Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
pepeljara
Posts: 6564
Joined: 22/08/2003 00:00

#19351 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by pepeljara »

karanana wrote:svrsih drugu sezonu mindhuntera.
precjenjeno.
ne kazem da je bas lose, gledljivo je, ali na momente dosadno i vrtenje u krug sa radnjom.
vise nisam siguran ni o cemu je serija. da li je o izucavanju serijskih ubojica? da, mi vidimo te neke fol intervijue koji su po meni potanki. onda vidimo ovo ganjanje ubice u atlanti pa vidimo komadice BTK-a, i onda dosada sa onim lezbacama (da barem sta konkretno imam vidjeti - ni sekunde tijela ispod glave), od kojih me jedna podsjeca na onu frankovu zenu, predsjednicu iz house of cards, i onda imamo i ono sa onim trenchovim usvojenim sinom.

recimo da je serija samo o ganjanju ubice iz atlante ili BTK-a, dobro bi bilo. ovako, glavna premisa serije skoro pa ni ne igra nikakvu ulogu, osim eto sto je ko agent ford kreirao profil ubice iz atlante na osnvovu nekih intervijua. ali vala mu nisu ni trebali intervijui da skonta neke osobine ubice iz atlante.

prva je vrhunac umjetnosti, ova druga... malko slabija, al i dalje jaka
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2536
Joined: 16/06/2014 20:33

#19352 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Dosadno mii »

karanana wrote:svrsih drugu sezonu mindhuntera.
precjenjeno.
ne kazem da je bas lose, gledljivo je, ali na momente dosadno i vrtenje u krug sa radnjom.
vise nisam siguran ni o cemu je serija. da li je o izucavanju serijskih ubojica? da, mi vidimo te neke fol intervijue koji su po meni potanki. onda vidimo ovo ganjanje ubice u atlanti pa vidimo komadice BTK-a, i onda dosada sa onim lezbacama (da barem sta konkretno imam vidjeti - ni sekunde tijela ispod glave), od kojih me jedna podsjeca na onu frankovu zenu, predsjednicu iz house of cards, i onda imamo i ono sa onim trenchovim usvojenim sinom.

recimo da je serija samo o ganjanju ubice iz atlante ili BTK-a, dobro bi bilo. ovako, glavna premisa serije skoro pa ni ne igra nikakvu ulogu, osim eto sto je ko agent ford kreirao profil ubice iz atlante na osnvovu nekih intervijua. ali vala mu nisu ni trebali intervijui da skonta neke osobine ubice iz atlante.
Ford je baziran na liku Johna Douglasa pa ima veze

While traveling around the country providing instruction to police, Douglas began interviewing serial killers and other violent sex offenders at various prisons. He interviewed some of the most notable violent criminals in recent history as part of the study, including David Berkowitz, Ted Bundy, John Wayne Gacy, Charles Manson, Lynette Fromme, Sara Jane Moore, Edmund Kemper, James Earl Ray, Sirhan Sirhan, Richard Speck, Donald Harvey, Gary Ridgway and Joseph Paul Franklin.

Douglas first made a public name for himself with his involvement in the Atlanta murders of 1979–81, initially through an interview he did with People Magazine about his profiling of the as yet unidentified killer as a young black man. When Wayne Williams was arrested, Douglas was widely reported as stating that Williams was "looking pretty good for a good percentage of the killings." Douglas received an official letter of censure from the FBI Director for this. However, he attended the subsequent legal proceedings and helped the prosecution trap Williams into showing anger, which was key in showing the jury that Williams was the murderer.[5]

Douglas was consulted in another controversial case known as the "West Memphis Three". In 1993, three eight-year-old boys were murdered and police and the prosecutor's office claimed the children died as a result of a Satanic ritual sacrifice. Three teens were later tried and convicted. Douglas was consulted by the defense in 2006-7, by which time there was new evidence of the three's innocence, and his report concluded that the killings were not related to Satanism but rather were unplanned homicides by a lone adult who knew the victims and felt rage against them.[6] In 2011, the three men were released under an Alford plea.[7]
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40814
Joined: 29/06/2011 23:39

#19353 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dječak sa šibicama »

Ja nakon tri epizode, mogu reci da je druga sezona prilicno smor, dosta nejasnoca, kao gledalac se umaras dok pohvatas sve detalje jos kad pocnu sa kraticama pa daj jbt ne gledam kviz da odgonetam vec seriju da se relaksiram.

