Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58751
Joined: 03/08/2010 19:04

#10676 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

druga sezona farga,gledati ili ne?
chino
Posts: 689
Joined: 21/11/2002 00:00

#10677 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by chino »

Gledati :thumbup:
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#10678 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by karanana »

svakako.
iako mi je prva bolja.
taureg71
Posts: 1199
Joined: 02/09/2008 23:02

#10680 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by taureg71 »

kakavdanakneiskustvu wrote:druga sezona farga,gledati ili ne?

sve do 7. epizode je odlicna, onda nagli pad kvaliteta...koji drzi do kraja...1. sezona bolja za klasu
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#10681 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

meni je druga čak za nijansu bolja od prve.
raji većinom smeta "ono" što se pojavi, ali sve to ima svoju logiku i sasvim je opravdano u kontekstu priče i likova.

bottom line: obje su dobre sezone i vrijedi ih pogledati.
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#10682 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Altsa »

Image
http://www.imdb.com/title/tt3561180/

Dobra islandska serija.
User avatar
sig_garret
Posts: 290
Joined: 24/06/2009 11:48
Location: Chozo Ruins

#10683 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by sig_garret »

Image

Game of Silence
bazirana na Turskoj seriji Suskunlaar
Pilot - dobar
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#10684 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Daryl Dixon »

.
Last edited by Daryl Dixon on 22/05/2016 16:27, edited 1 time in total.
senturk
Posts: 564
Joined: 02/04/2013 23:48
Location: all roads lead to rome...

#10685 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by senturk »

sig_garret wrote:Image

Game of Silence
bazirana na Turskoj seriji Suskunlaar
Pilot - dobar
ako je imalo na tu seriju onda je dobra, s tim da je i turska verzija bazirana na filmu u kom glumi brad pit ako se ne varam,mozda grijesim.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58751
Joined: 03/08/2010 19:04

#10686 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

dobra druga sezona farga
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8762
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#10687 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »

kakavdanakneiskustvu wrote:dobra druga sezona farga

Sreca tvoja pa mozes gledati odjednom sve da ne cekas, zavidim ti. :mrgreen:
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#10688 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Diwan »

Altsa wrote:Image
http://www.imdb.com/title/tt3561180/

Dobra islandska serija.
Da, odlična serija
taureg71
Posts: 1199
Joined: 02/09/2008 23:02

#10690 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by taureg71 »

zomri wrote:meni je druga čak za nijansu bolja od prve.
raji većinom smeta "ono" što se pojavi, ali sve to ima svoju logiku i sasvim je opravdano u kontekstu priče i likova.

bottom line: obje su dobre sezone i vrijedi ih pogledati.

NLO mi najmanje smeta, smeta mi puno toga, nagli pad dramatike od 7. epizode i potpuno nepotrebna poslednja epizoda...
taureg71
Posts: 1199
Joined: 02/09/2008 23:02

#10691 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by taureg71 »

kakavdanakneiskustvu wrote:

6 epizoda odgledao, odlicna serija, true story, sjecam se kao klinac tih desavanja, vjerno odradjeno, prikazali su koliko je USA u stvari rasisticka drzava, ali i da se bore protiv toga...
User avatar
cico x
Posts: 1042
Joined: 31/12/2002 00:00
Location: Nikad zeljo,nikad avaz...

#10692 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by cico x »

Ima li prevoda za 2 sezonu Empire.(11-18 epizoda) ?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58751
Joined: 03/08/2010 19:04

#10693 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

taureg71 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:

6 epizoda odgledao, odlicna serija, true story, sjecam se kao klinac tih desavanja, vjerno odradjeno, prikazali su koliko je USA u stvari rasisticka drzava, ali i da se bore protiv toga...


shwimer u seriji non sto uplasen,zacudjen,više nego gooding jr.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#10694 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Jack Be Nimble »

Shwimer bio Ross sve do pred kraj kada je skontao da bi ovaj mogao biti kriv, onda je bolje odglumio.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#10695 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by johnnykola »

Prva Plus svaki radni dan kasno navečer:

Image

Više ćete o realnom
životu naučiti iz ove serije
nego iz svih drugih kaka
kreiranih posljednje desetljeće, pa i dalje.
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#10696 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

Dobra serija, malo staromodna. Nisam siguran da bi mi se danas svidjela kao nekad.

A ovo za kake je žešća neinformiranost. Evo samo jedne serije iz koje se može više naučiti o životu nego iz svih serija 90tih

Image
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#10697 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

the rake simpa, razbibriga. advokatska serija, asshole protagonist, vec vidjeno vise puta, ali ova australijska verzija je fino uradjena i, ako nista drugo, zbog jezika drukcija.

http://www.imdb.com/title/tt1587000/?ref_=fn_al_tt_1
Image


horace & pete ( http://www.imdb.com/title/tt5425186/) je zanimljiv, ne znam ni kako bi se ono moglo nazvati, eksperiment, aj ges. svidjaju mi se likovi, odlicno napisano, obozavam onaj kazalisni feel. kao i u luiju, tako i ovdje, mastralno razbacuje vanlajnere po scenariju, od glavnih likova do shankera. louis ck nije snazan glumac, znali smo to i prije, ali se sad bas vidi kada stoji suprostavljen razini i iskustvu tipa alde, edie falco i bushemija. no, inteligentan je i svjestan da mu nije ni mjesto ni posao driblati i izvoditi trikove vec odigrati jednostavnu povratnu, ima ko ce biti messi.

