Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
Strpljiva
Posts: 3123
Joined: 30/01/2010 23:49

#22876 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Strpljiva »

Tyke wrote: 05/11/2020 13:50 Tacno ne znam vise sta krenuti gledati, neku dobru crime, investigation seriju, dobar triler, nesto napeto i uzbudljivo.
Sa druge strane Vikinge ili The Last Kingdom isto gledao, ne znam da ima nesto slicno a da je i kvalitetom tu negdje.

Ozark i You su mi na watchlist, ali nesto mi se ne pocinje kad nisu zavrsene i malo epizoda je, mada Ozark ima 3 sezone. Any idea?
Kakva je Yellowstone, je li spora sa tovar dijaloga ili ima vise akcije? Vidim i nju na cekanju mi. :D
Ozark. Jeste u neku ruku blijeda kopija Breaking bad. Prvih par epizoda su spore, ali izdrzi. Glumacka ekipa odlicna, rad kamere takodjer :D
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#22877 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by bingov buraz »

Tyke wrote: 05/11/2020 13:50 Tacno ne znam vise sta krenuti gledati, neku dobru crime, investigation seriju, dobar triler, nesto napeto i uzbudljivo.
Sa druge strane Vikinge ili The Last Kingdom isto gledao, ne znam da ima nesto slicno a da je i kvalitetom tu negdje.

Ozark i You su mi na watchlist, ali nesto mi se ne pocinje kad nisu zavrsene i malo epizoda je, mada Ozark ima 3 sezone. Any idea?
Kakva je Yellowstone, je li spora sa tovar dijaloga ili ima vise akcije? Vidim i nju na cekanju mi. :D
Barbarians je na nivou The Last Kingdom.
https://www.imdb.com/title/tt9184986/

Imaš korejski Kingdom,odlična serija,ima zombija ali ima i samuraja,politike.
https://www.imdb.com/title/tt6611916/
omar little
Posts: 16359
Joined: 14/03/2008 21:14

#22878 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

SanskiBiser wrote: 04/11/2020 15:31
haman-ha pa ubode ja sve :lol:

predvidljivo, cim si stavila holivudski proljev ja kontam vjerovatno pretjerali sa vec cesto koristenim tropes a i do same knjige je. :-)

Opet nije to sve lose, dajem joj ocjenu 8 bez puno razmisljanja, mislim da ce ova serija ubosti nišu gledatelja koji vole sah jer nama je to zanimljivo. :D

Zadnja epizoda u Moskvi mi je uz prve dvije najbolja.

Slatko sam se nasmijao kad joj lik kaze "You are bigger than the Monkees." bas ono sto bi neki Amerikanac iz tog perioda i rekao umjesto You are bigger than the Beatles. :lol:
meni je sah zanimljiv, ali ovdje ni blizu dovoljno saha nema. komentatorske ekspozicije i close up glumatanje iznad table nisu fokus na sah. no, kao sto vec rekoh, razumijem ih, vrlo je tesko obradjivati taj materijal da istovremeno privuces ljude koji ne poznaju i ne vole sah i zadrzis one koje to zanima od prije i koji bi mozda malo specificniju informaciju.

zadnja mi je bila jedna od najgorih. trope fest. njh. :D ali, eto, ne razlikujemo se puno u ocjeni, ti osam, ja sedam.

nesto sam slaba sa serijama ovih dana. warrior druga sezona ide pa moram cekati epizodu svaki petak. bindzam novosezonske izasle epizode university challenge :D, ali kad to sustignem i to cu morati cekati po sedam dana. tanko. :D
Tyke
Posts: 2639
Joined: 23/02/2012 05:44

#22879 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Tyke »

kakavdanakneiskustvu wrote: 05/11/2020 14:09
Tyke wrote: 05/11/2020 13:50 Tacno ne znam vise sta krenuti gledati, neku dobru crime, investigation seriju, dobar triler, nesto napeto i uzbudljivo.
Sa druge strane Vikinge ili The Last Kingdom isto gledao, ne znam da ima nesto slicno a da je i kvalitetom tu negdje.

