The Last of Us

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Micah
Posts: 873
Joined: 09/03/2021 17:43

#101 Re: The Last of Us

Post by Micah »

Nikad nemojte pristati da vam ovo bude normalno jer nije. Aha, pošto nisi vidio živo biće 3 godine, odmah postaješ peder jer daj šta daš. Reče da je imao curu prije. A lik kao opak do maksimuma, ono survivalist i arsenal oružja za mini vojsku i prije pošasti. Ali dođe Frank, reče idi se tuširaj i gaće same padaju. Sodoma i gomora, sve i jedna nova serija.
Adnan55
Posts: 189
Joined: 12/10/2021 05:04

#102 Re: The Last of Us

Post by Adnan55 »

Pedro Pascal ma glumcina :izet:
STR69
Posts: 556
Joined: 20/06/2021 11:31
Location: Višnjik

#103 Re: The Last of Us

Post by STR69 »

Osim što je dosadna serija inače, 379 sezona Walking dead je bilo dovoljno, sad su cijelu epizodu posvetili promicanju homoseksualnosti. U sljedećoj će svi postati vegani? Ili će biti neki ER za promjenu spola?
caros
Posts: 1354
Joined: 16/03/2012 19:05

#104 Re: The Last of Us

Post by caros »

Možeš li nam objasniti kako se to promiče homoseksualnost? Dakle, ako gledam ovo prestat će me ložiti Margot Robbie, a počet će mi se dizati na Pedra?
STR69
Posts: 556
Joined: 20/06/2021 11:31
Location: Višnjik

#105 Re: The Last of Us

Post by STR69 »

caros wrote: 31/01/2023 05:02 Možeš li nam objasniti kako se to promiče homoseksualnost? Dakle, ako gledam ovo prestat će me ložiti Margot Robbie, a počet će mi se dizati na Pedra?
Realno, tebi je šansa da ostvariš bilo šta sa Margot jednaka onoj sa Pedrom, tako da ti treba biti svejedno, ne uzbuđuj se bez veze.
caros
Posts: 1354
Joined: 16/03/2012 19:05

#106 Re: The Last of Us

Post by caros »

Isto vrijedi za tvoje guzove. Ne brini, neće niko poželiti da ih miluje zato jer je gledao TLoU.
STR69
Posts: 556
Joined: 20/06/2021 11:31
Location: Višnjik

#107 Re: The Last of Us

Post by STR69 »

caros wrote: 31/01/2023 05:25 Isto vrijedi za tvoje guzove. Ne brini, neće niko poželiti da ih miluje zato jer je gledao TLoU.
Ni tu se nemaš šta uzbuđivati, guzove možeš dobiti od onoga ko te odgojio.
Zoooka
Posts: 4890
Joined: 14/04/2022 13:22

#108 Re: The Last of Us

Post by Zoooka »

caros wrote: 31/01/2023 05:25 Isto vrijedi za tvoje guzove. Ne brini, neće niko poželiti da ih miluje zato jer je gledao TLoU.
:lol: :thumbup:
User avatar
laserShow
Posts: 4051
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#109 Re: The Last of Us

Post by laserShow »

bordo gandalf wrote: 30/01/2023 13:30
laserShow wrote: 28/01/2023 19:56 Serija bih shit. Vjerujem da je odlicna onima koji su igrali igru, ili od ranije vezani za ovu temu.

Ova druga epizoda toliko losa i predvidiva, ne znam cemu toliki hype?
Samo preskocis seriju.
Pa valjda mogu napisati misljenje, bez da fanboi ne popljuje samo jer se ne slaze s istim?

Mislio sam da je serija nesto novo, a ne walking dead u pocetku, koji je daleko bolji od ove serije, posebno kad su bili u onom gradu.
sizifinho
Posts: 3462
Joined: 31/05/2014 13:14

#110 Re: The Last of Us

Post by sizifinho »

Savršena epizoda, od početka do kraja.

