Filmovi koji bude jake emocije

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

zmijaIzmaj
Posts: 2574
Joined: 12/08/2006 13:28

#51

Post by zmijaIzmaj »

Bumbar wrote:Christine... :roll: ...plakala 2 sata i nakon filma...damnr...alan delon...i ubiju ga u dvoboju...pa se ona baci kroz prozor...a meni 13 godina...hahaha... :roll: :(
sjecam se tog filma :) alan delon vojnik, a ona sa ocem zivi u nekom pariskom potkrovlju (cini mi se, davno je bilo :D ) jaooooooo, sjecam seee, tuzan je, mnogo :( :D ...iz tog nekog djetinjstva
User avatar
stickitout
Posts: 1744
Joined: 15/01/2005 23:58

#52

Post by stickitout »

Image

malo vise za raju koja nije gledala

http://en.wikipedia.org/wiki/Kundun

Ovaj film pogledam jednom godisnje, obicno kad mi zafali snage i inspiracije. Adaptacija istinite price o trenutnom Dalai Lami.
Prekrasno, zaista prekrasno....
freeflight
Posts: 440
Joined: 15/12/2006 22:24

#53

Post by freeflight »

ImageA comedy about stereotypical Italian soldiers, inefficient, clumsy, romantics and dreamers. They are sent to guard the least strategic island in WWII. Where are the enemy? Not here, just an island of women and children. Rapidly their radio is broken and weapons stolen, what can they do but join in the local culture. They have everything an Italian soldier could want; drink, drugs, prostitutes, sun, sand and sea. What can they do but relax and wait for the war to end.

malo sulud i prelijep film istovremeno.zlatna palma .
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#54

Post by mamica papucarka »

ja sad pogledala Mona Lizin osmijeh :)
Uh, sto se isplakah :D
User avatar
sojka
Posts: 2782
Joined: 17/03/2004 14:57
Location: Amargant
Contact:

#55

Post by sojka »

Drustvo mrtvih pjesnika. Svaki put zaplacem.
User avatar
van Basten
Posts: 7534
Joined: 21/09/2006 02:59

#56

Post by van Basten »

eh da... dobro me podsjeti na društvo mrtvih pjesnika... vrlo emotivan film meni lično... a evo još jednog koji u meni izazove navalu emocija (ovaj put pozitivnih) : Prava romansa ( Christian Slater i ona plava... zaboravih joj ime sad :D )
rulja_20
Posts: 115
Joined: 10/11/2005 01:22

#57

Post by rulja_20 »

sojka wrote:Drustvo mrtvih pjesnika. Svaki put zaplacem.
jes, dobar film a kako se zove onaj film isto sa R.W. kad je student medicine i liječi pacijente smijehom...?

iako mi je tom kruz apsolutno antipatičan "posljednji samuraj" je fenomenalan film...
zelena milja definitivno.
možda i pearl harbour...
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#58

Post by Neelix »

Image


:sad: :sad: :sad: :sad: :sad:





:D
User avatar
sojka
Posts: 2782
Joined: 17/03/2004 14:57
Location: Amargant
Contact:

#59

Post by sojka »

van Basten wrote:eh da... dobro me podsjeti na društvo mrtvih pjesnika... vrlo emotivan film meni lično... a evo još jednog koji u meni izazove navalu emocija (ovaj put pozitivnih) : Prava romansa ( Christian Slater i ona plava... zaboravih joj ime sad :D )
Patricia Arquette - Quentin Tarantino
User avatar
sojka
Posts: 2782
Joined: 17/03/2004 14:57
Location: Amargant
Contact:

#60

Post by sojka »

rulja_20 wrote:
sojka wrote:Drustvo mrtvih pjesnika. Svaki put zaplacem.
jes, dobar film a kako se zove onaj film isto sa R.W. kad je student medicine i liječi pacijente smijehom...?

iako mi je tom kruz apsolutno antipatičan "posljednji samuraj" je fenomenalan film...
zelena milja definitivno.
možda i pearl harbour...
Ne sjecam se. Znam da je u ovoj ulozi Mrs. Kiti- haj, haj kept`n - genijalan.
alek
Posts: 2837
Joined: 11/08/2004 17:34

#61

Post by alek »

posto se neko ranije na temi izborio da plac nije jedina emocija :D ja cu spomenuti bal vampira (sinoc na TCMu) jednako smijesan danas ko i juce :? :D vezana vijest :D je da se prodaje drakulin dvorac u rumuniji za 78 mil. :D
Wednesday
Posts: 362
Joined: 24/12/2006 22:00
Location: Sarajevo

#62

Post by Wednesday »

put za gvantanamo. ne znam zasto, sad mi naumpade. znam da mi se 2-3 dana nakon sto sam odgledala samo taj film vrtio kroz glavu.