Kvalitetno je uradjeno, zanimljivo, ali umara gledaoca. Naravno, bez LGBT i "potlacenih crnaca" ne moze, pa to ti je.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#19354 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by 90minut »

karanana wrote:svrsih drugu sezonu mindhuntera.
precjenjeno.
ne kazem da je bas lose, gledljivo je, ali na momente dosadno i vrtenje u krug sa radnjom.
vise nisam siguran ni o cemu je serija. da li je o izucavanju serijskih ubojica? da, mi vidimo te neke fol intervijue koji su po meni potanki. onda vidimo ovo ganjanje ubice u atlanti pa vidimo komadice BTK-a, i onda dosada sa onim lezbacama (da barem sta konkretno imam vidjeti - ni sekunde tijela ispod glave), od kojih me jedna podsjeca na onu frankovu zenu, predsjednicu iz house of cards, i onda imamo i ono sa onim trenchovim usvojenim sinom.

recimo da je serija samo o ganjanju ubice iz atlante ili BTK-a, dobro bi bilo. ovako, glavna premisa serije skoro pa ni ne igra nikakvu ulogu, osim eto sto je ko agent ford kreirao profil ubice iz atlante na osnvovu nekih intervijua. ali vala mu nisu ni trebali intervijui da skonta neke osobine ubice iz atlante.
Slažem se ovdje s svakim slovom lezbače su mi možda i vhunac sezone. :D

Sve u svemu daleko slabije od prve sezone.

I da ono s Trenchovim sinom je toliko bespotrebno da je to malo reci..

I nije mi jasna opsesija oko BTK ukratko lik je u jednoj noci ubio cijelu porodicu 5 osoba ukupno i onda narednih 5 je ubio u periodu od narednih 30 godina.

Lik ne može cipele da čisti pojedincima koje su ovi intervjuisali.

Al' eto dodali ga zbog šoka naredna sezona nakon svega ovoga ce vjerovatno biti kako on pripovjeda ljudima u crkvi i tako to jer je to stvarni lik radio. :D A u slobodno vrijeme ono.
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#19355 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by biggrin »

nakon osamdesetikusur epizoda i završetka serije, evo i ja upalio da vidim the 100. fina priroda i boje, jedno iznimno dupe...sve u svemu ima potencijala da bude solidna razbibriga
User avatar
dale cooper
Posts: 28475
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#19356 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dale cooper »

Možda Dennis Rader nije ubio toliko ljudi kao ovi ostali, ali je bio jednako monstruozan kod ubistava kao i najozloglašeniji među njima.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#19357 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by 90minut »

dale cooper wrote:Možda Dennis Rader nije ubio toliko ljudi kao ovi ostali, ali je bio jednako monstruozan kod ubistava kao i najozloglašeniji među njima.
Zajebavao je policiju svako malo zato mu se i daje tolika pažnja, a što se tice monstruznosti bio je možda i gori od velike večine.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#19359 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by stakasa »

johnnykola wrote:
MensurM wrote:Gomorrah :thumbup:

Wow!
Pogledaj i istoimeni film. Više na sljedećem linku.
Meni je serija odlicna a film pravo bezveze
Ariel
Posts: 4634
Joined: 10/12/2018 11:48
Location: Sarajevo
Vozim: auto

#19360 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Ariel »

The Good Place
PSC
Posts: 83
Joined: 02/04/2017 18:56

#19361 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by PSC »

sta gledati nakon la casa de papel? nista nije dovoljno dobro.

odlicne serije su mi true detective, billions, chernobyl, peaky blinders, ...

valja li league of gentlemen?
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#19362 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

PSC wrote:sta gledati nakon la casa de papel? nista nije dovoljno dobro.

odlicne serije su mi true detective, billions, chernobyl, peaky blinders, ...

valja li league of gentlemen?
mindhunter, leftovers, years&years
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#19363 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by plain vanilla »

Pocela sam gledati Affair (Preljub), ima bas visoku ocjenu na imdb, 7,9/10
https://www.imdb.com/title/tt2699110/

