Koji vam je najbolji Yu film?

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#51

Post by basta sljezove boje »

Skupljaci perja - legendaran, ako ne i najbolji

Mirta (Bata), Beli Bora (Bekim), Lenche (Olivera), Igumanija (Rahela Ferari), Tisa (Gordana) je naturscik

http://www.youtube.com/watch?v=rp7wtSbRZaA
http://www.youtube.com/watch?v=mu1e-Cm8H3Y
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#52

Post by pesak »

"Ko to tamo peva".
break
Posts: 81
Joined: 17/09/2007 10:07

#53

Post by break »

crveni kamion sive boje
sjecas li se doly bel
ovo malo duse ( ma samo nek dobro kuha... :D )-nezaboravni folovi
Snowflake
Posts: 68
Joined: 27/11/2006 09:46

#54

Post by Snowflake »

I ja sam lud za Maratoncima, Ko to tamo peva, Otac na sluzbenom putu, Ovo malo duse i jos nizom tih filmova koji imaju kultni status i mislim da se tesko moze naci neko ko ih ne voli...Ja sam svaki od tih gledao nebrojeno puta i mogu opet...
Banbury wrote:Savrsen nisko-budzetni film (film je ludilo)
sedam i po
A od novijih upravo me je ovaj Sedam i po odusevio....po meni oskarovsko ostvarenje :) Jednostavno, fantasticam film i preporucujem svima koji ga nisu gledali da to obavezno urade, jer mislim da nikog ne moze ostaviti ravnodusnim... Ima mogucnost izazivanja placa kako od tuge, tako i od smijeha...

http://www.sedamipo.com/index.html
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#55

Post by danas »

najbolji film ikada napravljen na 'nasim' terenima za mene je zafranovicev -- okupacija u 26 slika... :)
windas
Posts: 248
Joined: 08/02/2006 21:26

#56

Post by windas »

NICIJA ZEMLJA
Okupacija u 26 slika
Wednesday
Posts: 362
Joined: 24/12/2006 22:00
Location: Sarajevo

#57

Post by Wednesday »

break wrote:crveni kamion sive boje
sjecas li se doly bel
pesak wrote:"Ko to tamo peva".
xon_sa wrote:Ko to tamo peva. Ubjedljivo :)
svenson wrote:maratonci i ko to tamo peva
moji favoriti takodjer :thumbup: :dance:
barby02
Posts: 1403
Joined: 17/07/2007 22:28

#58

Post by barby02 »

" Miris dunja". . .
a partizanski "Stici prije svitanja"
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2766
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#59

Post by alphonse kauders »

"Kad ste videli da mi ne mozete nista, da sam izvukao zivu glavu, onda ste me zatvarali. Nije vam odgovaralo da svi budemo jednaki i da nema ovakvih razlika medju ljudima!
Nije se rat ni zavrsio a ti si se vratio sa posteno zaradjenim kapitalom! Pre tebe njih hiljadu, posle tebe jos hiljadu! Da ponovo zidate dvorce i zamkove, da ponovo tlačite i unistavate ljude! Je li?
Pa jesu mene zatvarali samo zato sto su me terali da verujem, a tebe ne zatvaraju zbog onog zbog cega smo se borili? Pa majku vam jebem! Sta to znaci? Pa jel to znaci da sam ja celog zivota bio budala koja je radila protiv svojih principa, da sam bio stalno na suprotnoj strani, jel to znaci?
Pa jesu mene zatvarali samo zato sto sam vikao "Ziveo Staljin i svetska revolucija!"? Jeste me zato zatvarali? Pa sta je trebalo da vicem? "Ziveo kapitalizam?
!"

Bata je King! Bakanski špijun je prejak film, koliko god imao komičnih situacija opet najbolje opisuje strah pojedinca od sistema i želju da se spasi obraz i oduži državi.

Uz ovaj, naravno su prejaki Maratonci trče počasni krug, Ko to tamo peva, Otac na službenom putu, Sjećaš li se Dolly Bell i filozofsko Ovo malo duše..

Od poslijeratnih naših - Ničija zemlja, Kod amidže Idriza, Grbavica, Sasvim lično (koji je dokumentarac)..
A, najužasniji naši - Nafaka, Ljeto u zlatnoj dolini, Dobro uštimani mrtvaci (fakat nebitan redoslijed - svaki je užas na svoj način), te Go West..
Wednesday
Posts: 362
Joined: 24/12/2006 22:00
Location: Sarajevo

#60

Post by Wednesday »

nezaboravna izvedba cigosa iz "ko to tamo peva":

http://www.youtube.com/watch?v=0uCTJ7hkX-k :thumbup: :music: :-)
barby02
Posts: 1403
Joined: 17/07/2007 22:28

#61

Post by barby02 »

video.google.com/googl...6662&hl=en
barby02
Posts: 1403
Joined: 17/07/2007 22:28

#62

Post by barby02 »