film na koji sam plakala:
ne sjecam se naziva filma, al prica je o 2 sv. ratu i jedan jevrej iz italije je zavrsio u logoru sa sinom. i kroz cijeli film on pokusava da svoje dijete sacuva od spoznaje rata. laze mu da je sve to igra i da se oni natjecu za neku nagradu. na kraju on pogine, ali djecak i majka, koja je bila negdje drugo prezivljavaju. zna li ko koji je ovo film?
alek
Posts: 2837
Joined: 11/08/2004 17:34

#63

Post by alek »

Wednesday wrote: film na koji sam plakala:
ne sjecam se naziva filma, al prica je o 2 sv. ratu i jedan jevrej iz italije je zavrsio u logoru sa sinom. i kroz cijeli film on pokusava da svoje dijete sacuva od spoznaje rata. laze mu da je sve to igra i da se oni natjecu za neku nagradu. na kraju on pogine, ali djecak i majka, koja je bila negdje drugo prezivljavaju. zna li ko koji je ovo film?
zivot je lijep
Maksim
Posts: 931
Joined: 18/11/2006 03:25
Location: Bec, Austrija
Contact:

#64

Post by Maksim »

uh, uh koja kvazi-sentimentalnost, svaka druga je plakala..... nadam ste da ste filmove makar razumjeli.

evo moje liste drama:

Johnny Got His Gun
Birdy
The Kiss of The Spiderwoman
Once Upon A Time in America
Dear Emma, Sweet Böbe
Les enfants du paradis
1900
Wednesday
Posts: 362
Joined: 24/12/2006 22:00
Location: Sarajevo

#65

Post by Wednesday »

alek wrote:
Wednesday wrote: film na koji sam plakala:
ne sjecam se naziva filma, al prica je o 2 sv. ratu i jedan jevrej iz italije je zavrsio u logoru sa sinom. i kroz cijeli film on pokusava da svoje dijete sacuva od spoznaje rata. laze mu da je sve to igra i da se oni natjecu za neku nagradu. na kraju on pogine, ali djecak i majka, koja je bila negdje drugo prezivljavaju. zna li ko koji je ovo film?
zivot je lijep
:( :( :( :sad: :sad:
tnx. sad cu do videoteke. da se opet zalijem u suze..
Wednesday
Posts: 362
Joined: 24/12/2006 22:00
Location: Sarajevo

#66

Post by Wednesday »

american beauty i the hours. :faraon1: :thumbup:
lul
Posts: 77
Joined: 10/11/2006 17:52

#67

Post by lul »

three sisters wrote:gegen the wand (dobitnik zlatnog medvjeda neke godine)

:thumbup:
User avatar
sojka
Posts: 2782
Joined: 17/03/2004 14:57
Location: Amargant
Contact:

#68

Post by sojka »

one true thing
Image
Last edited by sojka on 14/01/2007 12:57, edited 1 time in total.
User avatar
mrs. zurbrigen
Posts: 364
Joined: 11/01/2007 22:25

#69

Post by mrs. zurbrigen »

the cider house rules :( :( :( ja sam jos sat nakon filma cmizdrila...

lilo & stitch
kad lilo pocne:
"Ohana means family, family means nobody gets left behind. Or forgotten."
i stitch na kraju objasnjava:
"This is my family. I found it, all on my own. It's little, and broken, but still good. Yeah, still good."
:( :(

indien (austrijski film sa josefom haderom i alfredom dorferom, prvi dio filma je super smijesan, a pri kraju postaje stvarno tuzan...)
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#70

Post by Tesssa »

the Pianist...samo ne znam koji me djavo tjera da ga gledam svaki put, a znam da cu se isplakati.
User avatar
Suicidal Siberian
Posts: 1107
Joined: 30/11/2006 14:07

#71

Post by Suicidal Siberian »

Vanilla Sky

Sweet November
User avatar
sojka
Posts: 2782
Joined: 17/03/2004 14:57
Location: Amargant
Contact:

#72

Post by sojka »

dinchy84 wrote:the Pianist...samo ne znam koji me djavo tjera da ga gledam svaki put, a znam da cu se isplakati.
identifikacija koju mozes sa uspostavis sa likom, situacijom, sto moze biti ok, oslobadjajuce .pronadjes zakljucak, rijesenje za sebe i suze nestaju..
(po motu dugmica..a moglo je bolje) :)
Bechir
Posts: 97
Joined: 30/12/2006 12:46
Location: Svizzera

#73

Post by Bechir »

Cry Freedom :)
Sogan
Posts: 1421
Joined: 29/10/2006 02:46
Location: Centar za socijalnu skrb Kraljevine Svedske

#74

Post by Sogan »

Image

Image
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#75

Post by Tesssa »

sojka wrote:
dinchy84 wrote:the Pianist...samo ne znam koji me djavo tjera da ga gledam svaki put, a znam da cu se isplakati.
identifikacija koju mozes sa uspostavis sa likom, situacijom, sto moze biti ok, oslobadjajuce .pronadjes zakljucak, rijesenje za sebe i suze nestaju..
(po motu dugmica..a moglo je bolje) :)
ima smisla, u pravu si, ali opet neke scene uvijek bude jake emocije.
Post Reply