SFF 2006

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: ExNihilo

Celicna_saka

Post by Celicna_saka » 27/08/2006 10:14

dalmatinka wrote:Daduli, kategorija je FILMSKA, ali kako kažeš ipak najbolje je zaboravi :)
Velika je ura i mislim da je ipak najpametnije da odem na spavanje.Pozdrav :zzzz:

Mislim da je crtano filmska kategorija :D.

King Kikapu

Post by King Kikapu » 27/08/2006 10:33

sad je red carpet kao mjerodavna emisija? a nova tv, koja kosmopolitizmom maskira fasizam, kao televizija cije misljenje treba uzimati bez rezerve? ma daaaaajte.

zmijaIzmaj

Post by zmijaIzmaj » 27/08/2006 13:49

nemamo mi oskara, danis ima oskara :D

sulesavic

Post by sulesavic » 27/08/2006 13:54

vedderedi wrote:Ma vidio sam na FTV nesto slicno sa Sanjom Bagaric i nekim komentatorom, i izgleda da se malo razlikuje od te emisije na Novoj.
Imao je i DAvaz duplericu sa struènim komentatorom.

DonDavudes

Post by DonDavudes » 27/08/2006 14:47

ma hebo te nadrimodne klince-palce
to je bezze

sff su moja sestra i njene dvije drugarice, ili buraz i njegova raja, koji su gledali najmanje po 15 filmova
ta djeca (17-19 godina) gledaju dokumentarne filmove o samoubistvima na mostu u san francisku, japanske filmove o otudjenosti, idu na svirke sa posudjenim akreditacijama (sestra i njene drugarice) ili se svercuju i iz tek cetvrtog pokusaja udju kad dosade onim na vratima (buraz :D )

a takvih omladinaca je na hiljade. mlada generacija koja se odgaja na dobrim filmovima i nafurava se da je kul biti u nekom umjetnickom fazonu

mislim da je to glavna vrijednost festivala, jebo sminkere :oops:

Jara

Post by Jara » 27/08/2006 16:29

dalmatinka wrote: Malo sam u zakašnjenju ovo pročitala, ali ću te morati ispraviti, naime imamo jednog Oscara iako ne iz kategorije iz koje vi imate .
Naravno, imate :-D
"Surogat" Dušana Vukotića, Oscar u kategoriji crtanog filma 1962.

Teufik iz Los Angelesa

Post by Teufik iz Los Angelesa » 28/08/2006 01:30

e, da, moram istaci da nas je onaj peder sa red carpeta ovaj put pohvalio :oops: bio je fin prilog sa festivala :)

Jara

Post by Jara » 28/08/2006 03:16

Teufik iz Los Angelesa wrote:e, da, moram istaci da nas je onaj peder sa red carpeta ovaj put pohvalio :oops: bio je fin prilog sa festivala :)
Da ne gledah, ne bih znala da je Ferrara jajima gađo Sarajlije a one mu vraćale :lol: :D ...zato dobio bodygardove...da je ovdje raskino sa mlađahnom damom jer joj nasi hoteli nemaju dovoljno zvjezdica pa ga napustila zbog lošeg smještaja :( ...da je na pikniku u ambasadi obuo naše opanke :thumbup: ... da je Nick Nolte ovdje popio 60 l vina, a svakodnevno po 3 flaše votke...da je ekipa SFF bila na izletu u Dubrovniku u Štrokovom hotelu 8-) ...da je Nick po Stradunu hodo u pidžami ( donji dio) i sa papama na nogama ( ali isti onaj šešir).
:D :D :D

King Kikapu

Post by King Kikapu » 28/08/2006 09:13

Jara wrote:
dalmatinka wrote: Malo sam u zakašnjenju ovo pročitala, ali ću te morati ispraviti, naime imamo jednog Oscara iako ne iz kategorije iz koje vi imate .

to nije hrvatski vec jugoslovenski oskar, a njegovo prisvajanje od strane danasnjie hrvatske filmske industriuhe je kradja kulture.

vedderedi

Post by vedderedi » 28/08/2006 10:08

Jara wrote: Da ne gledah, ne bih znala da je Ferrara jajima gađo Sarajlije a one mu vraćale :lol: :D ...zato dobio bodygardove...da je ovdje raskino sa mlađahnom damom jer joj nasi hoteli nemaju dovoljno zvjezdica pa ga napustila zbog lošeg smještaja :( ...da je na pikniku u ambasadi obuo naše opanke :thumbup: ... da je Nick Nolte ovdje popio 60 l vina, a svakodnevno po 3 flaše votke...da je ekipa SFF bila na izletu u Dubrovniku u Štrokovom hotelu 8-) ...da je Nick po Stradunu hodo u pidžami ( donji dio) i sa papama na nogama ( ali isti onaj šešir).
:D :D :D
Izgleda da je pravo dobro bilo na SFFu onda. :D

angazovana

Post by angazovana » 28/08/2006 10:19

Zavrsi se SFF..."pomalo je tuzno" ! :sad:

DaysleepeR

Post by DaysleepeR » 28/08/2006 13:29

Niko nije pomenuo pa evo da se ja osvrnem, mozda nisam jedini kome je to zasmetalo.