Ozark i You su mi na watchlist, ali nesto mi se ne pocinje kad nisu zavrsene i malo epizoda je, mada Ozark ima 3 sezone. Any idea?
Kakva je Yellowstone, je li spora sa tovar dijaloga ili ima vise akcije? Vidim i nju na cekanju mi. :D
unforgotten,shetland,line of duty
Line of Duty mi se doima zanimljivom, stavio sam je na listu gledanja.
ITNet wrote: 05/11/2020 14:20

Probaj Bosch beton detektivska serija ali je dosta raji promakla, ne znam jesi one standardne gledao mindhunter, true detective i slicno
Bosch je odlicna, meni jedna od omiljenih, topla preporuka svima. TD sam gledao, a Mindhunter nisam, grijesim li ili su nju otkazali i nece je nastaviti snimati, ima li barem neki kraj ili je svaka epizoda za sebe?
bingov buraz wrote: 05/11/2020 15:03

Barbarians je na nivou The Last Kingdom.
https://www.imdb.com/title/tt9184986/

Imaš korejski Kingdom,odlična serija,ima zombija ali ima i samuraja,politike.
https://www.imdb.com/title/tt6611916/
E Barbare stavljam na listu, izgleda mi dobra. Najgore mi je to cekanje, a npr. serija tek krenula i 1 sezona iza nje, pogotovo kad kliknem na neku seriju i onda mi muka od cekanja. :D
Strpljiva wrote: 05/11/2020 14:57

Ozark. Jeste u neku ruku blijeda kopija Breaking bad. Prvih par epizoda su spore, ali izdrzi. Glumacka ekipa odlicna, rad kamere takodjer :D
Te "sporosti" me najvise strah, a serija ima dobre kritike koliko sam upratio. Ali vjerovatno cu i nju krenuti uz ove gore preporucene.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8796
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#22880 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »

omar little wrote: 05/11/2020 15:08
SanskiBiser wrote: 04/11/2020 15:31
haman-ha pa ubode ja sve :lol:

predvidljivo, cim si stavila holivudski proljev ja kontam vjerovatno pretjerali sa vec cesto koristenim tropes a i do same knjige je. :-)

Opet nije to sve lose, dajem joj ocjenu 8 bez puno razmisljanja, mislim da ce ova serija ubosti nišu gledatelja koji vole sah jer nama je to zanimljivo. :D

Zadnja epizoda u Moskvi mi je uz prve dvije najbolja.

Slatko sam se nasmijao kad joj lik kaze "You are bigger than the Monkees." bas ono sto bi neki Amerikanac iz tog perioda i rekao umjesto You are bigger than the Beatles. :lol:
meni je sah zanimljiv, ali ovdje ni blizu dovoljno saha nema. komentatorske ekspozicije i close up glumatanje iznad table nisu fokus na sah. no, kao sto vec rekoh, razumijem ih, vrlo je tesko obradjivati taj materijal da istovremeno privuces ljude koji ne poznaju i ne vole sah i zadrzis one koje to zanima od prije i koji bi mozda malo specificniju informaciju.

zadnja mi je bila jedna od najgorih. trope fest. njh. :D ali, eto, ne razlikujemo se puno u ocjeni, ti osam, ja sedam.

nesto sam slaba sa serijama ovih dana. warrior druga sezona ide pa moram cekati epizodu svaki petak. bindzam novosezonske izasle epizode university challenge :D, ali kad to sustignem i to cu morati cekati po sedam dana. tanko. :D

Serija je skoro pa doslovna ekranizacija knjige uz jedan veliki nedostatak a to je da razvoj likova i odnosi koje gradi Beth sa njima narocito sa onima koji trebaju da su joj prijatelji su osjetno losije uradjeni nego u romanu a s obzirom na duzinu mini serije, propustena prilika...
Spoiler
Show
Na kraju u finalu kad joj svi prijatelji daju podrsku to dodje niotkuda kao grom iz vedra neba jer kroz seriju ona ne ostavlja utisak da je izgradila takva prijateljstva i veze sa ljudima vec je ono rezervisana, intovertna, svi su tu za nju u prolazu, dok u knjizi je to drugacije i takva podrska na kraju romana ima puno smisla.
omar little
Posts: 16359
Joined: 14/03/2008 21:14