Nakon svih serija koje koriste homoseksualnost da dosegnu neki “woke” status, osvježenje je vidjeti seriju u kojoj je homoseksualnost prikazana u jednoj novoj sferi.

Kakva sodoma i gomora, dva čovjeka koja imaju slična interesovanja pronalaze ljubav u doba kada se to činilo najmanje mogućim.

Vidim da pojedini zbog svoje latentne homoseksualnosti ne mogu prihvatiti činjenicu da “jak, zajeban, spreman i opsan muškarac sa bradom” ne može biti gay. Odnosno, da je tako nešto neprirodno.
Meni je žao takvih ljudi, jer zbog svojih ograničenja nisu mogli uživati u ovoj epizodi kao što sam ja.

Da se razumijemo, ja sam prvi bio latentni homofob u mladosti. Kao neko ko je sada skroz drugog mišljenja, nakon što sam upoznao, radio i družio se sa homoseksualcima - mogu reći da društvu nedostaje ovakvih prikaza gay populacije. Romantičnih, humaniziranih, a ne isključivo seksualnih i erotičnih.
Činjenica da dva muškarca vole jedan drugog mi ni na koji način nije umanjila putovanje i destinaciju. Ljubav je ljubav, kako god okreneš.

Da li je to ljubav Joela prema Ellie, kao surogat kćerci.
Dal je to John Wickova ljubav prema štenetu.
Dal je to ljubav Billa prema Franku…

Sve je to ljubav. Sako drugačiji oblici.
Dal je to
User avatar
vaučer
Posts: 8895
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#111 Re: The Last of Us

Post by vaučer »

Odlična epizoda, baš odlična.
Znam da je serija super kad mi bolje leži epizoda tjedno umjesto bingeanja. Treba malo vremena da provariš.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10454
Joined: 27/04/2021 22:52

#112 Re: The Last of Us

Post by tramvajtrojka »

ma epizoda je savršena niko odavno bolje u jednoj seriji nije napravio ljubavni pokazatalj kako se od vuka samotnjaka postane brizan covjek , i kako su u dobru i bolesti skupa i da ce zbog toga i umrijeti zajedno

i bas osvježenje u ovom zanru da se vidi kako su se neki ljudi spremili i prezivjeli outbreak, i ona scena sa masovnom grobnicom gdje pokaze komad haljine i sljedeca scena mama u naručju drzi bebu i ide na kamion :( :(

i zadnji cut open window i ona pjesma :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
skajvoker22
Posts: 107
Joined: 08/08/2022 14:31

#113 Re: The Last of Us

Post by skajvoker22 »

I u igri je bilo to da je Bill na drugu stranu okrenut, ali ovo kako su napravili bas nema smisla. Hajde da su se upoznali pre katastrofe, nego bas upadne jedan gej u rupu drugog geja (sad kad razmislim upadanje u rupu je neka simbolika tu bila haha). Od toliko malog drustva na kraju bas se oni nadju na takav nacin. Sljedeca epizoda ce biti sigurno kako je Ellie gej i sve ostalo. Nemam nista protiv drugog opredeljenja i sta ko radi u spavacoj sobi ali mi nije jasno sto se to toliko gura kao da je bitno.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10454
Joined: 27/04/2021 22:52

#114 Re: The Last of Us

Post by tramvajtrojka »

skajvoker22 wrote: 31/01/2023 09:12 I u igri je bilo to da je Bill na drugu stranu okrenut, ali ovo kako su napravili bas nema smisla. Hajde da su se upoznali pre katastrofe, nego bas upadne jedan gej u rupu drugog geja (sad kad razmislim upadanje u rupu je neka simbolika tu bila haha). Od toliko malog drustva na kraju bas se oni nadju na takav nacin. Sljedeca epizoda ce biti sigurno kako je Ellie gej i sve ostalo. Nemam nista protiv drugog opredeljenja i sta ko radi u spavacoj sobi ali mi nije jasno sto se to toliko gura kao da je bitno.
pa nije bill ispočetka bio gay neki stvarno ne prate pricu dovoljno dobro i onda na osnovu toga naprave zakljucke :mrgreen: :mrgreen: , epizoda savrsena ne znam sta vam toliko smetaju dvojica likova koji su ovo odglumili savrseno ona scena sa jagodama i pjesma iz drugog nastavka igre je 8-)
User avatar
Dope_Man
Posts: 7754
Joined: 03/06/2016 16:31

