Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: ExNihilo

Altsa

#19901 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Altsa » 20/11/2019 10:02

JoseMujica wrote:
20/11/2019 09:27
The Night Of
TV-MA | 8h 45min | Crime, Drama | TV Mini-Series (2016)
Image
https://www.imdb.com/title/tt2401256/?ref_=fn_al_tt_3

stukoh juče dvije epizode u cugu i djeluje odlično :thumbup:
Odlicna serija.

vicious

#19902 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by vicious » 20/11/2019 10:59

Jack Be Nimble wrote:
20/11/2019 02:55
Zadnji put koristio torente 2008, gdje se sada mogu naci dobri? Ako hocu da skinem Senke ili Crno BIjeli Svijet (3. sezona) gdje se to moze naci?
Ako imas Kodi najlakse je tu naci... Crno bijeli svijet ima i u HRT-ovoj videoteci, prijavis se sa google ili fb accountom https://hrti.hrt.hr/home

Altsa

#19903 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Altsa » 20/11/2019 11:29

vicious wrote:
20/11/2019 10:59
Jack Be Nimble wrote:
Zadnji put koristio torente 2008, gdje se sada mogu naci dobri? Ako hocu da skinem Senke ili Crno BIjeli Svijet (3. sezona) gdje se to moze naci?
Ako imas Kodi najlakse je tu naci... Crno bijeli svijet ima i u HRT-ovoj videoteci, prijavis se sa google ili fb accountom https://hrti.hrt.hr/home
Na Youtubu imaju epizode Crno bijelog svijeta.

vicious

#19904 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by vicious » 20/11/2019 11:56

Altsa wrote:
20/11/2019 11:29
vicious wrote:
Jack Be Nimble wrote:
Na Youtubu imaju epizode Crno bijelog svijeta.
Eto super, mislio sam da su ih poskidali. Sad vidim imaju i na dailymotion :D

kakavdanakneiskustvu

#19905 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu » 20/11/2019 12:48

Altsa wrote:
20/11/2019 10:02
JoseMujica wrote:
The Night Of
Image

Odlicna serija.

baš tako

alcho

#19906 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by alcho » 20/11/2019 13:50

90minut wrote:
20/11/2019 09:34
JoseMujica wrote:
The Night Of
Image

Prva epizoda koja traje ako me sjecanje sluzi oko sat i pol vremena je jedna od boljih epizoda svih vremena
:lol: :lol: :lol:

omar little

#19907 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little » 20/11/2019 13:57

karanana wrote:
19/11/2019 22:31
odgledo prve dvije epizode senki 2. nekako sam vise ocekivo, kao da mi je sezona 1 bila nekako zanimljivija sa onim makedoncima i kozacima uz ove tule. ali produkcija je vrhunska, sigurno ce se to do kraja sezone sve posloziti. i onda treca sezona shvaba jashe crnog konja.
ja, kao i obicno, imam svasta za prigovoriti i kritizirati :D, ali necu, za promjenu. :D

nego, gledala sam intervju bjelogrlica gdje kaze da cisto sumnja da ce biti treca sezona. planirali su i zamislili pricu preko tri, ali, veli, previse je to i posla i rada i energije i svega, tako da cisto sumnja da ce biti trece sezone. ostavio je prostora da ce se mozda kasnije predomisliti kada se odmori i obnovi nakon cijedjenja zadnje sezone no nije bio nesto entuzijastican.

omar little

#19908 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little » 20/11/2019 14:03

SanskiBiser wrote:
19/11/2019 22:56

Meni je najgore sto serija onako solidno ufura gledatelja iz epizde u epizodu u to da je Mustafa najveci **bac, smeker, zenskaros, zavodnik, tajni agent 007 - gospodar zivota i smrti i onda na samom kraju sezone u zadnjim kadrovima pojavi se veci i **bac uz sve ostalo od Mustafe koji ce u cetvrtoj sezoni vjerovatno jahati bijelog konja... :-)
nimalo mi se ne svidja glumac kojeg su izabrali. drvenarija teska. i nikako tileta da uglave u neku od velikih serija, kod bajica se bjelogrlic blamirao par epizoda (koji je ono transfer blama bio, djizs krajst), ali se otkazala serija, ovdje ovaj mali isto. :D