#22881 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

ej, @ExNihilo, aj pliz priheftaj ovu temu gore na stiki. i makni onu shiljkovu budalastinu. nekako ima smisla da "preporuka" teme budu na vrhu. tenksic. :)
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#22882 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by ExNihilo »

omar little wrote: 05/11/2020 23:08 ej, @ExNihilo, aj pliz priheftaj ovu temu gore na stiki. i makni onu shiljkovu budalastinu. nekako ima smisla da "preporuka" teme budu na vrhu. tenksic. :)
Na koju budalaštinu misliš? Gledali ste film (ali ne na engleskom)?
omar little
Posts: 16359
Joined: 14/03/2008 21:14

#22883 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

ExNihilo wrote: 05/11/2020 23:15
omar little wrote: 05/11/2020 23:08 ej, @ExNihilo, aj pliz priheftaj ovu temu gore na stiki. i makni onu shiljkovu budalastinu. nekako ima smisla da "preporuka" teme budu na vrhu. tenksic. :)
Na koju budalaštinu misliš? Gledali ste film (ali ne na engleskom)?
nije ta, ta je okej. Divlji anđeo / Muneca Brava.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#22884 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by ExNihilo »

Ništa od ovog haman. Nema nam forum sticky opciju. :lol: :lol: :lol:

Bit će feature request za @gentoo :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66476
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#22885 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by _BataZiv_0809 »

Gledam na Netflixu Perfect murder dokumentarnu seriju o ubistvu frajera koji je nakon ujedinjenja Njemacke 1990. vodi proces, ehem :D , prestrukturiranja industrije DDR-a.

Sudbine svih ex socijalistickih drustava su svugdje iste, cak i u toj Njemackoj koju svi ovdje gledaju ko u boga.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#22886 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by ExNihilo »

Ima na N1 intervju sa Jasmilom Žbanić povodom novog filma (postavljao sam na drugu temu) i veli ona kako je sjedila s nekim Nijemcem biznismenom pa se počela žaliti kako je korupcija rak rana našeg društva, a frajer joj kaže da nikad u životu nije dobio tender u Njemačkoj, a da to nije unaprijed znao. :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66476
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#22887 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by _BataZiv_0809 »

ExNihilo wrote: 06/11/2020 09:20 Ima na N1 intervju sa Jasmilom Žbanić povodom novog filma (postavljao sam na drugu temu) i veli ona kako je sjedila s nekim Nijemcem biznismenom pa se počela žaliti kako je korupcija rak rana našeg društva, a frajer joj kaže da nikad u životu nije dobio tender u Njemačkoj, a da to nije unaprijed znao. :lol:
Pricao mi je stari to bas :D otprilike na kojoj minuti to kaze, ko ce u ono gledat 50 minuta :run:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#22888 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by ExNihilo »

_BataZiv_0809 wrote: 06/11/2020 09:56
ExNihilo wrote: 06/11/2020 09:20 Ima na N1 intervju sa Jasmilom Žbanić povodom novog filma (postavljao sam na drugu temu) i veli ona kako je sjedila s nekim Nijemcem biznismenom pa se počela žaliti kako je korupcija rak rana našeg društva, a frajer joj kaže da nikad u životu nije dobio tender u Njemačkoj, a da to nije unaprijed znao. :lol:
Pricao mi je stari to bas :D otprilike na kojoj minuti to kaze, ko ce u ono gledat 50 minuta :run:
39:05
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66476
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#22889 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by _BataZiv_0809 »

Haha znao sam da ce provuci uz to neku feministicku suplju. Muski egocentrizam i korupcija :D

Ne svidja mi se ona kao osoba, pretjeran je to hipsterluk, nisam znao da je zbrisala u Berlin, uklapa se sad sve.