#115 Re: The Last of Us

Post by Dope_Man »

Poceh sinoc.. znam pricu iz igara, pa mi to mozda malo kvari, dobre su mi ove dodatne scene izvan igre kao TV emisija na pocetku, ona "Bomb" scena na pocetku druge je super.

Produkcija vrh, mada mi CGI na zgradama u pozadini ne izgleda vrhunski, cak cu reci da je u igri bolje izgledao, il mozda izgleda isto kao u igri, al je tamo i glavni lik CGI a ovdje je zivi covjek pa mozda je to razlog za cudan osjecaj.. nezz, uglavnom cijela produkcija vrhunski izgleda, samo taj detalj mi je iskocio.

Samo mi je malo predugo za moj cejf. Sat i 20 min prve epizode je skoro pa film, a radnja tek pocinje. Vise volim krace, brze serije pa mi to nakon prve epizode ne leze, al hajd pocetak, postavljaju svijet itd.. vidjecu kakav je osjecaj nakon sto odgledam drugu epizodu veceras koja je ipak pola sata kraca.
Sid the sloth
Posts: 2704
Joined: 30/01/2013 15:56

#116 Re: The Last of Us

Post by Sid the sloth »

Pametno ovo radi HBO sa jednom epizodom sedmicno. Osim sto je veci "smek" gledati seriju usput i sebi osiguraju malo duze trajanje pretplate. Ja npr uzmem HBO kad izadje nesto vrijedno gledanja i placam ga dok to ne pregledam, tako da ce ovdje dobiti 3-4 mjeseca pretplate od mene a da je kao na Netflixu pregledao bih sve odjednom i otkazao pretplatu.
User avatar
skajvoker22
Posts: 107
Joined: 08/08/2022 14:31

#117 Re: The Last of Us

Post by skajvoker22 »

tramvajtrojka wrote: 31/01/2023 09:17
pa nije bill ispočetka bio gay neki stvarno ne prate pricu dovoljno dobro i onda na osnovu toga naprave zakljucke :mrgreen: :mrgreen: , epizoda savrsena ne znam sta vam toliko smetaju dvojica likova koji su ovo odglumili savrseno ona scena sa jagodama i pjesma iz drugog nastavka igre je 8-)
Ne nego ga je ovaj konvertovao za 3h, daj saberi se. I dok je svirao klavir rekao je da nije bilo cure, sta pricas ti?
User avatar
vaučer
Posts: 8895
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#118 Re: The Last of Us

Post by vaučer »

Nije imao curu, imao je odnos s nekom, bio je gay uvijek i nitko ga nije ‘konvertirao’ jer to ne postoji i nikad u povijesti se nije desilo. Jednostavno za života prije kolapsa civilizacije nije prihvatio sebe i napravio coming out, možda zbog tog i jeste radije bio paranoidni prepper koji je provodio vrijeme u podrumu. Kako je svijet nestao u kataklizmi, pale su i njegove barijere i na kraju maske. Frank ga je snimio odmah, gurmansko kuhanje, vino, ljubav prema lijepim stvarima - odmah je vidio ispod eksterijera zajebanog i naoružanog survivalista. I da, na početku je sigurno djelomično bio s njim iz interesa, ali ne zadugo.
Zoooka
Posts: 4890
Joined: 14/04/2022 13:22

#119 Re: The Last of Us

Post by Zoooka »