SanskiBiser

#19909 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser » 20/11/2019 14:22

omar little wrote:
20/11/2019 14:03
SanskiBiser wrote:

Meni je najgore sto serija onako solidno ufura gledatelja iz epizde u epizodu u to da je Mustafa najveci **bac, smeker, zenskaros, zavodnik, tajni agent 007 - gospodar zivota i smrti i onda na samom kraju sezone u zadnjim kadrovima pojavi se veci i **bac uz sve ostalo od Mustafe koji ce u cetvrtoj sezoni vjerovatno jahati bijelog konja... :-)
nimalo mi se ne svidja glumac kojeg su izabrali. drvenarija teska. i nikako tileta da uglave u neku od velikih serija, kod bajica se bjelogrlic blamirao par epizoda (koji je ono transfer blama bio, djizs krajst), ali se otkazala serija, ovdje ovaj mali isto. :D
Mozemo mi se naprdjivati koliiko hocemo i kritikovati ali Senke su na 61 mjestu najboljih serija svih vremena, Bijela zakajlo i House of Cards i Westworld :lol: :-) Kao sto vidis i ja sam 10 stars dao da sto vise ide gore :lol:

Image

omar little

#19910 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little » 20/11/2019 14:32

SanskiBiser wrote:
20/11/2019 14:22

Mozemo mi se naprdjivati koliiko hocemo i kritikovati ali Senke su na 61 mjestu najboljih serija svih vremena, Bijela zakajlo i House of Cards i Westworld :lol: :-) Kao sto vidis i ja sam 10 stars dao da sto vise ide gore :lol:

ma, daj, molim te. kao sto je i pjanic bio vazda najbolji igrac svega po internetskim ocjenama. :D

vicious

#19911 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by vicious » 20/11/2019 20:21

omar little wrote:
SanskiBiser wrote:

Meni je vala jedino onaj Jezdic (Krojac) beton, svaku scenu podere. Stari makedonac i Diklić su isto top. Ostali onako, i onaj Pletikosic mi nekako mrljav i neuvjerljiv, a Kicic i ona špica Maja uzas. Šta ti velis omarce, znam da se na Kicica osipas :lol: a ostali?

Jack Be Nimble

#19912 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Jack Be Nimble » 21/11/2019 00:32

vicious wrote:
Jack Be Nimble wrote:
Hvala za HRTi! Nisam znao da to postoji. Ima na YT, ali treca sezona je uzas za gledati.

xoklix

#19913 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by xoklix » 21/11/2019 01:04

karanana wrote:
19/11/2019 22:31
odgledo prve dvije epizode senki 2. nekako sam vise ocekivo, kao da mi je sezona 1 bila nekako zanimljivija sa onim makedoncima i kozacima uz ove tule. ali produkcija je vrhunska, sigurno ce se to do kraja sezone sve posloziti. i onda treca sezona shvaba jashe crnog konja.
I meni bolja prva sezona.
Druga mi nije nešto legla, jedino je kraj dobar zbog JB.

The 51st State

#19914 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by The 51st State » 21/11/2019 07:45

E jesi spoil sifriro svaka cast :lol:

addy_sa

#19915 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by addy_sa » 21/11/2019 13:49

Nova serija HBO Europe - Sleepers (Bez Vedomi)
:thumbup:

chakany

#19916 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by chakany » 21/11/2019 15:19

Krenula treća sezona serije Umbre :ljulja: :sretan:

omar little

#19917 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little » 21/11/2019 15:46

vicious wrote:
20/11/2019 20:21
omar little wrote:

Meni je vala jedino onaj Jezdic (Krojac) beton, svaku scenu podere. Stari makedonac i Diklić su isto top. Ostali onako, i onaj Pletikosic mi nekako mrljav i neuvjerljiv, a Kicic i ona špica Maja uzas. Šta ti velis omarce, znam da se na Kicica osipas :lol: a ostali?
tek sad vidim da se ovo moje napisano moze protumaciti kontra gorana bogdana, a nije, mislila sam na glumca sto glumi tita. iz 10 sekundi se moze vidjeti da je epik fejl. prihvatljiv je goran bogdan obzirom na obim materijala i protagonisticku prirodu uloge koju je imao ove sezone. jezdicu je sjela uloga savrseno i u drugoj sezoni mi je duplo bolje izveden lik bez onog nasilnog dranja i off beat psovanja. stao na loptu, uzemljio, ufilmio ga. diklic profesor. kuzmanovic djeluje neuvjerljiv jer se upinje biti "od tog doba", teatralno mozda previse. mozda malo i strsi jer nema te periodne konzistentnosti u glumackom pristupu pa u sceni imas njega "iz dvadesetih-tridesetih" i todorovica od neki dan s pijace. nije los on glumac, bio je okej u "jutro ce promeniti sve". bjelogrlic i todorovic vise od petnaest godina igraju iste likove, nije zanimljivo zere. glumice su im sve odron. o-dron. nakupina kostura. mozda stojiljkovicka malkoc odskace, cisto sto je prirodnija sa kamerom. one propratne uloge jatagan male su vecinom stereotipni comic relief tipovi srbijanskog filma. dugalic je pristojno odradio svoju rolu.

kad sam vec tu :D, lik onog bosanca konobara bih asovom raskopala nazivo. ljigavo i neinventivno, stereotip o dobrocudnom ali glupom bosancu. krindz i huja me istovremeno hvatali dok sam gledala. navodno ga je, vecinom, osmisljavao i pisao kecmanovic sto mi je jos vise dizalo pritisak sa svakom scenom. :D

moj problem je sto vecina glumaca telegrafira i deklarira. umjesto da gledam glumce kako prozivljavaju nesto, ja njih gledam kako jedno drugom deklariraju sta i kako, biva, osjecaju, misle, prolaze. njh. nisu tu glumci samo krivi, veliki udio tu ima tanak scenarij i banalni i slabi dijalozi kao i osjetni manjak vizije i kontrole. uloga redatelja i showrunnera je da sve zauzda, utridimenzionali i plasira narativom, ali golem je to zalogaj.

za balkanske uvjete, serija je izuzetak, u svakom pogledu debelo ispred svih, no daleko je to od svjetske produkcije. fino je podrzavati i hvaliti pozitivne pojave medjutim, svi skupa trebaju odvaditi sa neobuzdanom glorifikacijom ove serije.

p.s.
ovako izgleda kad ja velim da necu prigovarati i kritizirati :D zamislite na sta bi licilo da jesam. :D

vicious

#19918 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by vicious » 21/11/2019 16:54

omar little wrote:
21/11/2019 15:46
vicious wrote:
omar little wrote:

Meni je vala jedino onaj Jezdic (Krojac) beton, svaku scenu podere. Stari makedonac i Diklić su isto top. Ostali onako, i onaj Pletikosic mi nekako mrljav i neuvjerljiv, a Kicic i ona špica Maja uzas. Šta ti velis omarce, znam da se na Kicica osipas, a ostali?
tek sad vidim da se ovo moje napisano moze protumaciti kontra gorana bogdana, a nije, mislila sam na glumca sto glumi tita. iz 10 sekundi se moze vidjeti da je epik fejl. prihvatljiv je goran bogdan obzirom na obim materijala i protagonisticku prirodu uloge koju je imao ove sezone. jezdicu je sjela uloga savrseno i u drugoj sezoni mi je duplo bolje izveden lik bez onog nasilnog dranja i off beat psovanja. stao na loptu, uzemljio, ufilmio ga. diklic profesor. kuzmanovic djeluje neuvjerljiv jer se upinje biti "od tog doba", teatralno mozda previse. mozda malo i strsi jer nema te periodne konzistentnosti u glumackom pristupu pa u sceni imas njega "iz dvadesetih-tridesetih" i todorovica od neki dan s pijace. nije los on glumac, bio je okej u "jutro ce promeniti sve". bjelogrlic i todorovic vise od petnaest godina igraju iste likove, nije zanimljivo zere. glumice su im sve odron. o-dron. nakupina kostura. mozda stojiljkovicka malkoc odskace, cisto sto je prirodnija sa kamerom. one propratne uloge jatagan male su vecinom stereotipni comic relief tipovi srbijanskog filma. dugalic je pristojno odradio svoju rolu.