Dakle, veoma mi je zasmetala posjeta SFF-a Dubrovniku i promocija tamosnjeg turizma.

Kao da mi nemamo Mostar koji vapi za turistickom promocijom, ili neko drugo mjesto koje se nalazi u BiH a veoma je atraktivno za odvesti VIP goste.

Dubrovnik se super nadovezuje na neki VIP status koji SFF ocigledno pokusava da prati, ali ipak Dubrovnik je u drugoj drzavi za koju sumnjam da bi bas napravila slican gest pa VIP goste sa nekog od festivala koji se tamo odrzavaju dovela u Sarajevo.

bleka

Post by bleka » 28/08/2006 13:38

Jest da je nas al kad nesto ne valja onda ne valja.

angazovana

Post by angazovana » 28/08/2006 13:43

Zasmetalo je i meni :)
DaysleepeR wrote:Niko nije pomenuo pa evo da se ja osvrnem, mozda nisam jedini kome je to zasmetalo.

Dakle, veoma mi je zasmetala posjeta SFF-a Dubrovniku i promocija tamosnjeg turizma.

Kao da mi nemamo Mostar koji vapi za turistickom promocijom, ili neko drugo mjesto koje se nalazi u BiH a veoma je atraktivno za odvesti VIP goste.

Dubrovnik se super nadovezuje na neki VIP status koji SFF ocigledno pokusava da prati, ali ipak Dubrovnik je u drugoj drzavi za koju sumnjam da bi bas napravila slican gest pa VIP goste sa nekog od festivala koji se tamo odrzavaju dovela u Sarajevo.

mala-i

Post by mala-i » 28/08/2006 13:49

DaysleepeR wrote:Niko nije pomenuo pa evo da se ja osvrnem, mozda nisam jedini kome je to zasmetalo.

i meni,jaaako.potpuno si u pravu i za taj VIP status.i onda kritike dress code-a postaju neizostavan dio istog.
mislim da na sundance-u npr.niko ne komentariše odjeću prisutnih(ispravite me ako griješim).

DaysleepeR

Post by DaysleepeR » 28/08/2006 14:35

Najgori je onaj samoprozvani kreator HAAD.

Komentarise odjecu na Red Carpetu pred premijeru filma Sve Džaba.
Kamera prikazuje Almira Kurta a stručnjak HAAD govori "evo i Milan se odlučio za ležernu varijantu" :D :D :D

Jara

Post by Jara » 28/08/2006 15:45

I ja navijam za naš turizam...valjda nije bilo sponzora za Mostar i sl... vlasnik luksuznih hotela Goran Štrok se ponudio da ih ugosti, sa SFF-om potpisao neki sporazum o saradnji, bilo na FTV...
Šta ćemo, takva je situacija sa sponzorima - npr. hajneken a ne sarajevsko pivo.
U Dubrovniku na izletu sa stranim gostima SFF-a bili i Danis i Jasmila i još neki naši...

Jara

Post by Jara » 28/08/2006 17:19

King Kikapu wrote:
Jara wrote:
to nije hrvatski vec jugoslovenski oskar, a njegovo prisvajanje od strane danasnjie hrvatske filmske industriuhe je kradja kulture.
Jugoslavija se raspala i šta bi sad trebalo, kipić razbiti na 6 dijelova? „Surogat“ jeste proizvod zagrebačke škole crtanog filma, tj. hrvatske filmske industruje, jer jugoslovenska filmska industrija nije bila centralizovana.

Evo nešto što će obradovati mnoge, niko nije spomenuo pa izgleda da se ne zna: i autor oskarom nagrađenog crtića je rođen u BiH !
Dva oskarovca iz drage nam be i ha, nije šala! :-D

daduli_sa

Post by daduli_sa » 28/08/2006 17:39

Pojasnjenje - glavni sponzor festivala je... ?!?
Nagrade su otisle gdje...?!?

DaysleepeR

Post by DaysleepeR » 28/08/2006 17:52

Jara wrote:

I ja navijam za naš turizam...valjda nije bilo sponzora za Mostar i sl... vlasnik luksuznih hotela Goran Štrok se ponudio da ih ugosti, sa SFF-om potpisao neki sporazum o saradnji, bilo na FTV...
Šta ćemo, takva je situacija sa sponzorima - npr. hajneken a ne sarajevsko pivo.
U Dubrovniku na izletu sa stranim gostima SFF-a bili i Danis i Jasmila i još neki naši...
Vidim ja da ti nisi bas razmislio.
Sta BiH ima od pomenutog sporazuma?