To ti se desi da dok gledaš seriju drk.aš mobitel i ne pratiš fino.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10454
Joined: 27/04/2021 22:52

#120 Re: The Last of Us

Post by tramvajtrojka »

Zoooka wrote: 31/01/2023 09:39 To ti se desi da dok gledaš seriju drk.aš mobitel i ne pratiš fino.
svima na ovom svijetu ova epizoda je bila prejaka osim bosnje jer se osjecao neugodno dok se dva muškarca ljube, hahah to vise govori o njihovim nesigurnostima nego ista više :zjev:
sizifinho
Posts: 3462
Joined: 31/05/2014 13:14

#121 Re: The Last of Us

Post by sizifinho »

Ja ne znam što uopšte ulazite u polemiku sa homofobima, nema tog šta mi možemo napisat da će oni reći “hmm ima smisla”.

Nisu vezani lancima pa da ne mogu ustat i ugasiti seriju ako im se ne sviđa. Meni je top. To mi je jedino bitno.
Zoooka
Posts: 4890
Joined: 14/04/2022 13:22

#122 Re: The Last of Us

Post by Zoooka »

tramvajtrojka wrote: 31/01/2023 09:48
Zoooka wrote: 31/01/2023 09:39 To ti se desi da dok gledaš seriju drk.aš mobitel i ne pratiš fino.
svima na ovom svijetu ova epizoda je bila prejaka osim bosnje jer se osjecao neugodno dok se dva muškarca ljube, hahah to vise govori o njihovim nesigurnostima nego ista više :zjev:
Nazalost nije samo do bosnje, vidim da su se lupale jedinice na IMDB-u upravo radi toga što kažeš, a epizoda je bila vrh. HBO to radi na vrhunski način za sada. Jedva čekam narednu epizodu, pogotovo nakon što odgledah najavu za istu
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10454
Joined: 27/04/2021 22:52

#123 Re: The Last of Us

Post by tramvajtrojka »

Zoooka wrote: 31/01/2023 09:53
tramvajtrojka wrote: 31/01/2023 09:48

svima na ovom svijetu ova epizoda je bila prejaka osim bosnje jer se osjecao neugodno dok se dva muškarca ljube, hahah to vise govori o njihovim nesigurnostima nego ista više :zjev:
Nazalost nije samo do bosnje, vidim da su se lupale jedinice na IMDB-u upravo radi toga što kažeš, a epizoda je bila vrh. HBO to radi na vrhunski način za sada. Jedva čekam narednu epizodu, pogotovo nakon što odgledah najavu za istu


i podcast nakon svake epizode je prejaka stvar 90% pitanja sa ove teme je odgovoreno u ovom podcastu
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#124 Re: The Last of Us

Post by animus »

Dobra serija. Vrhunski uradjena. Meni je drago da epizode duže traju jer svakako brzo prolete zbog napetostii dobre radnje. Malo su pretjerali u zadnjoj epizodi sa ovom gej predstavom. Sve ok ali su razvukli onaj dio kada vode ljubav. Kada seriju gledas saa djecom nije bas lijep osjecaj a djeca vole seriju radi igrice. Narocito jer je ovaj lik Bil predstavljen na skroz drugi nacin pa se ocekuje da bude bar priblizno zeznut. Igracima su malo upropastili merak s ovim. Dovoljna je sto ce Eli biti na kraju gej, nije bilo potrebe da uvode jos jedan gej par.
User avatar
l33t
Posts: 4325
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#125 Re: The Last of Us

Post by l33t »

Nisam igrao igru, a serija mi je onako meh, spora radnja nista specijalno se ne dešava. Draže bi mi bilo gledati one početke 2003 tj. da su tome posvetili par epizoda umjesto flashbackova. Ljubav, umjetnost gej scene, ne smeta mi, ali brate predugo je trajalo. Skipao sam tih 5-10minuta. Razmišljam da li ću nastaviti.
Post Reply