts: 101
Joined: 03/03/2018 22:42

#23753 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by IceBerg »

cassius wrote: 17/03/2021 21:10
IceBerg wrote: 17/03/2021 21:04 Succession :thumbup:

https://en.wikipedia.org/wiki/Succession_(TV_series)

Succession follows the Roy family, owners of media conglomerate Waystar RoyCo. The family patriarch, Logan Roy (Cox), has experienced a decline in health. His four children – removed oldest son Connor (Ruck), power-hungry Kendall (Strong), irreverent Roman (Culkin), and politically savvy Siobhan (Snook) – all with varying degrees of connection to the company, begin to prepare for a future without their father and each begins vying for prominence within the company.
Beton serija. Trebala bi do kraja godine i Treca sezona. :thumbup:
Nadam se :D :thumbup:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#23754 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by 90minut »

bice premijera u decembru 29 :lol:
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#23755 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Nadzornik »

Sinoc odgledao prve tri epizode,nije lose.. :thumbup:

User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 4437
Joined: 01/05/2010 19:03

#23756 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Digla_da_kreci »

karanana wrote: 17/03/2021 03:16 Ugasio nakon prve. Dijelom zbog zenske feel good bajke o djevojcici i njenom princu iz snova cija ljubav krene iz neke igre i ko fol nekih drugih interesa. Vec vidjeno 100 puta. Ali ponajvise ugasio zbog politicke korektnosti, pederluka i toga da su kraljica i jedan od glavnijih vojvoda crni. Ali eto mozda upalim tu sestu epizodu inpremotam brzinski da vidim to sta se ima vidit.
Kad ste zadnji put pogledali netflix show u kojem nema homoseksualnosti? Mislim iskreno bas me briga ali sto su dosadni, dosadni su.
Jasta je, sapunjara zesca. :lol:
Uglavnom, princ ce djevojcici otkriti cari uzivanja u dvoje jer ova se hudnica nije znala ni dirati, ali brzo uci i ima scena koje bi ti pasale. :D
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#23758 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Gerro »

Pogledaj rezultate ankete :lol:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#23759 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by 90minut »

hahahahahahaha

baš me nasmija gdje postavi
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8760
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#23760 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by SanskiBiser »

Sta je ce biti dalje? Ted Lasso dolazi da ih trenira? :D
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#23761 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by omar little »

krajina, pogledala sam dvije one tvoje finske. da me svezala za bindz- nije, da me odbila - nije. znaci, sutra ide na repertoar. :D najvise od svega mi pari americans. i malo mi izgleda kao da je vise pravljena za zapadnjacko trziste nego za maticnu publiku. vidjecemo kada se stvari krenu zakuhavati.
User avatar
Javier Pena
Posts: 558
Joined: 09/11/2020 21:50

#23762 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Javier Pena »

Preporuka za Bodyguard, Banshee i Waco, od ovih manje poznatih serija. Od "domaćih", nije loša ova 12 reči, mada nisam pretjerano zadovoljan krajem. Ali jedna baš moderna serija, svaka čast Srbima koliko ulažu u zadnjih par godina.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8760
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#23763 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by SanskiBiser »

omar little wrote: 18/03/2021 16:25 krajina, pogledala sam dvije one tvoje finske. da me svezala za bindz- nije, da me odbila - nije. znaci, sutra ide na repertoar. :D najvise od svega mi pari americans. i malo mi izgleda kao da je vise pravljena za zapadnjacko trziste nego za maticnu publiku. vidjecemo kada se stvari krenu zakuhavati.
Pogledao, da dobro si uocila, radjeno je za zapadnjacko trziste to kako serija ide prema kraju je bas jako uocljivo, ima onog finskog tj. nordijskog "flair" ali kvari utisak bas to da niti te veze na bindz niti te odbija da gledas jer prica je ok i solidno grade misteriju a nagradjuju te odgovorima iz epizode u epizodu uz nova pitanja na kraju skoro svake epizode i ima osnove za drugu sezonu itekako. Kako odmice serije iz epizode u epizodu sve vise vuce na The Americans ma i na Blacklist pomalo :D Nije moglo bez woke pederluka na kraju ali ok nisu paternizovali i poducavali publiku puno vec se uklopilo u naraciju, takav je vakat bio. Ovi finski glumci su mi odlicni podsjecaju me na nekadasnje jugoslovenske dramske glumce sto smo gledali po serijama, nevjerovatno su dobro ruski govorili u seriji, ruski govorim solidno pa me to bas impresioniralo poneki skoro bez ikakvog akcenta ono kao da su ga ucili. Dobar dio serije ide na engleskom...

Alko nisi pogledala mislim da moras obavezno pogledati finsku mini seriju Tuntematon sotilas (ima film ali nije to to serija je vrh)

https://www.imdb.com/title/tt9604400/




Nesto kao finski "Cross of Iron" antiratna prica ali uz puno drame i akcije bas kao i taj film...