kad sam vec tu :D, lik onog bosanca konobara bih asovom raskopala nazivo. ljigavo i neinventivno, stereotip o dobrocudnom ali glupom bosancu. krindz i huja me istovremeno hvatali dok sam gledala. navodno ga je, vecinom, osmisljavao i pisao kecmanovic sto mi je jos vise dizalo pritisak sa svakom scenom. :D

moj problem je sto vecina glumaca telegrafira i deklarira. umjesto da gledam glumce kako prozivljavaju nesto, ja njih gledam kako jedno drugom deklariraju sta i kako, biva, osjecaju, misle, prolaze. njh. nisu tu glumci samo krivi, veliki udio tu ima tanak scenarij i banalni i slabi dijalozi kao i osjetni manjak vizije i kontrole. uloga redatelja i showrunnera je da sve zauzda, utridimenzionali i plasira narativom, ali golem je to zalogaj.

za balkanske uvjete, serija je izuzetak, u svakom pogledu debelo ispred svih, no daleko je to od svjetske produkcije. fino je podrzavati i hvaliti pozitivne pojave medjutim, svi skupa trebaju odvaditi sa neobuzdanom glorifikacijom ove serije.

p.s.
ovako izgleda kad ja velim da necu prigovarati i kritizirati :D zamislite na sta bi licilo da jesam. :D
Srecom svidjela ti se serija bar donekle :D

Ma kod ovog Kuzmanovica mi najvise smeta to sto nekako mrmlja, nerazgovjetno i brzo prica pa ga pola pohvatam tek iz konteksta :lol:
I po tome mi se recimo nikako ne uklapa u to doba, ne mogu da zamislim da su ljudi tada tako pricali, vise mi je to prica modernog Beograda. Zato mu je vjerovatno puno bolje legla uloga u "Jutru".

(dok recimo kad Diklic prica, sve je tu - dikcija, intonacija... i na kraju obavezno "Klanjam se" :kakoste: :lol:)

A mogli su ovom Kuzmanovicu vala naci neki sesir koji ce normalno stajati, nije mu valjda tolika glava da nema broja :lol:

SanskiBiser

#19919 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser » 21/11/2019 17:07

omar little wrote:
21/11/2019 15:46
vicious wrote:
omar little wrote:

p.s.
A osvrt na ocigledan Rip-off nista ? :lol:

Image Image

Dva Matrijarha :D

omar little

#19920 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little » 21/11/2019 18:05

dva svijeta. :D

SanskiBiser

#19921 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser » 21/11/2019 18:25

omar little wrote:
21/11/2019 18:05
dva svijeta. :D
E i onaj u bijelom odijelu lik zalizani prepoznatljiv kao rip-off Gyp Rosetti iz Boardwalk Empire :-)

Image

Ne znam jesi li gledala Boardwalk Empire...

vicious

#19922 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by vicious » 21/11/2019 21:44

Ma pokupili su puno toga, prvenstveno iz Babylon Berlin, Peaky Blinders, Boardwalk Empire...
Malo mi je previše udrobljeno svega i svačega: Thule, komunisti, Pavelić, heroin, mafija, Apis i Crna ruka... A premalo toga stvarno objašnjeno, pogotovo za publiku koja prvi put čuje za nešto od toga... ali hajde, upakovano je ok, produkcija za ovdašnje okolnosti odlična.

karanana

#19923 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by karanana » 21/11/2019 21:49

a mene onaj krimos iz jatagan malog sa spicastim brkovima podsjeca na onog brata od glavnog lika iz peeky blindersa.

Image
a po ponasanju me ponekad i podsjeca na onog suparnickog patrijarha iz maratonaca sto udaje kcerku.

mozda bi mogli otvorit temu "senke".

SanskiBiser

#19924 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser » 21/11/2019 21:57

karanana wrote:
21/11/2019 21:49
a mene onaj krimos iz jatagan malog sa spicastim brkovima podsjeca na onog brata od glavnog lika iz peeky blindersa.

Image
a po ponasanju me ponekad i podsjeca na onog suparnickog patrijarha iz maratonaca sto udaje kcerku.

mozda bi mogli otvorit temu "senke".
Isto mislim, za Milana zvanog Krojac iz Jatagan Male uzor je ocigledno Artur Selbi i Bili Piton iz Maratonaca :-)

SanskiBiser

#19925 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser » 22/11/2019 18:42

Mandalorian treća epizoda je na torentima. :thumbup:

Post Reply