Jasno mi je sta Goran Strok ima, Nick Nolte ostane jos neko vrijeme u Dubrovniku, iduce godine dovede par bogatih prijatelja, itd.
Ima i SFF sigurno nesto para, ali to je kratkorocni dobitak za SFF a dugorocni gubitak za BiH.

Jos gore da su bili Danis i Jasmila, dakle u sluzbi promocije hrvatskog turizma.

Trenutno je u Dubrovniku na Libertas Film Festivalu gost glumac iz romanticnih komedija Owen Wilson koji odsjeda kod Gorana Stroka u hotelu.
Sta mislis hoce li ga Goran staviti u avion pa malo do Sarajeva na cevape?
Cisto sumnjam.

Jara

Post by Jara » 28/08/2006 20:10

Jara wrote:
DaysleepeR wrote:Vidim ja da ti nisi bas razmislio.
Sta BiH ima od pomenutog sporazuma?
Slabo vidiš, spavalice :-D ...Pitaj Purivatru, on je sklapo sporazum...
DaysleepeR wrote: Jasno mi je sta Goran Strok ima, Nick Nolte ostane jos neko vrijeme u Dubrovniku, iduce godine dovede par bogatih prijatelja, itd.
Ima i SFF sigurno nesto para, ali to je kratkorocni dobitak za SFF a dugorocni gubitak za BiH.
Jos gore da su bili Danis i Jasmila, dakle u sluzbi promocije hrvatskog turizma.
Može se shvatiti i tako a i kao promocija SFF-a i filmova bh. reditelja.
DaysleepeR wrote:Trenutno je u Dubrovniku na Libertas Film Festivalu gost glumac iz romanticnih komedija Owen Wilson koji odsjeda kod Gorana Stroka u hotelu.
Sta mislis hoce li ga Goran staviti u avion pa malo do Sarajeva na cevape?
Cisto sumnjam.
Strok bio na SFF a a da li je koga doveo i vodio na ćevape, pojma nemam ...valjda naši treba da zovu ove iz Dubrovnika ovamo.

mala-i

Post by mala-i » 31/08/2006 17:59

a dobra je stvar,u nekom od hrvatskih magazina...čini mi se da je extra,naslov Nick Nolte u Sarajevu i prigodan tekst...ni riječi o SFF,a na slikama Pjer i ostala ekipa...
Kakva je to promocija?

daduli_sa

Post by daduli_sa » 31/08/2006 18:05

mala-i wrote:a dobra je stvar,u nekom od hrvatskih magazina...čini mi se da je extra,naslov Nick Nolte u Sarajevu i prigodan tekst...ni riječi o SFF,a na slikama Pjer i ostala ekipa...
Kakva je to promocija?
Nemoj se previse sikirati, komsijski mediji su se poprilicno potrudili da ignorisu desavanja na ovogodisnjem SFFu, jednostavno ljubomora cini svoje. Jer, sta je drugo u pitanju ako ove godine jedan od vodecih hr.portala ( http://www.net.hr ) SFFu nije posvetio nijedan post, dok je prosle godine svakodnevno izvjestavao i objavljivao intervjue sa poznatim licnostima.
Treba ih jednostavno ignorisati i svoje furati dalje. I CUVATI TO SVOJE!

bleka

Post by bleka » 31/08/2006 18:07

daduli_sa wrote:
mala-i wrote:a dobra je stvar,u nekom od hrvatskih magazina...čini mi se da je extra,naslov Nick Nolte u Sarajevu i prigodan tekst...ni riječi o SFF,a na slikama Pjer i ostala ekipa...
Kakva je to promocija?
Nemoj se previse sikirati, komsijski mediji su se poprilicno potrudili da ignorisu desavanja na ovogodisnjem SFFu, jednostavno ljubomora cini svoje. Jer, sta je drugo u pitanju ako ove godine jedan od vodecih hr.portala ( http://www.net.hr ) SFFu nije posvetio nijedan post, dok je prosle godine svakodnevno izvjestavao i objavljivao intervjue sa poznatim licnostima.
A mi smo kao ne iskompleksirani. Pa pogledaj malo postove te sta oni, te kako oni...

daduli_sa

Post by daduli_sa » 31/08/2006 18:09

bleka wrote:
daduli_sa wrote:
Kakva je to promocija?
A mi smo kao ne iskompleksirani. Pa pogledaj malo postove te sta oni, te kako oni...
Kad mi imenujes jedan od uspijeha nasih komsija koji nije medijski propracen u BiH onda mozemo dalje.... Janica, repke, etc etc.... sve to kod nas bude vijest na sa-x....
Ali ignorisati neko desavanje koje traje 9 dana i na kojem se u krajnjem slucaju promovisu i prikazuju i filmovi iz moje drzave - e to je onda zaista iskompleksiranost!

Post Reply