BTW ovaj Sampo Sarkola iz Shadow Lines kao da je sin ili brat Eda Harisa :D

Image
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#23764 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by omar little »

SanskiBiser wrote: 18/03/2021 16:39
omar little wrote: 18/03/2021 16:25 krajina, pogledala sam dvije one tvoje finske. da me svezala za bindz- nije, da me odbila - nije. znaci, sutra ide na repertoar. :D najvise od svega mi pari americans. i malo mi izgleda kao da je vise pravljena za zapadnjacko trziste nego za maticnu publiku. vidjecemo kada se stvari krenu zakuhavati.
Pogledao, da dobro si uocila, radjeno je za zapadnjacko trziste to kako serija ide prema kraju je bas jako uocljivo, ima onog finskog tj. nordijskog "flair" ali kvari utisak bas to da niti te veze na bindz niti te odbija da gledas jer prica je ok i solidno grade misteriju a nagradjuju te odgovorima iz epizode u epizodu uz nova pitanja na kraju skoro svake epizode i ima osnove za drugu sezonu itekako. Kako odmice serije iz epizode u epizodu sve vise vuce na The Americans ma i na Blacklist pomalo :D Nije moglo bez woke pederluka na kraju ali ok nisu paternizovali i poducavali publiku puno vec se uklopilo u naraciju, takav je vakat bio. Ovi finski glumci su mi odlicni podsjecaju me na nekadasnje jugoslovenske dramske glumce sto smo gledali po serijama, nevjerovatno su dobro ruski govorili u seriji, ruski govorim solidno pa me to bas impresioniralo poneki skoro bez ikakvog akcenta ono kao da su ga ucili. Dobar dio serije ide na engleskom...

Alko nisi pogledala mislim da moras obavezno pogledati finsku mini seriju Tuntematon sotilas (ima film ali nije to to serija je vrh)

https://www.imdb.com/title/tt9604400/

Nesto kao finski "Cross of Iron" antiratna prica ali uz puno drame i akcije bas kao i taj film...
stavicu i ovu na listu. gdje si je nasao, platforma ili torrent?
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8760
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#23765 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by SanskiBiser »

omar little wrote: 18/03/2021 17:53
SanskiBiser wrote: 18/03/2021 16:39
omar little wrote: 18/03/2021 16:25 krajina, pogledala sam dvije one tvoje finske. da me svezala za bindz- nije, da me odbila - nije. znaci, sutra ide na repertoar. :D najvise od svega mi pari americans. i malo mi izgleda kao da je vise pravljena za zapadnjacko trziste nego za maticnu publiku. vidjecemo kada se stvari krenu zakuhavati.
Pogledao, da dobro si uocila, radjeno je za zapadnjacko trziste to kako serija ide prema kraju je bas jako uocljivo, ima onog finskog tj. nordijskog "flair" ali kvari utisak bas to da niti te veze na bindz niti te odbija da gledas jer prica je ok i solidno grade misteriju a nagradjuju te odgovorima iz epizode u epizodu uz nova pitanja na kraju skoro svake epizode i ima osnove za drugu sezonu itekako. Kako odmice serije iz epizode u epizodu sve vise vuce na The Americans ma i na Blacklist pomalo :D Nije moglo bez woke pederluka na kraju ali ok nisu paternizovali i poducavali publiku puno vec se uklopilo u naraciju, takav je vakat bio. Ovi finski glumci su mi odlicni podsjecaju me na nekadasnje jugoslovenske dramske glumce sto smo gledali po serijama, nevjerovatno su dobro ruski govorili u seriji, ruski govorim solidno pa me to bas impresioniralo poneki skoro bez ikakvog akcenta ono kao da su ga ucili. Dobar dio serije ide na engleskom...

Alko nisi pogledala mislim da moras obavezno pogledati finsku mini seriju Tuntematon sotilas (ima film ali nije to to serija je vrh)

https://www.imdb.com/title/tt9604400/

Nesto kao finski "Cross of Iron" antiratna prica ali uz puno drame i akcije bas kao i taj film...
stavicu i ovu na listu. gdje si je nasao, platforma ili torrent?
Ima na RARBG Unknown.Soldier.S01.FINNISH.1080p.BluRay imaju Eng titlovi u torentu dodani za svih 5 epizoda.
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#23766 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by omar little »

to, mecem na skidanje.
User avatar
relativno84
Posts: 15330
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#23767 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by relativno84 »

__Phoenix__ wrote: 17/03/2021 00:36 Tiger King odlicna docu serija
Ludilo :lol:
User avatar
chakany
Posts: 2919
Joined: 05/09/2010 14:05

#23768 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by chakany »

Radio Mileva :thumbup:
U režiji Elmira Jukića.

Odavno se nisam onako nasmijao.
Tyke
Posts: 2629
Joined: 23/02/2012 05:44

#23769 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Tyke »

The Fugitive
- 15 epizoda koje traju u prosjeku cca 7 minuta, klasicno americko akciono sranje, sreca pa kratko traje. Ne preporucujem iz prostog razloga jer su uprostili, na brzinu odradili cijelu temu,
Spoiler
Show
covjek izasao iz zatvora, na uslovnoj je i "neko" mu smjesti bombaski napad (nadje se u pogresno vrijeme na pogresnom mjestu), klasicni happy end shit bez ikakvog twista, neizvjesnosti, napetosti...
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#23770 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by BJB »


User avatar
AstorH
Posts: 1895
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#23771 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by AstorH »

Ne gledam serije, poneki film samo.
Vrime za serije radije koristim u prirodi.
Mejbi nisan IN ali tako 'e. (:
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#23772 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by karanana »

Iako sam odgledo sezonu, 8 epizoda, ipak ne preporucujem the one. Ima dobru ideju, nesto tipa tipicne epizode black mirrora ali su je vala nasafunjali i rastegli tako da sam dosta premotavo sranja.
User avatar
zubi
Posts: 5159
Joined: 16/07/2009 00:27

#23773 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by zubi »

AstorH wrote: 21/03/2021 02:07 Ne gledam serije, poneki film samo.
Vrime za serije radije koristim u prirodi.
Mejbi nisan IN ali tako 'e. (:
I dosao si na temu da nam to kazes? :-D
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#23774 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Gerro »

Veceras pocinje 6-ta sezona serije Line of Duty. :run:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#23775 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by 90minut »

Pa mart je :-D


Post Reply