Nije se lako ni svalerat :mrgreen:
User avatar
yoda82
Posts: 1611
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#19364 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by yoda82 »

PSC wrote:sta gledati nakon la casa de papel? nista nije dovoljno dobro.

odlicne serije su mi true detective, billions, chernobyl, peaky blinders, ...

valja li league of gentlemen?
The Boys, Altered Carbon, Westworld, Shamless, Vikings...
PSC
Posts: 83
Joined: 02/04/2017 18:56

#19365 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by PSC »

zomri wrote:
PSC wrote:sta gledati nakon la casa de papel? nista nije dovoljno dobro.

odlicne serije su mi true detective, billions, chernobyl, peaky blinders, ...

valja li league of gentlemen?
mindhunter, leftovers, years&years
sve tri preporuke su odlicne, ali leftovers je uuuu. bas ti hvala! vec sam na s2 :-) umjetnost, uzivancija.
PSC
Posts: 83
Joined: 02/04/2017 18:56

#19366 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by PSC »

yoda82 wrote:
PSC wrote:sta gledati nakon la casa de papel? nista nije dovoljno dobro.

odlicne serije su mi true detective, billions, chernobyl, peaky blinders, ...

valja li league of gentlemen?
The Boys, Altered Carbon, Westworld, Shamless, Vikings...
:thumbup: hvala. vi ste fakat sve pregledali :)
User avatar
dulekrele
Posts: 3840
Joined: 10/04/2014 18:25

#19367 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dulekrele »

plain vanilla wrote:Pocela sam gledati Affair (Preljub), ima bas visoku ocjenu na imdb, 7,9/10
https://www.imdb.com/title/tt2699110/

Nije se lako ni svalerat :mrgreen:
nije losa serija.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#19368 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by plain vanilla »

dulekrele wrote:
plain vanilla wrote:Pocela sam gledati Affair (Preljub), ima bas visoku ocjenu na imdb, 7,9/10
https://www.imdb.com/title/tt2699110/

Nije se lako ni svalerat :mrgreen:
nije losa serija.
Kao The Knick mi je, ni popljuvat ni preporucit
gledljiva, mozda je najbolji opis, s tim da je The Knick bolja
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58737
Joined: 03/08/2010 19:04

#19369 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

mislim da sam nekad preporucio,ali vrijedi da jos jednom to uradim,serija shetland
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#19370 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by alibaba_i_30_godina »

biggrin wrote:nakon osamdesetikusur epizoda i završetka serije, evo i ja upalio da vidim the 100. fina priroda i boje, jedno iznimno dupe...sve u svemu ima potencijala da bude solidna razbibriga
The 100 se nije završila. O čemu ti?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40814
Joined: 29/06/2011 23:39

#19371 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dječak sa šibicama »

Leftovers je popravi rad kreatora Losta gosn Lindelofa, i mora se reci da je polozio sa peticom.
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#19372 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

dječak sa šibicama wrote:Leftovers je popravi rad kreatora Losta gosn Lindelofa, i mora se reci da je polozio sa peticom.
jest od druge sezone do kraja, prva je baš li-la. još se tražio tu i pokušao prodati neke iste fore iz LOSTa, sreća brzo je skontao da je u grešci :mrgreen:
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#19373 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by irac300 »

alibaba_i_30_godina wrote:
biggrin wrote:nakon osamdesetikusur epizoda i završetka serije, evo i ja upalio da vidim the 100. fina priroda i boje, jedno iznimno dupe...sve u svemu ima potencijala da bude solidna razbibriga
The 100 se nije završila. O čemu ti?
Mozda kont'o na zadnju sezonu. :D
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#19374 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by alibaba_i_30_godina »

irac300 wrote:
alibaba_i_30_godina wrote:
biggrin wrote:nakon osamdesetikusur epizoda i završetka serije, evo i ja upalio da vidim the 100. fina priroda i boje, jedno iznimno dupe...sve u svemu ima potencijala da bude solidna razbibriga
The 100 se nije završila. O čemu ti?
Mozda kont'o na zadnju sezonu. :D
Strefi me, rekoh nije valjda da su nesto zglajzali, a ne vidjoh sta mi bi sa Oktavijom. :oops:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72882
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#19375 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Velkoski »

Još jedna sezona iduće godine i toeto.
Post Reply