osvjezenje u svakom pogledu, od izvedbe do produkcije i aktivnosti iza kulisa. na zalost, ne znam koliko ce mu ovo biti uspjesno van malog kruga gledatelja. na ovom forumu , recimo, cisto sumnjam da ima i deset likova koji bi pogledali horace & pete do kraja i nasli je vrijednom.
ovo nije binge watch tip serije, humor je "tishi" i suptilniji nego je cak i u louie , ne vidim da ce se ljudi saplitati da mu ovo kupe. steta je jer je covjek zasluzan za ponovnu intelektualizaciju (ako tako mogu reci) komedije, preporod zanra koje je network moroniziranje unistilo do temelja, pionir razbijanja zanrovskih kodova, definiranja tih hibrida, kojih ce, po svoj prilici, biti sve vise u buducnosti, i trebalo bi ga za to kompenzirati. kako god, sretno mu bilo.
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#10698 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

omar little wrote:the rake simpa, razbibriga. advokatska serija, asshole protagonist, vec vidjeno vise puta, ali ova australijska verzija je fino uradjena i, ako nista drugo, zbog jezika drukcija.

http://www.imdb.com/title/tt1587000/?ref_=fn_al_tt_1
Image


horace & pete ( http://www.imdb.com/title/tt5425186/) je zanimljiv, ne znam ni kako bi se ono moglo nazvati, eksperiment, aj ges. svidjaju mi se likovi, odlicno napisano, obozavam onaj kazalisni feel. kao i u luiju, tako i ovdje, mastralno razbacuje vanlajnere po scenariju, od glavnih likova do shankera. louis ck nije snazan glumac, znali smo to i prije, ali se sad bas vidi kada stoji suprostavljen razini i iskustvu tipa alde, edie falco i bushemija. no, inteligentan je i svjestan da mu nije ni mjesto ni posao driblati i izvoditi trikove vec odigrati jednostavnu povratnu, ima ko ce biti messi.

osvjezenje u svakom pogledu, od izvedbe do produkcije i aktivnosti iza kulisa. na zalost, ne znam koliko ce mu ovo biti uspjesno van malog kruga gledatelja. na ovom forumu , recimo, cisto sumnjam da ima i deset likova koji bi pogledali horace & pete do kraja i nasli je vrijednom.
ovo nije binge watch tip serije, humor je "tishi" i suptilniji nego je cak i u louie , ne vidim da ce se ljudi saplitati da mu ovo kupe. steta je jer je covjek zasluzan za ponovnu intelektualizaciju (ako tako mogu reci) komedije, preporod zanra koje je network moroniziranje unistilo do temelja, pionir razbijanja zanrovskih kodova, definiranja tih hibrida, kojih ce, po svoj prilici, biti sve vise u buducnosti, i trebalo bi ga za to kompenzirati. kako god, sretno mu bilo.
odgledao 4 epizode horacea i evo nekoliko random misli:
-louis se ustoličio za kralja preoblikovanja komedije. ovo je još jedan čemerni sadcom u kome je ostalo jako malo ili nimalo komedije.
-mada nisam ljubitelj tog "pozorišnog" look&feela, pozdravljam njegovu hrabrost u istjerivanju tog DIY principa. on je prvi pravi punker televizije.
-ako je louie hommage woody allenu, ovo mi najviše liči na hommage jarmuschovom cofee and cigarettes.
-previše usko američkih tema za moj ukus.
-da zna dotaknuti dno života - zna. ako FNL i MSCL objašnjavaju život za tinejdžere, on to radi za odrasle. i to jako dobro.
-treća epizoda. wow, just wow!
-alan alda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#10699 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

meni je ovo vise hommage kazalistu na tv, tv drami koja se nekada redovno nalazila na ekranima, nego ista drugo. imali smo to i mi, sjecam se dok sam odrastala, samo sto su nama u toj formi servirali teeske klasike, chehova, ibsena, dostojevskog, flauberta, a njima su davali moderni tejk na to, tipa eugene o'neill ili arthur miller. mene najvise na to podsjeca. i taj kazalisni feel nije produkt okolnosti, DIY ili financijske stege, nego izbora. ovo mu je valjda prvi put da ima set dizajnere i production dizajnere, za razliku od louie gdje je vecinom ili "ignorirao" taj aspekt ili ga sam radio.

slazem se da je panker, nije bas televizija, ali u nedostatku nove rijeci/definicije da, pravi panker produkcijske scene.

alan alda uvijek <3 <3 <3, uvijek.
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#10700 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

omar little wrote:meni je ovo vise hommage kazalistu na tv, tv drami koja se nekada redovno nalazila na ekranima, nego ista drugo. imali smo to i mi, sjecam se dok sam odrastala, samo sto su nama u toj formi servirali teeske klasike, chehova, ibsena, dostojevskog, flauberta, a njima su davali moderni tejk na to, tipa eugene o'neill ili arthur miller. mene najvise na to podsjeca. i taj kazalisni feel nije produkt okolnosti, DIY ili financijske stege, nego izbora. ovo mu je valjda prvi put da ima set dizajnere i production dizajnere, za razliku od louie gdje je vecinom ili "ignorirao" taj aspekt ili ga sam radio.

slazem se da je panker, nije bas televizija, ali u nedostatku nove rijeci/definicije da, pravi panker produkcijske scene.

alan alda uvijek <3 <3 <3, uvijek.
onda ti dizajneri namjerno rade greške. zvučna kulisa serije prilično je "zaprljana" nekim zvucima koji ne bi trebali da se nalaze tu. počesto čujem nekome nešto ispadne, neko od statista se nakašlje...i tako. zato sam valjda i zaključio da je ponovo DIY, budući da je on autor i producent i nosilac kredita :D moram priznati da nisam ništa čitao o seriji osim nekoliko preporuka raje i članka u kome se spominje model naplate ovog televizijskog "čuda".
Post Reply