:roll:
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#63

Post by taxi_driver »

maratonci
balkanski spijun
u gori raste zelen bor
bure baruta
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#64

Post by johnnykola »

alphonse kauders wrote:"Kad ste videli da mi ne mozete nista, da sam izvukao zivu glavu, onda ste me zatvarali. Nije vam odgovaralo da svi budemo jednaki i da nema ovakvih razlika medju ljudima!
Nije se rat ni zavrsio a ti si se vratio sa posteno zaradjenim kapitalom! Pre tebe njih hiljadu, posle tebe jos hiljadu! Da ponovo zidate dvorce i zamkove, da ponovo tlačite i unistavate ljude! Je li?
Pa jesu mene zatvarali samo zato sto su me terali da verujem, a tebe ne zatvaraju zbog onog zbog cega smo se borili? Pa majku vam jebem! Sta to znaci? Pa jel to znaci da sam ja celog zivota bio budala koja je radila protiv svojih principa, da sam bio stalno na suprotnoj strani, jel to znaci?
Pa jesu mene zatvarali samo zato sto sam vikao "Ziveo Staljin i svetska revolucija!"? Jeste me zato zatvarali? Pa sta je trebalo da vicem? "Ziveo kapitalizam?
!"

Bata je King! Bakanski špijun je prejak film, koliko god imao komičnih situacija opet najbolje opisuje strah pojedinca od sistema i želju da se spasi obraz i oduži državi.

Uz ovaj, naravno su prejaki Maratonci trče počasni krug, Ko to tamo peva, Otac na službenom putu, Sjećaš li se Dolly Bell i filozofsko Ovo malo duše..

Od poslijeratnih naših - Ničija zemlja, Kod amidže Idriza, Grbavica, Sasvim lično (koji je dokumentarac)..
A, najužasniji naši - Nafaka, Ljeto u zlatnoj dolini, Dobro uštimani mrtvaci (fakat nebitan redoslijed - svaki je užas na svoj način), te Go West..
potpis.
nx
Posts: 137
Joined: 06/08/2006 17:59
Location: Suncana strana

#65

Post by nx »

muthafuca wrote:
7th_Heaven wrote:A zaboravila sam od nasih: 1. Otac na sluzbenom putu 2. Sjecas li se, Dolly Bell? 3. Kod amidze Idriza od novijih.
Kenovica ne volim.
"Kod amidže Idriza" je jedan od najglupljih "YU" filmova koje sam gledo zajedno sa "Lepa sela, lepo gore"
"Kod amidže Idriza" je odlican film, samo sto ne kontas da on pokazuje zivot u sarajevskoj mahali, poslije rata, stanja ljudi,... samo sto ti uopce ne kontas
User avatar
nerko13
Posts: 93
Joined: 20/07/2006 10:50

#66

Post by nerko13 »

- mrtav 'ladan
- 2 igraca s klupe
- sve dzaba
- potera za srec(k)om
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#67

Post by sulesavic »

rikardoreis wrote:
sulesavic wrote:
Najbolji film? Nafaka! :D
:lol:

vidi sulesavica, prep'o se da ce ostati nesFacen, pa prvi put u karijeri stavio smajlija :D e, nek sam i to docek'o :D
Najbolji film? Nafaka.

Bolje?
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#68

Post by basta sljezove boje »

prolazno vrijeme - Nafaka vodi ubjedljivo :lol:
Nancy Drew
Posts: 1926
Joined: 06/09/2006 12:43
Location: sarajevo

#69

Post by Nancy Drew »

...
Last edited by Nancy Drew on 10/02/2009 11:50, edited 1 time in total.
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#70

Post by mamica papucarka »

eto, meni se "Crveni kamion sive boje" uopce nije dopao :roll: Iako volim gledat mladog Todorovica :oops:
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#71

Post by sulesavic »

Nancy Drew wrote: H8
Htjedoh ne¹to otrovno reæi i kao argment iskoristiti ovaj CB film katastrofe, ali onda skontah da na ovoj temi skoro da nema nikoga da je neku glupost izvalio...
pinkzelena
Posts: 1260
Joined: 29/06/2007 00:18

#72

Post by pinkzelena »

Hajde da se volimo I,II,III :D
pinkzelena
Posts: 1260
Joined: 29/06/2007 00:18

#73

Post by pinkzelena »

windas wrote:NICIJA ZEMLJA
Okupacija u 26 slika

Nije Jugoslovenski film..

i btw i meni je najjači film u konkurenciji:prijeratno doba i od rata na ovamo..
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#74

Post by Corto Maltese »

Arogantni wrote:Domaci film? Pa Maratonci nije domaci film, to je strani film iz Srbije...

Za mene je najbolji film (isto strani - Hrvatski) Cetvorored ;-)

A Kusturica, sjeme mu se zatrlo...
Četvored :lol:
piskerernest
Posts: 701
Joined: 19/09/2007 22:58
Location: zenica

#75

Post by piskerernest »

je li i vi sve filmove bivše države zovete domaćim.
Post Reply