Opet kao reziser tematizira vazne teme, to svakako stoji, no valjda ne ocjenjujemo rezisere po tome o cemu snimaju filmove a ne kako ih snimaju, kao sto se nadam da ni pisce ne ocjenjujemo po tome o cemu pisu, a ne kako pisu. Oh wait :run:
User avatar
yoda82
Posts: 1623
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#22890 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by yoda82 »

Strpljiva wrote: 05/11/2020 14:57
Tyke wrote: 05/11/2020 13:50 Tacno ne znam vise sta krenuti gledati, neku dobru crime, investigation seriju, dobar triler, nesto napeto i uzbudljivo.
Sa druge strane Vikinge ili The Last Kingdom isto gledao, ne znam da ima nesto slicno a da je i kvalitetom tu negdje.

Ozark i You su mi na watchlist, ali nesto mi se ne pocinje kad nisu zavrsene i malo epizoda je, mada Ozark ima 3 sezone. Any idea?
Kakva je Yellowstone, je li spora sa tovar dijaloga ili ima vise akcije? Vidim i nju na cekanju mi. :D
Ozark. Jeste u neku ruku blijeda kopija Breaking bad. Prvih par epizoda su spore, ali izdrzi. Glumacka ekipa odlicna, rad kamere takodjer :D
Ozark je dobra serija ali kojoj svakak epizoda traje 15-20 minuta preiše (epizode su od sat). Meni je mjera pregledati jednu sedmično.
Likovi su fakat dobri.
User avatar
chakany
Posts: 2927
Joined: 05/09/2010 14:05

#22891 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by chakany »

Izgleda da druga sezona serije Euphoria stiže 6. decembra :shock:
Baš sam se prijatno iznenadio.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#22892 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by 90minut »

chakany wrote: 06/11/2020 13:57 Izgleda da druga sezona serije Euphoria stiže 6. decembra :shock:
Baš sam se prijatno iznenadio.
Dvije epizode samo cini mi se
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 73002
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7.5 GTI

#22893 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Velkoski »

sydney sweeney, aa
Tabijat
Posts: 1284
Joined: 25/12/2013 15:29

#22894 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Tabijat »

SanskiBiser wrote: 31/10/2020 07:13 Ide Mandalorian druga sezona, izasla prva epizoda. :thumbup:
Mandalorian je meni vrh. Nepretenciozno, uhvaćen duh Star Warsa, oooodlicna scenografija i efekti, a baby yoda je ubercute.
Expanse se mega zgovno u zadnjoj sezoni. Ko da im je budžet bio 3 marke.
Nešto slično se desilo Altered Carbonu, bio mi je počeo obećavajuće ali zadnja sezona....bljak.
Vukovi me podsjećaju na onu seriju See sa Khal Drogom (kako se ono glumac zove?)....totalno bezze i neuvjerljivo, a ja baš volim distopije.
Eh šta još...Star Trek Discovery. To nije sad sega mega sjajno ko što je bio npr DS9 ali tradicionalno gledam sve Star Trekove, pa i ovaj, i daleko mi je od najgoreg. Izmislio svijet za npr Voyager.

Nego...Witcher. Toliko sam razočarana i toliko su po meni očajno pođonili Game od thrones, totalno iskopirali scene, dijaloge...
Iako radnja dosta prati prvu knjigu, sama serija mi djeluje jeftino, i kao pođon. A baš sam joj se radovala i Henry Cavill mi je izgledao beton u najavama :(
User avatar
Point.
Posts: 27869
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#22897 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Point. »

The Undoing druga epizoda zakuhalo se samo tako.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#22898 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by 90minut »

Image

Gledljiva itekako ispunila mi je ocekivanja.
User avatar
RIZVA
Posts: 20763
Joined: 18/03/2007 15:18
Location: Sarajevo

#22899 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by RIZVA »

Pregledao sam je haman za dan,tako da moze proci,hocu i ovaj Warior drugu sezonu dobre su marisane,evo raja hvali The Undoing mogao bi i njega lagano pripremiti za gledanje,mada ove serije izlaze ko lude valja sve pohvatati
User avatar
Manual
Posts: 2124
Joined: 01/10/2018 18:07

#22900 Re: Gledate seriju - preporučite je

Post by Manual »


Davno nekad gledao, kontam ponovo.
Vidim da sad imaju na YouTube neke epizode
Post Reply